Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

usmeni ispit 10.6.2005.
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Kriptografija
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
duje
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (12:21:31)
Postovi: (55C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
338 = 339 - 1

PostPostano: 16:37 pet, 3. 6. 2005    Naslov: usmeni ispit 10.6.2005. Citirajte i odgovorite

Usmeni ispit za studente koji su zadovoljni s ocjenom iz zadaca
odrzat ce se u petak 10.6.2005. po sljedecem rasporedu:

studenti cija prezimena počinju slovima A-D u 10:00
studenti cija prezimena počinju slovima F-I u 11:00
studenti cija prezimena počinju slovima J-K u 12:00
studenti cija prezimena počinju slovima L-M u 13:00
studenti cija prezimena počinju slovima N-R u 14:00
studenti cija prezimena počinju slovima S-T u 15:00
studenti cija prezimena počinju slovima U-Z u 16:00

Ispit treba prijaviti na studomatu (za 1. ili 2. ljetni rok).

Studenti kojima ne odgovara termin u koji su rasporedjeni
mogu doci u nekom drugom terminu 10.6. izmedju 10 i 16 sati,
ili u srijedu 8.6. u 15 sati, ili u srijedu 15.6. u 12 sati.

Za usmeni ispit studenti trebaju spremiti prezentaciju
rjesenja bilo koja tri zadatka iz zadaca koje su rjesavali
tijekom semestra. Ukoliko bude potrebe za nekim dodatnim pitanjem,
to ce biti neko od sljedecih pitanja:
Vigenereova sifra (definicija i odredjivanje duljine ključne riječi)
Playfairova sifra (definicija)
Hillova sifra (definicija i kriptoanaliza)
DES (opis algoritma)
AES (opis algoritma)
Diffie-Hellmanov protokol za razmjenu kljuceva
RSA (definicija)
Pseudoprosti brojevi (definicija i svojstva)

Andrej Dujella
Usmeni ispit za studente koji su zadovoljni s ocjenom iz zadaca
odrzat ce se u petak 10.6.2005. po sljedecem rasporedu:

studenti cija prezimena počinju slovima A-D u 10:00
studenti cija prezimena počinju slovima F-I u 11:00
studenti cija prezimena počinju slovima J-K u 12:00
studenti cija prezimena počinju slovima L-M u 13:00
studenti cija prezimena počinju slovima N-R u 14:00
studenti cija prezimena počinju slovima S-T u 15:00
studenti cija prezimena počinju slovima U-Z u 16:00

Ispit treba prijaviti na studomatu (za 1. ili 2. ljetni rok).

Studenti kojima ne odgovara termin u koji su rasporedjeni
mogu doci u nekom drugom terminu 10.6. izmedju 10 i 16 sati,
ili u srijedu 8.6. u 15 sati, ili u srijedu 15.6. u 12 sati.

Za usmeni ispit studenti trebaju spremiti prezentaciju
rjesenja bilo koja tri zadatka iz zadaca koje su rjesavali
tijekom semestra. Ukoliko bude potrebe za nekim dodatnim pitanjem,
to ce biti neko od sljedecih pitanja:
Vigenereova sifra (definicija i odredjivanje duljine ključne riječi)
Playfairova sifra (definicija)
Hillova sifra (definicija i kriptoanaliza)
DES (opis algoritma)
AES (opis algoritma)
Diffie-Hellmanov protokol za razmjenu kljuceva
RSA (definicija)
Pseudoprosti brojevi (definicija i svojstva)

Andrej Dujella


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 22:41 pet, 3. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako mislimo izaci na nekom od alternativnih termina,da li Vam se moramo javiti?
Ako mislimo izaci na nekom od alternativnih termina,da li Vam se moramo javiti?


[Vrh]
duje
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (12:21:31)
Postovi: (55C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
338 = 339 - 1

PostPostano: 5:38 sub, 4. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]Ako mislimo izaci na nekom od alternativnih termina,da li Vam se moramo javiti?[/quote]

Ne trebate se javljati. Jedino bih molio da u alternativne termine u srijedu 8.6. i pogotovo srijedu 15.6. dodju samo oni studenti kojima petak 10.6. nikako ne odgovara, tj. imaju neki dobar razlog zbog kojeg ne mogu odgovarati 10.6.

Andrej Dujella
Citat:
Ako mislimo izaci na nekom od alternativnih termina,da li Vam se moramo javiti?


Ne trebate se javljati. Jedino bih molio da u alternativne termine u srijedu 8.6. i pogotovo srijedu 15.6. dodju samo oni studenti kojima petak 10.6. nikako ne odgovara, tj. imaju neki dobar razlog zbog kojeg ne mogu odgovarati 10.6.

Andrej Dujella


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 12:04 sub, 4. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kada se može prijaviti Kriptografija na studomatu (tj. kada ce biti dozvoljeno, pošto sad nije - to vrijedi i za ostale ispite.)? :?:
Kada se može prijaviti Kriptografija na studomatu (tj. kada ce biti dozvoljeno, pošto sad nije - to vrijedi i za ostale ispite.)? Question


[Vrh]
duje
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (12:21:31)
Postovi: (55C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
338 = 339 - 1

PostPostano: 13:19 sub, 4. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]Kada se može prijaviti Kriptografija na studomatu (tj. kada ce biti dozvoljeno, pošto sad nije - to vrijedi i za ostale ispite.)?[/quote]

Moram priznati da ne znam zasto se ispit ne moze prijaviti, a cudi me i sto kazete da to vrijedi i za ostale ispite. Naime, ispit iz [i]Uvoda u teoriju brojeva[/i] se mogao prijaviti vec prije 15-tak dana (vec sam unio i 10-tak ocjena za rok u 6. mjesecu).
Citat:
Kada se može prijaviti Kriptografija na studomatu (tj. kada ce biti dozvoljeno, pošto sad nije - to vrijedi i za ostale ispite.)?


Moram priznati da ne znam zasto se ispit ne moze prijaviti, a cudi me i sto kazete da to vrijedi i za ostale ispite. Naime, ispit iz Uvoda u teoriju brojeva se mogao prijaviti vec prije 15-tak dana (vec sam unio i 10-tak ocjena za rok u 6. mjesecu).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 16:01 sub, 4. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nisam dio dovoljno precizan, mislio sam na ispite iz ovog ljetnog semestra. Ostali ispiti (kojih nažalost ima :oops: ) mogu se prijaviti.
Nisam dio dovoljno precizan, mislio sam na ispite iz ovog ljetnog semestra. Ostali ispiti (kojih nažalost ima Embarassed ) mogu se prijaviti.


[Vrh]
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 23:39 sub, 4. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

ljetni semestar nije gotov => kolegij nije odlusan => nisu ispunjene sve obveze (odlusanost kolegija je obavezna, vidi cuda :g:) => ne mozes prijaviti ispit

:g:
nadam se da je jasnije :g:
ljetni semestar nije gotov => kolegij nije odlusan => nisu ispunjene sve obveze (odlusanost kolegija je obavezna, vidi cuda Mr. Green) => ne mozes prijaviti ispit

Mr. Green
nadam se da je jasnije Mr. Green



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Boris Davidovič
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 01. 2004. (23:05:18)
Postovi: (3C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 8:31 ned, 5. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa baš i nije posve jasno, posebno uzimajući u obzir da je srijeda zadnji rok za prijavu ispita u A razredu, a tada još traje nastava i svi ispiti nisu odslušani.
Čak i da je kako ti kažeš, opet se ne bi moglo izlaziti na ispit prije rokova, dakle prije nego je odslušan kolegij, a potpisi se ionako provjeravaju na pismenom.
Dok je ovakva situacija, pretpostavljam da će dosta ljudi pokušati prijaviti ispit dok to još neće biti moguće, pa kasnije zaboraviti.
Pa baš i nije posve jasno, posebno uzimajući u obzir da je srijeda zadnji rok za prijavu ispita u A razredu, a tada još traje nastava i svi ispiti nisu odslušani.
Čak i da je kako ti kažeš, opet se ne bi moglo izlaziti na ispit prije rokova, dakle prije nego je odslušan kolegij, a potpisi se ionako provjeravaju na pismenom.
Dok je ovakva situacija, pretpostavljam da će dosta ljudi pokušati prijaviti ispit dok to još neće biti moguće, pa kasnije zaboraviti.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 11:47 ned, 5. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Boris Davidovič"]Dok je ovakva situacija, pretpostavljam da će dosta ljudi pokušati prijaviti ispit dok to još neće biti moguće, pa kasnije zaboraviti.[/quote]

Tu mi ne mozemo nista, pa te upucujem da bacis oko [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=29862#29862]ovdje[/url]:

[quote="Nesi"]kupi prijavnicu u skriptarnici i prijavi ispit ubacivanjem popunjene prijavnice u sanducic kod oglasne ploce (na sanducicima pise za koji su razred)[/quote]

Sretno! :wave:
Boris Davidovič (napisa):
Dok je ovakva situacija, pretpostavljam da će dosta ljudi pokušati prijaviti ispit dok to još neće biti moguće, pa kasnije zaboraviti.


Tu mi ne mozemo nista, pa te upucujem da bacis oko ovdje:

Nesi (napisa):
kupi prijavnicu u skriptarnici i prijavi ispit ubacivanjem popunjene prijavnice u sanducic kod oglasne ploce (na sanducicima pise za koji su razred)


Sretno! Wave



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 18:40 ned, 5. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Boris Davidovič"]Pa baš i nije posve jasno, posebno uzimajući u obzir da je srijeda zadnji rok za prijavu ispita u A razredu, a tada još traje nastava i svi ispiti nisu odslušani.
Čak i da je kako ti kažeš, opet se ne bi moglo izlaziti na ispit prije rokova, dakle prije nego je odslušan kolegij, [/quote]

rajt.... ali ja ti samo pokusah objasniti sto ISVU vjerojatno misli
a onda se netko treba sjetiti i staviti da se ispiti mogu prijavljivati..... (kad nisu stavili tjedan dana pauze izmedju kraja predavanja i pocetka ispitnog roka.... pa sad ne bi bilo ove zafrkancije :g:)

[quote="Boris Davidovič"]a potpisi se ionako provjeravaju na pismenom.[/quote]

ne bi smjeli vise....jer prijavljen ispit povlaci da su obveze uredno izvrsene (sto ukljucuje i oba potpisa)
no to bi se trebalo rijesiti na vijecu voditelja nastave cim se ono okupi.....
a studentski predstavnici su inicirali da se to rijesi.... pa cemo vidjeti sto ce sustav reci...
na pismenom bi se, kao i do sada, samo provjeravao identitet....

[quote="Boris Davidovič"]Dok je ovakva situacija, pretpostavljam da će dosta ljudi pokušati prijaviti ispit dok to još neće biti moguće, pa kasnije zaboraviti.[/quote]

cuj, ako zaborave prijavit ispit - mozda ih ne zanima dovoljno?
mislim, da je meni nesto jako bitno, pa kampirala bih pred studomatom i cekala da mi dozvoli, trcala okolo i pokusavala bilo kako doci do informacije kako da prijavim ispit....
a ne zaboravit :wink:
Boris Davidovič (napisa):
Pa baš i nije posve jasno, posebno uzimajući u obzir da je srijeda zadnji rok za prijavu ispita u A razredu, a tada još traje nastava i svi ispiti nisu odslušani.
Čak i da je kako ti kažeš, opet se ne bi moglo izlaziti na ispit prije rokova, dakle prije nego je odslušan kolegij,


rajt.... ali ja ti samo pokusah objasniti sto ISVU vjerojatno misli
a onda se netko treba sjetiti i staviti da se ispiti mogu prijavljivati..... (kad nisu stavili tjedan dana pauze izmedju kraja predavanja i pocetka ispitnog roka.... pa sad ne bi bilo ove zafrkancije Mr. Green)

Boris Davidovič (napisa):
a potpisi se ionako provjeravaju na pismenom.


ne bi smjeli vise....jer prijavljen ispit povlaci da su obveze uredno izvrsene (sto ukljucuje i oba potpisa)
no to bi se trebalo rijesiti na vijecu voditelja nastave cim se ono okupi.....
a studentski predstavnici su inicirali da se to rijesi.... pa cemo vidjeti sto ce sustav reci...
na pismenom bi se, kao i do sada, samo provjeravao identitet....

Boris Davidovič (napisa):
Dok je ovakva situacija, pretpostavljam da će dosta ljudi pokušati prijaviti ispit dok to još neće biti moguće, pa kasnije zaboraviti.


cuj, ako zaborave prijavit ispit - mozda ih ne zanima dovoljno?
mislim, da je meni nesto jako bitno, pa kampirala bih pred studomatom i cekala da mi dozvoli, trcala okolo i pokusavala bilo kako doci do informacije kako da prijavim ispit....
a ne zaboravit Wink



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
duje
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (12:21:31)
Postovi: (55C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
338 = 339 - 1

PostPostano: 19:58 ned, 5. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako iz opravdanog razloga ne uspijete prijaviti ispit, mozete slobodno doci na usmeni ispit u gore navedenim terminima, pa ispit prijaviti cim to bude moguce (za 1. ili 2. rok - meni svejedno).
Naravno, ovo se odnosi samo na kolegij [i]Kriptografija[/i].
Ako iz opravdanog razloga ne uspijete prijaviti ispit, mozete slobodno doci na usmeni ispit u gore navedenim terminima, pa ispit prijaviti cim to bude moguce (za 1. ili 2. rok - meni svejedno).
Naravno, ovo se odnosi samo na kolegij Kriptografija.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 17:31 pon, 6. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pitanje za profesora:
mene zanima sto tocno znaci ono "prezentacija zadatka", tj. hocemo li na usmenom morati bas sve racunati na prste (npr. one indekse koincidencije) i smijemo li imati na papiru zapisane najcesce bigrame u hrvatskom jeziku i slicno. Znaci li mozda "prezentacija zadatka" da mozemo donijeti na disketi svoj zadatak, a onda objasniti cemu svaki dio koda sluzi?
Pitanje za profesora:
mene zanima sto tocno znaci ono "prezentacija zadatka", tj. hocemo li na usmenom morati bas sve racunati na prste (npr. one indekse koincidencije) i smijemo li imati na papiru zapisane najcesce bigrame u hrvatskom jeziku i slicno. Znaci li mozda "prezentacija zadatka" da mozemo donijeti na disketi svoj zadatak, a onda objasniti cemu svaki dio koda sluzi?


[Vrh]
duje
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (12:21:31)
Postovi: (55C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
338 = 339 - 1

PostPostano: 17:45 pon, 6. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

"Prezentacija zadatka" znaci da mi u 3-4 minute objasnite kako ste rijesili zadatak.
Mozete sa sobom imati papire koje kod zelite, za koje mislite da ce vam biti od koristi. Ja bih da to objasnjavanje bude na ploci, pa diskete ne trebate nositi.
"Prezentacija zadatka" znaci da mi u 3-4 minute objasnite kako ste rijesili zadatak.
Mozete sa sobom imati papire koje kod zelite, za koje mislite da ce vam biti od koristi. Ja bih da to objasnjavanje bude na ploci, pa diskete ne trebate nositi.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Kriptografija Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan