Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Računarstvo (studij)

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
sailor m
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 10. 2010. (10:46:13)
Postovi: (4E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 2

PostPostano: 13:23 pet, 19. 9. 2014    Naslov: Računarstvo Citirajte i odgovorite

pozdrav!

Zanima me da li se studenti koji završe ovaj smjer mogu zaposliti na sličnim(istim) poslovima kao i netko tko je završio financijsku matematiku?Konkretno me zanima rad u bankama, analize, aktuari...
I da li biste dali prednost ovom smjeru ili primijenjenoj u odnosu na mogućnost zaposlenja u navedenim poslovima.

Da li je pametno upisivati računarstvo ako sam imala prog1 3, prog2 4, spa 2 i rp1 3?

Trenutno bih prije izabrala računarstvo jer mi se čini lakše i ne previše suhoparno kao primijenjena, no možda se varam. Uostalom htjela bih imat vremena i za neke druge stvari pored faksa, ako ću već upisivat jedan od ova dva diplomska.

Hvala!
pozdrav!

Zanima me da li se studenti koji završe ovaj smjer mogu zaposliti na sličnim(istim) poslovima kao i netko tko je završio financijsku matematiku?Konkretno me zanima rad u bankama, analize, aktuari...
I da li biste dali prednost ovom smjeru ili primijenjenoj u odnosu na mogućnost zaposlenja u navedenim poslovima.

Da li je pametno upisivati računarstvo ako sam imala prog1 3, prog2 4, spa 2 i rp1 3?

Trenutno bih prije izabrala računarstvo jer mi se čini lakše i ne previše suhoparno kao primijenjena, no možda se varam. Uostalom htjela bih imat vremena i za neke druge stvari pored faksa, ako ću već upisivat jedan od ova dva diplomska.

Hvala!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 15:06 pet, 19. 9. 2014    Naslov: Re: Računarstvo Citirajte i odgovorite

[quote="sailor m"]pozdrav!

Zanima me da li se studenti koji završe ovaj smjer mogu zaposliti na sličnim(istim) poslovima kao i netko tko je završio financijsku matematiku?Konkretno me zanima rad u bankama, analize, aktuari...
I da li biste dali prednost ovom smjeru ili primijenjenoj u odnosu na mogućnost zaposlenja u navedenim poslovima.

Da li je pametno upisivati računarstvo ako sam imala prog1 3, prog2 4, spa 2 i rp1 3?

Trenutno bih prije izabrala računarstvo jer mi se čini lakše i ne previše suhoparno kao primijenjena, no možda se varam. Uostalom htjela bih imat vremena i za neke druge stvari pored faksa, ako ću već upisivat jedan od ova dva diplomska.

Hvala![/quote]

na slicnim poslovima da, ali na istima jako tesko (ali ne nemoguce)
racunarci rade u bankama (baze, net banking, sigurnost), koliko se bave analizima nisam sigurna ali mozda ima i toga. sto se tice aktuarstva to sumnjam da rade racunarci (ne tvrdim da ne, ali mislim da je to jako mala vjerojatnost).

da li je pamteno upisivat sa tvojim ocjenama? e to ovisi koliko truda mislis ulozit u rad na tom smjeru, moguce je zavrsit i sa takvim ocjenama ako imas motivaciju.

kako odabrat sto upisat od racunarstva i primjenjene? najteze pitanje od svih postavljenih. zavisi sto te zanima, prouci oba smjera vidi sto te zanima, pricaj sa ljudima koji su to upisali i zavrsili (bilo bi dobro i da pricas sa nekim ko se zaposlio u struci). ako se vodis za onim 'sto je lakse zavrsiti' nego sa 'ono sto me zanima' tesko da ces ispravno odlucit

koliko ce ti ovo pomoci u odluci neznam, ali odgovorio sam najbolje sto mogu
sailor m (napisa):
pozdrav!

Zanima me da li se studenti koji završe ovaj smjer mogu zaposliti na sličnim(istim) poslovima kao i netko tko je završio financijsku matematiku?Konkretno me zanima rad u bankama, analize, aktuari...
I da li biste dali prednost ovom smjeru ili primijenjenoj u odnosu na mogućnost zaposlenja u navedenim poslovima.

Da li je pametno upisivati računarstvo ako sam imala prog1 3, prog2 4, spa 2 i rp1 3?

Trenutno bih prije izabrala računarstvo jer mi se čini lakše i ne previše suhoparno kao primijenjena, no možda se varam. Uostalom htjela bih imat vremena i za neke druge stvari pored faksa, ako ću već upisivat jedan od ova dva diplomska.

Hvala!


na slicnim poslovima da, ali na istima jako tesko (ali ne nemoguce)
racunarci rade u bankama (baze, net banking, sigurnost), koliko se bave analizima nisam sigurna ali mozda ima i toga. sto se tice aktuarstva to sumnjam da rade racunarci (ne tvrdim da ne, ali mislim da je to jako mala vjerojatnost).

da li je pamteno upisivat sa tvojim ocjenama? e to ovisi koliko truda mislis ulozit u rad na tom smjeru, moguce je zavrsit i sa takvim ocjenama ako imas motivaciju.

kako odabrat sto upisat od racunarstva i primjenjene? najteze pitanje od svih postavljenih. zavisi sto te zanima, prouci oba smjera vidi sto te zanima, pricaj sa ljudima koji su to upisali i zavrsili (bilo bi dobro i da pricas sa nekim ko se zaposlio u struci). ako se vodis za onim 'sto je lakse zavrsiti' nego sa 'ono sto me zanima' tesko da ces ispravno odlucit

koliko ce ti ovo pomoci u odluci neznam, ali odgovorio sam najbolje sto mogu



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
RonnieColeman
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 04. 2006. (10:35:00)
Postovi: (20B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 39
Lokacija: |R^3

PostPostano: 17:12 pet, 19. 9. 2014    Naslov: Re: Računarstvo Citirajte i odgovorite

[quote="sailor m"]

Da li je pametno upisivati računarstvo ako sam imala prog1 3, prog2 4, spa 2 i rp1 3?

Trenutno bih prije izabrala računarstvo jer mi se čini lakše i ne previše suhoparno kao primijenjena, no možda se varam. Uostalom htjela bih imat vremena i za neke druge stvari pored faksa, ako ću već upisivat jedan od ova dva diplomska.

Hvala![/quote]

te tvoje ocjene nisu uopće loše, znam računarce što su upisali smjer sa gorim ocjenama.

I ja sam mišljenja da je računarstvo lakše od primjenjene.
Ja čujem priče da je primjenjena poprilično u programiranju tako da već time ona sadrži ishodištan aspekt računarstva.

Suhoparnost je subjektivna kategorija tj nije li suhoparno sve što nas ne zanima? ;)

Procjeni sama prolazeći kroz studijske programe, na početku primjenjene dolaze parcijalne dif jedbe, mislim da su one osovina cijelog studija jer se protežu kroz obje godine!

Bilo bi mazohistički da stoga upišeš taj studij ako ne voliš igru s matematikom kroz te vrste jednadžbi stoga dobro odvaži kako ti je bilo na običnim dif jedbama i jeli te iole zabavljalo!

Ipak, ponavljam, mislim da primjenjena ima puuno više posla nego studij računarstva.
Prošle godine je imala i drugi razredbeni rok kao i teorijska(ona je vjerojatno tradicionalno takva) što možda ide u prilog činjenici da je studij teži nego studij računarstva.
sailor m (napisa):


Da li je pametno upisivati računarstvo ako sam imala prog1 3, prog2 4, spa 2 i rp1 3?

Trenutno bih prije izabrala računarstvo jer mi se čini lakše i ne previše suhoparno kao primijenjena, no možda se varam. Uostalom htjela bih imat vremena i za neke druge stvari pored faksa, ako ću već upisivat jedan od ova dva diplomska.

Hvala!


te tvoje ocjene nisu uopće loše, znam računarce što su upisali smjer sa gorim ocjenama.

I ja sam mišljenja da je računarstvo lakše od primjenjene.
Ja čujem priče da je primjenjena poprilično u programiranju tako da već time ona sadrži ishodištan aspekt računarstva.

Suhoparnost je subjektivna kategorija tj nije li suhoparno sve što nas ne zanima? Wink

Procjeni sama prolazeći kroz studijske programe, na početku primjenjene dolaze parcijalne dif jedbe, mislim da su one osovina cijelog studija jer se protežu kroz obje godine!

Bilo bi mazohistički da stoga upišeš taj studij ako ne voliš igru s matematikom kroz te vrste jednadžbi stoga dobro odvaži kako ti je bilo na običnim dif jedbama i jeli te iole zabavljalo!

Ipak, ponavljam, mislim da primjenjena ima puuno više posla nego studij računarstva.
Prošle godine je imala i drugi razredbeni rok kao i teorijska(ona je vjerojatno tradicionalno takva) što možda ide u prilog činjenici da je studij teži nego studij računarstva.



_________________
...He never had looked less like captain of any-thing, even his own soul.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kkarlo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 05. 2010. (08:43:59)
Postovi: (1B2)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
64 = 72 - 8

PostPostano: 18:39 pet, 19. 9. 2014    Naslov: Re: Računarstvo Citirajte i odgovorite

[quote="RonnieColeman"][quote="sailor m"]

Da li je pametno upisivati računarstvo ako sam imala prog1 3, prog2 4, spa 2 i rp1 3?

Trenutno bih prije izabrala računarstvo jer mi se čini lakše i ne previše suhoparno kao primijenjena, no možda se varam. Uostalom htjela bih imat vremena i za neke druge stvari pored faksa, ako ću već upisivat jedan od ova dva diplomska.

Hvala![/quote]

[b]te tvoje ocjene nisu uopće loše, znam računarce što su upisali smjer sa gorim ocjenama.[/b]

[b]I ja sam mišljenja[/b] da je računarstvo lakše od primjenjene.
Ja [b]čujem priče[/b] da je primjenjena poprilično u programiranju tako da već time ona sadrži ishodištan aspekt računarstva.

Suhoparnost je subjektivna kategorija tj nije li suhoparno sve što nas ne zanima? ;)

Procjeni sama prolazeći kroz studijske programe, na početku primjenjene dolaze parcijalne dif jedbe, mislim da su one osovina cijelog studija jer se protežu kroz obje godine!

Bilo bi mazohistički da stoga upišeš taj studij ako ne voliš igru s matematikom kroz te vrste jednadžbi stoga dobro odvaži kako ti je bilo na običnim dif jedbama i jeli te iole zabavljalo!

Ipak, ponavljam, [b]mislim[/b] da primjenjena ima puuno više posla nego studij računarstva.
Prošle godine je imala i drugi razredbeni rok kao i teorijska(ona je vjerojatno tradicionalno takva) što možda[b] ide u prilog činjenici [/b]da je studij teži nego studij računarstva.[/quote]

1. Ocjene ne odražavaju uvijek stvarno znanje te uvelike mogu ovisiti o akademskoj godini kada se polagao kolegij. Dosta računaraca je lijeno radit blesave i besmislene zadaće i na tome gube puno bodova jer nisu obavezne. To rezultira često dvojkama i trojkama, al šta ima veze... Ja ih znam preko nekoliko takvih.

2. Jedan prijatelj je davnih dana rekao, prvo što trebaš zapamtit je da ne slušaš studentske priče.

3. Puno nešto misliš...
Prvo kažeš da misliš da je primjenjena teži smjer, kasnije to navodiš kao činjenicu? Misliš ide u prilog pretpostavki?
:D

Da primjenjena ima više posla od računarstva... ne znam baš.
RonnieColeman (napisa):
sailor m (napisa):


Da li je pametno upisivati računarstvo ako sam imala prog1 3, prog2 4, spa 2 i rp1 3?

Trenutno bih prije izabrala računarstvo jer mi se čini lakše i ne previše suhoparno kao primijenjena, no možda se varam. Uostalom htjela bih imat vremena i za neke druge stvari pored faksa, ako ću već upisivat jedan od ova dva diplomska.

Hvala!


te tvoje ocjene nisu uopće loše, znam računarce što su upisali smjer sa gorim ocjenama.

I ja sam mišljenja da je računarstvo lakše od primjenjene.
Ja čujem priče da je primjenjena poprilično u programiranju tako da već time ona sadrži ishodištan aspekt računarstva.

Suhoparnost je subjektivna kategorija tj nije li suhoparno sve što nas ne zanima? Wink

Procjeni sama prolazeći kroz studijske programe, na početku primjenjene dolaze parcijalne dif jedbe, mislim da su one osovina cijelog studija jer se protežu kroz obje godine!

Bilo bi mazohistički da stoga upišeš taj studij ako ne voliš igru s matematikom kroz te vrste jednadžbi stoga dobro odvaži kako ti je bilo na običnim dif jedbama i jeli te iole zabavljalo!

Ipak, ponavljam, mislim da primjenjena ima puuno više posla nego studij računarstva.
Prošle godine je imala i drugi razredbeni rok kao i teorijska(ona je vjerojatno tradicionalno takva) što možda ide u prilog činjenici da je studij teži nego studij računarstva.


1. Ocjene ne odražavaju uvijek stvarno znanje te uvelike mogu ovisiti o akademskoj godini kada se polagao kolegij. Dosta računaraca je lijeno radit blesave i besmislene zadaće i na tome gube puno bodova jer nisu obavezne. To rezultira često dvojkama i trojkama, al šta ima veze... Ja ih znam preko nekoliko takvih.

2. Jedan prijatelj je davnih dana rekao, prvo što trebaš zapamtit je da ne slušaš studentske priče.

3. Puno nešto misliš...
Prvo kažeš da misliš da je primjenjena teži smjer, kasnije to navodiš kao činjenicu? Misliš ide u prilog pretpostavki?
Very Happy

Da primjenjena ima više posla od računarstva... ne znam baš.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
RonnieColeman
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 04. 2006. (10:35:00)
Postovi: (20B)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 39
Lokacija: |R^3

PostPostano: 20:45 pet, 19. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bogami si me is-secirao, a ja baš nemam volje sada tome svemu odgovarati! :P
Bogami si me is-secirao, a ja baš nemam volje sada tome svemu odgovarati! Razz



_________________
...He never had looked less like captain of any-thing, even his own soul.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ryssa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 12. 2011. (00:10:28)
Postovi: (57)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 1

PostPostano: 11:26 pet, 26. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ima li netko kakve savjete oko izbornih predmeta na 1. god računarstva? Koji kolegiji su organiziraniji, zahtijevniji, korisniji , zanimljiviji? Bilo kakvo mišljenje iz prve ili druge ruke :)
Ima li netko kakve savjete oko izbornih predmeta na 1. god računarstva? Koji kolegiji su organiziraniji, zahtijevniji, korisniji , zanimljiviji? Bilo kakvo mišljenje iz prve ili druge ruke Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Megy Poe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 11. 2009. (23:14:52)
Postovi: (122)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 25 - 11

PostPostano: 12:05 pet, 26. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ryssa"]Ima li netko kakve savjete oko izbornih predmeta na 1. god računarstva? Koji kolegiji su organiziraniji, zahtijevniji, korisniji , zanimljiviji? Bilo kakvo mišljenje iz prve ili druge ruke :)[/quote]

Računalna grafika je jako teška, onak većina ljudi padne..al ja sam ju upisala jel me to zanimalo..al ne preporučam jel ćeš vrlo vjerojatno pasti ili imat 2.
Ono što je meni bilo fora tamo je da je kod napokon vizualan nekako tipa napravili smo ovako nešto na nastavi https://www.youtube.com/watch?v=qoEMq2e8vDo

Društevni aspekti je predmet gdje većina ljudi ima 4-5, radiš nekakav seminar, lagano i super za dizanje prosjeka..jel je korisno? ne baš..al seminari koje ljudi rade znaju biti zanmiljivi npr moja frendica je radila o pametnim kućama

Kombinatorika je lagano položljiv predmet, uče se rekurzije recimo, baratanje sumama..ako si redovan/na na satu uz mrvicu učenja imat ćeš 3 najmanje. Profesor je jako drag i odlično objašnjava

Uvod u optimizaciju: nemogu komentirat jel se promijenio profesor ove godine, kod prijašnjeg profesora bi ti rekla da NIPOŠTO to ne upišeš jel je usmeni katastrofalan. Kako će biti sada neznam, a kolokviji su šablone ali s puno puno računanja ako si kao ja sklona greškama u zbrajanju/množenju ne preporučam

Uvod u paralelno je koristan predmet jel je nešto najbliže na ovom faksu što ćeš se sresti s poslom jednog dana jel se sastoji od toga da radiš jedan projekt cijeli semestar. Zahtijeva naime puno rada i truda.

Mislim da sam ih nabrojala sve ako sam neki izostavila reci.
Ryssa (napisa):
Ima li netko kakve savjete oko izbornih predmeta na 1. god računarstva? Koji kolegiji su organiziraniji, zahtijevniji, korisniji , zanimljiviji? Bilo kakvo mišljenje iz prve ili druge ruke Smile


Računalna grafika je jako teška, onak većina ljudi padne..al ja sam ju upisala jel me to zanimalo..al ne preporučam jel ćeš vrlo vjerojatno pasti ili imat 2.
Ono što je meni bilo fora tamo je da je kod napokon vizualan nekako tipa napravili smo ovako nešto na nastavi https://www.youtube.com/watch?v=qoEMq2e8vDo

Društevni aspekti je predmet gdje većina ljudi ima 4-5, radiš nekakav seminar, lagano i super za dizanje prosjeka..jel je korisno? ne baš..al seminari koje ljudi rade znaju biti zanmiljivi npr moja frendica je radila o pametnim kućama

Kombinatorika je lagano položljiv predmet, uče se rekurzije recimo, baratanje sumama..ako si redovan/na na satu uz mrvicu učenja imat ćeš 3 najmanje. Profesor je jako drag i odlično objašnjava

Uvod u optimizaciju: nemogu komentirat jel se promijenio profesor ove godine, kod prijašnjeg profesora bi ti rekla da NIPOŠTO to ne upišeš jel je usmeni katastrofalan. Kako će biti sada neznam, a kolokviji su šablone ali s puno puno računanja ako si kao ja sklona greškama u zbrajanju/množenju ne preporučam

Uvod u paralelno je koristan predmet jel je nešto najbliže na ovom faksu što ćeš se sresti s poslom jednog dana jel se sastoji od toga da radiš jedan projekt cijeli semestar. Zahtijeva naime puno rada i truda.

Mislim da sam ih nabrojala sve ako sam neki izostavila reci.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
PermutiranoPrase
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 09. 2011. (16:08:19)
Postovi: (F4)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
10 = 17 - 7

PostPostano: 21:28 pet, 26. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

A meta-heuristike? :)
A meta-heuristike? Smile



_________________
With great power comes great electricity bill.
n!!!!
Theorem 2: Alexander the Great did not exist and he had an infinite number of limbs.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Megy Poe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 11. 2009. (23:14:52)
Postovi: (122)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 25 - 11

PostPostano: 16:12 sub, 27. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="PermutiranoPrase"]A meta-heuristike? :)[/quote]

Polažu se na isti način ko Uvod u paralelno, radiš projekt za problem koji recimo nema riješenje već koristiš neku heuristiku.
PermutiranoPrase (napisa):
A meta-heuristike? Smile


Polažu se na isti način ko Uvod u paralelno, radiš projekt za problem koji recimo nema riješenje već koristiš neku heuristiku.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nuclear
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 11. 2011. (17:40:12)
Postovi: (74)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 20 - 10

PostPostano: 11:41 sri, 15. 10. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako ima neki računarac na drugoj godini ili završen diplomski računarstva, molila bih da mi se javi na pm. Imam puno pitanja u vezi kolegija i jako bi bila zahvalna ako bi se nekome dalo malo mi ispričati nešto (vezano za kolegije). :shock:
Ako ima neki računarac na drugoj godini ili završen diplomski računarstva, molila bih da mi se javi na pm. Imam puno pitanja u vezi kolegija i jako bi bila zahvalna ako bi se nekome dalo malo mi ispričati nešto (vezano za kolegije). Shocked


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kkarlo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 05. 2010. (08:43:59)
Postovi: (1B2)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
64 = 72 - 8

PostPostano: 13:29 sri, 15. 10. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nuclear"]Ako ima neki računarac na drugoj godini ili završen diplomski računarstva, molila bih da mi se javi na pm. Imam puno pitanja u vezi kolegija i jako bi bila zahvalna ako bi se nekome dalo malo mi ispričati nešto (vezano za kolegije). :shock:[/quote]
Ima ih sigurno dosta koji će ti reć što te zanima o raznim kolegijima, ali uz toliko izbornih, i još ako uzmeš u obzir da možda moraš upisivati dodatne izborne jer imaš nešto položeno na preddipl. mislim da je bi bilo dobro barem da napišeš o kojim kolegijima se radi u tvom slučaju.
:)
I naravno bilo bi ok reć tko ti šta predaje, jer se i to mijenja, a naravno da to mijenja i kolegije...
:wink:
nuclear (napisa):
Ako ima neki računarac na drugoj godini ili završen diplomski računarstva, molila bih da mi se javi na pm. Imam puno pitanja u vezi kolegija i jako bi bila zahvalna ako bi se nekome dalo malo mi ispričati nešto (vezano za kolegije). Shocked

Ima ih sigurno dosta koji će ti reć što te zanima o raznim kolegijima, ali uz toliko izbornih, i još ako uzmeš u obzir da možda moraš upisivati dodatne izborne jer imaš nešto položeno na preddipl. mislim da je bi bilo dobro barem da napišeš o kojim kolegijima se radi u tvom slučaju.
Smile
I naravno bilo bi ok reć tko ti šta predaje, jer se i to mijenja, a naravno da to mijenja i kolegije...
Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nuclear
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 11. 2011. (17:40:12)
Postovi: (74)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 20 - 10

PostPostano: 13:56 čet, 16. 10. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ma ne zanima me baš puno o izbornim kolegijima, više je o glavnim kolegijima. Usput me zanima ako netko ima kakve bilježnice/skripte/rješavane zadatke/kolokvije da mi posudi/da/proda...bila bi prezahvalna! :oops:
Ma ne zanima me baš puno o izbornim kolegijima, više je o glavnim kolegijima. Usput me zanima ako netko ima kakve bilježnice/skripte/rješavane zadatke/kolokvije da mi posudi/da/proda...bila bi prezahvalna! Embarassed


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
KITT
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 09. 2013. (01:05:50)
Postovi: (1C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 23:49 uto, 9. 12. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Recimo da na preddiplomskom položimo Mreže računala, Matematičku logiku i Objektno programiranje (to su sve obavezni kolegiji na diplomskom). Koliko sam shvatio pravila upisa na diplomski, boduje se točno 180ECTS bodova tj. u tom slučaju bi trebalo izabrati 2 od 3 gornja kolegija (jer je predviđeno da položimo samo 2) za koja želimo da se boduju za upis no hoće li se ipak onaj 3. kolegij uzeti u obzir kao da je položen?

Piše u redu predavanja:
[quote]Ako je student neki od obaveznih predmeta položio na preddiplomskom studiju, [b]tako da je predmet sudjelovao u pravilima prijenosa koji uvjetuju stjecanje prvostupničke svjedodžbe[/b], umjesto njega upisuje (izborni) predmet po odluci voditelja diplomskog studija. [/quote]
pa je pitanje, sudjeluje li ovaj 3. predmet u tim pravilima prijenosa pošto je "višak" ?
Recimo da na preddiplomskom položimo Mreže računala, Matematičku logiku i Objektno programiranje (to su sve obavezni kolegiji na diplomskom). Koliko sam shvatio pravila upisa na diplomski, boduje se točno 180ECTS bodova tj. u tom slučaju bi trebalo izabrati 2 od 3 gornja kolegija (jer je predviđeno da položimo samo 2) za koja želimo da se boduju za upis no hoće li se ipak onaj 3. kolegij uzeti u obzir kao da je položen?

Piše u redu predavanja:
Citat:
Ako je student neki od obaveznih predmeta položio na preddiplomskom studiju, tako da je predmet sudjelovao u pravilima prijenosa koji uvjetuju stjecanje prvostupničke svjedodžbe, umjesto njega upisuje (izborni) predmet po odluci voditelja diplomskog studija.

pa je pitanje, sudjeluje li ovaj 3. predmet u tim pravilima prijenosa pošto je "višak" ?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 1:29 sri, 10. 12. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

umjesto ta 2 (koja odaberes) ces upisati neke izborne. za treci moras trazit da se prizna kao nadopuna znanja (na preddipl studiju) i pri upisu na dipl pisat molbu za priznavanje ispita. kako se sjecam, takva je procedura
umjesto ta 2 (koja odaberes) ces upisati neke izborne. za treci moras trazit da se prizna kao nadopuna znanja (na preddipl studiju) i pri upisu na dipl pisat molbu za priznavanje ispita. kako se sjecam, takva je procedura



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
KITT
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 09. 2013. (01:05:50)
Postovi: (1C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 16:48 sri, 10. 12. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="fireball"]umjesto ta 2 (koja odaberes) ces upisati neke izborne. za treci moras trazit da se prizna kao nadopuna znanja (na preddipl studiju) i pri upisu na dipl pisat molbu za priznavanje ispita. kako se sjecam, takva je procedura[/quote]

A taj 3. kolegij će se onda gledati kao da već imam 5ECTS-a na diplomskom (slično kao parcijala) ili će se tretirati na isti način kao ova dva, samo različita papirologija?
fireball (napisa):
umjesto ta 2 (koja odaberes) ces upisati neke izborne. za treci moras trazit da se prizna kao nadopuna znanja (na preddipl studiju) i pri upisu na dipl pisat molbu za priznavanje ispita. kako se sjecam, takva je procedura


A taj 3. kolegij će se onda gledati kao da već imam 5ECTS-a na diplomskom (slično kao parcijala) ili će se tretirati na isti način kao ova dva, samo različita papirologija?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kkarlo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 05. 2010. (08:43:59)
Postovi: (1B2)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
64 = 72 - 8

PostPostano: 17:52 sri, 10. 12. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="KITT"][quote="fireball"]umjesto ta 2 (koja odaberes) ces upisati neke izborne. za treci moras trazit da se prizna kao nadopuna znanja (na preddipl studiju) i pri upisu na dipl pisat molbu za priznavanje ispita. kako se sjecam, takva je procedura[/quote]

A taj 3. kolegij će se onda gledati kao da već imam 5ECTS-a na diplomskom (slično kao parcijala) ili će se tretirati na isti način kao ova dva, samo različita papirologija?[/quote]
Imaš 5 ects-a na dipl.
;)
KITT (napisa):
fireball (napisa):
umjesto ta 2 (koja odaberes) ces upisati neke izborne. za treci moras trazit da se prizna kao nadopuna znanja (na preddipl studiju) i pri upisu na dipl pisat molbu za priznavanje ispita. kako se sjecam, takva je procedura


A taj 3. kolegij će se onda gledati kao da već imam 5ECTS-a na diplomskom (slično kao parcijala) ili će se tretirati na isti način kao ova dva, samo različita papirologija?

Imaš 5 ects-a na dipl.
Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
KITT
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 09. 2013. (01:05:50)
Postovi: (1C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 18:47 sri, 10. 12. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="kkarlo"]
Imaš 5 ects-a na dipl.
;)[/quote]

A ako sam čudan i želim da se tretira kao ostala dva kolegija tj. da umjesto tog trećeg mogu nešto drugo upisati, jel to moguće? :D

A kako uopće izgleda onaj supplement što se dobije s diplomom, su tamo samo nabrojani predmeti s diplomskog studija ili sve? Ako samo s diplomskog studija, jel se navode onda i ovi obavezni predmeti položeni na preddiplomskom tj. ulaze li ta 3 predmeta položena na preddiplomskom u prosjek na diplomskom pošto su obavezni?
kkarlo (napisa):

Imaš 5 ects-a na dipl.
Wink


A ako sam čudan i želim da se tretira kao ostala dva kolegija tj. da umjesto tog trećeg mogu nešto drugo upisati, jel to moguće? Very Happy

A kako uopće izgleda onaj supplement što se dobije s diplomom, su tamo samo nabrojani predmeti s diplomskog studija ili sve? Ako samo s diplomskog studija, jel se navode onda i ovi obavezni predmeti položeni na preddiplomskom tj. ulaze li ta 3 predmeta položena na preddiplomskom u prosjek na diplomskom pošto su obavezni?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 20:28 sri, 10. 12. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="KITT"]

A ako sam čudan i želim da se tretira kao ostala dva kolegija tj. da umjesto tog trećeg mogu nešto drugo upisati, jel to moguće? :D [/quote]

napises molbu za upis 35 bodova :D

[quote="KITT"]
A kako uopće izgleda onaj supplement što se dobije s diplomom, su tamo samo nabrojani predmeti s diplomskog studija ili sve? Ako samo s diplomskog studija, jel se navode onda i ovi obavezni predmeti položeni na preddiplomskom tj. ulaze li ta 3 predmeta položena na preddiplomskom u prosjek na diplomskom pošto su obavezni?[/quote]

ne jer si ih polozio na preddipl, tamo ce uci u prosjek. u prosjek sa diplomskog studija ulazi ono sto si tamo polozio + priznati kolegiji iz nadopune znanja (ilitiga taj tvoj 3 kolegij)

kako izgleda supplement ce ti morat rec neko ko ga je dobio
KITT (napisa):


A ako sam čudan i želim da se tretira kao ostala dva kolegija tj. da umjesto tog trećeg mogu nešto drugo upisati, jel to moguće? Very Happy


napises molbu za upis 35 bodova Very Happy

KITT (napisa):

A kako uopće izgleda onaj supplement što se dobije s diplomom, su tamo samo nabrojani predmeti s diplomskog studija ili sve? Ako samo s diplomskog studija, jel se navode onda i ovi obavezni predmeti položeni na preddiplomskom tj. ulaze li ta 3 predmeta položena na preddiplomskom u prosjek na diplomskom pošto su obavezni?


ne jer si ih polozio na preddipl, tamo ce uci u prosjek. u prosjek sa diplomskog studija ulazi ono sto si tamo polozio + priznati kolegiji iz nadopune znanja (ilitiga taj tvoj 3 kolegij)

kako izgleda supplement ce ti morat rec neko ko ga je dobio



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 17:15 čet, 11. 12. 2014    Naslov: Re: Računarstvo Citirajte i odgovorite

[quote="sailor m"]Zanima me da li se studenti koji završe ovaj smjer mogu zaposliti na sličnim(istim) poslovima kao i netko tko je završio financijsku matematiku? Konkretno me zanima rad u bankama, analize, aktuari...[/quote]
Ja sam razgovarao s PBZ-om cca. 2010; tada su popunjavali IT kadar ali su spominjali i mogucnos zaposljavanja u drugim odjelima. Inace, ja sam zavrsio teorijsku matematiku.

Uvijek mozes upisati i [url=http://aktuari.math.pmf.unizg.hr/?Hrvatski___Studij___Dobrodo%C5%A1li]poslijediplomski strucni studij aktuarske matematike[/url], bez obzira na smjer.

[quote]I da li biste dali prednost ovom smjeru ili primijenjenoj u odnosu na mogućnost zaposlenja u navedenim poslovima.[/quote]
Ja bih u tvojoj situaciji upisao ili statistiku ili primijenjenu, a s racunarstva bih upisao kolegije koji se bave bazama podataka i mobilnim aplikacijama, a ostale izborne bih popunjavao s financijskim kolegijima. Zaboravio bih na kolegije koji se bave teoretskim aspektom racunarstva (npr. logika i izracunljivost).
sailor m (napisa):
Zanima me da li se studenti koji završe ovaj smjer mogu zaposliti na sličnim(istim) poslovima kao i netko tko je završio financijsku matematiku? Konkretno me zanima rad u bankama, analize, aktuari...

Ja sam razgovarao s PBZ-om cca. 2010; tada su popunjavali IT kadar ali su spominjali i mogucnos zaposljavanja u drugim odjelima. Inace, ja sam zavrsio teorijsku matematiku.

Uvijek mozes upisati i poslijediplomski strucni studij aktuarske matematike, bez obzira na smjer.

Citat:
I da li biste dali prednost ovom smjeru ili primijenjenoj u odnosu na mogućnost zaposlenja u navedenim poslovima.

Ja bih u tvojoj situaciji upisao ili statistiku ili primijenjenu, a s racunarstva bih upisao kolegije koji se bave bazama podataka i mobilnim aplikacijama, a ostale izborne bih popunjavao s financijskim kolegijima. Zaboravio bih na kolegije koji se bave teoretskim aspektom racunarstva (npr. logika i izracunljivost).



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
KITT
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 28. 09. 2013. (01:05:50)
Postovi: (1C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 20:57 sri, 17. 12. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pitao sam profesora Vukovića. Za ono što ulazi u 180 ECTS-a je potrebno upisati zamjenske kolegije, a za "višak" kako želimo, ili se može priznati kao da je položeno na diplomskom ili se može ipak tretirati kao preddiplomski pa se upisuje zamjenski kolegij.
Pitao sam profesora Vukovića. Za ono što ulazi u 180 ECTS-a je potrebno upisati zamjenske kolegije, a za "višak" kako želimo, ili se može priznati kao da je položeno na diplomskom ili se može ipak tretirati kao preddiplomski pa se upisuje zamjenski kolegij.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan