Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Šokantna vijest...
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
n0mad
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 02. 2004. (12:58:32)
Postovi: (B3)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 12:22 sub, 18. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ninocka"]obrisan jedan ogromni posst[/quote]

Ninotchka, ovo mi je najdrazi post u ovom topicu! My thoughts exactly...

Btw, tia bi malo razjasnit jos jednu stvar.
"[b][i]Osoba je nevina dok se ne dokaze suprotno[/i][/b]" je potpuno netocna tvrdnja. Mozda nekima to nije evidentno, ali tocan (i izraz s kojim se ja slazem) glasi "[b][i]osoba ima status nevine osobe dok se ne dokaze suprotno[/i][/b]", dakle to sta se netko u nasem pravnom sustavu smatra nevinim, ne znaci da to zaista i jest, jer pojam nevin nadilazi taj isti sustav.
Da sumiram. "[i]Nevin[/i]" i "[i]nevin unutar pravnog sustava[/i]" -- not a same thing. :!:

Samo malo razjasnjavam. :D

[color=blue]Moderator edit: Pripaziti na kvotanje, molim :!:
Hvala.[/color]
ninocka (napisa):
obrisan jedan ogromni posst


Ninotchka, ovo mi je najdrazi post u ovom topicu! My thoughts exactly...

Btw, tia bi malo razjasnit jos jednu stvar.
"Osoba je nevina dok se ne dokaze suprotno" je potpuno netocna tvrdnja. Mozda nekima to nije evidentno, ali tocan (i izraz s kojim se ja slazem) glasi "osoba ima status nevine osobe dok se ne dokaze suprotno", dakle to sta se netko u nasem pravnom sustavu smatra nevinim, ne znaci da to zaista i jest, jer pojam nevin nadilazi taj isti sustav.
Da sumiram. "Nevin" i "nevin unutar pravnog sustava" – not a same thing. Exclamation

Samo malo razjasnjavam. Very Happy

Moderator edit: Pripaziti na kvotanje, molim Exclamation
Hvala.



_________________
Sig pobrisan by Admin zbog krsenja Pravila... hehe, fair enough Smile
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ninocka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 04. 2004. (16:03:44)
Postovi: (3D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: ne drzi me mjesto

PostPostano: 12:23 sub, 18. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="HijenA"]ja osobno ne smatram nekog pedofilom ako zeli spavati u istom krevetu sa djetetom. pod spavati mislim upravo to...spavati. druga stvar je ako se tu istu osobu prisiljava na seks. a to spavanje s djecom Michael nikad nije imao i to je njega kao osobu asocijaliziralo sa jednom dobnom skupinom. i sad kod njega postoji zelja da prozivi ono sto nikad nije mogao...nemoj mi reci da ti nikad kao dijete nisi isla prespavat kod nekoga.[/quote]

Ja [b]osobno[/b] smatram u najmanju ruku nastranim ako odrasla muska osoba zeli spavati u istom krevetu s djetetom ( iskljucujem ovdje roditelje i sl., rijec je o djetetu, odnosno jos gore djeci jer nije on bio posebno vezan za jednog djecaka, proslo ih je kroz njegov krevet dosta) koje ti nije nista u zivotu.

Ne mozes rec da to ne zvuci malo.. bolesno.
Zamisli da se radi o [b]tvom[/b] djetetu.
HijenA (napisa):
ja osobno ne smatram nekog pedofilom ako zeli spavati u istom krevetu sa djetetom. pod spavati mislim upravo to...spavati. druga stvar je ako se tu istu osobu prisiljava na seks. a to spavanje s djecom Michael nikad nije imao i to je njega kao osobu asocijaliziralo sa jednom dobnom skupinom. i sad kod njega postoji zelja da prozivi ono sto nikad nije mogao...nemoj mi reci da ti nikad kao dijete nisi isla prespavat kod nekoga.


Ja osobno smatram u najmanju ruku nastranim ako odrasla muska osoba zeli spavati u istom krevetu s djetetom ( iskljucujem ovdje roditelje i sl., rijec je o djetetu, odnosno jos gore djeci jer nije on bio posebno vezan za jednog djecaka, proslo ih je kroz njegov krevet dosta) koje ti nije nista u zivotu.

Ne mozes rec da to ne zvuci malo.. bolesno.
Zamisli da se radi o tvom djetetu.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Crni
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 12. 2003. (01:20:43)
Postovi: (23C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 29 - 25
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 14:03 sub, 18. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

A zamisli da imaš 16 godina, da si muško, da si heteroseksualnog usmjerenja i da ti je prvi seksualni kontakt [i]oralka[/i] koju ti daje drugi muškarac. I to na silu! :evil: :evil:
A zamisli da imaš 16 godina, da si muško, da si heteroseksualnog usmjerenja i da ti je prvi seksualni kontakt oralka koju ti daje drugi muškarac. I to na silu! Evil or Very Mad Evil or Very Mad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
n0mad
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 02. 2004. (12:58:32)
Postovi: (B3)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 0

PostPostano: 14:11 sub, 18. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

I jos jedna potencijalno korisna informacija u svrhu preciznijeg izrazavanja u ovako delikatnim raspravama ( :lol: ).
Pedofil koji posebno voli mladju musku djecu se naziva [b]pederast[/b]*. Just mentioning.
Malo vise informacija na wikipediji - [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Pederasty]pederasty[/url].

*imenica, ne pridjev :!: , nastala prvotno u engleskom jeziku sredinom 17. stoljeca, zatim dobila internacionalni oblik, iz grckog [i]paiderastēs[/i], doslovno “l[i]jubavnik djecaka[/i]”]
I jos jedna potencijalno korisna informacija u svrhu preciznijeg izrazavanja u ovako delikatnim raspravama ( Laughing ).
Pedofil koji posebno voli mladju musku djecu se naziva pederast*. Just mentioning.
Malo vise informacija na wikipediji - pederasty.

*imenica, ne pridjev Exclamation , nastala prvotno u engleskom jeziku sredinom 17. stoljeca, zatim dobila internacionalni oblik, iz grckog paiderastēs, doslovno “ljubavnik djecaka”]



_________________
Sig pobrisan by Admin zbog krsenja Pravila... hehe, fair enough Smile


Zadnja promjena: n0mad; 17:13 sub, 18. 6. 2005; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 14:38 sub, 18. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ninocka"]Slazem se :!: Bas je Jackson primjer toga kako presuda nije dokaz da je to nuzno i istina![/quote]

Ne, to je primjer da prva prica ne mora nuzno biti istina, cak niti kad "zrtva" progovori o tome. :? Sama si rekla da su ljudi spremni na sve. :| Ja se slazem da se ta tvrdnja moze aplicirati na D.V., ali mislim da moze i na sve ostale sudionike slucaja. :(

[quote="ninocka"]Kao manje je strasno zlostavlja li 17-godisnjaka ili 14-godisnjaka? Mislim da na zlostavljanima ostaju podjednako velike traume.[/quote]

Pazi, pricam o sexu, ne o zlostavljanju. :-s Poanta moje tvrdnje je tocno ovo sto ti tvrdis, ali u "drugom smjeru". :-s Ja sam pitao da li je tolika razlika sto su imali 17-godina, a ne samo par mjeseci vise, sto bi ih cinilo punoljetnima? :-k A da su bili punoljetni, ne bi stvar zanimala ni Sud ni novinare... :(

[quote="ninocka"]Sad mi je palo nesto na pamet. [b]Zanima me konkretan odgovor za sta mislite da profesor NIJE KRIV?[/b][/quote]

Ja ne mislim nista; jednostavno priznajem da nemam dovoljno podataka da bih o tome oformio misljenje i zato ne smatram ni da je ni da nije kriv! :roll:

Zasto se ljudi uvijek osjecaju pozvani suditi nekome, bez obzira da li su kompetentni ili ne? :-k

[quote="ninocka"]Mislis da prodavacica u mojoj vocarni koja svaki dan traca o tom slucaju i "pedofilcini" pojma ima o tome i da ju uopce zanima tko je konkretno on?[/quote]

Da joj ušeta u ducan, dobre su sanse da bi ga prepoznala sa slike. :evil:

A sto ako ušeta neko slican? :-k Tako jednog tipa u Zadru svako malo prijave policiji da je general Gotovina. :shock: Za "pedofiliju", covjek moze i batine pobrati, a ne samo prijavu policiji... :(

[quote="ninocka"]Uopce to nisam ni pomislila tako. Mislim da je policija pronasla kazete, zaplijenila i pogledala, a da su novinari o sadrzaju saznali bilo na sluzben (glasnogovornik policije) ili nesluzben nacin. [/quote]

Zasto se onda sada prica promijenila i profesor se nalazi na "samo" jednom filmu? :-k

[quote="ninocka"][quote="vsego"]Ne mozes inzistirati na tome da znas krivnju prije nego ga zadrzis. U tom slucaju ti ni ne trebaju svjedoci na koje bi utjecao. Ergo, moras ga zadrzati cim krenes s istragom...[/quote]
Zao mi je sto tu osjecam neki nepotreban podcjenjivacki ton.[/quote]

:-s Krivo osjecas. :PPP ;)

[quote="ninocka"]Ne moras ga zadrzat kad krene istraga. Pustali su i vecu gamad (ne znam jel ovo dozvoljen izraz) na slobodu. Zato je i dolazilo do mijenjanja iskaza i nestajanja svjedoka i neki veliki i vazni slucaji su padali u vodu.[/quote]

Pa bas to mijenjanje iskaza je, po meni, dovoljno da se ovdje postupi drugacije. 8)

[quote="ninocka"]Ne moras se ti prepoznat u tome, ali pod brani meni spadaju i oni koji ne vjeruju da je to istina.[/quote]

Zasto? :-k Mislis da svi moramo biti "za" ili "protiv" profesora? :-k

Ja sam "neutralan", zbog - kako gore rekoh - nedostatka provjerenih informacija. 8)

[quote="ninocka"]Naime nije se nitko nasao tu tko bi spomenuo trenutno aktualni slucaj Brezovica i domara i ravnateljicu pa rekao npr. cekajte, vidite da tih slucajeva ima jos, treba pricekati sta ce istrage utvrdit pa tek onda sudit, pa jadan domar tolike godine radi s djecom i u tom domu i sad mu se to ovako vraca a covjek mozda uopce nije kriv,ne, puno drugih navodnih pedofila koji su osvanuli u novinama smo osudili i zgrazali se nad tm ili samo to primili kao podatak.[/quote]

Pa, ovdje se ne raspravlja o domaru; sto onda da se bavim tim slucajem? :grebgreb:

I, da, naravno da me zanima slucaj nekoga koga poznam. :) No, to ne znaci da sam pristran, no isto tao necu ga niti napasti samo zato jer novine pisu na nacin koji ce ih najbolje prodati... :x
ninocka (napisa):
Slazem se Exclamation Bas je Jackson primjer toga kako presuda nije dokaz da je to nuzno i istina!


Ne, to je primjer da prva prica ne mora nuzno biti istina, cak niti kad "zrtva" progovori o tome. Confused Sama si rekla da su ljudi spremni na sve. Neutral Ja se slazem da se ta tvrdnja moze aplicirati na D.V., ali mislim da moze i na sve ostale sudionike slucaja. Sad

ninocka (napisa):
Kao manje je strasno zlostavlja li 17-godisnjaka ili 14-godisnjaka? Mislim da na zlostavljanima ostaju podjednako velike traume.


Pazi, pricam o sexu, ne o zlostavljanju. Eh? Poanta moje tvrdnje je tocno ovo sto ti tvrdis, ali u "drugom smjeru". Eh? Ja sam pitao da li je tolika razlika sto su imali 17-godina, a ne samo par mjeseci vise, sto bi ih cinilo punoljetnima? Think A da su bili punoljetni, ne bi stvar zanimala ni Sud ni novinare... Sad

ninocka (napisa):
Sad mi je palo nesto na pamet. Zanima me konkretan odgovor za sta mislite da profesor NIJE KRIV?


Ja ne mislim nista; jednostavno priznajem da nemam dovoljno podataka da bih o tome oformio misljenje i zato ne smatram ni da je ni da nije kriv! Rolling Eyes

Zasto se ljudi uvijek osjecaju pozvani suditi nekome, bez obzira da li su kompetentni ili ne? Think

ninocka (napisa):
Mislis da prodavacica u mojoj vocarni koja svaki dan traca o tom slucaju i "pedofilcini" pojma ima o tome i da ju uopce zanima tko je konkretno on?


Da joj ušeta u ducan, dobre su sanse da bi ga prepoznala sa slike. Evil or Very Mad

A sto ako ušeta neko slican? Think Tako jednog tipa u Zadru svako malo prijave policiji da je general Gotovina. Shocked Za "pedofiliju", covjek moze i batine pobrati, a ne samo prijavu policiji... Sad

ninocka (napisa):
Uopce to nisam ni pomislila tako. Mislim da je policija pronasla kazete, zaplijenila i pogledala, a da su novinari o sadrzaju saznali bilo na sluzben (glasnogovornik policije) ili nesluzben nacin.


Zasto se onda sada prica promijenila i profesor se nalazi na "samo" jednom filmu? Think

ninocka (napisa):
vsego (napisa):
Ne mozes inzistirati na tome da znas krivnju prije nego ga zadrzis. U tom slucaju ti ni ne trebaju svjedoci na koje bi utjecao. Ergo, moras ga zadrzati cim krenes s istragom...

Zao mi je sto tu osjecam neki nepotreban podcjenjivacki ton.


Eh? Krivo osjecas. Imam lijepi jezik Wink

ninocka (napisa):
Ne moras ga zadrzat kad krene istraga. Pustali su i vecu gamad (ne znam jel ovo dozvoljen izraz) na slobodu. Zato je i dolazilo do mijenjanja iskaza i nestajanja svjedoka i neki veliki i vazni slucaji su padali u vodu.


Pa bas to mijenjanje iskaza je, po meni, dovoljno da se ovdje postupi drugacije. Cool

ninocka (napisa):
Ne moras se ti prepoznat u tome, ali pod brani meni spadaju i oni koji ne vjeruju da je to istina.


Zasto? Think Mislis da svi moramo biti "za" ili "protiv" profesora? Think

Ja sam "neutralan", zbog - kako gore rekoh - nedostatka provjerenih informacija. Cool

ninocka (napisa):
Naime nije se nitko nasao tu tko bi spomenuo trenutno aktualni slucaj Brezovica i domara i ravnateljicu pa rekao npr. cekajte, vidite da tih slucajeva ima jos, treba pricekati sta ce istrage utvrdit pa tek onda sudit, pa jadan domar tolike godine radi s djecom i u tom domu i sad mu se to ovako vraca a covjek mozda uopce nije kriv,ne, puno drugih navodnih pedofila koji su osvanuli u novinama smo osudili i zgrazali se nad tm ili samo to primili kao podatak.


Pa, ovdje se ne raspravlja o domaru; sto onda da se bavim tim slucajem? Kotacici rade 100 na sat

I, da, naravno da me zanima slucaj nekoga koga poznam. Smile No, to ne znaci da sam pristran, no isto tao necu ga niti napasti samo zato jer novine pisu na nacin koji ce ih najbolje prodati... Mad



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ninocka
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 04. 2004. (16:03:44)
Postovi: (3D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: ne drzi me mjesto

PostPostano: 16:29 sub, 18. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ninocka"]Mislis da prodavacica u mojoj vocarni koja svaki dan traca o tom slucaju i "pedofilcini" pojma ima o tome i da ju uopce zanima tko je konkretno on?

[u]Da joj ušeta u ducan, dobre su sanse da bi ga prepoznala sa slike.[/u] :evil:

A sto ako ušeta neko slican? :-k Tako jednog tipa u Zadru svako malo prijave policiji da je general Gotovina. :shock: Za "pedofiliju", covjek moze i batine pobrati, a ne samo prijavu policiji... :(
[/quote]

To ti je samo dokaz subjektivnog razmisljanja. Pa stvarno mislis da nekoga koga u zivotu nisi upoznao ni vidio mozes odjednom prepoznati na osnovu one zamucene slike ili stasa od ramena do peta? :evil:
Ne zanima on sve na isti nacin, vjerujem da su rijetki oni koji nisu nikad bili u kontaktu s njim a da su ovome svemu pridodali neku vecu paznju od zgrazanja nad procitanim.
Gotovina u Zadru i Veljan u Zagrebu, to mi je neusporedivo. Gotovina bilogdje. Ma mislim uostalom dovoljno je pogledat koliko "celebritiya svih vrsta" sece svijetom a da nitko ne obrati paznju na njih ili ih prepozna tako da vjerujem da ni profesor osim u svom susjedstvu i medju ljudima koji ga poznaju nece imati posebnih problema. Koliko ljudi uopce ne cita novine? Koliko ih ne surfa?
Moze uostalom u moju vocarnu doc kupit kruh posve bezbrizan. Ako ce ga bit u prilici kupovat.
Svi mi drugacije razmisljamo i postupamo kad je rijec o nekom koga poznajes, a pogotovo kad je rijec o nekome od koga to ne ocekujes.
Do sad se natiskalo stotine tisuca primjeraka novina od kojih su neki prosli i kroz tvoje ruke a u kojima se punim imenom i prezimenom prozivalo ljude za raznorazne kriminalne i nekriminalne aktivnosti.
Pa nisam cula da se netko posebno bunio protiv objavljivanja toga tko je taj koji cini nedjelo.


Mislim da je jedna stvar indikativna. "Razapeli " su ga po novinama i vec 2 tjedna citamo samo gore i gore stvari o njemu. Do ovog dogadjaja bio je ugledan i priznat covjek, poznat sirokom krugu ljudi, a sad se nitko nigdje (ni njegova obitelj a kamoli netko dalji) nije javio ili izjasnio da nije moguce da je on kriv i da je to sve greska! Profesor se deklarirao kao homoseksualac i to aktivan u udruzi Iskorak, duze godina je razveden, iako je homoseksualnost kod nas jos uvijek tabu, ali svejedno mislim da bi se nasla neka "dobra dusa" pa pokusala ublaziti taj medijski linc. Uostalom, novine vole senzacije, vole patetiku, mislite da mogu pronaci nekog takvog da to vec ne bi bilo u ovoj cijeloj prici. Nitko, ali ama bas nitko, niti jedan njegov kolega, poznanik, clan obitelji, nitko, nije dao izjavu u novine i rekao nije moguce, on to ne bi ucinio.

[quote]
Ja sam "neutralan", zbog - kako gore rekoh - nedostatka provjerenih informacija. [/quote]
Kako inace donosis svoj sud o necemu? (kad to cujes na dnevniku ili procitas u novinama)
Nemoguce je bas sve provjeriti i zato sam i pitala konkretno u sta od optuzbi ne vjerujete. Koji dijelovi price su vam sumnjivi, mislim ovo me iskreno zanima jer uvazavam da netko moze imati drugacije misljenje od mene.
Mozda mi je teze prihvatiti da se nema stav o necemu, nisam bas ljubitelj neutralaca. NHF.

Jos samo nesto, vidjet cemo koliko vremena ce proc do eventualnog sudjenja, presude i u kojem daljnem smjeru ce uopce teci ova istraga. Pa cemo moci zakljuciti isplati li se cekat da ti zakon da naputak kako i sta ces mislit.
ninocka (napisa):
Mislis da prodavacica u mojoj vocarni koja svaki dan traca o tom slucaju i "pedofilcini" pojma ima o tome i da ju uopce zanima tko je konkretno on?

Da joj ušeta u ducan, dobre su sanse da bi ga prepoznala sa slike. Evil or Very Mad

A sto ako ušeta neko slican? Think Tako jednog tipa u Zadru svako malo prijave policiji da je general Gotovina. Shocked Za "pedofiliju", covjek moze i batine pobrati, a ne samo prijavu policiji... Sad


To ti je samo dokaz subjektivnog razmisljanja. Pa stvarno mislis da nekoga koga u zivotu nisi upoznao ni vidio mozes odjednom prepoznati na osnovu one zamucene slike ili stasa od ramena do peta? Evil or Very Mad
Ne zanima on sve na isti nacin, vjerujem da su rijetki oni koji nisu nikad bili u kontaktu s njim a da su ovome svemu pridodali neku vecu paznju od zgrazanja nad procitanim.
Gotovina u Zadru i Veljan u Zagrebu, to mi je neusporedivo. Gotovina bilogdje. Ma mislim uostalom dovoljno je pogledat koliko "celebritiya svih vrsta" sece svijetom a da nitko ne obrati paznju na njih ili ih prepozna tako da vjerujem da ni profesor osim u svom susjedstvu i medju ljudima koji ga poznaju nece imati posebnih problema. Koliko ljudi uopce ne cita novine? Koliko ih ne surfa?
Moze uostalom u moju vocarnu doc kupit kruh posve bezbrizan. Ako ce ga bit u prilici kupovat.
Svi mi drugacije razmisljamo i postupamo kad je rijec o nekom koga poznajes, a pogotovo kad je rijec o nekome od koga to ne ocekujes.
Do sad se natiskalo stotine tisuca primjeraka novina od kojih su neki prosli i kroz tvoje ruke a u kojima se punim imenom i prezimenom prozivalo ljude za raznorazne kriminalne i nekriminalne aktivnosti.
Pa nisam cula da se netko posebno bunio protiv objavljivanja toga tko je taj koji cini nedjelo.


Mislim da je jedna stvar indikativna. "Razapeli " su ga po novinama i vec 2 tjedna citamo samo gore i gore stvari o njemu. Do ovog dogadjaja bio je ugledan i priznat covjek, poznat sirokom krugu ljudi, a sad se nitko nigdje (ni njegova obitelj a kamoli netko dalji) nije javio ili izjasnio da nije moguce da je on kriv i da je to sve greska! Profesor se deklarirao kao homoseksualac i to aktivan u udruzi Iskorak, duze godina je razveden, iako je homoseksualnost kod nas jos uvijek tabu, ali svejedno mislim da bi se nasla neka "dobra dusa" pa pokusala ublaziti taj medijski linc. Uostalom, novine vole senzacije, vole patetiku, mislite da mogu pronaci nekog takvog da to vec ne bi bilo u ovoj cijeloj prici. Nitko, ali ama bas nitko, niti jedan njegov kolega, poznanik, clan obitelji, nitko, nije dao izjavu u novine i rekao nije moguce, on to ne bi ucinio.

Citat:

Ja sam "neutralan", zbog - kako gore rekoh - nedostatka provjerenih informacija.

Kako inace donosis svoj sud o necemu? (kad to cujes na dnevniku ili procitas u novinama)
Nemoguce je bas sve provjeriti i zato sam i pitala konkretno u sta od optuzbi ne vjerujete. Koji dijelovi price su vam sumnjivi, mislim ovo me iskreno zanima jer uvazavam da netko moze imati drugacije misljenje od mene.
Mozda mi je teze prihvatiti da se nema stav o necemu, nisam bas ljubitelj neutralaca. NHF.

Jos samo nesto, vidjet cemo koliko vremena ce proc do eventualnog sudjenja, presude i u kojem daljnem smjeru ce uopce teci ova istraga. Pa cemo moci zakljuciti isplati li se cekat da ti zakon da naputak kako i sta ces mislit.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:58 sub, 18. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Malo sam umoran od ponavljanja, pa necu vise... :( Samo dvije "sitnice":

1. Valjda je bitno da li ce (u slucaju da ga oslobode krivnje) moci otici u ducan [b]bas u svom kvartu[/b], a ne [i]bilo gdje osim u svom kvaru[/i]. :roll:

2. Sudjenje je u tijeku; procitaj npr. ovaj link gore. 8) Pinki je svjedocio, u ponedjeljak ce djelatnici Luga... :)
Malo sam umoran od ponavljanja, pa necu vise... Sad Samo dvije "sitnice":

1. Valjda je bitno da li ce (u slucaju da ga oslobode krivnje) moci otici u ducan bas u svom kvartu, a ne bilo gdje osim u svom kvaru. Rolling Eyes

2. Sudjenje je u tijeku; procitaj npr. ovaj link gore. Cool Pinki je svjedocio, u ponedjeljak ce djelatnici Luga... Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gogs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2002. (22:28:12)
Postovi: (155)16
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 17:42 sub, 18. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
Bavili su se ljudima koji su kod pirata kupovali CDove. :shock: Da razjasnim: [b]ne piratima, nego ljudima koji bi kupili par CDova!!![/b] :wall: [/quote]

Ovo me stvarno šokiralo vsego... Čemu lupanje glavom u zid?? Ljudi koji kupuju od pirata su svjesni da zapravo kradu i krše zakon... Čemu se onda čuditi kada ih policija privede... Svakako da treba privesti i sve ostale učesnike lanca, ali i kupci su prekršili zakon...
Da ne bi bilo zabune i ja sam kršitelj zakona i uvijek se nadam da me neće uhvatiti :)

[quote="vsego"]
[quote="ninocka"]Uostalom, pedofilija zasluzuje najvecu mogucu osudu.[/quote]

Samo, meni se cini da nije rijec o pedofiliji. :shock: To se pricalo u pocetku, a sada ispada da sve zrtve imaju 17-18 godina. :-s Da li je stvarno toliki problem sto nije pricekao godinu dana da budu sluzbeno punoljetni? :-k

[/quote]

koliko sam ja shvatio te pinkijeve price, on prica o godinama njegovih "odnosa" s profesorom... dakle nisu imali nesto samo sa njegovih 17 nego i ranije tako da ti ta tvoja tvrdnja pada u vodu...


I jos samo jedna stvar... Meni je zbilja muka od vasih usporedbi ovog slucaja sa slucajem sa Jaskonom koji je krajnje drugaciji... Tamo je motiv smjestanju bio novac i popularnost te ozracje javnosti prema M.Jacksonu...

Ovaj sllucaj je potpuno drugaciji... Prije ga se moze usporediti sa zupnikom Cucekom i ovim najnovijim slucajem iz brezovice...
tek toliko
vsego (napisa):

Bavili su se ljudima koji su kod pirata kupovali CDove. Shocked Da razjasnim: ne piratima, nego ljudima koji bi kupili par CDova!!! Brick wall


Ovo me stvarno šokiralo vsego... Čemu lupanje glavom u zid?? Ljudi koji kupuju od pirata su svjesni da zapravo kradu i krše zakon... Čemu se onda čuditi kada ih policija privede... Svakako da treba privesti i sve ostale učesnike lanca, ali i kupci su prekršili zakon...
Da ne bi bilo zabune i ja sam kršitelj zakona i uvijek se nadam da me neće uhvatiti Smile

vsego (napisa):

ninocka (napisa):
Uostalom, pedofilija zasluzuje najvecu mogucu osudu.


Samo, meni se cini da nije rijec o pedofiliji. Shocked To se pricalo u pocetku, a sada ispada da sve zrtve imaju 17-18 godina. Eh? Da li je stvarno toliki problem sto nije pricekao godinu dana da budu sluzbeno punoljetni? Think



koliko sam ja shvatio te pinkijeve price, on prica o godinama njegovih "odnosa" s profesorom... dakle nisu imali nesto samo sa njegovih 17 nego i ranije tako da ti ta tvoja tvrdnja pada u vodu...


I jos samo jedna stvar... Meni je zbilja muka od vasih usporedbi ovog slucaja sa slucajem sa Jaskonom koji je krajnje drugaciji... Tamo je motiv smjestanju bio novac i popularnost te ozracje javnosti prema M.Jacksonu...

Ovaj sllucaj je potpuno drugaciji... Prije ga se moze usporediti sa zupnikom Cucekom i ovim najnovijim slucajem iz brezovice...
tek toliko



_________________
Dvije stvari su beskonacne, svemir i ljudska glupost, ali sto se svemira tice nisam posve siguran.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Maariinaa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 09. 2004. (23:35:28)
Postovi: (23)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1
Lokacija: letim konstantnom brzinom somewhere over the rainbow

PostPostano: 17:48 sub, 18. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ninocka"]Mislim da je jedna stvar indikativna. "Razapeli " su ga po novinama i vec 2 tjedna citamo samo gore i gore stvari o njemu. Do ovog dogadjaja bio je ugledan i priznat covjek, poznat sirokom krugu ljudi, a sad se nitko nigdje (ni njegova obitelj a kamoli netko dalji) nije javio ili izjasnio da nije moguce da je on kriv i da je to sve greska! Profesor se deklarirao kao homoseksualac i to aktivan u udruzi Iskorak, duze godina je razveden, iako je homoseksualnost kod nas jos uvijek tabu, ali svejedno mislim da bi se nasla neka "dobra dusa" pa pokusala ublaziti taj medijski linc. Uostalom, novine vole senzacije, vole patetiku, mislite da mogu pronaci nekog takvog da to vec ne bi bilo u ovoj cijeloj prici. Nitko, ali ama bas nitko, niti jedan njegov kolega, poznanik, clan obitelji, nitko, nije dao izjavu u novine i rekao nije moguce, on to ne bi ucinio.[/quote]

Tko normalan bi se našao na udaru javnosti da brani (unaprijed kategoriziranog nekog kao) pedofila?? Nema toga što PR management može napraviti ako se netko u to upusti! Profesora, me thinks, vrlo malo ljudi dobro pozna, i ako to sve je istina, naravno da nikome nebi govorio o tome što ga pali, pogotovo nikome s kim radi, pa probably nema nikog tko bi uopće mogao njemu u prilog nešto reći. Inače mi to nekako nije strano, da je netko tko je super matematičar asocijalan ili da se drži za sebe, jako puno ih poznam takvih...
Btw nije mu samo stan pretražen nego i ured na faxu.
ninocka (napisa):
Mislim da je jedna stvar indikativna. "Razapeli " su ga po novinama i vec 2 tjedna citamo samo gore i gore stvari o njemu. Do ovog dogadjaja bio je ugledan i priznat covjek, poznat sirokom krugu ljudi, a sad se nitko nigdje (ni njegova obitelj a kamoli netko dalji) nije javio ili izjasnio da nije moguce da je on kriv i da je to sve greska! Profesor se deklarirao kao homoseksualac i to aktivan u udruzi Iskorak, duze godina je razveden, iako je homoseksualnost kod nas jos uvijek tabu, ali svejedno mislim da bi se nasla neka "dobra dusa" pa pokusala ublaziti taj medijski linc. Uostalom, novine vole senzacije, vole patetiku, mislite da mogu pronaci nekog takvog da to vec ne bi bilo u ovoj cijeloj prici. Nitko, ali ama bas nitko, niti jedan njegov kolega, poznanik, clan obitelji, nitko, nije dao izjavu u novine i rekao nije moguce, on to ne bi ucinio.


Tko normalan bi se našao na udaru javnosti da brani (unaprijed kategoriziranog nekog kao) pedofila?? Nema toga što PR management može napraviti ako se netko u to upusti! Profesora, me thinks, vrlo malo ljudi dobro pozna, i ako to sve je istina, naravno da nikome nebi govorio o tome što ga pali, pogotovo nikome s kim radi, pa probably nema nikog tko bi uopće mogao njemu u prilog nešto reći. Inače mi to nekako nije strano, da je netko tko je super matematičar asocijalan ili da se drži za sebe, jako puno ih poznam takvih...
Btw nije mu samo stan pretražen nego i ured na faxu.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bnikola
Mali od Foruma
(Administrator)
Mali od Foruma<br>(Administrator)


Pridružen/a: 04. 06. 2005. (12:41:23)
Postovi: (38D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 19 - 8
Lokacija: Ri-Zg

PostPostano: 18:04 sub, 18. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Maariinaa"]Tko normalan bi se našao na udaru javnosti da brani (unaprijed kategoriziranog nekog kao) pedofila?? Nema toga što PR management može napraviti ako se netko u to upusti! Profesora, me thinks, vrlo malo ljudi dobro pozna, i ako to sve je istina, naravno da nikome nebi govorio o tome što ga pali, pogotovo nikome s kim radi, pa probably nema nikog tko bi uopće mogao njemu u prilog nešto reći. Inače mi to nekako nije strano, da je netko tko je super matematičar asocijalan ili da se drži za sebe, jako puno ih poznam takvih...
Btw nije mu samo stan pretražen nego i ured na faxu.[/quote]

Upravo to. Ako je clan udruge Iskorak, sigurno je da nece drugi homoseksualci stati u njegovu obranu. Zasto? Pa da i oni stradaju! Gdje mi zivimo? Sjetite se, nedavno je kruzio mail s popisom i brojevima odredjene skupine homoseksualaca, pa se i to povlacilo po novinama i televiziji! A je li to vazna stvar i vazna vijest? Ja mislim da nije. Koliko je dugo bila prisutna u medijima? Predugo.

Ono sto je moguce je da se novinari u nedostatku drugih tema zalijepe za nesto tipa D.V. i onda navlace danima tu temu i pisu i najmanji dogadjaj sto se u vezi s tim dogadja. Zasto? Zbog toga da se javnosti skrene paznja od drugih vaznijih problema! S obzirom da sam upucen u situaciju, mogu garantirati da je nedavna kupovina presretaca na autocestama cisto skrivanje pravih problema od ociju javnosti! Zasto? Pa zato sto se zna da je na autocestama najmanje prometnih nesreca. Zasto? Ljudi znaju da su velike brzine i paze se. Svi se hvale kako su napravili veliku stvar i mi sad imamo kontrole na cestama! A ono sto se dogadja na drugim cestama? Pa stalno su naslovi koliko je novih poginulo. Gdje? U gradovima, na "obicnim" cestama, magistralama.... Znam da sam otisao offtopic, ali to je primjer kako se neke stvari koriste za odvlacenje paznje javnosti.

Ja ne kazem da D.V. nije kriv, ne kazem niti da je kriv. Niti sam vidio dokaze niti je moj posao reci da je kriv. Ali sve to zvuci jako cudno. Procitajte si te izjave tih ljudi i vidjet cete da ima suprotnosti...
Maariinaa (napisa):
Tko normalan bi se našao na udaru javnosti da brani (unaprijed kategoriziranog nekog kao) pedofila?? Nema toga što PR management može napraviti ako se netko u to upusti! Profesora, me thinks, vrlo malo ljudi dobro pozna, i ako to sve je istina, naravno da nikome nebi govorio o tome što ga pali, pogotovo nikome s kim radi, pa probably nema nikog tko bi uopće mogao njemu u prilog nešto reći. Inače mi to nekako nije strano, da je netko tko je super matematičar asocijalan ili da se drži za sebe, jako puno ih poznam takvih...
Btw nije mu samo stan pretražen nego i ured na faxu.


Upravo to. Ako je clan udruge Iskorak, sigurno je da nece drugi homoseksualci stati u njegovu obranu. Zasto? Pa da i oni stradaju! Gdje mi zivimo? Sjetite se, nedavno je kruzio mail s popisom i brojevima odredjene skupine homoseksualaca, pa se i to povlacilo po novinama i televiziji! A je li to vazna stvar i vazna vijest? Ja mislim da nije. Koliko je dugo bila prisutna u medijima? Predugo.

Ono sto je moguce je da se novinari u nedostatku drugih tema zalijepe za nesto tipa D.V. i onda navlace danima tu temu i pisu i najmanji dogadjaj sto se u vezi s tim dogadja. Zasto? Zbog toga da se javnosti skrene paznja od drugih vaznijih problema! S obzirom da sam upucen u situaciju, mogu garantirati da je nedavna kupovina presretaca na autocestama cisto skrivanje pravih problema od ociju javnosti! Zasto? Pa zato sto se zna da je na autocestama najmanje prometnih nesreca. Zasto? Ljudi znaju da su velike brzine i paze se. Svi se hvale kako su napravili veliku stvar i mi sad imamo kontrole na cestama! A ono sto se dogadja na drugim cestama? Pa stalno su naslovi koliko je novih poginulo. Gdje? U gradovima, na "obicnim" cestama, magistralama.... Znam da sam otisao offtopic, ali to je primjer kako se neke stvari koriste za odvlacenje paznje javnosti.

Ja ne kazem da D.V. nije kriv, ne kazem niti da je kriv. Niti sam vidio dokaze niti je moj posao reci da je kriv. Ali sve to zvuci jako cudno. Procitajte si te izjave tih ljudi i vidjet cete da ima suprotnosti...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Maariinaa
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 09. 2004. (23:35:28)
Postovi: (23)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1
Lokacija: letim konstantnom brzinom somewhere over the rainbow

PostPostano: 18:10 sub, 18. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hmm, that's just it, u jednom od članaka vidjeh da je Dorino Manzin, predsjednik udruge Iskorak rekao da prof nije član udruge. Zašto bi itko tko brani homosexualce stao u njegovu obranu, profesor nije pod istragom jer je homosexualac, već zato jer je optužen za pedofiliju, i jako mi je čudno da profesor ne zna razliku između to dvoje (na prvom saslušanju je na optužbe reagirao da će mu udruga Iskorak dati pravnu podršku jer je homosexualac)... I rest my case.
Hmm, that's just it, u jednom od članaka vidjeh da je Dorino Manzin, predsjednik udruge Iskorak rekao da prof nije član udruge. Zašto bi itko tko brani homosexualce stao u njegovu obranu, profesor nije pod istragom jer je homosexualac, već zato jer je optužen za pedofiliju, i jako mi je čudno da profesor ne zna razliku između to dvoje (na prvom saslušanju je na optužbe reagirao da će mu udruga Iskorak dati pravnu podršku jer je homosexualac)... I rest my case.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 10:20 ned, 19. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Niste shvatili...
Hrabrih koji bi ustali protiv napada na homoseksualnost uvijek se nadje, medjutim pedofile nitko nece branit...
Znaci, da postoji itko tko vjeruje da on to nije mogao ucinit ili bio sposoban, takav bi se vec javio. [u]Obitelj,[/u]prijatelj,bilotko...
Nista mu ne ide u prilog...
Niste shvatili...
Hrabrih koji bi ustali protiv napada na homoseksualnost uvijek se nadje, medjutim pedofile nitko nece branit...
Znaci, da postoji itko tko vjeruje da on to nije mogao ucinit ili bio sposoban, takav bi se vec javio. Obitelj,prijatelj,bilotko...
Nista mu ne ide u prilog...


[Vrh]
goc9999
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 10. 2003. (19:31:20)
Postovi: (238)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 27 - 22
Lokacija: Utrina

PostPostano: 14:33 ned, 19. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

marinaa napisa[quote]Profesor se deklarirao kao homoseksualac i to aktivan u udruzi Iskorak[/quote]

ja sam to htio demantirat ali si i ti sama to ucinila[quote] Dorino Manzin, predsjednik udruge Iskorak rekao da prof nije član udruge.[/quote]

mozda je prof htio da netko i stane iza njega,ali ovi to nisu htjeli! da li zato sto on uistinu nije njihov clan ili.... ali brijem da nije bio njihov clan jer bi on vec mahao sa nekom potvrdom i govorio kako "njegova" udruga nece stati iza njega! mislim da su mu to odvjetnici savjetovali da ne bi bio sam u borbi,jer su ga se svi vec odrekli!!!
[quote]Nitko, ali ama bas nitko, niti jedan njegov kolega, poznanik, clan obitelji, nitko, nije dao izjavu u novine i rekao nije moguce, on to ne bi ucinio. [/quote]
marinaa napisa
Citat:
Profesor se deklarirao kao homoseksualac i to aktivan u udruzi Iskorak


ja sam to htio demantirat ali si i ti sama to ucinila
Citat:
Dorino Manzin, predsjednik udruge Iskorak rekao da prof nije član udruge.


mozda je prof htio da netko i stane iza njega,ali ovi to nisu htjeli! da li zato sto on uistinu nije njihov clan ili.... ali brijem da nije bio njihov clan jer bi on vec mahao sa nekom potvrdom i govorio kako "njegova" udruga nece stati iza njega! mislim da su mu to odvjetnici savjetovali da ne bi bio sam u borbi,jer su ga se svi vec odrekli!!!
Citat:
Nitko, ali ama bas nitko, niti jedan njegov kolega, poznanik, clan obitelji, nitko, nije dao izjavu u novine i rekao nije moguce, on to ne bi ucinio.



_________________
10100111001
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
zriki
Gost





PostPostano: 9:58 pon, 20. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako se dokaže da je D.V. uistinu zlostavljao maloljetnike, na bilo što prisiljavao retardirane ili djecu, da, treba biti osuđen. No, iz većine ovih priča “zlostavljanih” proizlazi da su isti [u]bježali[/u] iz doma i [u]dobrovoljno[/u] dolazili k njemu pritom uzimajući lovu u zamjenu za neke “usluge”. Dakle, riječ je o prostituciji. Postoji li kod nas zakon koji omogućuje kazneni progon klijenata prostitutki, bez obzira na spol? Mislim da ne. U nečiji osjećaj za moralno i časno i s tim povezano uobičajeno zgražanje ne želim ulaziti. A to što su (još) maloljetni – dobar dio mojih kolega s faksa ima cure srednjoškolke i nije baš da se čuvaju za brak. Da li to znači da i njih treba kazneno goniti? Dok nitko nikoga ni na što ne prisiljava, dobna granica kod koje je to dopušteno je, mislim, 14 godina.

A što se tiče obitelji, prijatelja, poznanika koji su se zavuki u mišje rupe i šute, tu fino paše onaj citat Martina Niemüllera kojeg je poslije posudio Imre Kertesz: “Kad su došli po susjede Židove, šutio je jer nije bio Židov. Kad su odveli susjede komuniste, šutio je jer nije bio komunist. Kad su odvedene susjede lezbijke, šutio je jer nije bio homoseksualac. Kad su došli po njega... [b]Više nije bilo susjeda koji bi ga branio[/b].”
Ako se dokaže da je D.V. uistinu zlostavljao maloljetnike, na bilo što prisiljavao retardirane ili djecu, da, treba biti osuđen. No, iz većine ovih priča “zlostavljanih” proizlazi da su isti bježali iz doma i dobrovoljno dolazili k njemu pritom uzimajući lovu u zamjenu za neke “usluge”. Dakle, riječ je o prostituciji. Postoji li kod nas zakon koji omogućuje kazneni progon klijenata prostitutki, bez obzira na spol? Mislim da ne. U nečiji osjećaj za moralno i časno i s tim povezano uobičajeno zgražanje ne želim ulaziti. A to što su (još) maloljetni – dobar dio mojih kolega s faksa ima cure srednjoškolke i nije baš da se čuvaju za brak. Da li to znači da i njih treba kazneno goniti? Dok nitko nikoga ni na što ne prisiljava, dobna granica kod koje je to dopušteno je, mislim, 14 godina.

A što se tiče obitelji, prijatelja, poznanika koji su se zavuki u mišje rupe i šute, tu fino paše onaj citat Martina Niemüllera kojeg je poslije posudio Imre Kertesz: “Kad su došli po susjede Židove, šutio je jer nije bio Židov. Kad su odveli susjede komuniste, šutio je jer nije bio komunist. Kad su odvedene susjede lezbijke, šutio je jer nije bio homoseksualac. Kad su došli po njega... Više nije bilo susjeda koji bi ga branio.”


[Vrh]
goc9999
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 10. 2003. (19:31:20)
Postovi: (238)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 27 - 22
Lokacija: Utrina

PostPostano: 10:58 pon, 20. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

fantastican citat!!!!!
fantastican citat!!!!!



_________________
10100111001
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gogs
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 10. 2002. (22:28:12)
Postovi: (155)16
Sarma = la pohva - posuda
= 14 - 11
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 23:42 pon, 20. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

zriki samo bih ti htio obratiti paznju da su svi zlostavljani (ili prostitutke kako ih nazivas) vecinom bili retardirani... mislim da to iskljucuje onda tvoju prostituciju...
zriki samo bih ti htio obratiti paznju da su svi zlostavljani (ili prostitutke kako ih nazivas) vecinom bili retardirani... mislim da to iskljucuje onda tvoju prostituciju...



_________________
Dvije stvari su beskonacne, svemir i ljudska glupost, ali sto se svemira tice nisam posve siguran.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Gost






PostPostano: 9:40 uto, 21. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="zriki"]A to što su (još) maloljetni – [u]dobar dio mojih kolega s faksa ima cure srednjoškolke i nije baš da se čuvaju za brak[/u]. Da li to znači da i njih treba kazneno goniti? Dok nitko nikoga ni na što ne prisiljava, dobna granica kod koje je to dopušteno je, mislim, 14 godina.
[/quote]
malo me zivciraju ove usporedbe koje veze blage nemaju sa ovim slucajem taman da je bila rijec i o prostituciji, vjerujem da te tvoje kolege ne placaju tim svojim srednjoskolkama. Uostalom mislim da se u ovoj raspravi nije pojavilo neko zgrazanje nad time sto je netko seksualno aktivan nego se zgrazamo nad cinjenicom da su u pitanju 57-godisnja i 16-godisnja osoba gdje je pristanak (i svjesnost tog cina u slucaju retardiranih) ove potonje jako upitna.

A ovi primjeri u rangu izgovora silovatelja "pa sama je to htjela, nosila je minicu..." su mi fakat iritantni.
zriki (napisa):
A to što su (još) maloljetni – dobar dio mojih kolega s faksa ima cure srednjoškolke i nije baš da se čuvaju za brak. Da li to znači da i njih treba kazneno goniti? Dok nitko nikoga ni na što ne prisiljava, dobna granica kod koje je to dopušteno je, mislim, 14 godina.

malo me zivciraju ove usporedbe koje veze blage nemaju sa ovim slucajem taman da je bila rijec i o prostituciji, vjerujem da te tvoje kolege ne placaju tim svojim srednjoskolkama. Uostalom mislim da se u ovoj raspravi nije pojavilo neko zgrazanje nad time sto je netko seksualno aktivan nego se zgrazamo nad cinjenicom da su u pitanju 57-godisnja i 16-godisnja osoba gdje je pristanak (i svjesnost tog cina u slucaju retardiranih) ove potonje jako upitna.

A ovi primjeri u rangu izgovora silovatelja "pa sama je to htjela, nosila je minicu..." su mi fakat iritantni.


[Vrh]
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 10:01 uto, 21. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"][quote="zriki"]A to što su (još) maloljetni – [u]dobar dio mojih kolega s faksa ima cure srednjoškolke i nije baš da se čuvaju za brak[/u]. Da li to znači da i njih treba kazneno goniti? Dok nitko nikoga ni na što ne prisiljava, dobna granica kod koje je to dopušteno je, mislim, 14 godina.
[/quote]
malo me zivciraju ove usporedbe koje veze blage nemaju sa ovim slucajem taman da je bila rijec i o prostituciji, vjerujem da te tvoje kolege ne placaju tim svojim srednjoskolkama. Uostalom mislim da se u ovoj raspravi nije pojavilo neko zgrazanje nad time sto je netko seksualno aktivan nego se zgrazamo nad cinjenicom da su u pitanju 57-godisnja i 16-godisnja osoba gdje je pristanak (i svjesnost tog cina u slucaju retardiranih) ove potonje jako upitna.

A ovi primjeri u rangu izgovora silovatelja "pa sama je to htjela, nosila je minicu..." su mi fakat iritantni.[/quote]

a sta onda reci na ovo:
[img]http://student.fizika.org/~lovro/Stuhpa.jpg[/img]
Anonymous (napisa):
zriki (napisa):
A to što su (još) maloljetni – dobar dio mojih kolega s faksa ima cure srednjoškolke i nije baš da se čuvaju za brak. Da li to znači da i njih treba kazneno goniti? Dok nitko nikoga ni na što ne prisiljava, dobna granica kod koje je to dopušteno je, mislim, 14 godina.

malo me zivciraju ove usporedbe koje veze blage nemaju sa ovim slucajem taman da je bila rijec i o prostituciji, vjerujem da te tvoje kolege ne placaju tim svojim srednjoskolkama. Uostalom mislim da se u ovoj raspravi nije pojavilo neko zgrazanje nad time sto je netko seksualno aktivan nego se zgrazamo nad cinjenicom da su u pitanju 57-godisnja i 16-godisnja osoba gdje je pristanak (i svjesnost tog cina u slucaju retardiranih) ove potonje jako upitna.

A ovi primjeri u rangu izgovora silovatelja "pa sama je to htjela, nosila je minicu..." su mi fakat iritantni.


a sta onda reci na ovo:



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
angel of hell
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 11. 2004. (20:29:52)
Postovi: (12)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 11:42 uto, 21. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

a što bi trebali reći?

to je za mene eklatantan primjer zlostavljanja i kršenja ljudskih prava....
a što bi trebali reći?

to je za mene eklatantan primjer zlostavljanja i kršenja ljudskih prava....


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bnikola
Mali od Foruma
(Administrator)
Mali od Foruma<br>(Administrator)


Pridružen/a: 04. 06. 2005. (12:41:23)
Postovi: (38D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 19 - 8
Lokacija: Ri-Zg

PostPostano: 12:17 uto, 21. 6. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="angel of hell"]a što bi trebali reći?

to je za mene eklatantan primjer zlostavljanja i kršenja ljudskih prava....[/quote]

Da, ali covjek nije netko poznat ili sveucilisni profesor da bi ga se povlacilo po novinama sada zbog toga. Bojimj se da takvih primjera ima jos puno!
angel of hell (napisa):
a što bi trebali reći?

to je za mene eklatantan primjer zlostavljanja i kršenja ljudskih prava....


Da, ali covjek nije netko poznat ili sveucilisni profesor da bi ga se povlacilo po novinama sada zbog toga. Bojimj se da takvih primjera ima jos puno!



_________________
Život je lijep, tako kažu...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće
Stranica 6 / 8.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan