Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Vrijeme studiranja

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Megy Poe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 11. 2009. (23:14:52)
Postovi: (122)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 25 - 11

PostPostano: 17:36 pon, 30. 9. 2013    Naslov: Vrijeme studiranja Citirajte i odgovorite

Vidim da u ovom novom prikazu participacije piše maksimalno vrijeme studiranja 3 godine..
Je to znači da imam 3 godine da završim diplomski studij? :/
Vidim da u ovom novom prikazu participacije piše maksimalno vrijeme studiranja 3 godine..
Je to znači da imam 3 godine da završim diplomski studij? Ehm?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 18:05 pon, 30. 9. 2013    Naslov: Re: Vrijeme studiranja Citirajte i odgovorite

[quote="Megy Poe"]Vidim da u ovom novom prikazu participacije piše maksimalno vrijeme studiranja 3 godine..
Je to znači da imam 3 godine da završim diplomski studij? :/[/quote]


Dok sam ja studirao :djed:, maksimalno vrijeme koje se je moglo studirati na teret ministarstva iznosilo je 1.5 puta predviđena duljina studija. Ako se ništa značajno nije promijenilo (a sumnjam da su produljivali vrijeme financiranja), to bi značilo da se diplomski studij, koji bi trebao trajati 2 godine, na teret ministarstva može studurati 3 godine.
Megy Poe (napisa):
Vidim da u ovom novom prikazu participacije piše maksimalno vrijeme studiranja 3 godine..
Je to znači da imam 3 godine da završim diplomski studij? Ehm?



Dok sam ja studirao Sjecam se ja, bilo je to cetr'est pete..., maksimalno vrijeme koje se je moglo studirati na teret ministarstva iznosilo je 1.5 puta predviđena duljina studija. Ako se ništa značajno nije promijenilo (a sumnjam da su produljivali vrijeme financiranja), to bi značilo da se diplomski studij, koji bi trebao trajati 2 godine, na teret ministarstva može studurati 3 godine.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Megy Poe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 11. 2009. (23:14:52)
Postovi: (122)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 25 - 11

PostPostano: 18:09 pon, 30. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Aha a je li znači da možemo dulje na svoj teret? Jel ja sam ove god završila prediplomski kad sam najedamput saznala da moram ili ću letit van pošto sam 6 god na faksu bila, nebi se opet htjela dovest pod isti stres XD.
Aha a je li znači da možemo dulje na svoj teret? Jel ja sam ove god završila prediplomski kad sam najedamput saznala da moram ili ću letit van pošto sam 6 god na faksu bila, nebi se opet htjela dovest pod isti stres XD.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 18:13 pon, 30. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Megy Poe"]Aha a je li znači da možemo dulje na svoj teret? Jel ja sam ove god završila prediplomski kad sam najedamput saznala da moram ili ću letit van pošto sam 6 god na faksu bila, nebi se opet htjela dovest pod isti stres XD.[/quote]

maksimalna duljina trajanja studija je 2xbroj godina, znaci za diplomski studij 4 godine
Megy Poe (napisa):
Aha a je li znači da možemo dulje na svoj teret? Jel ja sam ove god završila prediplomski kad sam najedamput saznala da moram ili ću letit van pošto sam 6 god na faksu bila, nebi se opet htjela dovest pod isti stres XD.


maksimalna duljina trajanja studija je 2xbroj godina, znaci za diplomski studij 4 godine



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Megy Poe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 11. 2009. (23:14:52)
Postovi: (122)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 25 - 11

PostPostano: 18:14 pon, 30. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Weee, hvala :D Mislim nije da neću probat dat na vrijeme sve..al čist da se informiram za svaki slučaj.
Weee, hvala Very Happy Mislim nije da neću probat dat na vrijeme sve..al čist da se informiram za svaki slučaj.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 18:16 pon, 30. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Megy Poe"]Aha a je li znači da možemo dulje na svoj teret? Jel ja sam ove god završila prediplomski kad sam najedamput saznala da moram ili ću letit van pošto sam 6 god na faksu bila, nebi se opet htjela dovest pod isti stres XD.[/quote]

Što se toga tiče, tu je AFAIK pravilo isto kao i za preddiplomski studij. Studij moraš završiti unutar duplog vremena od predviđenog. Dakle, 6 godina za trogodišnji preddiplomski, a 4 godine za dvogodišnji diplomski.


Disclaimer: ovo što sam naveo u ovom i prethodnom postu, shvati kao educated guess. Za biti sigurna, pitaj nekoga tko je zadužen za nastavu. Npr.:
:krcko: :wink:
Megy Poe (napisa):
Aha a je li znači da možemo dulje na svoj teret? Jel ja sam ove god završila prediplomski kad sam najedamput saznala da moram ili ću letit van pošto sam 6 god na faksu bila, nebi se opet htjela dovest pod isti stres XD.


Što se toga tiče, tu je AFAIK pravilo isto kao i za preddiplomski studij. Studij moraš završiti unutar duplog vremena od predviđenog. Dakle, 6 godina za trogodišnji preddiplomski, a 4 godine za dvogodišnji diplomski.


Disclaimer: ovo što sam naveo u ovom i prethodnom postu, shvati kao educated guess. Za biti sigurna, pitaj nekoga tko je zadužen za nastavu. Npr.:
Krcko, pomagaj! Wink



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 20:05 pon, 30. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja isto moram potpisati sto je mdoko rekao. sva su se pravila promjenila prosle godine a ja jos nisam sve konce pohvatao do kraja
ja isto moram potpisati sto je mdoko rekao. sva su se pravila promjenila prosle godine a ja jos nisam sve konce pohvatao do kraja



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 20:37 pon, 30. 9. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Samo su se pravila za placanje participacije mijenjala, sad vrijede [url=http://www.math.pmf.unizg.hr/Default.aspx?art=4236&sec=279]ova[/url]. Druga pravila su ista kao prije: maksimalno trajanje studija je dvostruko duze od predvidjenog. Kod prijelaza sa studija na studij moze se umanjiti ovisno o priznatim predmetima ([url=http://www.math.pmf.unizg.hr/lgs.axd?t=16&id=4424]klik[/url]).
Samo su se pravila za placanje participacije mijenjala, sad vrijede ova. Druga pravila su ista kao prije: maksimalno trajanje studija je dvostruko duze od predvidjenog. Kod prijelaza sa studija na studij moze se umanjiti ovisno o priznatim predmetima (klik).



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
addriana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 10. 2008. (15:05:39)
Postovi: (28)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 15:23 uto, 1. 10. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

A što je s trajanjem studija ako je student imao jedan semestar u mirovanju? Ako je cijela godina u mirovanju, ona se ne broji u trajanje studija, ali kako se računa trajanje studija ako se radi o semestru u mirovanju?
A što je s trajanjem studija ako je student imao jedan semestar u mirovanju? Ako je cijela godina u mirovanju, ona se ne broji u trajanje studija, ali kako se računa trajanje studija ako se radi o semestru u mirovanju?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 0:06 sri, 2. 10. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

1 semestar = 1/2 godine

Ako ne volis razlomke moze i ovako...
Maksimalno trajanje preddiplomskog = 12 semestara
Maksimalno trajanje diplomskog = 8 semestara
1 semestar = 1/2 godine

Ako ne volis razlomke moze i ovako...
Maksimalno trajanje preddiplomskog = 12 semestara
Maksimalno trajanje diplomskog = 8 semestara



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Hulk
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 03. 2008. (22:35:25)
Postovi: (4F)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 6 - 7

PostPostano: 13:56 pet, 4. 10. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kako onda upisati semestar a ne upisati cijelu godinu i da ostane taj broj semestara (12) kada mirovanje traje jedan semestar?
Kako onda upisati semestar a ne upisati cijelu godinu i da ostane taj broj semestara (12) kada mirovanje traje jedan semestar?



_________________
If I had a nickel for every time I've written "for (i = 0; i < N; i++)" in C I'd be a millionaire.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 20:07 pet, 4. 10. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Neka je s broj semestara koje si do sada upisao, a nisu bili pod mirovanjem.

Kod upisa godine (tj. zimskog semestra) provjerava se je li s<12. Ako jest, mozes upisati godinu. Za s=11 doci ce do 13 prije nego izgubis status studenta jer se on utvrdjuje samo jednom godisnje. U ljetnom semestru upsiuju se samo predmeti, a status i prava ostaju kakva su bila.
Neka je s broj semestara koje si do sada upisao, a nisu bili pod mirovanjem.

Kod upisa godine (tj. zimskog semestra) provjerava se je li s<12. Ako jest, mozes upisati godinu. Za s=11 doci ce do 13 prije nego izgubis status studenta jer se on utvrdjuje samo jednom godisnje. U ljetnom semestru upsiuju se samo predmeti, a status i prava ostaju kakva su bila.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Hulk
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 03. 2008. (22:35:25)
Postovi: (4F)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 6 - 7

PostPostano: 20:14 pet, 4. 10. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dakle mogu upisati predmete s ljetnog semestra iako sam upisao i ovaj zimski (kvaziparcijalu jer nemam ništa s preddiplomskoga u zimskome semestru), ako sam dobro shvatio. Jer imam sada 11 semestra koja nisu pod mirovanjem.
Dakle mogu upisati predmete s ljetnog semestra iako sam upisao i ovaj zimski (kvaziparcijalu jer nemam ništa s preddiplomskoga u zimskome semestru), ako sam dobro shvatio. Jer imam sada 11 semestra koja nisu pod mirovanjem.



_________________
If I had a nickel for every time I've written "for (i = 0; i < N; i++)" in C I'd be a millionaire.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 20:17 pet, 4. 10. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Blazeni neparni brojevi :)
Blazeni neparni brojevi Smile



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Hulk
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 03. 2008. (22:35:25)
Postovi: (4F)16
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 6 - 7

PostPostano: 20:18 pet, 4. 10. 2013    Naslov: Citirajte i odgovorite

Svakako :D
Svakako Very Happy



_________________
If I had a nickel for every time I've written "for (i = 0; i < N; i++)" in C I'd be a millionaire.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
addriana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 10. 2008. (15:05:39)
Postovi: (28)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 11:25 čet, 4. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Neka je s broj semestara koje si do sada upisao, a nisu bili pod mirovanjem.

Kod upisa godine (tj. zimskog semestra) provjerava se je li s<12. Ako jest, mozes upisati godinu. Za s=11 doci ce do 13 prije nego izgubis status studenta jer se on utvrdjuje samo jednom godisnje. U ljetnom semestru upsiuju se samo predmeti, a status i prava ostaju kakva su bila.[/quote]

Vrijedi li još uvijek ovo pravilo da se status studenta (tj. je li s<8 za diplomske studije) utvrđuje samo na početku godine?
krcko (napisa):
Neka je s broj semestara koje si do sada upisao, a nisu bili pod mirovanjem.

Kod upisa godine (tj. zimskog semestra) provjerava se je li s<12. Ako jest, mozes upisati godinu. Za s=11 doci ce do 13 prije nego izgubis status studenta jer se on utvrdjuje samo jednom godisnje. U ljetnom semestru upsiuju se samo predmeti, a status i prava ostaju kakva su bila.


Vrijedi li još uvijek ovo pravilo da se status studenta (tj. je li s<8 za diplomske studije) utvrđuje samo na početku godine?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 18:02 sub, 6. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da.
Da.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan