Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Suse 9.2 i stari pci modem

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Kazo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 12. 2002. (18:46:58)
Postovi: (E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 22:28 uto, 8. 3. 2005    Naslov: Suse 9.2 i stari pci modem Citirajte i odgovorite

eto mene opet s novim problemom... :)
dakle. instalirao sam na komp linux suse v9.2., no kao i obicno doslo je do komplikacija. yast nikako da prepozna moj prastari us robotics 56k voice int modem. malo sam progooglao i jedino pametno sto sam nasao nalazi se na stranici http://www.math.sunysb.edu/~comech/tools/PCImodems.html . prosao sam proceduru, no bez ikakvih rezultata....

plz hlp!!
eto mene opet s novim problemom... Smile
dakle. instalirao sam na komp linux suse v9.2., no kao i obicno doslo je do komplikacija. yast nikako da prepozna moj prastari us robotics 56k voice int modem. malo sam progooglao i jedino pametno sto sam nasao nalazi se na stranici http://www.math.sunysb.edu/~comech/tools/PCImodems.html . prosao sam proceduru, no bez ikakvih rezultata....

plz hlp!!



_________________
Nepoznato je suvišno običnom čovjeku. Suvišno je stoga što on nema dovoljno energije da bi to pojmio.
- Carlos Castaneda
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 23:25 uto, 8. 3. 2005    Naslov: Re: Suse 9.2 i stari pci modem Citirajte i odgovorite

[quote="Kazo"]eto mene opet s novim problemom... :)
dakle. instalirao sam na komp linux suse v9.2., no kao i obicno doslo je do komplikacija. yast nikako da prepozna moj prastari us robotics 56k voice int modem. malo sam progooglao i jedino pametno sto sam nasao nalazi se na stranici http://www.math.sunysb.edu/~comech/tools/PCImodems.html . prosao sam proceduru, no bez ikakvih rezultata....

plz hlp!![/quote]
interni modemi su krv znoj i suze :(

probaj sa wvdial-om?
Kazo (napisa):
eto mene opet s novim problemom... Smile
dakle. instalirao sam na komp linux suse v9.2., no kao i obicno doslo je do komplikacija. yast nikako da prepozna moj prastari us robotics 56k voice int modem. malo sam progooglao i jedino pametno sto sam nasao nalazi se na stranici http://www.math.sunysb.edu/~comech/tools/PCImodems.html . prosao sam proceduru, no bez ikakvih rezultata....

plz hlp!!

interni modemi su krv znoj i suze Sad

probaj sa wvdial-om?



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Grof
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2002. (17:15:33)
Postovi: (44)16
Sarma = la pohva - posuda
-3 = 1 - 4

PostPostano: 0:28 sri, 9. 3. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Velike su sanse da imas winmodem... idi na ovaj url i probaj nesto izmiksat ;)

[url]http://www.linuxant.com/drivers/[/url]
Velike su sanse da imas winmodem... idi na ovaj url i probaj nesto izmiksat Wink

http://www.linuxant.com/drivers/


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 9:01 sri, 9. 3. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nije nuzno :-k stari pci modemi iako su totalno hardverski su cesto nocna mora za konfigurirati :roll: ponovis isti postupak 50 puta i onda odluci da je sada sve u redu i vise nemas problema :)
Nije nuzno Think stari pci modemi iako su totalno hardverski su cesto nocna mora za konfigurirati Rolling Eyes ponovis isti postupak 50 puta i onda odluci da je sada sve u redu i vise nemas problema Smile



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 9:12 sri, 9. 3. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

mozda da u BIOS-u decidirano navede (ako ima takvu mogucnost) koju ce I/O adresu i IRQ koristit taj PCI slot (pa onda time i taj PCI modem). the trouble is u tome sto mozes tako zafrknut sve ostale uredjaje koje imas u kompu a koji ovise o tim, sada zauzetim, resursima. naravno, ovo radi ako i samo ako (:cool:) je modem hardverski.

osim toga...mozes pogledat sam modem...mozda na njemu imas pin za iskljucenje PNP podrske i pinove za tocno navodjenje IRQ-a i I/O adrese koju ce modem koristit.

ako je Winmodem, mozes zaboravit na sve ove savjete :(
mozda da u BIOS-u decidirano navede (ako ima takvu mogucnost) koju ce I/O adresu i IRQ koristit taj PCI slot (pa onda time i taj PCI modem). the trouble is u tome sto mozes tako zafrknut sve ostale uredjaje koje imas u kompu a koji ovise o tim, sada zauzetim, resursima. naravno, ovo radi ako i samo ako (Cool) je modem hardverski.

osim toga...mozes pogledat sam modem...mozda na njemu imas pin za iskljucenje PNP podrske i pinove za tocno navodjenje IRQ-a i I/O adrese koju ce modem koristit.

ako je Winmodem, mozes zaboravit na sve ove savjete Sad



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan