Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Nastavak studiranja na Uciteljskom fakultetu
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Buga.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2008. (22:04:58)
Postovi: (18E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 42 - 33

PostPostano: 19:42 uto, 21. 1. 2014    Naslov: Nastavak studiranja na Uciteljskom fakultetu Citirajte i odgovorite

Pozdrav,

cula sam od nekih studenata da postoji mogucnost polaganja nekih ispita na Uciteljskom fakultetu, u zamjenu za neke kolegije na nasem, kako bi se stekla titula profesora matematike, odn. da se moze upisati nesto na Uciteljskom fakultetu i nakon toga raditi kao profesor matematike. Vise od toga nebi znala reci, a zanima me je li netko zna nesto vise o tome?

Konkretno, ja sam zavrsila preddiplomski nastavnicki smjer, i jel postoji kakva mogucnost nastavka studija na uciteljskom, a da se poslije stekne zvanje magistra edukacijske matematike?
Pozdrav,

cula sam od nekih studenata da postoji mogucnost polaganja nekih ispita na Uciteljskom fakultetu, u zamjenu za neke kolegije na nasem, kako bi se stekla titula profesora matematike, odn. da se moze upisati nesto na Uciteljskom fakultetu i nakon toga raditi kao profesor matematike. Vise od toga nebi znala reci, a zanima me je li netko zna nesto vise o tome?

Konkretno, ja sam zavrsila preddiplomski nastavnicki smjer, i jel postoji kakva mogucnost nastavka studija na uciteljskom, a da se poslije stekne zvanje magistra edukacijske matematike?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Lepi91
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 09. 2010. (15:22:23)
Postovi: (C8)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 13 - 4

PostPostano: 20:50 uto, 21. 1. 2014    Naslov: Re: Nastavak studiranja na Uciteljskom fakultetu Citirajte i odgovorite

[quote="Buga."]Pozdrav,

cula sam od nekih studenata da postoji mogucnost polaganja nekih ispita na Uciteljskom fakultetu, u zamjenu za neke kolegije na nasem, kako bi se stekla titula profesora matematike, odn. da se moze upisati nesto na Uciteljskom fakultetu i nakon toga raditi kao profesor matematike. Vise od toga nebi znala reci, a zanima me je li netko zna nesto vise o tome?

Konkretno, ja sam zavrsila preddiplomski nastavnicki smjer, i jel postoji kakva mogucnost nastavka studija na uciteljskom, a da se poslije stekne zvanje magistra edukacijske matematike?[/quote]

Pa ako uciteljski dozvoljava upis na diplomski sa pmf-a mozes ti to upisat, ali da bi stekla zvanje magistra edukacijske matematike moras zavrsiti diplomski studij matematike nastavnicki na pmf-u... ti kada zavrsis tamo diplomski dobit ces njihovo zvanje... ako grijesim neka me netko strucniji ispravi, ali sam prilicno uvjeren u svoju tvrdnju
Buga. (napisa):
Pozdrav,

cula sam od nekih studenata da postoji mogucnost polaganja nekih ispita na Uciteljskom fakultetu, u zamjenu za neke kolegije na nasem, kako bi se stekla titula profesora matematike, odn. da se moze upisati nesto na Uciteljskom fakultetu i nakon toga raditi kao profesor matematike. Vise od toga nebi znala reci, a zanima me je li netko zna nesto vise o tome?

Konkretno, ja sam zavrsila preddiplomski nastavnicki smjer, i jel postoji kakva mogucnost nastavka studija na uciteljskom, a da se poslije stekne zvanje magistra edukacijske matematike?


Pa ako uciteljski dozvoljava upis na diplomski sa pmf-a mozes ti to upisat, ali da bi stekla zvanje magistra edukacijske matematike moras zavrsiti diplomski studij matematike nastavnicki na pmf-u... ti kada zavrsis tamo diplomski dobit ces njihovo zvanje... ako grijesim neka me netko strucniji ispravi, ali sam prilicno uvjeren u svoju tvrdnju



_________________
tko rano rani,malo spava
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 20:52 uto, 21. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sto ce sve skole zaposliti kao ucitelja matematike... svasta. No, sto se tice titule, odgovor je [color=red][b]ne[/b][/color].

[b]PMF[/b]
univ. bacc. educ. math. :arrow: sveučilišni/a prvostupnik/prvostupnica (baccalaureus/baccalaurea) edukacije matematike
univ. bacc. math. et phys. :arrow: sveučilišni/a prvostupnik/prvostupnica (baccalaureus/baccalaurea) matematike i fizike
univ. bacc. inf. :arrow: sveučilišni/a prvostupnik/prvostupnica (baccalaureus/baccalaurea) informatike

[b]Učiteljski fakultet[/b]
mag. prim. educ :arrow: magistar/magistra primarnog obrazovanja
mag. educ. eur :arrow: magistar/magistra europskog obrazovanja
univ. bacc. paed :arrow: sveučilišni/a prvopristupnik/ prvostupnica (baccalaureus/ baccalaurea) ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja
mag. paed :arrow: magistar/magistra ranog i predškolskoga odgoja i obrazovanja

Izvor: [url=http://www.fkit.unizg.hr/_download/repository/Popis_akademskih_naziva_NN_87_09.pdf]PDF[/url], [url=http://www.propisi.hr/files/file/AKADEMSKI%20NAZIVI.doc]Word DOC[/url].

Smijem li pitati zasto zelis uciti za profesora [b]matematike[/b] na studiju/fakultetu koji [b]nije matematicki[/b]?
Sto ce sve skole zaposliti kao ucitelja matematike... svasta. No, sto se tice titule, odgovor je ne.

PMF
univ. bacc. educ. math. Arrow sveučilišni/a prvostupnik/prvostupnica (baccalaureus/baccalaurea) edukacije matematike
univ. bacc. math. et phys. Arrow sveučilišni/a prvostupnik/prvostupnica (baccalaureus/baccalaurea) matematike i fizike
univ. bacc. inf. Arrow sveučilišni/a prvostupnik/prvostupnica (baccalaureus/baccalaurea) informatike

Učiteljski fakultet
mag. prim. educ Arrow magistar/magistra primarnog obrazovanja
mag. educ. eur Arrow magistar/magistra europskog obrazovanja
univ. bacc. paed Arrow sveučilišni/a prvopristupnik/ prvostupnica (baccalaureus/ baccalaurea) ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja
mag. paed Arrow magistar/magistra ranog i predškolskoga odgoja i obrazovanja

Izvor: PDF, Word DOC.

Smijem li pitati zasto zelis uciti za profesora matematike na studiju/fakultetu koji nije matematicki?



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Buga.
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 02. 2008. (22:04:58)
Postovi: (18E)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 42 - 33

PostPostano: 21:03 uto, 21. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

@vsego,

ma ne zelim, to cisto za informaciju, kao neki back-up,
a i znam jednu osobu koja planira upisati na uciteljskom pa me zanimalo je li to tocno.

dakle, moze se zaposliti nakon uciteljskog samo zbog toga sto fali profesora matematike pa ce zaposliti "bilo koga" (pod navodnicima) ...?
@vsego,

ma ne zelim, to cisto za informaciju, kao neki back-up,
a i znam jednu osobu koja planira upisati na uciteljskom pa me zanimalo je li to tocno.

dakle, moze se zaposliti nakon uciteljskog samo zbog toga sto fali profesora matematike pa ce zaposliti "bilo koga" (pod navodnicima) ...?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 2:49 sri, 22. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zaposlit ce kojesta, ne samo prof. s MO ili Uciteljskog, dok je kriza s ponudom kadra. No, kad (ako!) se ponuda pojaca, razumno je ocekivati da ce matematicari imati prednost za mjesto profesora matematike.

Osobni stav: ako je nekome problem odstudirati matematiku, onda ju ne bi trebao niti predavati. Neka se obrazuje za ono sto ga/ju zanima i onda to i predaje. Pricamo o cjelozivotnom zanimanju, pa je dobro i za tu osobu i za ucenike da on/a voli to sto predaje.
(disk lejmer: ovo je opceniti stave i ne odnosi se na nikoga konkretno)
Zaposlit ce kojesta, ne samo prof. s MO ili Uciteljskog, dok je kriza s ponudom kadra. No, kad (ako!) se ponuda pojaca, razumno je ocekivati da ce matematicari imati prednost za mjesto profesora matematike.

Osobni stav: ako je nekome problem odstudirati matematiku, onda ju ne bi trebao niti predavati. Neka se obrazuje za ono sto ga/ju zanima i onda to i predaje. Pricamo o cjelozivotnom zanimanju, pa je dobro i za tu osobu i za ucenike da on/a voli to sto predaje.
(disk lejmer: ovo je opceniti stave i ne odnosi se na nikoga konkretno)



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kkarlo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 05. 2010. (08:43:59)
Postovi: (1B2)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
64 = 72 - 8

PostPostano: 8:25 sri, 22. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Zaposlit ce kojesta, ne samo prof. s MO ili Uciteljskog, dok je kriza s ponudom kadra. No, kad (ako!) se ponuda pojaca, razumno je ocekivati da ce matematicari imati prednost za mjesto profesora matematike.

Osobni stav: ako je nekome problem odstudirati matematiku, onda ju ne bi trebao niti predavati. Neka se obrazuje za ono sto ga/ju zanima i onda to i predaje. Pricamo o cjelozivotnom zanimanju, pa je dobro i za tu osobu i za ucenike da on/a voli to sto predaje.
(disk lejmer: ovo je opceniti stave i ne odnosi se na nikoga konkretno)[/quote]
Mislim da se pitanje provlači iz razloga što je prošle godine bilo ljudi koji nisu upali jer se nastavnički smjer popunio. Vjerojatno zbog bojazni od iste pojave, ljudi hoće probati se upisati i drugdje...
vsego (napisa):
Zaposlit ce kojesta, ne samo prof. s MO ili Uciteljskog, dok je kriza s ponudom kadra. No, kad (ako!) se ponuda pojaca, razumno je ocekivati da ce matematicari imati prednost za mjesto profesora matematike.

Osobni stav: ako je nekome problem odstudirati matematiku, onda ju ne bi trebao niti predavati. Neka se obrazuje za ono sto ga/ju zanima i onda to i predaje. Pricamo o cjelozivotnom zanimanju, pa je dobro i za tu osobu i za ucenike da on/a voli to sto predaje.
(disk lejmer: ovo je opceniti stave i ne odnosi se na nikoga konkretno)

Mislim da se pitanje provlači iz razloga što je prošle godine bilo ljudi koji nisu upali jer se nastavnički smjer popunio. Vjerojatno zbog bojazni od iste pojave, ljudi hoće probati se upisati i drugdje...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Mr.M_G
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 05. 2005. (10:20:53)
Postovi: (6F)16
Sarma = la pohva - posuda
19 = 21 - 2

PostPostano: 14:44 sri, 22. 1. 2014    Naslov: Re: Nastavak studiranja na Uciteljskom fakultetu Citirajte i odgovorite

[quote="Buga."]Pozdrav,

cula sam od nekih studenata da postoji mogucnost polaganja nekih ispita na Uciteljskom fakultetu, u zamjenu za neke kolegije na nasem, kako bi se stekla titula profesora matematike, odn. da se moze upisati nesto na Uciteljskom fakultetu i nakon toga raditi kao profesor matematike. Vise od toga nebi znala reci, a zanima me je li netko zna nesto vise o tome?

Konkretno, ja sam zavrsila preddiplomski nastavnicki smjer, i jel postoji kakva mogucnost nastavka studija na uciteljskom, a da se poslije stekne zvanje magistra edukacijske matematike?[/quote]

Pretpostavljam da pričaš o PEPSI (psihološko-pedagoška grupa predmeta) predmetima,s kojima i bacc.math može predavati u osnovnoj školi(nemoj me uzet za riječ ali mislim da za srednju moraš imat diplomski završen).
Jedini problem sa tim pepsi predmetima je što su već popunjeni za naredne dvije godine, a ako se ne varam tek ove godine kreće prvi krug.

Dakle ne radi se o zamjeni kolegija,nego zapravo cijelom paketu kolegija,koji se slušaju dvije godine.

Isto tako PEPSI možeš položiti i na drugim sveučilištima,visokim školama,...,pa to onda ne traje toliko.
proguglaj malo ;)
Buga. (napisa):
Pozdrav,

cula sam od nekih studenata da postoji mogucnost polaganja nekih ispita na Uciteljskom fakultetu, u zamjenu za neke kolegije na nasem, kako bi se stekla titula profesora matematike, odn. da se moze upisati nesto na Uciteljskom fakultetu i nakon toga raditi kao profesor matematike. Vise od toga nebi znala reci, a zanima me je li netko zna nesto vise o tome?

Konkretno, ja sam zavrsila preddiplomski nastavnicki smjer, i jel postoji kakva mogucnost nastavka studija na uciteljskom, a da se poslije stekne zvanje magistra edukacijske matematike?


Pretpostavljam da pričaš o PEPSI (psihološko-pedagoška grupa predmeta) predmetima,s kojima i bacc.math može predavati u osnovnoj školi(nemoj me uzet za riječ ali mislim da za srednju moraš imat diplomski završen).
Jedini problem sa tim pepsi predmetima je što su već popunjeni za naredne dvije godine, a ako se ne varam tek ove godine kreće prvi krug.

Dakle ne radi se o zamjeni kolegija,nego zapravo cijelom paketu kolegija,koji se slušaju dvije godine.

Isto tako PEPSI možeš položiti i na drugim sveučilištima,visokim školama,...,pa to onda ne traje toliko.
proguglaj malo Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 15:18 sri, 22. 1. 2014    Naslov: Re: Nastavak studiranja na Uciteljskom fakultetu Citirajte i odgovorite

[quote="Mr.M_G"]Pretpostavljam da pričaš o PEPSI (psihološko-pedagoška grupa predmeta) predmetima,s kojima i bacc.math može predavati u osnovnoj školi(nemoj me uzet za riječ ali mislim da za srednju moraš imat diplomski završen).[/quote]

Koliko ja znam ovo nije tocno. Za dobiti stalno mjesto u osnovnoj ili srednjoj skoli potrebno je zavrsiti diplomski sveucilisni studij. Privremeno predavati moze se s raznim (nezavrsenim) studijima.

PEPSI + metodike za zavrsene nenastavnicke diplomande je nesto drugo. Buga vjerojatno nije pricala o tome jer nema zavrsen diplomski, nego tek preddiplomski studij.
Mr.M_G (napisa):
Pretpostavljam da pričaš o PEPSI (psihološko-pedagoška grupa predmeta) predmetima,s kojima i bacc.math može predavati u osnovnoj školi(nemoj me uzet za riječ ali mislim da za srednju moraš imat diplomski završen).


Koliko ja znam ovo nije tocno. Za dobiti stalno mjesto u osnovnoj ili srednjoj skoli potrebno je zavrsiti diplomski sveucilisni studij. Privremeno predavati moze se s raznim (nezavrsenim) studijima.

PEPSI + metodike za zavrsene nenastavnicke diplomande je nesto drugo. Buga vjerojatno nije pricala o tome jer nema zavrsen diplomski, nego tek preddiplomski studij.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Mr.M_G
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 05. 2005. (10:20:53)
Postovi: (6F)16
Sarma = la pohva - posuda
19 = 21 - 2

PostPostano: 21:46 sri, 22. 1. 2014    Naslov: Re: Nastavak studiranja na Uciteljskom fakultetu Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="Mr.M_G"]Pretpostavljam da pričaš o PEPSI (psihološko-pedagoška grupa predmeta) predmetima,s kojima i bacc.math može predavati u osnovnoj školi(nemoj me uzet za riječ ali mislim da za srednju moraš imat diplomski završen).[/quote]

Koliko ja znam ovo nije tocno. Za dobiti stalno mjesto u osnovnoj ili srednjoj skoli potrebno je zavrsiti diplomski sveucilisni studij. Privremeno predavati moze se s raznim (nezavrsenim) studijima.

PEPSI + metodike za zavrsene nenastavnicke diplomande je nesto drugo. Buga vjerojatno nije pricala o tome jer nema zavrsen diplomski, nego tek preddiplomski studij.[/quote]

Ok, možda ne stalno mjesto ali bacc +pepsi ima prednost ispred mag.math (pričam za OŠ),osim ako se zakon nije mijenjao od prošle godine
krcko (napisa):
Mr.M_G (napisa):
Pretpostavljam da pričaš o PEPSI (psihološko-pedagoška grupa predmeta) predmetima,s kojima i bacc.math može predavati u osnovnoj školi(nemoj me uzet za riječ ali mislim da za srednju moraš imat diplomski završen).


Koliko ja znam ovo nije tocno. Za dobiti stalno mjesto u osnovnoj ili srednjoj skoli potrebno je zavrsiti diplomski sveucilisni studij. Privremeno predavati moze se s raznim (nezavrsenim) studijima.

PEPSI + metodike za zavrsene nenastavnicke diplomande je nesto drugo. Buga vjerojatno nije pricala o tome jer nema zavrsen diplomski, nego tek preddiplomski studij.


Ok, možda ne stalno mjesto ali bacc +pepsi ima prednost ispred mag.math (pričam za OŠ),osim ako se zakon nije mijenjao od prošle godine


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 9:06 čet, 23. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mozes li uopce na strucni ispit kao bacc + :can: ? :-k
Mozes li uopce na strucni ispit kao bacc + Limenka Ljekovite Vodice ? Think



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
thomary
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 11. 2007. (20:45:28)
Postovi: (87)16
Sarma = la pohva - posuda
15 = 15 - 0

PostPostano: 14:24 čet, 23. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Koliko sam ja shvatila, da bi predavao u osnovnoj školi treba se imati završen odgovayrajući diplomski studij ili ukoliko se nitko ne javi na natječaj tko ima zavšen isti onda prema Zakonu o odgoju i obrazovanju u osnovnoj školi posao učitelja predmetne nastave u osnovnoj školi može obavljati osoba koja je završila odgovarajući preddiplomski studij i ima potrebno pedaško-psihološko-didaktičko-metodičko obrazovanje kojim se stječe 60 ECTS bodova.

Prema tome, shvatila bih da prednost pri zapošljavanju ima osoba koja je završila diplomski studij matematike (neovisno o smejru), a tek ukoliko se ne javi nitko takav na antječaj preddiplomski+pedagoško obrazovanje od 60 ects-a. I da, shvatila bih iz stoga da onda takva osoba može polagati stručni... Vi ne mislite isto?
Koliko sam ja shvatila, da bi predavao u osnovnoj školi treba se imati završen odgovayrajući diplomski studij ili ukoliko se nitko ne javi na natječaj tko ima zavšen isti onda prema Zakonu o odgoju i obrazovanju u osnovnoj školi posao učitelja predmetne nastave u osnovnoj školi može obavljati osoba koja je završila odgovarajući preddiplomski studij i ima potrebno pedaško-psihološko-didaktičko-metodičko obrazovanje kojim se stječe 60 ECTS bodova.

Prema tome, shvatila bih da prednost pri zapošljavanju ima osoba koja je završila diplomski studij matematike (neovisno o smejru), a tek ukoliko se ne javi nitko takav na antječaj preddiplomski+pedagoško obrazovanje od 60 ects-a. I da, shvatila bih iz stoga da onda takva osoba može polagati stručni... Vi ne mislite isto?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 15:49 čet, 23. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

zakljucak koji ja izvodim iz svega ovoga: preddipl nastavnicki je apsolutno beskoristan???

mislim da bi onda tu trebalo izmjenit neke stvari
zakljucak koji ja izvodim iz svega ovoga: preddipl nastavnicki je apsolutno beskoristan???

mislim da bi onda tu trebalo izmjenit neke stvari



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 17:04 čet, 23. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="fireball"]mislim da bi onda tu trebalo izmjenit neke stvari[/quote]
Gdje? I koje stvari?
fireball (napisa):
mislim da bi onda tu trebalo izmjenit neke stvari

Gdje? I koje stvari?



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 20:06 čet, 23. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="thomary"]I da, shvatila bih iz stoga da onda takva osoba može polagati stručni... Vi ne mislite isto?[/quote]

Nisam shvatio iz cega si ti to shvatila. Sumnjam da bas svatko tko je privremeno radio kao nastavnik matematike moze polagati strucni ispit iz matematike. Nekakvu diplomu ipak mora imati - u [url=http://www.azoo.hr/images/Strucni2012/Pravilnik_st.pdf]pravilniku[/url] pise da je mora priloziti kad prijavljuje stucni ispit.

@fireball: s gimnazijom se takodjer ne mozes nigdje zaposliti. Mislis da je zato beskorisna?
thomary (napisa):
I da, shvatila bih iz stoga da onda takva osoba može polagati stručni... Vi ne mislite isto?


Nisam shvatio iz cega si ti to shvatila. Sumnjam da bas svatko tko je privremeno radio kao nastavnik matematike moze polagati strucni ispit iz matematike. Nekakvu diplomu ipak mora imati - u pravilniku pise da je mora priloziti kad prijavljuje stucni ispit.

@fireball: s gimnazijom se takodjer ne mozes nigdje zaposliti. Mislis da je zato beskorisna?



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
thomary
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 11. 2007. (20:45:28)
Postovi: (87)16
Sarma = la pohva - posuda
15 = 15 - 0

PostPostano: 21:15 čet, 23. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="thomary"]I da, shvatila bih iz stoga da onda takva osoba može polagati stručni... Vi ne mislite isto?[/quote]

Nisam shvatio iz cega si ti to shvatila. Sumnjam da bas svatko tko je privremeno radio kao nastavnik matematike moze polagati strucni ispit iz matematike. Nekakvu diplomu ipak mora imati - u [url=http://www.azoo.hr/images/Strucni2012/Pravilnik_st.pdf]pravilniku[/url] pise da je mora priloziti kad prijavljuje stucni ispit.
[/quote]

Pa iz Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj školi. Ako osoba može biti biti zaposlena za stalno s preddiplomskim studijem i pedagoškim kompetencijama (ako se na natječaj nije javio nitko sa završenim diplomskim), a može (takav odgovor dobila tajnica jedne škole iz ministarstva), ona ne razumijem kako bi mogla biti zaposlena za stalno, a da ne polaže stručni?
krcko (napisa):
thomary (napisa):
I da, shvatila bih iz stoga da onda takva osoba može polagati stručni... Vi ne mislite isto?


Nisam shvatio iz cega si ti to shvatila. Sumnjam da bas svatko tko je privremeno radio kao nastavnik matematike moze polagati strucni ispit iz matematike. Nekakvu diplomu ipak mora imati - u pravilniku pise da je mora priloziti kad prijavljuje stucni ispit.


Pa iz Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj školi. Ako osoba može biti biti zaposlena za stalno s preddiplomskim studijem i pedagoškim kompetencijama (ako se na natječaj nije javio nitko sa završenim diplomskim), a može (takav odgovor dobila tajnica jedne škole iz ministarstva), ona ne razumijem kako bi mogla biti zaposlena za stalno, a da ne polaže stručni?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 21:35 čet, 23. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kako to inace biva, Zakon nije bas najjasniji, no ja se ipak ne slazem s tvojom interpretacijom:

[quote="[url=http://www.zakon.hr/z/317/Zakon-o-odgoju-i-obrazovanju-u-osnovnoj-i-srednjoj-%C5%A1koli]Zakon o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi[/url]"]XI. ZASNIVANJE I PRESTANAK RADNOG ODNOSA U ŠKOLSKOJ USTANOVI
Uvjeti za zasnivanje radnog odnosa
Članak 105.
...
(6) Poslove učitelja predmetne nastave u osnovnoj školi može obavljati osoba koja je završila diplomski sveučilišni studij odgovarajuće vrste ili integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij odgovarajuće vrste ili diplomski specijalistički stručni studij odgovarajuće vrste [color=red]odnosno preddiplomski sveučilišni studij ili stručni studij na kojem se stječe najmanje 180 ECTS bodova i ima potrebno pedagoško-psihološko-didaktičko-metodičko obrazovanje kojim se stječe 60 ECTS bodova[/color] (u daljnjem tekstu: pedagoške kompetencije) [color=red]ako se na natječaj ne javi osoba koja je završila diplomski sveučilišni studij odgovarajuće vrste ili integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij odgovarajuće vrste.[/color]
...
Članak 107.
...
(11) Ako se na natječaj ne javi osoba koja ispunjava uvjete iz članka 105. ovog Zakona, natječaj će se ponoviti u roku od pet mjeseci, a do zasnivanja radnog odnosa na osnovi ponovljenoga natječaja radni se odnos može zasnovati s osobom koja ne ispunjava propisane uvjete.[/quote]

Dakle, ja bih rekao da osobe s preddiplomskim spadaju pod Čl. 107 St. 11. Ako nije tako, tj. ako se njih broji u one koji ispunjavaju uvjete, onda je zabrinjavajuce koga se to moze zaposliti (na 5 mjeseci) a da ne zadovoljava cak niti takve uvjete.
Kako to inace biva, Zakon nije bas najjasniji, no ja se ipak ne slazem s tvojom interpretacijom:

Zakon o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (napisa):
XI. ZASNIVANJE I PRESTANAK RADNOG ODNOSA U ŠKOLSKOJ USTANOVI
Uvjeti za zasnivanje radnog odnosa
Članak 105.
...
(6) Poslove učitelja predmetne nastave u osnovnoj školi može obavljati osoba koja je završila diplomski sveučilišni studij odgovarajuće vrste ili integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij odgovarajuće vrste ili diplomski specijalistički stručni studij odgovarajuće vrste odnosno preddiplomski sveučilišni studij ili stručni studij na kojem se stječe najmanje 180 ECTS bodova i ima potrebno pedagoško-psihološko-didaktičko-metodičko obrazovanje kojim se stječe 60 ECTS bodova (u daljnjem tekstu: pedagoške kompetencije) ako se na natječaj ne javi osoba koja je završila diplomski sveučilišni studij odgovarajuće vrste ili integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij odgovarajuće vrste.
...
Članak 107.
...
(11) Ako se na natječaj ne javi osoba koja ispunjava uvjete iz članka 105. ovog Zakona, natječaj će se ponoviti u roku od pet mjeseci, a do zasnivanja radnog odnosa na osnovi ponovljenoga natječaja radni se odnos može zasnovati s osobom koja ne ispunjava propisane uvjete.


Dakle, ja bih rekao da osobe s preddiplomskim spadaju pod Čl. 107 St. 11. Ako nije tako, tj. ako se njih broji u one koji ispunjavaju uvjete, onda je zabrinjavajuce koga se to moze zaposliti (na 5 mjeseci) a da ne zadovoljava cak niti takve uvjete.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Shirohige
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 11. 2012. (20:19:56)
Postovi: (ED)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
12 = 15 - 3

PostPostano: 21:49 čet, 23. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Iz "druge ruke" sam saznao da se u osnovnim školama može zaposliti bilo tko ako se na netječaj nitko ne javi tj. meni je primjerice bio ponuđen takav posao jer se nitko s diplomom nije javio pa mi je "poslodavac" objasnio da on u tom slučaju može i "..." zaposliti ako se nitko ne javi.

Tri točkice su neko "random" zanimanje, da se nebi netko uvrijedio.

Ali čudno mi je kako u jednoj temi čitam da su diplomski popunjeni pa ima i onih koji se nisu upisali, a s druge strane nepopunjena radna mjesta ili nekompetentni ljudi na tim poslovima jer se nitko s diplomom nije javio. :?
Iz "druge ruke" sam saznao da se u osnovnim školama može zaposliti bilo tko ako se na netječaj nitko ne javi tj. meni je primjerice bio ponuđen takav posao jer se nitko s diplomom nije javio pa mi je "poslodavac" objasnio da on u tom slučaju može i "..." zaposliti ako se nitko ne javi.

Tri točkice su neko "random" zanimanje, da se nebi netko uvrijedio.

Ali čudno mi je kako u jednoj temi čitam da su diplomski popunjeni pa ima i onih koji se nisu upisali, a s druge strane nepopunjena radna mjesta ili nekompetentni ljudi na tim poslovima jer se nitko s diplomom nije javio. Confused


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 22:22 čet, 23. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni to nije cudno. Jedno je upisati studij, a drugo je zavrsiti studij.
Meni to nije cudno. Jedno je upisati studij, a drugo je zavrsiti studij.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
thomary
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 11. 2007. (20:45:28)
Postovi: (87)16
Sarma = la pohva - posuda
15 = 15 - 0

PostPostano: 22:55 čet, 23. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Na 5 mjeseci se može zaposliti bilo tko... A što onda znaju napraviti ravnatelji? Prekinuti radni odnos s tom osobom koji dan prije isteka tih 5 mjeseci pa onda opet zaposliti tu istu osobu na 60 dana uz suglasnost školskog odbora...
Na 5 mjeseci se može zaposliti bilo tko... A što onda znaju napraviti ravnatelji? Prekinuti radni odnos s tom osobom koji dan prije isteka tih 5 mjeseci pa onda opet zaposliti tu istu osobu na 60 dana uz suglasnost školskog odbora...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 7:24 pet, 24. 1. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]@fireball: s gimnazijom se takodjer ne mozes nigdje zaposliti. Mislis da je zato beskorisna?[/quote]

koje zvanje steknes nakon gimnazije? koncept gimnazije i je takav da nastavljas na studij, bacc.nesto.nesto.mozda_jos_nesto podrazumjeva da je osoba spremna za rad, u struci ja mislim... e sad, mozemo reci da ni mag.nesto.negdje nije dovoljno, da idemo svi na postdipl? zemlja znanja i to, da vidimo koliko bi mogli imati dr.sc. ili koje se vec kratice sad ljepe po bolonji

mislim da je sada ocito na sta sam mislio gornjim postom
krcko (napisa):
@fireball: s gimnazijom se takodjer ne mozes nigdje zaposliti. Mislis da je zato beskorisna?


koje zvanje steknes nakon gimnazije? koncept gimnazije i je takav da nastavljas na studij, bacc.nesto.nesto.mozda_jos_nesto podrazumjeva da je osoba spremna za rad, u struci ja mislim... e sad, mozemo reci da ni mag.nesto.negdje nije dovoljno, da idemo svi na postdipl? zemlja znanja i to, da vidimo koliko bi mogli imati dr.sc. ili koje se vec kratice sad ljepe po bolonji

mislim da je sada ocito na sta sam mislio gornjim postom



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan