Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

PHP Problem

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Marijan
Gost





PostPostano: 23:51 čet, 16. 12. 2004    Naslov: PHP Problem Citirajte i odgovorite

Warning: chmod(): Not owner in /student1/mjuresic/public_html/install.php on line 3

Warning: chmod(): Not owner in /student1/mjuresic/public_html/install.php on line 4

Warning: chmod(): Not owner in /student1/mjuresic/public_html/install.php on line 5

Notice: Undefined variable: id in /student1/mjuresic/public_html/install.php on line 6

Warning: chmod(): Not owner in /student1/mjuresic/public_html/install.php on line 6

Warning: chmod(): Not owner in /student1/mjuresic/public_html/install.php on line 7


Kako rjesit problem chmod() Not owner...

Marijan
Warning: chmod(): Not owner in /student1/mjuresic/public_html/install.php on line 3

Warning: chmod(): Not owner in /student1/mjuresic/public_html/install.php on line 4

Warning: chmod(): Not owner in /student1/mjuresic/public_html/install.php on line 5

Notice: Undefined variable: id in /student1/mjuresic/public_html/install.php on line 6

Warning: chmod(): Not owner in /student1/mjuresic/public_html/install.php on line 6

Warning: chmod(): Not owner in /student1/mjuresic/public_html/install.php on line 7


Kako rjesit problem chmod() Not owner...

Marijan


[Vrh]
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 23:54 čet, 16. 12. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

AFAIK, a mozda grijesim (ako se dobro sjecam grossijevog php mailera), tada se php skripte izvode pod drugim userom sa krajnje ogranicenim ovlastima. To svakako znaci da ne mozes mijenjati prava pristupa na "svojim" fajlovima.

Rjesenje?
sto je uopce install.php? :shock:
jesi li siguran da si vlasnik tih fajlova koje pokusavas chmodati?
mozes li to rijesiti rucno, u shellu? chmod ....
imas li pristup nekom serveru gdje se php skripte izvrsavaju u ime korisnika koji ih je postavio?
ne preporucam, UISTINU, ali mozes u shellu vlasnistvo nad tim fajlovima prenijeti na korisnika pod kojim se vrte te php skripte? (hint: posalji sam sebi mail i vidi od koga je, ili exec-aj il sto vec who am i ili nesto slicno). Ovo zadnje "rjesenje" samo u krajnjem ocaju, pa moguce ni tada buduci da neces moci vratiti stanje na staro bez pomoci RC-a
AFAIK, a mozda grijesim (ako se dobro sjecam grossijevog php mailera), tada se php skripte izvode pod drugim userom sa krajnje ogranicenim ovlastima. To svakako znaci da ne mozes mijenjati prava pristupa na "svojim" fajlovima.

Rjesenje?
sto je uopce install.php? Shocked
jesi li siguran da si vlasnik tih fajlova koje pokusavas chmodati?
mozes li to rijesiti rucno, u shellu? chmod ....
imas li pristup nekom serveru gdje se php skripte izvrsavaju u ime korisnika koji ih je postavio?
ne preporucam, UISTINU, ali mozes u shellu vlasnistvo nad tim fajlovima prenijeti na korisnika pod kojim se vrte te php skripte? (hint: posalji sam sebi mail i vidi od koga je, ili exec-aj il sto vec who am i ili nesto slicno). Ovo zadnje "rjesenje" samo u krajnjem ocaju, pa moguce ni tada buduci da neces moci vratiti stanje na staro bez pomoci RC-a



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 1:16 pet, 17. 12. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

@ZUB: kolega pokusava instalirati forum. 8)

Dakle, Marijane, ti si stavio fileove od foruma (raspakirao ili nesto) i ti fileovi pripadaju [b]TEBI[/b]. 8) Kad pokrenes skriptu, ona pripada [b]useru Apache[/b]. :-s Drugim rijecima, on (Apache) se pokushava igrati s fileovima koji nisu njegovi i mijenjati im permissione. :o No, to na tudjim fileovima moze raditi samo [b]root[/b], dakle Apache ne moze. :|

Rjesenje? :-k Don't know... :( Probaj saznati koji permovi moraju biti na kraju i postelaj ih unaprijed. :) Ako se i dalje bude bunio, udji u kod i iskomentiraj taj dio da se ne izvodi. 8)

Sretno! :D
@ZUB: kolega pokusava instalirati forum. Cool

Dakle, Marijane, ti si stavio fileove od foruma (raspakirao ili nesto) i ti fileovi pripadaju TEBI. Cool Kad pokrenes skriptu, ona pripada useru Apache. Eh? Drugim rijecima, on (Apache) se pokushava igrati s fileovima koji nisu njegovi i mijenjati im permissione. Surprised No, to na tudjim fileovima moze raditi samo root, dakle Apache ne moze. Neutral

Rjesenje? Think Don't know... Sad Probaj saznati koji permovi moraju biti na kraju i postelaj ih unaprijed. Smile Ako se i dalje bude bunio, udji u kod i iskomentiraj taj dio da se ne izvodi. Cool

Sretno! Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gordan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:01:44)
Postovi: (192)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 12
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 12:12 sub, 18. 12. 2004    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kliknut "install" je svakako convinient ali u slučaju PHP-a zahtjeva permissione koje najčešće korisnik nema.
Instaliraj "što već instaliraš" lokalno. Zatim vulgaris uploadaj na studenta. Odokativno govereći niti jedan file ne mora imati write permission osim ako se softver ne oslanja na bazu već piskara stvari po svojim fileovima. Dakako ako se oslanja na bazu pripazi da u odgovarajućem fileu podesis usr/pass.
Kliknut "install" je svakako convinient ali u slučaju PHP-a zahtjeva permissione koje najčešće korisnik nema.
Instaliraj "što već instaliraš" lokalno. Zatim vulgaris uploadaj na studenta. Odokativno govereći niti jedan file ne mora imati write permission osim ako se softver ne oslanja na bazu već piskara stvari po svojim fileovima. Dakako ako se oslanja na bazu pripazi da u odgovarajućem fileu podesis usr/pass.



_________________
http://mafija.gameland.com.hr - budi i ti mafijaš!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
kikach
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2004. (19:05:17)
Postovi: (4B)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 4

PostPostano: 19:41 sub, 17. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

I ja imam jedno php pitanje.....

Naime....stranicu sam si napravila u php-u i sve fino doma radi, ali na studentu ne....dobijem ovakve errore na stranici :

Warning: main(): Unable to access ./center.php in /student1/kikach/public_html/index1.php on line 148

Warning: main(center.php): failed to open stream: No such file or directory in /student1/kikach/public_html/index1.php on line 148

Warning: main(): Failed opening 'center.php' for inclusion (include_path='.:/opt/php4/lib/php') in /student1/kikach/public_html/index1.php on line 148

Warning: main(): Unable to access ./down.php in /student1/kikach/public_html/index1.php on line 149

Warning: main(down.php): failed to open stream: No such file or directory in /student1/kikach/public_html/index1.php on line 149

Warning: main(): Failed opening 'down.php' for inclusion (include_path='.:/opt/php4/lib/php') in /student1/kikach/public_html/index1.php on line 149

zasto ne radi <? include ("menu.php"); ?> ?? :(

hvala
I ja imam jedno php pitanje.....

Naime....stranicu sam si napravila u php-u i sve fino doma radi, ali na studentu ne....dobijem ovakve errore na stranici :

Warning: main(): Unable to access ./center.php in /student1/kikach/public_html/index1.php on line 148

Warning: main(center.php): failed to open stream: No such file or directory in /student1/kikach/public_html/index1.php on line 148

Warning: main(): Failed opening 'center.php' for inclusion (include_path='.:/opt/php4/lib/php') in /student1/kikach/public_html/index1.php on line 148

Warning: main(): Unable to access ./down.php in /student1/kikach/public_html/index1.php on line 149

Warning: main(down.php): failed to open stream: No such file or directory in /student1/kikach/public_html/index1.php on line 149

Warning: main(): Failed opening 'down.php' for inclusion (include_path='.:/opt/php4/lib/php') in /student1/kikach/public_html/index1.php on line 149

zasto ne radi <? include ("menu.php"); ?> ?? Sad

hvala


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 19:53 sub, 17. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

:idea: Mozda da umjesto [tt]include('menu.php');[/tt] stavis [tt]include('[color=red]./[/color]menu.php');[/tt]? :D Naime, direktorij ti nije otvoren za listanje (za usera pod kojim se vrti Apache), pa Apache ne moze provjeriti da li je file tamo. :? Moze ga probati otvoriti "na coravo", ali to je spora operacija, pa to vjerojatno ne radi. 8)

To (dodavanje "./" na pocetak) je i inace dobra ideja, kao i zapocinjanje PHP koda s [tt]<?php[/tt] umjesto samo [tt]<?[/tt] (zbog potencijalnog klanja s XMLom). 8)
Idea Mozda da umjesto include('menu.php'); stavis include('./menu.php');? Very Happy Naime, direktorij ti nije otvoren za listanje (za usera pod kojim se vrti Apache), pa Apache ne moze provjeriti da li je file tamo. Confused Moze ga probati otvoriti "na coravo", ali to je spora operacija, pa to vjerojatno ne radi. Cool

To (dodavanje "./" na pocetak) je i inace dobra ideja, kao i zapocinjanje PHP koda s <?php umjesto samo <? (zbog potencijalnog klanja s XMLom). Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
kikach
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2004. (19:05:17)
Postovi: (4B)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 4

PostPostano: 16:45 ned, 18. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sada radi:) thanx :)
Sada radi:) thanx Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan