Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Da li su fizike uvjet jedna drugoj?
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Ovaj forum je zaključan: ne možete postati/odgovarati/uređivati teme/postove.   Ova tema je zaključana: ne možete uređivati postove niti odgovarati.   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji siročići (oni koji nemaju svoj podforum) -> Ispiti i kolokviji (staro)
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 8:51 uto, 14. 6. 2005    Naslov: Da li su fizike uvjet jedna drugoj? Citirajte i odgovorite

[quote="buba"]Mene možda isto čeka komisijski iz [i]Osnova fizike 1[/i], jer mi nikako ne polazi za rukom proći pismeni. :( Silno me zanima da li ću ako uspijem položiti OF1, položiti OF2 bez komisijskog, :D ali to će za sada pričekati, pošto se OF2, ne može polagati bez položenog OF1. :cry:[/quote]

od kada postoji zabrana da ne možeš OF2 bez OF1? mislim da nema formalne zabrane, ali isto tako nije baš ni previše pametno napraviti tako nešto :?


[color=blue][b]Moderator:[/b] Ovaj topic je nastao separatistickim procesima, koji su primijenjeni nakon [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=30651#30651]ovog posta[/url].[/color]
buba (napisa):
Mene možda isto čeka komisijski iz Osnova fizike 1, jer mi nikako ne polazi za rukom proći pismeni. Sad Silno me zanima da li ću ako uspijem položiti OF1, položiti OF2 bez komisijskog, Very Happy ali to će za sada pričekati, pošto se OF2, ne može polagati bez položenog OF1. Crying or Very sad


od kada postoji zabrana da ne možeš OF2 bez OF1? mislim da nema formalne zabrane, ali isto tako nije baš ni previše pametno napraviti tako nešto Confused


Moderator: Ovaj topic je nastao separatistickim procesima, koji su primijenjeni nakon ovog posta.



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
buba
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 10. 2004. (21:53:15)
Postovi: (57B)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
38 = 125 - 87

PostPostano: 9:26 uto, 14. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nemo"]od kada postoji zabrana da ne možeš OF2 bez OF1? mislim da nema formalne zabrane, ali isto tako nije baš ni previše pametno napraviti tako nešto :?[/quote]
:neznam:

Evo da citiram asistenta:
[quote="u e-mail-u"]Koliko sam upucen, uvjet za izlazak na ispit iz OF2 je polozeno OF1.

Pozdrav, Milivoj Uroic[/quote]

Mi koji nismo položili OF1, nismo mogli izlaziti niti na kolokvije iz OF2.
nemo (napisa):
od kada postoji zabrana da ne možeš OF2 bez OF1? mislim da nema formalne zabrane, ali isto tako nije baš ni previše pametno napraviti tako nešto Confused

Ja to stvarno ne znam

Evo da citiram asistenta:
u e-mail-u (napisa):
Koliko sam upucen, uvjet za izlazak na ispit iz OF2 je polozeno OF1.

Pozdrav, Milivoj Uroic


Mi koji nismo položili OF1, nismo mogli izlaziti niti na kolokvije iz OF2.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 10:30 uto, 14. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

pa koliko znam to pravilo je bilo i prije cetiri godine.A znam ako se ne poloze i te dvije fizike ne moze se ici ni na praktikum iz fizike koja pocinje u drugi semestar ali naravno tu se jos moglo nekako na crno dogovorit sa profesorom....

:cry: :roll:

Ali komisija iz osnova fizike 1 nije teska.Znam da trebas naucit ona pitanja A grupe super jer tada vuces dva pitanja, a pitanja iz B grupe vuces jedno na C nemas pravo.Mislim da je tako sto se komisije tice i kod prof Dulcica i prof Popovica.
A ujedno u komisiji ce ti biti sigurno i jedan i drugi i jos neki od asistenata
Prilicno sam sigurna da to nece biti Paar
Eto sretno i nadam se da sam pomogla....

:cry: :lol: :oops: :roll:
pa koliko znam to pravilo je bilo i prije cetiri godine.A znam ako se ne poloze i te dvije fizike ne moze se ici ni na praktikum iz fizike koja pocinje u drugi semestar ali naravno tu se jos moglo nekako na crno dogovorit sa profesorom....

Crying or Very sad Rolling Eyes

Ali komisija iz osnova fizike 1 nije teska.Znam da trebas naucit ona pitanja A grupe super jer tada vuces dva pitanja, a pitanja iz B grupe vuces jedno na C nemas pravo.Mislim da je tako sto se komisije tice i kod prof Dulcica i prof Popovica.
A ujedno u komisiji ce ti biti sigurno i jedan i drugi i jos neki od asistenata
Prilicno sam sigurna da to nece biti Paar
Eto sretno i nadam se da sam pomogla....

Crying or Very sad Laughing Embarassed Rolling Eyes



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
buba
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 10. 2004. (21:53:15)
Postovi: (57B)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
38 = 125 - 87

PostPostano: 11:07 uto, 14. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="bily"]pa koliko znam to pravilo je bilo i prije cetiri godine.A znam ako se ne poloze i te dvije fizike ne moze se ici ni na praktikum iz fizike koja pocinje u drugi semestar ali naravno tu se jos moglo nekako na crno dogovorit sa profesorom....[/quote]
Ne samo da je problem [i]Praktikum iz fizike 1[/i], koji sada ljudi nisu mogli redovno odraditi, nego i to da ako se na neku foru i položi OF1 i OF2, i redovno upiše 2. godina, preostaju još 2 problema:
1. u prvom semestru 2. godine se [u]istovremeno[/u] moraju odraditi i Praktikum iz fizike 1 (u nekakvoj nadoknadi) i Praktikum iz fizike 2 (redovno) :( (a da vam uopće ne pričam koliko ima posla i uvjeta s tim Praktikumima :roll:)
2. preostaje još i OF3 i OF4! :cry:

[quote="bily"]Mislim da je tako sto se komisije tice i kod prof Dulcica i prof Popovica.
A ujedno u komisiji ce ti biti sigurno i jedan i drugi i jos neki od asistenata[/quote]
Između ostalog je i u tome problem: nije stvar u usmenom kod prof. Popovića, nego u pismenom! :shock: Nisam do sada čula (ja, osobno) ni od koga iz moje grupe da je pao usmeni kod prof. Popovića. Zapravo sam čula, samo "lijepe stvari" i pohvale, da je čovjek zaista korektan i pravedan. :thumbup:
bily (napisa):
pa koliko znam to pravilo je bilo i prije cetiri godine.A znam ako se ne poloze i te dvije fizike ne moze se ici ni na praktikum iz fizike koja pocinje u drugi semestar ali naravno tu se jos moglo nekako na crno dogovorit sa profesorom....

Ne samo da je problem Praktikum iz fizike 1, koji sada ljudi nisu mogli redovno odraditi, nego i to da ako se na neku foru i položi OF1 i OF2, i redovno upiše 2. godina, preostaju još 2 problema:
1. u prvom semestru 2. godine se istovremeno moraju odraditi i Praktikum iz fizike 1 (u nekakvoj nadoknadi) i Praktikum iz fizike 2 (redovno) Sad (a da vam uopće ne pričam koliko ima posla i uvjeta s tim Praktikumima Rolling Eyes)
2. preostaje još i OF3 i OF4! Crying or Very sad

bily (napisa):
Mislim da je tako sto se komisije tice i kod prof Dulcica i prof Popovica.
A ujedno u komisiji ce ti biti sigurno i jedan i drugi i jos neki od asistenata

Između ostalog je i u tome problem: nije stvar u usmenom kod prof. Popovića, nego u pismenom! Shocked Nisam do sada čula (ja, osobno) ni od koga iz moje grupe da je pao usmeni kod prof. Popovića. Zapravo sam čula, samo "lijepe stvari" i pohvale, da je čovjek zaista korektan i pravedan. Thumb up!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 13:28 uto, 14. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="buba"]Mi koji nismo položili OF1, nismo mogli izlaziti niti na kolokvije iz OF2.[/quote]

ovo je tako teška bezvezarija. inače neki profesori smišljaju neke svoje proizvoljne uvijete, koji stvarno znaju oštetit studenta. mislim da ću malo natuknut nešto predstavnicima na FO da nešto učine s tim.

za praktikum su OF1i2 službeni uvjeti, tako da se protiv toga baš i ne može.

što se komisije tiče ja sam bio na komisijskom iz OF1. učio sam prilično i dobro znao (dobih 4). da nisam bio toliko zbunjen koliko sam bio (prala me trema teško) možda bih čak i dobio 5. tako da ništa nije nemoguće!

stvar sa komisijom funkcionira otprilike ovako: Dulčić je "šef" - pitat će te dosta neovisno o tome da li ti je on ili Popović predavao (treća osoba samo sjedi tamo i nemaš se što opterećivati njome :wink:). I prilično je zahtjevniji od Popovića :?

Moj savjet je da nekako središ taj pismeni i da položiš to na normalnom usmenom. čak i ako dođeš na komisiju šanse su ti puno veće ako si položila pismeni za komisiju. grupe jesu inače podjeljene na A,B i C pitanja, ali ne funkcioniraju tako da te neće zahvatiti nešto iz C. ja osobno sam povlačio samo A pitanja, ali se podpitanjima gradivo pokrilo na višoj razini (meni je jedini teški dio bio to što se ne možeš pripremiti za odgovaranje već odmah "sipaš znanje iz rukava").

računaj da ti samo osnove neće biti dosta. komisija zna biti dosta teška ovisno o roku. zna se desiti da nitko ne prođe na roku, a opet zna se desiti da skoro svi prođu. Ali ako shvatiš stvar ozbiljno neće biti problema :D
buba (napisa):
Mi koji nismo položili OF1, nismo mogli izlaziti niti na kolokvije iz OF2.


ovo je tako teška bezvezarija. inače neki profesori smišljaju neke svoje proizvoljne uvijete, koji stvarno znaju oštetit studenta. mislim da ću malo natuknut nešto predstavnicima na FO da nešto učine s tim.

za praktikum su OF1i2 službeni uvjeti, tako da se protiv toga baš i ne može.

što se komisije tiče ja sam bio na komisijskom iz OF1. učio sam prilično i dobro znao (dobih 4). da nisam bio toliko zbunjen koliko sam bio (prala me trema teško) možda bih čak i dobio 5. tako da ništa nije nemoguće!

stvar sa komisijom funkcionira otprilike ovako: Dulčić je "šef" - pitat će te dosta neovisno o tome da li ti je on ili Popović predavao (treća osoba samo sjedi tamo i nemaš se što opterećivati njome Wink). I prilično je zahtjevniji od Popovića Confused

Moj savjet je da nekako središ taj pismeni i da položiš to na normalnom usmenom. čak i ako dođeš na komisiju šanse su ti puno veće ako si položila pismeni za komisiju. grupe jesu inače podjeljene na A,B i C pitanja, ali ne funkcioniraju tako da te neće zahvatiti nešto iz C. ja osobno sam povlačio samo A pitanja, ali se podpitanjima gradivo pokrilo na višoj razini (meni je jedini teški dio bio to što se ne možeš pripremiti za odgovaranje već odmah "sipaš znanje iz rukava").

računaj da ti samo osnove neće biti dosta. komisija zna biti dosta teška ovisno o roku. zna se desiti da nitko ne prođe na roku, a opet zna se desiti da skoro svi prođu. Ali ako shvatiš stvar ozbiljno neće biti problema Very Happy



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
buba
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 10. 2004. (21:53:15)
Postovi: (57B)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
38 = 125 - 87

PostPostano: 14:02 uto, 14. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

http://www.phy.hr/~muroic/nastava/of.htm

Ovako:
u prvom semestru su zadaće bile uvjeti za izlazak na kolokvij i za dobivanje potpisa.
Svaki tjedan jedna zadaća - kroz semestar ukupno 12.
Svaka zadaća se sastojala od 3 zadatka i ukupno je nosila 10 bodova.
Od ukupno 12 zadaća, 6 [u]predanih[/u] bio je uvjet za potpis.
Nakon šeste zadaće su na prvi kolokvij mogli izaći oni studenti, koji su imali >=50% [u]točno[/u] riješenih zadaća, tj. >=30 bodova.
Oko osme zadaće nastaje panika, jer je bila priča da se asistent nije izjasnio na početku što su uvjeti za potpis, pa ekipa masovno nije dolazila na vježbe predavati zadaće, misleći da nisu obavezne. Ovaj dio priče je rekla-kazala slučaj, :D jer neki studenti kažu jedno, neki drugo, a asistent treće. :neznam:
Nakon [u]desete[/u] zadaće su na drugi kolokvij mogli izaći oni studenti, koji su imali >=50 bodova, a [u]jedanaestu[/u] i [u]dvanaestu[/u] zadaću si predavali oni studenti koji su imali šanse skupiti bodove za potpis ili bodove za izlazak na drugi kolokvij ili su samo htjeli da im asistent pregleda zadaće. (Ima nadobudnih :D)
Na kraju krajeva su ([u]ja mislim[/u]) svi dobili potpise iz OF1, ali je bilo stravično puno natezanja i neki studenti su se tužili profesoru. ([u]pretpostavka![/u])
U drugom semestru, odjednom se asistent odluči (sigurna sam da se dogovorio s profesorom :-|), da nema nikakvih uvjeta za potpis, a uvjet za izlazak na kolokvije će biti položen OF1. :shock: Nema pretjerane panike, jer je prvi kolokvij nakon izvanrednih rokova u travnju, pa se ljudi još nadaju. :-| Zatim od oko stotinjak studenata ([u]pretpostavka![/u], jer znam samo da smo bili raspoređeni u najvećoj i jednoj manjoj dvorani, a to je puno ljudi) pismeni dio ispita prođe 17 studenata :shock: (možda nakon žalbi i 20)!
Na kraju krajeva, tko je položio OF1 može se zaključiti i prema popisu studenata koji je izašao na prvi kolokvij iz OF2, a to je 51 student! :shock: (možda ih je i više položilo OF1, samo nisu htjeli izaći na kolokvij, ali niti onda se ne radi o više od 60 studenata).
Statistički gledano, ako kolegije Osnova fizike sluša između 180 i 190 studenata, (svi znamo računa, fala Bogu :D) do sada ih je tek trećina položila OF1! :shock: Ajmo recimo uzeti u obzir, da će od tih 180 trećina i odustati od studija i šta ja znam šta, opet: ta prolaznost je ([u]za sada[/u]) 50%. :roll:

21.06. je prvi sljedeći rok. Javim vam kak je prošao. :wink:
http://www.phy.hr/~muroic/nastava/of.htm

Ovako:
u prvom semestru su zadaće bile uvjeti za izlazak na kolokvij i za dobivanje potpisa.
Svaki tjedan jedna zadaća - kroz semestar ukupno 12.
Svaka zadaća se sastojala od 3 zadatka i ukupno je nosila 10 bodova.
Od ukupno 12 zadaća, 6 predanih bio je uvjet za potpis.
Nakon šeste zadaće su na prvi kolokvij mogli izaći oni studenti, koji su imali >=50% točno riješenih zadaća, tj. >=30 bodova.
Oko osme zadaće nastaje panika, jer je bila priča da se asistent nije izjasnio na početku što su uvjeti za potpis, pa ekipa masovno nije dolazila na vježbe predavati zadaće, misleći da nisu obavezne. Ovaj dio priče je rekla-kazala slučaj, Very Happy jer neki studenti kažu jedno, neki drugo, a asistent treće. Ja to stvarno ne znam
Nakon desete zadaće su na drugi kolokvij mogli izaći oni studenti, koji su imali >=50 bodova, a jedanaestu i dvanaestu zadaću si predavali oni studenti koji su imali šanse skupiti bodove za potpis ili bodove za izlazak na drugi kolokvij ili su samo htjeli da im asistent pregleda zadaće. (Ima nadobudnih Very Happy)
Na kraju krajeva su (ja mislim) svi dobili potpise iz OF1, ali je bilo stravično puno natezanja i neki studenti su se tužili profesoru. (pretpostavka!)
U drugom semestru, odjednom se asistent odluči (sigurna sam da se dogovorio s profesorom Neutral), da nema nikakvih uvjeta za potpis, a uvjet za izlazak na kolokvije će biti položen OF1. Shocked Nema pretjerane panike, jer je prvi kolokvij nakon izvanrednih rokova u travnju, pa se ljudi još nadaju. Neutral Zatim od oko stotinjak studenata (pretpostavka!, jer znam samo da smo bili raspoređeni u najvećoj i jednoj manjoj dvorani, a to je puno ljudi) pismeni dio ispita prođe 17 studenata Shocked (možda nakon žalbi i 20)!
Na kraju krajeva, tko je položio OF1 može se zaključiti i prema popisu studenata koji je izašao na prvi kolokvij iz OF2, a to je 51 student! Shocked (možda ih je i više položilo OF1, samo nisu htjeli izaći na kolokvij, ali niti onda se ne radi o više od 60 studenata).
Statistički gledano, ako kolegije Osnova fizike sluša između 180 i 190 studenata, (svi znamo računa, fala Bogu Very Happy) do sada ih je tek trećina položila OF1! Shocked Ajmo recimo uzeti u obzir, da će od tih 180 trećina i odustati od studija i šta ja znam šta, opet: ta prolaznost je (za sada) 50%. Rolling Eyes

21.06. je prvi sljedeći rok. Javim vam kak je prošao. Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 21:06 uto, 14. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="buba"]Statistički gledano, ako kolegije Osnova fizike sluša između 180 i 190 studenata, (svi znamo računa, fala Bogu :D) do sada ih je tek trećina položila OF1! :shock: Ajmo recimo uzeti u obzir, da će od tih 180 trećina i odustati od studija i šta ja znam šta, opet: ta prolaznost je ([u]za sada[/u]) 50%. :roll:[/quote]

e sad računaj kako je generaciji kod Dulčića koja UVIJEK ima duplo manju prolaznost od Popovićeve (obično kod P. 80 ljudi prođe godinu, a kod D. 40). da dobro mi je poznato da su statistički podatci poražavajući :roll: Manje brige više učenja :wink:

A što se tiče "fleksibilnih" uvjeta, s tim problemom se treba ozbiljnije pozabaviti. Pogotovo dogodine kad od strane studenata namjeravamo ostvariti bolju kontrolu nastave :P

P.S. rasprava će biti [url=http://rasprave.fizika.org/viewtopic.php?p=18645#18645]ovdje[/url].
buba (napisa):
Statistički gledano, ako kolegije Osnova fizike sluša između 180 i 190 studenata, (svi znamo računa, fala Bogu Very Happy) do sada ih je tek trećina položila OF1! Shocked Ajmo recimo uzeti u obzir, da će od tih 180 trećina i odustati od studija i šta ja znam šta, opet: ta prolaznost je (za sada) 50%. Rolling Eyes


e sad računaj kako je generaciji kod Dulčića koja UVIJEK ima duplo manju prolaznost od Popovićeve (obično kod P. 80 ljudi prođe godinu, a kod D. 40). da dobro mi je poznato da su statistički podatci poražavajući Rolling Eyes Manje brige više učenja Wink

A što se tiče "fleksibilnih" uvjeta, s tim problemom se treba ozbiljnije pozabaviti. Pogotovo dogodine kad od strane studenata namjeravamo ostvariti bolju kontrolu nastave Razz

P.S. rasprava će biti ovdje.



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
buba
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 10. 2004. (21:53:15)
Postovi: (57B)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
38 = 125 - 87

PostPostano: 22:57 uto, 14. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Znam da se statistička prolaznost gleda kod profesora, ali realno gledano, ne sastavlja profesor pismeni dio ispita. :roll: (pretpostavljam :?)

A što se "fleksibilnosti uvjeta" tiče, mislim da je tu riječ o osveti! :twisted:

Zanimalo bi me kakvi su i koji su bili uvjeti prošle godine iz Osnova fizike, ako ima netko možda [i]aktivan[/i] tu na Forumu s druge godine smjera prof. mat. i fiz., pa da podijeli sa mnom tu informaciju.

:thankyou:
Znam da se statistička prolaznost gleda kod profesora, ali realno gledano, ne sastavlja profesor pismeni dio ispita. Rolling Eyes (pretpostavljam Confused)

A što se "fleksibilnosti uvjeta" tiče, mislim da je tu riječ o osveti! Twisted Evil

Zanimalo bi me kakvi su i koji su bili uvjeti prošle godine iz Osnova fizike, ako ima netko možda aktivan tu na Forumu s druge godine smjera prof. mat. i fiz., pa da podijeli sa mnom tu informaciju.

Thank you


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 10:39 sri, 15. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="buba"]Zanimalo bi me kakvi su i koji su bili uvjeti prošle godine iz Osnova fizike, ako ima netko možda [i]aktivan[/i] tu na Forumu s druge godine smjera prof. mat. i fiz., pa da podijeli sa mnom tu informaciju. [/quote]

Pa ja sam fiz. i info., predavanja su ista :D

Uvijeti su tamo fino postavljeni na početku i nije se diralo do kraja i vrijede i dalje na OF 3 i 4:
Kolokviji: pišu se dva po semestru i bodovi na kolokviju ti se pribrajaju onima na pismenom. računaju se bodovi na kolokviju koji si prošao (min 5 bodova), a max je 15 bodova. to znači da možeš dobiti max 30 bodova iz kolokvija, a ispit kao takav ima 100. na kolokvij možeš izaći neovisno o tome da li si prethodni kolokvij pao ili prošao. Bodovi ti vrijede cijele godine, neovisno o broju izlazaka (dakle i na komisijskom).
Ispit: vrijedi 100 bodova, prolaz je na 50, usmeni slijedi za dva dana.
OF2 možeš upisati i polagati neovisno o OF1 (iako ne znam nijednu osobu koja je polagala OF2 a da nije dala OF1, zato što će te neminovno zakačiti par pitanja iz OF1 na ispitu iz OF2). Isto vrijedi i za OF3 i 4 s tim da ipak bez položenih OF1i2 ne možeš na drugu godinu pa tako ni na OF3i4, dakako 8)
buba (napisa):
Zanimalo bi me kakvi su i koji su bili uvjeti prošle godine iz Osnova fizike, ako ima netko možda aktivan tu na Forumu s druge godine smjera prof. mat. i fiz., pa da podijeli sa mnom tu informaciju.


Pa ja sam fiz. i info., predavanja su ista Very Happy

Uvijeti su tamo fino postavljeni na početku i nije se diralo do kraja i vrijede i dalje na OF 3 i 4:
Kolokviji: pišu se dva po semestru i bodovi na kolokviju ti se pribrajaju onima na pismenom. računaju se bodovi na kolokviju koji si prošao (min 5 bodova), a max je 15 bodova. to znači da možeš dobiti max 30 bodova iz kolokvija, a ispit kao takav ima 100. na kolokvij možeš izaći neovisno o tome da li si prethodni kolokvij pao ili prošao. Bodovi ti vrijede cijele godine, neovisno o broju izlazaka (dakle i na komisijskom).
Ispit: vrijedi 100 bodova, prolaz je na 50, usmeni slijedi za dva dana.
OF2 možeš upisati i polagati neovisno o OF1 (iako ne znam nijednu osobu koja je polagala OF2 a da nije dala OF1, zato što će te neminovno zakačiti par pitanja iz OF1 na ispitu iz OF2). Isto vrijedi i za OF3 i 4 s tim da ipak bez položenih OF1i2 ne možeš na drugu godinu pa tako ni na OF3i4, dakako Cool



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
buba
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 10. 2004. (21:53:15)
Postovi: (57B)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
38 = 125 - 87

PostPostano: 18:37 čet, 16. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nemo"]Pa ja sam fiz. i info., predavanja su ista :D[/quote]
Ti si druga godina? :? Tko ti je predavač?
nemo (napisa):
Pa ja sam fiz. i info., predavanja su ista Very Happy

Ti si druga godina? Confused Tko ti je predavač?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 20:43 čet, 16. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="buba"][quote="nemo"]Pa ja sam fiz. i info., predavanja su ista :D[/quote]
Ti si druga godina? :? Tko ti je predavač?[/quote]

Pa Dulčić :D

Pod predavanja su ista mislio sam, ista su za fiz&mat, kao i za fiz&info i sve ostale, a ne Dulčić=Popović (nebo i zemlja zapravo :lol:). Sad sam tek skužio da je rečenica dvosmislena :g:
buba (napisa):
nemo (napisa):
Pa ja sam fiz. i info., predavanja su ista Very Happy

Ti si druga godina? Confused Tko ti je predavač?


Pa Dulčić Very Happy

Pod predavanja su ista mislio sam, ista su za fiz&mat, kao i za fiz&info i sve ostale, a ne Dulčić=Popović (nebo i zemlja zapravo Laughing). Sad sam tek skužio da je rečenica dvosmislena Mr. Green



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
nenad
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 08. 10. 2002. (14:08:30)
Postovi: (355)16
Sarma = la pohva - posuda
92 = 106 - 14

PostPostano: 21:04 čet, 16. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]stvar sa komisijom funkcionira otprilike ovako: Dulčić je "šef" - pitat će te dosta neovisno o tome da li ti je on ili Popović predavao (treća osoba samo sjedi tamo i nemaš se što opterećivati njome ). [/quote]
Kao [i]treća osoba[/i] u periodu nekoliko godina (do kraja 2004.) mogu reći da ovo gore nije točno.
U više se navrata ocjena formirala i na moj prijedlog, a mišljenje sam gradio i na temelju odgovora
na pitanja koja sam postavljao.

Naravno, temeljna pitanja su ona s brojevima, i neću ja sad pitati sferno njihalo ako se nije učilo.
Ali što je to kilogram (i to ne parišku adresu gdje se uteg čuva, nego kako se do toga došlo) - hoću.
I inzistirati da onaj tko ne zna da je to masa litra vode - padne.

Ako su se stvari promijenile od tada, ne bih znao ...
Radilo se o ispitu za smjer Prof. mat-fiz.

- Nenad Antonić.
Citat:
stvar sa komisijom funkcionira otprilike ovako: Dulčić je "šef" - pitat će te dosta neovisno o tome da li ti je on ili Popović predavao (treća osoba samo sjedi tamo i nemaš se što opterećivati njome ).

Kao treća osoba u periodu nekoliko godina (do kraja 2004.) mogu reći da ovo gore nije točno.
U više se navrata ocjena formirala i na moj prijedlog, a mišljenje sam gradio i na temelju odgovora
na pitanja koja sam postavljao.

Naravno, temeljna pitanja su ona s brojevima, i neću ja sad pitati sferno njihalo ako se nije učilo.
Ali što je to kilogram (i to ne parišku adresu gdje se uteg čuva, nego kako se do toga došlo) - hoću.
I inzistirati da onaj tko ne zna da je to masa litra vode - padne.

Ako su se stvari promijenile od tada, ne bih znao ...
Radilo se o ispitu za smjer Prof. mat-fiz.

- Nenad Antonić.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 10:18 pet, 17. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nenad"]Kao [i]treća osoba[/i] u periodu nekoliko godina (do kraja 2004.) mogu reći da ovo gore nije točno.
U više se navrata ocjena formirala i na moj prijedlog, a mišljenje sam gradio i na temelju odgovora na pitanja koja sam postavljao.[/quote]

Ja sam ono rekao iz svojeg iskustva i iskustava svojih prijatelja (solidan broj). Dakle nismo reprezentativan uzorak :g:
nenad (napisa):
Kao treća osoba u periodu nekoliko godina (do kraja 2004.) mogu reći da ovo gore nije točno.
U više se navrata ocjena formirala i na moj prijedlog, a mišljenje sam gradio i na temelju odgovora na pitanja koja sam postavljao.


Ja sam ono rekao iz svojeg iskustva i iskustava svojih prijatelja (solidan broj). Dakle nismo reprezentativan uzorak Mr. Green



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
buba
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 10. 2004. (21:53:15)
Postovi: (57B)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
38 = 125 - 87

PostPostano: 10:00 pet, 24. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Došli su rezultati. :broccoli:

Nisam prošla. :cry:

Ovaj puta ne znam ništa statistički izračunat, :D pošto je ovo bio 4. rok iz OF1, ali isto tako i 1. rok iz OF2, pa ne znam koliko je studenata bilo iz jednog, a koliko iz drugog kolegija. :neznam:

Ali ono što znam je, da nas je (ovoga puta :P) bilo puna samo ona dvorana F08 (koja je kao naša 003, za one koji ne znaju :wink:), a da je 11 studenata prošlo OF1, a 14 studenata OF2. :shock:

Neću dalje ništa pisat, jer odustajem od fizike (za sada :D).

Idem se bavit s nekim drugim ispitom, koji [b]možda[/b] [u]mogu[/u] položiti. :wink:

:w
Došli su rezultati. Brokli

Nisam prošla. Crying or Very sad

Ovaj puta ne znam ništa statistički izračunat, Very Happy pošto je ovo bio 4. rok iz OF1, ali isto tako i 1. rok iz OF2, pa ne znam koliko je studenata bilo iz jednog, a koliko iz drugog kolegija. Ja to stvarno ne znam

Ali ono što znam je, da nas je (ovoga puta Razz) bilo puna samo ona dvorana F08 (koja je kao naša 003, za one koji ne znaju Wink), a da je 11 studenata prošlo OF1, a 14 studenata OF2. Shocked

Neću dalje ništa pisat, jer odustajem od fizike (za sada Very Happy).

Idem se bavit s nekim drugim ispitom, koji možda mogu položiti. Wink

Wave


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
buba
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 10. 2004. (21:53:15)
Postovi: (57B)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
38 = 125 - 87

PostPostano: 11:48 sub, 9. 7. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="buba"]Neću dalje ništa pisat, jer odustajem od fizike (za sada :D).

Idem se bavit s nekim drugim ispitom, koji [b]možda[/b] [u]mogu[/u] položiti. :wink:[/quote]
Nisam izašla na ovaj drugi ljetni rok iz OF1 koji je bio sada u srijedu, pa vam ne znam reć kolika je bila "gužva" na ispitu, ali sam vidjela na popisu, da je ponovno prošao veoma malen broj studenata. :-|

Čini mi se, da su rokovi/zadaci sve teži i teži, i nije mi baš drago da sam ovaj kolegij ostavila za jesen. :(

Ali šta je, tu je! :roll:

Valjda ću uspjet već nešto nekako riješiti. :)

Ipak je cijelo ljeto predamnom. :wink:
buba (napisa):
Neću dalje ništa pisat, jer odustajem od fizike (za sada Very Happy).

Idem se bavit s nekim drugim ispitom, koji možda mogu položiti. Wink

Nisam izašla na ovaj drugi ljetni rok iz OF1 koji je bio sada u srijedu, pa vam ne znam reć kolika je bila "gužva" na ispitu, ali sam vidjela na popisu, da je ponovno prošao veoma malen broj studenata. Neutral

Čini mi se, da su rokovi/zadaci sve teži i teži, i nije mi baš drago da sam ovaj kolegij ostavila za jesen. Sad

Ali šta je, tu je! Rolling Eyes

Valjda ću uspjet već nešto nekako riješiti. Smile

Ipak je cijelo ljeto predamnom. Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
buba
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 10. 2004. (21:53:15)
Postovi: (57B)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
38 = 125 - 87

PostPostano: 13:10 čet, 8. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Eto mene opet! :D

Ljeto je prošlo, a ja nisam baš nešto previše radila na fizici. :oops:

Ali nema veze, jer me Bolonja tako i onako "kosi", pa se za sada ne živciram toliko. :roll:

U ovu srijedu (7.9.), sam izašla na OF1 po treći puta.

Sutra je reza.

Ako i ovaj puta padnem, čeka me komisija. :(

Da li mi netko uopće "preporučuje" komisiju kod prof. Popovića i prof. Dulčića?

Nemo?

Prof. Antonić?

(Po Bolonji mi od ove godine prof. Dulčić predaje Osnove fizike umjesto prof. Popovića. Ne znam tko će biti asistent.)
Eto mene opet! Very Happy

Ljeto je prošlo, a ja nisam baš nešto previše radila na fizici. Embarassed

Ali nema veze, jer me Bolonja tako i onako "kosi", pa se za sada ne živciram toliko. Rolling Eyes

U ovu srijedu (7.9.), sam izašla na OF1 po treći puta.

Sutra je reza.

Ako i ovaj puta padnem, čeka me komisija. Sad

Da li mi netko uopće "preporučuje" komisiju kod prof. Popovića i prof. Dulčića?

Nemo?

Prof. Antonić?

(Po Bolonji mi od ove godine prof. Dulčić predaje Osnove fizike umjesto prof. Popovića. Ne znam tko će biti asistent.)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 13:56 čet, 8. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="buba"]Da li mi netko uopće "preporučuje" komisiju kod prof. Popovića i prof. Dulčića?[/quote]

izbjegni ako možeš ;)
buba (napisa):
Da li mi netko uopće "preporučuje" komisiju kod prof. Popovića i prof. Dulčića?


izbjegni ako možeš Wink



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
buba
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 10. 2004. (21:53:15)
Postovi: (57B)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
38 = 125 - 87

PostPostano: 18:20 čet, 8. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nemo"][quote="buba"]Da li mi netko uopće "preporučuje" komisiju kod prof. Popovića i prof. Dulčića?[/quote]

izbjegni ako možeš ;)[/quote]
Nije ko da se već "debelo" ne dvoumim (pošto imam još druga dva ispita za vratom), ali morat ću još dobro razmisliti. :(

Do komisije je još više od dva tjedna (ako ipak sada ne prođem), tako da vremenski gledano, stvarno ne bi bio problem.

Ali isto tako mi je u interesu ne bavit se sa ovim kolegijem ako ga nemam šanse proći, a i prof. Dulčić (koji bi mi trebao biti u komisiji) će mi predavati ove godine, kako sam već rekla prije, pa mi nije do nepotrebne bruke. 8)

Prednost ovoga svega bi bila kada bih prošla na komisiji i lijepo ne bih imala više posla s ovim kolegije u nadolazećoj akademskoj godini. :D
nemo (napisa):
buba (napisa):
Da li mi netko uopće "preporučuje" komisiju kod prof. Popovića i prof. Dulčića?


izbjegni ako možeš Wink

Nije ko da se već "debelo" ne dvoumim (pošto imam još druga dva ispita za vratom), ali morat ću još dobro razmisliti. Sad

Do komisije je još više od dva tjedna (ako ipak sada ne prođem), tako da vremenski gledano, stvarno ne bi bio problem.

Ali isto tako mi je u interesu ne bavit se sa ovim kolegijem ako ga nemam šanse proći, a i prof. Dulčić (koji bi mi trebao biti u komisiji) će mi predavati ove godine, kako sam već rekla prije, pa mi nije do nepotrebne bruke. Cool

Prednost ovoga svega bi bila kada bih prošla na komisiji i lijepo ne bih imala više posla s ovim kolegije u nadolazećoj akademskoj godini. Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 20:34 čet, 8. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="buba"]Ali isto tako mi je u interesu ne bavit se sa ovim kolegijem ako ga nemam šanse proći, a i prof. Dulčić (koji bi mi trebao biti u komisiji) će mi predavati ove godine, kako sam već rekla prije, pa mi nije do nepotrebne bruke. 8)

Prednost ovoga svega bi bila kada bih prošla na komisiji i lijepo ne bih imala više posla s ovim kolegije u nadolazećoj akademskoj godini. :D[/quote]

i komisijski se može proći samo treba učiti. nije toliko lošija situacija, ali je imho ipak ugodnije na običnom ispitu.

a što se bruke tiče, mislim da ti Dulčić neće zamjeriti pad, ipak je on profesionalac 8)
buba (napisa):
Ali isto tako mi je u interesu ne bavit se sa ovim kolegijem ako ga nemam šanse proći, a i prof. Dulčić (koji bi mi trebao biti u komisiji) će mi predavati ove godine, kako sam već rekla prije, pa mi nije do nepotrebne bruke. Cool

Prednost ovoga svega bi bila kada bih prošla na komisiji i lijepo ne bih imala više posla s ovim kolegije u nadolazećoj akademskoj godini. Very Happy


i komisijski se može proći samo treba učiti. nije toliko lošija situacija, ali je imho ipak ugodnije na običnom ispitu.

a što se bruke tiče, mislim da ti Dulčić neće zamjeriti pad, ipak je on profesionalac Cool



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
buba
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 10. 2004. (21:53:15)
Postovi: (57B)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
38 = 125 - 87

PostPostano: 7:41 pet, 9. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nemo"]a što se bruke tiče, mislim da ti Dulčić neće zamjeriti pad, ipak je on profesionalac 8)[/quote]
Drago mi je da me barem netko ohrabruje, jer ja sam već sva izvan sebe. :(

Strašno me zanima fizika i čak sam razmišljala (neko vrijeme) da se prebacim na "čistu" fiziku, ali me ova situacija nimalo ne ohrabruje. :(

Sada već pomalo razmišljam da pređem na čistu matematiku ili na math u kombinaciji s nečim. :-|

Onda me pak počne "šorati" feeling, da je to samo jedan kolegij i da me to ne bi trebalo odmah obeshrabriti. :)
nemo (napisa):
a što se bruke tiče, mislim da ti Dulčić neće zamjeriti pad, ipak je on profesionalac Cool

Drago mi je da me barem netko ohrabruje, jer ja sam već sva izvan sebe. Sad

Strašno me zanima fizika i čak sam razmišljala (neko vrijeme) da se prebacim na "čistu" fiziku, ali me ova situacija nimalo ne ohrabruje. Sad

Sada već pomalo razmišljam da pređem na čistu matematiku ili na math u kombinaciji s nečim. Neutral

Onda me pak počne "šorati" feeling, da je to samo jedan kolegij i da me to ne bi trebalo odmah obeshrabriti. Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Ovaj forum je zaključan: ne možete postati/odgovarati/uređivati teme/postove.   Ova tema je zaključana: ne možete uređivati postove niti odgovarati.   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji siročići (oni koji nemaju svoj podforum) -> Ispiti i kolokviji (staro) Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan