Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Problemi pri instalaciji NetBeans-a na WinXP

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Računarski praktikum 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Caki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2004. (00:37:53)
Postovi: (14)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 16:08 pon, 11. 10. 2004    Naslov: Problemi pri instalaciji NetBeans-a na WinXP Citirajte i odgovorite

Posudio sam cd koji je prof.Jurak pripremio za predavanja da snimim Javu. Nakon sto sam proveo instalaciju, koja je prosla bez problema, dalje nije išlo. Prilikom pokretanja NB-a dobivam poruku:
[i]"Cannot load jvm.dll"[/i].
Problem sam pokusao rjesiti ponovnom instalacijom. Nije vrijedilo.
Pokusao sam u [i]Add and Remove prog[/i].-promjeniti opciju za JVM u [i]Set prog.access and defaults [/i], no ni to nije pomoglo. Sta da radim. Je li mozda stvar u WindXP instalaciji, ili samo negdje treba promjenitit postavke nakon instalacije.
Posudio sam cd koji je prof.Jurak pripremio za predavanja da snimim Javu. Nakon sto sam proveo instalaciju, koja je prosla bez problema, dalje nije išlo. Prilikom pokretanja NB-a dobivam poruku:
"Cannot load jvm.dll".
Problem sam pokusao rjesiti ponovnom instalacijom. Nije vrijedilo.
Pokusao sam u Add and Remove prog.-promjeniti opciju za JVM u Set prog.access and defaults , no ni to nije pomoglo. Sta da radim. Je li mozda stvar u WindXP instalaciji, ili samo negdje treba promjenitit postavke nakon instalacije.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 16:25 pon, 11. 10. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jesi probao napraviti search za jvm.dll na hardu?

Mozda treba _zasebno_ instalirati (neki) jvm? (bar je tako u debianu)
Jesi probao napraviti search za jvm.dll na hardu?

Mozda treba _zasebno_ instalirati (neki) jvm? (bar je tako u debianu)



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Caki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2004. (00:37:53)
Postovi: (14)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 1:15 uto, 12. 10. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]Jesi probao napraviti search za jvm.dll na hardu?[/quote]
To sam prvo uradio. Nasao sam jvm.dll file. Nalazi se u [i]C:\Program Files\NetBeans3.6\_uninst\_jvm\bin\client[/i] direktoriju, dakle kao dio instalacije. Iskopirao sam ga i u Win32/Sysystem direktorij, te restartao računalo, ali nije bilo nikakve fajd ni od toga. Sad stvarno više nemam ideja.
Citat:
Jesi probao napraviti search za jvm.dll na hardu?

To sam prvo uradio. Nasao sam jvm.dll file. Nalazi se u C:\Program Files\NetBeans3.6\_uninst\_jvm\bin\client direktoriju, dakle kao dio instalacije. Iskopirao sam ga i u Win32/Sysystem direktorij, te restartao računalo, ali nije bilo nikakve fajd ni od toga. Sad stvarno više nemam ideja.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Caki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2004. (00:37:53)
Postovi: (14)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 16:33 pet, 15. 10. 2004    Naslov: RJEŠENJE PROBLEMA Citirajte i odgovorite

Dakle sto se desilo. CD je lose snimljen :lol: , pojavila se neka greška koja je rezultirala da pri instlalaciji NB [i]C:\j2sdk1.4.2_04\j2sdk-1_4_2_01-windows-i586.exe [/i]ostane ne raspakirana, tj. ne može se raspakirati jer očiti ima neki feler.
CD sam posudio u knjižnici, pa ako ga netko opet posudi i desi mu se isti problem neka obavjesti asistenta (M.B), bilo bi dobro da ga se ukloni kako ne bi stvarao zabunu.:D. I to je to.
Dakle sto se desilo. CD je lose snimljen Laughing , pojavila se neka greška koja je rezultirala da pri instlalaciji NB C:\j2sdk1.4.2_04\j2sdk-1_4_2_01-windows-i586.exe ostane ne raspakirana, tj. ne može se raspakirati jer očiti ima neki feler.
CD sam posudio u knjižnici, pa ako ga netko opet posudi i desi mu se isti problem neka obavjesti asistenta (M.B), bilo bi dobro da ga se ukloni kako ne bi stvarao zabunu.Very Happy. I to je to.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Matko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 06. 2003. (01:56:38)
Postovi: (57)16
Sarma = la pohva - posuda
= 10 - 2

PostPostano: 23:37 pet, 15. 10. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kad vec nisam bas redovni pratitelj Foruma, da barem pokusam malo rezimirati odgovor(e) na ovo postavljeno pitanje. Dakle, do greske "Cannot load jvm.dll" dolazi kada SUN-ova Java VM (u slucaju kada sustav za nju zna da postoji) ne moze dohvatiti navedenu datoteku (koja je inace sastavni dio Java Runtime Environmenta). Moguci uzrok tom problemu je nepostavljanje Java SDK bin direktorija u sistemsku path varijablu, ali takodjer do toga moze doci primjerice ukoliko su na sustavu instalirane dvije razlicite verzije Java RE i prilikom rada pozovu se client i server jvm.dll-ovi razlicitih verzija.

Razlog zasto Cakiju NetBeansi nisu radili nije bas sasvim do kraja razjasnjen, makar je, naravno, moguce da je do toga doslo i zbog fizicke greske na CD mediju. U svakom slucaju savjetujem studentima da provjere da li velicina instalacijske arhive za NetBeanse (j2sdk-1_4_2_04-nb-3_6-bin-windows.exe) na njihovoj kopiji CD-a iznosi tocno [b]97293845[/b] byteova (naravno da je ovo samo nuzan, a ne i dovoljan uvjet koji bi garantirao ispravnost arhive).

Takodjer, kada cete instaliravati NetBeanse (koji sa sobom instaliravaju i Java SDK) pazite da direktorij u kojeg ce SDK biti instaliran ne sadrzi u svom imenu praznine (primjerice, nemojte instaliravati SDK u poddirektorij direktorija "Program Files"), jer to ponekad zna stvarati probleme nekim Java programima (cini se da NetBeansi spadaju u tu kategoriju).

Ukoliko instaliravate NetBeanse (bez SDK-a) na racunalo s vec prethodno instaliranim Java SDK-om, provjerite nakon instalacije ispravnost sadrzaja konfiguracijske datoteke ide.cfg koja se nalazi u NetBeans bin direktoriju. U njoj bi se trebala nalaziti linija oblika
[code:1]-jdkhome "j2sdk_dir",[/code:1]
gdje j2sdk_dir predstavlja puno ime direktorija u kojem je instaliran Java SDK.
Kad vec nisam bas redovni pratitelj Foruma, da barem pokusam malo rezimirati odgovor(e) na ovo postavljeno pitanje. Dakle, do greske "Cannot load jvm.dll" dolazi kada SUN-ova Java VM (u slucaju kada sustav za nju zna da postoji) ne moze dohvatiti navedenu datoteku (koja je inace sastavni dio Java Runtime Environmenta). Moguci uzrok tom problemu je nepostavljanje Java SDK bin direktorija u sistemsku path varijablu, ali takodjer do toga moze doci primjerice ukoliko su na sustavu instalirane dvije razlicite verzije Java RE i prilikom rada pozovu se client i server jvm.dll-ovi razlicitih verzija.

Razlog zasto Cakiju NetBeansi nisu radili nije bas sasvim do kraja razjasnjen, makar je, naravno, moguce da je do toga doslo i zbog fizicke greske na CD mediju. U svakom slucaju savjetujem studentima da provjere da li velicina instalacijske arhive za NetBeanse (j2sdk-1_4_2_04-nb-3_6-bin-windows.exe) na njihovoj kopiji CD-a iznosi tocno 97293845 byteova (naravno da je ovo samo nuzan, a ne i dovoljan uvjet koji bi garantirao ispravnost arhive).

Takodjer, kada cete instaliravati NetBeanse (koji sa sobom instaliravaju i Java SDK) pazite da direktorij u kojeg ce SDK biti instaliran ne sadrzi u svom imenu praznine (primjerice, nemojte instaliravati SDK u poddirektorij direktorija "Program Files"), jer to ponekad zna stvarati probleme nekim Java programima (cini se da NetBeansi spadaju u tu kategoriju).

Ukoliko instaliravate NetBeanse (bez SDK-a) na racunalo s vec prethodno instaliranim Java SDK-om, provjerite nakon instalacije ispravnost sadrzaja konfiguracijske datoteke ide.cfg koja se nalazi u NetBeans bin direktoriju. U njoj bi se trebala nalaziti linija oblika
Kod:
-jdkhome "j2sdk_dir",

gdje j2sdk_dir predstavlja puno ime direktorija u kojem je instaliran Java SDK.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Računarski praktikum 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan