Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

zalba na zalbe!!!
WWW:
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Ova tema je zaključana: ne možete uređivati postove niti odgovarati.   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Elementarna matematika 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Trip
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2005. (12:27:11)
Postovi: (1A8)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
15 = 28 - 13
Lokacija: ..behind blue eyes..

PostPostano: 16:59 pon, 12. 12. 2005    Naslov: zalba na zalbe!!! Citirajte i odgovorite

[color=red].. Zalbe ne sluze za navlacenje bodova do vise ocjene, vec za eventualno otkrivanje pogresaka pri ispravljanju i ucenja iz vlastitih gresaka pri rjesavanju.[/color]
Tako nam je naime objasnio asistent u petak na zalbama iz elementarne.

Isla sam pogledat svoj test, da bar nesto naucim iz njega. prosla sam, nije mi falilo 2-3 boda za visu ocjenu, samo me zanimalo sta sam zbrljala.
u prvom zadatku, u prvom i drugom dijelu, sve je ok, samo stoji napomena da malo vise pisanja ne bi skodilo.. ok.. u trecem dijelu, stoji mali upitnik. upitam asistenta kako je trebalo to glasit (jer otisla su mi tu 2 boda). Nakon kratkog analiziranja, zakljucio je: pa, to vam u pravilu je tocno, al mogli ste vise texta stavit u prva dva dijela. da sam vam ja ispravljao, dao bih vam manje bodova.. ocete da vam ja ispravim test?!!
:?: :!: :?: mislim, super odgovor..ok, nije bed.. pisat cu vise..
(taj odgovor nije samo meni rekao)
u drugom zadatku, nema crtice, nista prekrizeno, nikakve napomene.. ali imam 14 od 15 bodova..
pitam - Zasto?
odgovor: usporedite s TOCNIM rjesenjima..
usporedim, i vidi, TOCNO!
opet - zasto?
odgovor: sigurno vam je nesto s uvjetima..
-ali uvjeti stoje uredno uokvireni i strelicom uvrsteni u rjesenja zbog kojih ono i je takvo..
Ma nesto vam je krivo..
-ok, al zasto ne pise sto?
odgovor: nemamo vremena, vas ima puno, ne stignemo..
-Pa dobro, zato sad i jesam ovdje da mi pokazete sto i da znam za ubuduce..
Asistent pogleda zadatak i kaze.. a ok, zadatak je tocan, jeste sretni? ali taj vam jedan bod nis ne znaci za ocjenu i nije vazan.. (op.ur. khm khm.. sta je ono receno, za sto sluze zalbe?)
-ali meni JE vazan.. i ako nista ne znaci, zasto mi ga nemozete dati?
odgovor: zato sto mi se to ne da pisat u tablicu i onda u kompjuter...
:!: :?: :!: :(
hello!!
:evil:

ista stvar sa zadacama..
zadace se uopce ne pregledavaju.. samo se stavljaju kvacice na pogresna rjesenja.. ok, nema se vremena, nas je puno..
ali kako se onda ima vremena na usporedjivanje prepisanih zadaca, ciji su autori *kaznjeni* strozim ocijenjivanjem zadaca (CITAJ: te zadace su zbilja pregledane i ispravljene).
sve ok, osim sta ce autor zadace mislit da mu je zadatak tocan i to ce isto napisat u testu, sto ce rezultirat oduzimanjem bodova, padom ili necim slicnim onom gore navedenom..
misilm.. bas vam hvala na zalbama.. :evil:
asistenti , zakon ste...
.. Zalbe ne sluze za navlacenje bodova do vise ocjene, vec za eventualno otkrivanje pogresaka pri ispravljanju i ucenja iz vlastitih gresaka pri rjesavanju.
Tako nam je naime objasnio asistent u petak na zalbama iz elementarne.

Isla sam pogledat svoj test, da bar nesto naucim iz njega. prosla sam, nije mi falilo 2-3 boda za visu ocjenu, samo me zanimalo sta sam zbrljala.
u prvom zadatku, u prvom i drugom dijelu, sve je ok, samo stoji napomena da malo vise pisanja ne bi skodilo.. ok.. u trecem dijelu, stoji mali upitnik. upitam asistenta kako je trebalo to glasit (jer otisla su mi tu 2 boda). Nakon kratkog analiziranja, zakljucio je: pa, to vam u pravilu je tocno, al mogli ste vise texta stavit u prva dva dijela. da sam vam ja ispravljao, dao bih vam manje bodova.. ocete da vam ja ispravim test?!!
Question Exclamation Question mislim, super odgovor..ok, nije bed.. pisat cu vise..
(taj odgovor nije samo meni rekao)
u drugom zadatku, nema crtice, nista prekrizeno, nikakve napomene.. ali imam 14 od 15 bodova..
pitam - Zasto?
odgovor: usporedite s TOCNIM rjesenjima..
usporedim, i vidi, TOCNO!
opet - zasto?
odgovor: sigurno vam je nesto s uvjetima..
-ali uvjeti stoje uredno uokvireni i strelicom uvrsteni u rjesenja zbog kojih ono i je takvo..
Ma nesto vam je krivo..
-ok, al zasto ne pise sto?
odgovor: nemamo vremena, vas ima puno, ne stignemo..
-Pa dobro, zato sad i jesam ovdje da mi pokazete sto i da znam za ubuduce..
Asistent pogleda zadatak i kaze.. a ok, zadatak je tocan, jeste sretni? ali taj vam jedan bod nis ne znaci za ocjenu i nije vazan.. (op.ur. khm khm.. sta je ono receno, za sto sluze zalbe?)
-ali meni JE vazan.. i ako nista ne znaci, zasto mi ga nemozete dati?
odgovor: zato sto mi se to ne da pisat u tablicu i onda u kompjuter...
Exclamation Question Exclamation Sad
hello!!
Evil or Very Mad

ista stvar sa zadacama..
zadace se uopce ne pregledavaju.. samo se stavljaju kvacice na pogresna rjesenja.. ok, nema se vremena, nas je puno..
ali kako se onda ima vremena na usporedjivanje prepisanih zadaca, ciji su autori *kaznjeni* strozim ocijenjivanjem zadaca (CITAJ: te zadace su zbilja pregledane i ispravljene).
sve ok, osim sta ce autor zadace mislit da mu je zadatak tocan i to ce isto napisat u testu, sto ce rezultirat oduzimanjem bodova, padom ili necim slicnim onom gore navedenom..
misilm.. bas vam hvala na zalbama.. Evil or Very Mad
asistenti , zakon ste...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
sorrow
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2005. (23:01:29)
Postovi: (24D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 75 - 69
Lokacija: ...na otoku srece...

PostPostano: 17:03 pon, 12. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

hm, bia san svjedok tom nemilon incidentu...
gledajte,nas je stvarno bilo previše na tim žalbama ali asistent je sam reka da žalbe služe da se greške isprave,pa zašto onda greška nije ispravljena???

ps. slažen se sa trip...
hm, bia san svjedok tom nemilon incidentu...
gledajte,nas je stvarno bilo previše na tim žalbama ali asistent je sam reka da žalbe služe da se greške isprave,pa zašto onda greška nije ispravljena???

ps. slažen se sa trip...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
MKova
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2005. (18:24:38)
Postovi: (187)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 45

PostPostano: 17:08 pon, 12. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja nisam bio ali jako me zanima o kojem je asistentu (asistentima) riječ... može ime(na)?
ja nisam bio ali jako me zanima o kojem je asistentu (asistentima) riječ... može ime(na)?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
SickJedi
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 01. 10. 2004. (16:41:56)
Postovi: (3BC)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
12 = 42 - 30
Lokacija: Esperantija

PostPostano: 17:15 pon, 12. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim da bi ovo trebalo ici ovdje:

http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=3114

I mene stvarno zanima tko je taj asistent.
Mislim da bi ovo trebalo ici ovdje:

http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=3114

I mene stvarno zanima tko je taj asistent.



_________________
Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy) I bow before youVeliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy)
Depression is merely anger without enthusiasm.
There's no place like 127.0.0.1
Ken Lee je zakon!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
Trip
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2005. (12:27:11)
Postovi: (1A8)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
15 = 28 - 13
Lokacija: ..behind blue eyes..

PostPostano: 17:22 pon, 12. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

zao mi je sto ce vas ovo razocarat, jer i mene je, al radi se o Krcku.. iliti Krčadincu...
zao mi je sto ce vas ovo razocarat, jer i mene je, al radi se o Krcku.. iliti Krčadincu...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
boris the spider
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 12. 2005. (17:09:01)
Postovi: (E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 2

PostPostano: 17:48 pon, 12. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja bi samo htio reć da se slažem s trip.
go girl!!! :twisted:
ja bi samo htio reć da se slažem s trip.
go girl!!! Twisted Evil



_________________
look he's crawling up my wall...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
SvekY
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 11. 2003. (23:44:22)
Postovi: (FF)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 14 - 3
Lokacija: unitarni vektorski prostor

PostPostano: 18:08 pon, 12. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne sjećam se da sam ikad išao na žalbe krcku, ali držao mi je vježbe iz kombinatorike i ovo mi je čudno. :shock: Da se nije možda i malo šalio :?
Žuta minuta.
Ne sjećam se da sam ikad išao na žalbe krcku, ali držao mi je vježbe iz kombinatorike i ovo mi je čudno. Shocked Da se nije možda i malo šalio Confused
Žuta minuta.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
sorrow
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2005. (23:01:29)
Postovi: (24D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 75 - 69
Lokacija: ...na otoku srece...

PostPostano: 18:10 pon, 12. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

daaaa, pa reka san da nas je bilo puno, i meni bi puka film... maybe yes, maybe no... najbolje dat puuuno bodova i svi sritni i zadovoljni... :D puno petica i četvorki... :lol:
daaaa, pa reka san da nas je bilo puno, i meni bi puka film... maybe yes, maybe no... najbolje dat puuuno bodova i svi sritni i zadovoljni... Very Happy puno petica i četvorki... Laughing



_________________


Hangman is comin' down from the gallows and I don't have very long
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 19:13 pon, 12. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

da i meni se to dogodilo točno to u prva dva zadatka i ... isti odgovor. još me malo naljutilo što mi je u zadatku s dokazima uzeto 10 bodova jer sam pisala implikacije a nisam tamo gdje su mogle stavit ekvivalencije stavila ekvivalencie, a lijepo je rečeno na vježbama da stavljamo implikacije jer tako nemremo "fulat". kako sam onda ja mogla za 10 bodova? sve ukupno to je 13 bodova... a s tim se fakat svašta moglo :cry:
da i meni se to dogodilo točno to u prva dva zadatka i ... isti odgovor. još me malo naljutilo što mi je u zadatku s dokazima uzeto 10 bodova jer sam pisala implikacije a nisam tamo gdje su mogle stavit ekvivalencije stavila ekvivalencie, a lijepo je rečeno na vježbama da stavljamo implikacije jer tako nemremo "fulat". kako sam onda ja mogla za 10 bodova? sve ukupno to je 13 bodova... a s tim se fakat svašta moglo Crying or Very sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 20:58 pon, 12. 12. 2005    Naslov: Re: zalba na zalbe!!! Citirajte i odgovorite

[quote="Trip"][color=red].. i ucenja iz vlastitih gresaka pri rjesavanju.[/color][/quote]

Jesi sigurna da sam bas to rekao? Ja sam siguran da nisam.

Ako ti je do ucenja iz vlastitih gresaka, imala si a) broj osvojenih bodova u svakom zadatku pojedinacno b) detaljno raspisana rjesenja svih grupa jos pocetkom tjedna. Nemam nista protiv da dodjes na zalbe jos jednom pogledati sto si napisala, ali gnjavit me za taj bod vise ili manje ipak mi se cini previse. Bilo vas je tamo reda velicine 50 i trajalo bi jaaako dugo da je svatko bio naporan kao ti. Tim vise sto je zbog nacina na koji ce se zakljucivati stvarno svejedno jesi li trojku na kolokviju ostvarila sa 60 ili sa 61 bodova.

Dakle, jos jednom: zalbe [b]ne[/b] sluze za ucenje i utvrdjivanje gradiva. Za to imate predavanja, vjezbe, konzultacije i demonstrature. Zalbe sluze da ispravimo greske koje napravimo prilikom ispravljanja i obrade podataka, a takvih sam petak identificirao samo dvije (nekom nismo uopce bodovali jedan zadatak i jos nekom smo neopravdano skinuli pola bodova na zadatku). Ostalo je bila "kozmetika" za bod-dva, koja je koliko-toliko opravdana ako o tome ovisi ocjena, ali u tvojem slucaju nije.

[quote="Trip"]ista stvar sa zadacama..
zadace se uopce ne pregledavaju.. samo se stavljaju kvacice na pogresna rjesenja.. ok, nema se vremena, nas je puno..
ali kako se onda ima vremena na usporedjivanje prepisanih zadaca, ciji su autori *kaznjeni* strozim ocijenjivanjem zadaca (CITAJ: te zadace su zbilja pregledane i ispravljene).[/quote]

Nije istina da se zadace ne pregledavaju. Svaki zadatak se procita i boduje (za razliku od nekih drugih kolegija na kojima se kontrolira samo jesi li predala ili nisi). Naravno da se ne pise detaljno na svaku od 300 zadaca u cemu je greska i kako bi trebalo glasiti tocno rjesenje, ali ceste greske komentiraju se na vjezbama. Osim toga zadacu dobijes nazad, pa slobodno dodji na konzultacije i pitaj zasto si negdje izgubila bod...

[quote="Trip"]sve ok, osim sta ce autor zadace mislit da mu je zadatak tocan i to ce isto napisat u testu, sto ce rezultirat oduzimanjem bodova, padom ili necim slicnim onom gore navedenom..[/quote]

...ili dobila bod vise. Stvarno mislis da ti je netko namjerno davao previse bodova na zadacama zato da te zezne? :roll:

Sto se tice prepisivaca, na njih smo trosili ekstra vremena zato sto smatramo da je to jako pogresno i zelimo im dati do znanja. Iskreno, nakon ovakvih reakcija pitam se ima li smisla.

[quote="mladac"]još me malo naljutilo što mi je u zadatku s dokazima uzeto 10 bodova jer sam pisala implikacije a nisam tamo gdje su mogle stavit ekvivalencije stavila ekvivalencie, a lijepo je rečeno na vježbama da stavljamo implikacije jer tako nemremo "fulat". kako sam onda ja mogla za 10 bodova?[/quote]

U jednom zadatku trebala se dokazati implikacija. Ja sam stvarno rekao da se u koracima dokaza u kojima vrijedi ekvivalencija moze slobodno pisati implikacija (jer ekvivalencija ne vrijedi globalno, trazio se protuprimjer). No to se ne moze tumaciti kao "ako svuda pisem => sigurno je tocno".

Konkretno, mislim da je kod tebe i kao i kod puno drugih studenata greska bila ova. Zelis dokazati A=>B. Prvo "raspisujes" lijevu i desnu stranu u stilu A=>...=>C, B=>...=>D. No onda ne mozes nista zakljuciti iz toga sto vrijedi C=>D. Za to bi trebala znati D=>B, a ti si pisala obrnutu implikaciju.
Trip (napisa):
.. i ucenja iz vlastitih gresaka pri rjesavanju.


Jesi sigurna da sam bas to rekao? Ja sam siguran da nisam.

Ako ti je do ucenja iz vlastitih gresaka, imala si a) broj osvojenih bodova u svakom zadatku pojedinacno b) detaljno raspisana rjesenja svih grupa jos pocetkom tjedna. Nemam nista protiv da dodjes na zalbe jos jednom pogledati sto si napisala, ali gnjavit me za taj bod vise ili manje ipak mi se cini previse. Bilo vas je tamo reda velicine 50 i trajalo bi jaaako dugo da je svatko bio naporan kao ti. Tim vise sto je zbog nacina na koji ce se zakljucivati stvarno svejedno jesi li trojku na kolokviju ostvarila sa 60 ili sa 61 bodova.

Dakle, jos jednom: zalbe ne sluze za ucenje i utvrdjivanje gradiva. Za to imate predavanja, vjezbe, konzultacije i demonstrature. Zalbe sluze da ispravimo greske koje napravimo prilikom ispravljanja i obrade podataka, a takvih sam petak identificirao samo dvije (nekom nismo uopce bodovali jedan zadatak i jos nekom smo neopravdano skinuli pola bodova na zadatku). Ostalo je bila "kozmetika" za bod-dva, koja je koliko-toliko opravdana ako o tome ovisi ocjena, ali u tvojem slucaju nije.

Trip (napisa):
ista stvar sa zadacama..
zadace se uopce ne pregledavaju.. samo se stavljaju kvacice na pogresna rjesenja.. ok, nema se vremena, nas je puno..
ali kako se onda ima vremena na usporedjivanje prepisanih zadaca, ciji su autori *kaznjeni* strozim ocijenjivanjem zadaca (CITAJ: te zadace su zbilja pregledane i ispravljene).


Nije istina da se zadace ne pregledavaju. Svaki zadatak se procita i boduje (za razliku od nekih drugih kolegija na kojima se kontrolira samo jesi li predala ili nisi). Naravno da se ne pise detaljno na svaku od 300 zadaca u cemu je greska i kako bi trebalo glasiti tocno rjesenje, ali ceste greske komentiraju se na vjezbama. Osim toga zadacu dobijes nazad, pa slobodno dodji na konzultacije i pitaj zasto si negdje izgubila bod...

Trip (napisa):
sve ok, osim sta ce autor zadace mislit da mu je zadatak tocan i to ce isto napisat u testu, sto ce rezultirat oduzimanjem bodova, padom ili necim slicnim onom gore navedenom..


...ili dobila bod vise. Stvarno mislis da ti je netko namjerno davao previse bodova na zadacama zato da te zezne? Rolling Eyes

Sto se tice prepisivaca, na njih smo trosili ekstra vremena zato sto smatramo da je to jako pogresno i zelimo im dati do znanja. Iskreno, nakon ovakvih reakcija pitam se ima li smisla.

mladac (napisa):
još me malo naljutilo što mi je u zadatku s dokazima uzeto 10 bodova jer sam pisala implikacije a nisam tamo gdje su mogle stavit ekvivalencije stavila ekvivalencie, a lijepo je rečeno na vježbama da stavljamo implikacije jer tako nemremo "fulat". kako sam onda ja mogla za 10 bodova?


U jednom zadatku trebala se dokazati implikacija. Ja sam stvarno rekao da se u koracima dokaza u kojima vrijedi ekvivalencija moze slobodno pisati implikacija (jer ekvivalencija ne vrijedi globalno, trazio se protuprimjer). No to se ne moze tumaciti kao "ako svuda pisem => sigurno je tocno".

Konkretno, mislim da je kod tebe i kao i kod puno drugih studenata greska bila ova. Zelis dokazati A=>B. Prvo "raspisujes" lijevu i desnu stranu u stilu A=>...=>C, B=>...=>D. No onda ne mozes nista zakljuciti iz toga sto vrijedi C=>D. Za to bi trebala znati D=>B, a ti si pisala obrnutu implikaciju.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 21:44 pon, 12. 12. 2005    Naslov: Re: zalba na zalbe!!! Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Ostalo je bila "kozmetika" za bod-dva, koja je koliko-toliko opravdana ako o tome ovisi ocjena, ali u tvojem slucaju nije.[/quote]

hmm... ne zbrajaju li se ovi bodovi sa bodovima iz iduceg kolokvija te zadaca i onda usmeni i tako se formira konacna ocjena? :-k
hocu reci, da se radi o posljednjem segmentu, opaska bi mi imala smisla, ali kako je ovo tek pocetak... i ne zna se sto se dalje moze sve desavati.... pa mislim da nitko ne moze previdjeti da li ce sada bod-dva razlike utjecati na ocjenu kasnije.... ili sam propustila nesto sto se nacina stjecanja ocjene tice? :grebgreb:

znam samo da ljudima puno znace njihovi bodovi.... pa bio to bod-dva.... 'navlacenje' donekle mogu prihvatiti u slucaju razlika u ocjenama, ali ako je nekome nesto zbilja tocno, a nije dobio svoje bodove.... ne znam...

podsjeca me samo na scenu sa drzavnog kad mi je tip rekao da ne mogu dobiti sve bodove iako mi je SVE tocno (to je rekao nekoliko puta) zato sto nisam na pocetku povadila sve sto sam mogla ocitati iz trokuta i zato sto mu se ne svidja moj rukopis (treba li spomenuti da covjek ne zna sto ce mu trebati kad pocne rjesavati zadatak) - nije mi dao moja zasluzena 4 boda vise.... na dodijeli nagrada sam shvatila da mi je bas toliko falilo za pohvalu....
krcko (napisa):
Ostalo je bila "kozmetika" za bod-dva, koja je koliko-toliko opravdana ako o tome ovisi ocjena, ali u tvojem slucaju nije.


hmm... ne zbrajaju li se ovi bodovi sa bodovima iz iduceg kolokvija te zadaca i onda usmeni i tako se formira konacna ocjena? Think
hocu reci, da se radi o posljednjem segmentu, opaska bi mi imala smisla, ali kako je ovo tek pocetak... i ne zna se sto se dalje moze sve desavati.... pa mislim da nitko ne moze previdjeti da li ce sada bod-dva razlike utjecati na ocjenu kasnije.... ili sam propustila nesto sto se nacina stjecanja ocjene tice? Kotacici rade 100 na sat

znam samo da ljudima puno znace njihovi bodovi.... pa bio to bod-dva.... 'navlacenje' donekle mogu prihvatiti u slucaju razlika u ocjenama, ali ako je nekome nesto zbilja tocno, a nije dobio svoje bodove.... ne znam...

podsjeca me samo na scenu sa drzavnog kad mi je tip rekao da ne mogu dobiti sve bodove iako mi je SVE tocno (to je rekao nekoliko puta) zato sto nisam na pocetku povadila sve sto sam mogla ocitati iz trokuta i zato sto mu se ne svidja moj rukopis (treba li spomenuti da covjek ne zna sto ce mu trebati kad pocne rjesavati zadatak) - nije mi dao moja zasluzena 4 boda vise.... na dodijeli nagrada sam shvatila da mi je bas toliko falilo za pohvalu....



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 22:01 pon, 12. 12. 2005    Naslov: Re: zalba na zalbe!!! Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]hmm... ne zbrajaju li se ovi bodovi sa bodovima iz iduceg kolokvija te zadaca i onda usmeni i tako se formira konacna ocjena? :-k
hocu reci, da se radi o posljednjem segmentu, opaska bi mi imala smisla, ali kako je ovo tek pocetak... i ne zna se sto se dalje moze sve desavati.... pa mislim da nitko ne moze previdjeti da li ce sada bod-dva razlike utjecati na ocjenu kasnije.... ili sam propustila nesto sto se nacina stjecanja ocjene tice? :grebgreb:[/quote]

Propustila si [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=5519&start=11]ovo[/url].
Nesi (napisa):
hmm... ne zbrajaju li se ovi bodovi sa bodovima iz iduceg kolokvija te zadaca i onda usmeni i tako se formira konacna ocjena? Think
hocu reci, da se radi o posljednjem segmentu, opaska bi mi imala smisla, ali kako je ovo tek pocetak... i ne zna se sto se dalje moze sve desavati.... pa mislim da nitko ne moze previdjeti da li ce sada bod-dva razlike utjecati na ocjenu kasnije.... ili sam propustila nesto sto se nacina stjecanja ocjene tice? Kotacici rade 100 na sat


Propustila si ovo.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 22:13 pon, 12. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

aaaa... sad je jasniji taj dio.... tnx...
aaaa... sad je jasniji taj dio.... tnx...



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 1:54 uto, 13. 12. 2005    Naslov: Re: zalba na zalbe!!! Citirajte i odgovorite

[quote="Trip"]asistenti , zakon ste...[/quote]

Trip, naj se ljutit, al ja bi tu napisal:

[i]Bolonjo sa prevelikim brojem studenata, zakon si...[/i]

;)
Trip (napisa):
asistenti , zakon ste...


Trip, naj se ljutit, al ja bi tu napisal:

Bolonjo sa prevelikim brojem studenata, zakon si...

Wink



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 7:52 uto, 13. 12. 2005    Naslov: Re: zalba na zalbe!!! Citirajte i odgovorite

[quote="steelworker"][quote="Trip"]asistenti , zakon ste...[/quote]

Trip, naj se ljutit, al ja bi tu napisal:

[i]Bolonjo sa prevelikim brojem studenata, zakon si...[/i]

;)[/quote]

ma nije samo bologna. sta mislis da je nas bilo nesto manje? kad sam se ja upisivao (a to je bilo prije 3 godine), bilo nas je 350-400 na inzinjerskom smjeru, zajedno sa jos 150 profesora. to je opet 500 studenata.
steelworker (napisa):
Trip (napisa):
asistenti , zakon ste...


Trip, naj se ljutit, al ja bi tu napisal:

Bolonjo sa prevelikim brojem studenata, zakon si...

Wink


ma nije samo bologna. sta mislis da je nas bilo nesto manje? kad sam se ja upisivao (a to je bilo prije 3 godine), bilo nas je 350-400 na inzinjerskom smjeru, zajedno sa jos 150 profesora. to je opet 500 studenata.



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 8:30 uto, 13. 12. 2005    Naslov: Re: zalba na zalbe!!! Citirajte i odgovorite

[quote="HijenA"]ma nije samo bologna. sta mislis da je nas bilo nesto manje? kad sam se ja upisivao (a to je bilo prije 3 godine), bilo nas je 350-400 na inzinjerskom smjeru, zajedno sa jos 150 profesora. to je opet 500 studenata.[/quote]

Hijena, sreco, nikad do pojave obaveznih kolokvija nije na neki ispit/kolokvij izaslo toliko studenata koliko ih sada redovito izlazi, niti im je o tome ovisio prolaz kolegija (a pogotovo ne godine). :roll: Dodas li tome da su kolokviji u tvoje vrijeme bili bonus, tj. pad nije znacio cak niti gubitak "izlaska na ispit", primijetit ces da Balkonja ipak donosi neke nezgodne stvari... :(
HijenA (napisa):
ma nije samo bologna. sta mislis da je nas bilo nesto manje? kad sam se ja upisivao (a to je bilo prije 3 godine), bilo nas je 350-400 na inzinjerskom smjeru, zajedno sa jos 150 profesora. to je opet 500 studenata.


Hijena, sreco, nikad do pojave obaveznih kolokvija nije na neki ispit/kolokvij izaslo toliko studenata koliko ih sada redovito izlazi, niti im je o tome ovisio prolaz kolegija (a pogotovo ne godine). Rolling Eyes Dodas li tome da su kolokviji u tvoje vrijeme bili bonus, tj. pad nije znacio cak niti gubitak "izlaska na ispit", primijetit ces da Balkonja ipak donosi neke nezgodne stvari... Sad



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sorrow
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2005. (23:01:29)
Postovi: (24D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 75 - 69
Lokacija: ...na otoku srece...

PostPostano: 8:37 uto, 13. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

mora se priznat,ako niko neće, šego oće stat na stranu nas jadnih malih :wink: studenata koji idu po ovoj ludoj bolonjskoj deklaraciji...

ova rasprava postaje zaniiiimljiva, dva pisma, a to nisu poruke nego stvarno pisma, stvarno je uzivancija za pratit...

zanima me sta ce trip rec na ovo kad vidi odgovore... 8) nadam se bit u blizini i promatrat reakciju, teško moguće, ali bilo bi lipo... :lol:
mora se priznat,ako niko neće, šego oće stat na stranu nas jadnih malih Wink studenata koji idu po ovoj ludoj bolonjskoj deklaraciji...

ova rasprava postaje zaniiiimljiva, dva pisma, a to nisu poruke nego stvarno pisma, stvarno je uzivancija za pratit...

zanima me sta ce trip rec na ovo kad vidi odgovore... Cool nadam se bit u blizini i promatrat reakciju, teško moguće, ali bilo bi lipo... Laughing



_________________


Hangman is comin' down from the gallows and I don't have very long
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 8:38 uto, 13. 12. 2005    Naslov: Re: zalba na zalbe!!! Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"][quote="HijenA"]ma nije samo bologna. sta mislis da je nas bilo nesto manje? kad sam se ja upisivao (a to je bilo prije 3 godine), bilo nas je 350-400 na inzinjerskom smjeru, zajedno sa jos 150 profesora. to je opet 500 studenata.[/quote]

Hijena, sreco, nikad do pojave obaveznih kolokvija nije na neki ispit/kolokvij izaslo toliko studenata koliko ih sada redovito izlazi, niti im je o tome ovisio prolaz kolegija (a pogotovo ne godine). :roll: Dodas li tome da su kolokviji u tvoje vrijeme bili bonus, tj. pad nije znacio cak niti gubitak "izlaska na ispit", primijetit ces da Balkonja ipak donosi neke nezgodne stvari... :([/quote]

ma naravno. pa slazem se s tim :-) ja sam samo reagirao na upisne kvote koje su bile prije 3 godine i kakve su sad (nije se puno toga promijenilo).
vsego (napisa):
HijenA (napisa):
ma nije samo bologna. sta mislis da je nas bilo nesto manje? kad sam se ja upisivao (a to je bilo prije 3 godine), bilo nas je 350-400 na inzinjerskom smjeru, zajedno sa jos 150 profesora. to je opet 500 studenata.


Hijena, sreco, nikad do pojave obaveznih kolokvija nije na neki ispit/kolokvij izaslo toliko studenata koliko ih sada redovito izlazi, niti im je o tome ovisio prolaz kolegija (a pogotovo ne godine). Rolling Eyes Dodas li tome da su kolokviji u tvoje vrijeme bili bonus, tj. pad nije znacio cak niti gubitak "izlaska na ispit", primijetit ces da Balkonja ipak donosi neke nezgodne stvari... Sad


ma naravno. pa slazem se s tim Smile ja sam samo reagirao na upisne kvote koje su bile prije 3 godine i kakve su sad (nije se puno toga promijenilo).



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 8:50 uto, 13. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="sorrow"]mora se priznat,ako niko neće, šego oće stat na stranu nas jadnih malih :wink: studenata koji idu po ovoj ludoj bolonjskoj deklaraciji...[/quote]

Ne [i]na stranu vas jadnih studenata[/i], nego na stranu svih nas... :? Mislis da je asistentima gušt [b]individualno[/b] raditi s 90 ljudi u predavaonici, da uzivamo sastavljati zadace svaki drugi tjedan, da smo sretni sto imamo toliko ljudi na kolokviju i popravnom... :roll:

IMO, svi skupa smo lose prosli. :( Ne toliko zbog same Bolonje, koja u osnovi i nije tako losa, nego zbog nase verzije Bolonje, s puno preopterecenim kapacitetima (podsjecam: preporucaju se grupe od 20ak studenata; 30 je teoretski maximum, a mi radimo s 90). :x
sorrow (napisa):
mora se priznat,ako niko neće, šego oće stat na stranu nas jadnih malih Wink studenata koji idu po ovoj ludoj bolonjskoj deklaraciji...


Ne na stranu vas jadnih studenata, nego na stranu svih nas... Confused Mislis da je asistentima gušt individualno raditi s 90 ljudi u predavaonici, da uzivamo sastavljati zadace svaki drugi tjedan, da smo sretni sto imamo toliko ljudi na kolokviju i popravnom... Rolling Eyes

IMO, svi skupa smo lose prosli. Sad Ne toliko zbog same Bolonje, koja u osnovi i nije tako losa, nego zbog nase verzije Bolonje, s puno preopterecenim kapacitetima (podsjecam: preporucaju se grupe od 20ak studenata; 30 je teoretski maximum, a mi radimo s 90). Mad



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
sorrow
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2005. (23:01:29)
Postovi: (24D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 75 - 69
Lokacija: ...na otoku srece...

PostPostano: 8:57 uto, 13. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

ma gle, znan ja sve to, i mi svi vjerojatno to kužimo,pa nismo mi glupa dica, ipak smo na matematičkon odjelu... :horsie: :lol:

uglavnom, nije sve tako loše... valjda... :wink:
ma gle, znan ja sve to, i mi svi vjerojatno to kužimo,pa nismo mi glupa dica, ipak smo na matematičkon odjelu... Djihaaaa! Laughing

uglavnom, nije sve tako loše... valjda... Wink



_________________


Hangman is comin' down from the gallows and I don't have very long
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Ova tema je zaključana: ne možete uređivati postove niti odgovarati.   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Elementarna matematika 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan