Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

smotra sveucilista!
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Ova tema je zaključana: ne možete uređivati postove niti odgovarati.   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 15:14 sri, 16. 3. 2005    Naslov: smotra sveucilista! Citirajte i odgovorite

Tko je od asisetenata zaduzen za smotru sveucilista? :roll:
Tko je od asisetenata zaduzen za smotru sveucilista? Rolling Eyes



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 15:54 sri, 16. 3. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

mea i fmb?
mea i fmb?



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 17:00 sri, 16. 3. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mea i FMB :amen:
Mea i FMB Ajde, dosta vise...



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 21:25 sri, 16. 3. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

znaci tako reci svake godine su uvijek iste asistentice! :roll: :wink:
znaci tako reci svake godine su uvijek iste asistentice! Rolling Eyes Wink



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 22:49 sri, 16. 3. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Mea i FMB :amen:[/quote]
Znaci ni ove godine nece biti velikog spomena racunalstva
ili racunala na nasem standu :LOL:
krcko (napisa):
Mea i FMB Ajde, dosta vise...

Znaci ni ove godine nece biti velikog spomena racunalstva
ili racunala na nasem standu :LOL:



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 23:22 sri, 16. 3. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ipak je ovaj faks okrenut pravim matematicarima a ne ka 80% njegovih studenata i 99% njihovih buducih poslodavaca ;)
Ipak je ovaj faks okrenut pravim matematicarima a ne ka 80% njegovih studenata i 99% njihovih buducih poslodavaca Wink



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 23:28 sri, 16. 3. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="bily"]znaci tako reci svake godine su uvijek iste asistentice! :roll: :wink:[/quote]

Osobno smatram da mozemo biti sretni sto njih dvije imaju volje preuzeti organizaciju (s mnogo entuzijazma). U izvedbi ce naravno sudjelovati veci broj asistenata i studenata.

[quote="GauSs_"][quote="krcko"]Mea i FMB :amen:[/quote]
Znaci ni ove godine nece biti velikog spomena racunalstva
ili racunala na nasem standu :LOL:[/quote]

Ocekujem da cemo ponovo imati [url=http://web.math.hr/~bruckler/smotra04/slike/57.jpg]racunalo s misem[/url] i onaj mehanicki kalkulator...

Inace, tema ovogodisnjeg standa je topologija i razne topoloske zeke-peke. Bit ce rezuckanja Moebiusovih traka, vezanja kravata i ostalog. To se odnosi i na posjetitelje standa (vezanje, ne rezuckanje :wink: ). A sredstva kojima cemo ih vezati su nadasve zanimljiva... [size=3]lisice[/size] :shock: Pa, ako vas zanima dodjite u SC i potrazite stand Matematike!
bily (napisa):
znaci tako reci svake godine su uvijek iste asistentice! Rolling Eyes Wink


Osobno smatram da mozemo biti sretni sto njih dvije imaju volje preuzeti organizaciju (s mnogo entuzijazma). U izvedbi ce naravno sudjelovati veci broj asistenata i studenata.

GauSs_ (napisa):
krcko (napisa):
Mea i FMB Ajde, dosta vise...

Znaci ni ove godine nece biti velikog spomena racunalstva
ili racunala na nasem standu :LOL:


Ocekujem da cemo ponovo imati racunalo s misem i onaj mehanicki kalkulator...

Inace, tema ovogodisnjeg standa je topologija i razne topoloske zeke-peke. Bit ce rezuckanja Moebiusovih traka, vezanja kravata i ostalog. To se odnosi i na posjetitelje standa (vezanje, ne rezuckanje Wink ). A sredstva kojima cemo ih vezati su nadasve zanimljiva... lisice Shocked Pa, ako vas zanima dodjite u SC i potrazite stand Matematike!



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.


Zadnja promjena: krcko; 11:19 čet, 17. 3. 2005; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 11:11 čet, 17. 3. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo, upravo stigoh sa math-standa. Guzva je prilicna, a imamo i jako dobru lokaciju (stand br. 2). Snimio sam djelic atmosfere na video pa ce se i ove godine moci pogledati on-line.

:idea: Mislim da bi bila dobra ideja da Odgovorni Predstavnici(TM) posjete smotru i pogledaju uzivo dekoraciju i aktivnosti na standu. Franka je najavila da ce joj ovo biti zadnja smotra. Sljedece godine ce vjerojatno postojati potreba za vecim angazmanom studenata u organizaciji standa.

Podsjecam da postoje topici o [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=1816]lanjskoj[/url] i [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=442]preklanjskoj[/url] smotri i da se vec raspravljalo o pitanju "kompjuteri ili ne".
Evo, upravo stigoh sa math-standa. Guzva je prilicna, a imamo i jako dobru lokaciju (stand br. 2). Snimio sam djelic atmosfere na video pa ce se i ove godine moci pogledati on-line.

Idea Mislim da bi bila dobra ideja da Odgovorni Predstavnici(TM) posjete smotru i pogledaju uzivo dekoraciju i aktivnosti na standu. Franka je najavila da ce joj ovo biti zadnja smotra. Sljedece godine ce vjerojatno postojati potreba za vecim angazmanom studenata u organizaciji standa.

Podsjecam da postoje topici o lanjskoj i preklanjskoj smotri i da se vec raspravljalo o pitanju "kompjuteri ili ne".



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 13:07 čet, 17. 3. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]:idea: Mislim da bi bila dobra ideja da Odgovorni Predstavnici(TM) posjete smotru i pogledaju uzivo dekoraciju i aktivnosti na standu.[/quote]

Mozda sam krivo shvatio, ali cini mi se da su htjeli, pa im je njezno receno da nisu bas dobrodosli... :roll:
krcko (napisa):
Idea Mislim da bi bila dobra ideja da Odgovorni Predstavnici(TM) posjete smotru i pogledaju uzivo dekoraciju i aktivnosti na standu.


Mozda sam krivo shvatio, ali cini mi se da su htjeli, pa im je njezno receno da nisu bas dobrodosli... Rolling Eyes



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 13:18 čet, 17. 3. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Mozda sam krivo shvatio, ali cini mi se da su htjeli, pa im je njezno receno da nisu bas dobrodosli... :roll:[/quote]

Mislim da si krivo shvatio. Sigurno im nitko nije rekao da ne smiju doci vidjeti stand. Pretpostavljam da su htjeli sudjelovati u organizaciji...
vsego (napisa):
Mozda sam krivo shvatio, ali cini mi se da su htjeli, pa im je njezno receno da nisu bas dobrodosli... Rolling Eyes


Mislim da si krivo shvatio. Sigurno im nitko nije rekao da ne smiju doci vidjeti stand. Pretpostavljam da su htjeli sudjelovati u organizaciji...



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 14:15 čet, 17. 3. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="vsego"]Mozda sam krivo shvatio, ali cini mi se da su htjeli, pa im je njezno receno da nisu bas dobrodosli... :roll:[/quote]
Mislim da si krivo shvatio. Sigurno im nitko nije rekao da ne smiju doci vidjeti stand. Pretpostavljam da su htjeli sudjelovati u organizaciji...[/quote]

Pa, da, to... :roll: AFAIK, htjeli su obavijestiti buduce studente da postoje predstavnici, aka studenti koji im mogu i trebaju pomoci kad dodju na fax. 8) Nije da mi je jasno zasto je takav angazman nekome smetao... :grebgreb: :(
krcko (napisa):
vsego (napisa):
Mozda sam krivo shvatio, ali cini mi se da su htjeli, pa im je njezno receno da nisu bas dobrodosli... Rolling Eyes

Mislim da si krivo shvatio. Sigurno im nitko nije rekao da ne smiju doci vidjeti stand. Pretpostavljam da su htjeli sudjelovati u organizaciji...


Pa, da, to... Rolling Eyes AFAIK, htjeli su obavijestiti buduce studente da postoje predstavnici, aka studenti koji im mogu i trebaju pomoci kad dodju na fax. Cool Nije da mi je jasno zasto je takav angazman nekome smetao... Kotacici rade 100 na sat Sad



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 16:00 čet, 17. 3. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nije ni meni jasno, osim ako je obavijest bila u formatu nekog velikog postera koji izgledom odudara od ostatka standa (Franka dosta pazi da sve bude konzistentno dizajnirano). No za predstavljanje novim narastajima idealna prilika je uvodno predavanje. PB & co su tu priliku uvijek maksimalno i vrlo profesionalno iskoristavali. Bar po formi mogu biti uzor novim studrepovima :crazy: :wacky:
Nije ni meni jasno, osim ako je obavijest bila u formatu nekog velikog postera koji izgledom odudara od ostatka standa (Franka dosta pazi da sve bude konzistentno dizajnirano). No za predstavljanje novim narastajima idealna prilika je uvodno predavanje. PB & co su tu priliku uvijek maksimalno i vrlo profesionalno iskoristavali. Bar po formi mogu biti uzor novim studrepovima Danas sam lud(a)... Tup, tup, tup,...



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 0:21 pet, 18. 3. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nikakav veliki plakat.

Napravili letke (:kipar:) i htjeli dijeliti letke sa osnovnim informacijama o SZu. Da SZ postoji, da su oni(buduci bricosi) odmah njegovi clanovi, za sto nas (i ostale predstavnike neovisno o fakultetu) sve mogu ljudi traziti, daviti, davati ideje, tko smo (bas mi na ovom faksu), kako nas (bas nas na ovom faksu) kontaktirati...

Neki od nas bili pogledat, ja cu sutra (danas :roll: ;)).

A i snasli se mi, jesmo na smotri i dijelit cemo letke. 8) ;) kenny :klapklap:
Nikakav veliki plakat.

Napravili letke (Kipar) i htjeli dijeliti letke sa osnovnim informacijama o SZu. Da SZ postoji, da su oni(buduci bricosi) odmah njegovi clanovi, za sto nas (i ostale predstavnike neovisno o fakultetu) sve mogu ljudi traziti, daviti, davati ideje, tko smo (bas mi na ovom faksu), kako nas (bas nas na ovom faksu) kontaktirati...

Neki od nas bili pogledat, ja cu sutra (danas Rolling Eyes Wink).

A i snasli se mi, jesmo na smotri i dijelit cemo letke. Cool Wink kenny Toooooo, majstoreeeee!



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
fmb
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 02. 2004. (12:34:47)
Postovi: (B6)16
Sarma = la pohva - posuda
12 = 16 - 4

PostPostano: 17:37 ned, 20. 3. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"][quote="krcko"][quote="vsego"]Mozda sam krivo shvatio, ali cini mi se da su htjeli, pa im je njezno receno da nisu bas dobrodosli... :roll:[/quote]
Mislim da si krivo shvatio. Sigurno im nitko nije rekao da ne smiju doci vidjeti stand. Pretpostavljam da su htjeli sudjelovati u organizaciji...[/quote]

Pa, da, to... :roll: AFAIK, htjeli su obavijestiti buduce studente da postoje predstavnici, aka studenti koji im mogu i trebaju pomoci kad dodju na fax. 8) Nije da mi je jasno zasto je takav angazman nekome smetao... :grebgreb: :([/quote]

Da razjasnimo: receno je da je svatko dobrodosao vidjeti stand i komentirati ga, bilo pozitivno ili negativno. No organizacija ne postoji ukoliko nije jedinstvena, a cini mi se da organizatori (imenovani od strane faksa) organiziraju. Ili?

Sto se tice studentskih organizacija:
- naglaseno je da su leci dobrodosli
- takodjer, naglaseno je da ce buduci studenti i svi drugi zainteresirani dobiti odgovore na sva svoja pitanja (npr. Bologna) u potpunom raspolozivom obimu te stoga nisu potrebne dualne informacije
- a zabranjeno je ukljucivanje u prezentaciju (da se ne razbije jedinstveni stil) te bilo koja politicka propaganda (kako STARTa, tako i STOPa)
- naposlijetku, buduci koliko mi je poznato (a jest) jos nikad na Smotri nismo dobili pitanje kako su studenti organizirani, receno je da nema potrebe da se iste organizacije posebno prezentiraju (sto naravno podrazumijeva da kad bi bilo pitanja, a nije ih bilo, o postojanju istih, da bi dezurni asistenti i studenti na ista odgovorili te po potrebi zainteresirane uputili kome da se dalje obrate); BTW, mjesto i vrijeme za takve informacije je npr. dan upisa na faksu

Za gornje odluke postojala je suglasnost ne samo nas obje organizatorice, nego i vecine dezurnih (tocnije: svih s kojima sam razgovarala o tom pitanju i pitala ih za misljenje), a suglasnost da se ne dozvoli politicka propaganda STOP-a ili START-a (ili bilo koji drugi nacin razbijanja prezentacije, no to nije bilo bas za ocekivati, pa naglasavam pitanje politike) dobili smo i od prof. Cizmesije u svojstvu profekana za nastavu.

Svi koji su nezadovoljni mojom organizacijom Smotri, imaju dobru vijest: ukoliko se fakultet slozi s mojom zeljom, ja ju vise necu voditi. Pa sad slobodno plesite ples radosti :twisted: :wink:

FMB :patkica:
vsego (napisa):
krcko (napisa):
vsego (napisa):
Mozda sam krivo shvatio, ali cini mi se da su htjeli, pa im je njezno receno da nisu bas dobrodosli... Rolling Eyes

Mislim da si krivo shvatio. Sigurno im nitko nije rekao da ne smiju doci vidjeti stand. Pretpostavljam da su htjeli sudjelovati u organizaciji...


Pa, da, to... Rolling Eyes AFAIK, htjeli su obavijestiti buduce studente da postoje predstavnici, aka studenti koji im mogu i trebaju pomoci kad dodju na fax. Cool Nije da mi je jasno zasto je takav angazman nekome smetao... Kotacici rade 100 na sat Sad


Da razjasnimo: receno je da je svatko dobrodosao vidjeti stand i komentirati ga, bilo pozitivno ili negativno. No organizacija ne postoji ukoliko nije jedinstvena, a cini mi se da organizatori (imenovani od strane faksa) organiziraju. Ili?

Sto se tice studentskih organizacija:
- naglaseno je da su leci dobrodosli
- takodjer, naglaseno je da ce buduci studenti i svi drugi zainteresirani dobiti odgovore na sva svoja pitanja (npr. Bologna) u potpunom raspolozivom obimu te stoga nisu potrebne dualne informacije
- a zabranjeno je ukljucivanje u prezentaciju (da se ne razbije jedinstveni stil) te bilo koja politicka propaganda (kako STARTa, tako i STOPa)
- naposlijetku, buduci koliko mi je poznato (a jest) jos nikad na Smotri nismo dobili pitanje kako su studenti organizirani, receno je da nema potrebe da se iste organizacije posebno prezentiraju (sto naravno podrazumijeva da kad bi bilo pitanja, a nije ih bilo, o postojanju istih, da bi dezurni asistenti i studenti na ista odgovorili te po potrebi zainteresirane uputili kome da se dalje obrate); BTW, mjesto i vrijeme za takve informacije je npr. dan upisa na faksu

Za gornje odluke postojala je suglasnost ne samo nas obje organizatorice, nego i vecine dezurnih (tocnije: svih s kojima sam razgovarala o tom pitanju i pitala ih za misljenje), a suglasnost da se ne dozvoli politicka propaganda STOP-a ili START-a (ili bilo koji drugi nacin razbijanja prezentacije, no to nije bilo bas za ocekivati, pa naglasavam pitanje politike) dobili smo i od prof. Cizmesije u svojstvu profekana za nastavu.

Svi koji su nezadovoljni mojom organizacijom Smotri, imaju dobru vijest: ukoliko se fakultet slozi s mojom zeljom, ja ju vise necu voditi. Pa sad slobodno plesite ples radosti Twisted Evil Wink

FMB Patkica



_________________
"Have patience. Go where you must, and hope."
(Gandalf in J.R.R.Tolkien's "The Lord of the Rings")
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 19:41 ned, 20. 3. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="fmb"]- naposlijetku, buduci koliko mi je poznato (a jest) jos nikad na Smotri nismo dobili pitanje kako su studenti organizirani, receno je da nema potrebe da se iste organizacije posebno prezentiraju (sto naravno podrazumijeva da kad bi bilo pitanja, a nije ih bilo, o postojanju istih, da bi dezurni asistenti i studenti na ista odgovorili te po potrebi zainteresirane uputili kome da se dalje obrate); BTW, mjesto i vrijeme za takve informacije je npr. dan upisa na faksu[/quote]

Problem sa takvim pristupom je što ljudi često prekasno saznaju o studentskim organizacijama, a neke od njih imaju takve aktivnosti da bi znanje o njima moglo pridonjeti upisu na faks (ok možda i ne ove na matematici :g:). Srednjoškolci većinom niti ne računaju sa tim da su studenti ikako organizirani, pa dakle niti neće pitati o tome (informacije im treba "tutnuti" pod nos).

Inače Ćumez je pokušao (i još uvijek pokušava) napraviti brošuricu o svim studentskim udrugama na PMFu, nekim drugim studentima zanimljivim aktivnostima, kao i SZu. Nažalost podatke koji trebaju ući u tu brošuru još uvijek od studentskih udruga nisam dobio, iako su mi svi obećali (koliko-toliko) da će mi ih dati. Kada već nije bila gotova za smotru bit će gotova do upisa. Namjera je da se ta brošura djeli na upisu uz red predavanja (bar se nadam da ću uspjeti nagovoriti vodstvo fakulteta da to bude tako).
fmb (napisa):
- naposlijetku, buduci koliko mi je poznato (a jest) jos nikad na Smotri nismo dobili pitanje kako su studenti organizirani, receno je da nema potrebe da se iste organizacije posebno prezentiraju (sto naravno podrazumijeva da kad bi bilo pitanja, a nije ih bilo, o postojanju istih, da bi dezurni asistenti i studenti na ista odgovorili te po potrebi zainteresirane uputili kome da se dalje obrate); BTW, mjesto i vrijeme za takve informacije je npr. dan upisa na faksu


Problem sa takvim pristupom je što ljudi često prekasno saznaju o studentskim organizacijama, a neke od njih imaju takve aktivnosti da bi znanje o njima moglo pridonjeti upisu na faks (ok možda i ne ove na matematici Mr. Green). Srednjoškolci većinom niti ne računaju sa tim da su studenti ikako organizirani, pa dakle niti neće pitati o tome (informacije im treba "tutnuti" pod nos).

Inače Ćumez je pokušao (i još uvijek pokušava) napraviti brošuricu o svim studentskim udrugama na PMFu, nekim drugim studentima zanimljivim aktivnostima, kao i SZu. Nažalost podatke koji trebaju ući u tu brošuru još uvijek od studentskih udruga nisam dobio, iako su mi svi obećali (koliko-toliko) da će mi ih dati. Kada već nije bila gotova za smotru bit će gotova do upisa. Namjera je da se ta brošura djeli na upisu uz red predavanja (bar se nadam da ću uspjeti nagovoriti vodstvo fakulteta da to bude tako).



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 20:34 ned, 20. 3. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

SZ ima svoju "karizmu", naivno je ocekivati da ce se promjeniti preko noci samo zato sto su u njemu potpuno drugi ljudi.

Steta je sto je pitanje studentskih prava i obaveza politicko, a ne akademsko pitanje pa kao takvo ne zasluzuje prezentiranje pred buducim studentima.
SZ ima svoju "karizmu", naivno je ocekivati da ce se promjeniti preko noci samo zato sto su u njemu potpuno drugi ljudi.

Steta je sto je pitanje studentskih prava i obaveza politicko, a ne akademsko pitanje pa kao takvo ne zasluzuje prezentiranje pred buducim studentima.



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
fmb
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 02. 2004. (12:34:47)
Postovi: (B6)16
Sarma = la pohva - posuda
12 = 16 - 4

PostPostano: 21:58 ned, 20. 3. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE"]
Steta je sto je pitanje studentskih prava i obaveza politicko, a ne akademsko pitanje pa kao takvo ne zasluzuje prezentiranje pred buducim studentima.[/quote]

?! To nitko nije rekao. Receno je samo da su START i STOP politicke. Politika nije samo drzavna, a START i STOP su politicke samim time sto se bore za glasove studenata.

Pitanje studentskih prava i obaveza je i politicko i akademsko. Time sto START i STOP nisu sluzbeno nastupali na standu koji prezentira nas fakultet, ne znaci da je bilo onemoguceno informiranje potencijalnih buducih studenata o studentskim pravima i obavezama. Izgleda da neki smatraju da su studenti koji su radili na standu i trudili se objasniti sve mane i vrline osobine "biti student matematike" nedovoljno upuceni u to koja prava i obaveze imaju... No mozda se varam.

Ne bih u dalju raspravu, samo bih dodala da je bitna razlika izmedju SZa, MASSa, Sume (cije predstavljanje, da su ga trazili, ukoliko se uklapa u koncept ne bi bilo problematicno) u odnosu na START i STOP.

FMB
ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE (napisa):

Steta je sto je pitanje studentskih prava i obaveza politicko, a ne akademsko pitanje pa kao takvo ne zasluzuje prezentiranje pred buducim studentima.


?! To nitko nije rekao. Receno je samo da su START i STOP politicke. Politika nije samo drzavna, a START i STOP su politicke samim time sto se bore za glasove studenata.

Pitanje studentskih prava i obaveza je i politicko i akademsko. Time sto START i STOP nisu sluzbeno nastupali na standu koji prezentira nas fakultet, ne znaci da je bilo onemoguceno informiranje potencijalnih buducih studenata o studentskim pravima i obavezama. Izgleda da neki smatraju da su studenti koji su radili na standu i trudili se objasniti sve mane i vrline osobine "biti student matematike" nedovoljno upuceni u to koja prava i obaveze imaju... No mozda se varam.

Ne bih u dalju raspravu, samo bih dodala da je bitna razlika izmedju SZa, MASSa, Sume (cije predstavljanje, da su ga trazili, ukoliko se uklapa u koncept ne bi bilo problematicno) u odnosu na START i STOP.

FMB



_________________
"Have patience. Go where you must, and hope."
(Gandalf in J.R.R.Tolkien's "The Lord of the Rings")
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
fmb
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 02. 2004. (12:34:47)
Postovi: (B6)16
Sarma = la pohva - posuda
12 = 16 - 4

PostPostano: 22:09 ned, 20. 3. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nemo"]Problem sa takvim pristupom je što ljudi često prekasno saznaju o studentskim organizacijama, a neke od njih imaju takve aktivnosti da bi znanje o njima moglo pridonjeti upisu na faks (ok možda i ne ove na matematici :g:). Srednjoškolci većinom niti ne računaju sa tim da su studenti ikako organizirani, pa dakle niti neće pitati o tome (informacije im treba "tutnuti" pod nos).[/quote]

Tocno, no s druge strane (gotovo) nitko nece odluciti koji ce faks upisati na osnovu toga jesu li tamo studenti dobro ili lose organizirani; osnovno za tu odluku je osim interesa za predmet koji ce studirati poznavanje mogucnosti zaposljavanja. Smotra sveucilista ima dvije funkcije:

1. potencijalnim studentima predstaviti fakultete tako da maturanti znadu cime se bavi pojedina struka, kako izgleda studij, kako se upisati i kako se poslije mogu zaposliti; sto se toga tice, matematika sigurno nije dala manje informacija nego drugi.

2. Smotra sluzi i tome da se u javnosti cesto krivo predstavljene struke (matematika, prirodne znanosti, a i poneka druga) predstave od vlastitih ljudi na sto bolji nacin, a prezentacijom pojedine struke se doprinosi promjeni image-a doticne u javnosti.

Niti za jednu niti za drugu funkciju Smotre nije bitno informiranje o studentskim udrugama na pojedinim standovima (iako naravno nije niti u suprotnosti).

FMB
nemo (napisa):
Problem sa takvim pristupom je što ljudi često prekasno saznaju o studentskim organizacijama, a neke od njih imaju takve aktivnosti da bi znanje o njima moglo pridonjeti upisu na faks (ok možda i ne ove na matematici Mr. Green). Srednjoškolci većinom niti ne računaju sa tim da su studenti ikako organizirani, pa dakle niti neće pitati o tome (informacije im treba "tutnuti" pod nos).


Tocno, no s druge strane (gotovo) nitko nece odluciti koji ce faks upisati na osnovu toga jesu li tamo studenti dobro ili lose organizirani; osnovno za tu odluku je osim interesa za predmet koji ce studirati poznavanje mogucnosti zaposljavanja. Smotra sveucilista ima dvije funkcije:

1. potencijalnim studentima predstaviti fakultete tako da maturanti znadu cime se bavi pojedina struka, kako izgleda studij, kako se upisati i kako se poslije mogu zaposliti; sto se toga tice, matematika sigurno nije dala manje informacija nego drugi.

2. Smotra sluzi i tome da se u javnosti cesto krivo predstavljene struke (matematika, prirodne znanosti, a i poneka druga) predstave od vlastitih ljudi na sto bolji nacin, a prezentacijom pojedine struke se doprinosi promjeni image-a doticne u javnosti.

Niti za jednu niti za drugu funkciju Smotre nije bitno informiranje o studentskim udrugama na pojedinim standovima (iako naravno nije niti u suprotnosti).

FMB



_________________
"Have patience. Go where you must, and hope."
(Gandalf in J.R.R.Tolkien's "The Lord of the Rings")
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 22:34 ned, 20. 3. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="fmb"]Ne bih u dalju raspravu, samo bih dodala da je bitna razlika izmedju SZa, MASSa, Sume (cije predstavljanje, da su ga trazili, ukoliko se uklapa u koncept ne bi bilo problematicno) u odnosu na START i STOP.[/quote]
Cini se da je doslo do nesporazuma, afaik, molba je bila upucena u ime studentskih predstavnika MO-a, a ne STOP-a kao kandidacijske liste :)

Al nije bitno sada, snasli smo se :)
fmb (napisa):
Ne bih u dalju raspravu, samo bih dodala da je bitna razlika izmedju SZa, MASSa, Sume (cije predstavljanje, da su ga trazili, ukoliko se uklapa u koncept ne bi bilo problematicno) u odnosu na START i STOP.

Cini se da je doslo do nesporazuma, afaik, molba je bila upucena u ime studentskih predstavnika MO-a, a ne STOP-a kao kandidacijske liste Smile

Al nije bitno sada, snasli smo se Smile



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink


Zadnja promjena: ZELENIZUBNAPLANETIDOSADE; 22:38 ned, 20. 3. 2005; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 22:37 ned, 20. 3. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="fmb"]- a zabranjeno je ukljucivanje u prezentaciju (da se ne razbije jedinstveni stil) te bilo koja [b]politicka propaganda[/b] (kako STARTa, tako i [b]STOPa[/b])[/quote]

[quote="fmb"]Za gornje odluke postojala je suglasnost ne samo nas obje organizatorice, nego i vecine dezurnih (tocnije: svih s kojima sam razgovarala o tom pitanju i pitala ih za misljenje), a suglasnost da se ne dozvoli [b]politicka propaganda STOP-a[/b] ili START-a (ili bilo koji drugi nacin razbijanja prezentacije, no to nije bilo bas za ocekivati, pa naglasavam pitanje politike) dobili smo i od prof. Cizmesije u svojstvu profekana za nastavu.[/quote]

[b]Ja bi samo htio reci da STOP nema veze sa politikom.[/b] Niti smo namjeravali imati ikakvu politicku propagandu.
Ni cijelu nasu kampanju u izborima, kandidiranje i sprijecavanje da se pljacka studenata nastavlja i nase buduce predstavljanje (kao njihovi predstavnici) studenata isto ne mogu opisati tim pridjevima. :neznam:

I zelim naglasiti da STOP i START nisu niti priblizno iste stvari. STOP je studentska inicijativa u koju su se okupili studenti koji zele da SZ pocne raditi ono za sto bi trebao biti namjenjen.

START je fiktivna kandidacijska lista u kojoj vecina kandidati ne zna nista o ostalim kandidatima sa svoje liste. Imena za listu su nabavljena telefonskim razgovorima i mailovima, frazama poput "Ne moras nista raditi, samo nam treba tvoje ime da pise na listi." Jedini cilj te liste je bio da Petar Bezjak ima sliku u javnosti da ga ljudi podrzavaju, makar mnogi sa same START liste nisu ni znali tko je on, a kad su saznali su krizali svoje ime na START plakatima.

[b]Ne zelim se prepirati, samo zelim reci da mislim da nije u redu izjednacavanje STOPa sa STARTom.[/b]

Jedino sto smo radili na smotri je obavjestavanje buducih studenata da SZ postoji i da ce oni postati njegovi clanovi jednom kad upisu (neki) faks.

Slazem se da treba biti jedinstvena organizacija. Mozda uspijemo sljedece godine nekako ubaciti i lokalni SZ kao mali dio prezentacije u toj jedinstvenoj organizaciji. :D
Pogotovo ako/kad ozivimo drustveni zivot studenata na faksu. Mislim da bi to takodjer trebao biti dio prezentacije fakulteta. Ne kljucni i glavni, ali kao mali dio onog sto ih ocekuje ovdje sigurno da. :D

BTW,
Nasa brosura: :D

[quote="STOP brosura - 1. strana, sredina"][size=18]Upisom na fakultet
odmah postaješ i član
STUDENTSKOG ZBORA !!![/size]

Članovi predsjedništva Studentskog zbora na tvom fakultetu su tvoji predstavnici pred profesorima i jedini imaju legitimitet i obvezu da se bore za riješavanje tvojih problema oko studiranja, zastupaju tebe pred profesorima i drugim višim tijelima odgovornim za tvoje studiranje.

Imaš li pitanje, problem ili prijedlog potraži svoje studentske predstavnike![/quote]

[quote="STOP brosura - 1. strana, desno"]Na svakom fakultetu postoje studenstki predstavnici (predsjedništvo SZa na tvom fakultetu).

Bira ih se na studentskim izborima.

Tu su da pomognu!
Koristi ih![/quote]

[quote="STOP brosura - 1. strana, lijevo"]
[b]predsjedništvo SZ-ZGa[/b]
(“Vlada” SZa. Kreira proračun SZa, provodi ga, određuje koji studentski projekti dobivaju novce, zastupa studente pred Ministarstvom i dr.)
<--
[b]skupština SZ-ZGa[/b]

(“Sabor” SZa. Donosi (odobrava) sve odluke SZa (proračun…). Čine je predsjednici podružnica (SZ na svakom pojedinom fakultetu))
<--
[b]predsjedništvo podružnice SZa na tvom fakultetu[/b]
(“poglavarstvo tvoje županije”, Zastupa te na fakultetskom vijeću (pred tvojim profesorima), Oni se trebaju baviti riješavanjem tvojih problema na fakultetu i njih tražiš za potporu svojih ideja vezanih za studente)[/quote]

[quote="STOP brosura - 2. strana"]Predsjedništvo Studentskog zbora

(tvoji predstavnici ako upišeš Matematiku)
Prirodoslovno-matematičkog fakulteta, Matematički odjel:

Ines Šimičić – nesi [i]na[/i] student. math. hr (nesi na Forum@Degiorgi)
Robert Šorn – robisorn [i]na[/i] student. math. hr (steelworker na Forum@Degiorgi)
Silvia Kolarić – skolar [i]na[/i] student. math. hr
Maja Bajs – besa [i]na[/i] net.hr
Iva Radočaj – koryanshea [i]na[/i] gmail. com (koryanshea na Forum@Degiorgi)
Josip Klinčinović – yoseph_k [i]na[/i] net. hr (kenny na Forum@Degiorgi)
Ivan Kovačić – likus22 [i]na[/i] yahoo. com (Kova na Forum@Degiorgi)
Ivan Bažulić – ivbazuli [i]na[/i] globalnet. hr (Hijena na Forum@Degiorgi)

Forum@Degiorgi (forum za potporu nastavi na PMF-MO) = http://degiorgi.math.hr/forum

Imaš problem, ideju, prijedlog, …?
Potraži nas!
(prvi kat, soba 102)[/quote]
fmb (napisa):
- a zabranjeno je ukljucivanje u prezentaciju (da se ne razbije jedinstveni stil) te bilo koja politicka propaganda (kako STARTa, tako i STOPa)


fmb (napisa):
Za gornje odluke postojala je suglasnost ne samo nas obje organizatorice, nego i vecine dezurnih (tocnije: svih s kojima sam razgovarala o tom pitanju i pitala ih za misljenje), a suglasnost da se ne dozvoli politicka propaganda STOP-a ili START-a (ili bilo koji drugi nacin razbijanja prezentacije, no to nije bilo bas za ocekivati, pa naglasavam pitanje politike) dobili smo i od prof. Cizmesije u svojstvu profekana za nastavu.


Ja bi samo htio reci da STOP nema veze sa politikom. Niti smo namjeravali imati ikakvu politicku propagandu.
Ni cijelu nasu kampanju u izborima, kandidiranje i sprijecavanje da se pljacka studenata nastavlja i nase buduce predstavljanje (kao njihovi predstavnici) studenata isto ne mogu opisati tim pridjevima. Ja to stvarno ne znam

I zelim naglasiti da STOP i START nisu niti priblizno iste stvari. STOP je studentska inicijativa u koju su se okupili studenti koji zele da SZ pocne raditi ono za sto bi trebao biti namjenjen.

START je fiktivna kandidacijska lista u kojoj vecina kandidati ne zna nista o ostalim kandidatima sa svoje liste. Imena za listu su nabavljena telefonskim razgovorima i mailovima, frazama poput "Ne moras nista raditi, samo nam treba tvoje ime da pise na listi." Jedini cilj te liste je bio da Petar Bezjak ima sliku u javnosti da ga ljudi podrzavaju, makar mnogi sa same START liste nisu ni znali tko je on, a kad su saznali su krizali svoje ime na START plakatima.

Ne zelim se prepirati, samo zelim reci da mislim da nije u redu izjednacavanje STOPa sa STARTom.

Jedino sto smo radili na smotri je obavjestavanje buducih studenata da SZ postoji i da ce oni postati njegovi clanovi jednom kad upisu (neki) faks.

Slazem se da treba biti jedinstvena organizacija. Mozda uspijemo sljedece godine nekako ubaciti i lokalni SZ kao mali dio prezentacije u toj jedinstvenoj organizaciji. Very Happy
Pogotovo ako/kad ozivimo drustveni zivot studenata na faksu. Mislim da bi to takodjer trebao biti dio prezentacije fakulteta. Ne kljucni i glavni, ali kao mali dio onog sto ih ocekuje ovdje sigurno da. Very Happy

BTW,
Nasa brosura: Very Happy

STOP brosura - 1. strana, sredina (napisa):
Upisom na fakultet
odmah postaješ i član
STUDENTSKOG ZBORA !!!


Članovi predsjedništva Studentskog zbora na tvom fakultetu su tvoji predstavnici pred profesorima i jedini imaju legitimitet i obvezu da se bore za riješavanje tvojih problema oko studiranja, zastupaju tebe pred profesorima i drugim višim tijelima odgovornim za tvoje studiranje.

Imaš li pitanje, problem ili prijedlog potraži svoje studentske predstavnike!


STOP brosura - 1. strana, desno (napisa):
Na svakom fakultetu postoje studenstki predstavnici (predsjedništvo SZa na tvom fakultetu).

Bira ih se na studentskim izborima.

Tu su da pomognu!
Koristi ih!


STOP brosura - 1. strana, lijevo (napisa):

predsjedništvo SZ-ZGa
(“Vlada” SZa. Kreira proračun SZa, provodi ga, određuje koji studentski projekti dobivaju novce, zastupa studente pred Ministarstvom i dr.)

skupština SZ-ZGa

(“Sabor” SZa. Donosi (odobrava) sve odluke SZa (proračun…). Čine je predsjednici podružnica (SZ na svakom pojedinom fakultetu))

predsjedništvo podružnice SZa na tvom fakultetu
(“poglavarstvo tvoje županije”, Zastupa te na fakultetskom vijeću (pred tvojim profesorima), Oni se trebaju baviti riješavanjem tvojih problema na fakultetu i njih tražiš za potporu svojih ideja vezanih za studente)


STOP brosura - 2. strana (napisa):
Predsjedništvo Studentskog zbora

(tvoji predstavnici ako upišeš Matematiku)
Prirodoslovno-matematičkog fakulteta, Matematički odjel:

Ines Šimičić – nesi na student. math. hr (nesi na Forum@Degiorgi)
Robert Šorn – robisorn na student. math. hr (steelworker na Forum@Degiorgi)
Silvia Kolarić – skolar na student. math. hr
Maja Bajs – besa na net.hr
Iva Radočaj – koryanshea na gmail. com (koryanshea na Forum@Degiorgi)
Josip Klinčinović – yoseph_k na net. hr (kenny na Forum@Degiorgi)
Ivan Kovačić – likus22 na yahoo. com (Kova na Forum@Degiorgi)
Ivan Bažulić – ivbazuli na globalnet. hr (Hijena na Forum@Degiorgi)

Forum@Degiorgi (forum za potporu nastavi na PMF-MO) = http://degiorgi.math.hr/forum

Imaš problem, ideju, prijedlog, …?
Potraži nas!
(prvi kat, soba 102)



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Ova tema je zaključana: ne možete uređivati postove niti odgovarati.   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 1 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan