Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Piseri (biseri s pismenih)
Idite na Prethodno  1, 2
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Ova tema je zaključana: ne možete uređivati postove niti odgovarati.   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Biseri
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 14:58 sri, 7. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

IMO, nije uopce bitno je l' ovo sluzbeni forum Fakulteta ili moja osobna stranica. :roll: Jedino je pitanje da li je "lose" ili ne. :?

[b]Moje osobno misljenje[/b] je da ovo nije "rugalacki" topic. :) Vecinu (ili cak sve?) stvari koje sam napisao ovdje, sam u nekom trenutku spomenuo i studentima na vjezbama. :-s Djelomicno zato da ih nasmijem, ali pretezno zato da naglasim neke stvari! :prodike:

(kako volim reci) Kad sam bio mladi asistent [ :djed: ], upozoravao sam na neke greske koje se "mogu dogoditi" i onda sam iste te greske gledao u pismenima. :( Jer kad ja kazem "pazite da ne zeznete to-i-to", studenti imaju reakciju "koji bi kreten to napravio?!" i zaborave, a zatim pogrijese - tocno to sto sam rekao. :(

Ovako, ja svaki put naglasim "da, smijesno je, ali [b]netko je to napravio - pazite da ne ponovite tu gresku![/b]". :tso: Od kad prepricavam te pricice, takve iste greske puno rjedje citam. :D I [b]zato mislim da je ovaj zabavni topic prvenstveno EDUKATIVAN[/b] :!:

P.S. Kad otvorite profesoreske i asistentske viceve, s gustom cu dodati neke kojih se sjecam kao student, a kao asistent sam ih prepricao "autorima". :gg: Jasno, molim da i ti biseri budu sto je vise moguce anonimni, te ako je bas jasno o kome je rijec, da se onda pripazi na "uvredljivost". :)
IMO, nije uopce bitno je l' ovo sluzbeni forum Fakulteta ili moja osobna stranica. Rolling Eyes Jedino je pitanje da li je "lose" ili ne. Confused

Moje osobno misljenje je da ovo nije "rugalacki" topic. Smile Vecinu (ili cak sve?) stvari koje sam napisao ovdje, sam u nekom trenutku spomenuo i studentima na vjezbama. Eh? Djelomicno zato da ih nasmijem, ali pretezno zato da naglasim neke stvari! Drzim prodike

(kako volim reci) Kad sam bio mladi asistent [ Sjecam se ja, bilo je to cetr'est pete... ], upozoravao sam na neke greske koje se "mogu dogoditi" i onda sam iste te greske gledao u pismenima. Sad Jer kad ja kazem "pazite da ne zeznete to-i-to", studenti imaju reakciju "koji bi kreten to napravio?!" i zaborave, a zatim pogrijese - tocno to sto sam rekao. Sad

Ovako, ja svaki put naglasim "da, smijesno je, ali netko je to napravio - pazite da ne ponovite tu gresku!". Trudim Se Objasniti... Od kad prepricavam te pricice, takve iste greske puno rjedje citam. Very Happy I zato mislim da je ovaj zabavni topic prvenstveno EDUKATIVAN Exclamation

P.S. Kad otvorite profesoreske i asistentske viceve, s gustom cu dodati neke kojih se sjecam kao student, a kao asistent sam ih prepricao "autorima". Mr Green being very Greeen indeed Jasno, molim da i ti biseri budu sto je vise moguce anonimni, te ako je bas jasno o kome je rijec, da se onda pripazi na "uvredljivost". Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bnikola
Mali od Foruma
(Administrator)
Mali od Foruma<br>(Administrator)


Pridružen/a: 04. 06. 2005. (12:41:23)
Postovi: (38D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 19 - 8
Lokacija: Ri-Zg

PostPostano: 15:45 sri, 7. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nisam matematicar, pa ne mogu govoriti u ime matematicara, ali mogu kao administrator foruma. Nedavno sam ja na Forumu studenata biologije otvorio topic [url=http://zg.biol.pmf.hr/bius.hr/phpbb/viewtopic.php?p=11943#11943]Biseri i lapsuzi na fakultetu[/url]. Doduse, ovdje ne pisu profesori i asistenti, ali svega se nadje.

Ovakav topic ne sluzi za ismijavanje, i mislim da moze biti i edukacijski i da ga ne treba zalockavati vec pustiti. Postoje moderatori kojima je posao moderirati, dakle ako netko stavi nesto uvredljivo, onda neka se ukloni i cenzurira. Ovo ostalo mislim da ne moze biti uvredljivo jer nije vezano niti za jedno ime, nego pise opcenito. Osim toga, nitko ne sprecava korisnike da naprave slican topic za lapsuze profesora i tamo pisu. Ma dajte, argument, nitko se nece usuditi pisati ne stoji. Koliko vas ima svoja imena i podatke javne na forumu? Vecina je pod nickovima. Mislite da profesori nemaju pametnijeg posla nego kopati tko je to napisao?
Nisam matematicar, pa ne mogu govoriti u ime matematicara, ali mogu kao administrator foruma. Nedavno sam ja na Forumu studenata biologije otvorio topic Biseri i lapsuzi na fakultetu. Doduse, ovdje ne pisu profesori i asistenti, ali svega se nadje.

Ovakav topic ne sluzi za ismijavanje, i mislim da moze biti i edukacijski i da ga ne treba zalockavati vec pustiti. Postoje moderatori kojima je posao moderirati, dakle ako netko stavi nesto uvredljivo, onda neka se ukloni i cenzurira. Ovo ostalo mislim da ne moze biti uvredljivo jer nije vezano niti za jedno ime, nego pise opcenito. Osim toga, nitko ne sprecava korisnike da naprave slican topic za lapsuze profesora i tamo pisu. Ma dajte, argument, nitko se nece usuditi pisati ne stoji. Koliko vas ima svoja imena i podatke javne na forumu? Vecina je pod nickovima. Mislite da profesori nemaju pametnijeg posla nego kopati tko je to napisao?



_________________
Život je lijep, tako kažu...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 19:50 sri, 7. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ma naravno da je neopisiva uzivancija nacerit se na tudje ispade, ali normalnim ljudima su takvi biseri samo simpatican izvor razbibrige, a ne kriterij za procjenu necije pameti ili manjka iste.

To sto ce se autori bisera naci pogodjeni je ljudski, ali trebali bi biti dovoljno ozbiljne osobe da znaju prihvatiti salu na svoj racun i da shvacaju kako u pozadini nema velike zlobe.

Bas zato sto je svatko u stanju izvaliti socne gluposti, a pogotovo na ispitima svakojake vrste, ovaj se topic ne bi trebao dozivljavati kao stup srama.

Slazem se s Toncijem da ipak edukativna komponenta nije bila primarna. Ne znam zasto bi bilo lose priznati da neke stvari jesu smijesne, da nam je prirodno na njih lolati se i rotflati, a ne prati ruke prozirnim izgovorima o edukativnoj vrijednosti.

Ako smo svi mi neki tzv. akademski gradjani, onda se podrazumijeva da se ne bi trebali ponasati razmazeno i duriti se i ljutiti ako netko lolne na nas, ili mi na njegov, makar i asistentski biser. I to javno, s punim imenom i prezimenom i svim podacima. Jer, ako prihvacamo da svatko ima pravo lupiti glupost, onda se nemamo razloga sramiti svojih ili se bojati osvete nabacimo li smile na tudje.

Zato, ostavite ovaj topic otkljucanim.
Ma naravno da je neopisiva uzivancija nacerit se na tudje ispade, ali normalnim ljudima su takvi biseri samo simpatican izvor razbibrige, a ne kriterij za procjenu necije pameti ili manjka iste.

To sto ce se autori bisera naci pogodjeni je ljudski, ali trebali bi biti dovoljno ozbiljne osobe da znaju prihvatiti salu na svoj racun i da shvacaju kako u pozadini nema velike zlobe.

Bas zato sto je svatko u stanju izvaliti socne gluposti, a pogotovo na ispitima svakojake vrste, ovaj se topic ne bi trebao dozivljavati kao stup srama.

Slazem se s Toncijem da ipak edukativna komponenta nije bila primarna. Ne znam zasto bi bilo lose priznati da neke stvari jesu smijesne, da nam je prirodno na njih lolati se i rotflati, a ne prati ruke prozirnim izgovorima o edukativnoj vrijednosti.

Ako smo svi mi neki tzv. akademski gradjani, onda se podrazumijeva da se ne bi trebali ponasati razmazeno i duriti se i ljutiti ako netko lolne na nas, ili mi na njegov, makar i asistentski biser. I to javno, s punim imenom i prezimenom i svim podacima. Jer, ako prihvacamo da svatko ima pravo lupiti glupost, onda se nemamo razloga sramiti svojih ili se bojati osvete nabacimo li smile na tudje.

Zato, ostavite ovaj topic otkljucanim.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 20:20 sri, 7. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="venovako"]...a ne prati ruke prozirnim izgovorima o edukativnoj vrijednosti.[/quote]

Osjecam se blago prozvanim, pa cu samo reci da je meni na vjezbama edukativni dio navodjenja "pisera" stvarno [b]primaran[/b], a tek onda ide zabavni. 8) Za ovaj topic nisam siguran sto mi je (bilo) primarno... :neznam:
venovako (napisa):
...a ne prati ruke prozirnim izgovorima o edukativnoj vrijednosti.


Osjecam se blago prozvanim, pa cu samo reci da je meni na vjezbama edukativni dio navodjenja "pisera" stvarno primaran, a tek onda ide zabavni. Cool Za ovaj topic nisam siguran sto mi je (bilo) primarno... Ja to stvarno ne znam



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
buba
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 10. 2004. (21:53:15)
Postovi: (57B)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
38 = 125 - 87

PostPostano: 21:09 sri, 7. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Danas je Veky na vježbama iz Uvoda u matematiku uzeo za primjer matematičke indukcije "sve su žene plavuše". :D Nadalje se to razvilo u takav biser da mislim da će nam svima koji smo čuli njegovu rečenicu "kada više ne trebaš plavušu, samo ju odbaciš", indukcije biti smiješne do kraja života. :lol:
Danas je Veky na vježbama iz Uvoda u matematiku uzeo za primjer matematičke indukcije "sve su žene plavuše". Very Happy Nadalje se to razvilo u takav biser da mislim da će nam svima koji smo čuli njegovu rečenicu "kada više ne trebaš plavušu, samo ju odbaciš", indukcije biti smiješne do kraja života. Laughing


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 22:30 sri, 7. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne smatram da je ovo rugalacki thread. Istina, primarni cilj je da se nasmijemo [b]greskama[/b], a ne ljudima, jer vjerujem da je vecini koji su to napravili savrseno jasno da to sto su rekli/napisali nije dobro.

Mislim, evo, ja sam na jednom usmenom izjavio da postoji neprekidna funkcija sa segmenta na pravac :oops: :doh: iako mi je savrseno jasno da takvo nesto ne postoji. Sto me je ponukalo da izvalim takav biser? :neznam: Mozda je razlog bio u tome sto je ispit bio u nedoba, tocnije 8 ujutro.
Ne smatram da je ovo rugalacki thread. Istina, primarni cilj je da se nasmijemo greskama, a ne ljudima, jer vjerujem da je vecini koji su to napravili savrseno jasno da to sto su rekli/napisali nije dobro.

Mislim, evo, ja sam na jednom usmenom izjavio da postoji neprekidna funkcija sa segmenta na pravac Embarassed Joj, pa da! iako mi je savrseno jasno da takvo nesto ne postoji. Sto me je ponukalo da izvalim takav biser? Ja to stvarno ne znam Mozda je razlog bio u tome sto je ispit bio u nedoba, tocnije 8 ujutro.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 20:34 čet, 8. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Po reakcijama se cini da je vecina protiv lockanja, ali meni Toncijevi argumenti imaju smisla. Zato cu zakljucati topic. Ne radi se o sluzbenoj politici foruma, nego o procjeni osobe kojoj je naivni vsego dao mod ovlasti. :silly: Slobodno si otvorite nove topice i tamo pisite provale s ispita, [b]ali bez osobnog prozivanja i vrijedjanja[/b].
Po reakcijama se cini da je vecina protiv lockanja, ali meni Toncijevi argumenti imaju smisla. Zato cu zakljucati topic. Ne radi se o sluzbenoj politici foruma, nego o procjeni osobe kojoj je naivni vsego dao mod ovlasti. #Silly Slobodno si otvorite nove topice i tamo pisite provale s ispita, ali bez osobnog prozivanja i vrijedjanja.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Ova tema je zaključana: ne možete uređivati postove niti odgovarati.   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Biseri Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2
Stranica 2 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan