Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Vratimo stari website
Idite na Prethodno  1, 2
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Megy Poe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 11. 2009. (23:14:52)
Postovi: (122)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 25 - 11

PostPostano: 10:32 sri, 1. 10. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Header je ružan. Treba staviti neku manju sliku, i to kvalitetno smanjenu, a ne ovo sada, valjda u Paint Brushu smanjeno. Alternativno (i trenutno moderno) bi bilo staviti nekakav PMF-MO kolaž: par fotki faksa, pristojno blendano u jednu kompoziciju, ili tako nesto. U tom slucaju moze i tako visoki header.

Naslovi razlicitih stranica su nepotrebno neuskladjeni.

PMF i UniZg logoi su nepotrebno mali (znatno manji od netransparentnih bijelih fleka na kojima se nalaze), treba im barem jedan dobar unsharp, i tekstovi kraj njih su neujednaceni

Visual Paradigm UML logo (zasto ih uopce reklamiramo?) je brljavo smanjen i zamucen, uz potrgani aspect ratio i nepotrebnu bijelu pozadinu. To stvarno nije podvig za srediti. Evo, u komandnoj liniji bilo kojeg Linuxa koji ima instaliran ImageMagick:
[code:1]convert 'http://4.bp.blogspot.com/-nxi-Wz7MnFo/Uw6qcpP5pgI/AAAAAAAAChE/lFDKD0HzS00/s1600/-visual-paradigm-uml-.png' -resize 207 vpuml60logo.jpg[/code:1]

Stranici nepotrebno skace horizontalni scroll bar (posmicna letva :P) na rezolucijama ispod 1200px (ispod pola toga se prilagodi mobilnim uredjajima, pa sve skoci u jedan stupac i onda nema scroll bara).

To su sitnice koje je trebalo skrpati prije releasea. IMO, ovakve kakve jesu, bile bi sramota i za djecji vrtic, a kamoli ne za odsjek koji drzi racunarski studij. Po meni, posebno je sramotno bas to sto sve skupa nije vise od koji sat posla za skrpati.

Vidim da to radi i odrzava neka firma. :shock: Besplatni Drupal... pa sto se onda placa firmu? Ako je za takav dizajn, firma bi trebala platiti MO-u, pogotovo sto su svoj site znali urediti kako treba. Ako je za utakanje podataka, to je mogao neki nas student preko Student servisa. Daljnjih ideja nemam cemu tu sluzi nekakva firma.

Kad sadrzaj bude gotov, moze se pricati o kvaliteti samog weba (cemu uopce release polugotovog sitea?! nekom teenageru se zurilo pokazati mami voj prvi komercijalni site?), ali izgled - IMO - ne bi smio biti tako diletantski, nego ga treba cim prije srediti.[/quote]


Ja sam samo htjela reć da se u potpunosti slažem sa svime navednim..

U životu sam napravila samo dvije stranice iz mreža i rp2 al mogu reć da obje izgledaju bolje od ovog tako da stvarno ne kužim kakvi to ljudi rade u firmi koja je ovo radila.
vsego (napisa):
Header je ružan. Treba staviti neku manju sliku, i to kvalitetno smanjenu, a ne ovo sada, valjda u Paint Brushu smanjeno. Alternativno (i trenutno moderno) bi bilo staviti nekakav PMF-MO kolaž: par fotki faksa, pristojno blendano u jednu kompoziciju, ili tako nesto. U tom slucaju moze i tako visoki header.

Naslovi razlicitih stranica su nepotrebno neuskladjeni.

PMF i UniZg logoi su nepotrebno mali (znatno manji od netransparentnih bijelih fleka na kojima se nalaze), treba im barem jedan dobar unsharp, i tekstovi kraj njih su neujednaceni

Visual Paradigm UML logo (zasto ih uopce reklamiramo?) je brljavo smanjen i zamucen, uz potrgani aspect ratio i nepotrebnu bijelu pozadinu. To stvarno nije podvig za srediti. Evo, u komandnoj liniji bilo kojeg Linuxa koji ima instaliran ImageMagick:
Kod:
convert 'http://4.bp.blogspot.com/-nxi-Wz7MnFo/Uw6qcpP5pgI/AAAAAAAAChE/lFDKD0HzS00/s1600/-visual-paradigm-uml-.png' -resize 207 vpuml60logo.jpg


Stranici nepotrebno skace horizontalni scroll bar (posmicna letva Razz) na rezolucijama ispod 1200px (ispod pola toga se prilagodi mobilnim uredjajima, pa sve skoci u jedan stupac i onda nema scroll bara).

To su sitnice koje je trebalo skrpati prije releasea. IMO, ovakve kakve jesu, bile bi sramota i za djecji vrtic, a kamoli ne za odsjek koji drzi racunarski studij. Po meni, posebno je sramotno bas to sto sve skupa nije vise od koji sat posla za skrpati.

Vidim da to radi i odrzava neka firma. Shocked Besplatni Drupal... pa sto se onda placa firmu? Ako je za takav dizajn, firma bi trebala platiti MO-u, pogotovo sto su svoj site znali urediti kako treba. Ako je za utakanje podataka, to je mogao neki nas student preko Student servisa. Daljnjih ideja nemam cemu tu sluzi nekakva firma.

Kad sadrzaj bude gotov, moze se pricati o kvaliteti samog weba (cemu uopce release polugotovog sitea?! nekom teenageru se zurilo pokazati mami voj prvi komercijalni site?), ali izgled - IMO - ne bi smio biti tako diletantski, nego ga treba cim prije srediti.



Ja sam samo htjela reć da se u potpunosti slažem sa svime navednim..

U životu sam napravila samo dvije stranice iz mreža i rp2 al mogu reć da obje izgledaju bolje od ovog tako da stvarno ne kužim kakvi to ljudi rade u firmi koja je ovo radila.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Spectre
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2006. (16:58:05)
Postovi: (167)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
17 = 27 - 10

PostPostano: 10:29 sub, 4. 10. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

vsego, obzirom da si osoba "od pozicije", možeš li to napomenuti pročelniku/kome već te ima li uopće svrhe od toga? :?
vsego, obzirom da si osoba "od pozicije", možeš li to napomenuti pročelniku/kome već te ima li uopće svrhe od toga? Confused



_________________
Cry havoc, and let loose the dogs of war!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 15:30 sub, 4. 10. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Spectre"]vsego, obzirom da si osoba "od pozicije", možeš li to napomenuti pročelniku/kome već te ima li uopće svrhe od toga? :?[/quote]

Ako netko zeli razgovarati s nadleznima (tko god to bio za web), smije slobodno koristiti sto sam napisao. Ja sam malo predaleko da se time bavim ozbiljnije od jednog forumskog posta.
Spectre (napisa):
vsego, obzirom da si osoba "od pozicije", možeš li to napomenuti pročelniku/kome već te ima li uopće svrhe od toga? Confused


Ako netko zeli razgovarati s nadleznima (tko god to bio za web), smije slobodno koristiti sto sam napisao. Ja sam malo predaleko da se time bavim ozbiljnije od jednog forumskog posta.



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
limesXYZ
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 11. 2012. (00:49:28)
Postovi: (10)16
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 2 - 28

PostPostano: 3:50 pon, 1. 12. 2014    Naslov: Citirajte i odgovorite

slučajno dođoh ovdje da vidim što se bitno raspravlja na faksu :shock:
i onda vidim ovo :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
drage kolege blago vama kad imate želju i VREMENA raspravljati o izgledu nove stranice i pričati o toplim bojama :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:
krcko nije tebi lako odgovarati na sva pitanja. nije. a sad idem aleksandra ne čeka na predaju zadaće rokovi su joj svetinja. :soldiersalute: :soldiersalute: :soldiersalute: :soldiersalute: :soldiersalute: :soldiersalute:
slučajno dođoh ovdje da vidim što se bitno raspravlja na faksu Shocked
i onda vidim ovo Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
drage kolege blago vama kad imate želju i VREMENA raspravljati o izgledu nove stranice i pričati o toplim bojama Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall Brick wall
krcko nije tebi lako odgovarati na sva pitanja. nije. a sad idem aleksandra ne čeka na predaju zadaće rokovi su joj svetinja. Aye, aye, sir! Aye, aye, sir! Aye, aye, sir! Aye, aye, sir! Aye, aye, sir! Aye, aye, sir!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2
Stranica 2 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan