Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

osvrt na kolokvij
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12, 13, 14  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Matematička analiza 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Cancel
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 12. 2005. (03:04:56)
Postovi: (1A)16
Sarma = la pohva - posuda
-9 = 0 - 9

PostPostano: 15:12 uto, 6. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]

Za tako nesto je trebalo posjetiti [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=40557#40557]prezentaciju rjesenja[/url]... :roll:[/quote]


Bio sam na toj "prezentaciji rješenja" ali tamo je rješena samo jedna grupa, i to na brzinu je sve napisano na ploču, pola toga nisam stigao niti prepisat a kamoli shvatit. Zato i pitam za rješenja. Mislim, ne vidim problem skenirati par papira i staviti na net. U razgovoru sa puno ljudi iz moje grupe svi traže ta rješenja, pa mislim da bi nam mogli to postaviti. Ako je problem, dajte meni rješenja, ja ću ih skenirati i sam postaviti na net... :?:
vsego (napisa):


Za tako nesto je trebalo posjetiti prezentaciju rjesenja... Rolling Eyes



Bio sam na toj "prezentaciji rješenja" ali tamo je rješena samo jedna grupa, i to na brzinu je sve napisano na ploču, pola toga nisam stigao niti prepisat a kamoli shvatit. Zato i pitam za rješenja. Mislim, ne vidim problem skenirati par papira i staviti na net. U razgovoru sa puno ljudi iz moje grupe svi traže ta rješenja, pa mislim da bi nam mogli to postaviti. Ako je problem, dajte meni rješenja, ja ću ih skenirati i sam postaviti na net... Question


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
koryanshea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2003. (23:50:23)
Postovi: (442)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 27 - 10
Lokacija: Bebop (converted interplanetary trawler)

PostPostano: 15:50 uto, 6. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Cancel"]Ako je problem, dajte meni rješenja, ja ću ih skenirati i sam postaviti na net... :?:[/quote]
odi na demonstrature, shvati kako se rjesavaju zadaci, rijesi ih sam i objavi rjesenja. simple as that :)
Cancel (napisa):
Ako je problem, dajte meni rješenja, ja ću ih skenirati i sam postaviti na net... Question

odi na demonstrature, shvati kako se rjesavaju zadaci, rijesi ih sam i objavi rjesenja. simple as that Smile



_________________
"Download the files to a non-networked, firewalled computer."
- Dr. Elizabeth Weir
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
aska
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2005. (20:01:50)
Postovi: (5B)16
Sarma = la pohva - posuda
12 = 15 - 3

PostPostano: 15:52 uto, 6. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nije rijesena "samo jedna grupa" :roll: ,nego je rijeseno 5 zadataka iz razlicitih grupa. Ljudi nisu rjesavali vise jer su mislili da nema potrebe. Pitali su ima li potrebe,nisi se javio :roll: . Da si rekao da treba rijesiti neki drugi,rijesili bi ga. Btw moji su prijatelji pisali i stigli su prepisat.Sve. Ja nisam pisala jer sam kolokvij prosla 8)
Nije rijesena "samo jedna grupa" Rolling Eyes ,nego je rijeseno 5 zadataka iz razlicitih grupa. Ljudi nisu rjesavali vise jer su mislili da nema potrebe. Pitali su ima li potrebe,nisi se javio Rolling Eyes . Da si rekao da treba rijesiti neki drugi,rijesili bi ga. Btw moji su prijatelji pisali i stigli su prepisat.Sve. Ja nisam pisala jer sam kolokvij prosla Cool



_________________
Ovcica
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
andreao
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 02. 2005. (12:08:18)
Postovi: (46F)16
Sarma = la pohva - posuda
35 = 192 - 157
Lokacija: SK

PostPostano: 15:55 uto, 6. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

:iagree: Nemoj samo sjediti i gledati druge kako pitaju šta im nije jasno. Pokreni se malo.
I agree Nemoj samo sjediti i gledati druge kako pitaju šta im nije jasno. Pokreni se malo.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:18 uto, 6. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kad sam bio mladi asistent [ :djed: ] imao sam nadobudni stav da uvijek [b]treba[/b] objavljivati rjesenja. :) Stariji kolege su samo rekli :tapsh:

Onda sam ja objavljivao rjesenja. 8) Stariji kolege su samo rekli :tapsh:

Danas, iako objavljujem rjesenja svih pismenih, i sam kazem :tapsh:

:gg:

Naime, objava rjesenja [b]cesto[/b] rezultira time da se zadaci (i rjesenja) uce napamet ili da studenti pogledaju i [b]misle[/b] da im je jasno, kad zapravo nije. :( Jedan extremni primjer:

[quote="[url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=32110#32110]vsego[/url]"]Btw, fascinantno je koliko tocnih rjesenja totalno krivog zadatka dobijam na rokovima iz C-a... :wall: Npr. sada sam za rekurziju rastava broja na faktore dobio jedno rjesenje rekurzije sa zabama s mog prethodnog roka... :shock: :rotfl:[/quote]

Zbog toga, preporucam da sam porjesavas zadatke, a onda odes na demonstrature, zamolis demosa da provjeri i da ti eventualno objasni sto ti je krivo ili nejasno. 8)
Kad sam bio mladi asistent [ Sjecam se ja, bilo je to cetr'est pete... ] imao sam nadobudni stav da uvijek treba objavljivati rjesenja. Smile Stariji kolege su samo rekli Tapsh, tapsh,...

Onda sam ja objavljivao rjesenja. Cool Stariji kolege su samo rekli Tapsh, tapsh,...

Danas, iako objavljujem rjesenja svih pismenih, i sam kazem Tapsh, tapsh,...

Mr Green being very Greeen indeed

Naime, objava rjesenja cesto rezultira time da se zadaci (i rjesenja) uce napamet ili da studenti pogledaju i misle da im je jasno, kad zapravo nije. Sad Jedan extremni primjer:

vsego (napisa):
Btw, fascinantno je koliko tocnih rjesenja totalno krivog zadatka dobijam na rokovima iz C-a... Brick wall Npr. sada sam za rekurziju rastava broja na faktore dobio jedno rjesenje rekurzije sa zabama s mog prethodnog roka... Shocked Valjam se po podu od smijeha


Zbog toga, preporucam da sam porjesavas zadatke, a onda odes na demonstrature, zamolis demosa da provjeri i da ti eventualno objasni sto ti je krivo ili nejasno. Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Cancel
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 12. 2005. (03:04:56)
Postovi: (1A)16
Sarma = la pohva - posuda
-9 = 0 - 9

PostPostano: 18:50 uto, 6. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

@aska - a daj mi reci plz kako sam ja mogao znati koji zadatak ne znam kada je prije bila ta "prezentacija rjesenja" nego sto sam dobio kolokvij u ruke od svih grupa... ??? :roll:

Ekipa koja je dosla na tu "prezentaciju rjesenja" zapravo nije UOPCE dosla da bi postavila neko pitanje ili zato što ih je zanimalo rješenje nego su jedva čekali da ovi završe pa da u 15h (sat vremena nakon) navuku jedan bod na žalbama koji im je falio na kolokviju za prolaz...

@vsego - iz osobnog iskustva znam da na kolegijima tipa linearne algebre ili elementarne (gdje asistenti objavljaju rezultate) zadatci su daleko jasniji i usudio bih se reći lakši... zaista ne vidim poantu ovog vašeg skrivanja rješenja, ali dobro... :roll:
@aska - a daj mi reci plz kako sam ja mogao znati koji zadatak ne znam kada je prije bila ta "prezentacija rjesenja" nego sto sam dobio kolokvij u ruke od svih grupa... ??? Rolling Eyes

Ekipa koja je dosla na tu "prezentaciju rjesenja" zapravo nije UOPCE dosla da bi postavila neko pitanje ili zato što ih je zanimalo rješenje nego su jedva čekali da ovi završe pa da u 15h (sat vremena nakon) navuku jedan bod na žalbama koji im je falio na kolokviju za prolaz...

@vsego - iz osobnog iskustva znam da na kolegijima tipa linearne algebre ili elementarne (gdje asistenti objavljaju rezultate) zadatci su daleko jasniji i usudio bih se reći lakši... zaista ne vidim poantu ovog vašeg skrivanja rješenja, ali dobro... Rolling Eyes


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
aska
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2005. (20:01:50)
Postovi: (5B)16
Sarma = la pohva - posuda
12 = 15 - 3

PostPostano: 19:05 uto, 6. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kako si ti mogao znati koje zadatke ne znas..hm? Nekoliko sugestija:
i) pisao si kolokvij; ergo znao si u pon 28.11 u 13h koje zadatke iz svoje grupe nisi znao rijesit.. :roll:
ii) prosvrljaj malo po ovom topicu pa ces vidit da su vec u utorak,29.11., objavljeni zadaci iz svih grupa na stranicama analize :wink:
iii) postoji nesto sto se zove usmena predaja

A sta se tice ostalog..pa,recimo,ja znam sigurno dvoje ljudi koji nisu dosli na prezentaciju radi zalbi;a to smo ja i prijatelj koji smo vec znali da smo prosli na kolokviju. A cura koja je dosla s nama je sve uredno prepisivala,i iako je pala,NIJE ostala na zalbama :shock:
Uostalom,otkad je ikakav argument «svi su napravili to» :roll: ? Tebi nitko nije branio da pitas sta ti nije bilo jasno.. 8)
Kako si ti mogao znati koje zadatke ne znas..hm? Nekoliko sugestija:
i) pisao si kolokvij; ergo znao si u pon 28.11 u 13h koje zadatke iz svoje grupe nisi znao rijesit.. Rolling Eyes
ii) prosvrljaj malo po ovom topicu pa ces vidit da su vec u utorak,29.11., objavljeni zadaci iz svih grupa na stranicama analize Wink
iii) postoji nesto sto se zove usmena predaja

A sta se tice ostalog..pa,recimo,ja znam sigurno dvoje ljudi koji nisu dosli na prezentaciju radi zalbi;a to smo ja i prijatelj koji smo vec znali da smo prosli na kolokviju. A cura koja je dosla s nama je sve uredno prepisivala,i iako je pala,NIJE ostala na zalbama Shocked
Uostalom,otkad je ikakav argument «svi su napravili to» Rolling Eyes ? Tebi nitko nije branio da pitas sta ti nije bilo jasno.. Cool



_________________
Ovcica
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
fenchurch
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 05. 2005. (19:20:53)
Postovi: (1C)16
Sarma = la pohva - posuda
25 = 33 - 8

PostPostano: 19:26 uto, 6. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="cancel"]@vsego - iz osobnog iskustva znam da na kolegijima tipa linearne algebre ili elementarne (gdje asistenti objavljaju rezultate) zadatci su daleko jasniji i usudio bih se reći lakši... zaista ne vidim poantu ovog vašeg skrivanja rješenja, ali dobro... Rolling Eyes
[/quote]

pa ono, ne bi bas rekla da se skrivaju rjesenja, kad je vec organizirana prezentacija rjesenja (cisto radi dobre volje asistenata, e btw, vsego nije asistent iz analize)

moj ti je savjet (ako vec nisi pohvatao tada rjesenja), da kad budes vjezbao po tim kolokvijima, i ako zapnes na nekom zadatku, postavis pitanje ovdje :) na forumu se mota dosta ljudi koji su spremni pomoci :)

nema potrebe za novom raspravom tipa zasto je to tako tesko staviti na net..
cancel (napisa):
@vsego - iz osobnog iskustva znam da na kolegijima tipa linearne algebre ili elementarne (gdje asistenti objavljaju rezultate) zadatci su daleko jasniji i usudio bih se reći lakši... zaista ne vidim poantu ovog vašeg skrivanja rješenja, ali dobro... Rolling Eyes


pa ono, ne bi bas rekla da se skrivaju rjesenja, kad je vec organizirana prezentacija rjesenja (cisto radi dobre volje asistenata, e btw, vsego nije asistent iz analize)

moj ti je savjet (ako vec nisi pohvatao tada rjesenja), da kad budes vjezbao po tim kolokvijima, i ako zapnes na nekom zadatku, postavis pitanje ovdje Smile na forumu se mota dosta ljudi koji su spremni pomoci Smile

nema potrebe za novom raspravom tipa zasto je to tako tesko staviti na net..



_________________

For your information, little girl, whipped cream isn't whipped cream at all unless it's been whipped with whips.
Everybody knows that.
- Willy Wonka
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 11. 2005. (12:24:35)
Postovi: (2AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
95 = 158 - 63

PostPostano: 19:52 uto, 6. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="HijenA"]ja se uopce ne slazem sa vama bolonjcima. imate na kolokviju 5 zadataka. od toga, 4 zadatka spadaju u najosnovnije tipove kao odredite domenu, sliku i prasliku fcije. zamisli, kako su asistenti bezobrazni kad su vam jos uz to stavili i logaritam i korijen :roll:

ja nisam bolonjac, ali ovo vase nije nista teze (niti ista lakse, cak bi rekao da je kriterij vrlo slican, ako ne i isti) od [url=http://web.math.hr/nastava/analiza/files/ma1k12003.pdf]mojeg prvog kolokvija[/url] iz analize. [/quote]

Prijedlog:uzmi kolokvij (bilo koju grupu) i kreni rjesavati. Izmjeri vrijeme i prijavi rezultat. Mogao bi radi boljeg rezultata scenirati kakav stres (proizvoljan).
Cini mi se da si od oka procijenio i naravno da bi znao rjesiti...
Imam dojam da je u ovoj raspravi naglasak na cinjenici da je kolokvij bio [u]zahtjevan[/u] s poprilicnim racunom, a ne tezak... sto god to znacilo.
HijenA (napisa):
ja se uopce ne slazem sa vama bolonjcima. imate na kolokviju 5 zadataka. od toga, 4 zadatka spadaju u najosnovnije tipove kao odredite domenu, sliku i prasliku fcije. zamisli, kako su asistenti bezobrazni kad su vam jos uz to stavili i logaritam i korijen Rolling Eyes

ja nisam bolonjac, ali ovo vase nije nista teze (niti ista lakse, cak bi rekao da je kriterij vrlo slican, ako ne i isti) od mojeg prvog kolokvija iz analize.


Prijedlog:uzmi kolokvij (bilo koju grupu) i kreni rjesavati. Izmjeri vrijeme i prijavi rezultat. Mogao bi radi boljeg rezultata scenirati kakav stres (proizvoljan).
Cini mi se da si od oka procijenio i naravno da bi znao rjesiti...
Imam dojam da je u ovoj raspravi naglasak na cinjenici da je kolokvij bio zahtjevan s poprilicnim racunom, a ne tezak... sto god to znacilo.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 19:59 uto, 6. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nana"][quote="HijenA"]ja se uopce ne slazem sa vama bolonjcima. imate na kolokviju 5 zadataka. od toga, 4 zadatka spadaju u najosnovnije tipove kao odredite domenu, sliku i prasliku fcije. zamisli, kako su asistenti bezobrazni kad su vam jos uz to stavili i logaritam i korijen :roll:

ja nisam bolonjac, ali ovo vase nije nista teze (niti ista lakse, cak bi rekao da je kriterij vrlo slican, ako ne i isti) od [url=http://web.math.hr/nastava/analiza/files/ma1k12003.pdf]mojeg prvog kolokvija[/url] iz analize. [/quote]

Prijedlog:uzmi kolokvij (bilo koju grupu) i kreni rjesavati. Izmjeri vrijeme i prijavi rezultat. Mogao bi radi boljeg rezultata scenirati kakav stres (proizvoljan).
Cini mi se da si od oka procijenio i naravno da bi znao rjesiti...
Imam dojam da je u ovoj raspravi naglasak na cinjenici da je kolokvij bio [u]zahtjevan[/u] s poprilicnim racunom, a ne tezak... sto god to znacilo.[/quote]

jesi probao riješit kao što ti je kolegica predložila?
evo ja sam se spremala pa tvom prvom kolokviju i bio mi je dosta lakši (možda zato što mi godina nije ovisila o tom :roll: ) ali i zato što je u tom bilo manje za računat.. recimo u zadnjem kolokviju u jednom zadatku da bi našli sliku funfcije si morao radit kompoziciju 3-4 grafa a u ovom "tvom" si morao nacrtat parabolu i pročitat s grafa što vidiš. Uračunaš li tu i vrijeme stres i veću mogučnost da ces fulati u dužem računu nego u nekom manje zahtjevnom (nije uvijek)....
nana (napisa):
HijenA (napisa):
ja se uopce ne slazem sa vama bolonjcima. imate na kolokviju 5 zadataka. od toga, 4 zadatka spadaju u najosnovnije tipove kao odredite domenu, sliku i prasliku fcije. zamisli, kako su asistenti bezobrazni kad su vam jos uz to stavili i logaritam i korijen Rolling Eyes

ja nisam bolonjac, ali ovo vase nije nista teze (niti ista lakse, cak bi rekao da je kriterij vrlo slican, ako ne i isti) od mojeg prvog kolokvija iz analize.


Prijedlog:uzmi kolokvij (bilo koju grupu) i kreni rjesavati. Izmjeri vrijeme i prijavi rezultat. Mogao bi radi boljeg rezultata scenirati kakav stres (proizvoljan).
Cini mi se da si od oka procijenio i naravno da bi znao rjesiti...
Imam dojam da je u ovoj raspravi naglasak na cinjenici da je kolokvij bio zahtjevan s poprilicnim racunom, a ne tezak... sto god to znacilo.


jesi probao riješit kao što ti je kolegica predložila?
evo ja sam se spremala pa tvom prvom kolokviju i bio mi je dosta lakši (možda zato što mi godina nije ovisila o tom Rolling Eyes ) ali i zato što je u tom bilo manje za računat.. recimo u zadnjem kolokviju u jednom zadatku da bi našli sliku funfcije si morao radit kompoziciju 3-4 grafa a u ovom "tvom" si morao nacrtat parabolu i pročitat s grafa što vidiš. Uračunaš li tu i vrijeme stres i veću mogučnost da ces fulati u dužem računu nego u nekom manje zahtjevnom (nije uvijek)....


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 22:20 uto, 6. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

gledajte ljudi...ja sad stvarno nemam vremena ic rjesavat vas kolokvij iz analize 1. imam i sam kolokvije (u petak imam kolokvij iz obicnih diferencijalnih jednadzbi). da...to je bilo od oka procjena, meni su laksi zadaci za rjesavanje oni u kojima se stvarno trazi rjesenje problema, a ne dokaz da nesto vrijedi (a s njima su u rangu tekstualni zadaci kojih je bilo 2 na mojem kolokviju). ja vam opet ponavljam jednu cinjenicu, a to je da je 55% ljudi na kolokviju proslo (sto nije bio slucaj u proteklih nekoliko godina koliko se kolokviji na matematici drze). to je stvarno velika prolaznost i pokazuje da kolokvij i nije bio tako tezak kao sto vi govorite (ako je tako, onda na faksu imamo 200ak genija samo na prvoj godini :roll:). ajde...pokusajte sad opet rijesiti cijeli kolokvij doma i provjerite koliko vam vremena treba da ga cijelog rijesite. vjerujem da cete i sami doc do zakljucka da ste imali dovoljno vremena i da i nije bilo tako tesko kao sto pricate. druga stvar je pritisak da se nesto mora napravit sa odredjenom kolicinom bodova u odredjenom vremenu. ali, na to se morate priviknuti sto prije jer, ako to ne ucinite, pocet cete kaskat za ostalima u gradivu, a ta ce rupa postajat sve veca sve dok ne bude toliko velika da je vise necete uspjet zatvorit.
gledajte ljudi...ja sad stvarno nemam vremena ic rjesavat vas kolokvij iz analize 1. imam i sam kolokvije (u petak imam kolokvij iz obicnih diferencijalnih jednadzbi). da...to je bilo od oka procjena, meni su laksi zadaci za rjesavanje oni u kojima se stvarno trazi rjesenje problema, a ne dokaz da nesto vrijedi (a s njima su u rangu tekstualni zadaci kojih je bilo 2 na mojem kolokviju). ja vam opet ponavljam jednu cinjenicu, a to je da je 55% ljudi na kolokviju proslo (sto nije bio slucaj u proteklih nekoliko godina koliko se kolokviji na matematici drze). to je stvarno velika prolaznost i pokazuje da kolokvij i nije bio tako tezak kao sto vi govorite (ako je tako, onda na faksu imamo 200ak genija samo na prvoj godini Rolling Eyes). ajde...pokusajte sad opet rijesiti cijeli kolokvij doma i provjerite koliko vam vremena treba da ga cijelog rijesite. vjerujem da cete i sami doc do zakljucka da ste imali dovoljno vremena i da i nije bilo tako tesko kao sto pricate. druga stvar je pritisak da se nesto mora napravit sa odredjenom kolicinom bodova u odredjenom vremenu. ali, na to se morate priviknuti sto prije jer, ako to ne ucinite, pocet cete kaskat za ostalima u gradivu, a ta ce rupa postajat sve veca sve dok ne bude toliko velika da je vise necete uspjet zatvorit.



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Johnny Casino
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 05. 2003. (17:56:59)
Postovi: (10F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 21 - 15
Lokacija: location, location!

PostPostano: 22:45 uto, 6. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]Ekipa koja je dosla na tu "prezentaciju rjesenja" zapravo nije UOPCE dosla da bi postavila neko pitanje ili zato što ih je zanimalo rješenje nego su jedva čekali da ovi završe pa da u 15h (sat vremena nakon) navuku jedan bod na žalbama koji im je falio na kolokviju za prolaz... [/quote]

Moram reci da si u krivu barem sto se mene tice. Ja sam prosao pa sam svejedno dosao i pisao. 8)
A ti koji su jedva cekali da zavrsi ono sto je organizirano UPRAVO zbog njih i koji nisu niti prosli i nisu se udostojali niti zapisati postupak zadatka koji nisu rjesili nego su htjeli navlaciti bodove, umjesto da shvate sto im nije jasno, jer je ipak poanta u tome da se shvati, neka se zamisle... :roll:
Citat:
Ekipa koja je dosla na tu "prezentaciju rjesenja" zapravo nije UOPCE dosla da bi postavila neko pitanje ili zato što ih je zanimalo rješenje nego su jedva čekali da ovi završe pa da u 15h (sat vremena nakon) navuku jedan bod na žalbama koji im je falio na kolokviju za prolaz...


Moram reci da si u krivu barem sto se mene tice. Ja sam prosao pa sam svejedno dosao i pisao. Cool
A ti koji su jedva cekali da zavrsi ono sto je organizirano UPRAVO zbog njih i koji nisu niti prosli i nisu se udostojali niti zapisati postupak zadatka koji nisu rjesili nego su htjeli navlaciti bodove, umjesto da shvate sto im nije jasno, jer je ipak poanta u tome da se shvati, neka se zamisle... Rolling Eyes



_________________
Ima jedan broj, a djeljiv je sa pet
U nizu brojeva, djeljivih sa šest.
...

A to je dva, dva, dva do Žitnjaka
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
koryanshea
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 10. 2003. (23:50:23)
Postovi: (442)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
17 = 27 - 10
Lokacija: Bebop (converted interplanetary trawler)

PostPostano: 23:01 uto, 6. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="HijenA"]ja vam opet ponavljam jednu cinjenicu, a to je da je 55% ljudi na kolokviju proslo (...) je stvarno velika prolaznost[/quote]
:yikes: :ajme: :faint:
zasto je tako lako bacit pola u vodu...
HijenA (napisa):
ja vam opet ponavljam jednu cinjenicu, a to je da je 55% ljudi na kolokviju proslo (...) je stvarno velika prolaznost

Yikes!!! Ajme, majko! Padoh u (o)nesvjest
zasto je tako lako bacit pola u vodu...



_________________
"Download the files to a non-networked, firewalled computer."
- Dr. Elizabeth Weir
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 23:53 uto, 6. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

hijena@: sorry nisam ni misla da ćeš rješavat neg ono na šta smo nas dvije malo planule je stvar da 90% ljudi koji su rekli "kolokvij je baš bio pljuga" su oni koji ga nisu pisali.

kory@: da slažem se s tobom pogotovo kad pogledaš da su ove godine ljudi kolko tolko češće bili i na predavanjima i na vježbama upravo zbog bolonje pa je bilo za očekivat da će nas malo više proć pogotovo jer su kolokviji obavezni a ne ko prije oćeš-nećeš (bez uvrede vama koji ne razmišljate tak)
hijena@: sorry nisam ni misla da ćeš rješavat neg ono na šta smo nas dvije malo planule je stvar da 90% ljudi koji su rekli "kolokvij je baš bio pljuga" su oni koji ga nisu pisali.

kory@: da slažem se s tobom pogotovo kad pogledaš da su ove godine ljudi kolko tolko češće bili i na predavanjima i na vježbama upravo zbog bolonje pa je bilo za očekivat da će nas malo više proć pogotovo jer su kolokviji obavezni a ne ko prije oćeš-nećeš (bez uvrede vama koji ne razmišljate tak)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 1:07 sri, 7. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="koryanshea"][quote="HijenA"]ja vam opet ponavljam jednu cinjenicu, a to je da je 55% ljudi na kolokviju proslo (...) je stvarno velika prolaznost[/quote]
:yikes: :ajme: :faint:
zasto je tako lako bacit pola u vodu...[/quote]

ma nije...ali ne mogu shvatit gornju cinjenicu :? as simple as that. pliz pipl. NHF to anybody, ne mislim nikoga vrijedjat niti zelim da se itko od vas bolonjaca uvrijedi na ijednu moju kritiku (vas), ali dok god mi argumentirano ne objasnite zasto mislite da je kolokvij bio "puno tezi od proslih" (jer ja to ne vidim...priznajem da je bio malo tezi, ali ne nista drasticno), ostat cu pri svojem misljenju.

dakako...ako imate nekih konstruktivnih prijedloga u vezi kolokvija (ili vam se nesto ne svidja na faksu), obratite se meni, vasem studentskom predstavniku pa cemo pokusat sredit stvari na mutualno zadovoljstvo (i vas i asistenata ili profesora).

[quote="mladac"]
hijena@: sorry nisam ni misla da ćeš rješavat neg ono na šta smo nas dvije malo planule je stvar da 90% ljudi koji su rekli "kolokvij je baš bio pljuga" su oni koji ga nisu pisali. [/quote]

:blueshock: pa gdje ja govorim da je kolokvij pljuga? nigdje :-) ja samo kazem da nije bio nista tezi nego prosle godine (ili mozda mrvicu tezi, ali ne nista drasticno). niti jedan kolokvij nije "pljuga" kao sto si ti rekla, jer da jesu, matematika bi imala najvecu prolaznost u hrvatskoj (nije bezveze podatak da se matematika u prosjeku najduze studira i da je uz bok fizici...obje po 7 godina) ;-) molim...ne iskrivljavati moje rijeci :-)
koryanshea (napisa):
HijenA (napisa):
ja vam opet ponavljam jednu cinjenicu, a to je da je 55% ljudi na kolokviju proslo (...) je stvarno velika prolaznost

Yikes!!! Ajme, majko! Padoh u (o)nesvjest
zasto je tako lako bacit pola u vodu...


ma nije...ali ne mogu shvatit gornju cinjenicu Confused as simple as that. pliz pipl. NHF to anybody, ne mislim nikoga vrijedjat niti zelim da se itko od vas bolonjaca uvrijedi na ijednu moju kritiku (vas), ali dok god mi argumentirano ne objasnite zasto mislite da je kolokvij bio "puno tezi od proslih" (jer ja to ne vidim...priznajem da je bio malo tezi, ali ne nista drasticno), ostat cu pri svojem misljenju.

dakako...ako imate nekih konstruktivnih prijedloga u vezi kolokvija (ili vam se nesto ne svidja na faksu), obratite se meni, vasem studentskom predstavniku pa cemo pokusat sredit stvari na mutualno zadovoljstvo (i vas i asistenata ili profesora).

mladac (napisa):

hijena@: sorry nisam ni misla da ćeš rješavat neg ono na šta smo nas dvije malo planule je stvar da 90% ljudi koji su rekli "kolokvij je baš bio pljuga" su oni koji ga nisu pisali.


Disaster!!! pa gdje ja govorim da je kolokvij pljuga? nigdje Smile ja samo kazem da nije bio nista tezi nego prosle godine (ili mozda mrvicu tezi, ali ne nista drasticno). niti jedan kolokvij nije "pljuga" kao sto si ti rekla, jer da jesu, matematika bi imala najvecu prolaznost u hrvatskoj (nije bezveze podatak da se matematika u prosjeku najduze studira i da je uz bok fizici...obje po 7 godina) Wink molim...ne iskrivljavati moje rijeci Smile



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
cvita
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2005. (18:03:08)
Postovi: (42)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 15 - 6
Lokacija: zg

PostPostano: 18:54 sri, 7. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="HijenA"].....ja vam opet ponavljam jednu cinjenicu, a to je da je 55% ljudi na kolokviju proslo (sto nije bio slucaj u proteklih nekoliko godina koliko se kolokviji na matematici drze). to je stvarno velika prolaznost i pokazuje da kolokvij i nije bio tako tezak kao sto vi govorite (ako je tako, onda na faksu imamo 200ak genija samo na prvoj godini :roll:)...[/quote]


hm... a reci ti meni jednu stvar, kad se dogodilo da nakon prvog kolokvija (znam da nije bio isti sustav ali....) 45% (ili po necijim predvidjanjima 75% nakon popravnog.....) ljudi padne godinu,........ vi ste ipak imali i pismeni i rokove druge iostalo i uzmi u obzir, 75% od svega toga nakon drugog kolokvija............pa usmeni........pa nesto slicno iz ostalih predmeta....pa drugi semestar.............. pa koliko bi nas trebalo ostat...........
HijenA (napisa):
.....ja vam opet ponavljam jednu cinjenicu, a to je da je 55% ljudi na kolokviju proslo (sto nije bio slucaj u proteklih nekoliko godina koliko se kolokviji na matematici drze). to je stvarno velika prolaznost i pokazuje da kolokvij i nije bio tako tezak kao sto vi govorite (ako je tako, onda na faksu imamo 200ak genija samo na prvoj godini Rolling Eyes)...



hm... a reci ti meni jednu stvar, kad se dogodilo da nakon prvog kolokvija (znam da nije bio isti sustav ali....) 45% (ili po necijim predvidjanjima 75% nakon popravnog.....) ljudi padne godinu,........ vi ste ipak imali i pismeni i rokove druge iostalo i uzmi u obzir, 75% od svega toga nakon drugog kolokvija............pa usmeni........pa nesto slicno iz ostalih predmeta....pa drugi semestar.............. pa koliko bi nas trebalo ostat...........



_________________
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
MystiC
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2005. (20:32:44)
Postovi: (CC)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
12 = 20 - 8
Lokacija: South of Heaven

PostPostano: 19:15 sri, 7. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="HijenA"] ali dok god mi argumentirano ne objasnite zasto mislite da je kolokvij bio "puno tezi od proslih" (jer ja to ne vidim...priznajem da je bio malo tezi, ali ne nista drasticno), ostat cu pri svojem misljenju.
[/quote]

hm...mozda to sto smo mi imali u roku od tjedan dana 4 [u]obavezna[/u] kolokvija. mozda zato jer mi imamo samo 2 sanse za prolaz godine i zato jer mi nemamo parcijalu??
vi ste imali [u]maksimalno[/u] 2 kolokvija u jednom tjednu. i to je ono ako hoces, ako neces ne moras, imas pismeni.
i btw, nas kolokvij nije MALO tezi, jer sam ja rijesila sve stare kolokvije. izmedju ostalog i taj tvoj. i uglavnom sam ih uspjevala rijesiti za manje od sat vremena.
HijenA (napisa):
ali dok god mi argumentirano ne objasnite zasto mislite da je kolokvij bio "puno tezi od proslih" (jer ja to ne vidim...priznajem da je bio malo tezi, ali ne nista drasticno), ostat cu pri svojem misljenju.


hm...mozda to sto smo mi imali u roku od tjedan dana 4 obavezna kolokvija. mozda zato jer mi imamo samo 2 sanse za prolaz godine i zato jer mi nemamo parcijalu??
vi ste imali maksimalno 2 kolokvija u jednom tjednu. i to je ono ako hoces, ako neces ne moras, imas pismeni.
i btw, nas kolokvij nije MALO tezi, jer sam ja rijesila sve stare kolokvije. izmedju ostalog i taj tvoj. i uglavnom sam ih uspjevala rijesiti za manje od sat vremena.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fenchurch
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 05. 2005. (19:20:53)
Postovi: (1C)16
Sarma = la pohva - posuda
25 = 33 - 8

PostPostano: 19:57 sri, 7. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="cvita"]
hm... a reci ti meni jednu stvar, kad se dogodilo da nakon prvog kolokvija (znam da nije bio isti sustav ali....) 45% (ili po necijim predvidjanjima 75% nakon popravnog.....) ljudi padne godinu,........ vi ste ipak imali i pismeni i rokove druge iostalo i uzmi u obzir, 75% od svega toga nakon drugog kolokvija............pa usmeni........pa nesto slicno iz ostalih predmeta....pa drugi semestar.............. pa koliko bi nas trebalo ostat...........[/quote]

po necijim predvidjanjima je bilo da ce 75% ljudi[b] proci [/b]analizu (poslije popravnog kolokvija) tj. da bi onda cetvrtina ljudi pala analizu, a time automatski i godinu.
i sad pretp. da se ista stvar dogodi i sa ostala tri kolegija. teoretski bi bilo moguce da upravo disjunktne cetvrtine padnu svaki od kolegija, i onda smo ostali bez brucosa :D (u stvari, svi bi ostali brucosi, pa bi ostali bez druge godine bolonjaca)
a sad za ozbac :) , koliko vas misli da bi se takvo nesto moglo dogoditi.. ma nema sanse.. :roll:
primjera radi, dosta ljudi padne prvu, pa onda jos otprilike jednako toliko i drugu godinu (gledajuc po starom sistemu), a trecu i cetvrtu jako malo ljudi (razmisli zasto).. isfiltrirali su se dobri studenti (i pritom ne mislim na "doktore" matematike)
mislim da ce se ista stvar dogoditi i sa brucosima bolonjcima samo sta ce to pocet ranije, vec u prvom semestru prve godine ce se znat za neke da su pali.
na matematici ce postotci prolaznosti uvijek biti mali, jer faks upisuje previse ljudi.. i to je to..
inace moje je misljenje da je kolokvij stvarno bio malo zahtjevniji nego lani, ali posto je prolaznost slicna kao lani, znaci da su asistenti obavili dobar posao.. :weee:
cvita (napisa):

hm... a reci ti meni jednu stvar, kad se dogodilo da nakon prvog kolokvija (znam da nije bio isti sustav ali....) 45% (ili po necijim predvidjanjima 75% nakon popravnog.....) ljudi padne godinu,........ vi ste ipak imali i pismeni i rokove druge iostalo i uzmi u obzir, 75% od svega toga nakon drugog kolokvija............pa usmeni........pa nesto slicno iz ostalih predmeta....pa drugi semestar.............. pa koliko bi nas trebalo ostat...........


po necijim predvidjanjima je bilo da ce 75% ljudi proci analizu (poslije popravnog kolokvija) tj. da bi onda cetvrtina ljudi pala analizu, a time automatski i godinu.
i sad pretp. da se ista stvar dogodi i sa ostala tri kolegija. teoretski bi bilo moguce da upravo disjunktne cetvrtine padnu svaki od kolegija, i onda smo ostali bez brucosa Very Happy (u stvari, svi bi ostali brucosi, pa bi ostali bez druge godine bolonjaca)
a sad za ozbac Smile , koliko vas misli da bi se takvo nesto moglo dogoditi.. ma nema sanse.. Rolling Eyes
primjera radi, dosta ljudi padne prvu, pa onda jos otprilike jednako toliko i drugu godinu (gledajuc po starom sistemu), a trecu i cetvrtu jako malo ljudi (razmisli zasto).. isfiltrirali su se dobri studenti (i pritom ne mislim na "doktore" matematike)
mislim da ce se ista stvar dogoditi i sa brucosima bolonjcima samo sta ce to pocet ranije, vec u prvom semestru prve godine ce se znat za neke da su pali.
na matematici ce postotci prolaznosti uvijek biti mali, jer faks upisuje previse ljudi.. i to je to..
inace moje je misljenje da je kolokvij stvarno bio malo zahtjevniji nego lani, ali posto je prolaznost slicna kao lani, znaci da su asistenti obavili dobar posao.. Weeeeeee!!!!!!!!!!!



_________________

For your information, little girl, whipped cream isn't whipped cream at all unless it's been whipped with whips.
Everybody knows that.
- Willy Wonka


Zadnja promjena: fenchurch; 22:18 sri, 7. 12. 2005; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 20:06 sri, 7. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="HijenA"][quote="mladac"]
hijena@: sorry nisam ni misla da ćeš rješavat neg ono na šta smo nas dvije malo planule je stvar da 90% ljudi koji su rekli "kolokvij je baš bio pljuga" su oni koji ga nisu pisali. [/quote]

:blueshock: pa gdje ja govorim da je kolokvij pljuga? nigdje :-) ja samo kazem da nije bio nista tezi nego prosle godine (ili mozda mrvicu tezi, ali ne nista drasticno). niti jedan kolokvij nije "pljuga" kao sto si ti rekla, jer da jesu, matematika bi imala najvecu prolaznost u hrvatskoj (nije bezveze podatak da se matematika u prosjeku najduze studira i da je uz bok fizici...obje po 7 godina) ;-) molim...ne iskrivljavati moje rijeci :-)[/quote]

gdje sam ja rekla da ti to govoriš? rekla sam da 90% ljudi koji su se izjasnili da kolokvij nije bio zahtjevniji su upravo oni koji ga nisu pisali... to što ti spadaš isto u tu skupinu ne znači da si doslovno reko, neg da si se ajmo reć složio s tim
HijenA (napisa):
mladac (napisa):

hijena@: sorry nisam ni misla da ćeš rješavat neg ono na šta smo nas dvije malo planule je stvar da 90% ljudi koji su rekli "kolokvij je baš bio pljuga" su oni koji ga nisu pisali.


Disaster!!! pa gdje ja govorim da je kolokvij pljuga? nigdje Smile ja samo kazem da nije bio nista tezi nego prosle godine (ili mozda mrvicu tezi, ali ne nista drasticno). niti jedan kolokvij nije "pljuga" kao sto si ti rekla, jer da jesu, matematika bi imala najvecu prolaznost u hrvatskoj (nije bezveze podatak da se matematika u prosjeku najduze studira i da je uz bok fizici...obje po 7 godina) Wink molim...ne iskrivljavati moje rijeci Smile


gdje sam ja rekla da ti to govoriš? rekla sam da 90% ljudi koji su se izjasnili da kolokvij nije bio zahtjevniji su upravo oni koji ga nisu pisali... to što ti spadaš isto u tu skupinu ne znači da si doslovno reko, neg da si se ajmo reć složio s tim


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 20:10 sri, 7. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="fenchurch"]i sad pretp. da se ista stvar dogodi i sa ostala tri kolegija.[/quote]

Nece moci - na Elementarnoj je u prvom pokusaju palo samo 14% ljudi (tajna je, po mom misljenju, u nesto laksem gradivu i puno nizoj granici za prolaz). :?

Prolaznost... u moje doba je 20% studenata "iz prve" dalo uvjete za drugu... 8)

Kuzim ja stres obaveznih kolokvija i to 4 u tjedan dana, ali to je problem Bolonjskog sustava (ili, preciznije, nase implementacije istog). :? IMO, nepravedno je nabacivati se drvljem i kamenjem na ekipu s Analize da je dala tezak kolokvij, ako su glavni prigovori Bolonjskom sustavu, dok zadacima predbacujete samo "malo previse racuna"... :roll:
fenchurch (napisa):
i sad pretp. da se ista stvar dogodi i sa ostala tri kolegija.


Nece moci - na Elementarnoj je u prvom pokusaju palo samo 14% ljudi (tajna je, po mom misljenju, u nesto laksem gradivu i puno nizoj granici za prolaz). Confused

Prolaznost... u moje doba je 20% studenata "iz prve" dalo uvjete za drugu... Cool

Kuzim ja stres obaveznih kolokvija i to 4 u tjedan dana, ali to je problem Bolonjskog sustava (ili, preciznije, nase implementacije istog). Confused IMO, nepravedno je nabacivati se drvljem i kamenjem na ekipu s Analize da je dala tezak kolokvij, ako su glavni prigovori Bolonjskom sustavu, dok zadacima predbacujete samo "malo previse racuna"... Rolling Eyes



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Matematička analiza 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12, 13, 14  Sljedeće
Stranica 5 / 14.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan