Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Vratimo stari website
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Megy Poe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 11. 2009. (23:14:52)
Postovi: (122)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 25 - 11

PostPostano: 12:47 pet, 26. 9. 2014    Naslov: Vratimo stari website Citirajte i odgovorite

Postoji li razlog zašto je website promijenjen?

Novi je nepregledniji puno, sporiji+ne radi pola toga na operi, neću ni komentirat kako tek radi na IE. Chrome nisam skidala neznam situaciju tamo. Da ne dodam još da je ružan i isprazan.
Postoji li razlog zašto je website promijenjen?

Novi je nepregledniji puno, sporiji+ne radi pola toga na operi, neću ni komentirat kako tek radi na IE. Chrome nisam skidala neznam situaciju tamo. Da ne dodam još da je ružan i isprazan.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Annoying
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 09. 2011. (09:20:11)
Postovi: (1E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 2

PostPostano: 13:02 pet, 26. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim da je moje mišljenje u manjini, ali meni se ova nova stranica više sviđa. Djeluje mi preglednije i neutralnije od one prije, a mislim da je to i svrha da ne bude napadna i da vrlo lako možemo pronaći ono što nas zanima. Otvaram je u Chromu i nemam nikakvih probema.
Mislim da je moje mišljenje u manjini, ali meni se ova nova stranica više sviđa. Djeluje mi preglednije i neutralnije od one prije, a mislim da je to i svrha da ne bude napadna i da vrlo lako možemo pronaći ono što nas zanima. Otvaram je u Chromu i nemam nikakvih probema.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
hendrix
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 09. 2012. (15:59:06)
Postovi: (92)16
Sarma = la pohva - posuda
29 = 31 - 2

PostPostano: 13:13 pet, 26. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne treba vratiti stari website, dapace, ovaj je ljepsi, ali bi bilo jako lijepo kad bi se u zivot vratilo sve .pdf-ove (i ostale dokumente) sa "starog" sajta (zasad postoje samo broken linkovi). :)


[quote="Megy Poe"]neću ni komentirat kako tek radi na IE[/quote]

Vjerojatno ne radi lijepo ni na Win95, ne vidim zasto bi ijedno od toga bilo bitno :)
Ne treba vratiti stari website, dapace, ovaj je ljepsi, ali bi bilo jako lijepo kad bi se u zivot vratilo sve .pdf-ove (i ostale dokumente) sa "starog" sajta (zasad postoje samo broken linkovi). Smile


Megy Poe (napisa):
neću ni komentirat kako tek radi na IE


Vjerojatno ne radi lijepo ni na Win95, ne vidim zasto bi ijedno od toga bilo bitno Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Megy Poe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 11. 2009. (23:14:52)
Postovi: (122)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 25 - 11

PostPostano: 13:24 pet, 26. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="hendrix"]Ne treba vratiti stari website, dapace, ovaj je ljepsi, ali bi bilo jako lijepo kad bi se u zivot vratilo sve .pdf-ove (i ostale dokumente) sa "starog" sajta (zasad postoje samo broken linkovi). :)


[quote="Megy Poe"]neću ni komentirat kako tek radi na IE[/quote]

Vjerojatno ne radi lijepo ni na Win95, ne vidim zasto bi ijedno od toga bilo bitno :)[/quote]

Meni pdf-ovi postoje..tj nisu broken linkovi..bar na operi.

[size=9][color=#999999]Added after 4 minutes:[/color][/size]

Ali ne radi ništa što čupa podatke iz xml-a..
hendrix (napisa):
Ne treba vratiti stari website, dapace, ovaj je ljepsi, ali bi bilo jako lijepo kad bi se u zivot vratilo sve .pdf-ove (i ostale dokumente) sa "starog" sajta (zasad postoje samo broken linkovi). Smile


Megy Poe (napisa):
neću ni komentirat kako tek radi na IE


Vjerojatno ne radi lijepo ni na Win95, ne vidim zasto bi ijedno od toga bilo bitno Smile


Meni pdf-ovi postoje..tj nisu broken linkovi..bar na operi.

Added after 4 minutes:

Ali ne radi ništa što čupa podatke iz xml-a..


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
hendrix
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 09. 2012. (15:59:06)
Postovi: (92)16
Sarma = la pohva - posuda
29 = 31 - 2

PostPostano: 13:24 pet, 26. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Megy Poe"]Meni pdf-ovi postoje..tj nisu broken linkovi..bar na operi.[/quote]

Probao sam u 3 browsera, npr. [url=http://www.math.pmf.unizg.hr/hr/kolokviji-i-ispiti-0]ovdje[/url] mi baca gresku klikom na kolokvijske razrede (u svim browserima, cist cache).

Attachani fileovi su funkcionalni, ali ovi ostali ne.
Megy Poe (napisa):
Meni pdf-ovi postoje..tj nisu broken linkovi..bar na operi.


Probao sam u 3 browsera, npr. ovdje mi baca gresku klikom na kolokvijske razrede (u svim browserima, cist cache).

Attachani fileovi su funkcionalni, ali ovi ostali ne.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Megy Poe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 11. 2009. (23:14:52)
Postovi: (122)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 25 - 11

PostPostano: 13:29 pet, 26. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="hendrix"][quote="Megy Poe"]Meni pdf-ovi postoje..tj nisu broken linkovi..bar na operi.[/quote]

Probao sam u 3 browsera, npr. [url=http://www.math.pmf.unizg.hr/hr/kolokviji-i-ispiti-0]ovdje[/url] mi baca gresku klikom na kolokvijske razrede (u svim browserima, cist cache).

Attachani fileovi su funkcionalni, ali ovi ostali ne.[/quote]

Vidi vidi ni meni to neće, ja sam išla probat odma prvo što ima, tipa ovdje

http://www.math.pmf.unizg.hr/hr/kategorije/upisi-na-pmf-mo mi uvjete normalno otvara.

Možda se čisto taj dio mijenja trenutno..naime ovogodišnjih razreda nije bilo objavljeno ni na starom site-u.
hendrix (napisa):
Megy Poe (napisa):
Meni pdf-ovi postoje..tj nisu broken linkovi..bar na operi.


Probao sam u 3 browsera, npr. ovdje mi baca gresku klikom na kolokvijske razrede (u svim browserima, cist cache).

Attachani fileovi su funkcionalni, ali ovi ostali ne.


Vidi vidi ni meni to neće, ja sam išla probat odma prvo što ima, tipa ovdje

http://www.math.pmf.unizg.hr/hr/kategorije/upisi-na-pmf-mo mi uvjete normalno otvara.

Možda se čisto taj dio mijenja trenutno..naime ovogodišnjih razreda nije bilo objavljeno ni na starom site-u.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
hendrix
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 09. 2012. (15:59:06)
Postovi: (92)16
Sarma = la pohva - posuda
29 = 31 - 2

PostPostano: 13:33 pet, 26. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Megy Poe"]Možda se čisto taj dio mijenja trenutno..naime ovogodišnjih razreda nije bilo objavljeno ni na starom site-u.[/quote]

Cini mi se da je broken sve sto nije attachano, a bilo je linkano na starom webu. Ali dobro, nije nista jako bitno, valjda ce se srediti kroz neko vrijeme :)
Megy Poe (napisa):
Možda se čisto taj dio mijenja trenutno..naime ovogodišnjih razreda nije bilo objavljeno ni na starom site-u.


Cini mi se da je broken sve sto nije attachano, a bilo je linkano na starom webu. Ali dobro, nije nista jako bitno, valjda ce se srediti kroz neko vrijeme Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
istok
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 10. 2012. (13:40:42)
Postovi: (11)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 16:26 pet, 26. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tko je to dizajnirao? :shock: Svaki put treba scrollat da se dođe do bitnog dijela jer je prek pol' ekrana "PMF-Matematički odsjek" i ona slikica.
Tko je to dizajnirao? Shocked Svaki put treba scrollat da se dođe do bitnog dijela jer je prek pol' ekrana "PMF-Matematički odsjek" i ona slikica.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Megy Poe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 11. 2009. (23:14:52)
Postovi: (122)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 25 - 11

PostPostano: 16:29 pet, 26. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="istok"]Tko je to dizajnirao? :shock: Svaki put treba scrollat da se dođe do bitnog dijela jer je prek pol' ekrana "PMF-Matematički odsjek" i ona slikica.[/quote]

Hvala to sam zaboravila napomenuti
istok (napisa):
Tko je to dizajnirao? Shocked Svaki put treba scrollat da se dođe do bitnog dijela jer je prek pol' ekrana "PMF-Matematički odsjek" i ona slikica.


Hvala to sam zaboravila napomenuti


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 17:24 pet, 26. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

site je jos u fazi izrade zato vam mozda jos sve ne radi kako treba.

ja sam za novi site zbog sljedeceg: znam na kojoj se sad platformi vrti, znam ko ce ga odrzavat (ili bolje reci ko nece), znam da ce raditi kako treba 8kad bude u punom pogonu)

to daljnjega se moramo mucit sa pol stranice ali sta je tu je
site je jos u fazi izrade zato vam mozda jos sve ne radi kako treba.

ja sam za novi site zbog sljedeceg: znam na kojoj se sad platformi vrti, znam ko ce ga odrzavat (ili bolje reci ko nece), znam da ce raditi kako treba 8kad bude u punom pogonu)

to daljnjega se moramo mucit sa pol stranice ali sta je tu je



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Kasia
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 06. 2013. (22:10:24)
Postovi: (9)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 12:30 sub, 27. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="istok"]Tko je to dizajnirao? :shock: Svaki put treba scrollat da se dođe do bitnog dijela jer je prek pol' ekrana "PMF-Matematički odsjek" i ona slikica.[/quote]

:iagree:

Također, smatram da ta slikica izgleda loše i da cijeli web izgleda "jeftinije" zbog nje.

Ni boje mi se ne sviđaju. Puno je lakše čitati crna nego siva slova na bijeloj podlozi, kao što je to npr. slučaj s web stranicom PMF-MO u Splitu.
Osim toga, nedostaje mi toplina boja koju je stari web imao. :cry:

S druge strane, slažem se da je preglednija.
istok (napisa):
Tko je to dizajnirao? Shocked Svaki put treba scrollat da se dođe do bitnog dijela jer je prek pol' ekrana "PMF-Matematički odsjek" i ona slikica.


I agree

Također, smatram da ta slikica izgleda loše i da cijeli web izgleda "jeftinije" zbog nje.

Ni boje mi se ne sviđaju. Puno je lakše čitati crna nego siva slova na bijeloj podlozi, kao što je to npr. slučaj s web stranicom PMF-MO u Splitu.
Osim toga, nedostaje mi toplina boja koju je stari web imao. Crying or Very sad

S druge strane, slažem se da je preglednija.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 14:39 sub, 27. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

a zasto neko od vas onda nebi napisao neki css i predlozio to za temu, ko zna mozda prode...
a zasto neko od vas onda nebi napisao neki css i predlozio to za temu, ko zna mozda prode...



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 16:12 sub, 27. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Kasia"]Osim toga, nedostaje mi toplina boja koju je stari web imao. :cry:[/quote]

Toplina boja :facepalm:

Stari web je bio mess, iznutra još gori nego izvana. Imao je gumb "one click publish" koji kad stisneš ne da nije objavio u jednom kliku, nego se moralo *dvaput* logirati i ne znam koliko puta klikati.
Kasia (napisa):
Osim toga, nedostaje mi toplina boja koju je stari web imao. Crying or Very sad


Toplina boja O, kuku meni...

Stari web je bio mess, iznutra još gori nego izvana. Imao je gumb "one click publish" koji kad stisneš ne da nije objavio u jednom kliku, nego se moralo *dvaput* logirati i ne znam koliko puta klikati.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Ryssa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 12. 2011. (00:10:28)
Postovi: (57)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 1

PostPostano: 16:47 sub, 27. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim da je stranica solidna, jednostavna, sviđa mi se što ima footer bar sa informacijama, jednostavno je preglednija, bolja definitivno nego prošla. Jedina zamjerka kao što svi kažu je title, možda bi bolja ideja bila da je u header baru i sve pomaknuto gore, samo prijedlog :)
Mislim da je stranica solidna, jednostavna, sviđa mi se što ima footer bar sa informacijama, jednostavno je preglednija, bolja definitivno nego prošla. Jedina zamjerka kao što svi kažu je title, možda bi bolja ideja bila da je u header baru i sve pomaknuto gore, samo prijedlog Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 16:54 sub, 27. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="Kasia"]Osim toga, nedostaje mi toplina boja koju je stari web imao. :cry:[/quote]

Toplina boja :facepalm:

Stari web je bio mess, iznutra još gori nego izvana. Imao je gumb "one click publish" koji kad stisneš ne da nije objavio u jednom kliku, nego se moralo *dvaput* logirati i ne znam koliko puta klikati.[/quote]

ili ako si imao racun da se mozes logirat, radilo je samo s odredenih podsekcija.
stari server je padao dosta cesto.
stari web je bio - stari, tehnoloski je zaostajao a podrska je ukinuta pol toga nije radilo.

ponavljam: pozdravljam novi web i sve sto je promjenjeno a da ljudi ni neznaju sta je tocno jer je sada PUUUUNO bolje, a css je najmanji problem samo se neko treba s tim poigrati (a koliko kuzim css je trenutno svima najveci problem)
krcko (napisa):
Kasia (napisa):
Osim toga, nedostaje mi toplina boja koju je stari web imao. Crying or Very sad


Toplina boja O, kuku meni...

Stari web je bio mess, iznutra još gori nego izvana. Imao je gumb "one click publish" koji kad stisneš ne da nije objavio u jednom kliku, nego se moralo *dvaput* logirati i ne znam koliko puta klikati.


ili ako si imao racun da se mozes logirat, radilo je samo s odredenih podsekcija.
stari server je padao dosta cesto.
stari web je bio - stari, tehnoloski je zaostajao a podrska je ukinuta pol toga nije radilo.

ponavljam: pozdravljam novi web i sve sto je promjenjeno a da ljudi ni neznaju sta je tocno jer je sada PUUUUNO bolje, a css je najmanji problem samo se neko treba s tim poigrati (a koliko kuzim css je trenutno svima najveci problem)



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Kasia
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 06. 2013. (22:10:24)
Postovi: (9)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 22:25 sub, 27. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="Kasia"]Osim toga, nedostaje mi toplina boja koju je stari web imao. :cry:[/quote]

Toplina boja :facepalm:

[/quote]

Da, narančasta je topla boja (uz žutu i crvenu). Sve što htjedoh reći jest da mi je ukupni dojam novog weba depresivniji u odnosu na stari, što se izbora boja tiče. :rainbow:
krcko (napisa):
Kasia (napisa):
Osim toga, nedostaje mi toplina boja koju je stari web imao. Crying or Very sad


Toplina boja O, kuku meni...



Da, narančasta je topla boja (uz žutu i crvenu). Sve što htjedoh reći jest da mi je ukupni dojam novog weba depresivniji u odnosu na stari, što se izbora boja tiče. Smajli duginih boja


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 22:56 sub, 27. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Toliko sam vremena i živaca izgubio u borbi sa starim CMS-om da su mi te boje ostale u lošem sjećanju :)

Fontovi? Ne spominjite mi fontove! :marvin:
Toliko sam vremena i živaca izgubio u borbi sa starim CMS-om da su mi te boje ostale u lošem sjećanju Smile

Fontovi? Ne spominjite mi fontove! Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy)



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
think_ink
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 11. 2013. (14:44:12)
Postovi: (28)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 16:31 pon, 29. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Meni se stranica baš sviđa :) Možda zato što volim taj neki minimalistički izgleda kakav ona ima. I sve mi djeluje nekako preglednije nego prije s onim ultra malim slovima i meni ne baš dragim bojama.

Sad je baš fora :D :D
Meni se stranica baš sviđa Smile Možda zato što volim taj neki minimalistički izgleda kakav ona ima. I sve mi djeluje nekako preglednije nego prije s onim ultra malim slovima i meni ne baš dragim bojama.

Sad je baš fora Very Happy Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
finalni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 08. 2007. (11:48:53)
Postovi: (10D)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
27 = 45 - 18
Lokacija: Bloodbuzz Zagreb

PostPostano: 21:52 pon, 29. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nova stranica je preglednija, pogotovo na mobitelu.
Nova stranica je preglednija, pogotovo na mobitelu.



_________________
Nikola Adžaga
Građevinski fakultet, Sveučilište u Zagrebu
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 0:03 uto, 30. 9. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

Header je ružan. Treba staviti neku manju sliku, i to kvalitetno smanjenu, a ne ovo sada, valjda u Paint Brushu smanjeno. Alternativno (i trenutno moderno) bi bilo staviti nekakav PMF-MO kolaž: par fotki faksa, pristojno blendano u jednu kompoziciju, ili tako nesto. U tom slucaju moze i tako visoki header.

Naslovi razlicitih stranica su nepotrebno neuskladjeni.

PMF i UniZg logoi su nepotrebno mali (znatno manji od netransparentnih bijelih fleka na kojima se nalaze), treba im barem jedan dobar unsharp, i tekstovi kraj njih su neujednaceni

Visual Paradigm UML logo (zasto ih uopce reklamiramo?) je brljavo smanjen i zamucen, uz potrgani aspect ratio i nepotrebnu bijelu pozadinu. To stvarno nije podvig za srediti. Evo, u komandnoj liniji bilo kojeg Linuxa koji ima instaliran ImageMagick:
[code:1]convert 'http://4.bp.blogspot.com/-nxi-Wz7MnFo/Uw6qcpP5pgI/AAAAAAAAChE/lFDKD0HzS00/s1600/-visual-paradigm-uml-.png' -resize 207 vpuml60logo.jpg[/code:1]

Stranici nepotrebno skace horizontalni scroll bar (posmicna letva :P) na rezolucijama ispod 1200px (ispod pola toga se prilagodi mobilnim uredjajima, pa sve skoci u jedan stupac i onda nema scroll bara).

To su sitnice koje je trebalo skrpati prije releasea. IMO, ovakve kakve jesu, bile bi sramota i za djecji vrtic, a kamoli ne za odsjek koji drzi racunarski studij. Po meni, posebno je sramotno bas to sto sve skupa nije vise od koji sat posla za skrpati.

Vidim da to radi i odrzava neka firma. :shock: Besplatni Drupal... pa sto se onda placa firmu? Ako je za takav dizajn, firma bi trebala platiti MO-u, pogotovo sto su svoj site znali urediti kako treba. Ako je za utakanje podataka, to je mogao neki nas student preko Student servisa. Daljnjih ideja nemam cemu tu sluzi nekakva firma.

Kad sadrzaj bude gotov, moze se pricati o kvaliteti samog weba (cemu uopce release polugotovog sitea?! nekom teenageru se zurilo pokazati mami voj prvi komercijalni site?), ali izgled - IMO - ne bi smio biti tako diletantski, nego ga treba cim prije srediti.
Header je ružan. Treba staviti neku manju sliku, i to kvalitetno smanjenu, a ne ovo sada, valjda u Paint Brushu smanjeno. Alternativno (i trenutno moderno) bi bilo staviti nekakav PMF-MO kolaž: par fotki faksa, pristojno blendano u jednu kompoziciju, ili tako nesto. U tom slucaju moze i tako visoki header.

Naslovi razlicitih stranica su nepotrebno neuskladjeni.

PMF i UniZg logoi su nepotrebno mali (znatno manji od netransparentnih bijelih fleka na kojima se nalaze), treba im barem jedan dobar unsharp, i tekstovi kraj njih su neujednaceni

Visual Paradigm UML logo (zasto ih uopce reklamiramo?) je brljavo smanjen i zamucen, uz potrgani aspect ratio i nepotrebnu bijelu pozadinu. To stvarno nije podvig za srediti. Evo, u komandnoj liniji bilo kojeg Linuxa koji ima instaliran ImageMagick:
Kod:
convert 'http://4.bp.blogspot.com/-nxi-Wz7MnFo/Uw6qcpP5pgI/AAAAAAAAChE/lFDKD0HzS00/s1600/-visual-paradigm-uml-.png' -resize 207 vpuml60logo.jpg


Stranici nepotrebno skace horizontalni scroll bar (posmicna letva Razz) na rezolucijama ispod 1200px (ispod pola toga se prilagodi mobilnim uredjajima, pa sve skoci u jedan stupac i onda nema scroll bara).

To su sitnice koje je trebalo skrpati prije releasea. IMO, ovakve kakve jesu, bile bi sramota i za djecji vrtic, a kamoli ne za odsjek koji drzi racunarski studij. Po meni, posebno je sramotno bas to sto sve skupa nije vise od koji sat posla za skrpati.

Vidim da to radi i odrzava neka firma. Shocked Besplatni Drupal... pa sto se onda placa firmu? Ako je za takav dizajn, firma bi trebala platiti MO-u, pogotovo sto su svoj site znali urediti kako treba. Ako je za utakanje podataka, to je mogao neki nas student preko Student servisa. Daljnjih ideja nemam cemu tu sluzi nekakva firma.

Kad sadrzaj bude gotov, moze se pricati o kvaliteti samog weba (cemu uopce release polugotovog sitea?! nekom teenageru se zurilo pokazati mami voj prvi komercijalni site?), ali izgled - IMO - ne bi smio biti tako diletantski, nego ga treba cim prije srediti.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan