Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

MA: integral

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Čistilište
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
mateja
Gost





PostPostano: 14:20 sub, 22. 1. 2005    Naslov: MA: integral Citirajte i odgovorite

ako mi neko moze pomoc oko ovog integrala jer ja se mucim vec dobrih tjedan dana s njim! :o

znaci ovako radi se o granicnom integralu sa granicama od b do a+b
-1/2a^2 [x^3/6 - (a+b)*x^2/2+b^2*x/2]dx

rijesenje koje sam dobila u mathematici je b + a/3 al ovdje me zanima postupak zato molim vas ako je moguce da mi se pomogne!Hvala unaprijed! :wink:
ako mi neko moze pomoc oko ovog integrala jer ja se mucim vec dobrih tjedan dana s njim! Surprised

znaci ovako radi se o granicnom integralu sa granicama od b do a+b
-1/2a^2 [x^3/6 - (a+b)*x^2/2+b^2*x/2]dx

rijesenje koje sam dobila u mathematici je b + a/3 al ovdje me zanima postupak zato molim vas ako je moguce da mi se pomogne!Hvala unaprijed! Wink


[Vrh]
vjekovac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2003. (18:26:55)
Postovi: (2DB)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
182 = 198 - 16

PostPostano: 17:51 sub, 22. 1. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

:?
Ako sam ja ispravno pročitao taj integral, to je najobičniji integral polinoma:
[latex]\int_{b}^{a+b}\left(A x^3+B x^2 +C x\right)\,dx[/latex]
a tako nešto bi doista trebalo znati... :shock:
(Može eventualno biti ružno za srediti izraz.)
Confused
Ako sam ja ispravno pročitao taj integral, to je najobičniji integral polinoma:

a tako nešto bi doista trebalo znati... Shocked
(Može eventualno biti ružno za srediti izraz.)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
mateja
Gost





PostPostano: 19:20 sub, 22. 1. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

ej da probala sam na taj nacin ali ne ispada mi ovo rijesenje ajde molim te kolega vjekovac ako ti je to tako jednostavno molim te daj mi taj postupak ok?

Hvala ti unaprijed!
:o
ej da probala sam na taj nacin ali ne ispada mi ovo rijesenje ajde molim te kolega vjekovac ako ti je to tako jednostavno molim te daj mi taj postupak ok?

Hvala ti unaprijed!
Surprised


[Vrh]
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 19:28 sub, 22. 1. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mateja"]ej da probala sam na taj nacin ali ne ispada mi ovo rijesenje ajde molim te kolega vjekovac ako ti je to tako jednostavno molim te daj mi taj postupak ok?[/quote]

Mislim da je pristojnije da ti das svoj postupak, ili barem rjesenje, pa da provjerimo, nego da trazis vjekovaca da rjesava. 8)

Besides, kad rijesis neodredjeni integral (dakle, neposredno prije uvrstavanja granica), dobijes nesto. :-s To nesto deriviraj i ako dobijes pocetnu formulu, onda si vjerojatno dobro integrirala, zar ne? ;)
mateja (napisa):
ej da probala sam na taj nacin ali ne ispada mi ovo rijesenje ajde molim te kolega vjekovac ako ti je to tako jednostavno molim te daj mi taj postupak ok?


Mislim da je pristojnije da ti das svoj postupak, ili barem rjesenje, pa da provjerimo, nego da trazis vjekovaca da rjesava. Cool

Besides, kad rijesis neodredjeni integral (dakle, neposredno prije uvrstavanja granica), dobijes nesto. Eh? To nesto deriviraj i ako dobijes pocetnu formulu, onda si vjerojatno dobro integrirala, zar ne? Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 1:16 ned, 23. 1. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"][quote="mateja"]ej da probala sam na taj nacin ali ne ispada mi ovo rijesenje ajde molim te kolega vjekovac ako ti je to tako jednostavno molim te daj mi taj postupak ok?[/quote]

Mislim da je pristojnije da ti das svoj postupak, ili barem rjesenje, pa da provjerimo, nego da trazis vjekovaca da rjesava. 8)

Besides, kad rijesis neodredjeni integral (dakle, neposredno prije uvrstavanja granica), dobijes nesto. :-s To nesto deriviraj i ako dobijes pocetnu formulu, onda si vjerojatno dobro integrirala, zar ne? ;)[/quote]


a vjerojatno bi i trebalo procitat ono iznad ekrana pri postanju, crveno-plave boje, velikog fonta (my guess 16). :roll:
vsego (napisa):
mateja (napisa):
ej da probala sam na taj nacin ali ne ispada mi ovo rijesenje ajde molim te kolega vjekovac ako ti je to tako jednostavno molim te daj mi taj postupak ok?


Mislim da je pristojnije da ti das svoj postupak, ili barem rjesenje, pa da provjerimo, nego da trazis vjekovaca da rjesava. Cool

Besides, kad rijesis neodredjeni integral (dakle, neposredno prije uvrstavanja granica), dobijes nesto. Eh? To nesto deriviraj i ako dobijes pocetnu formulu, onda si vjerojatno dobro integrirala, zar ne? Wink



a vjerojatno bi i trebalo procitat ono iznad ekrana pri postanju, crveno-plave boje, velikog fonta (my guess 16). Rolling Eyes



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Čistilište Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan