Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

dk
Idite na Prethodno  1, 2
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  

Dali podrzavate prijedlog za uspostavu dozivotne kazne?
Da
72%
 72%  [ 8 ]
Ne
18%
 18%  [ 2 ]
Neznam ili znam al necu rec
9%
 9%  [ 1 ]
Ukupno glasova : 11

Autor/ica Poruka
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 22:35 sri, 23. 4. 2003    Naslov: Re: dk Citirajte i odgovorite

[quote="mate"]Ne znam što si zapeo sa idejom financiranja? Siguran sam da se porezi neće smanjiti zbog uvođenja prisilnog rada zatvorenicima. Niti će se smanjiti stopa kriminala. Niti bi tada svaki dan započinjao sa mišlju da tamo neki zatvorenici crnče, i zadovoljstvo te ne bi puštalo cijelog dana.
No profit after all.[/quote]

Princip. Zasto da se netko lufta kao nagradu za zlocin? :x

Programiranje je bilo primjer. Treba temeljito vidjeti sto smiju i mogu raditi...

[quote="mate"][quote="vsego"]Po meni, poanta te dvije kazne je da se odredjeni primjerci odstrane iz drustva.[/quote]
Shvaćam. Ipak mislim da je društvo dovoljno zrelo da se bori na drugi način sa svojim malignim djelovima. Mislim da je vrlo uzvišeno, zato i poželjno, da se društvo ne odriče svojoh malignih djelova.[/quote]

Ja smatram da drustvo [b]nikad[/b] nece biti dovoljno zrelo za ista vise od amputacije. Koliko se uopce razlikujemo od, npr., Rimljana i gladijatorskih borbi? Samo u tehnologijama kojima ubijamo neistomisljenike... :?

[quote="mate"][quote="vsego"]Gle, ako nece raditi... Ja nemam bolju ideju od provodjenja smrtne kazne. I tako smatram da su te dvije stvari (dozivotna i smrtna) jako slicne. Ako doticni zeli zivjeti, neka to odradi i to na nacin koji sam izabere (naravno, iz skupa ponudjenih). Ako ne zeli (tako) zivjeti, tko smo mi da ga tjeramo?[/quote]
Opet, kako si i sam rekao, možda je sve bila pogreška.[/quote]

U tom slucaju ce raditi, u nadi da ce se ipak dokazati njegova nevinost. A ako mu nije stalo... Sta cu mu ja?

Gle, ni jedan sistem nije savrsen. Ali to ne znaci da treba podilaziti kriminalcima zato da bi se minimizirala mogucnost da nastradaju neduzni. Tu minimizaciju treba drugacije ostvariti... 8)
mate (napisa):
Ne znam što si zapeo sa idejom financiranja? Siguran sam da se porezi neće smanjiti zbog uvođenja prisilnog rada zatvorenicima. Niti će se smanjiti stopa kriminala. Niti bi tada svaki dan započinjao sa mišlju da tamo neki zatvorenici crnče, i zadovoljstvo te ne bi puštalo cijelog dana.
No profit after all.


Princip. Zasto da se netko lufta kao nagradu za zlocin? Mad

Programiranje je bilo primjer. Treba temeljito vidjeti sto smiju i mogu raditi...

mate (napisa):
vsego (napisa):
Po meni, poanta te dvije kazne je da se odredjeni primjerci odstrane iz drustva.

Shvaćam. Ipak mislim da je društvo dovoljno zrelo da se bori na drugi način sa svojim malignim djelovima. Mislim da je vrlo uzvišeno, zato i poželjno, da se društvo ne odriče svojoh malignih djelova.


Ja smatram da drustvo nikad nece biti dovoljno zrelo za ista vise od amputacije. Koliko se uopce razlikujemo od, npr., Rimljana i gladijatorskih borbi? Samo u tehnologijama kojima ubijamo neistomisljenike... Confused

mate (napisa):
vsego (napisa):
Gle, ako nece raditi... Ja nemam bolju ideju od provodjenja smrtne kazne. I tako smatram da su te dvije stvari (dozivotna i smrtna) jako slicne. Ako doticni zeli zivjeti, neka to odradi i to na nacin koji sam izabere (naravno, iz skupa ponudjenih). Ako ne zeli (tako) zivjeti, tko smo mi da ga tjeramo?

Opet, kako si i sam rekao, možda je sve bila pogreška.


U tom slucaju ce raditi, u nadi da ce se ipak dokazati njegova nevinost. A ako mu nije stalo... Sta cu mu ja?

Gle, ni jedan sistem nije savrsen. Ali to ne znaci da treba podilaziti kriminalcima zato da bi se minimizirala mogucnost da nastradaju neduzni. Tu minimizaciju treba drugacije ostvariti... Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
color
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 04. 2003. (16:09:57)
Postovi: (AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 10:53 čet, 24. 4. 2003    Naslov: Re: dk Citirajte i odgovorite

[quote="mate"]
[quote="vsego"]
Po meni, poanta te dvije kazne je da se odredjeni primjerci odstrane iz drustva.
[/quote]
Shvaćam. Ipak mislim da je društvo dovoljno zrelo da se bori na drugi način sa svojim malignim djelovima. Mislim da je vrlo uzvišeno, zato i poželjno, da se društvo ne odriče svojoh malignih djelova.[/quote]

[b]maligni dio-md [/b]-višestruki ubojica , silovatelji i lopov
[b]Štef[/b]-normalni čova koji se bori da pošteno zaradi svoji kruh.

[b]Štef:[/b] [i] Dobar dan susjed kak smo ?[/i]
[b]md:[/b] [i] A evo dobro a vi ?[/i]
[b]Štef:[/b] [i] Zgodna ta sjekirica koju oštitrite danas. Nije li malo pevelika. Zakaj će vam ?[/i]
mate (napisa):

vsego (napisa):

Po meni, poanta te dvije kazne je da se odredjeni primjerci odstrane iz drustva.

Shvaćam. Ipak mislim da je društvo dovoljno zrelo da se bori na drugi način sa svojim malignim djelovima. Mislim da je vrlo uzvišeno, zato i poželjno, da se društvo ne odriče svojoh malignih djelova.


maligni dio-md -višestruki ubojica , silovatelji i lopov
Štef-normalni čova koji se bori da pošteno zaradi svoji kruh.

Štef: Dobar dan susjed kak smo ?
md: A evo dobro a vi ?
Štef: Zgodna ta sjekirica koju oštitrite danas. Nije li malo pevelika. Zakaj će vam ?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mate
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 01. 2003. (15:39:14)
Postovi: (3A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Texas

PostPostano: 22:27 čet, 24. 4. 2003    Naslov: Re: dk Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Princip. Zasto da se netko lufta kao nagradu za zlocin? :x
[/quote]Princip je fiks ideja bez pokrića. Pitanje je nategnuto i tendenciozno.
[quote="vsego"]Ja smatram da drustvo [b]nikad[/b] nece biti dovoljno zrelo za ista vise od amputacije. Koliko se uopce razlikujemo od, npr., Rimljana i gladijatorskih borbi? Samo u tehnologijama kojima ubijamo neistomisljenike... :?[/quote]Svakako se razlikuje, danas nemamo gladijatorske borbe :P , da li je to velik ili mali napredak relativno je. Koga ili što sve amputirati (čitali Kiklopa)? Npr.[quote="color"]maligni dio-md -višestruki ubojica , silovatelji i lopov [/quote]takva osoba sasvim sigurno nije normalna, mislim da joj je mjesto na liječenju. Tko će prosuditi što je za liječenje, što ne? Svatko sam prosuđuje želi li odstraniti anginu kod upale, ovdje ne odlučujemo o sebi.
Ono što se dogodilo ne može se vratiti natrag. Zašto nastaviti spiralu smrti. Smatram da je važno pobrinuti se da se loše iz prošlosti ne ponovi i ne biti histeričan pri tome. Ponašanje [b]md[/b]a je vjerojatno stvar odgoja, sredine i okolnosti u kojima je odrastao, možda u njemu čuči skriveni Einstein. Možda ne. Ja ne znam. Tko zna?
vsego (napisa):
Princip. Zasto da se netko lufta kao nagradu za zlocin? Mad
Princip je fiks ideja bez pokrića. Pitanje je nategnuto i tendenciozno.
vsego (napisa):
Ja smatram da drustvo nikad nece biti dovoljno zrelo za ista vise od amputacije. Koliko se uopce razlikujemo od, npr., Rimljana i gladijatorskih borbi? Samo u tehnologijama kojima ubijamo neistomisljenike... Confused
Svakako se razlikuje, danas nemamo gladijatorske borbe Razz , da li je to velik ili mali napredak relativno je. Koga ili što sve amputirati (čitali Kiklopa)? Npr.
color (napisa):
maligni dio-md -višestruki ubojica , silovatelji i lopov
takva osoba sasvim sigurno nije normalna, mislim da joj je mjesto na liječenju. Tko će prosuditi što je za liječenje, što ne? Svatko sam prosuđuje želi li odstraniti anginu kod upale, ovdje ne odlučujemo o sebi.
Ono što se dogodilo ne može se vratiti natrag. Zašto nastaviti spiralu smrti. Smatram da je važno pobrinuti se da se loše iz prošlosti ne ponovi i ne biti histeričan pri tome. Ponašanje mda je vjerojatno stvar odgoja, sredine i okolnosti u kojima je odrastao, možda u njemu čuči skriveni Einstein. Možda ne. Ja ne znam. Tko zna?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 0:39 pet, 25. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mate"]Svakako se razlikuje, danas nemamo gladijatorske borbe [/quote]
Ne, ali nadoknađujemo. Imamo K1, imamo boks, imamo Ultimate Fight, imamo WWF i tako...
mate (napisa):
Svakako se razlikuje, danas nemamo gladijatorske borbe

Ne, ali nadoknađujemo. Imamo K1, imamo boks, imamo Ultimate Fight, imamo WWF i tako...



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 1:01 pet, 25. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="C'Tebo"][quote="mate"]Svakako se razlikuje, danas nemamo gladijatorske borbe [/quote]
Ne, ali nadoknađujemo. Imamo K1, imamo boks, imamo Ultimate Fight, imamo WWF i tako...[/quote]

...imamo Jerryja Springera... ;) To sto ljudi ne umiru, ne znaci da imaju humaniji tretman.

Sad ce Mate reci da njih nitko ne prisiljava kao nekadasnje gladijatore. To stoji, ali ovdje govorimo o zedji moderne civilizacije za krvlju. :( Ne, Mate, nismo nista bolji nego tada. Samo (manje ili vise uspjesno) [b]glumimo[/b] da smo bolji... :roll:
C'Tebo (napisa):
mate (napisa):
Svakako se razlikuje, danas nemamo gladijatorske borbe

Ne, ali nadoknađujemo. Imamo K1, imamo boks, imamo Ultimate Fight, imamo WWF i tako...


...imamo Jerryja Springera... Wink To sto ljudi ne umiru, ne znaci da imaju humaniji tretman.

Sad ce Mate reci da njih nitko ne prisiljava kao nekadasnje gladijatore. To stoji, ali ovdje govorimo o zedji moderne civilizacije za krvlju. Sad Ne, Mate, nismo nista bolji nego tada. Samo (manje ili vise uspjesno) glumimo da smo bolji... Rolling Eyes



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 1:12 pet, 25. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]...imamo Jerryja Springera... ;) To sto ljudi ne umiru, ne znaci da imaju humaniji tretman.[/quote]
Jerry Springer je zakon :D
(ne njegov debilni šou, koji očaj živi, nego on kao takav)

[quote="vsego"]Sad ce Mate reci da njih nitko ne prisiljava kao nekadasnje gladijatore. To stoji, ali ovdje govorimo o zedji moderne civilizacije za krvlju. :( Ne, Mate, nismo nista bolji nego tada. Samo (manje ili vise uspjesno) [b]glumimo[/b] da smo bolji... :roll:[/quote]
Ne bih se složio.
Iako i mi danas imamo takove užase i prikazujemo ih, danas smo ipak civiliziraniji nego što smo bili (ne kao društvo u cjelini, nego kao pojedinci)
No da smo baš nešto puno napredovali, nismo, niti kao društvo niti kao pojedinci, ali napredujemo, polako, ali bar nekako.
Već sama ta stvar da ne silimo ljude da se tuku do smrti je korak u pravom smjeru, iako imamo takove stvari na TV-u i u kinima svaki dan.
Ljudima će to ipak prije ili poslje dosaditi.[/quote]
vsego (napisa):
...imamo Jerryja Springera... Wink To sto ljudi ne umiru, ne znaci da imaju humaniji tretman.

Jerry Springer je zakon Very Happy
(ne njegov debilni šou, koji očaj živi, nego on kao takav)

vsego (napisa):
Sad ce Mate reci da njih nitko ne prisiljava kao nekadasnje gladijatore. To stoji, ali ovdje govorimo o zedji moderne civilizacije za krvlju. Sad Ne, Mate, nismo nista bolji nego tada. Samo (manje ili vise uspjesno) glumimo da smo bolji... Rolling Eyes

Ne bih se složio.
Iako i mi danas imamo takove užase i prikazujemo ih, danas smo ipak civiliziraniji nego što smo bili (ne kao društvo u cjelini, nego kao pojedinci)
No da smo baš nešto puno napredovali, nismo, niti kao društvo niti kao pojedinci, ali napredujemo, polako, ali bar nekako.
Već sama ta stvar da ne silimo ljude da se tuku do smrti je korak u pravom smjeru, iako imamo takove stvari na TV-u i u kinima svaki dan.
Ljudima će to ipak prije ili poslje dosaditi.[/quote]



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
mate
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 01. 2003. (15:39:14)
Postovi: (3A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Texas

PostPostano: 1:42 pet, 25. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Društvo jest napredovalo. Izmišljne su mnoge stvari o kojima su rimljani možda samo sanjali socijalna i zdravstvena skrb, mirovina, prava radnika, prava čovjeka, prava djeteta, samo su neke toliko normalne da ih ne primjećujemo.
Nabrajanjem stvari koje se nisu (npr. ratovi) ili su se malo promijenile (žeđ za krvlju) ne pobijate tvrdnju.
Gluma? Maske? Ne znam što je to? Pojasni mi. Ako glumim da sam dobar pa spasim čovjeku život, zar mi je moja gluma otegotna okolnost. Ili ako ubijem glumeći pljačku banke, zar će mi se to uračunati u pravednost?
Zar se čovjek mijenjao od neandertalca do rimljana, a zatim stao? Ili je možda oduvijek nepromijenjen? Što smo onda isto što i vuk, riba, gusjenica, koralj? Stvar je definicije relacije ekvivalencije ako tako promatramo. Ne bih u tom smjeru.
Društvo jest napredovalo. Izmišljne su mnoge stvari o kojima su rimljani možda samo sanjali: socijalna i zdravstvena skrb, mirovina, prava radnika, prava čovjeka, prava djeteta, samo su neke toliko normalne da ih ne primjećujemo.
Nabrajanjem stvari koje se nisu (npr. ratovi) ili su se malo promijenile (žeđ za krvlju) ne pobijate tvrdnju.
Gluma? Maske? Ne znam što je to? Pojasni mi. Ako glumim da sam dobar pa spasim čovjeku život, zar mi je moja gluma otegotna okolnost. Ili ako ubijem glumeći pljačku banke, zar će mi se to uračunati u pravednost?
Zar se čovjek mijenjao od neandertalca do rimljana, a zatim stao? Ili je možda oduvijek nepromijenjen? Što smo onda isto što i vuk, riba, gusjenica, koralj? Stvar je definicije relacije ekvivalencije ako tako promatramo. Ne bih u tom smjeru.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 1:54 pet, 25. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mate"]Društvo jest napredovalo. Izmišljne su mnoge stvari o kojima su rimljani možda samo sanjali: socijalna i zdravstvena skrb, mirovina, prava radnika, prava čovjeka, prava djeteta, samo su neke toliko normalne da ih ne primjećujemo.[/quote]

Primjecujemo. Ali, ja tvrdim da se ljudi nisu promijenili. Drustvo jest. Ne zato jer su ljudi bolji, nego zato jer se masa bunila sto i njoj nije dobro kao manjini povlastenih. Rezultat su upravo dobre stvari koje ti navodis.

[quote="mate"]Zar se čovjek mijenjao od neandertalca do rimljana, a zatim stao? Ili je možda oduvijek nepromijenjen? Što smo onda isto što i vuk, riba, gusjenica, koralj? Stvar je definicije relacije ekvivalencije ako tako promatramo. Ne bih u tom smjeru.[/quote]

Ne, nismo isto. Vuk, riba,... zivotinje ubijaju:

1. zbog gladi
2. da zastite svoje mlade
3. da zastite sebe

Ljudi se ne mogu podiciti tolikom humanoscu (osim rijetkih iznimaka)... :(
mate (napisa):
Društvo jest napredovalo. Izmišljne su mnoge stvari o kojima su rimljani možda samo sanjali: socijalna i zdravstvena skrb, mirovina, prava radnika, prava čovjeka, prava djeteta, samo su neke toliko normalne da ih ne primjećujemo.


Primjecujemo. Ali, ja tvrdim da se ljudi nisu promijenili. Drustvo jest. Ne zato jer su ljudi bolji, nego zato jer se masa bunila sto i njoj nije dobro kao manjini povlastenih. Rezultat su upravo dobre stvari koje ti navodis.

mate (napisa):
Zar se čovjek mijenjao od neandertalca do rimljana, a zatim stao? Ili je možda oduvijek nepromijenjen? Što smo onda isto što i vuk, riba, gusjenica, koralj? Stvar je definicije relacije ekvivalencije ako tako promatramo. Ne bih u tom smjeru.


Ne, nismo isto. Vuk, riba,... zivotinje ubijaju:

1. zbog gladi
2. da zastite svoje mlade
3. da zastite sebe

Ljudi se ne mogu podiciti tolikom humanoscu (osim rijetkih iznimaka)... Sad



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 2:04 pet, 25. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Ne, nismo isto. Vuk, riba,... zivotinje ubijaju:

1. zbog gladi
2. da zastite svoje mlade
3. da zastite sebe[/quote]
Nije u potpunosti istina.
Životinje ubijaju i iz osvete (ranjena životinja će pokušat ozlijediti, ili čak ubiti onoga koji ju je ozljedio, bilo čovjek, bilo druga životinja), zabavljaju se ubijajući (kučna mačka, očit primjer) iz prevlasti za teritorij (mravi, lav, vukovi, itd.) zbog ženke, a neki primjerci majmuna ubijaju ove mačke grabežljivce, ako to mogu (uglavnom one sporije i slabije primjerke), iako tim grabežljivcima ti majmuni nisu na meniju.

No, istina je da se uglavnom ubija iz tri gorenavedena razloga (čak i u slučaju čovjeka).
vsego (napisa):
Ne, nismo isto. Vuk, riba,... zivotinje ubijaju:

1. zbog gladi
2. da zastite svoje mlade
3. da zastite sebe

Nije u potpunosti istina.
Životinje ubijaju i iz osvete (ranjena životinja će pokušat ozlijediti, ili čak ubiti onoga koji ju je ozljedio, bilo čovjek, bilo druga životinja), zabavljaju se ubijajući (kučna mačka, očit primjer) iz prevlasti za teritorij (mravi, lav, vukovi, itd.) zbog ženke, a neki primjerci majmuna ubijaju ove mačke grabežljivce, ako to mogu (uglavnom one sporije i slabije primjerke), iako tim grabežljivcima ti majmuni nisu na meniju.

No, istina je da se uglavnom ubija iz tri gorenavedena razloga (čak i u slučaju čovjeka).



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
mate
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 01. 2003. (15:39:14)
Postovi: (3A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Texas

PostPostano: 3:01 pet, 25. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Ljudi se ne mogu podiciti tolikom humanoscu (osim rijetkih iznimaka)... [/quote]
Ja bih rekao obratno. Zašto? Koliko ljudi je u životu ubilo? Rekao bih neznatan postotak i dometnuo da se većina ne može nazivati iznimkom.
Većina ljudi koje poznam ubili bi zbog sve 3 navedene stvari. Na sreću, danas to uglavnom nije potrebno činiti.
[quote="maloprije vsego"]Ja smatram da drustvo nikad nece biti dovoljno zrelo za ista vise od amputacije. Koliko se uopce razlikujemo od, npr., Rimljana i gladijatorskih borbi?[/quote]
Mogu li zaključiti da si ovo napisao misleći kako će se uvijek događati kaznena djela? Hoće, i uvijek će se dešavati ubojstva i razbojstva i silovanja i druge loše stvari. Posljedica je to slobode koju imamo. I tu smrtna kazna ili doživotna robija sigurno neće mnogo promijeniti. Da li će promijeniti išta? Ima (ili je bar donedavno bilo) država u kojima se za mnoge prijestupe gubilo ruke, noge, oči, glavu? Da li je to smanjilo broj kaznenih djela? Trebalo bi pogledati svjetske statistike, pitati stručnjake.
Upravo sam tražio pola ure, ali nisam našao ništa zanimljivo. Ako netko nađe neka javi.
Ajde dobro, dakle društvo se ipak mijenja, uglavnom nabolje, ne slažemo se oko brzine i relativnih opisa veličine promjena, ali dobro. A čovjek? A što da rečem? Da se promijenio? Što, poćelavio? Hoda još uvijek uglavnom na 2 noge, brblja, ljubi, mrzi. Ali pa to je čovjek. Što bi vi htjeli, kopjuterski program? Takvi dosade nakon 100 sati igranja.
vsego (napisa):
Ljudi se ne mogu podiciti tolikom humanoscu (osim rijetkih iznimaka)...

Ja bih rekao obratno. Zašto? Koliko ljudi je u životu ubilo? Rekao bih neznatan postotak i dometnuo da se većina ne može nazivati iznimkom.
Većina ljudi koje poznam ubili bi zbog sve 3 navedene stvari. Na sreću, danas to uglavnom nije potrebno činiti.
maloprije vsego (napisa):
Ja smatram da drustvo nikad nece biti dovoljno zrelo za ista vise od amputacije. Koliko se uopce razlikujemo od, npr., Rimljana i gladijatorskih borbi?

Mogu li zaključiti da si ovo napisao misleći kako će se uvijek događati kaznena djela? Hoće, i uvijek će se dešavati ubojstva i razbojstva i silovanja i druge loše stvari. Posljedica je to slobode koju imamo. I tu smrtna kazna ili doživotna robija sigurno neće mnogo promijeniti. Da li će promijeniti išta? Ima (ili je bar donedavno bilo) država u kojima se za mnoge prijestupe gubilo ruke, noge, oči, glavu? Da li je to smanjilo broj kaznenih djela? Trebalo bi pogledati svjetske statistike, pitati stručnjake.
Upravo sam tražio pola ure, ali nisam našao ništa zanimljivo. Ako netko nađe neka javi.
Ajde dobro, dakle društvo se ipak mijenja, uglavnom nabolje, ne slažemo se oko brzine i relativnih opisa veličine promjena, ali dobro. A čovjek? A što da rečem? Da se promijenio? Što, poćelavio? Hoda još uvijek uglavnom na 2 noge, brblja, ljubi, mrzi. Ali pa to je čovjek. Što bi vi htjeli, kopjuterski program? Takvi dosade nakon 100 sati igranja.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 3:14 pet, 25. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja mislim da je Singapuru ovo dolje navedeno, ali nemojte me uzet za riječ.
U toj državi (Singapur, ili koja već) je postotak ovisnika o drogi među najmanjima u svijetu, a kazna za uvoz droge je smrt.

U bivšim real-socijalističkim zemljama je postotak uličnog kriminala bio manji nego u zapadnim državama, a organiziranog kriminala nije bilo (ako ne računaš vladu :D)
Ja mislim da je Singapuru ovo dolje navedeno, ali nemojte me uzet za riječ.
U toj državi (Singapur, ili koja već) je postotak ovisnika o drogi među najmanjima u svijetu, a kazna za uvoz droge je smrt.

U bivšim real-socijalističkim zemljama je postotak uličnog kriminala bio manji nego u zapadnim državama, a organiziranog kriminala nije bilo (ako ne računaš vladu Very Happy)



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 4:00 pet, 25. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mate"][quote="vsego"]Ljudi se ne mogu podiciti tolikom humanoscu (osim rijetkih iznimaka)... [/quote]
Ja bih rekao obratno. Zašto? Koliko ljudi je u životu ubilo? Rekao bih neznatan postotak i dometnuo da se većina ne može nazivati iznimkom.
Većina ljudi koje poznam ubili bi zbog sve 3 navedene stvari. Na sreću, danas to uglavnom nije potrebno činiti.[/quote]

Ma, to je jasno i ok. Ali vecina ubojica ubija iz drugih razloga: koristoljublje, zavist, nacionalnost, rasa, vjera,... :shock: Zbog gluposti!

Da, vecina ne ubija. Hvala mesnoj industriji sto ne moramo. :) Ja bih prvi otisao u vegetarijance da moram ubiti ono sto jedem! 8) I hvala policiji/sudstvu da se ne moram nozevima i pistoljima boriti za zivot... No, to je drustvo. Motivi pojedinaca su daleko prljaviji od zivotinjskih...

[quote="mate"]Ima (ili je bar donedavno bilo) država u kojima se za mnoge prijestupe gubilo ruke, noge, oči, glavu? Da li je to smanjilo broj kaznenih djela? Trebalo bi pogledati svjetske statistike, pitati stručnjake.
Upravo sam tražio pola ure, ali nisam našao ništa zanimljivo. Ako netko nađe neka javi.[/quote]

Tvrdokorne Islamisticke drzave (ne znam tocno koje), no ne znam koliko je to efikasno. Svidja mi se C'Tebin "singapurski" primjer... Iako mislim da je rijec o Maleziji... ;)

Recimo da bi radikalne kazne pomogle da se zlodjela ne ponavljaju. Kao ovaj link gore. Da je tip odmah nakon silovanja 13-godisnje djevojcice :shock: zavrsio na dozivotnoj (bez "dopusta"!), sada bi imali nekoliko silovanih zena manje... [b]Nekoliko![/b] a on je samo [b]jedan[/b]...

Ili onaj ubojica sto ga pustise - opet - na "dopust", pa je ubio uzornog policajca, oca (cini mi se) troje djece... I opet ce ga pustiti, vjerojatno puno prije nego djeca bez oca postanu punoljetna... :evil:

[quote="mate"]Ali pa to je čovjek. Što bi vi htjeli, kopjuterski program? Takvi dosade nakon 100 sati igranja.[/quote]

Onda neka budu Wormsi, to nikad ne dosadi... :lol:

Ne, ozbiljno, ja bih samo da mi susjed nije teski kriminalac prema kojem drustvo ima vise sluha nego prema njegovim zrtvama... Na kraju krajeva, mozda i ja postanem takva zrtva... Djabe mi onda sva humanost ovog Svijeta... :roll:
mate (napisa):
vsego (napisa):
Ljudi se ne mogu podiciti tolikom humanoscu (osim rijetkih iznimaka)...

Ja bih rekao obratno. Zašto? Koliko ljudi je u životu ubilo? Rekao bih neznatan postotak i dometnuo da se većina ne može nazivati iznimkom.
Većina ljudi koje poznam ubili bi zbog sve 3 navedene stvari. Na sreću, danas to uglavnom nije potrebno činiti.


Ma, to je jasno i ok. Ali vecina ubojica ubija iz drugih razloga: koristoljublje, zavist, nacionalnost, rasa, vjera,... Shocked Zbog gluposti!

Da, vecina ne ubija. Hvala mesnoj industriji sto ne moramo. Smile Ja bih prvi otisao u vegetarijance da moram ubiti ono sto jedem! Cool I hvala policiji/sudstvu da se ne moram nozevima i pistoljima boriti za zivot... No, to je drustvo. Motivi pojedinaca su daleko prljaviji od zivotinjskih...

mate (napisa):
Ima (ili je bar donedavno bilo) država u kojima se za mnoge prijestupe gubilo ruke, noge, oči, glavu? Da li je to smanjilo broj kaznenih djela? Trebalo bi pogledati svjetske statistike, pitati stručnjake.
Upravo sam tražio pola ure, ali nisam našao ništa zanimljivo. Ako netko nađe neka javi.


Tvrdokorne Islamisticke drzave (ne znam tocno koje), no ne znam koliko je to efikasno. Svidja mi se C'Tebin "singapurski" primjer... Iako mislim da je rijec o Maleziji... Wink

Recimo da bi radikalne kazne pomogle da se zlodjela ne ponavljaju. Kao ovaj link gore. Da je tip odmah nakon silovanja 13-godisnje djevojcice Shocked zavrsio na dozivotnoj (bez "dopusta"!), sada bi imali nekoliko silovanih zena manje... Nekoliko! a on je samo jedan...

Ili onaj ubojica sto ga pustise - opet - na "dopust", pa je ubio uzornog policajca, oca (cini mi se) troje djece... I opet ce ga pustiti, vjerojatno puno prije nego djeca bez oca postanu punoljetna... Evil or Very Mad

mate (napisa):
Ali pa to je čovjek. Što bi vi htjeli, kopjuterski program? Takvi dosade nakon 100 sati igranja.


Onda neka budu Wormsi, to nikad ne dosadi... Laughing

Ne, ozbiljno, ja bih samo da mi susjed nije teski kriminalac prema kojem drustvo ima vise sluha nego prema njegovim zrtvama... Na kraju krajeva, mozda i ja postanem takva zrtva... Djabe mi onda sva humanost ovog Svijeta... Rolling Eyes



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mate
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 01. 2003. (15:39:14)
Postovi: (3A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: Texas

PostPostano: 22:37 pet, 25. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

malo mi je dosadilo

moja je baka ubila barem 1000 kokoši, vidio sam kako letaju bez glave, ludnica, pokojni did je tamanio zečeve u svom kraju. uh kad se sjetim zadnjeg zeca kojeg je ulovio. Jedva je stajao na nogama, oslabljena vida, relativno blizu kuće. ala je zec bio dobar, uf za prste polizat. a to se ne smije znat kad se jede zec, nego se kaže patka, guska, ali je teško privarit, zamiriše cilo selo.
malo mi je dosadilo

moja je baka ubila barem 1000 kokoši, vidio sam kako letaju bez glave, ludnica, pokojni did je tamanio zečeve u svom kraju. uh kad se sjetim zadnjeg zeca kojeg je ulovio. Jedva je stajao na nogama, oslabljena vida, relativno blizu kuće. ala je zec bio dobar, uf za prste polizat. a to se ne smije znat kad se jede zec, nego se kaže patka, guska, ali je teško privarit, zamiriše cilo selo.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2
Stranica 2 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan