Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

EUKL: Zadatak s nekog roka... HITNO!

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Ova tema je zaključana: ne možete uređivati postove niti odgovarati.   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Čistilište
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Petko
Gost





PostPostano: 18:12 pon, 27. 9. 2004    Naslov: EUKL: Zadatak s nekog roka... HITNO! Citirajte i odgovorite

[b]Neka je zadana 2-ravnina u E(7) i pravac paralelan sam sebi u svakoj tocki incidentnoj s tim danim pravcem. Koliko ima preslikavanja koje taj simpleks preslikava u paralelotop u nekoj n-ravnini (n proizvoljan, n<=7). Uvjet: ocuvanje volumena u svim dimenzijama osim za n=3, gdje je volumen dvostruko veci.[/b]


Unaprijed hvala... izlazim na dekanski rok, sve sam rijesio, al me ovaj zadatak muci....
Neka je zadana 2-ravnina u E(7) i pravac paralelan sam sebi u svakoj tocki incidentnoj s tim danim pravcem. Koliko ima preslikavanja koje taj simpleks preslikava u paralelotop u nekoj n-ravnini (n proizvoljan, n⇐7). Uvjet: ocuvanje volumena u svim dimenzijama osim za n=3, gdje je volumen dvostruko veci.


Unaprijed hvala... izlazim na dekanski rok, sve sam rijesio, al me ovaj zadatak muci....


[Vrh]
Erik
Gost





PostPostano: 18:16 pon, 27. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Gledaj... sam zadatak je potpuno trivijalan, cim odredis broj k-strana simpleksa kojeg definira dani pravac sa svojim tockama. Sve se svodi na na matricu 2 sa 2, koju rjesavas metodom suprotnih koeficijenata. Uglavnom... volumen za n<>3 je 1, a za n=3 je 2. Rjesenja mozes naci u skriptarnici....


Nadam se da sam pomogao...

Pozdrav
Gledaj... sam zadatak je potpuno trivijalan, cim odredis broj k-strana simpleksa kojeg definira dani pravac sa svojim tockama. Sve se svodi na na matricu 2 sa 2, koju rjesavas metodom suprotnih koeficijenata. Uglavnom... volumen za n<>3 je 1, a za n=3 je 2. Rjesenja mozes naci u skriptarnici....


Nadam se da sam pomogao...

Pozdrav


[Vrh]
Sanja
Gost





PostPostano: 18:19 pon, 27. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Uopce ne razumijem zadatak....

Netko ovdje nekog povlaci za nos...

:roll:
Uopce ne razumijem zadatak....

Netko ovdje nekog povlaci za nos...

Rolling Eyes


[Vrh]
vjekovac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2003. (18:26:55)
Postovi: (2DB)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
182 = 198 - 16

PostPostano: 19:13 pon, 27. 9. 2004    Naslov: Re: Zadatak s nekog roka... HITNO! Citirajte i odgovorite

Hi hi hi... :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Netko je baš veseo... :silly:
'Ajde bar da je konzistentno zadano...
Jesu li Petko, Erik i Sanja ista osoba, tj. potrojena matematička ličnost?
Hi hi hi... Valjam se po podu od smijeha Valjam se po podu od smijeha Valjam se po podu od smijeha
Netko je baš veseo... #Silly
'Ajde bar da je konzistentno zadano...
Jesu li Petko, Erik i Sanja ista osoba, tj. potrojena matematička ličnost?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
frki
Gost





PostPostano: 19:42 pon, 27. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

;ene od ovog boli glava. Pretpostavljam da je volumen moguce dobiti standardnom formulom danom na vjezbama... ako fiksiras A u nekoj tocki. Trebao si otici na konzultacije... (psihicu)

Sretno na dekanskom :wink:
;ene od ovog boli glava. Pretpostavljam da je volumen moguce dobiti standardnom formulom danom na vjezbama... ako fiksiras A u nekoj tocki. Trebao si otici na konzultacije... (psihicu)

Sretno na dekanskom Wink


[Vrh]
Toni
Gost





PostPostano: 12:37 uto, 28. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Geometrijska interpretacija tog simpleksa je jasnija ako sliku gledas kroz konveksnu leću sa žarištem na točki A koju je kolega [b]frki[/b] prethodno spomenuo.

Stoga se pripremi na rješavanje sustava jednadžbi, jer inače ne možeš odrediti fi(0).


Dekanski je preksutra... misliš da si spreman, kad ne možeš ovo riješiti????
Geometrijska interpretacija tog simpleksa je jasnija ako sliku gledas kroz konveksnu leću sa žarištem na točki A koju je kolega frki prethodno spomenuo.

Stoga se pripremi na rješavanje sustava jednadžbi, jer inače ne možeš odrediti fi(0).


Dekanski je preksutra... misliš da si spreman, kad ne možeš ovo riješiti????


[Vrh]
Joško
Gost





PostPostano: 18:35 uto, 28. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Toni"]Geometrijska interpretacija tog simpleksa je jasnija ako sliku gledas kroz konveksnu leću sa žarištem na točki A koju je kolega [b]frki[/b] prethodno spomenuo.

Stoga se pripremi na rješavanje sustava jednadžbi, jer inače ne možeš odrediti fi(0).


Dekanski je preksutra... misliš da si spreman, kad ne možeš ovo riješiti????[/quote]

Kolega Toni mislim da baš i niste u pravu. Ne treba gledati sliku kroz konveksnu leću nego kroz paralelotop obložen zrcalima toplinske vodljivosti L i sa točkom presjeka sa danim pravcem u bilo kojoj točki onog pravca, ali možda i u konačno mnogo. I kakvi su to sustavi jednadžbi? Možda je to Cauchyev problem? Ili Čebiševljev polinom?
Toni (napisa):
Geometrijska interpretacija tog simpleksa je jasnija ako sliku gledas kroz konveksnu leću sa žarištem na točki A koju je kolega frki prethodno spomenuo.

Stoga se pripremi na rješavanje sustava jednadžbi, jer inače ne možeš odrediti fi(0).


Dekanski je preksutra... misliš da si spreman, kad ne možeš ovo riješiti????


Kolega Toni mislim da baš i niste u pravu. Ne treba gledati sliku kroz konveksnu leću nego kroz paralelotop obložen zrcalima toplinske vodljivosti L i sa točkom presjeka sa danim pravcem u bilo kojoj točki onog pravca, ali možda i u konačno mnogo. I kakvi su to sustavi jednadžbi? Možda je to Cauchyev problem? Ili Čebiševljev polinom?


[Vrh]
Gost






PostPostano: 13:34 sri, 29. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Petko"]Neka je zadana 2-ravnina u E(7) i pravac paralelan sam sebi u svakoj tocki incidentnoj s tim danim pravcem. Koliko ima preslikavanja koje taj simpleks preslikava u paralelotop u nekoj n-ravnini (n proizvoljan, n<=7). Uvjet: ocuvanje volumena u svim dimenzijama osim za n=3, gdje je volumen dvostruko veci. [/quote]
Isuse, koji zadatak! :lol:
[quote="vjekovac"]Jesu li Petko, Erik i Sanja ista osoba, tj. potrojena matematička ličnost?[/quote]
Izgleda da se sad broj ličnosti udvostručil'! :lol:


Al' fakat, ovo je za krepat'! :rotfl:
Pozivam [i]mathy phytonovce[/i] da se registriraju, pa da možemo s njima u Bućkurišu valjat' provale do mile volje. :dodji:
Petko (napisa):
Neka je zadana 2-ravnina u E(7) i pravac paralelan sam sebi u svakoj tocki incidentnoj s tim danim pravcem. Koliko ima preslikavanja koje taj simpleks preslikava u paralelotop u nekoj n-ravnini (n proizvoljan, n⇐7). Uvjet: ocuvanje volumena u svim dimenzijama osim za n=3, gdje je volumen dvostruko veci.

Isuse, koji zadatak! Laughing
vjekovac (napisa):
Jesu li Petko, Erik i Sanja ista osoba, tj. potrojena matematička ličnost?

Izgleda da se sad broj ličnosti udvostručil'! Laughing


Al' fakat, ovo je za krepat'! Valjam se po podu od smijeha
Pozivam mathy phytonovce da se registriraju, pa da možemo s njima u Bućkurišu valjat' provale do mile volje. Dodji da te zagrlim!


[Vrh]
Crni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 12. 2003. (01:20:43)
Postovi: (23C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 29 - 25
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 13:36 sri, 29. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

:? Uf! Ovaj gost maloprije sam bil' ja.
Confused Uf! Ovaj gost maloprije sam bil' ja.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 23:21 sri, 29. 9. 2004    Naslov: Re: Zadatak s nekog roka... HITNO! Citirajte i odgovorite

[quote="vjekovac"]Jesu li Petko, Erik i Sanja ista osoba, tj. potrojena matematička ličnost?[/quote]

Jesu. Pogledao IP adrese (iako se i po vremenu vidi). Molim ovakve duhovitosti ubuduce sacuvajte za hodnik, jer bi mogla stradati cijela Sava ili svi gosti.



[color=blue]Topic ide pod kljuc.[/color]
vjekovac (napisa):
Jesu li Petko, Erik i Sanja ista osoba, tj. potrojena matematička ličnost?


Jesu. Pogledao IP adrese (iako se i po vremenu vidi). Molim ovakve duhovitosti ubuduce sacuvajte za hodnik, jer bi mogla stradati cijela Sava ili svi gosti.



Topic ide pod kljuc.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Ova tema je zaključana: ne možete uređivati postove niti odgovarati.   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Čistilište Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan