Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Kusur mistery paradox

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Biseri
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Blockflöte
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 01. 2004. (17:04:46)
Postovi: (1AB)16
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 2
Lokacija: Zg

PostPostano: 3:38 ned, 7. 11. 2004    Naslov: Kusur mistery paradox Citirajte i odgovorite

'vako:

Tri dobra, najbolja prijatelja Janko, Marko i Darko ulete u Profil Megastore na Svetog Nikolu i, nakon kraćeg razgledavanja općenitog odjela, shvate da je napravljen novi odvojak u obliku čizmice u kojem su sve knjige smiješno jeftine te tako među tim knjigama ugledaju i novi dio Dine:"Najezda strojeva", što je novonapisani i svježe izdan drugi nastavak "Butlerijanskog Džihada" za kojim sline posljednjih nekoliko tjedana.
Knjiga je na sniženju i košta, ni više ni manje nego 30 kn. :) Budući da niti jedan od tri prijatelja nije ni u peti imao kupiti knjigu tamo ovih dana, nego su samo došli sliniti u velebni knjižarski kompleks, oni odluče podijeliti trošak, jer je svaki od njih slučajno u džepu imao točno deset kuna.
I tako Janko, Marko i Darko uzmu jedan primjerak "Najezde strojeva" i upute se prema blagajni. Tamo sve uredno plate, čovjek im demagnetizira knjigu i oni mirno išetaju van.
Međutim, nakon nekih minutu or so, blagajnik shvati da se preračunao, jer ta knjiga u stvari stoji 25 :lol: kuna. On brzo pošalje po posilnog i kaže da im ode vratiti pet kuna.
Posilni izleti bezglavo na Bogovićevu i odmah spazi našu trojku, ali shvati da je djelidba pet kuna na tri dijela ipak vša matematika pa sebi spremi dvije kune u džep i vrati svakom po jednu.
E, sad. Nakon što je svaki od njih dobio po kunu natrag, svi se slažemo da onda ispada da su dali svaki po devet kuna.
A 9*3=27. A, 27 + one dvije kune koje su ostale malom od blagajne u džepu nije 30. Kud nesta ona jedna kuna?
'vako:

Tri dobra, najbolja prijatelja Janko, Marko i Darko ulete u Profil Megastore na Svetog Nikolu i, nakon kraćeg razgledavanja općenitog odjela, shvate da je napravljen novi odvojak u obliku čizmice u kojem su sve knjige smiješno jeftine te tako među tim knjigama ugledaju i novi dio Dine:"Najezda strojeva", što je novonapisani i svježe izdan drugi nastavak "Butlerijanskog Džihada" za kojim sline posljednjih nekoliko tjedana.
Knjiga je na sniženju i košta, ni više ni manje nego 30 kn. Smile Budući da niti jedan od tri prijatelja nije ni u peti imao kupiti knjigu tamo ovih dana, nego su samo došli sliniti u velebni knjižarski kompleks, oni odluče podijeliti trošak, jer je svaki od njih slučajno u džepu imao točno deset kuna.
I tako Janko, Marko i Darko uzmu jedan primjerak "Najezde strojeva" i upute se prema blagajni. Tamo sve uredno plate, čovjek im demagnetizira knjigu i oni mirno išetaju van.
Međutim, nakon nekih minutu or so, blagajnik shvati da se preračunao, jer ta knjiga u stvari stoji 25 Laughing kuna. On brzo pošalje po posilnog i kaže da im ode vratiti pet kuna.
Posilni izleti bezglavo na Bogovićevu i odmah spazi našu trojku, ali shvati da je djelidba pet kuna na tri dijela ipak vša matematika pa sebi spremi dvije kune u džep i vrati svakom po jednu.
E, sad. Nakon što je svaki od njih dobio po kunu natrag, svi se slažemo da onda ispada da su dali svaki po devet kuna.
A 9*3=27. A, 27 + one dvije kune koje su ostale malom od blagajne u džepu nije 30. Kud nesta ona jedna kuna?



_________________
-山よ,山よ! 山は活きて居る!-


Zadnja promjena: Blockflöte; 0:20 pon, 8. 11. 2004; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 11:09 ned, 7. 11. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

"Najezda strojeva" za 30kn?!? :shock: Na trenutak sam povjerovao! :-s Izbjegavaj mi priredjivati ovakve shokove ubuduce! :PP

Odgovor znam, ali - don't worry - necu napisati. ;)
"Najezda strojeva" za 30kn?!? Shocked Na trenutak sam povjerovao! Eh? Izbjegavaj mi priredjivati ovakve shokove ubuduce! Weeee-heeee!!!

Odgovor znam, ali - don't worry - necu napisati. Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Liddy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 08. 2004. (10:03:41)
Postovi: (169)16
Sarma = la pohva - posuda
23 = 30 - 7

PostPostano: 11:52 ned, 7. 11. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Greška
...vrati svakom po tri...
svakom po jednu!
Greška
...vrati svakom po tri...
svakom po jednu!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Blockflöte
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 01. 2004. (17:04:46)
Postovi: (1AB)16
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 2
Lokacija: Zg

PostPostano: 0:27 pon, 8. 11. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
"Najezda strojeva" za 30kn?!? Na trenutak sam povjerovao! Izbjegavaj mi priredjivati ovakve shokove ubuduce!
[/quote]

:lol: sori. Pa smijem valjda sanjati :).

[quote="Liddy"]
Greška
...vrati svakom po tri...
svakom po jednu!
[/quote]

Noted.

[quote="vsego"]
Odgovor znam, ali - don't worry - necu napisati.
[/quote]

Appreciated.

Sudeći po količini odgovora na ovaj post ili većina forumaša zna odgovor i dobrohotna je ili ljudima nije jasno i fascinira ih ovaj "paradoks".

Pa čak i tada, ljudi, divite se malo, bivajte fascinirani...
vsego (napisa):

"Najezda strojeva" za 30kn?!? Na trenutak sam povjerovao! Izbjegavaj mi priredjivati ovakve shokove ubuduce!


Laughing sori. Pa smijem valjda sanjati Smile.

Liddy (napisa):

Greška
...vrati svakom po tri...
svakom po jednu!


Noted.

vsego (napisa):

Odgovor znam, ali - don't worry - necu napisati.


Appreciated.

Sudeći po količini odgovora na ovaj post ili većina forumaša zna odgovor i dobrohotna je ili ljudima nije jasno i fascinira ih ovaj "paradoks".

Pa čak i tada, ljudi, divite se malo, bivajte fascinirani...



_________________
-山よ,山よ! 山は活きて居る!-
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
diex
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 10. 2003. (14:04:21)
Postovi: (34)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 0:37 pon, 8. 11. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

pod 1 molio bi da se ubuduce pita za koristenje mog imena u ovakvim tekstovima :D
I vidi se da ovaj posilni nema bash kulture,jer da je vratio 2 kune nazad u blagajnu sve bi bilo ok.
pod 1 molio bi da se ubuduce pita za koristenje mog imena u ovakvim tekstovima Very Happy
I vidi se da ovaj posilni nema bash kulture,jer da je vratio 2 kune nazad u blagajnu sve bi bilo ok.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vjekovac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2003. (18:26:55)
Postovi: (2DB)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
182 = 198 - 16

PostPostano: 0:41 pon, 8. 11. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Blockflöte"]Pa čak i tada, ljudi, divite se malo, bivajte fascinirani...[/quote]

:-s :o :shock: :blueshock: :blueshock: :nonono:

Pa zapravo je stvarno NEVJEROJATNO da netko OVO zove paradoksom... :lol:
Blockflöte (napisa):
Pa čak i tada, ljudi, divite se malo, bivajte fascinirani...


Eh? Surprised Shocked Disaster!!! Disaster!!! Ne, ne, ne, samo to neee

Pa zapravo je stvarno NEVJEROJATNO da netko OVO zove paradoksom... Laughing


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
cinik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 04. 2003. (23:34:09)
Postovi: (1FB)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
28 = 43 - 15
Lokacija: /proc/sys/cpu/

PostPostano: 9:06 pon, 8. 11. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vjekovac"]
Pa zapravo je stvarno NEVJEROJATNO da netko OVO zove paradoksom... :lol:[/quote]

Hajde, hajde, vidjet ces iste paradokse na pismenima iz Vektorskih :)


'ave fun!


Sinisa
vjekovac (napisa):

Pa zapravo je stvarno NEVJEROJATNO da netko OVO zove paradoksom... Laughing


Hajde, hajde, vidjet ces iste paradokse na pismenima iz Vektorskih Smile


'ave fun!


Sinisa



_________________
Oslobodjen Senata.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Crni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 12. 2003. (01:20:43)
Postovi: (23C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 29 - 25
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 21:53 pon, 8. 11. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Blockflöte"]A 9*3=27. A, 27 + one dvije kune koje su ostale malom od blagajne u džepu nije 30. Kud nesta ona jedna kuna? [/quote]

A koje je opravdanje za takvo računanje? U blagajni je ostalo 25 čuna, kod portrkala 2, a kod trojice kompanjona 3 i to je sve skupa 30 čuna.
Blockflöte (napisa):
A 9*3=27. A, 27 + one dvije kune koje su ostale malom od blagajne u džepu nije 30. Kud nesta ona jedna kuna?


A koje je opravdanje za takvo računanje? U blagajni je ostalo 25 čuna, kod portrkala 2, a kod trojice kompanjona 3 i to je sve skupa 30 čuna.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Blockflöte
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 01. 2004. (17:04:46)
Postovi: (1AB)16
Sarma = la pohva - posuda
= 11 - 2
Lokacija: Zg

PostPostano: 0:58 uto, 9. 11. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ajde, ok. Došo sam na krivo mjesto prodavat ovakvu foru.

Meni je to sestra prodala, a čula je od nekoga kome je profesor matematike u srednjoj to prodao pod nerazjašnjivi matematički paradoks, ne tim riječima, ali u kontekstu i stvarno kad usmenom predajom ovo kažete prosječnom čovjeku on će razgrogačit oči i čuditse.

Stvar je u tome da je tvrdnja "dali su svaki po devet kuna" točna, nakon što im se vrati svakom po jednu kunu. I onda većina ljudi, jer im je jasnija plac matematika od neke nesvakodnevnije stilta sebe. Od 30 se vraća pet, a trideset se dobije tako da je svaki dao po 10. Ako od 30 uzmeš određenu količinu i vratiš svakome po jednu, onda ispada da je svaki dao 9, tj. sve skupa dali su 27. "Logični" zaključak je da 27 + određena količina -3 =30.

It's a Jedi Mind Trick!
Ajde, ok. Došo sam na krivo mjesto prodavat ovakvu foru.

Meni je to sestra prodala, a čula je od nekoga kome je profesor matematike u srednjoj to prodao pod nerazjašnjivi matematički paradoks, ne tim riječima, ali u kontekstu i stvarno kad usmenom predajom ovo kažete prosječnom čovjeku on će razgrogačit oči i čuditse.

Stvar je u tome da je tvrdnja "dali su svaki po devet kuna" točna, nakon što im se vrati svakom po jednu kunu. I onda većina ljudi, jer im je jasnija plac matematika od neke nesvakodnevnije stilta sebe. Od 30 se vraća pet, a trideset se dobije tako da je svaki dao po 10. Ako od 30 uzmeš određenu količinu i vratiš svakome po jednu, onda ispada da je svaki dao 9, tj. sve skupa dali su 27. "Logični" zaključak je da 27 + određena količina -3 =30.

It's a Jedi Mind Trick!



_________________
-山よ,山よ! 山は活きて居る!-
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Biseri Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan