Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

zadatak s integralom
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Numerička matematika
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gost






PostPostano: 8:12 pon, 28. 11. 2005    Naslov: zadatak s integralom Citirajte i odgovorite

Zadatak glasi: Integral od cos(x*x)/(x+1) u granicama (1,PI/2), tocnost je 0,0001.

Ja sam to rjesavao pomocu produljene trapezne formule. Najprije sam racunao n, i u tome je moj problem. n mi ispada 32. I to mi je jako cudno jer da izracunam integral trebam izracunati koliko iznosi fja u svakom cvoru.
Je li moguce da je taj moj n tocan? Ako nije moze li mi netko napisati koliki je n?

A i u nekim drugim takvim slicnim zadacima dobivam n oko 20. Moze li na pismenom doci zadatak u kojem ce mi n ispasti tako velik?
:shock:
I onda na pismenom moram izracunati svih 20 cvorova?
Molim da mi netko pomogne. Hvala unaprijed :)
Zadatak glasi: Integral od cos(x*x)/(x+1) u granicama (1,PI/2), tocnost je 0,0001.

Ja sam to rjesavao pomocu produljene trapezne formule. Najprije sam racunao n, i u tome je moj problem. n mi ispada 32. I to mi je jako cudno jer da izracunam integral trebam izracunati koliko iznosi fja u svakom cvoru.
Je li moguce da je taj moj n tocan? Ako nije moze li mi netko napisati koliki je n?

A i u nekim drugim takvim slicnim zadacima dobivam n oko 20. Moze li na pismenom doci zadatak u kojem ce mi n ispasti tako velik?
Shocked
I onda na pismenom moram izracunati svih 20 cvorova?
Molim da mi netko pomogne. Hvala unaprijed Smile


[Vrh]
Gost






PostPostano: 2:35 sri, 30. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zanima me samo da li je moguce da na pismenom kao rjesenje dobimo 20 cvorova u kojima moramo izracunati vrijednost funkcije te ih zbrojiti da dobijemo vrijednost integrala?
Ili broj cvorova mora biti manji?

Molim nekoga da mi odgovori na pitanje... Hvala
Zanima me samo da li je moguce da na pismenom kao rjesenje dobimo 20 cvorova u kojima moramo izracunati vrijednost funkcije te ih zbrojiti da dobijemo vrijednost integrala?
Ili broj cvorova mora biti manji?

Molim nekoga da mi odgovori na pitanje... Hvala


[Vrh]
beros
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 11. 2002. (11:48:22)
Postovi: (29)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0

PostPostano: 11:30 sri, 30. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

A zašto niste probali produljenom Simpsonovom metodom? Ja sam probao, izlazi da n treba biti 6. Inače, ako Vam produljenom trapeznom izađe preveliki broj čvorova to znači

a) probati produljenom Simpsonovom
b) pogriješili ste u deriviranju :(
A zašto niste probali produljenom Simpsonovom metodom? Ja sam probao, izlazi da n treba biti 6. Inače, ako Vam produljenom trapeznom izađe preveliki broj čvorova to znači

a) probati produljenom Simpsonovom
b) pogriješili ste u deriviranju Sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Numerička matematika Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan