Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Geometer's Sketchpad
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, nastavnički studiji -> Elementarna geometrija
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 12:26 pet, 11. 11. 2005    Naslov: Geometer's Sketchpad Citirajte i odgovorite

Od ovog tjedna mozete preuzeti zadatak iz Sketchpada kod Martine Balagovic, ured 223; cetvrtkom od 10 do 12 i (za studente koji BAS JAKO ne mogu doci u cetvrtak), u petak 12-13:30.
Rok za predaju Sketchpad zadataka je dva tjedna nakon preuzimanja. Krajnjeg roka za preuzimanje nema, ali krajnji rok za predaju je 27.01.2006.
Od ovog tjedna mozete preuzeti zadatak iz Sketchpada kod Martine Balagovic, ured 223; cetvrtkom od 10 do 12 i (za studente koji BAS JAKO ne mogu doci u cetvrtak), u petak 12-13:30.
Rok za predaju Sketchpad zadataka je dva tjedna nakon preuzimanja. Krajnjeg roka za preuzimanje nema, ali krajnji rok za predaju je 27.01.2006.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
buba
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 10. 2004. (21:53:15)
Postovi: (57B)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
38 = 125 - 87

PostPostano: 12:47 pet, 11. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Svi oni koji uzmaju projektni rad iz GSa, ne moraju uzimati onu "knjižicu" s uputstvima iz sobe 102 i ići unakolo žicati Martinub da im kaže što bi bilo bitno da si sfotkaju, jer se Martinab već i za to pobrinula: :D
naime sve što vam treba je već u jednom fotokopiranom primjerku predano u fotokopiraoni kod faksa ([u]ne u našoj skriptarnici![/u]), pa vi samo dođete tamo i kažete onim lijepim mladim curama da trebate GS i one vam to sfotkaju za 2min. To vam je sve skupa oko 10čuna.

:wink:
Svi oni koji uzmaju projektni rad iz GSa, ne moraju uzimati onu "knjižicu" s uputstvima iz sobe 102 i ići unakolo žicati Martinub da im kaže što bi bilo bitno da si sfotkaju, jer se Martinab već i za to pobrinula: Very Happy
naime sve što vam treba je već u jednom fotokopiranom primjerku predano u fotokopiraoni kod faksa (ne u našoj skriptarnici!), pa vi samo dođete tamo i kažete onim lijepim mladim curama da trebate GS i one vam to sfotkaju za 2min. To vam je sve skupa oko 10čuna.

Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
buba
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 10. 2004. (21:53:15)
Postovi: (57B)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
38 = 125 - 87

PostPostano: 19:33 pet, 18. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

@Martinab: Za one koji su uzeli ili će uzeti zadatak u GSu, da li molim te možeš ponoviti ono što si meni rekla usmeno u četvrtak kada sam došla po zadatak, tj. malo detaljnije one korake rješavanja zadatka?

:thankyou:
@Martinab: Za one koji su uzeli ili će uzeti zadatak u GSu, da li molim te možeš ponoviti ono što si meni rekla usmeno u četvrtak kada sam došla po zadatak, tj. malo detaljnije one korake rješavanja zadatka?

Thank you


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 15:09 sub, 19. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mogu.
Dakle... Na vjezbama smo pokazali da svaka konstrukcija ima onda 4 koraka: analiza, konstrukcija, dokaz, diskusija. Vi morate proci sva 4. Kako cete to realizirtati u Sketchpadu prepustam vama.

Moj savjet bi bio da analizu ili obavite doma, ili na jednom gsp listu nacrtate skicu i ispricate kako ce ici konstrukcija, ili napiste to sa strane, ili tako nesto.
Konstrukcija mora biti izvedena detaljno i tocno. Ako imate zadane duljine a, b i kut gama, onda na pocetku konstrukcije krecete sa praznim listom (moze biti teksta, i gumbica, i skica, ali ne smije biti vec nacrtan trokut kojeg pokusavate konstruirati pa da onda smao podebljavate po njemu) i na njemu nactrane dvije duzine (a i b), i jedan kut (gama); a zavrsavate s listom na kojem je nacrtan taj trokut sa stranicama a, b i gama.
Dokaz mozete napisati sa strane, ili mi ga samo ispricati, ili si napisati sa strane natuknice po kojima mi mozete ispricati dokaz- ne mora biti sve formalno ali me morate moci (barem usmeno) uvjeriti da je ono sto ste nacrtali stvarno ono sto ste trazili.
Diskusiju isto morate moci ispricati- ako je rjesenje jedinstveno, zasto; ako nije, pokazati mi nekako u gspu zasto nije. Sad, hocete li nactrati drugu skicu ili konstrukciju na kojoj se vidi sto se desi u slucaju da rj nije jedinsteveno ili ga nema (da mi pokazete gdje tocno stvar zapne); ili cete samo to raspisati sa strane; ili cete napraviti tako da ja mogu produljiti ili skratiti neku duzinu ili povecati ili smanjiti neki kut i onda izvriti istu konstrukciju kao prije i samo gledati gdje zapne; ili nesto cetvrto- opet prepustam vama.

Rok za predaju je dva tjedna od preuzimanja. Mozete doci i prije toga da zajedno pogledamo sto ste napravili. Isto tako, ako zapnete ili imate BILO KAKVIH PITANJA, mozete doci na konzultacije. Kad predajete program: disketa, USB, CD, DVD, vase web stranice... Sve to pali.

Sve konstrukcije imate u Pavkovic, Veljan: Elementarna 1; ali mozete i sami smisliti kako bi isla.

Dosad je jedna studentica predala, i to je bilo jako dobro napravljeno. Imala je svoje rjesenje (ne iz knjige), i napravljenu konstrukciju u opcem slucaju, i ispricala mi je ukratko dokaz, pokazala da radi u svim slucajevima osim u jednom, i onda na drugom listu imala jos izvedenu konstrukciju u tom jednom posebnom slucaju. Bojim se da je podigla ocekivanja. :wink:
Mogu.
Dakle... Na vjezbama smo pokazali da svaka konstrukcija ima onda 4 koraka: analiza, konstrukcija, dokaz, diskusija. Vi morate proci sva 4. Kako cete to realizirtati u Sketchpadu prepustam vama.

Moj savjet bi bio da analizu ili obavite doma, ili na jednom gsp listu nacrtate skicu i ispricate kako ce ici konstrukcija, ili napiste to sa strane, ili tako nesto.
Konstrukcija mora biti izvedena detaljno i tocno. Ako imate zadane duljine a, b i kut gama, onda na pocetku konstrukcije krecete sa praznim listom (moze biti teksta, i gumbica, i skica, ali ne smije biti vec nacrtan trokut kojeg pokusavate konstruirati pa da onda smao podebljavate po njemu) i na njemu nactrane dvije duzine (a i b), i jedan kut (gama); a zavrsavate s listom na kojem je nacrtan taj trokut sa stranicama a, b i gama.
Dokaz mozete napisati sa strane, ili mi ga samo ispricati, ili si napisati sa strane natuknice po kojima mi mozete ispricati dokaz- ne mora biti sve formalno ali me morate moci (barem usmeno) uvjeriti da je ono sto ste nacrtali stvarno ono sto ste trazili.
Diskusiju isto morate moci ispricati- ako je rjesenje jedinstveno, zasto; ako nije, pokazati mi nekako u gspu zasto nije. Sad, hocete li nactrati drugu skicu ili konstrukciju na kojoj se vidi sto se desi u slucaju da rj nije jedinsteveno ili ga nema (da mi pokazete gdje tocno stvar zapne); ili cete samo to raspisati sa strane; ili cete napraviti tako da ja mogu produljiti ili skratiti neku duzinu ili povecati ili smanjiti neki kut i onda izvriti istu konstrukciju kao prije i samo gledati gdje zapne; ili nesto cetvrto- opet prepustam vama.

Rok za predaju je dva tjedna od preuzimanja. Mozete doci i prije toga da zajedno pogledamo sto ste napravili. Isto tako, ako zapnete ili imate BILO KAKVIH PITANJA, mozete doci na konzultacije. Kad predajete program: disketa, USB, CD, DVD, vase web stranice... Sve to pali.

Sve konstrukcije imate u Pavkovic, Veljan: Elementarna 1; ali mozete i sami smisliti kako bi isla.

Dosad je jedna studentica predala, i to je bilo jako dobro napravljeno. Imala je svoje rjesenje (ne iz knjige), i napravljenu konstrukciju u opcem slucaju, i ispricala mi je ukratko dokaz, pokazala da radi u svim slucajevima osim u jednom, i onda na drugom listu imala jos izvedenu konstrukciju u tom jednom posebnom slucaju. Bojim se da je podigla ocekivanja. Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
buba
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 10. 2004. (21:53:15)
Postovi: (57B)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
38 = 125 - 87

PostPostano: 20:33 sub, 19. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da li ima odustajanja od zadatka i što se događa u tom slučaju ili u slučaju da se zadatak ne preda u zadanom roku? :-k

Što ako mi zadnji dani predaje padaju na onaj tamo tjedan kada su kolokviji? :-|

(Pametna ja, morala baš sada uzeti to. :roll:)
Da li ima odustajanja od zadatka i što se događa u tom slučaju ili u slučaju da se zadatak ne preda u zadanom roku? Think

Što ako mi zadnji dani predaje padaju na onaj tamo tjedan kada su kolokviji? Neutral

(Pametna ja, morala baš sada uzeti to. Rolling Eyes)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 23:06 sub, 19. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zakasnjeli zadaci se nece uzimati. Ako ne predate do roka kojeg ja imam zapisanog, dobivate 0 bodova. Ako ti je zadnji rok u vrijeme kolokvija, rijesi to asap, predaj asap i idi ucit za kolokvije!!
Zakasnjeli zadaci se nece uzimati. Ako ne predate do roka kojeg ja imam zapisanog, dobivate 0 bodova. Ako ti je zadnji rok u vrijeme kolokvija, rijesi to asap, predaj asap i idi ucit za kolokvije!!



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
buba
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 10. 2004. (21:53:15)
Postovi: (57B)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
38 = 125 - 87

PostPostano: 9:28 ned, 20. 11. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Martinab"]Ako ti je zadnji rok u vrijeme kolokvija, rijesi to asap, predaj asap i idi ucit za kolokvije!![/quote]

Kao što rekoh:

[quote="buba"](Pametna ja, morala baš sada uzeti to. :roll:)[/quote]

:brick:
Martinab (napisa):
Ako ti je zadnji rok u vrijeme kolokvija, rijesi to asap, predaj asap i idi ucit za kolokvije!!


Kao što rekoh:

buba (napisa):
(Pametna ja, morala baš sada uzeti to. Rolling Eyes)


Tup, tup, tup,...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
azra_01
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 12. 2005. (19:30:12)
Postovi: (3)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 19:43 sub, 10. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

sto se tice konzultacija u vezi projekta,jel smijemo doc i s totalno glupim pitanjima tipa, znam sta odprilike trebam napravit al nemam blage kako?
sto se tice konzultacija u vezi projekta,jel smijemo doc i s totalno glupim pitanjima tipa, znam sta odprilike trebam napravit al nemam blage kako?



_________________
u zivotu ima uistinu malo stvari koje pamtimo do samog kraja,zato se moramo potruditi da ih ne propustimo
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Pukica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 10. 2004. (16:42:51)
Postovi: (1A5)16
Sarma = la pohva - posuda
= 22 - 13

PostPostano: 20:06 sub, 10. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

pa konzultacije su cetvrtkom i mislim da mozes doci

a mozes probati poslati i mail :wink:
pa konzultacije su cetvrtkom i mislim da mozes doci

a mozes probati poslati i mail Wink



_________________
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
buba
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 10. 2004. (21:53:15)
Postovi: (57B)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
38 = 125 - 87

PostPostano: 8:54 ned, 11. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

A i Martinab je lijepo tu napisala:

[quote="Martinab"]Rok za predaju je dva tjedna od preuzimanja. Mozete doci i prije toga da zajedno pogledamo sto ste napravili. Isto tako, ako zapnete ili imate BILO KAKVIH PITANJA, mozete doci na konzultacije.[/quote]

:wink:
A i Martinab je lijepo tu napisala:

Martinab (napisa):
Rok za predaju je dva tjedna od preuzimanja. Mozete doci i prije toga da zajedno pogledamo sto ste napravili. Isto tako, ako zapnete ili imate BILO KAKVIH PITANJA, mozete doci na konzultacije.


Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 13:17 pon, 12. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da. Rekla sam da mozete doci s bilo kakvim pitanjima i mislila sam to. Naravno, korist od tih pitanja za vas je veca (a frustriranost za mene manja :wink: ) ako ste prethodno dobro razmislili o problemu i mozete mi lijepo reci sto vas muci i sto ste sve probali i zasto to sto ste probali nije uspjelo i kako ste onda dalje razmisljali i u kojem smjeru mislite da treba dalje razmisljati ali... No dobro, ulazim u znanstvenu fantastiku sad, ali you get the point :) Azra_01, samo dodi s pitanjem :)
Da. Rekla sam da mozete doci s bilo kakvim pitanjima i mislila sam to. Naravno, korist od tih pitanja za vas je veca (a frustriranost za mene manja Wink ) ako ste prethodno dobro razmislili o problemu i mozete mi lijepo reci sto vas muci i sto ste sve probali i zasto to sto ste probali nije uspjelo i kako ste onda dalje razmisljali i u kojem smjeru mislite da treba dalje razmisljati ali... No dobro, ulazim u znanstvenu fantastiku sad, ali you get the point Smile Azra_01, samo dodi s pitanjem Smile



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 23:07 pon, 19. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Fali mi postova na forumu pa quotam sama sebe. Vjezbam se za znanstvenika :wink:
Salim se. Htjela sam nesto naglasiti:

[quote="Martinab"] Ako imate zadane duljine a, b i kut gama, onda na pocetku konstrukcije krecete sa praznim listom (moze biti teksta, i gumbica, i skica, ali ne smije biti vec nacrtan trokut kojeg pokusavate konstruirati pa da onda smao podebljavate po njemu) i na njemu nactrane dvije duzine (a i b), i jedan kut (gama); a zavrsavate s listom na kojem je nacrtan taj trokut sa stranicama a, b i gama.
[/quote]

To je bitno za konstrukciju. Kak to provjerite? Probate primit trokut ABC za neku tocku i mrdat. Treba se micati CIJELI trokut, i ostajat onak cvrst (sukladan bi bila precizna formulacija). Probate mijenjati kut gama (onaj s pocetka). Treba se micati kut gama (taj sa strane), i trokut se treba mijenjati tako da mu se kut gama mijenja ovisno o tom vasem kutu. a i b moraju ostajati isti. Onda probate mijenjati duljinu duzine a. Treba se mijenjati (naslucujete) duzina a, i trokut tako da mu se a mijenja, a b i gama ostaju isti.
Ako niste sigurni da ostaju isti, upotrijebite measure (angle, distance, length).
Ako ne kuzite sto pricam, pogledajte cetiri osnovne konstrukcije trokuta koje imate na web stranicama kolegija pod "dodatni materijali".
Fali mi postova na forumu pa quotam sama sebe. Vjezbam se za znanstvenika Wink
Salim se. Htjela sam nesto naglasiti:

Martinab (napisa):
Ako imate zadane duljine a, b i kut gama, onda na pocetku konstrukcije krecete sa praznim listom (moze biti teksta, i gumbica, i skica, ali ne smije biti vec nacrtan trokut kojeg pokusavate konstruirati pa da onda smao podebljavate po njemu) i na njemu nactrane dvije duzine (a i b), i jedan kut (gama); a zavrsavate s listom na kojem je nacrtan taj trokut sa stranicama a, b i gama.


To je bitno za konstrukciju. Kak to provjerite? Probate primit trokut ABC za neku tocku i mrdat. Treba se micati CIJELI trokut, i ostajat onak cvrst (sukladan bi bila precizna formulacija). Probate mijenjati kut gama (onaj s pocetka). Treba se micati kut gama (taj sa strane), i trokut se treba mijenjati tako da mu se kut gama mijenja ovisno o tom vasem kutu. a i b moraju ostajati isti. Onda probate mijenjati duljinu duzine a. Treba se mijenjati (naslucujete) duzina a, i trokut tako da mu se a mijenja, a b i gama ostaju isti.
Ako niste sigurni da ostaju isti, upotrijebite measure (angle, distance, length).
Ako ne kuzite sto pricam, pogledajte cetiri osnovne konstrukcije trokuta koje imate na web stranicama kolegija pod "dodatni materijali".



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 0:41 uto, 24. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Opet quotam sama sebe i podsjecam:

[quote="Martinab"] krajnji rok za predaju je 27.01.2006. [/quote]

(to je ovaj petak)

[quote="Martinab"] Zakasnjeli zadaci se nece uzimati. [/quote]

Spread the word neforumskoj populaciji.
Opet quotam sama sebe i podsjecam:

Martinab (napisa):
krajnji rok za predaju je 27.01.2006.


(to je ovaj petak)

Martinab (napisa):
Zakasnjeli zadaci se nece uzimati.


Spread the word neforumskoj populaciji.



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 17:55 čet, 26. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mozda je prekasno, ali dodala sam jedan zgodan link na nasu web stranicu. [url=http://www.hazu.hr/~duda/sketch.html] Mala skola Sketchpada. [/url] Pogledajte sto se sve moze sa Sketchpadom u osnovnoj skoli.
Mozda je prekasno, ali dodala sam jedan zgodan link na nasu web stranicu. Mala skola Sketchpada. Pogledajte sto se sve moze sa Sketchpadom u osnovnoj skoli.



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, nastavnički studiji -> Elementarna geometrija Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan