Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

u Trst po farmerke

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  

Nakon faksa bi radije
ostao u Hrvatskoj
58%
 58%  [ 17 ]
otisao u inozemstvo
41%
 41%  [ 12 ]
Ukupno glasova : 29

Autor/ica Poruka
DarkLord
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 09. 2005. (18:21:25)
Postovi: (4A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 3 - 5
Lokacija: Pariz-London-New York

PostPostano: 22:03 pet, 16. 9. 2005    Naslov: u Trst po farmerke Citirajte i odgovorite

Nekad me uhvati totalna paranoja gdje, kako i sta poslije faksa (zato podsvjesno i padam godinu :wink: )Primorac zove hrvatske znanstvenike da se vrate i jedino cime ih mami je domoljublje. Steta sta se od toga ne moze kupit stan i hrana. Recimo kvadrat novogradnje 3 kila domoljublja. U slucaju da mi netko ponudi posao vjerovatno bi i osta, ali koja je sansa za to? Volia bi ostat, jer malo di je zabavno ka doma, ali treba od neceg i zivit...
Nekad me uhvati totalna paranoja gdje, kako i sta poslije faksa (zato podsvjesno i padam godinu Wink )Primorac zove hrvatske znanstvenike da se vrate i jedino cime ih mami je domoljublje. Steta sta se od toga ne moze kupit stan i hrana. Recimo kvadrat novogradnje 3 kila domoljublja. U slucaju da mi netko ponudi posao vjerovatno bi i osta, ali koja je sansa za to? Volia bi ostat, jer malo di je zabavno ka doma, ali treba od neceg i zivit...



_________________
I drink to make other people more interesting
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 0:03 sub, 17. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

a da radis u inozemstvu a zivis u hrvatskoj
zasto bi to bilo nemoguce???
a da radis u inozemstvu a zivis u hrvatskoj
zasto bi to bilo nemoguce???



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 0:15 sub, 17. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

vec sam te htjela tjesiti kako ce se uvijek naci neka banka za tebe.... a onda sam pogledala autora posta.... :wink:

dakle, za sve koji ga zele tjesiti - kolega je s biologije (ne znam koji smjer)

ja te necu tjesit... mislim da u RH nema vise dovoljno dobrih poslova na raspolaganju za biologe.... idi van cim i ako ti se ukaze prilika...... fućkaš domoljublje ako ce ti napredak kocit lose ministarstvo (dadada, nama je najbitniji vas znanstveni rad, evo ti sad 3 grupe 1. godine, zadaca, kolokviji, seminari i to sve mora biti gotovo srijedom u 12 svaki tjedan.... ), ako neces imati dovoljno love za poplacati sve kredite.....
mislim da je zapravo RH losa zemlja, jer se izuzetno lose bavi kvalitetnim skolstvom... npr, zasto se dopusta da ekonomija upisuje 1000 ljudi godisnje... (idem samo po poznatom primjeru) - koliko je ekonomista zaposleno, a koliko ih je na burzi?
RH ne radi dobro, a oni koji imaju dobre ideje, ne mogu ih iznijeti jer nisu na vlasti u bilo kojem smislu....

meni osobno se svakim danom sve vise gadi kad se pojavi nesto sto mi pokaze u kakvoj okolini ja to zivim..... s time da je okolina sve do granice, ofkors....
mozda u nekoj drugoj drzavi bi bilo bolje, jer ne bih znala sve zakulisne price.... ne znam..... ali me ovo jako podsjeca na 'blago onima koji zive u neznanju' aka 'zivot u ruzicastim oblacima'
kad ne znas tocno sto je sve oko tebe, i ne zivciras se oko toga..... to mozda nije tako lose.....
ja to ne mogu... i zato se zivciram..... i to je razlog zasto mislim da sto prije trebam mijenjait okolinu, otici u nepoznato, i suzdrzati se od svojih nagona za njuskanjem i saznavanjem onoga ispod.....

mislim da promjena lokacije unutar ove drzave ne bi mogla napraviti puno.... jer to je sve mentalitet..... kad covjek spomene balasevica u razgovoru s frendom, a kreten sastrane skoci na njega s nozem i dere se da je on prokleti srbin i da ima slusat thompsona..... (sorry, frisko mi je... znat ce onaj kome je namijenjeno) to je stvar mentaliteta..... krenemo li raspravljati o 'pozivima' tompsonovih pjesama, preko toga da je tip potegao noz 'samo' zbog ukusa u glazbi.... dodje mi da vristeci odem na neki samotni otok di nece biti _toliko_ primitivizma...
a onda se bojim okrenuti na cesti, jer ne znam sto cu 'novoga' saznati o 'lijepoj nasoj'

meni je jedna stvar na ovom teritoriju prekrasna..... zemlja.... priroda herself.... i to tamo gdje nema covjeka da ju je stigao unistiti.....
eto, npr, necu NIKAD imati prilike upoznati sve cari mljeta ako ikad odem jednom tamo jer su nekaznjeno dopustili unistavanje nekoliko ZASTICENIH plaza na mljetu da bi se snimao survivor :blju:

ne, prestajem razmisljati i idem si radit nesto za jest...
vec sam te htjela tjesiti kako ce se uvijek naci neka banka za tebe.... a onda sam pogledala autora posta.... Wink

dakle, za sve koji ga zele tjesiti - kolega je s biologije (ne znam koji smjer)

ja te necu tjesit... mislim da u RH nema vise dovoljno dobrih poslova na raspolaganju za biologe.... idi van cim i ako ti se ukaze prilika...... fućkaš domoljublje ako ce ti napredak kocit lose ministarstvo (dadada, nama je najbitniji vas znanstveni rad, evo ti sad 3 grupe 1. godine, zadaca, kolokviji, seminari i to sve mora biti gotovo srijedom u 12 svaki tjedan.... ), ako neces imati dovoljno love za poplacati sve kredite.....
mislim da je zapravo RH losa zemlja, jer se izuzetno lose bavi kvalitetnim skolstvom... npr, zasto se dopusta da ekonomija upisuje 1000 ljudi godisnje... (idem samo po poznatom primjeru) - koliko je ekonomista zaposleno, a koliko ih je na burzi?
RH ne radi dobro, a oni koji imaju dobre ideje, ne mogu ih iznijeti jer nisu na vlasti u bilo kojem smislu....

meni osobno se svakim danom sve vise gadi kad se pojavi nesto sto mi pokaze u kakvoj okolini ja to zivim..... s time da je okolina sve do granice, ofkors....
mozda u nekoj drugoj drzavi bi bilo bolje, jer ne bih znala sve zakulisne price.... ne znam..... ali me ovo jako podsjeca na 'blago onima koji zive u neznanju' aka 'zivot u ruzicastim oblacima'
kad ne znas tocno sto je sve oko tebe, i ne zivciras se oko toga..... to mozda nije tako lose.....
ja to ne mogu... i zato se zivciram..... i to je razlog zasto mislim da sto prije trebam mijenjait okolinu, otici u nepoznato, i suzdrzati se od svojih nagona za njuskanjem i saznavanjem onoga ispod.....

mislim da promjena lokacije unutar ove drzave ne bi mogla napraviti puno.... jer to je sve mentalitet..... kad covjek spomene balasevica u razgovoru s frendom, a kreten sastrane skoci na njega s nozem i dere se da je on prokleti srbin i da ima slusat thompsona..... (sorry, frisko mi je... znat ce onaj kome je namijenjeno) to je stvar mentaliteta..... krenemo li raspravljati o 'pozivima' tompsonovih pjesama, preko toga da je tip potegao noz 'samo' zbog ukusa u glazbi.... dodje mi da vristeci odem na neki samotni otok di nece biti _toliko_ primitivizma...
a onda se bojim okrenuti na cesti, jer ne znam sto cu 'novoga' saznati o 'lijepoj nasoj'

meni je jedna stvar na ovom teritoriju prekrasna..... zemlja.... priroda herself.... i to tamo gdje nema covjeka da ju je stigao unistiti.....
eto, npr, necu NIKAD imati prilike upoznati sve cari mljeta ako ikad odem jednom tamo jer su nekaznjeno dopustili unistavanje nekoliko ZASTICENIH plaza na mljetu da bi se snimao survivor Krcko kaze 'blju' - sto vise reci?

ne, prestajem razmisljati i idem si radit nesto za jest...



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 0:29 sub, 17. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="bily"]a da radis u inozemstvu a zivis u hrvatskoj
zasto bi to bilo nemoguce???[/quote]

IMO nije skroz nemoguce... ali zamisli si ovo:
posao je kojih 8 sati rada, bilo kam da iz zagreba ides treba ti preko sat vremena, racunaj bar dva i jos si u hrvatskoj (promet)
so..... na put, prema bpr sloveniji bi gubio kojih 3 sata u svakom smjeru... i to si lucky bastard ako uspijes stici do ljubljane do tad (pricaju da se moze, vjeruem da se moze, ali ne s nasim prometom)
sjetimo se granicnih prijelaza.... cekanja...
mislim da je ovih 3 sata minimum....
znaci, 14 sati provodis SVAKI dan na putu i na poslu..... 10 sati si ako ima srece - doma.... od toga bi ti bilo pozlejno da imas bar 6-8 sati sna....
2 sata za kuhanje i hranjenje....

is it a life?
ni pesa ne bi stigao prosestati, da ne spominjemo odnos sa potencijalnom obitelji....

to bi imalo vise smisla ljudima koji vec sad jesu blizu granice.... samo pogledajmo koje se drzave nude.... BIH - opce poznato da je isplativije raditi u RH a zivjeti u BIH.. jedna manje, SiCG - mislim da je ista prica... apropo zivotnih standarada.... SLO smo naveli kao ok primjer.... i Madjarska - ako divanis madjarski, i blizu si, mozda i nije tako lose..... ali sumnjam da bi Madj uzela samo tako nekoga - ipak oni subvencioniraju svoje ljude da im poprave mogucnost hranjenja at least....
sto se slovenije tice, a i madjarske tice - mislim da su ponude poslova definitivno ogranicene.... da li trebaju biologa i matematicara... ne znam....
mozda bi nekog high tech strucnjaka i zaposlili -znas ono, dr.sc. i slicno, ali osobu koja je tek ispala s faxa... samo dipl.ing... ne bih dala ruku u vatru...

a budimo realni, mi sad pricamo o sebi i tome gdje bi MI radili.... a ne to tome gdje bi 'kumice s placa' radile, ili neki uvazeni prof.dr.sc.
bily (napisa):
a da radis u inozemstvu a zivis u hrvatskoj
zasto bi to bilo nemoguce???


IMO nije skroz nemoguce... ali zamisli si ovo:
posao je kojih 8 sati rada, bilo kam da iz zagreba ides treba ti preko sat vremena, racunaj bar dva i jos si u hrvatskoj (promet)
so..... na put, prema bpr sloveniji bi gubio kojih 3 sata u svakom smjeru... i to si lucky bastard ako uspijes stici do ljubljane do tad (pricaju da se moze, vjeruem da se moze, ali ne s nasim prometom)
sjetimo se granicnih prijelaza.... cekanja...
mislim da je ovih 3 sata minimum....
znaci, 14 sati provodis SVAKI dan na putu i na poslu..... 10 sati si ako ima srece - doma.... od toga bi ti bilo pozlejno da imas bar 6-8 sati sna....
2 sata za kuhanje i hranjenje....

is it a life?
ni pesa ne bi stigao prosestati, da ne spominjemo odnos sa potencijalnom obitelji....

to bi imalo vise smisla ljudima koji vec sad jesu blizu granice.... samo pogledajmo koje se drzave nude.... BIH - opce poznato da je isplativije raditi u RH a zivjeti u BIH.. jedna manje, SiCG - mislim da je ista prica... apropo zivotnih standarada.... SLO smo naveli kao ok primjer.... i Madjarska - ako divanis madjarski, i blizu si, mozda i nije tako lose..... ali sumnjam da bi Madj uzela samo tako nekoga - ipak oni subvencioniraju svoje ljude da im poprave mogucnost hranjenja at least....
sto se slovenije tice, a i madjarske tice - mislim da su ponude poslova definitivno ogranicene.... da li trebaju biologa i matematicara... ne znam....
mozda bi nekog high tech strucnjaka i zaposlili -znas ono, dr.sc. i slicno, ali osobu koja je tek ispala s faxa... samo dipl.ing... ne bih dala ruku u vatru...

a budimo realni, mi sad pricamo o sebi i tome gdje bi MI radili.... a ne to tome gdje bi 'kumice s placa' radile, ili neki uvazeni prof.dr.sc.



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
filipnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2003. (01:17:46)
Postovi: (399)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5
Lokacija: cvrsto na stolici

PostPostano: 0:37 sub, 17. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

makar ja mislim da bi bilo dobro par godina raditi vani, da dobis pravi dojam kak se radi, jer kod nas.... pa hajmo samo reci, da nase firme nisu najbolji primjer radne okoline! Znam to po iskustvima moje sestre!!
makar ja mislim da bi bilo dobro par godina raditi vani, da dobis pravi dojam kak se radi, jer kod nas.... pa hajmo samo reci, da nase firme nisu najbolji primjer radne okoline! Znam to po iskustvima moje sestre!!



_________________
Dwarf Everything happens with a reason! Vidi me kako skaaaaaceeeem!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Casper
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 04. 2005. (14:45:29)
Postovi: (7E)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0
Lokacija: Krk

PostPostano: 12:49 sub, 17. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="filipnet"]makar ja mislim da bi bilo dobro par godina raditi vani, da dobis pravi dojam kak se radi, jer kod nas.... pa hajmo samo reci, da nase firme nisu najbolji primjer radne okoline! Znam to po iskustvima moje sestre!![/quote]
Da, ja isto mislim da bi bilo ok radit vani, malo vidis drukciji pogled na svoje zanimanje, vidis drukciji mentalitet, kulturu, naucis jezik, ali definitivno ne bi htio vani raditi vise od 2 god max 3 god... Nase firme itekako mogu bit odlican primjer radne okoline, to ovisi u kakvu firmu upadnes... ipak svakakvih ima

[quote="bily"]
a da radis u inozemstvu a zivis u hrvatskoj
zasto bi to bilo nemoguce???[/quote]
Tesko, mozda bi najbolje rjesenje bilo tokom tjedna biti tamo gdje radis a vikend doma, ali sve to onda ispada lose ako mislis imat obitelj.

[quote="Nesi"]
mislim da promjena lokacije unutar ove drzave ne bi mogla napraviti puno.... jer to je sve mentalitet..... kad covjek spomene balasevica u razgovoru s frendom, a kreten sastrane skoci na njega s nozem i dere se da je on prokleti srbin i da ima slusat thompsona..... (sorry, frisko mi je... znat ce onaj kome je namijenjeno) to je stvar mentaliteta..... krenemo li raspravljati o 'pozivima' tompsonovih pjesama, preko toga da je tip potegao noz 'samo' zbog ukusa u glazbi.... dodje mi da vristeci odem na neki samotni otok di nece biti _toliko_ primitivizma...
a onda se bojim okrenuti na cesti, jer ne znam sto cu 'novoga' saznati o 'lijepoj nasoj' [/quote]
aha, a vani bi skocili nozem na tebe i za daleko manje stvari... ne znan koliko si pricala sa ljudima koji dolaze iz tih "prekrasnih ljepih i sta ti ja znam kakvih zemalja", ali svi s kojima ja pricam o tome, kazu da smo mi jos uvik sretni da kod nas nema toliko gadosti koliko i vani, nazalost dolazi i nama to...

A sto se tice zaposljavanja nakon faksa, ma primit ce te vani cak i bez iskustva, mislim prilika ce bit, ali treba se dokazat, treba prihvatit da si u pocetku najnizi u lancu... i da samo radom mozes prema gore.
filipnet (napisa):
makar ja mislim da bi bilo dobro par godina raditi vani, da dobis pravi dojam kak se radi, jer kod nas.... pa hajmo samo reci, da nase firme nisu najbolji primjer radne okoline! Znam to po iskustvima moje sestre!!

Da, ja isto mislim da bi bilo ok radit vani, malo vidis drukciji pogled na svoje zanimanje, vidis drukciji mentalitet, kulturu, naucis jezik, ali definitivno ne bi htio vani raditi vise od 2 god max 3 god... Nase firme itekako mogu bit odlican primjer radne okoline, to ovisi u kakvu firmu upadnes... ipak svakakvih ima

bily (napisa):

a da radis u inozemstvu a zivis u hrvatskoj
zasto bi to bilo nemoguce???

Tesko, mozda bi najbolje rjesenje bilo tokom tjedna biti tamo gdje radis a vikend doma, ali sve to onda ispada lose ako mislis imat obitelj.

Nesi (napisa):

mislim da promjena lokacije unutar ove drzave ne bi mogla napraviti puno.... jer to je sve mentalitet..... kad covjek spomene balasevica u razgovoru s frendom, a kreten sastrane skoci na njega s nozem i dere se da je on prokleti srbin i da ima slusat thompsona..... (sorry, frisko mi je... znat ce onaj kome je namijenjeno) to je stvar mentaliteta..... krenemo li raspravljati o 'pozivima' tompsonovih pjesama, preko toga da je tip potegao noz 'samo' zbog ukusa u glazbi.... dodje mi da vristeci odem na neki samotni otok di nece biti _toliko_ primitivizma...
a onda se bojim okrenuti na cesti, jer ne znam sto cu 'novoga' saznati o 'lijepoj nasoj'

aha, a vani bi skocili nozem na tebe i za daleko manje stvari... ne znan koliko si pricala sa ljudima koji dolaze iz tih "prekrasnih ljepih i sta ti ja znam kakvih zemalja", ali svi s kojima ja pricam o tome, kazu da smo mi jos uvik sretni da kod nas nema toliko gadosti koliko i vani, nazalost dolazi i nama to...

A sto se tice zaposljavanja nakon faksa, ma primit ce te vani cak i bez iskustva, mislim prilika ce bit, ali treba se dokazat, treba prihvatit da si u pocetku najnizi u lancu... i da samo radom mozes prema gore.



_________________
Marijan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Anđelčić
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 05. 2005. (16:57:50)
Postovi: (201)16
Sarma = la pohva - posuda
= 22 - 16

PostPostano: 12:56 sub, 17. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]kad covjek spomene balasevica u razgovoru s frendom, a kreten sastrane skoci na njega s nozem i dere se da je on prokleti srbin i da ima slusat thompsona..... [/quote]
Ne znam, ja slušam Balaševića od osnovne škole i nikad nisam to skrivala ili imala neugodnosti.
Stvar je u tome da je taj tip luđak, a takvih ima i izvan Hrvatske
Nesi (napisa):
kad covjek spomene balasevica u razgovoru s frendom, a kreten sastrane skoci na njega s nozem i dere se da je on prokleti srbin i da ima slusat thompsona.....

Ne znam, ja slušam Balaševića od osnovne škole i nikad nisam to skrivala ili imala neugodnosti.
Stvar je u tome da je taj tip luđak, a takvih ima i izvan Hrvatske


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Anđelčić
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 05. 2005. (16:57:50)
Postovi: (201)16
Sarma = la pohva - posuda
= 22 - 16

PostPostano: 13:00 sub, 17. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dok sam bila mlađa rad i život u inozemstvu mi se činio totalno cool. Al sad kad razmislim, ne bih baš voljela ostaviti prijatelje i obitelj. Mislim da sve to ne vrijedi tih para.
Dok sam bila mlađa rad i život u inozemstvu mi se činio totalno cool. Al sad kad razmislim, ne bih baš voljela ostaviti prijatelje i obitelj. Mislim da sve to ne vrijedi tih para.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Pukica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 10. 2004. (16:42:51)
Postovi: (1A5)16
Sarma = la pohva - posuda
= 22 - 13

PostPostano: 13:08 sub, 17. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="filipnet"]makar ja mislim da bi bilo dobro par godina raditi vani, [/quote]
Slazem se sa tim...mislim da nema nista lose u tome da se proba rad vani i rad kod nas..pa neka si svatko sam procijeni sto mu bolje pase...
vece place...veci trud..ili kod nas...manje place (uglavnom) isti trud
filipnet (napisa):
makar ja mislim da bi bilo dobro par godina raditi vani,

Slazem se sa tim...mislim da nema nista lose u tome da se proba rad vani i rad kod nas..pa neka si svatko sam procijeni sto mu bolje pase...
vece place...veci trud..ili kod nas...manje place (uglavnom) isti trud



_________________
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 13:17 sub, 17. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

iskreno...ja cu trazit posao negdje vani. mislim da, sa nasom trenutacnom situacijom koja se ne popravlja (u prvom redu gospodarskom), tu nema nikakvog prosperiteta za mene (niti financijskog, a niti intelektualnog). naravno...mozda se situacija promijeni u sljedecih par godina, ali nekako sam skeptican prema tom scenariju :?
iskreno...ja cu trazit posao negdje vani. mislim da, sa nasom trenutacnom situacijom koja se ne popravlja (u prvom redu gospodarskom), tu nema nikakvog prosperiteta za mene (niti financijskog, a niti intelektualnog). naravno...mozda se situacija promijeni u sljedecih par godina, ali nekako sam skeptican prema tom scenariju Confused



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 13:44 sub, 17. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Casper"]aha, a vani bi skocili nozem na tebe i za daleko manje stvari... ne znan koliko si pricala sa ljudima koji dolaze iz tih "prekrasnih ljepih i sta ti ja znam kakvih zemalja", ali svi s kojima ja pricam o tome, kazu da smo mi jos uvik sretni da kod nas nema toliko gadosti koliko i vani, nazalost dolazi i nama to...[/quote]

Proveo sam cca 3 tjedna u Svicarskoj, po tjedan dana u Houstonu i Irskoj, par tjedana u Pragu,... i nitko me nigdje nije ni cudno pogledao, a kamoli napao. :?

Na kraju, mislim da se odluka o odlasku "van" svodi na:
a) placu
b) uvjete za rad

U svjetlu kresanja Sveucilisnog budzeta, sve jaceg ogranicavanja drzavno subvencionirane zdravstvene pomoci (a davanja od place se ne smanjuju), velike nezaposlenosti i mnogih slicnih "nezgoda" ovdje, odlazak van za firske diplomande je opcija koju ne treba odbaciti nego ozbiljno razmotriti... :(

Da li se [url=http://groups.google.com/group/hr.soc.zastita-kupaca/browse_frm/thread/a7127a8a55b560e9/0b969812057c19b3?tvc=1&q=drzava&hl=en#0b969812057c19b3]ovo[/url] moze desiti kod nas? :-k

[quote="Ovaj gore link"]Newsgroups: hr.soc.zastita-kupaca
From: "Freeman" <vive...@inet.hr> - Find messages by this author
Local: Sun, Aug 28 2005 5:14 am
Subject: E što je prava država

Objavljeno na HRT teletekstu str.160.
Belgijsko ministarstvo financija zbog povećane cijene nafte i naftnih
derivata, uprihodilo je 300 milijuna eura više u državni proračun, jer su se
linearno povećavali PDV i trošarine,
stoga je donijelo odluku da 4.000.000 domaćinstava u Belgiji upute ček po 75
eura, kako bi svojim domaćinstvima ublažilo povećanje troškova za energente!
...[/quote]

:bow: :bow: :bow: :bow: :bow:
Casper (napisa):
aha, a vani bi skocili nozem na tebe i za daleko manje stvari... ne znan koliko si pricala sa ljudima koji dolaze iz tih "prekrasnih ljepih i sta ti ja znam kakvih zemalja", ali svi s kojima ja pricam o tome, kazu da smo mi jos uvik sretni da kod nas nema toliko gadosti koliko i vani, nazalost dolazi i nama to...


Proveo sam cca 3 tjedna u Svicarskoj, po tjedan dana u Houstonu i Irskoj, par tjedana u Pragu,... i nitko me nigdje nije ni cudno pogledao, a kamoli napao. Confused

Na kraju, mislim da se odluka o odlasku "van" svodi na:
a) placu
b) uvjete za rad

U svjetlu kresanja Sveucilisnog budzeta, sve jaceg ogranicavanja drzavno subvencionirane zdravstvene pomoci (a davanja od place se ne smanjuju), velike nezaposlenosti i mnogih slicnih "nezgoda" ovdje, odlazak van za firske diplomande je opcija koju ne treba odbaciti nego ozbiljno razmotriti... Sad

Da li se ovo moze desiti kod nas? Think

Ovaj gore link (napisa):
Newsgroups: hr.soc.zastita-kupaca
From: "Freeman" <vive...@inet.hr> - Find messages by this author
Local: Sun, Aug 28 2005 5:14 am
Subject: E što je prava država

Objavljeno na HRT teletekstu str.160.
Belgijsko ministarstvo financija zbog povećane cijene nafte i naftnih
derivata, uprihodilo je 300 milijuna eura više u državni proračun, jer su se
linearno povećavali PDV i trošarine,
stoga je donijelo odluku da 4.000.000 domaćinstava u Belgiji upute ček po 75
eura, kako bi svojim domaćinstvima ublažilo povećanje troškova za energente!
...


I bow before you I bow before you I bow before you I bow before you I bow before you



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 13:55 sub, 17. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja se namjeravam baviti hrvatskim školskim sustavom :mrgreen:, jedino što bih htio je skoknut van na postiplomski zbog stjecanja iskustva i novih ideja. Jedini takav studij u RH je u Splitu, no ne znam kako će izgledati u budućnosti (trenutačno mi zvuči tak-tak). Vani se jednostavno više radi u tom području pa bi jedan izlet u zemlju koja ima razvijeno školstvo bio super :D
ja se namjeravam baviti hrvatskim školskim sustavom Mr. Green, jedino što bih htio je skoknut van na postiplomski zbog stjecanja iskustva i novih ideja. Jedini takav studij u RH je u Splitu, no ne znam kako će izgledati u budućnosti (trenutačno mi zvuči tak-tak). Vani se jednostavno više radi u tom području pa bi jedan izlet u zemlju koja ima razvijeno školstvo bio super Very Happy



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
filipnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2003. (01:17:46)
Postovi: (399)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5
Lokacija: cvrsto na stolici

PostPostano: 14:28 sub, 17. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Casper"]Nase firme itekako mogu bit odlican primjer radne okoline, to ovisi u kakvu firmu upadnes... ipak svakakvih ima
[/quote]
Zapravo ovisi u cijem vlasnistvu, u firmi koja je u stranom vlasnistvu tu dobro mozes proci, ali firma u hrvatskom vlasnistvu... e to je druga prica!! npr. ako ti nesto iznajmljujes nekoj hrvatskoj firmi i ti od nje zatrazis potvrdu bankovnog jamstva, oni ce se uvrijediti. Reci: kaj vi nama nevjerujete?? pa kako to? itd....., dok kad dodes nekoj firmi u stranom vlasnistvu i zatrazis isto to, oni ce ti reci, nema problema! Sve ovisi o mentalitetu!!
Casper (napisa):
Nase firme itekako mogu bit odlican primjer radne okoline, to ovisi u kakvu firmu upadnes... ipak svakakvih ima

Zapravo ovisi u cijem vlasnistvu, u firmi koja je u stranom vlasnistvu tu dobro mozes proci, ali firma u hrvatskom vlasnistvu... e to je druga prica!! npr. ako ti nesto iznajmljujes nekoj hrvatskoj firmi i ti od nje zatrazis potvrdu bankovnog jamstva, oni ce se uvrijediti. Reci: kaj vi nama nevjerujete?? pa kako to? itd....., dok kad dodes nekoj firmi u stranom vlasnistvu i zatrazis isto to, oni ce ti reci, nema problema! Sve ovisi o mentalitetu!!



_________________
Dwarf Everything happens with a reason! Vidi me kako skaaaaaceeeem!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
decec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 07. 2005. (01:10:53)
Postovi: (42)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 17:23 pon, 14. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

ostajem. sve za znanost. 8)
ostajem. sve za znanost. Cool



_________________
http://www.studenti-pbf.org/forum
bio mi je prvi put...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
buba
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 10. 2004. (21:53:15)
Postovi: (57B)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
38 = 125 - 87

PostPostano: 23:03 uto, 15. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da sam upisala ono što sam i htjela, sigurno bi otišla vanka.

Ovako, teško da ću sa profesorskim smjerom ići igdje.

Možda za mužom, jedino. :lol:
Da sam upisala ono što sam i htjela, sigurno bi otišla vanka.

Ovako, teško da ću sa profesorskim smjerom ići igdje.

Možda za mužom, jedino. Laughing


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ignavia
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2004. (19:22:39)
Postovi: (235)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
91 = 108 - 17
Lokacija: prijestolnica

PostPostano: 19:36 sri, 16. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="buba"]Da sam upisala ono što sam i htjela, sigurno bi otišla vanka.

Ovako, teško da ću sa profesorskim smjerom ići igdje.

Možda za mužom, jedino. :lol:[/quote]
:D a kaj si htjela?
buba (napisa):
Da sam upisala ono što sam i htjela, sigurno bi otišla vanka.

Ovako, teško da ću sa profesorskim smjerom ići igdje.

Možda za mužom, jedino. Laughing

Very Happy a kaj si htjela?



_________________
moj prostor
Smoking
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
Mr.Doe
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 01. 2005. (21:20:57)
Postovi: (21A)16
Sarma = la pohva - posuda
20 = 50 - 30

PostPostano: 20:47 sri, 16. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anđelčić"]Dok sam bila mlađa rad i život u inozemstvu mi se činio totalno cool. Al sad kad razmislim, ne bih baš voljela ostaviti prijatelje i obitelj. Mislim da sve to ne vrijedi tih para.[/quote]

Mislim da ćeš se predomisliti kada ćeš imati plaću tri tisuće kuna i nećeš moći spojiti kraj sa krajem.
Često kolege govore o jako dobrim poslovima od 5000 tisuća kuna WOW :roll: . Pa to nije niti tisuću eura.
Ljetos sam proveo otprilike mjesec dana u Njemačkoj,u jednom univerzitetskom gradu,te sam imao prilike razgovarati sa studentima,o njihovim budućim poslovima.Bio sam zaprepašten kada sam čuo da su početne plaće oko 5000 eura :shock: . Ako mi netko može reći koji bi to posao u Hrvatskoj trebali izmisliti,prilikom kojeg bi diplomanti dobivali taj iznos.
Dakako,mnogi mi mogli napomenuti da je život tamo jako skup,no u tih mjesec dana koliko sam proveo tamo,nisam uopće primjetio da je cijena života ekstra velika. Zato smatram da kolege koje smatraju da im u inozemstvu ne bi bilo bolje raditi i živjeti ,misle tako samo zato što nisu upoznati sa uvjetim za život i rad,koji su neusporedivo bolji nego u Hrvatskoj.
Anđelčić (napisa):
Dok sam bila mlađa rad i život u inozemstvu mi se činio totalno cool. Al sad kad razmislim, ne bih baš voljela ostaviti prijatelje i obitelj. Mislim da sve to ne vrijedi tih para.


Mislim da ćeš se predomisliti kada ćeš imati plaću tri tisuće kuna i nećeš moći spojiti kraj sa krajem.
Često kolege govore o jako dobrim poslovima od 5000 tisuća kuna WOW Rolling Eyes . Pa to nije niti tisuću eura.
Ljetos sam proveo otprilike mjesec dana u Njemačkoj,u jednom univerzitetskom gradu,te sam imao prilike razgovarati sa studentima,o njihovim budućim poslovima.Bio sam zaprepašten kada sam čuo da su početne plaće oko 5000 eura Shocked . Ako mi netko može reći koji bi to posao u Hrvatskoj trebali izmisliti,prilikom kojeg bi diplomanti dobivali taj iznos.
Dakako,mnogi mi mogli napomenuti da je život tamo jako skup,no u tih mjesec dana koliko sam proveo tamo,nisam uopće primjetio da je cijena života ekstra velika. Zato smatram da kolege koje smatraju da im u inozemstvu ne bi bilo bolje raditi i živjeti ,misle tako samo zato što nisu upoznati sa uvjetim za život i rad,koji su neusporedivo bolji nego u Hrvatskoj.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
buba
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 10. 2004. (21:53:15)
Postovi: (57B)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
38 = 125 - 87

PostPostano: 21:49 sri, 16. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ignavia"][quote="buba"]Da sam upisala ono što sam i htjela, sigurno bi otišla vanka.[/quote]
:D a kaj si htjela?[/quote]
Htjela sam ulicu niže na brdu - medicinu. :) [size=8](I još uvijek želim.)[/size]
Ignavia (napisa):
buba (napisa):
Da sam upisala ono što sam i htjela, sigurno bi otišla vanka.

Very Happy a kaj si htjela?

Htjela sam ulicu niže na brdu - medicinu. Smile (I još uvijek želim.)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Anđelčić
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 05. 2005. (16:57:50)
Postovi: (201)16
Sarma = la pohva - posuda
= 22 - 16

PostPostano: 21:56 sri, 16. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

@mr.doe: Imam tetu, bratića i sestričnu u Dusseldorfu i znam što su mi oni rekli.
Nije baš istina da ljudi koji završe faks generalno imaju startnu plaću od 3000 kn. Pričala mi je raska jednom prilikom o curi koja je završila inž. smjer matematike i dobila posao u zabi i plaću od 7000 kn. Također poznajem još neke mlade ljude s čijom bi plaćom i radnim mjestom bila prezadovoljna. Ali nije sve ni u pari...
Ne želim se dovesti u situaciju da u nedjelju navečer poželim popiti kavu s frendicama iz osnovne i da to ne mogu jer sam 1000 km daleko od njih.
Meni su bitne i te stvari, a tko želi trčati za novcem, njegova stvar.
@mr.doe: Imam tetu, bratića i sestričnu u Dusseldorfu i znam što su mi oni rekli.
Nije baš istina da ljudi koji završe faks generalno imaju startnu plaću od 3000 kn. Pričala mi je raska jednom prilikom o curi koja je završila inž. smjer matematike i dobila posao u zabi i plaću od 7000 kn. Također poznajem još neke mlade ljude s čijom bi plaćom i radnim mjestom bila prezadovoljna. Ali nije sve ni u pari...
Ne želim se dovesti u situaciju da u nedjelju navečer poželim popiti kavu s frendicama iz osnovne i da to ne mogu jer sam 1000 km daleko od njih.
Meni su bitne i te stvari, a tko želi trčati za novcem, njegova stvar.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan