Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

ANALITIČKA GEOMETRIJA-zadatak

Moja sarma
 
Ovaj forum je zaključan: ne možete postati/odgovarati/uređivati teme/postove.   Ova tema je zaključana: ne možete uređivati postove niti odgovarati.   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji siročići (oni koji nemaju svoj podforum) -> Ispiti i kolokviji (staro)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gost






PostPostano: 9:44 sub, 16. 4. 2005    Naslov: ANALITIČKA GEOMETRIJA-zadatak Citirajte i odgovorite

Ovako:Imam jedan zadačić iz AG,sa pimenog je od 7.2.2005. kad ga je davala Mea Bombardelli.
Dani su točka A=(1,1,1) i pravac p...(x-2)/2=(y-3)/(-5)=z/4.Treba odrediti:
b)vektor normale ravnine u kojoj ležetočka A i pravac p.

Ostale sam riješila pod a) i c),ali s ovim muku mučim.Stvarno ne znam više što bih.Ako može postupak rj. što prije jer gotovo riješenje imam,ali ne mogu doć do njega.Puno,puno hvala.
Ovako:Imam jedan zadačić iz AG,sa pimenog je od 7.2.2005. kad ga je davala Mea Bombardelli.
Dani su točka A=(1,1,1) i pravac p...(x-2)/2=(y-3)/(-5)=z/4.Treba odrediti:
b)vektor normale ravnine u kojoj ležetočka A i pravac p.

Ostale sam riješila pod a) i c),ali s ovim muku mučim.Stvarno ne znam više što bih.Ako može postupak rj. što prije jer gotovo riješenje imam,ali ne mogu doć do njega.Puno,puno hvala.


[Vrh]
kenny
Petica iz zalaganja
Petica iz zalaganja


Pridružen/a: 28. 03. 2003. (09:18:36)
Postovi: (3B7)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
43 = 94 - 51
Lokacija: ...somewhere over the rainbow...

PostPostano: 10:06 sub, 16. 4. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

imas tocku A, zatim uzmi jos bilo koje dvije tocke sa pravca. npr. (2, 3, 0) i (4, -2, 0). uvrstis u jdbu za ravninu kroz 3 tocke i imas ravninu. sve malo sredi i ocitaj vektor normale. (koji ti je, btw, okomit na smjer pravca - a vektor smjera pravca je (2, -5, 4))
imas tocku A, zatim uzmi jos bilo koje dvije tocke sa pravca. npr. (2, 3, 0) i (4, -2, 0). uvrstis u jdbu za ravninu kroz 3 tocke i imas ravninu. sve malo sredi i ocitaj vektor normale. (koji ti je, btw, okomit na smjer pravca - a vektor smjera pravca je (2, -5, 4))



_________________
Dvije stvari su beskonacne: svemir i ljudska glupost. Za ono prvo nisam siguran.

by A.Einstein
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 14:58 ned, 17. 4. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ej kenny puno ti hvala!Zakon si!Ja sam isto tak probavala kroz neke točke uvrstit al nisam dobila točno riješenje,valjda će tvoje bit točno.
Al ak ti nije problem da pogledaš 1.zadatak od Mee.Pa da mi kažeš samo što da radim,jer mi je nekak čudan sa tim koordinatama.Malo ih ima 3,malo 4.Stranica ti je web.math.hr/nastava/agla pa klikneš na ispite,da ga sad ne prepisujem!Hvala puno!
Ej kenny puno ti hvala!Zakon si!Ja sam isto tak probavala kroz neke točke uvrstit al nisam dobila točno riješenje,valjda će tvoje bit točno.
Al ak ti nije problem da pogledaš 1.zadatak od Mee.Pa da mi kažeš samo što da radim,jer mi je nekak čudan sa tim koordinatama.Malo ih ima 3,malo 4.Stranica ti je web.math.hr/nastava/agla pa klikneš na ispite,da ga sad ne prepisujem!Hvala puno!


[Vrh]
mea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 12. 2002. (13:22:34)
Postovi: (1F0)16
Sarma = la pohva - posuda
33 = 43 - 10

PostPostano: 10:38 pon, 18. 4. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

3. zadatak:
Na pravcu je npr. tocka T=(2,3,0), pa vektor AT=(1,2,-1) lezi u ravnini, tj. okomit je na trazeni vektor smjera. Zako vektor smjera mozemo dobiti kao vektorski produkt (1,2,-1)*(2,-5,4).

1. zadatak:
Kakve cetiri koordinate???
Rjesavamo jednadzbu W=aU+bV, odnosno raspisano po koordinatama
(-4,-4,3)=a(t-1,0,1)+b(1,-2,t) tj. dobivamo sustav:
a(t-1)+b=-4, -2b=-4, bt+a=3.
Odmah imamo b=2, pa rjesavamo a(t-1)=-6, 2t+a=3....

Podsjecam da mozete doci i na konzultacije.
Mea Bombardelli
3. zadatak:
Na pravcu je npr. tocka T=(2,3,0), pa vektor AT=(1,2,-1) lezi u ravnini, tj. okomit je na trazeni vektor smjera. Zako vektor smjera mozemo dobiti kao vektorski produkt (1,2,-1)*(2,-5,4).

1. zadatak:
Kakve cetiri koordinate???
Rjesavamo jednadzbu W=aU+bV, odnosno raspisano po koordinatama
(-4,-4,3)=a(t-1,0,1)+b(1,-2,t) tj. dobivamo sustav:
a(t-1)+b=-4, -2b=-4, bt+a=3.
Odmah imamo b=2, pa rjesavamo a(t-1)=-6, 2t+a=3....

Podsjecam da mozete doci i na konzultacije.
Mea Bombardelli


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 13:36 pon, 18. 4. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja se najiskrenije zahvaljujem na rješenjima zadataka.I ispričavam se onima koje sam zbunila za te 4 koordinate.Mislila sam da piše da je vektor u=(t,-1,0,1),a on je jednak u=(t-1,0,1).Moja greška.Hvala Mea! :oops:
Ja se najiskrenije zahvaljujem na rješenjima zadataka.I ispričavam se onima koje sam zbunila za te 4 koordinate.Mislila sam da piše da je vektor u=(t,-1,0,1),a on je jednak u=(t-1,0,1).Moja greška.Hvala Mea! Embarassed


[Vrh]
Prethodni postovi:   
Ovaj forum je zaključan: ne možete postati/odgovarati/uređivati teme/postove.   Ova tema je zaključana: ne možete uređivati postove niti odgovarati.   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji siročići (oni koji nemaju svoj podforum) -> Ispiti i kolokviji (staro) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan