Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Rezultati pete zadace (2005) (informacija)
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Kriptografija
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
marcel
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 03. 2003. (15:21:00)
Postovi: (72)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
28 = 31 - 3

PostPostano: 16:45 ned, 5. 6. 2005    Naslov: Rezultati pete zadace (2005) Citirajte i odgovorite

Rezultati pete zadace (2005) objavljeni su na adresi
http://www.fsb.hr/matematika/?ulaz=ispis&data=data/kripto_2005.txt



Dva komentara
1. Ja sam rjesavajuci 1. zadatak na vjezbama napisao na ploci d=fi(n). To je naravno greska na koju vas je "nasjelo" 6-oro. Ja se za lapsus ispricavam - ti studenti su dobili sve bodove za taj zadatak.
2. Pola bodova iz prvog zadatka je bilo za sifriranje, druga polovica za racunanje tajnog kljuca. Bilo je kaznenih bodova za lijeno (sve potencije pomocu racunala) ili naivno (najprije potenciraj, zatim reduciraj) potenciranje modulo n ili za rjesavanje kongruencija brute-force pretrazivanjem.

Pozdrav,
Marcel
Rezultati pete zadace (2005) objavljeni su na adresi
http://www.fsb.hr/matematika/?ulaz=ispis&data=data/kripto_2005.txt



Dva komentara
1. Ja sam rjesavajuci 1. zadatak na vjezbama napisao na ploci d=fi(n). To je naravno greska na koju vas je "nasjelo" 6-oro. Ja se za lapsus ispricavam - ti studenti su dobili sve bodove za taj zadatak.
2. Pola bodova iz prvog zadatka je bilo za sifriranje, druga polovica za racunanje tajnog kljuca. Bilo je kaznenih bodova za lijeno (sve potencije pomocu racunala) ili naivno (najprije potenciraj, zatim reduciraj) potenciranje modulo n ili za rjesavanje kongruencija brute-force pretrazivanjem.

Pozdrav,
Marcel




Zadnja promjena: marcel; 15:35 pet, 21. 4. 2006; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 10:45 pon, 6. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote] Bilo je kaznenih bodova za lijeno (sve potencije pomocu racunala) ili naivno (najprije potenciraj, zatim reduciraj) potenciranje modulo n[/quote]

Sto fali potenciranju pomocu racunala?? (ako je rezulat tocan) ... negdje je u zadaci naglashena zabrana korishtenja racunala? Neki od nas ne citaju redovno forum, pa to nisu znali :!:

"naivno" potenciranje? ... zar Mathematica to tako radi? :shock:

"lijeno" potenciranje? ... meni se to uklapa u poznatu matematicku ljenost :twisted:

Gdje se, kako i kada studenti koji nisu zadovoljni rezultatima zadace mogu javiti na konzultacije, a da to bude prije usmenog ispita :?:

Hvala i bok!
Citat:
Bilo je kaznenih bodova za lijeno (sve potencije pomocu racunala) ili naivno (najprije potenciraj, zatim reduciraj) potenciranje modulo n


Sto fali potenciranju pomocu racunala?? (ako je rezulat tocan) ... negdje je u zadaci naglashena zabrana korishtenja racunala? Neki od nas ne citaju redovno forum, pa to nisu znali Exclamation

"naivno" potenciranje? ... zar Mathematica to tako radi? Shocked

"lijeno" potenciranje? ... meni se to uklapa u poznatu matematicku ljenost Twisted Evil

Gdje se, kako i kada studenti koji nisu zadovoljni rezultatima zadace mogu javiti na konzultacije, a da to bude prije usmenog ispita Question

Hvala i bok!


[Vrh]
nick
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 02. 2005. (11:58:25)
Postovi: (6)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 11:17 pon, 6. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"][quote] Bilo je kaznenih bodova za lijeno (sve potencije pomocu racunala) ili naivno (najprije potenciraj, zatim reduciraj) potenciranje modulo n[/quote]

Sto fali potenciranju pomocu racunala?? (ako je rezulat tocan) ... negdje je u zadaci naglashena zabrana korishtenja racunala? Neki od nas ne citaju redovno forum, pa to nisu znali :!:[/quote]
Naglaseno je na auditornima... "nejdu bas svi na auditorne" jest cinjenica, ali ne i argument. Ako odlucis ne ic na auditorne, onda gubis pravo na trazenje pravde.

Nije poanta u koristenju racunala nego u koristenju mozga. Ovim pristupom ces samo zeznut ljude koji ce sljedece godine upisivat predmet. Nije bilo bilo zabranjeno koristenje racunala. Kao sto vidis u [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=4220&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=]ovom[/url] topicu, poanta je ne koristit racunalo da ti jednostavno izracuna potenciju dok ti vrtis prstima. Ja sam racunao pomocu racunala, ali sam implementirao kvadriraj i mnozi algoritam i dobio sam sve bodove. Ali sam ih i zasluzio jer sam se posteno izmucio dok sam implementirao taj algoritam i vjerujem da bi manje vremena potrosio da sam jednostavno rucno izvrtio taj vrazji algoritam obzirom da je rezultat mnozenja i potenciranja cesto prelazio 64 bita, koliko mi je na raspolaganju bilo u klasicnim C#ovim tipovima podataka pa sam morao smislit nacin da rijesim taj problem.

Dakle, poanta je rijesit zadatak i pritom nesto i napravit, a ne pustit komp da napravi bas sve za tebe. A ako se sljedece godine u tekstu zadatka pojavi "zabranjeno svako koristenje racunala", ja bi na mjestu ljudi koji ce sljedece godine slusat ovaj predmet tebe pronaso i nalemo.
Anonymous (napisa):
Citat:
Bilo je kaznenih bodova za lijeno (sve potencije pomocu racunala) ili naivno (najprije potenciraj, zatim reduciraj) potenciranje modulo n


Sto fali potenciranju pomocu racunala?? (ako je rezulat tocan) ... negdje je u zadaci naglashena zabrana korishtenja racunala? Neki od nas ne citaju redovno forum, pa to nisu znali :!:

Naglaseno je na auditornima... "nejdu bas svi na auditorne" jest cinjenica, ali ne i argument. Ako odlucis ne ic na auditorne, onda gubis pravo na trazenje pravde.

Nije poanta u koristenju racunala nego u koristenju mozga. Ovim pristupom ces samo zeznut ljude koji ce sljedece godine upisivat predmet. Nije bilo bilo zabranjeno koristenje racunala. Kao sto vidis u ovom topicu, poanta je ne koristit racunalo da ti jednostavno izracuna potenciju dok ti vrtis prstima. Ja sam racunao pomocu racunala, ali sam implementirao kvadriraj i mnozi algoritam i dobio sam sve bodove. Ali sam ih i zasluzio jer sam se posteno izmucio dok sam implementirao taj algoritam i vjerujem da bi manje vremena potrosio da sam jednostavno rucno izvrtio taj vrazji algoritam obzirom da je rezultat mnozenja i potenciranja cesto prelazio 64 bita, koliko mi je na raspolaganju bilo u klasicnim C#ovim tipovima podataka pa sam morao smislit nacin da rijesim taj problem.

Dakle, poanta je rijesit zadatak i pritom nesto i napravit, a ne pustit komp da napravi bas sve za tebe. A ako se sljedece godine u tekstu zadatka pojavi "zabranjeno svako koristenje racunala", ja bi na mjestu ljudi koji ce sljedece godine slusat ovaj predmet tebe pronaso i nalemo.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
marcel
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 03. 2003. (15:21:00)
Postovi: (72)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
28 = 31 - 3

PostPostano: 14:54 pon, 6. 6. 2005    Naslov: Konzultacije oko zadaca Citirajte i odgovorite

Sutra me mozete potraziti na strojarstvu (juzna zgrada, 4. kata na katedri za matematiku) u mojoj sobi u 17h.


Pozdrav,
Marcel
Sutra me mozete potraziti na strojarstvu (juzna zgrada, 4. kata na katedri za matematiku) u mojoj sobi u 17h.


Pozdrav,
Marcel


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
duje
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (12:21:31)
Postovi: (55C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
338 = 339 - 1

PostPostano: 16:00 pon, 6. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Studenti koji nisu zadovoljni ocjenom iz zadaca mogu (pokusati) popraviti ocjenu odgovaranjem na (klasicnom) usmenom ispitu. Pitat ce ih se gradivo iz [url=http://web.math.hr/~duje/kript/kriptografija.html]skripte[/url], s posebnim naglaskom na pitanja navedena u prvom postu u [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=4252]ovom topicu[/url].

Andrej Dujella
Studenti koji nisu zadovoljni ocjenom iz zadaca mogu (pokusati) popraviti ocjenu odgovaranjem na (klasicnom) usmenom ispitu. Pitat ce ih se gradivo iz skripte, s posebnim naglaskom na pitanja navedena u prvom postu u ovom topicu.

Andrej Dujella


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Potor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 12. 2002. (13:23:45)
Postovi: (2E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 16:46 pon, 6. 6. 2005    Naslov: ovo vam se jos nije dogodilo :) Citirajte i odgovorite

Sad sam pogledala rezultate zadaca i moram ustanoviti da imam previse bodova.
Naime, nisam uopce predala prvi zadatak druge zadace (zadaca 2.107), a imam max broja bodova (i vise). To je onaj zadatak s Vigenerovom sifrom u kojem je trebalo malo programirat. Tada sam imala frku s monitorom koji je riknul preko noci i taj zadatak nisam ni pipnula. Sigurna sam.
Nadam se da se nisu nekako papiri pomijesali i da sam dobila tudje bodove. Ne bi bilo fer.
Znam da je ovo malo cudno, ali ne bi bilo OK s moje strane da mudro sutim.
Sad sam pogledala rezultate zadaca i moram ustanoviti da imam previse bodova.
Naime, nisam uopce predala prvi zadatak druge zadace (zadaca 2.107), a imam max broja bodova (i vise). To je onaj zadatak s Vigenerovom sifrom u kojem je trebalo malo programirat. Tada sam imala frku s monitorom koji je riknul preko noci i taj zadatak nisam ni pipnula. Sigurna sam.
Nadam se da se nisu nekako papiri pomijesali i da sam dobila tudje bodove. Ne bi bilo fer.
Znam da je ovo malo cudno, ali ne bi bilo OK s moje strane da mudro sutim.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Gost






PostPostano: 19:04 sri, 8. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]Naglaseno je na auditornima... "nejdu bas svi na auditorne" jest cinjenica, ali ne i argument. Ako odlucis ne ic na auditorne, onda gubis pravo na trazenje pravde.[/quote]

A ha, biti bolestan & ne saznati svaki detalj => dobiti manje bodova. :x

Mene su oduvijek ucili (citaj: u skoli i na faksu), dobro procitaj zadatak i rijeshi ono kaj se trazi, ni vishe ni manje.

Ne trazim pravdu za sebe (dosta mi bodova koje imam); ali da - volim je.

[quote]Nije poanta u koristenju racunala nego u koristenju mozga.[/quote]

Mislim da je ipak svaki program, napisan kao rijesenje, produkt necijeg mozga. ... i lijepo je vidjeti da si se ti sjetio raditi stvari na kompliciraniji nacin, mogao si usput i sve uklesati u kamenu, pa tako izbjechi, ne samo koristenje racunala, vec i papira i olovke. :lol: Ali šalu na stranu. Ako je u zadaci pisao komentar vezan uz neke zadatke, mogao je pisati i uz ovaj.

[quote]A ako se sljedece godine u tekstu zadatka pojavi "zabranjeno svako koristenje racunala", ja bi...[/quote]

E tu podcjenjujesh asistenta. Vjerujem da ce sama cinjenica da su neki ljudi izgubili bodove na tome zadatku rezultirati dodavanjem komentara uz zadatak (no ne tako drastican kakav si napisao) - moji postovi, gotovo sigurno, nece utjecati ninashto.

[quote]...ja bi na mjestu ljudi koji ce sljedece godine slusat ovaj predmet tebe pronaso i nalemo.[/quote]

wow, ... da ponovimo jos jednom, rijechi jednog buduceg intelektualca: [b]"...ja bi tebe... pronasao i nalemao"[/b] Bravo majstore! Sjedi, pet! :twisted:
Citat:
Naglaseno je na auditornima... "nejdu bas svi na auditorne" jest cinjenica, ali ne i argument. Ako odlucis ne ic na auditorne, onda gubis pravo na trazenje pravde.


A ha, biti bolestan & ne saznati svaki detalj => dobiti manje bodova. Mad

Mene su oduvijek ucili (citaj: u skoli i na faksu), dobro procitaj zadatak i rijeshi ono kaj se trazi, ni vishe ni manje.

Ne trazim pravdu za sebe (dosta mi bodova koje imam); ali da - volim je.

Citat:
Nije poanta u koristenju racunala nego u koristenju mozga.


Mislim da je ipak svaki program, napisan kao rijesenje, produkt necijeg mozga. ... i lijepo je vidjeti da si se ti sjetio raditi stvari na kompliciraniji nacin, mogao si usput i sve uklesati u kamenu, pa tako izbjechi, ne samo koristenje racunala, vec i papira i olovke. Laughing Ali šalu na stranu. Ako je u zadaci pisao komentar vezan uz neke zadatke, mogao je pisati i uz ovaj.

Citat:
A ako se sljedece godine u tekstu zadatka pojavi "zabranjeno svako koristenje racunala", ja bi...


E tu podcjenjujesh asistenta. Vjerujem da ce sama cinjenica da su neki ljudi izgubili bodove na tome zadatku rezultirati dodavanjem komentara uz zadatak (no ne tako drastican kakav si napisao) - moji postovi, gotovo sigurno, nece utjecati ninashto.

Citat:
...ja bi na mjestu ljudi koji ce sljedece godine slusat ovaj predmet tebe pronaso i nalemo.


wow, ... da ponovimo jos jednom, rijechi jednog buduceg intelektualca: "...ja bi tebe... pronasao i nalemao" Bravo majstore! Sjedi, pet! Twisted Evil


[Vrh]
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 0:43 čet, 9. 6. 2005    Naslov: Re: ovo vam se jos nije dogodilo :) Citirajte i odgovorite

[quote="Potor"]Sad sam pogledala rezultate zadaca i moram ustanoviti da imam previse bodova.
Naime, nisam uopce predala prvi zadatak druge zadace (zadaca 2.107), a imam max broja bodova (i vise). To je onaj zadatak s Vigenerovom sifrom u kojem je trebalo malo programirat. Tada sam imala frku s monitorom koji je riknul preko noci i taj zadatak nisam ni pipnula. Sigurna sam.
Nadam se da se nisu nekako papiri pomijesali i da sam dobila tudje bodove. Ne bi bilo fer.
Znam da je ovo malo cudno, ali ne bi bilo OK s moje strane da mudro sutim.[/quote]

tu i imas 0 bodova, ako ja dobro brojim
a imas 20 dodatnih bodova na zadacima s predavanja ili tako nesto - sjeti se, mene nije bilo, tak su mi rekli :g:

dakle, nisi dobila previse :g:
Potor (napisa):
Sad sam pogledala rezultate zadaca i moram ustanoviti da imam previse bodova.
Naime, nisam uopce predala prvi zadatak druge zadace (zadaca 2.107), a imam max broja bodova (i vise). To je onaj zadatak s Vigenerovom sifrom u kojem je trebalo malo programirat. Tada sam imala frku s monitorom koji je riknul preko noci i taj zadatak nisam ni pipnula. Sigurna sam.
Nadam se da se nisu nekako papiri pomijesali i da sam dobila tudje bodove. Ne bi bilo fer.
Znam da je ovo malo cudno, ali ne bi bilo OK s moje strane da mudro sutim.


tu i imas 0 bodova, ako ja dobro brojim
a imas 20 dodatnih bodova na zadacima s predavanja ili tako nesto - sjeti se, mene nije bilo, tak su mi rekli Mr. Green

dakle, nisi dobila previse Mr. Green



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Kriptografija Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan