Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Dekanski rock&roll

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
DarkLord
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 09. 2005. (18:21:25)
Postovi: (4A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 3 - 5
Lokacija: Pariz-London-New York

PostPostano: 18:32 ned, 25. 9. 2005    Naslov: Dekanski rock&roll Citirajte i odgovorite

imam poznanika koji je u sedmom mjesecu polozio sve potrebno za uvjet osim jednog ispita. njega je ostavio za dekanski. inace voli adrenalin a po njegovom je to vrhunski adrenalinski uzitak. usput se kladio u janje da ce to zaista uciniti a sad se kladio u jos jedno da ce i proci s odlicnim. slijedeci projekt mu je komisija. prijavit ce cetri puta ispit i pojavit se tek na komisiji. nemos virovat :shock:
imam poznanika koji je u sedmom mjesecu polozio sve potrebno za uvjet osim jednog ispita. njega je ostavio za dekanski. inace voli adrenalin a po njegovom je to vrhunski adrenalinski uzitak. usput se kladio u janje da ce to zaista uciniti a sad se kladio u jos jedno da ce i proci s odlicnim. slijedeci projekt mu je komisija. prijavit ce cetri puta ispit i pojavit se tek na komisiji. nemos virovat Shocked



_________________
I drink to make other people more interesting
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
decec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 07. 2005. (01:10:53)
Postovi: (42)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 18:42 ned, 25. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

pa ako voli adrenalin,fino.iako ima i drugih načina,a ne tjerati ispite do komisije...:)

a zašto ti ne probaš isto to napraviti,koje je tvoje mišljenje?

nego, čujem nešto o bezuvjetnim upisima....
pa ako voli adrenalin,fino.iako ima i drugih načina,a ne tjerati ispite do komisije...Smile

a zašto ti ne probaš isto to napraviti,koje je tvoje mišljenje?

nego, čujem nešto o bezuvjetnim upisima....


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
DarkLord
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 09. 2005. (18:21:25)
Postovi: (4A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 3 - 5
Lokacija: Pariz-London-New York

PostPostano: 20:32 ned, 25. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja to napravim i bez da mi je namjera :lol: .
bezuvjetni upisi su postali realnost na nekim fakultetima. kako ce biti kod nas ne znam. na fakultetskom vijecu dekan je to samo usputno spomenio. izgleda da se i nasi dvoje sto s tim. ja ne zelim davati svoje misljenje jer sam u sukobu interesa. meni je dobro sto god da vrhovnici odluce. u principu ne znam ni tko o tome odlucuje. slijedece fakultetsko vijece je tek iduci mjesec kad je vec prekasno. kad bi vijece odlucivalo ja bi digao ruku za to jer svi studenti s kojima sam razgovarao to bezuvjetno (kako prigodno) podrzavaju.
ja to napravim i bez da mi je namjera Laughing .
bezuvjetni upisi su postali realnost na nekim fakultetima. kako ce biti kod nas ne znam. na fakultetskom vijecu dekan je to samo usputno spomenio. izgleda da se i nasi dvoje sto s tim. ja ne zelim davati svoje misljenje jer sam u sukobu interesa. meni je dobro sto god da vrhovnici odluce. u principu ne znam ni tko o tome odlucuje. slijedece fakultetsko vijece je tek iduci mjesec kad je vec prekasno. kad bi vijece odlucivalo ja bi digao ruku za to jer svi studenti s kojima sam razgovarao to bezuvjetno (kako prigodno) podrzavaju.



_________________
I drink to make other people more interesting
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
buba
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 10. 2004. (21:53:15)
Postovi: (57B)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
38 = 125 - 87

PostPostano: 18:14 pon, 26. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

A inače je čovjek prosječan ili iznad prosječan student? :-k

Javi jel dobiva ili plaća janje. :wink:

:ovca:

:sheep:

:sheep2:
A inače je čovjek prosječan ili iznad prosječan student? Think

Javi jel dobiva ili plaća janje. Wink

Ja volim ovce

Ovca skace preko shtrika

Jos jedna ovca


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 23:25 pon, 26. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ak je poznanik s PMF-MOa, ajd javi i koji je kolegij ostavio za adrenaliranje! (mozda tek nakon sto polozi :wink: )

I meni nije bas jasno sto mislite pod bezuvjetnim upisom; to da nema prebacivanja kolegija na iducu godinu ili...?
Ak je poznanik s PMF-MOa, ajd javi i koji je kolegij ostavio za adrenaliranje! (mozda tek nakon sto polozi Wink )

I meni nije bas jasno sto mislite pod bezuvjetnim upisom; to da nema prebacivanja kolegija na iducu godinu ili...?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
radijator
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 08. 2005. (21:25:06)
Postovi: (34)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 23:31 pon, 26. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

to znači da se upisuje viša godina bez uvjeta!
sprdnja.
Kao i što na nekim fakultetima omogućavaju temeljem bodova prijelaz sa stručnog studija na sveučilišni... bez polaganja razlika. A to što su se na stručnom polagale samo osnove, predmet se tako i zove, npr. Osnove matematike 1,.. to nema veze...

neradnici će jako dobro profitirati...
to znači da se upisuje viša godina bez uvjeta!
sprdnja.
Kao i što na nekim fakultetima omogućavaju temeljem bodova prijelaz sa stručnog studija na sveučilišni... bez polaganja razlika. A to što su se na stručnom polagale samo osnove, predmet se tako i zove, npr. Osnove matematike 1,.. to nema veze...

neradnici će jako dobro profitirati...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
buba
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 10. 2004. (21:53:15)
Postovi: (57B)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
38 = 125 - 87

PostPostano: 23:34 pon, 26. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Martinab"]I meni nije bas jasno sto mislite pod bezuvjetnim upisom; to da nema prebacivanja kolegija na iducu godinu ili...?[/quote]
Možda ti :arrow: [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=35637&highlight=#35637]ovo[/url] pomogne. :wink:
Martinab (napisa):
I meni nije bas jasno sto mislite pod bezuvjetnim upisom; to da nema prebacivanja kolegija na iducu godinu ili...?

Možda ti Arrow ovo pomogne. Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 23:39 pon, 26. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Thanks. Zvuci grozno :shock:
Thanks. Zvuci grozno Shocked


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 8:58 uto, 27. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="radijator"]Kao i što na nekim fakultetima omogućavaju temeljem bodova prijelaz sa stručnog studija na sveučilišni... bez polaganja razlika. A to što su se na stručnom polagale samo osnove, predmet se tako i zove, npr. Osnove matematike 1,.. to nema veze...[/quote]

:shock: Koji faxevi, ako nije tajna? :-k

[quote="radijator"]neradnici će jako dobro profitirati...[/quote]

Inflacija diploma... :evil:

Vidjeh da PBFovci pokusavaju provuci upis bez uvjeta... :? Srecom, kod nas se to ne spominje. :D
radijator (napisa):
Kao i što na nekim fakultetima omogućavaju temeljem bodova prijelaz sa stručnog studija na sveučilišni... bez polaganja razlika. A to što su se na stručnom polagale samo osnove, predmet se tako i zove, npr. Osnove matematike 1,.. to nema veze...


Shocked Koji faxevi, ako nije tajna? Think

radijator (napisa):
neradnici će jako dobro profitirati...


Inflacija diploma... Evil or Very Mad

Vidjeh da PBFovci pokusavaju provuci upis bez uvjeta... Confused Srecom, kod nas se to ne spominje. Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
DarkLord
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 09. 2005. (18:21:25)
Postovi: (4A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-2 = 3 - 5
Lokacija: Pariz-London-New York

PostPostano: 9:11 uto, 27. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

spominje se spominje. dekan je rekao: vidjet cemo sto ce biti ali za sada sve po starom.
nece biti inflacije diploma. dapace mislim da ce doci do obrnutog efekta. sada si uvjetima natjeran da stalno radis i polazes. bezuvjetni upis ti omogucava da nista ne radis, dodjes do cetvrte i imas jos 40 ispita za polozit u dvije godine
spominje se spominje. dekan je rekao: vidjet cemo sto ce biti ali za sada sve po starom.
nece biti inflacije diploma. dapace mislim da ce doci do obrnutog efekta. sada si uvjetima natjeran da stalno radis i polazes. bezuvjetni upis ti omogucava da nista ne radis, dodjes do cetvrte i imas jos 40 ispita za polozit u dvije godine



_________________
I drink to make other people more interesting
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 9:18 uto, 27. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="DarkLord"]spominje se spominje. dekan je rekao: vidjet cemo sto ce biti ali za sada sve po starom.[/quote]

Rekoh [b]kod nas[/b], aka [i]na Matematici[/i]. :D Nasa nastavna politika je cesto uskladjena s PMFovom, ali ipak poprilicno neovisna. 8)

Nisam razumio kako bi ukidanje uvjeta dovelo do "obrnutog efekta"... :?
DarkLord (napisa):
spominje se spominje. dekan je rekao: vidjet cemo sto ce biti ali za sada sve po starom.


Rekoh kod nas, aka na Matematici. Very Happy Nasa nastavna politika je cesto uskladjena s PMFovom, ali ipak poprilicno neovisna. Cool

Nisam razumio kako bi ukidanje uvjeta dovelo do "obrnutog efekta"... Confused



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 11:58 uto, 27. 9. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Nisam razumio kako bi ukidanje uvjeta dovelo do "obrnutog efekta"... :?[/quote]

uzmimo da je početni efekt da će ljudi bez uvijeta brzo dotjerat do četvrte godine i završit faks. puno realnija je verzija da će se dogoditi upravo obrnuto - da ti ljudi uopće neće završiti faks zato što će se naći pod lavinom ispita.

očita stvar je da si pao zbog nekog razloga - nije potpuno važno što, ali nisi bio u stanju pohvatati sve što se trebalo. i sad umjesto da padneš godinu kak se spada oni tebi daju pristup cijeloj višoj godini bez da si završio prethodnu do kraja. nastava iz godine koju si pao više neće postojati (zato jer si faks ne može priuštiti da ju održava paralano stari i novi program). dakle ti sad moraš riješiti stvari koje su ti ostale, slušati predavanja sa više godine (ovo bi bilo pametno zato jer ih sljedeće godine neće biti zato jer je prošla baba s kolačima ... ovaj bolonjska generacija) i po mogućnosti proći i tu godinu. [b]i onda je svizac zamotao čokoladu u omot[/b] :roll:

ako si imao sreće počistio si stvari sa godine koju si pao, ali iskreno sumnjam da si u istom tom vremenu uspio dati stvari koje si trebao na sljedećoj godini. upisuješ sljedeću godinu bez uvijeta ... i tako do kraja. računaj da negdje ovdje više niti nećeš moći pratiti nastavu sa viših godina zato jer nisi skužio ono od prije na ćemu ta nova znanja leže. a opet ako ju ne slušaš nećeš imati više priliku za to. ono što su studenti na PBFu predložili kaže da ako nisi da uvijet za neki kolegij moraš ga ponovno upisati - a kako ćeš dati uvijete kad sve to skupa ne kužiš i kako ćeš to ponovno upisati dogodine kad tog kolegija više ne bude zato što je se predaje samo po novom programu.

stvari se samo naslaguju i ako si recimo tako pao 1. ili 2. godinu mislim da nemaš šanse završiti faks u nekom doglednom vremenu (PBFovci su predložili 8 godina, s tim da zadnje dvije nemaš studentska prava :shock:). ekipa koja bi padala 3. ili 4. bi se izvukla, ali ionako znate koliko ljudi pada na 1. i 2. godini, a koliko kasnije.

iskreno da mi sada netko da priliku upisivanja godina bez uvjeta i prelazak na novi program sasvim sigurno bih odabrao prelazak na novi program. pod izlikom da ti osiguraju tvoja statutom dana prava smislili su rješenje koje će mnoge ljude vjerojatno stajati studija :?
vsego (napisa):
Nisam razumio kako bi ukidanje uvjeta dovelo do "obrnutog efekta"... Confused


uzmimo da je početni efekt da će ljudi bez uvijeta brzo dotjerat do četvrte godine i završit faks. puno realnija je verzija da će se dogoditi upravo obrnuto - da ti ljudi uopće neće završiti faks zato što će se naći pod lavinom ispita.

očita stvar je da si pao zbog nekog razloga - nije potpuno važno što, ali nisi bio u stanju pohvatati sve što se trebalo. i sad umjesto da padneš godinu kak se spada oni tebi daju pristup cijeloj višoj godini bez da si završio prethodnu do kraja. nastava iz godine koju si pao više neće postojati (zato jer si faks ne može priuštiti da ju održava paralano stari i novi program). dakle ti sad moraš riješiti stvari koje su ti ostale, slušati predavanja sa više godine (ovo bi bilo pametno zato jer ih sljedeće godine neće biti zato jer je prošla baba s kolačima ... ovaj bolonjska generacija) i po mogućnosti proći i tu godinu. i onda je svizac zamotao čokoladu u omot Rolling Eyes

ako si imao sreće počistio si stvari sa godine koju si pao, ali iskreno sumnjam da si u istom tom vremenu uspio dati stvari koje si trebao na sljedećoj godini. upisuješ sljedeću godinu bez uvijeta ... i tako do kraja. računaj da negdje ovdje više niti nećeš moći pratiti nastavu sa viših godina zato jer nisi skužio ono od prije na ćemu ta nova znanja leže. a opet ako ju ne slušaš nećeš imati više priliku za to. ono što su studenti na PBFu predložili kaže da ako nisi da uvijet za neki kolegij moraš ga ponovno upisati - a kako ćeš dati uvijete kad sve to skupa ne kužiš i kako ćeš to ponovno upisati dogodine kad tog kolegija više ne bude zato što je se predaje samo po novom programu.

stvari se samo naslaguju i ako si recimo tako pao 1. ili 2. godinu mislim da nemaš šanse završiti faks u nekom doglednom vremenu (PBFovci su predložili 8 godina, s tim da zadnje dvije nemaš studentska prava Shocked). ekipa koja bi padala 3. ili 4. bi se izvukla, ali ionako znate koliko ljudi pada na 1. i 2. godini, a koliko kasnije.

iskreno da mi sada netko da priliku upisivanja godina bez uvjeta i prelazak na novi program sasvim sigurno bih odabrao prelazak na novi program. pod izlikom da ti osiguraju tvoja statutom dana prava smislili su rješenje koje će mnoge ljude vjerojatno stajati studija Confused



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan