Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Kraj civilizacije?
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
koryanshea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2003. (23:50:23)
Postovi: (442)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 27 - 10
Lokacija: Bebop (converted interplanetary trawler)

PostPostano: 23:15 uto, 28. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Morpheus"]E sad opet o nafti. Ja se jednostavno ne slazem da bi nestanak nafte donio kraj civilizaciji.Pogledajte recimo antički Rim(minus gladijatorske borbe i carske orgije :lol: ).Bez nafte(ili čak struje ili bilo čega) uspjeli su odrzat visok stupanj civilizacije.
Hrana ne ovisi o nafti.[/quote]

hmdaaaa... rimljanima nije tribala nafta jer nisu imali strojeve na naftni pogon ali bome su imali robove, ili kako li se vec zovu ti neplaceni radnici... :-s
Morpheus (napisa):
E sad opet o nafti. Ja se jednostavno ne slazem da bi nestanak nafte donio kraj civilizaciji.Pogledajte recimo antički Rim(minus gladijatorske borbe i carske orgije Laughing ).Bez nafte(ili čak struje ili bilo čega) uspjeli su odrzat visok stupanj civilizacije.
Hrana ne ovisi o nafti.


hmdaaaa... rimljanima nije tribala nafta jer nisu imali strojeve na naftni pogon ali bome su imali robove, ili kako li se vec zovu ti neplaceni radnici... Eh?



_________________
"Download the files to a non-networked, firewalled computer."
- Dr. Elizabeth Weir
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 0:43 sri, 29. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Blockflöte"]Plus: moći ćemo jesti sav kukuruz kad nam se god prohtije :) njam i onda kad nam dokipi, kolinje i u forumaškoj tradiciji koju radosno asimiliram, [color=red]ćevapi[/color] :)[/quote]

:blueshock:
[color=red][b]RED ALERT!
RED ALERT![/b][/color]
[color=gray][size=9]UPOZORENJE: Citanje narednih nekoliko recenica ne preporucuje se osobama slabijih zivaca, zbog potresnih sumnji izrazenih u opstanak malih valjusaka srece.[/size][/color]
Ljudi, zaboravili smo najvaznije pitanje:
[b]Hocemo li moci imati cevape bez nafte?[/b]
Na prvi pogled - da, ali opet ako zavlada glad, ili [i]barem[/i] nestasica, di cemo nalazit [i]sirovinu[/i] za cevape. Tko ce dovoziti lepinje do cevabdzinica? Ili su cevapi ipak sigurni i necemo ih izgubiti?
Ma ja se ipak ne bojim, cevapi ce opstati! :banana:

[quote="Frula"]Jel može dinje? Dinje su, briem hranjivije i [size=7]masivnije[/size]i puno ih ima...! I ja više volim dinje. Jel može dinje?[/quote]

A ja vise lubenice. Ti budi dinja, ja cu lubenica, kory vec po svom izboru i svi sretni. ;)

-------------------

[url=http://www.germancarfans.com/news.cfm/newsid/2040920.001/bmw/1.html]Alternativna goriva mogu i brzo...[/url]

--------------------

[quote="kory"]dogovorit cemo se za neki maximum love koji smijemo zaradit...[/quote]

Konacno mnogo? :rotfl:

Joj, nisam mogao odoljeti... Ma naravno, pa zato i nece biti gladnih. Ma stvorit ce novo bozanstvo prema nama. Klanjat ce se velikim skulpturama ljudi koji bicikliraju u kucama.

Dzizs, sad me je puklo! Pazite nove oglase u novinama kad uvedemo koryne obveze pedaliranja: [i]"Bicikliram po kucama!"[/i] :lol:
Blockflöte (napisa):
Plus: moći ćemo jesti sav kukuruz kad nam se god prohtije Smile njam i onda kad nam dokipi, kolinje i u forumaškoj tradiciji koju radosno asimiliram, ćevapi Smile


Disaster!!!
RED ALERT!
RED ALERT!

UPOZORENJE: Citanje narednih nekoliko recenica ne preporucuje se osobama slabijih zivaca, zbog potresnih sumnji izrazenih u opstanak malih valjusaka srece.
Ljudi, zaboravili smo najvaznije pitanje:
Hocemo li moci imati cevape bez nafte?
Na prvi pogled - da, ali opet ako zavlada glad, ili barem nestasica, di cemo nalazit sirovinu za cevape. Tko ce dovoziti lepinje do cevabdzinica? Ili su cevapi ipak sigurni i necemo ih izgubiti?
Ma ja se ipak ne bojim, cevapi ce opstati! Dancing banana

Frula (napisa):
Jel može dinje? Dinje su, briem hranjivije i masivnijei puno ih ima...! I ja više volim dinje. Jel može dinje?


A ja vise lubenice. Ti budi dinja, ja cu lubenica, kory vec po svom izboru i svi sretni. Wink

-------------------

Alternativna goriva mogu i brzo...

--------------------

kory (napisa):
dogovorit cemo se za neki maximum love koji smijemo zaradit...


Konacno mnogo? Valjam se po podu od smijeha

Joj, nisam mogao odoljeti... Ma naravno, pa zato i nece biti gladnih. Ma stvorit ce novo bozanstvo prema nama. Klanjat ce se velikim skulpturama ljudi koji bicikliraju u kucama.

Dzizs, sad me je puklo! Pazite nove oglase u novinama kad uvedemo koryne obveze pedaliranja: "Bicikliram po kucama!" Laughing



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
koryanshea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2003. (23:50:23)
Postovi: (442)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 27 - 10
Lokacija: Bebop (converted interplanetary trawler)

PostPostano: 9:21 sri, 29. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Frula"]Jel može dinje? Dinje su, briem hranjivije i [size=7]masivnije[/size]i puno ih ima...! I ja više volim dinje. Jel može dinje?[/quote][quote="steelworker"]A ja vise lubenice. Ti budi dinja, ja cu lubenica, kory vec po svom izboru i svi sretni. ;)[/quote]okej, meni jedna stvar stvarno nije jasna... otkad su to dinje vece od lubenice? ja nisam pretjeran obozavatelj ni jednih ni drugih, tho, a posto mislim da nije potrebno da bude neko veliko voce u pitanju, ja zelim biti...uh...tesko mi se, stvarno, poistovjetiti s vocem. i'll give it some thought.[quote="kory"]dogovorit cemo se za neki maximum love koji smijemo zaradit...[/quote][quote="steel"]Konacno mnogo? :rotfl:[/quote]:rotfl: ah, matematicari :lol:

[quote="Steel"]Joj, nisam mogao odoljeti... Ma naravno, pa zato i nece biti gladnih. Ma stvorit ce novo bozanstvo prema nama. Klanjat ce se velikim skulpturama ljudi koji bicikliraju u kucama.[/quote]
aj dont vont tu bi vorsipt! aj vont tu liv a normal lajf!
[quote="Steel"]Dzizs, sad me je puklo! Pazite nove oglase u novinama kad uvedemo koryne obveze pedaliranja: [i]"Bicikliram po kucama!"[/i] :lol:[/quote]:lol:
bajdvej, super je ovo vozilo s alternativnim gorivom :) ne samo da nije na naftu, nego jos ne izgleda k'o papak-auto :P jedino sto si ga nitko nece moc priustit... ah...
e da, bacite pogled na [url=http://www.iskon.hr/znanost/page/2004/09/27/0442006.html]ovo[/url] :) ...valjda to ima slican pogon ko oni autic :|
Frula (napisa):
Jel može dinje? Dinje su, briem hranjivije i masivnijei puno ih ima...! I ja više volim dinje. Jel može dinje?
steelworker (napisa):
A ja vise lubenice. Ti budi dinja, ja cu lubenica, kory vec po svom izboru i svi sretni. Wink
okej, meni jedna stvar stvarno nije jasna... otkad su to dinje vece od lubenice? ja nisam pretjeran obozavatelj ni jednih ni drugih, tho, a posto mislim da nije potrebno da bude neko veliko voce u pitanju, ja zelim biti...uh...tesko mi se, stvarno, poistovjetiti s vocem. i'll give it some thought.
kory (napisa):
dogovorit cemo se za neki maximum love koji smijemo zaradit...
steel (napisa):
Konacno mnogo? Valjam se po podu od smijeha
Valjam se po podu od smijeha ah, matematicari Laughing

Steel (napisa):
Joj, nisam mogao odoljeti... Ma naravno, pa zato i nece biti gladnih. Ma stvorit ce novo bozanstvo prema nama. Klanjat ce se velikim skulpturama ljudi koji bicikliraju u kucama.

aj dont vont tu bi vorsipt! aj vont tu liv a normal lajf!
Steel (napisa):
Dzizs, sad me je puklo! Pazite nove oglase u novinama kad uvedemo koryne obveze pedaliranja: "Bicikliram po kucama!" Laughing
Laughing
bajdvej, super je ovo vozilo s alternativnim gorivom Smile ne samo da nije na naftu, nego jos ne izgleda k'o papak-auto Razz jedino sto si ga nitko nece moc priustit... ah...
e da, bacite pogled na ovo Smile ...valjda to ima slican pogon ko oni autic Neutral



_________________
"Download the files to a non-networked, firewalled computer."
- Dr. Elizabeth Weir
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 9:50 sri, 29. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="koryanshea"]okej, meni jedna stvar stvarno nije jasna... otkad su to dinje vece od lubenice?[/quote]

Ma to Frula insinuira! :lol: Pa nisu kolko ja znam, mozda neke GM dinje...

[quote="kory"]ja zelim biti...uh...tesko mi se, stvarno, poistovjetiti s vocem. i'll give it some thought.[/quote]

Pa ne moras biti voce, glavno da si veca od ribizla... Jagoda? One su zgodne, socne i sexy (u koliko samo eroticnih scena u filmovima su nastupale...).
Ili :banana: ? One su groovy...

[quote="kory"]ah, matematicari :lol:[/quote]

To mi Fizicari stalno govore, ali da mi to matematicarka kaze, :cry: :lol: ;)

[quote="kory"]aj dont vont tu bi vorsipt! aj vont tu liv a normal lajf![/quote]

Ma nece nas nitko vorsiptat, mrzit ce as kao i BeeGee-a. To je obicno tak. :roll:

[quote="kory"]papak-auto[/quote]

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

[color=darkred]Samo nemoj poceti nabrajati koji su to jer cemo te ulovit za klevetanje... :lol:[/color]

[quote="kory"] :P jedino sto si ga nitko nece moc priustit...[/quote]

Pa kad je konceptni tutac, takve si obicno nitko ne moze priustiti. On je samo [i]poligon[/i] za razvijanje/isprobavanje novih tehnologija.
koryanshea (napisa):
okej, meni jedna stvar stvarno nije jasna... otkad su to dinje vece od lubenice?


Ma to Frula insinuira! Laughing Pa nisu kolko ja znam, mozda neke GM dinje...

kory (napisa):
ja zelim biti...uh...tesko mi se, stvarno, poistovjetiti s vocem. i'll give it some thought.


Pa ne moras biti voce, glavno da si veca od ribizla... Jagoda? One su zgodne, socne i sexy (u koliko samo eroticnih scena u filmovima su nastupale...).
Ili Dancing banana ? One su groovy...

kory (napisa):
ah, matematicari Laughing


To mi Fizicari stalno govore, ali da mi to matematicarka kaze, Crying or Very sad Laughing Wink

kory (napisa):
aj dont vont tu bi vorsipt! aj vont tu liv a normal lajf!


Ma nece nas nitko vorsiptat, mrzit ce as kao i BeeGee-a. To je obicno tak. Rolling Eyes

kory (napisa):
papak-auto


Valjam se po podu od smijeha Valjam se po podu od smijeha Valjam se po podu od smijeha Valjam se po podu od smijeha Valjam se po podu od smijeha

Samo nemoj poceti nabrajati koji su to jer cemo te ulovit za klevetanje... Laughing

kory (napisa):
Razz jedino sto si ga nitko nece moc priustit...


Pa kad je konceptni tutac, takve si obicno nitko ne moze priustiti. On je samo poligon za razvijanje/isprobavanje novih tehnologija.



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
koryanshea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2003. (23:50:23)
Postovi: (442)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 27 - 10
Lokacija: Bebop (converted interplanetary trawler)

PostPostano: 11:07 sri, 29. 9. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="steelworker"]Pa ne moras biti voce, glavno da si veca od ribizla... Jagoda? One su zgodne, socne i sexy (u koliko samo eroticnih scena u filmovima su nastupale...).
Ili :banana: ? One su groovy...[/quote]ne mogu virovat! i ja sam tocno na jagode i na banane pomislila! definitivno jagoda, onda :) banane ne, jer ih ne volim jest u originalnom izdanju (ali volim sve proizvode od banana! a pogotovo banana desert u slaste na cvjetnom :P ) dok je s jagodama potpuno suprotna stvar :) obozavam ih u originalnom obliku a od svakog jagoda-flavoured proizvoda mi se dize kosa na glavi :roll:

[quote="kory"]ah, matematicari :lol:[/quote]
[quote="Steel"]To mi Fizicari stalno govore, ali da mi to matematicarka kaze, :cry: :lol: ;)[/quote]skoro sam napisala "ah, [u]mi[/u] matematicari", medutim kad jednom postanes matematicar postoji kontinuum matematicarnosti -od male do velike- i kad se toga sjetim, ne osjetim se dovoljno matematicarnom da bih se svrstavala s nekim drugim punomatematicarnijim matematicarima :lalala: stoga takva moja izjava :)
[quote="kory"]papak-auto[/quote]
[quote="Steel"][color=darkred]Samo nemoj poceti nabrajati koji su to jer cemo te ulovit za klevetanje... :lol:[/color][/quote]
ma nisam mislila na neko konkretno auto, nego obicno kad izmisle nesto na neki novi pogon onda to izgleda kao da je iz flintstonesa ispalo ;) a nesto novo&skupo nikad nece postat popularno ako ne izgleda kao da bi se :007: vozio u tome :)
steelworker (napisa):
Pa ne moras biti voce, glavno da si veca od ribizla... Jagoda? One su zgodne, socne i sexy (u koliko samo eroticnih scena u filmovima su nastupale...).
Ili Dancing banana ? One su groovy...
ne mogu virovat! i ja sam tocno na jagode i na banane pomislila! definitivno jagoda, onda Smile banane ne, jer ih ne volim jest u originalnom izdanju (ali volim sve proizvode od banana! a pogotovo banana desert u slaste na cvjetnom Razz ) dok je s jagodama potpuno suprotna stvar Smile obozavam ih u originalnom obliku a od svakog jagoda-flavoured proizvoda mi se dize kosa na glavi Rolling Eyes

kory (napisa):
ah, matematicari Laughing

Steel (napisa):
To mi Fizicari stalno govore, ali da mi to matematicarka kaze, Crying or Very sad Laughing Wink
skoro sam napisala "ah, mi matematicari", medutim kad jednom postanes matematicar postoji kontinuum matematicarnosti -od male do velike- i kad se toga sjetim, ne osjetim se dovoljno matematicarnom da bih se svrstavala s nekim drugim punomatematicarnijim matematicarima La, la, la,... stoga takva moja izjava Smile
kory (napisa):
papak-auto

Steel (napisa):
Samo nemoj poceti nabrajati koji su to jer cemo te ulovit za klevetanje... Laughing

ma nisam mislila na neko konkretno auto, nego obicno kad izmisle nesto na neki novi pogon onda to izgleda kao da je iz flintstonesa ispalo Wink a nesto novo&skupo nikad nece postat popularno ako ne izgleda kao da bi se James Bond vozio u tome Smile



_________________
"Download the files to a non-networked, firewalled computer."
- Dr. Elizabeth Weir
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 0:12 pet, 1. 10. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="koryanshea"]ne mogu virovat! i ja sam tocno na jagode i na banane pomislila![/quote]

8)

Eto, pa si jagoda, a ja obozavam jagode... :lalala:

[quote="kory"][quote="Steel"][color=darkred]Samo nemoj poceti nabrajati koji su to jer cemo te ulovit za klevetanje... :lol:[/color][/quote]

ma nisam mislila na neko konkretno auto, nego obicno kad izmisle nesto na neki novi pogon onda to izgleda kao da je iz flintstonesa ispalo ;)...[/quote]

Ma ja sam se samo salio... ;)

------------------------------

Vezu na [url=http://www.whywehatebush.com/]ovaj site[/url] mozete naci i medju popisom veza na [url=http://student.math.hr/~robisorn/]mojoj stranici[/url]. 8)

Namjenjena je prvenstveno americanima, no i drugi mogu naci neke fora stvari, kao npr. :

u njegovom [url=http://www.whywehatebush.com/bushumor.html]BusHOMOR dijelu[/url] mozete naici i na ovaj [url=http://www.whywehatebush.com/humor/stateUnion.mp3]State of the Union Address MP3[/url] (1720 [i]kila[/i], disclamer: taj MP3 ja naravno lazan i W to nije uistinu rekao (barem se javno ne zna za to))

S jedne strane smjesna stvar, ali ako pomislite da to zapravo je tako onda i nije vise tak smijesno.
[b]No ja to ovdje spominjem zbog zadnje recenice u tom MP3ju.[/b] Vidite, W je potpuno svjestan situacije i zeli cijeli svijet postedjeti muke... :lol:

[color=gray]BTW

Mozete naci i MP3 verziju one spike izmedju Rice i W - Ho is the new leader in china. :lol:, no najbolja stvar mi je [url=http://www.whywehatebush.com/humor/french_lable.html]NOUS SOMMES DESOLES QUE NOTRE PRESIDENT SOIT UN IDIOT. NOUS N'AVONS PAS VOTE POUR LUI.[/url] otisnuto na markici hlaca neke amer. tvrtke koje se prodaju u [i]la France[/i]. :rotfl:[/color]

Ali zapravo, ako gledamo kroz povijest sve velike civilizacije su dolazile do svojih vrhunaca i zatim padale. Npr. za Rimsko carstvo je laiku poznato da je sruseno/propalo zbog invazije barbara. Ali zapravo se samo oslabilo zbog svojih politickih prevrtanja i borbi za vlast koje su ga sve vise slabile, pa se vise nije moglo braniti...

Pa tako bi se moglo gledati da je zap. civ. zapravo dozivjela vrhunac krajem hladnog rata kada je pobijedila unatoc nepobjedivosti(vojnoj) protivnika tj. prijetnje obostranog unistenja. I sada su preostale samo borbe za vlast radi vlastitih (korporacijskih) interesa i sve to. [color=black]Nije li kraj vec poceo?[/color] :cry:

Uh, koje li crne misli. :mracnjak:
koryanshea (napisa):
ne mogu virovat! i ja sam tocno na jagode i na banane pomislila!


Cool

Eto, pa si jagoda, a ja obozavam jagode... La, la, la,...

kory (napisa):
Steel (napisa):
Samo nemoj poceti nabrajati koji su to jer cemo te ulovit za klevetanje... Laughing


ma nisam mislila na neko konkretno auto, nego obicno kad izmisle nesto na neki novi pogon onda to izgleda kao da je iz flintstonesa ispalo Wink...


Ma ja sam se samo salio... Wink

------------------------------

Vezu na ovaj site mozete naci i medju popisom veza na mojoj stranici. Cool

Namjenjena je prvenstveno americanima, no i drugi mogu naci neke fora stvari, kao npr. :

u njegovom BusHOMOR dijelu mozete naici i na ovaj State of the Union Address MP3 (1720 kila, disclamer: taj MP3 ja naravno lazan i W to nije uistinu rekao (barem se javno ne zna za to))

S jedne strane smjesna stvar, ali ako pomislite da to zapravo je tako onda i nije vise tak smijesno.
No ja to ovdje spominjem zbog zadnje recenice u tom MP3ju. Vidite, W je potpuno svjestan situacije i zeli cijeli svijet postedjeti muke... Laughing

BTW

Mozete naci i MP3 verziju one spike izmedju Rice i W - Ho is the new leader in china. Laughing, no najbolja stvar mi je NOUS SOMMES DESOLES QUE NOTRE PRESIDENT SOIT UN IDIOT. NOUS N'AVONS PAS VOTE POUR LUI. otisnuto na markici hlaca neke amer. tvrtke koje se prodaju u la France. Valjam se po podu od smijeha


Ali zapravo, ako gledamo kroz povijest sve velike civilizacije su dolazile do svojih vrhunaca i zatim padale. Npr. za Rimsko carstvo je laiku poznato da je sruseno/propalo zbog invazije barbara. Ali zapravo se samo oslabilo zbog svojih politickih prevrtanja i borbi za vlast koje su ga sve vise slabile, pa se vise nije moglo braniti...

Pa tako bi se moglo gledati da je zap. civ. zapravo dozivjela vrhunac krajem hladnog rata kada je pobijedila unatoc nepobjedivosti(vojnoj) protivnika tj. prijetnje obostranog unistenja. I sada su preostale samo borbe za vlast radi vlastitih (korporacijskih) interesa i sve to. Nije li kraj vec poceo? Crying or Very sad

Uh, koje li crne misli. Ja sam kul jer sam mracni tip



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Blockflöte
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 01. 2004. (17:04:46)
Postovi: (1AB)16
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 2
Lokacija: Zg

PostPostano: 3:28 pet, 1. 10. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="steel"]
Alternativna goriva mogu i brzo...
[/quote]

Koji tutač!!!! Da mi je jedan takav. Čo'eče, bolji je od betmobila!

Ser'sly, baš su ga fenomenalno dizajnirali, podsjeća na nekakvog plavetnog kita or smtn.

[quote="Steel"]
Joj, nisam mogao odoljeti... Ma naravno, pa zato i nece biti gladnih. Ma stvorit ce novo bozanstvo prema nama. Klanjat ce se velikim skulpturama ljudi koji bicikliraju u kucama.
[/quote]

Joj! Jer ja mogu bit zlatno tele!!!!



[quote="Steel"]
Ma to Frula insinuira! Pa nisu kolko ja znam, mozda neke GM dinje...
[/quote]

Da, sad sam i ja skužio da sam insinuirao :) Može i GM :D

Ma dinje su zakon! Najbolje povrće poslije mrkve!

[quote="koryanshea"]
[Voćna nesvrstanost]
[/quote]
[quote="Steel"]
Pa ne moras biti voce, glavno da si veca od ribizla... Jagoda? One su zgodne, socne i sexy (u koliko samo eroticnih scena u filmovima su nastupale...).
[/quote]

Budi jagoda, jagoda je ok voće! Severina i jagode njezinog dida.

:)

True story:

[code:1]
Frendu je u Zg jednoga dana došla cura iz jednog udaljenijeg mjesta odavde. I sad, kako je to veza na daljinsko upravljanje, naravski uzeli su si malo vremena za sebe, u sobi jednog drugog prijatelja, uz njegovo potpuno odobrenje, fkors.

Sad, recimo da su reproducirali jednu od gorenavedenih erotičnih scena. I iz nekog njima znanog razloga odlučili su ne odložiti jagode zajedno s ostalim otpadom, nego su ih vratili tamo gdje su ih našli, u neku zdjelu li tako nešto.

U slijedećem dijelu priče prijatelj-domaćin je došao i pojeo jagode, poznavajuć njega u slast i ne sluteći ništa.
[/code:1]

Što se tiče procjene pada zapadnog poslovnog carstva, milsim da nam sad prije svega predstoji ulazak u neku vrstu zlatnog doba, u kojem ćemo, ako budemo pametni i ne pokoljemo se prije toga dovesti svijet do faze u kojoj ćemo bez problema sve teže fizičke i rutinske zadaće prebaciti na grbaču našim umotvorina icijela će se ljudska rasa moći posvetiti umjetnosti i kreativnosti, dok gladi i siromaštva neće biti, a svi ćemo živjeti u slozi i zadruzi.

Ja mislim da nije tako crno, jedino kaj bi s pravom gnjevni arapi i tj. teroristi mogli biti ti koji će srušiti ovaj svijet.
steel (napisa):

Alternativna goriva mogu i brzo...


Koji tutač!!!! Da mi je jedan takav. Čo'eče, bolji je od betmobila!

Ser'sly, baš su ga fenomenalno dizajnirali, podsjeća na nekakvog plavetnog kita or smtn.

Steel (napisa):

Joj, nisam mogao odoljeti... Ma naravno, pa zato i nece biti gladnih. Ma stvorit ce novo bozanstvo prema nama. Klanjat ce se velikim skulpturama ljudi koji bicikliraju u kucama.


Joj! Jer ja mogu bit zlatno tele!!!!



Steel (napisa):

Ma to Frula insinuira! Pa nisu kolko ja znam, mozda neke GM dinje...


Da, sad sam i ja skužio da sam insinuirao Smile Može i GM Very Happy

Ma dinje su zakon! Najbolje povrće poslije mrkve!

koryanshea (napisa):

[Voćna nesvrstanost]

Steel (napisa):

Pa ne moras biti voce, glavno da si veca od ribizla... Jagoda? One su zgodne, socne i sexy (u koliko samo eroticnih scena u filmovima su nastupale...).


Budi jagoda, jagoda je ok voće! Severina i jagode njezinog dida.

Smile

True story:

Kod:

Frendu je u Zg jednoga dana došla cura iz jednog udaljenijeg mjesta odavde. I sad, kako je to veza na daljinsko upravljanje, naravski uzeli su si malo vremena za sebe, u sobi jednog drugog prijatelja, uz njegovo potpuno odobrenje, fkors.

Sad, recimo da su reproducirali jednu od gorenavedenih erotičnih scena. I iz nekog njima znanog razloga odlučili su ne odložiti jagode zajedno s ostalim otpadom, nego su ih vratili tamo gdje su ih našli, u neku zdjelu li tako nešto.

U slijedećem dijelu priče prijatelj-domaćin je došao i pojeo jagode, poznavajuć njega u slast i ne sluteći ništa.


Što se tiče procjene pada zapadnog poslovnog carstva, milsim da nam sad prije svega predstoji ulazak u neku vrstu zlatnog doba, u kojem ćemo, ako budemo pametni i ne pokoljemo se prije toga dovesti svijet do faze u kojoj ćemo bez problema sve teže fizičke i rutinske zadaće prebaciti na grbaču našim umotvorina icijela će se ljudska rasa moći posvetiti umjetnosti i kreativnosti, dok gladi i siromaštva neće biti, a svi ćemo živjeti u slozi i zadruzi.

Ja mislim da nije tako crno, jedino kaj bi s pravom gnjevni arapi i tj. teroristi mogli biti ti koji će srušiti ovaj svijet.



_________________
-山よ,山よ! 山は活きて居る!-
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
koryanshea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2003. (23:50:23)
Postovi: (442)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 27 - 10
Lokacija: Bebop (converted interplanetary trawler)

PostPostano: 8:11 pet, 1. 10. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="steelworker"]Ali zapravo, ako gledamo kroz povijest sve velike civilizacije su dolazile do svojih vrhunaca i zatim padale. Npr. za Rimsko carstvo je laiku poznato da je sruseno/propalo zbog invazije barbara. Ali zapravo se samo oslabilo zbog svojih politickih prevrtanja i borbi za vlast koje su ga sve vise slabile, pa se vise nije moglo braniti...
(...)[color=black]Nije li kraj vec poceo?[/color] :cry:[/quote]
ja se nadam da je. razlika izmedu rimskog carstva i US je ta sto u siroj okolici velikog carstva nije bilo do-te-mjere civiliziranog sveta, tako da se stupanj te fensi civiliziranosti naglo smanjio kad su dosli barbari (netko je jednom njihovu neciviliziranost ilustrirao napominjanjem da su porusili sve rimske terme&kupke zato sto nisu razumili cemu to sluzi :) )
medutim, mi smo svi civilizirani svet i ima nas svukud. ja ipak vjerujem da nece sve otic down the drain kad ovi propadnu tako da bih se slozila s flautom da [quote="Flauta"]mislim da nam sad prije svega predstoji ulazak u neku vrstu zlatnog doba, u kojem ćemo, ako budemo pametni i ne pokoljemo se prije toga dovesti svijet do faze u kojoj ćemo bez problema sve teže fizičke i rutinske zadaće prebaciti na grbaču našim umotvorina icijela će se ljudska rasa moći posvetiti umjetnosti i kreativnosti, dok gladi i siromaštva neće biti, a svi ćemo živjeti u slozi i zadruzi. [/quote]
steelworker (napisa):
Ali zapravo, ako gledamo kroz povijest sve velike civilizacije su dolazile do svojih vrhunaca i zatim padale. Npr. za Rimsko carstvo je laiku poznato da je sruseno/propalo zbog invazije barbara. Ali zapravo se samo oslabilo zbog svojih politickih prevrtanja i borbi za vlast koje su ga sve vise slabile, pa se vise nije moglo braniti...
(...)Nije li kraj vec poceo? Crying or Very sad

ja se nadam da je. razlika izmedu rimskog carstva i US je ta sto u siroj okolici velikog carstva nije bilo do-te-mjere civiliziranog sveta, tako da se stupanj te fensi civiliziranosti naglo smanjio kad su dosli barbari (netko je jednom njihovu neciviliziranost ilustrirao napominjanjem da su porusili sve rimske terme&kupke zato sto nisu razumili cemu to sluzi Smile )
medutim, mi smo svi civilizirani svet i ima nas svukud. ja ipak vjerujem da nece sve otic down the drain kad ovi propadnu tako da bih se slozila s flautom da
Flauta (napisa):
mislim da nam sad prije svega predstoji ulazak u neku vrstu zlatnog doba, u kojem ćemo, ako budemo pametni i ne pokoljemo se prije toga dovesti svijet do faze u kojoj ćemo bez problema sve teže fizičke i rutinske zadaće prebaciti na grbaču našim umotvorina icijela će se ljudska rasa moći posvetiti umjetnosti i kreativnosti, dok gladi i siromaštva neće biti, a svi ćemo živjeti u slozi i zadruzi.



_________________
"Download the files to a non-networked, firewalled computer."
- Dr. Elizabeth Weir
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 9:53 pet, 1. 10. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sa obzirom na tijek rasprave, cini mi se da sam offtopic, al eto :)

Grci su Aleksandra Makedonskog platili gradjanskim ratom pa kugom pa padom u beznacajnu prosijecnost dok ih nisu pokorili rimljani,
rimljani su vrhunce svoga carstva platili visestoljetnim propadanjem dok ih nije pokorila banda vizigota i franaka nabrijana na pljacku,
kinezi su u to vrijeme imali tehnologiju dostojnu europskog kasnog srednjeg vijeka i milijunske gradove, pa su ih u 19. st pokorili englezi zbog opijuma :roll: (bokserski ustanak).
Arapi su nekoc bili bastion kulture i znanosti sa kalifatima koji su se protezali preko tri kontinenta, cudesno tolerantni za to vrijeme i imali jaaako razvijenu drzavnu upravu. Danas su oni niz medjusobno zavadjenih frakcija nabrijanih na rusenje zapadne civilizacije.
Arape su na kraju unistili seldjuci iz Afganistana, prosirili se i oni preko tri kontinenta i od njih nastade "bolesnik na bosporu", u tome su svoje prste imali i
Mongoli ciji je rast i pad bio toliko munjevit da se covjek zapita, da li im je uistinu mjesto medju ovom "ekipom", iako legendarna efikasnost njihove konjice zasjenjuje uzasno razvijenu logisticku sluzbu i opsezno koristenje baruta. Jednom prilikom je turski sultan Bajazid izrekao neke ne-bas-hvale na racun plodne sposobnosti tatarskog vodje Timura Lenka (u prijevodu, "Hromi Celik", bio je hrom :)), dok se turska vojska spremala susresti tatare u mocvarama blizu Atene, tatarski placenici iz Bajazidove vojske su se okrenuli protiv Bajazida i potukli ostatak turske vojske. Bajazid je uhvacen i ostatak zivota bio vodan po aziji u kavezu, a Timurove goste je posluzivala najdraza od Bajazidovih zena, sprkinja Kosjenka :shock:, gola.
U Europi su se tatari zadnje zadrzali u tada-vec-400-godina-bivsim (Kremlj, tj. cijelu Moskvu su izgradili tatari) ruskim knezevinama. Istjerala ih je placenicka vojska jedne bogate obitelji koja je trgovala krznom (Romanovi ;)) i nije se slagala sa dadjbinama koje su nametali tatari, unajmili lude kozake i divljake sa kavkaza (checheni, gruzijci..) i susreli ih zajedno sa finskom vojskom u mocvarama blizini Petrograda. Tako je poceo uspon Ruskog carstva, koji je iznijedrio SSSR, kojeg je pojela vlastita zelja za okupacijom Europe usprkos nuklearnom oruzju :roll:
Isto se desilo i sa engleskim carstvom u doba Viktorije, da bi se sve okoncalo u 2. svjetskom ratu i nova supersila zakoracila na svjetsku pozornicu, samo zato da i nju polako unisti ista ona gramzivost za naftom koja ju je i stvorila.

Logicna poslijedica zlatnog doba jest crno doba, kada vise nemas gdje ici naprijed mozes samo ici nazad. Ljudi kada se nadju u poziciji da nemaju brige na svijetu osim da se kulturno, intelektualno i duhovno uzdizu, radeci svakim danom iskljucivo na poboljsanju sebe kao osobe, iz nekog razloga.. Svoje vrijeme trose u debljanju, nasumicnom ubijanju, seksualnim nastranostima i televiziji, a drzava nije nista bolja od ljudi koji ju cine.
Sa obzirom na tijek rasprave, cini mi se da sam offtopic, al eto Smile

Grci su Aleksandra Makedonskog platili gradjanskim ratom pa kugom pa padom u beznacajnu prosijecnost dok ih nisu pokorili rimljani,
rimljani su vrhunce svoga carstva platili visestoljetnim propadanjem dok ih nije pokorila banda vizigota i franaka nabrijana na pljacku,
kinezi su u to vrijeme imali tehnologiju dostojnu europskog kasnog srednjeg vijeka i milijunske gradove, pa su ih u 19. st pokorili englezi zbog opijuma Rolling Eyes (bokserski ustanak).
Arapi su nekoc bili bastion kulture i znanosti sa kalifatima koji su se protezali preko tri kontinenta, cudesno tolerantni za to vrijeme i imali jaaako razvijenu drzavnu upravu. Danas su oni niz medjusobno zavadjenih frakcija nabrijanih na rusenje zapadne civilizacije.
Arape su na kraju unistili seldjuci iz Afganistana, prosirili se i oni preko tri kontinenta i od njih nastade "bolesnik na bosporu", u tome su svoje prste imali i
Mongoli ciji je rast i pad bio toliko munjevit da se covjek zapita, da li im je uistinu mjesto medju ovom "ekipom", iako legendarna efikasnost njihove konjice zasjenjuje uzasno razvijenu logisticku sluzbu i opsezno koristenje baruta. Jednom prilikom je turski sultan Bajazid izrekao neke ne-bas-hvale na racun plodne sposobnosti tatarskog vodje Timura Lenka (u prijevodu, "Hromi Celik", bio je hrom Smile), dok se turska vojska spremala susresti tatare u mocvarama blizu Atene, tatarski placenici iz Bajazidove vojske su se okrenuli protiv Bajazida i potukli ostatak turske vojske. Bajazid je uhvacen i ostatak zivota bio vodan po aziji u kavezu, a Timurove goste je posluzivala najdraza od Bajazidovih zena, sprkinja Kosjenka Shocked, gola.
U Europi su se tatari zadnje zadrzali u tada-vec-400-godina-bivsim (Kremlj, tj. cijelu Moskvu su izgradili tatari) ruskim knezevinama. Istjerala ih je placenicka vojska jedne bogate obitelji koja je trgovala krznom (Romanovi Wink) i nije se slagala sa dadjbinama koje su nametali tatari, unajmili lude kozake i divljake sa kavkaza (checheni, gruzijci..) i susreli ih zajedno sa finskom vojskom u mocvarama blizini Petrograda. Tako je poceo uspon Ruskog carstva, koji je iznijedrio SSSR, kojeg je pojela vlastita zelja za okupacijom Europe usprkos nuklearnom oruzju Rolling Eyes
Isto se desilo i sa engleskim carstvom u doba Viktorije, da bi se sve okoncalo u 2. svjetskom ratu i nova supersila zakoracila na svjetsku pozornicu, samo zato da i nju polako unisti ista ona gramzivost za naftom koja ju je i stvorila.

Logicna poslijedica zlatnog doba jest crno doba, kada vise nemas gdje ici naprijed mozes samo ici nazad. Ljudi kada se nadju u poziciji da nemaju brige na svijetu osim da se kulturno, intelektualno i duhovno uzdizu, radeci svakim danom iskljucivo na poboljsanju sebe kao osobe, iz nekog razloga.. Svoje vrijeme trose u debljanju, nasumicnom ubijanju, seksualnim nastranostima i televiziji, a drzava nije nista bolja od ljudi koji ju cine.



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
koryanshea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2003. (23:50:23)
Postovi: (442)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 27 - 10
Lokacija: Bebop (converted interplanetary trawler)

PostPostano: 16:56 pet, 1. 10. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE"][povijest uspona i padova civilizacija svijeta][/quote]ah... jos malo :OT: ...kad ovako nes procitam dode mi plakat sto sam mrzila povijest oduvijek i sto mi je nitko nikad nije uspio predocit na zabavan nacin onda kad mi je to trebalo i kad sam je morala ucit :roll: stoga mi je 90% napisanog ustvari poprilicna nepoznanica :shame: (uvijek ucila doticnu u 'nabubaj i zaboravi' duhu :( )
ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE (napisa):
[povijest uspona i padova civilizacija svijeta]
ah... jos malo Off-topic ...kad ovako nes procitam dode mi plakat sto sam mrzila povijest oduvijek i sto mi je nitko nikad nije uspio predocit na zabavan nacin onda kad mi je to trebalo i kad sam je morala ucit Rolling Eyes stoga mi je 90% napisanog ustvari poprilicna nepoznanica Toliko me sram... (uvijek ucila doticnu u 'nabubaj i zaboravi' duhu Sad )



_________________
"Download the files to a non-networked, firewalled computer."
- Dr. Elizabeth Weir
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 13:54 čet, 7. 10. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da se vratimo malo na topic, ovdje ima dosta informacija o uskoro nastupajucem peaku proizvodnje nafte...

[url]http://www.odac-info.org/[/url]
Da se vratimo malo na topic, ovdje ima dosta informacija o uskoro nastupajucem peaku proizvodnje nafte...

http://www.odac-info.org/



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Blockflöte
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 01. 2004. (17:04:46)
Postovi: (1AB)16
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 2
Lokacija: Zg

PostPostano: 23:09 ned, 10. 10. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Na ovo siteu na koji je krcko stavio link ugledao sam zanimljiv link na članak koji je zanimljiviji od samog linka, a uglavnom govori o jednoj od "alternativnih" teorija o nastanku nafte, u ovom slučaju kaže da je nafta nastala abiotičkim putem, nekim procesima u zemljinoj jezgri. (Kak je interesantno da se jezgra na engleskom zove core, a na hrvatskom je kora kora). Time bi nafta bila obnovljiva i nipodkojim slučajem iscrpljiva. Ja mislim da je to čisti bik(bull), ali molio bih ako ima ko ko zna nešto više od mene o tome a da mu se da elaborira jer mi je ful interesantno u nekoj mjeri.
Na ovo siteu na koji je krcko stavio link ugledao sam zanimljiv link na članak koji je zanimljiviji od samog linka, a uglavnom govori o jednoj od "alternativnih" teorija o nastanku nafte, u ovom slučaju kaže da je nafta nastala abiotičkim putem, nekim procesima u zemljinoj jezgri. (Kak je interesantno da se jezgra na engleskom zove core, a na hrvatskom je kora kora). Time bi nafta bila obnovljiva i nipodkojim slučajem iscrpljiva. Ja mislim da je to čisti bik(bull), ali molio bih ako ima ko ko zna nešto više od mene o tome a da mu se da elaborira jer mi je ful interesantno u nekoj mjeri.



_________________
-山よ,山よ! 山は活きて居る!-
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 17:16 sri, 24. 11. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

http://www.lifeaftertheoilcrash.net/
http://www.lifeaftertheoilcrash.net/



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 17:41 sri, 24. 11. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja mislim da je o ovome bespredmetno raspravljati jer postoji nekoliko alternativa nafti kao energentu, koje jos nisu ekonomski isplative pa se ne guraju toliko u prvom planu.
najveci je problem naci zamjenu za najvise destilate u procesu rafiniranja nafte...znaci, benzin i kerozin.
znanstvenici vec dosta dugo vremena raspravljaju o nekoliko mogucih energenata. kao prvo, tu su vodikove celije. kao sto svi znamo, vodik, kad se spaja sa zrakom, tvori vodu i u isto vrijeme stvara jako puno energije. ako necega nema u izobilju na zemlji, onda je to vodika. proces je reverzibilan, jer kad pustimo struju kroz vodu, molekule vode se razbijaju na atome vodika i kisika, te se tako obicna voda moze iskoristiti kao novi energenat. polucija okolisa je nepostojeca, te je to vjerojatno smjer prema kojem ce se znanstvenici okretati i sve vise o tome debatirati.
drugi, IMO, vazan smjer je sunceva energija koja se pretvara u struju putem solarnih kolektora. tu se postavlja jedno pitanje, sto po mraku kad sunca nema? jedina solucija bi bila ugradnja vrlo velikih baterija koje bi dopustale odredjenu autonomnost vozilu da se krece po mraku. ovaj energent ce vjerojatno biti zastupljen u manjim autima koji nece trositi veliku kolicinu struje za svoje pokretanje (recimo, auti za po grad, tipa Smart, Jugo itd).
treca solucija bi bio alkohol. danasnja vozila mogu raditi na alkohol samo je pitanje koliko dugo, jer se kod eksplozije alkohola dogadjaju vrlo velike temperature i tlakovi. isto tako, ne moze se koristiti bilo koji alkohol, vec bi za to bio namijenjen metanol, industrijski alkohol, cija je koncentracija veca od 95% (ne moze biti 100% jer tad tvori alkoholni led). IMO alkohol ce vjerojatno biti zastupljen u onim prijevoznim sredstvima koja zahtijevaju veliku snagu a u isto vrijeme motori im mogu podnijeti tolika naprezanja prilikom eksplozije samog goriva (recimo, zrakoplovi). kao i kod vode i struje, ovaj energent ima vrlo malu poluciju okolisa i atmosfere.
cetvrta solucija bi bila zemni plin, metan, koji se moze umjetno proizvesti, prakticki, na bilo kojem domacinstvu. no kod njega polucija okolisa je nesto veca nego kod ostalih nacina.

sto se tice nafte, naftu ce zamijeniti [b]BIO-DIZEL[/b] koji se vec naveliko proizvodi u nekim zemljama zapadne europe. prednost bio dizela je u tome sto ima jako nisku poluciju, a proizvodi se iz biljke. tako da se svake godine moze dobiti nova kolicina goriva. jedini problem je u tome sto ima nizu energetsku vrijednost od obicnog dizela (gubitak snage motora je oko 15-20% sto je mnogo).

dakle, iz svega ovoga sto sam rekao, mislim da necemo biti previse pogodjeni nestankom nafte jer ima dosta solucija koje ce uskociti. za ove neke druge stvari (tipa umjetno gnojivo), u proizvodnji se tako i tako ne koristi nafta vec zemni plin koji se, kao sto sam rekao, moze vrlo lako dobiti iz svakog domacinstva.

eto toliko.
ja mislim da je o ovome bespredmetno raspravljati jer postoji nekoliko alternativa nafti kao energentu, koje jos nisu ekonomski isplative pa se ne guraju toliko u prvom planu.
najveci je problem naci zamjenu za najvise destilate u procesu rafiniranja nafte...znaci, benzin i kerozin.
znanstvenici vec dosta dugo vremena raspravljaju o nekoliko mogucih energenata. kao prvo, tu su vodikove celije. kao sto svi znamo, vodik, kad se spaja sa zrakom, tvori vodu i u isto vrijeme stvara jako puno energije. ako necega nema u izobilju na zemlji, onda je to vodika. proces je reverzibilan, jer kad pustimo struju kroz vodu, molekule vode se razbijaju na atome vodika i kisika, te se tako obicna voda moze iskoristiti kao novi energenat. polucija okolisa je nepostojeca, te je to vjerojatno smjer prema kojem ce se znanstvenici okretati i sve vise o tome debatirati.
drugi, IMO, vazan smjer je sunceva energija koja se pretvara u struju putem solarnih kolektora. tu se postavlja jedno pitanje, sto po mraku kad sunca nema? jedina solucija bi bila ugradnja vrlo velikih baterija koje bi dopustale odredjenu autonomnost vozilu da se krece po mraku. ovaj energent ce vjerojatno biti zastupljen u manjim autima koji nece trositi veliku kolicinu struje za svoje pokretanje (recimo, auti za po grad, tipa Smart, Jugo itd).
treca solucija bi bio alkohol. danasnja vozila mogu raditi na alkohol samo je pitanje koliko dugo, jer se kod eksplozije alkohola dogadjaju vrlo velike temperature i tlakovi. isto tako, ne moze se koristiti bilo koji alkohol, vec bi za to bio namijenjen metanol, industrijski alkohol, cija je koncentracija veca od 95% (ne moze biti 100% jer tad tvori alkoholni led). IMO alkohol ce vjerojatno biti zastupljen u onim prijevoznim sredstvima koja zahtijevaju veliku snagu a u isto vrijeme motori im mogu podnijeti tolika naprezanja prilikom eksplozije samog goriva (recimo, zrakoplovi). kao i kod vode i struje, ovaj energent ima vrlo malu poluciju okolisa i atmosfere.
cetvrta solucija bi bila zemni plin, metan, koji se moze umjetno proizvesti, prakticki, na bilo kojem domacinstvu. no kod njega polucija okolisa je nesto veca nego kod ostalih nacina.

sto se tice nafte, naftu ce zamijeniti BIO-DIZEL koji se vec naveliko proizvodi u nekim zemljama zapadne europe. prednost bio dizela je u tome sto ima jako nisku poluciju, a proizvodi se iz biljke. tako da se svake godine moze dobiti nova kolicina goriva. jedini problem je u tome sto ima nizu energetsku vrijednost od obicnog dizela (gubitak snage motora je oko 15-20% sto je mnogo).

dakle, iz svega ovoga sto sam rekao, mislim da necemo biti previse pogodjeni nestankom nafte jer ima dosta solucija koje ce uskociti. za ove neke druge stvari (tipa umjetno gnojivo), u proizvodnji se tako i tako ne koristi nafta vec zemni plin koji se, kao sto sam rekao, moze vrlo lako dobiti iz svakog domacinstva.

eto toliko.



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 20:15 sri, 24. 11. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="HijenA"]sto se tice nafte, naftu ce zamijeniti [b]BIO-DIZEL[/b] koji se vec naveliko proizvodi u nekim zemljama zapadne europe. prednost bio dizela je u tome sto ima jako nisku poluciju, a proizvodi se iz biljke. tako da se svake godine moze dobiti nova kolicina goriva. jedini problem je u tome sto ima nizu energetsku vrijednost od obicnog dizela (gubitak snage motora je oko 15-20% sto je mnogo).

dakle, iz svega ovoga sto sam rekao, mislim da necemo biti previse pogodjeni nestankom nafte jer ima dosta solucija koje ce uskociti. za ove neke druge stvari (tipa umjetno gnojivo), u proizvodnji se tako i tako ne koristi nafta vec zemni plin koji se, kao sto sam rekao, moze vrlo lako dobiti iz svakog domacinstva.

eto toliko.[/quote]

bio dizel se proizvodi od uljarica, primarno uljana repica, i u skorije vrijeme predstavlja najozbiljniju alternativu nafti u sektoru prevoznih sredstava i mehanizacije (do vodikovih ćelija ćemo se načekat).

što se kemijske industrije tiče pročitaj što su ljudi napisali još jednom. bez nafte možemo zaboravit na plastiku, mnoge lijekove, asfalt ... a btw zemni plin se procjenjuje na 50 godina nakon nestanka nafte
HijenA (napisa):
sto se tice nafte, naftu ce zamijeniti BIO-DIZEL koji se vec naveliko proizvodi u nekim zemljama zapadne europe. prednost bio dizela je u tome sto ima jako nisku poluciju, a proizvodi se iz biljke. tako da se svake godine moze dobiti nova kolicina goriva. jedini problem je u tome sto ima nizu energetsku vrijednost od obicnog dizela (gubitak snage motora je oko 15-20% sto je mnogo).

dakle, iz svega ovoga sto sam rekao, mislim da necemo biti previse pogodjeni nestankom nafte jer ima dosta solucija koje ce uskociti. za ove neke druge stvari (tipa umjetno gnojivo), u proizvodnji se tako i tako ne koristi nafta vec zemni plin koji se, kao sto sam rekao, moze vrlo lako dobiti iz svakog domacinstva.

eto toliko.


bio dizel se proizvodi od uljarica, primarno uljana repica, i u skorije vrijeme predstavlja najozbiljniju alternativu nafti u sektoru prevoznih sredstava i mehanizacije (do vodikovih ćelija ćemo se načekat).

što se kemijske industrije tiče pročitaj što su ljudi napisali još jednom. bez nafte možemo zaboravit na plastiku, mnoge lijekove, asfalt ... a btw zemni plin se procjenjuje na 50 godina nakon nestanka nafte



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Blockflöte
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 01. 2004. (17:04:46)
Postovi: (1AB)16
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 2
Lokacija: Zg

PostPostano: 2:09 čet, 25. 11. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Apropo plastike:

Mislim, to, ako se dogodi, bit će krizno stanje katastrofalnih razmjera. Plastika, osim što je smrdljiva, gori kancerogeno i nije pretjerano razgradiva, je the best jeftini materijal ever. Nešto se negdje spominjalo jednom da su išli radit kartice ili iskaznice ili nešto slično od neakvog biorazgradivog polimera. Bilo bi lijepo kad bi se takve polimere moglo iskoristiti na isto-tisuća načina na koje koristimo općeraširene od naftnih derivata.

Meni pada sad na pamet iznimno opsežno i sadržajno književno djelo Dana Simmonsa Hyperion-Pad Hyperiona-Endymion-Uspon Endymiona, koje jest, istina, kvadrilog, ali svejednako je impresivno. Anyway, u cijeloj se priči jako malo spominje nafta, ali ima jedno poglavlje o jednom planetu, na kojem su eto živi otoci, koji se ponašaju više manje kao kornjače(iz discworlda :lol:), samo što su višestruko veći i podsjećaju više na kopnene mase, nego na glavate želve ili slično, a bivaju ekološki ugroženi općom uzurpacijom ekosustava by ljudi, koji, u nedostatku Zemlje, moraju tražiti nove naftne izvore. Istina, to jest razvijeni svijet budućnosti, u kojem benzin smrdi i nema smisla, ali čovjek uredno navede između ostalog plastiku, kao naftni derivat koji se ne može lako zamijeniti, dapače, ne uopće i onda se ljudi trude crpiti naftu opet gdje ne smiju.

I sad ja postavljam pitanje :Čim ćemo mi pisat bez plastike :)?
Apropo plastike:

Mislim, to, ako se dogodi, bit će krizno stanje katastrofalnih razmjera. Plastika, osim što je smrdljiva, gori kancerogeno i nije pretjerano razgradiva, je the best jeftini materijal ever. Nešto se negdje spominjalo jednom da su išli radit kartice ili iskaznice ili nešto slično od neakvog biorazgradivog polimera. Bilo bi lijepo kad bi se takve polimere moglo iskoristiti na isto-tisuća načina na koje koristimo općeraširene od naftnih derivata.

Meni pada sad na pamet iznimno opsežno i sadržajno književno djelo Dana Simmonsa Hyperion-Pad Hyperiona-Endymion-Uspon Endymiona, koje jest, istina, kvadrilog, ali svejednako je impresivno. Anyway, u cijeloj se priči jako malo spominje nafta, ali ima jedno poglavlje o jednom planetu, na kojem su eto živi otoci, koji se ponašaju više manje kao kornjače(iz discworlda Laughing), samo što su višestruko veći i podsjećaju više na kopnene mase, nego na glavate želve ili slično, a bivaju ekološki ugroženi općom uzurpacijom ekosustava by ljudi, koji, u nedostatku Zemlje, moraju tražiti nove naftne izvore. Istina, to jest razvijeni svijet budućnosti, u kojem benzin smrdi i nema smisla, ali čovjek uredno navede između ostalog plastiku, kao naftni derivat koji se ne može lako zamijeniti, dapače, ne uopće i onda se ljudi trude crpiti naftu opet gdje ne smiju.

I sad ja postavljam pitanje :Čim ćemo mi pisat bez plastike Smile?



_________________
-山よ,山よ! 山は活きて居る!-
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 3:07 čet, 25. 11. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Blockflöte"]I sad ja postavljam pitanje :Čim ćemo mi pisat bez plastike :)?[/quote]

Ja sam na Interliberu vidio metalnu tipkovnicu... :shock: :lolchina:
Blockflöte (napisa):
I sad ja postavljam pitanje :Čim ćemo mi pisat bez plastike Smile?


Ja sam na Interliberu vidio metalnu tipkovnicu... Shocked Umirem od smijeha!



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Blockflöte
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 01. 2004. (17:04:46)
Postovi: (1AB)16
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 2
Lokacija: Zg

PostPostano: 3:22 čet, 25. 11. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

:shock:

:rotfl:

Šta ta ima dvostruku funkciju: tipkovnica i gromobran? :roll:
Shocked

Valjam se po podu od smijeha

Šta ta ima dvostruku funkciju: tipkovnica i gromobran? Rolling Eyes



_________________
-山よ,山よ! 山は活きて居る!-
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 19:40 pet, 3. 12. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Blockflöte"]:shock:

:rotfl:

Šta ta ima dvostruku funkciju: tipkovnica i gromobran? :roll:[/quote]

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

sori, vsego, nije konstruktivno, ali morao sam...
Blockflöte (napisa):
Shocked

Valjam se po podu od smijeha

Šta ta ima dvostruku funkciju: tipkovnica i gromobran? Rolling Eyes


Valjam se po podu od smijeha Valjam se po podu od smijeha Valjam se po podu od smijeha Valjam se po podu od smijeha Valjam se po podu od smijeha

sori, vsego, nije konstruktivno, ali morao sam...



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
divERgenT
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (17:41:15)
Postovi: (4B)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Tu negdje

PostPostano: 21:17 uto, 6. 5. 2008    Naslov: Citirajte i odgovorite

ovo je bila dobra tema, pa nece nikom bit zao sta je vracam...


ima jedan dobar dokumentarac na temu oil peak, a ime mu me [b]a crude awakening[/b], znaci iz kategorije morati pogledati

http://video.google.com/videosearch?q=a+crude+awakening&sitesearch=&start=0
ovo je bila dobra tema, pa nece nikom bit zao sta je vracam...


ima jedan dobar dokumentarac na temu oil peak, a ime mu me a crude awakening, znaci iz kategorije morati pogledati

http://video.google.com/videosearch?q=a+crude+awakening&sitesearch=&start=0


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće
Stranica 6 / 8.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan