Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Petar Bezjak, ZA ili PROTIV?
Idite na 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Baba Trachara
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 04. 2003. (23:02:52)
Postovi: (A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 22:02 pon, 14. 4. 2003    Naslov: Petar Bezjak, ZA ili PROTIV? Citirajte i odgovorite

[size=9]Prije svega, zelim se ispricati za onaj ispad s trachem. Nije mi namjera bila losa, samo sam htjela vidjeti kako forumasi disu. Sad kad znam da ste kakti ozbiljni, evo jedna ozbiljna tema za vas. (P.S. - Sego, mozes maknut ono!)[/size]

Naime, svi ste valda svjesni onoga sto se dogadja oko nas. Mislim na dogadjanja oko studentskih projekata i pobune onih koji misle da su neki nepravedno dobili previse. Navodim:

Hrvatska akademska debatna liga (320.000 kn)
Debatno društvo Sveučilišta u Zagrebu (95.000 kn)
SUMA (60.000 kn)

Brojke su tu, ali stavovi su razliciti.
Zato vas pozivam, da se VI, studenti matematike (i djelatnici, naravno) izjasnite i podjelite s javnoscu vas stav o P. Bezjaku. Ali vas molim da pri tome budete iskreni i iznosite samo cinjenice koje ste sami iskusili, a ne recenice tipa: "Rekla-kazala" ili navode iz novina, jer ne vjerujem novinama od kad sam na vlastitoj kozi iskusila njihove lazi. Ne vjerujem niti svim onim Denisima Latinima, koji su placeni da kazu ono sto oni gore hoce. Ane vjerujem niti trachevima, jer ne vjerujem ponekad niti sebi. :o Dakle, zelim samo i iskljucivo vase stajaliste, po mogucnosti potkrijepljeno cinjenicama.
Mislim da je to jako vazna stvar, jer bitno je sto misle o njemu ljudi s njegovog maticnog fakulteta. Nadam se da se ova tema ne kosi s temeljima akademskog ponasanja, iako bi se pojedini odgovori mogli kositi, pa ovom prilikom molim one koji nemaju lijepe rijeci da se ipak izraze ali na obrazovan nacin. Nemojte ljutit Segu, jer je opasan kad se naljuti. :D
Eto, nadam se da ce biti odaziva...
[size=18][color=red]Ma, volim vas![/color][/size]
Prije svega, zelim se ispricati za onaj ispad s trachem. Nije mi namjera bila losa, samo sam htjela vidjeti kako forumasi disu. Sad kad znam da ste kakti ozbiljni, evo jedna ozbiljna tema za vas. (P.S. - Sego, mozes maknut ono!)

Naime, svi ste valda svjesni onoga sto se dogadja oko nas. Mislim na dogadjanja oko studentskih projekata i pobune onih koji misle da su neki nepravedno dobili previse. Navodim:

Hrvatska akademska debatna liga (320.000 kn)
Debatno društvo Sveučilišta u Zagrebu (95.000 kn)
SUMA (60.000 kn)

Brojke su tu, ali stavovi su razliciti.
Zato vas pozivam, da se VI, studenti matematike (i djelatnici, naravno) izjasnite i podjelite s javnoscu vas stav o P. Bezjaku. Ali vas molim da pri tome budete iskreni i iznosite samo cinjenice koje ste sami iskusili, a ne recenice tipa: "Rekla-kazala" ili navode iz novina, jer ne vjerujem novinama od kad sam na vlastitoj kozi iskusila njihove lazi. Ne vjerujem niti svim onim Denisima Latinima, koji su placeni da kazu ono sto oni gore hoce. Ane vjerujem niti trachevima, jer ne vjerujem ponekad niti sebi. Surprised Dakle, zelim samo i iskljucivo vase stajaliste, po mogucnosti potkrijepljeno cinjenicama.
Mislim da je to jako vazna stvar, jer bitno je sto misle o njemu ljudi s njegovog maticnog fakulteta. Nadam se da se ova tema ne kosi s temeljima akademskog ponasanja, iako bi se pojedini odgovori mogli kositi, pa ovom prilikom molim one koji nemaju lijepe rijeci da se ipak izraze ali na obrazovan nacin. Nemojte ljutit Segu, jer je opasan kad se naljuti. Very Happy
Eto, nadam se da ce biti odaziva...
Ma, volim vas!



_________________
Vi ste moja omiljena zanimacija!
Hi hi hi!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 22:16 pon, 14. 4. 2003    Naslov: Re: Petar Bezjak, ZA ili PROTIV? Citirajte i odgovorite

[quote="Baba Trachara"][size=9]Prije svega, zelim se ispricati za onaj ispad s trachem. Nije mi namjera bila losa, samo sam htjela vidjeti kako forumasi disu. Sad kad znam da ste kakti ozbiljni, evo jedna ozbiljna tema za vas. (P.S. - Sego, mozes maknut ono!)[/size][/quote]

Pa, post je tvoj. Ako inzistiras, reci, pa cu maknuti. Ja bih da ostane... Vise kao upozorenje da netko u buducnosti ne radi slicno. A ti si anonimna, pa te ne bi trebalo smetati... ;)

[quote="Baba Trachara"]Naime, svi ste valda svjesni onoga sto se dogadja oko nas. Mislim na dogadjanja oko studentskih projekata i pobune onih koji misle da su neki nepravedno dobili previse. Navodim:
Hrvatska akademska debatna liga (320.000 kn)
Debatno društvo Sveučilišta u Zagrebu (95.000 kn)
SUMA (60.000 kn)[/quote]

Ako netko moze detaljno raspisati o cemu je rijec. Ovo je vec drugi topic na tu temu (prvi je na "Faxovskim opcenitostima") i sada me fakat zanima sto je to (bilo)?

I za sta su doticni dobili te svote? :shock: Od koga (tj. cijom odlukom i od kojeg budzeta)? :|

[quote="Baba Trachara"]Ali vas molim da pri tome budete iskreni i iznosite samo cinjenice koje ste sami iskusili, a ne recenice tipa: "Rekla-kazala" ili navode iz novina, jer ne vjerujem novinama od kad sam na vlastitoj kozi iskusila njihove lazi. Ne vjerujem niti svim onim Denisima Latinima, koji su placeni da kazu ono sto oni gore hoce. A ne vjerujem niti trachevima, jer ne vjerujem ponekad niti sebi.[/quote]

:lol: Si cula od Balasevica pjesmu "[i]Namčor[/i]"? :lol:

[quote="Baba Trachara"]Nemojte ljutit Segu, jer je opasan kad se naljuti.[/quote]

Znaju to oni, znaju... Sta mislis, zasto su tako dobri...? :twisted:

[quote="Baba Trachara"]Eto, nadam se da ce biti odaziva...[/quote]

I ja. Zvuci mi kao da je prilicno vazno za studente... :roll:
Baba Trachara (napisa):
Prije svega, zelim se ispricati za onaj ispad s trachem. Nije mi namjera bila losa, samo sam htjela vidjeti kako forumasi disu. Sad kad znam da ste kakti ozbiljni, evo jedna ozbiljna tema za vas. (P.S. - Sego, mozes maknut ono!)


Pa, post je tvoj. Ako inzistiras, reci, pa cu maknuti. Ja bih da ostane... Vise kao upozorenje da netko u buducnosti ne radi slicno. A ti si anonimna, pa te ne bi trebalo smetati... Wink

Baba Trachara (napisa):
Naime, svi ste valda svjesni onoga sto se dogadja oko nas. Mislim na dogadjanja oko studentskih projekata i pobune onih koji misle da su neki nepravedno dobili previse. Navodim:
Hrvatska akademska debatna liga (320.000 kn)
Debatno društvo Sveučilišta u Zagrebu (95.000 kn)
SUMA (60.000 kn)


Ako netko moze detaljno raspisati o cemu je rijec. Ovo je vec drugi topic na tu temu (prvi je na "Faxovskim opcenitostima") i sada me fakat zanima sto je to (bilo)?

I za sta su doticni dobili te svote? Shocked Od koga (tj. cijom odlukom i od kojeg budzeta)? Neutral

Baba Trachara (napisa):
Ali vas molim da pri tome budete iskreni i iznosite samo cinjenice koje ste sami iskusili, a ne recenice tipa: "Rekla-kazala" ili navode iz novina, jer ne vjerujem novinama od kad sam na vlastitoj kozi iskusila njihove lazi. Ne vjerujem niti svim onim Denisima Latinima, koji su placeni da kazu ono sto oni gore hoce. A ne vjerujem niti trachevima, jer ne vjerujem ponekad niti sebi.


Laughing Si cula od Balasevica pjesmu "Namčor"? Laughing

Baba Trachara (napisa):
Nemojte ljutit Segu, jer je opasan kad se naljuti.


Znaju to oni, znaju... Sta mislis, zasto su tako dobri...? Twisted Evil

Baba Trachara (napisa):
Eto, nadam se da ce biti odaziva...


I ja. Zvuci mi kao da je prilicno vazno za studente... Rolling Eyes



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Baba Trachara
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 04. 2003. (23:02:52)
Postovi: (A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 22:39 pon, 14. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]Pa, post je tvoj. Ako inzistiras, reci, pa cu maknuti. Ja bih da ostane... Vise kao upozorenje da netko u buducnosti ne radi slicno. A ti si anonimna, pa te ne bi trebalo smetati... [/quote]

Kak hoces, meni nije potreban :?

[quote]Ako netko moze detaljno raspisati o cemu je rijec. Ovo je vec drugi topic na tu temu (prvi je na "Faxovskim opcenitostima") i sada me fakat zanima sto je to (bilo)? [/quote]

Odi na [url]www.student.hr[/url]. Tam ti sve pise!

[quote]Si cula od Balasevica pjesmu "Namčor"? [/quote]

[size=9]Ne volem... Nikog, lutko... Takva mi je narav...
Kao odžak star i garav...
Puno dima je kroz mene prošlo...

Ne volem... Ujne, strine, šogore, komšiluk...
Nataknem ih na čiviluk...
Od njih ništa dobro nije došlo...

Ne volem... Semenkare... Cigane trubače...
Burek... Ulične pišače...
Nek mi moju lepu varoš vrate...

Ne volem... Džipadžije... Dizel... Butikaše...
Restoteke... Tamburaše...
Svaku pesmu bar za strofu skrate...
Mater im...[/size]

[size=12]Al tebe volem, to je fakat...
Ti si mi ljubav jedina...[/size]

[size=9]Prodaću onu našu kućerdu "na lakat"...
Pa nek je stoput dedina...
Da kupim četir konja besna...
Da ih u oblak upregnem...
Pa s tobom di nas niko ne zna uteknem...

Ne volem... Kad mi gaće uđu... Di već uđu...
Te što brinu brigu tuđu...
Košticu u štrudli od višanja...

Ne volem... Zatucane... Gratis... Kravataše...
Hipohondre što se plaše
Da dobiju rak od razmišljanja...

Ne volem... Krvoločne pse i gospodare...
Nađubrene trotoare...
Maskirne kad navale na pendžer...

Ne volem... Lopuže što voze tuđa kola...
Znaju azbuku do pola...
Miču usnama dok sriču pejdžer...
(nji' se malko gadim, pravo da ti kažem...)

Al tebe volem, to je fakat...
Ti si mi ljubav jedina...
Prodaću onu našu kućerdu na lakat...
Pa nek je stoput dedina...
Da kupim čamac na dva vesla...
I onaj šešir rogozan...
Pa tebe di nas niko ne zna odvozam...

Ne volem šizove i nervne bolesnike...
Pre ih puštali za vikend...
Sad ih puste pravo pred kamere...

Ne volem... Sve te lezibejke, da prostite...
Proročice... Travestite...
Nek mi gospon-dame ne zamere...

Ne volem... Teget girtlu na teget mantilu...
Šestu ličku... Sedmu silu...
Opa-cupa preko Okučana...

Ne volem... Izbore... Televizor... Plakate...
Dosta, ako boga znate...
Ludnica je kanda otključana širom ostala...
(provert'e, molim vas?)

Al tebe volem, to je fakat...
Ti si mi ljubav jedina...
Prodaću onu našu kućerdu na lakat...
Pa nek je stoput dedina...
Da kupim adicu od peska...
Na njoj šumarak nakrivljen...
Da tebe di nas niko ne zna sakrijem...

Ne volem... Uzdržane... Trezvene...
Pa džoging... Takve najpre trefi šloging...
Al ni krkanje mi nije blisko...

Ne volem... Što odasvud samo čuješ daj mi!
Il' se prosi il' se zajmi...
Jebo te, ja nikad nisam isko?

Ne volem... Štreberčine... Večne odlikaše...
Crne rolke i sektaše...
Ne padam na Tibet... Ili Burmu...

Ne volem... Škrtariju... Intelektualce...
Koji važno vrte palce...
Kupiš ih za špricer i kavurmu...
(koju ja lično ne volem...)

Al tebe volem to je fakat...
Ti si mi ljubav jedina...
Prodaću onu našu kućerdu na lakat...
Pa nek je stoput dedina...
Napuklo srce na dve pole...
Ljubav je teret pregolem...
Baš ni to što tol'ko volem... Ne volem...[/size]

Jel' na tu mislis? Ne ne znam :twisted: . Cak niti rijeci :wink:

Ajmo ljudi, ozbiljno sad!
Citat:
Pa, post je tvoj. Ako inzistiras, reci, pa cu maknuti. Ja bih da ostane... Vise kao upozorenje da netko u buducnosti ne radi slicno. A ti si anonimna, pa te ne bi trebalo smetati...


Kak hoces, meni nije potreban Confused

Citat:
Ako netko moze detaljno raspisati o cemu je rijec. Ovo je vec drugi topic na tu temu (prvi je na "Faxovskim opcenitostima") i sada me fakat zanima sto je to (bilo)?


Odi na www.student.hr. Tam ti sve pise!

Citat:
Si cula od Balasevica pjesmu "Namčor"?


Ne volem... Nikog, lutko... Takva mi je narav...
Kao odžak star i garav...
Puno dima je kroz mene prošlo...

Ne volem... Ujne, strine, šogore, komšiluk...
Nataknem ih na čiviluk...
Od njih ništa dobro nije došlo...

Ne volem... Semenkare... Cigane trubače...
Burek... Ulične pišače...
Nek mi moju lepu varoš vrate...

Ne volem... Džipadžije... Dizel... Butikaše...
Restoteke... Tamburaše...
Svaku pesmu bar za strofu skrate...
Mater im...


Al tebe volem, to je fakat...
Ti si mi ljubav jedina...


Prodaću onu našu kućerdu "na lakat"...
Pa nek je stoput dedina...
Da kupim četir konja besna...
Da ih u oblak upregnem...
Pa s tobom di nas niko ne zna uteknem...

Ne volem... Kad mi gaće uđu... Di već uđu...
Te što brinu brigu tuđu...
Košticu u štrudli od višanja...

Ne volem... Zatucane... Gratis... Kravataše...
Hipohondre što se plaše
Da dobiju rak od razmišljanja...

Ne volem... Krvoločne pse i gospodare...
Nađubrene trotoare...
Maskirne kad navale na pendžer...

Ne volem... Lopuže što voze tuđa kola...
Znaju azbuku do pola...
Miču usnama dok sriču pejdžer...
(nji' se malko gadim, pravo da ti kažem...)

Al tebe volem, to je fakat...
Ti si mi ljubav jedina...
Prodaću onu našu kućerdu na lakat...
Pa nek je stoput dedina...
Da kupim čamac na dva vesla...
I onaj šešir rogozan...
Pa tebe di nas niko ne zna odvozam...

Ne volem šizove i nervne bolesnike...
Pre ih puštali za vikend...
Sad ih puste pravo pred kamere...

Ne volem... Sve te lezibejke, da prostite...
Proročice... Travestite...
Nek mi gospon-dame ne zamere...

Ne volem... Teget girtlu na teget mantilu...
Šestu ličku... Sedmu silu...
Opa-cupa preko Okučana...

Ne volem... Izbore... Televizor... Plakate...
Dosta, ako boga znate...
Ludnica je kanda otključana širom ostala...
(provert'e, molim vas?)

Al tebe volem, to je fakat...
Ti si mi ljubav jedina...
Prodaću onu našu kućerdu na lakat...
Pa nek je stoput dedina...
Da kupim adicu od peska...
Na njoj šumarak nakrivljen...
Da tebe di nas niko ne zna sakrijem...

Ne volem... Uzdržane... Trezvene...
Pa džoging... Takve najpre trefi šloging...
Al ni krkanje mi nije blisko...

Ne volem... Što odasvud samo čuješ daj mi!
Il' se prosi il' se zajmi...
Jebo te, ja nikad nisam isko?

Ne volem... Štreberčine... Večne odlikaše...
Crne rolke i sektaše...
Ne padam na Tibet... Ili Burmu...

Ne volem... Škrtariju... Intelektualce...
Koji važno vrte palce...
Kupiš ih za špricer i kavurmu...
(koju ja lično ne volem...)

Al tebe volem to je fakat...
Ti si mi ljubav jedina...
Prodaću onu našu kućerdu na lakat...
Pa nek je stoput dedina...
Napuklo srce na dve pole...
Ljubav je teret pregolem...
Baš ni to što tol'ko volem... Ne volem...


Jel' na tu mislis? Ne ne znam Twisted Evil . Cak niti rijeci Wink

Ajmo ljudi, ozbiljno sad!



_________________
Vi ste moja omiljena zanimacija!
Hi hi hi!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 1:36 uto, 15. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

PROTIV

Do sad mi je bilo simpaticno sto organiziraju kartaske turnire i tomu slicno, jer nisam znao o kolikim je "SUMA"-ma rijec. Tolike novce mogli su pametnije potrositi. No prije svega mislim da su doblil nepravedno velik dio obzirom na broj studenata MO u odnosu na ukupan broj na Sveucilistu.

Inace, mislim da je ovo dovoljno ozbiljno da bi islo u "Faksovske opcenitosti".
PROTIV

Do sad mi je bilo simpaticno sto organiziraju kartaske turnire i tomu slicno, jer nisam znao o kolikim je "SUMA"-ma rijec. Tolike novce mogli su pametnije potrositi. No prije svega mislim da su doblil nepravedno velik dio obzirom na broj studenata MO u odnosu na ukupan broj na Sveucilistu.

Inace, mislim da je ovo dovoljno ozbiljno da bi islo u "Faksovske opcenitosti".



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
color
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 04. 2003. (16:09:57)
Postovi: (AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 10:21 uto, 15. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

... moje srce je stalo kad sam vidio 60.000 kn :shocked!:...može li neko objasniti na šta je taj novac trošen ...ne znam ko je taj čova Bezjak tako da mogu reći samo suzdržan do daljnjeg ...
... moje srce je stalo kad sam vidio 60.000 kn #Shocked...može li neko objasniti na šta je taj novac trošen ...ne znam ko je taj čova Bezjak tako da mogu reći samo suzdržan do daljnjeg ...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 12:06 uto, 15. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

E, nakon [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=3478#3478]ovog posta[/url], ja sam poprilicno [b]protiv[/b]. Koja bijeda Matki, a koliko SUMAi za, recimo , "materijalne troskove", "studenstki ples" i sl. :shock:

(Disklejmer: ovo je stav vsege, ne nuzno i Foruma koji doticni pukom igrom slucaja administrira ;))
E, nakon ovog posta, ja sam poprilicno protiv. Koja bijeda Matki, a koliko SUMAi za, recimo , "materijalne troskove", "studenstki ples" i sl. Shocked

(Disklejmer: ovo je stav vsege, ne nuzno i Foruma koji doticni pukom igrom slucaja administrira Wink)



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 12:23 pet, 25. 4. 2003    Naslov: veni vidi scribi Citirajte i odgovorite

:D Helou svima! Samo da se zna, ovo mi je prva poruka na forumu! Lijepi osjecaj! :banana:

[size=18][color=red][b]PROTIV![/b][/color][/size]

Zašto?

1. Svojim ocima sam vidio na sjednici SZ-PMF-a odrzanoj par dana (4-5) prije kako studentski predstavnici sa prirodoslovlja nisu imali pojma o tome kako treba ispuniti formulare i koliko ih uopce ima. Zapravo nisu ni znali da je uveden novi nacin prijave. I tada su tek obavijesteni od predsjednika Bezjaka o tome. Po mome misljenju imali su premalo vremena da obavijeste svoje kolege na fakultetu. I nažalost nikako ne mogu pomisliti da je to bila slučajnost ili zabuna.

2. 3. travnja 2003. sam poslao prijedlog na mailing listu SUMA-e u kojem sam predlozio da se SUMA kao udruga odrekne onog dijela novca koji joj objektivno ne pripada jer jer su mnoge druge udruge po mom misljenju ostale zakinute. I predlozio sam SUMA javi SZ-ZG da se odrice tog novca u korist zakinutih udruga, te zamoli da se on njima i podijeli. Svi koji su dosada odgovarali na taj moj prijedlog su ga podrzali. I onda se 10 dana nakon prijedloga javlja kolega Bezjak pisuci kako se citiram: "ponosi" nama i nasim prijedlogom, ali nas i uvjerava da je sa natjecajem sve bilo u redu i nije bilo nikakvog povlastivanja.
Zatim sam mu ja odgovorio da mu ne mogu vjerovati jer cinjenice govore upravo suprotno. I predlozio sam mu da ako je tako zadovoljan prijedlogom da ga predlozi i u "svojim" debatnim udrugama. Na taj prijedlog jos nisam dobio odgovor (i iz toga mi se stvara strah da bi kolegi Bezjaku pasalo da se SUMA odrekne novca jer bi se onda mogao okolo braniti da je i on iz te plemenite udruge, dok bi presucivao svoje ako se ne varam predsjednistvo u jednoj od "proracunski debelih" debatnih udruga (a i mislim vazno mjesto u drugoj) koje bi zadrzale sve svoje kune).
Naravno kolega Bezjak nije ostao miran nego mi je odgovorio. Ako vas jako zanima, napisite mi pa cu objaviti cijelo to pismo (ili sva ako zelite), no sada da ne duljim cu samo navesti one dijelove koji me najvise brinu i koji su razlozi za moje protiv. Dakle:

[color=orange][b]Vase je pravo da o poslu koje smo obavili imate misljenje kakvo
god zelite, no nije vase pravo da bez da ste uzeli u obzir _SVE_ relevantne
cinjenice donosite sud, posljedica kojega bi mogla biti utjecanje i/ili
formiranje opceg mijenja u smislu da je netko taj posao obavio
neprofesionalno ili necasno. Ovo narocito stoga sto definitivno ne
raspolazete cak ni onim osnovnim setom informacija koji je krucijalan pri
vrednovanju projekata a kamoli sa onim specificnima ili tajnima. Naime, kao sto rekoh nije jabuka uvijek i samo jabuka. Nisu ocjene natjecajne komisije ili 'kvaliteta' projekta jedino sto se uzima u obzir kad se odlucuje sto ce i u kojem iznosu biti financirano.[/b][/color]

Mozete lijepo vidjetida su postojale neke tajne informacije o projektima, a takvo nesto se upravo trebalo sprijeciti novim sifriranjem projekata koje je sam kolega Bezjak uveo. Dobro, ima tu jos toga, od toga da nitko nije donosio sud vec samo iznosio svoje misljenje na koje ima pravo do tih "krusaka i jabuka" o kojima sada ne bi pisao da se ovo ne pretvori u bezrazloznu raspravu o njima.

Nadalje, kolega Bezjak navodi:

[color=orange][b]Ljudi moji, dobio sam mandat (povjerenje) na 2 godine, dajete mi mira da radim pa na koncu podvucite crtu. Da bi bilosto ostvario treba mi mir u kuci, odrijesene ruke i povjerenje, a na kraju se broje mrtvi.[/b][/color]

Ove su me dvije recenice sablaznile. :evil: Trebamo sutjeti, trpjeti i na kraju brojati mrtve. A gdje je nestala kontrola vlasti? Na zalost, koiko znam, po zakonu SZ ne treba nikome odgovarati, ali ipak bi oni trebali biti predstavnici nas studenata i kada mi pokusamo dati svoje misljenje i izraziti svoju brigu oko neceg i neslaganje predsjednik Bezjak poziva na sutnju i brojanje mrtvih na kraju.

Eto, to su glavni moji razlozi protiv. Hvala na paznji!

A ne, ipak nisam gotov, eto moram priznati da tu ima i moje krivnje u svemu ovome, jer sam kao clan SZ-PMF-a glasao za kolegu Bezjaka kao predsjednika podruznice, jer je tada obecavao sasvim drukacije stvari od ovog proracuna. Eto, priznajem, nasjeo sam :cry: .
Very Happy Helou svima! Samo da se zna, ovo mi je prva poruka na forumu! Lijepi osjecaj! Dancing banana

PROTIV!

Zašto?

1. Svojim ocima sam vidio na sjednici SZ-PMF-a odrzanoj par dana (4-5) prije kako studentski predstavnici sa prirodoslovlja nisu imali pojma o tome kako treba ispuniti formulare i koliko ih uopce ima. Zapravo nisu ni znali da je uveden novi nacin prijave. I tada su tek obavijesteni od predsjednika Bezjaka o tome. Po mome misljenju imali su premalo vremena da obavijeste svoje kolege na fakultetu. I nažalost nikako ne mogu pomisliti da je to bila slučajnost ili zabuna.

2. 3. travnja 2003. sam poslao prijedlog na mailing listu SUMA-e u kojem sam predlozio da se SUMA kao udruga odrekne onog dijela novca koji joj objektivno ne pripada jer jer su mnoge druge udruge po mom misljenju ostale zakinute. I predlozio sam SUMA javi SZ-ZG da se odrice tog novca u korist zakinutih udruga, te zamoli da se on njima i podijeli. Svi koji su dosada odgovarali na taj moj prijedlog su ga podrzali. I onda se 10 dana nakon prijedloga javlja kolega Bezjak pisuci kako se citiram: "ponosi" nama i nasim prijedlogom, ali nas i uvjerava da je sa natjecajem sve bilo u redu i nije bilo nikakvog povlastivanja.
Zatim sam mu ja odgovorio da mu ne mogu vjerovati jer cinjenice govore upravo suprotno. I predlozio sam mu da ako je tako zadovoljan prijedlogom da ga predlozi i u "svojim" debatnim udrugama. Na taj prijedlog jos nisam dobio odgovor (i iz toga mi se stvara strah da bi kolegi Bezjaku pasalo da se SUMA odrekne novca jer bi se onda mogao okolo braniti da je i on iz te plemenite udruge, dok bi presucivao svoje ako se ne varam predsjednistvo u jednoj od "proracunski debelih" debatnih udruga (a i mislim vazno mjesto u drugoj) koje bi zadrzale sve svoje kune).
Naravno kolega Bezjak nije ostao miran nego mi je odgovorio. Ako vas jako zanima, napisite mi pa cu objaviti cijelo to pismo (ili sva ako zelite), no sada da ne duljim cu samo navesti one dijelove koji me najvise brinu i koji su razlozi za moje protiv. Dakle:

Vase je pravo da o poslu koje smo obavili imate misljenje kakvo
god zelite, no nije vase pravo da bez da ste uzeli u obzir _SVE_ relevantne
cinjenice donosite sud, posljedica kojega bi mogla biti utjecanje i/ili
formiranje opceg mijenja u smislu da je netko taj posao obavio
neprofesionalno ili necasno. Ovo narocito stoga sto definitivno ne
raspolazete cak ni onim osnovnim setom informacija koji je krucijalan pri
vrednovanju projekata a kamoli sa onim specificnima ili tajnima. Naime, kao sto rekoh nije jabuka uvijek i samo jabuka. Nisu ocjene natjecajne komisije ili 'kvaliteta' projekta jedino sto se uzima u obzir kad se odlucuje sto ce i u kojem iznosu biti financirano.


Mozete lijepo vidjetida su postojale neke tajne informacije o projektima, a takvo nesto se upravo trebalo sprijeciti novim sifriranjem projekata koje je sam kolega Bezjak uveo. Dobro, ima tu jos toga, od toga da nitko nije donosio sud vec samo iznosio svoje misljenje na koje ima pravo do tih "krusaka i jabuka" o kojima sada ne bi pisao da se ovo ne pretvori u bezrazloznu raspravu o njima.

Nadalje, kolega Bezjak navodi:

Ljudi moji, dobio sam mandat (povjerenje) na 2 godine, dajete mi mira da radim pa na koncu podvucite crtu. Da bi bilosto ostvario treba mi mir u kuci, odrijesene ruke i povjerenje, a na kraju se broje mrtvi.

Ove su me dvije recenice sablaznile. Evil or Very Mad Trebamo sutjeti, trpjeti i na kraju brojati mrtve. A gdje je nestala kontrola vlasti? Na zalost, koiko znam, po zakonu SZ ne treba nikome odgovarati, ali ipak bi oni trebali biti predstavnici nas studenata i kada mi pokusamo dati svoje misljenje i izraziti svoju brigu oko neceg i neslaganje predsjednik Bezjak poziva na sutnju i brojanje mrtvih na kraju.

Eto, to su glavni moji razlozi protiv. Hvala na paznji!

A ne, ipak nisam gotov, eto moram priznati da tu ima i moje krivnje u svemu ovome, jer sam kao clan SZ-PMF-a glasao za kolegu Bezjaka kao predsjednika podruznice, jer je tada obecavao sasvim drukacije stvari od ovog proracuna. Eto, priznajem, nasjeo sam Crying or Very sad .



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
anavi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 04. 2003. (09:14:19)
Postovi: (23)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 13:06 pet, 25. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="color"]... moje srce je stalo kad sam vidio 60.000 kn :shocked!:...može li neko objasniti na šta je taj novac trošen ...ne znam ko je taj čova Bezjak tako da mogu reći samo suzdržan do daljnjeg ...[/quote]

ja sam isto tako suzdrzana do....do kad bezjak ne posta clanak na studentu i dok ne vidim: sta on ima za reci studentskoj populaciji i nakon toga hoplin komentar :D
color (napisa):
... moje srce je stalo kad sam vidio 60.000 kn #Shocked...može li neko objasniti na šta je taj novac trošen ...ne znam ko je taj čova Bezjak tako da mogu reći samo suzdržan do daljnjeg ...


ja sam isto tako suzdrzana do....do kad bezjak ne posta clanak na studentu i dok ne vidim: sta on ima za reci studentskoj populaciji i nakon toga hoplin komentar Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 15:27 pet, 25. 4. 2003    Naslov: Re: veni vidi scribi Citirajte i odgovorite

[quote="steelworker"]:D Helou svima! Samo da se zna, ovo mi je prva poruka na forumu! Lijepi osjecaj! :banana:[/quote]

Dobro nam dosao... :D

[quote="steelworker"]Ako vas jako zanima, napisite mi pa cu objaviti cijelo to pismo (ili sva ako zelite)[/quote]

Ako bi ti se dalo sloziti kompilaciju vaznijih/zanimljivijih stvari iz vase prijepiske... Pri tome, molim te, pripazi na par stvari:

1. Da ne bude "cupanja iz konteksta"; radije neka post ispadne dulji

2. Da citiras needitirani tekst (ovo se odnosi na sve, dakle i tip-felere (tvoje i njegove) i sl)

3. Ako je nesto zamisljeno da ne ide u javnost, dobro procijeni je l' mozes postati ili ne.

Vjerujem u tvoju procjenu, a Forumase molim da se ukljuce, ali [b]na akademski prihvatljiv nacin[/b]. :) Kao i uvijek... ;)
steelworker (napisa):
Very Happy Helou svima! Samo da se zna, ovo mi je prva poruka na forumu! Lijepi osjecaj! Dancing banana


Dobro nam dosao... Very Happy

steelworker (napisa):
Ako vas jako zanima, napisite mi pa cu objaviti cijelo to pismo (ili sva ako zelite)


Ako bi ti se dalo sloziti kompilaciju vaznijih/zanimljivijih stvari iz vase prijepiske... Pri tome, molim te, pripazi na par stvari:

1. Da ne bude "cupanja iz konteksta"; radije neka post ispadne dulji

2. Da citiras needitirani tekst (ovo se odnosi na sve, dakle i tip-felere (tvoje i njegove) i sl)

3. Ako je nesto zamisljeno da ne ide u javnost, dobro procijeni je l' mozes postati ili ne.

Vjerujem u tvoju procjenu, a Forumase molim da se ukljuce, ali na akademski prihvatljiv nacin. Smile Kao i uvijek... Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 19:24 sub, 26. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

:D Bok ljudi! :D

Oči će vam otpas dok sve ovo uspijete pročitat, ali eto trazili ste dobili ste! Da, sad sam ja to tu poslal, a ne znam mozda naš poštovani :bow: admin ima neku bolju idejicu di bi se ovo moglo smjestit.

Složil sam kompilaciju, pa si sad mozete procitat sve kaj se dogadjalo na SUMA-inoj mailing listi, a mozete i vidjeti da nisu svi sumandi "gladni" za tom lovom. Bas i neki koji su bili "napadani" tu na forumu. Ali problem je po mom misljenju u ovim drugima koji o ovom mom prijedlogu nisu rekli ni rijeci. Mozda misle da ako dovoljno dugo cekaju da ce dosaditi ljudima da prigovaraju, pa ce moci trosit lovu poreznih obveznika (koja kak sam ja skuzil bi trebala sluziti za podrzavanje studenskih [color=red][size=24][b]znanstvenih[/b][/size][/color] projekata) na plesove i "troškove". Mislim da ce se jaAako dugo nacekat. :twisted:

No dobro, evo izvolite sva ta pisma. Sva sam cijelokupna iskopirao, tako da ne bi bilo izvlacenje iz konteksta. Jedino sam iz jednog mog pisma izrezao kopiju kompletnog prethodnog pisma od kolege Bezjaka jer u vrijeme kad sam ga pisao sam bio uvjeren da ga je on zabunom napisao samo meni, no u medjuvremenu ga je poslao na listu. To pismo se nalazi ispred tog mog pisma, uostalom naznačeno je u samom pismu. I jednu edinu prostu rijec na koju sam naisao sam iscenzurirao sa točkicama. :)

Inače, nisam nigdje na SUMA-inoj listi primjeti upozorenja da se nesto ne bi moglo drugdje objavljivat, niti me tko o tome obavijestio prilikom uclanjenja (u SUMA-u) niti kasnije, tako da mislim da nece nikom smetati sto se to objavljuje.

Pa sad pasite oči:

[color=blue]************************************************************[/color]

[quote]Date: Thu, 3 Apr 2003 13:52:13 +0200 (METDST)
From: [b]Robert Sorn[/b] <robisorn@student.math.hr>
To: Studentska udruga matematicara <suma@student.math.hr>
Subject: Prijedlog u vezi s proracunom SZ-a

Dragi pribrojnici, obracam vam se sa jednim prijedlogom tj, molbom prinukan izgledom ovogodisnjeg proracuna Studenskog zbora. Posebice onim dijelom koji se tice financiranja studenskih udruga. Kao sto vjerojatno znate SUMA je "omastila brk". Znam da se neki nece sloziti sa mnom, ali po mome misljenju to je jako nepravedno prema drugim studenskim udrugama, studentima uopce, a na kraju i prema nama samima. Svakome tko objektivno pogleda taj proracun vidjet ce da to nikako nisu cista posla i da su odredjene udruge bile jako privilegirane. I sada nazalost ce se medju nama naci oni koji ce reci: "Tako je. Dosad su neki drugi 'mastili brk',a sada je red na nas.". Samo bi se malo prokomentirao takvo razmisljanje. Po mojem vidjenju ako svi oko nas muljaju i "maste brk" na ustrb drugih to ne znaci da su takvi postupci dobri, posteni i da bi ih i mi trebali prihvatiti. Mislim da bi kao buduci intelektualci i pripadnici onog dijela stanovnistva koji bi trebali cuvati najplemenitije kvalitete naseg drustva trebali biti protiv takvih mutnih poslova koji se desavaju oko nas i kad vec nitko nece, mi mozemo dati primjer drugima i biti jedna mala baklja u ovoj gustoj tami. Bez obzira kako ta mala baklja izgledala nistavno u tom crnilu, kada ih se slozi vise zasjat ce u svim svojim sjajem i tama ce se povuci.
Da ne duljim, predlazem da se mi kao udruga, odreknemo onog dijela novca koji nam ne pripada i obavijestimo Studenski Zbor da je nasa zelja da se taj dio dodijeli onim udrugama koje su bile zakinute u proracunu. Znam da ce sada mnogi reci da nasa udruga zasluzuje sav taj novac i zapravo jos vise i ja se slazem s njima. Ali cinjenica je da nema toliko novca i zaista nije posteno da mi dobijemo toliko dok su drugi dobili nekoliko puta manje, a neki nista. Znam da ce neki dovesti u pitanje moje pravo da uopce i govorim o ovoj temi jer ja nisam nesto sto bi se moglo nazvati aktivnim clanom ove udruge, ali gledajte i druge udruge su jako aktivne i ja bi se cak usudio reci da mnoge od njih organiziraju bolje akcije od nasih, tj. vecina akcija im se ne svodi samo na sahovske, kartaske i nogometne turnire. Znam da to nisu jedine akcije nase udruge, ali ipak gledajuci u nekom prosjeku, to je ipak ono glavno. Ali to uopce nije ni vazno, ono sto je vazno je da po tom svom programu nasa udruga i ne odskace previse od drugih i nemozemo zato prihvatiti da drugi "dobe mrvice dok se mi gostimo" jer to nisu zasluzili.
I evo jos samo jedna stvar. Zaista ne bih volio da se ovo shvati kao neki ultimatum, jer to zaista nije, ali ako stvari ovako ostanu sa tim proracunom ja cu istupiti iz SUMA-e jer se ne zelim okoristiti na ustrb drugih studenata koji to nisu zasluzili. Pa cak i da su se sve druge udruge u proslosti tako okoristile, ja se ne zelim tako ponasati.

Hvala.

Robert Sorn[/quote]

[color=blue]************************************************************[/color]

[quote]Od: [b]Ivancica Papa[/b] <papaip2@student.math.hr>
Datum: 04.04.2003 u 11:56 GMT+02:00
Za: Robert Sorn <robisorn@student.math.hr>
Naslov: Re: Prijedlog u vezi s proracunom SZ-a


MA kako nevjerojatno zvucalo, ja se u potpunosti slazem sa Sornom. Moram
priznati da me ugodo iznenadio ovim mailom. Razmisljala sam i sama nesto
tako poduzeti, ali mislim da je on to puno bolje srocio nego sto bih ja
uspjela. Dakle ljudi, krenimo akciju!
Ovom podrskom Sornu, ne omalovazavam druge ljude, a pogotovo ne one koji
su sudjelovali u odlucivanju o raspodjeli novca.
Ali cinjenice govore same za sebe! I svakako mislim da treba nesto
poduzeti. Sorn je dao prijedlog, a vi se dogovorite pa ga prihvatite ili
odbijte. Dalje je stvar na vama. O vama ovisi kakva ce vasa buducnost
biti. Hoce li vas zauvijek gledati s prijezirom ili ce reci: vidis,
vidis...
I zapamtite: u ovom slucaj ne vrijedi ona: Klin se klinom izbija!

------------------------------------------------
Pozdrav, Ivancica[/quote]

[color=blue]************************************************************[/color]

[quote]Date: Sun, 6 Apr 2003 20:53:22 +0200
From: [b]"megnut inc."[/b] <marko_gregovic@inet.hr>
To: Robert Sorn <robisorn@student.math.hr>
Subject: Re: Prijedlog u vezi s proracunom SZ-a

super ideja.
za pocetak, bar.
jer postoji jos potpuno idiotskih projekata koji su dobili vise od 25.000
kuna. "miss university of zagreb", "Studentsko hodocasce u Medugorje" su
samo neki od onih koji su ocigledno promaseni kao studentski projekti, bez
obzira sto inace mislili o takvim stvarima . a za to nitko ne odgovara jer
predstavnici SZa ne moraju odgovarati nikome, odnosno ne postoje mehanizmi
da ih se natjera da to cine. moze ih se jedino podj...vati.
m[/quote]

[color=blue]************************************************************[/color]

[quote]Od: [b]Gordana Petolas[/b] <goga@student.math.hr>
Datum: 08.04.2003 u 16:25 GMT+02:00
Za: Ivancica Papa <papaip2@student.math.hr>
CC: Studentska udruga matematicara <suma@student.math.hr>
Naslov: Re: Prijedlog u vezi s proracunom SZ-a


Eto sa dosta kasnjenja..i ja sam uz Roberta i Ivancicu.
Necu pisati sad o moralnim ili ko zna kojim razlozima, jednostavno imaju
moju punu podrsku
pozdrav

Goga[/quote]

[color=blue]************************************************************[/color]

[quote]Date: Thu, 10 Apr 2003 14:09:53 +0200 (METDST)
From: [b]Robert Sorn[/b] <robisorn@student.math.hr>
To: Studentska udruga matematicara <suma@student.math.hr>
Subject: Prijedlog u vezi prijedloga...


Dobar dan, dragi kolege.

Eto opet mene sa jednim prijedlogom. Naime, dosada sam samo vidio
pozitivne komentare u vezi mog prijedloga, no opet to nije bio glas svih
clanova SUMA-e, tako da se zapravo ne zna sto vecina misli. Zato bih ja
predlozio, zapravo puno vise zamolio sve svoje cijenjene kolege iz SUMA-e
(ovime mislim na sve clanove SUMA-e, ne samo na neke) da se jasno i glasno
preko maila izjasne o mom prijedlogu u vezi s proracunom SZ-a. Nisam to
zamislio kao neki "neraspisani" referendum, nego cisto kao poruka clanova
SUMA-e svojem predsjednistvu sto oni misle da bi trebalo napraviti. Eto,
imamo tu srecu da bi takvo izjasnjavanje bilo razmjerno sigurno od ikakvih
malverzacija te bi vidjela volja vecine. Jer mislim da se bez nekog
pritiska nece nista dogoditi. Uvijek se tesko odreci neceg cega se nacelno
ne moras odreci. Ali eto ja pozivam vas dragi kolege da ne stojite samo i
promatrate nepravdu, vec da se izjasnite jasno i glasno. Nemate se cega
bojati. Pa nije li vec dosta tog fenomena kod nas (u Hrvatskoj) da se
vecina necemu protivi, ali samo suti. Ako sutite i ne poduzimate nista
nemate se pravo poslije zaliti, jer ste i sami krivi za to sto se zalite.
Djelujte ljudi, djelujte. A ovo djelovanje je brzo i lagano. Jednostavno
posaljete mail na SUMA-u i u njemu napisete da li se slazate s mojim
prijedlogom ili ne.

Hvala lijepa!

Robert Sorn

P.S. A mogli bi i dati neki svoj prijedlog, ako zelite...[/quote]

[color=blue]************************************************************[/color]

[quote]Date: Sat, 13 Apr 2002 16:56:32 +0200
From: [b]Petar Bezjak[/b] <pbezjak@public.srce.hr>
To: Robert Sorn <robisorn@student.math.hr>,
Studentska udruga matematicara <suma@student.math.hr>,
SZ PMF-MO <studrep@student.math.hr>
Subject: Re: Prijedlog u vezi s proracunom SZ-a

Dragi SUMAndi, prijatelji i kolege,

Prije svega, zao mi je sto se prije nisam uspio ukljucit u ovu raspravu, ali
nazalost otkada sam se iz nase male podruznice i udruge vinuo u sveucilisne
i nacionalne vode, nista vise nije kao sto je bilo. Da vidite kako mi dani
teku, koliko je tu posla, problema i komplikacija oko stvari koje izvana
izgledaju jednostavno, nebiste vjerovali.
Pa ipak, nek se zna da sam i dalje u mislima stalno s vama te da, premda

Prije svega, zao mi je sto se prije nisam uspio ukljucit u ovu raspravu, ali
nazalost otkada sam se iz nase male podruznice i udruge vinuo u sveucilisne
i nacionalne vode, nista vise nije kao sto je bilo. Da vidite kako mi dani
teku, koliko je tu posla, problema i komplikacija oko stvari koje izvana
izgledaju jednostavno, nebiste vjerovali.
Pa ipak, nek se zna da sam i dalje u mislima stalno s vama te da, premda
nemogu vise osobno intervenirati na terenu, itekako brinem o svim potezima i
akcijama i SUME i podruznice te jako me boli svaki vas eventualni neuspjeh,
a jako veseli i cini ponosnim svaka pozitivna akcija koju pokrenete.

U tom smislu, veeeelika pohvala i moje osobno pridruzivanje inicijativi koju
je pokrenuo Robi a takoder i sve pohvale Ivancici i Gogi!
Ljudi, nemate pojma koliko se ponosim vama!!!

Da je neka druga (bilokoja) udruga, posebno neka od ovih koje nas sada
prozivaju, na vasem mjestu - mozete biti sigurni da im nebi ni na pamet palo
ovako nesto dobro, plemenito i velikodusno. No, kao sto je Robi lijepo
rekao, to ne treba biti prepreka nama da budemo veliki. Eto i da budem
konkretan, moj je prijedlog da SUMA odrzi sjednicu Velikog vijeca
(predsjednice?) na kojoj bi se raspravljalo o toj temi i eventualno donijelo
nekakve konkretne odluke.

Sto se tice proracuna SZ ZG, kao clanove udruge, kolege i prijatelje duznost
mi je obavijestiti vas da ne nasjedate pricama iz medija - sve su one lazne
i protiv vecine se vec vodi pravni spor zbog obmanjivanja javnosti i
kaljanja mog ugleda. Proracun je raden pazljivo, posteno, studiozno,
marljivo i strucno i za to vam ja jamcim. Nikakvog favoriziranja nije bilo,
vec su se samo doslijedno provodila usvojena nacela.

Sto se SUMinog dijela tice, on je u potpunosti vas i bez ikakvih mrljica u
ukupnom svom iznosu - naime osim ocijena kvalitete (koje su sve solidne)
prilikom sastavljanja proracuna u obzir su uzeti i drugi kriteriji -
poglavito jesu li ispunjeni svi formalni zahtjevi, te kako se raspolagalo sa
lani dodijeljenim novcem, kao i pravednost (uvjeti u kojima udruga djeluje u
odnosu na ostale, dosadasnje financiranje od strane zbora i sl.). Zbog toga
zelim istaknuti da su svi sumini projekti ostvarili _u postenoj i pravednoj_
borbi svoju potporu, te da je stoga jos vrijednija i plemenitija ova
inicijativa.

Bravo i vidimo se na Velikom vijecu!

pozdrav,
5+100m^2
-------------------------------------
PETAR BEZJAK
pbezjak@jagor.srce.hr
01/619-8822
098/555-999
/ Arambasa UIN:56021837 /
--------------------------------------

"Bilo koji iskaz moze biti smatran istinitim u svim okolnostima, ako
izvrsimo dovoljno drasticna podesavanja drugdje u sustavu."[/quote]
[color=blue]************************************************************[/color]

[quote]Date: Tue, 15 Apr 2003 17:12:07 +0200 (METDST)
From: [b]Robert Sorn[/b] <robisorn@student.math.hr>
To: Petar Bezjak <pbezjak@public.srce.hr>
Cc: Studentska udruga matematicara <suma@student.math.hr>,
SZ PMF-MO <studrep@student.math.hr>
Subject: Jabuka je jabuka, a ne kruska!



Dobar dan kolege, here I go again...

Samo bih dao nekoliko komentara na dosadasnje komentare na svoj
prijedlog. Mislim da ce se poslije ovog maul-a neki naljutiti na mene, ali
kaj ja tu mogu ja ih ne zelim napadati i nemam nista protiv njih samih vec
protiv nekih njihovih postupaka koje cine. A neke stvari mi izgledaju
kontradiktorne. Mislim nemojte se ljutiti na ove neke moje tvrdnje, samo
iznosis svoja misljenja o nekim stvarima i nastojim to raditi iskreno bez
nekog ulizivanja.

Prvo da rijesim Tincicu. Draga moja Tincica, vis, meni je to malo
cudno, pises da se slazes s mojim prijedlogom da vratimo dio novca jer
je vecina udruga zakinuta, a onda poslije napises da time ne zelis
omalovazavati ljude koji su odlucivali o raspodjeli novca. Dakle prvo je:
"krivo su napravili i necemo to tako", a onda "ne, ne, ne dobri ste vi
svi".

Sad cu dobit lijepi odgovor i objasnjenje kak to sve moze ic
skupa, ali eto meni nekak nejde. Znam da nije sve crno bijelo, vec da ima
puno sivoga, ali kad je nesto crno i bijelo onda ne znam zasto to
pretvarati u sivo.

A sad na kolegu Bezjaku. "Dosljedno su se provodila usvojena nacela." U
toj se recenici u vasem mail-u skriva i cijela kvaka. Sami navodite da su
se posebno gledalo jesu li ispunjeni svi formalni zahtjevi. Naravno to je
dobro, ipak smo na fakultetu, pa bi se ocekivala stanovita doza pismenosti
i poznavanja ispunjenja nekog zahtjeva. No meni se cini da sve udruge nisu
bile dobro upoznate i obavijestene tocno koje sve formulare trebaju
ispuniti i da je kod dosta njih doslo do zabuna pri ispunjivanju jer su
vjerojatno prekasno dobili obavijesti sto sve tocno moraju predati u
zahtjevu. No ne bi sad htio ulaziti u to. Ono sto bih htio naglasiti je da
nikako ne mogu povjerovati u vasu tvrdnju da nije bilo pohlastenih i
privilegiranih u natjecaju. Pa objektivnu gledajuci tko je dobio novce.
Ogromnu kolicinu su dobile dvije debatne udruge u kojima vi imate
jednu od glavnim rijeci, a treca na popisu je SUMA sa matematike iz
cijeg ste se SZ kako i sami kazete vinuli na nacionalne visine. A novci
ostalih udruga dalje skoro pa eksponencijalno padaju padaju. Te cinjenice
jednostavno vicu i galame da tu nesto nije kako spada. I onda jos
u sklopu projekata se financira izbor za miss kao STUDENSKI projekt. Pa
mislim kako da netko povjeruje da se natjecaj provodio studiozno, kad se
financira izbor za miss. Zar zaista nije bilo nikakvog znanstvenog
projekta koji bi se umjesto toga mogao financirati. Mislim da nama
studentima porezni obveznici ne daju (POKLANJAJU) novce da mi odrzavamo
izbore za miss, vec da ULAZU novce u nas tako da bi jednom kad zavrsimo
fakultet mogli primjeniti znanje i iskustbo koje smo stekli upravo u
studenskim projektima. A mislim da iskustvo izbora za miss bas i nije jako
trazeno bez obzora na turisticku orjentiranost Hrvatske.

Dobro ja sam sada malo zapeo za taj izbor missica. Ono sto sam htio
naglasiti. Da jednostavno ne mogu vjerovati vasim tvrdnjama, jer cinjenice
govore upravo suprotno.

Da, da se krivo ne shvati kad sam se vec tako okomio na izbor za miss.
Nemam ja nis protiv debata. Debate su jako korisne. Pogotovo zato da se
ljudi nauce izrazavati rijecima, a ne oruzjem. Makar sam primjetio jos
davno u srednjoj skoli (Peta gimnazija, gdje je bio vrlo uspjesan debatni
klub, uostalom i kolega Bezjak je bio u njemu) raspravljajuci sa jednim
poznanikom koji je isao na debate da je on shvatio da je smisao debata da
"nekoga tko drzi jabuku u ruci uvjeris da on zapravo drzi krusku", a sam
uvijek mislio da je smisao debata, da ljudi nauce raspraviti neki problem
sa svih strana na najbolji nacin i naci najbolje rijesenje. I ja se bojim
da se upravo nas pokusava uvjeriti da vidimo krusku, a ne jabuku.

Kolega Bezjak, kad ste tako odusevljeni mojim prijedlogom, ja bih
predlozio da tako nesto sami predlozite i u debatnim udrugama koje su
dobile ogromne kolicine novca.No zapravo ono kaj me jako cudi i gdje vidim kontradikciju je to da ja u svom prijedlogu jasno iznosim tvrdnju da su ostale udruge po mom misljenju zakinute i sad vi kolega kazete da podrzavete moj prijedlog, ali onda tvrdite da nitko nije zakinut. Oprostite, nemam nikakvu namjeru da vas nazivam lascem ili necim slicnim, ali to mi jednostavno nejde skupa.


Uff, stvarno sam se raspisao. Dosta je za danas.

Hvala na paznji i strpljenju u citanju mog mail-a, a sad se primite knjige
i oprezno s tim jajcima u sljedecih tjedan dana.

Robert Sorn

P.S. Jos bih jednom htio nalasiti da mi nije bila namjera nikoga
vrijedjati i optuzivati, samo su mi neke stvari kontradiktorne, pa sam
odlucio iskoristi svoje pravo slobodnog izrazavanja da na njih upozorim.[/quote]

[color=blue]************************************************************[/color]

[quote]Date: Tue, 15 Apr 2003 19:45:58 +0200 (METDST)
From: [b]Ilinka Pavlovic[/b] <pies@student.math.hr>
To: Robert Sorn <robisorn@student.math.hr>
Subject: Re: Jabuka je jabuka, a ne kruska!

Jedno veliko BRAVO od strane SZ-a
Ujedno VAS molimo da ovakvu konkretnu kritiku ubuduce date i nama (ako
cete zato, dakako, imati vremena)

Ilinka[/quote]

[color=blue]************************************************************[/color]

Ovo prijasnje pismo sam objavio tako da vidite da ipak nisu svi iz SZ-a takvi da vas napadnu cim im prigovorite, več ima i nekih koji shvacaju cemu sluze kritike. :D

[color=blue]************************************************************[/color]

[quote]Date: Tue, 15 Apr 2003 22:30:21 +0200 (METDST)
From: [b]Ivancica Papa[/b] <papaip2@student.math.hr>
To: Robert Sorn <robisorn@student.math.hr>
Cc: Petar Bezjak <pbezjak@public.srce.hr>,
Studentska udruga matematicara <suma@student.math.hr>,
SZ PMF-MO <studrep@student.math.hr>
Subject: Re: Jabuka je jabuka, a ne kruska!

> Prvo da rijesim Tincicu. Draga moja Tincica, vis, meni je to malo
> cudno, pises da se slazes s mojim prijedlogom da vratimo dio novca jer
> je vecina udruga zakinuta, a onda poslije napises da time ne zelis
> omalovazavati ljude koji su odlucivali o raspodjeli novca. Dakle prvo je:
> "krivo su napravili i necemo to tako", a onda "ne, ne, ne dobri ste vi
> svi".
Moj je problem sto se ne znam izrazavati pa si me krivo shvatio. Ja jesam
za to da se vrati novac. Ne dio novca, nego sve, jer to je isto ko kad je
ona zena u milijunasu htjela dio dat u dobrotvorne svrhe pa kad je
osvojila jako malo, predomislila se. Ak cemo se drzat tog stava, onda
treba vratit SVE, makar jako primamno zvucalo da ostavimo dio. Ona moja
recenica: da time ne zelim omalovazavati ljude koji su odlucivali o
raspodjeli novca, znaci upravo isto kao sto si i ti kasnije rekao: da mi
nije bila namjera nikoga vrijedjati i optuzivati. Iako to sve
kontradiktorno zvuci, ipak u meni postoji nada da se mi varamo. Zato
svojim rijecima pokusavam ublaziti stanje stvari.
Smatram da bez obzira da li je to bilo nepravedno ili ne, mi ipak trebamo
vratiti novac. A to nema veze s mojim misljenjem da li je Bezjak zeznuo
ili ne. Da se radilo i o bilo kome drugome, isti stav bih zauzela!
Svi smo mi u dilemi, ali jedina osoba koja nam moze dati odgovore je Petar
Bezjak. Pa ga ja ovim putem lijepo molim da nam ponudi jasne odgovore bez
muljanja i koristenja izraza i fraza i... nego zdravo seljacki, da ga svi
razumijemo. Sto? Kako? Zasto?
Vec se nekoliko puta dogodilo da sam ostro napala gospodina Bezjaka da je
nesto lose napravio, ali bi uvijek, nakon objasnjenja, shvatila da nije
nista lose napravio, nego da su to samo tracevi ljudi koji ga ne vole.
I upravo iz tog razloga mozda djelujem suzdrzano. Nadam se da si sad
shvatio, Sorne!

Ne da mi se sad nesto pisati... ali ako bude bilo portebe, javit cu se
opet! :-)

Uzivajte![/quote]

[color=blue]************************************************************[/color]

[quote]Od: [b]"Petar Bezjak"[/b] <pbezjak@public.srce.hr>
Datum: 24.04.2003 u 01:01 GMT+02:00
Za: "Robert Sorn" <robisorn@student.math.hr>
Naslov: Re: Jabuka i nije samo jabuka!

...ako podjemo od pretpostavke da postoji kruskolika jabuka i jabukolika
kruska, koje za potrebe ovog izvoda neka nazovemo redom tockama A' i B', kao
prvu iteraciju morfiranja tocke A (jabuka [obicna]) ka tocki B i obnuto
tocke B (kruska [obicna]) ka tocki A, jasno postaje da segment [A' B'] sadrzi i tocku X koja
niti je jabuka niti je kruska! Time je egzistencija nase ni-jabuke-ni-kruske
dokazana. Zakon o velikim brojevima, poslijedicno ce reci da prije ili
kasnije, svaki moguc dogadjaj (a nasa ni-jabuka-ni-kruska je, dokazali smo, moguc
dogadjaj), izraste na nekom stablu.

Ukoliko nas govornik-skeptik drzi upravo ni-jabuku-ni-krusku u ruci, koja je
igrom usuda urodila i pala bas njemu u ruke, te mu u takvom slucaju pridje
onaj prozvani debatant, uoci da to nije jabuka i pocne ga uvjeravat da je
kruska - eto zla: nas skeptik ce ga proglasiti sofistom i 'mudro' zakljuciti
kako je debatnatu cilj zbuniti postena covjeka. Proba li debatant obrnuto -
opet isto!

Dakle, draga moja gospodo, kako jabuka nije samo jabuka, isto, potpuno isto
tako, ono sto se vama cini istinito, posteno i moralno samo je jedna strana
medalje, ne nuzno bez osnova, ali niti nuzno tocna! Ne bih se upustao u
daljnju polemiku sa kolegom Sornom o tome, sto je kako i zasto, s obzirom na
koje kriterije financirano, a sto nije, a posebno nebih ulazio u raspravu o
pauslanom ocjenivanju pojedinih elemenata vec usvojenog proracuna kao ni u
komparativne prednosti ili nedostatke jedog projekta u odnosu na drugi.
Morate shvatiti samo jedno: ja sam predsjednik Studentskog zbora,
institucije utemeljene zakonom koja je od Drzave akreditirana da obavlja
ovaj posao. Vase je pravo da o poslu koje smo obavili imate misljenje kakvo
god zelite, no nije vase pravo da bez da ste uzeli u obzir _SVE_ relevantne
cinjenice donosite sud, posljedica kojega bi mogla biti utjecanje i/ili
formiranje opceg mijenja u smislu da je netko taj posao obavio
neprofesionalno ili necasno. Ovo narocito stoga sto definitivno ne
raspolazete cak ni onim osnovnim setom informacija koji je krucijalan pri
vrednovanju projekata a kamoli sa onim specificnima ili tajnima. Naime, kao
sto rekoh nije jabuka uvijek i samo jabuka. Nisu ocjene natjecajne komisije
ili 'kvaliteta' projekta jedino sto se uzima u obzir kad se odlucuje sto ce
i u kojem iznosu biti financirano. I (pazi dobro!) _BAS ZATO_ postoji
Studentski zbor!!! Bas zato da nebi imali 4 milijuna nogometnih izbornika,
milijun premijera ili ministara vanjskih poslova koji su svi papskiji od
pape i svak od njih upravo najbolje zna sto je i kako trebalo napraviti u
tudjem resoru.
Ljudi moji, dobio sam mandat (povjerenje) na 2 godine, dajete mi mira da
radim pa na koncu podvucite crtu. Da bi bilosto ostvario treba mi mir u
kuci, odrijesene ruke i povjerenje, a na kraju se broje mrtvi. Uvjeravam vas
da je sve u najboljem redu, jamcim da nema povlastenih i zakinutih, doli po
sili neimestine (tj. svi su zakinuti u izvjenoj mjeri jer nema dovoljno) ali
neprosto ne mogu svoje vrijeme posvetiti tome da svakome od vas ponaosob
pokazujem, objesnjavam i dokazujem sto je koja stavka u proracunu znacila i
zasto je bas ovakva a ne nekakva drugacija. I ne kazem da je ovo jedino
moguce i najpametinije na svijetu rijesenje. Ali kazem da je radjeno
posteno, u dobroj vjeri i iza njega stojim. I ja i svi clanovi skupstine
koji su za njega dali glas (cca 90%).
I to vam je cijela prica.

Sto se pak tice Ivancicinog pitanja, nacelno stvar je ovakva: Studentski
zbor (SZ) je institucija koja se temeljem zakona financira direktno iz
drzavnog proracuna. Takoder temeljem zakona, on ta proracunska sredstva
rasporedjuje na studentske programe, koje mogu ustojavati i provoditi
(osmisliti, kandidirati, osvojiti drzavnu potporu i realizirati) svi
studenti RH - dakle bilo da je rijec o pojedincima, grupama, udrugama ili
podruznicama SZa. SZ Zagreba, da bi dijeljenje tog novca bilo sto
transparentnije vlastitom odlukom (dakle nije to duzan, nego sam zeli) vec
godinama raspisuje JAVNI NATJECAJ za potporu projektima. Nakon sto smo ove
godine prikupili projekte, imenovali smo tijelo IZVAN SASTAVA SZ -
Natjecajnu komisiju sastavljenu od 2 prorektora Sveucilista u ZG, 2 studenta
sa iskustvom iz podrucja studentskog organiziranja ali izvan sastava SZa i
zamjenice predsjednika HGK - koja je neovisno i strucno te vrlo detaljno i
studiozno proucila svih 542 pristigla projekta i napravila kategorizaciju po
prioritetnosti financiranja. Nije nebitno napomenuti da je sastav komisije
za vrijeme njenoga rada bio cuvan kao poslovna tajna te da su SVI projekti
predani pod sifrom! (sve nabrojeno su novosti u obradi pristiglih projekata
koje sam uveo kad sam dosao na mjesto predsjednika, upravo kako bi osigurao
pravednost pri podjeli novca...)
Taj je dokument koji je donijela Natjecajna komisija bio temelj na osnovu
kojega je izradjen proracun, ali dakako ne i jedni relavantni cimbenik -
bilo ih je tu jos pregrst (kao npr. financijsko izvjesce, dosadasnja
suradnja sa SZ, uvjeti u kojoj udruga/podruznica djeluje, tradicionalnost,
veze s gospodarstvom, podudaranje sa ovogodisnjom razvojnom strategijom i
dr.).
Kad se sve to stavilo na papir nastao je prijedlog danasnjeg proracuna, koji
je usvojila Skupstina SZa, tijelo koje po zakonu donosi proracun.
Neznam jesam li bio dovoljno konkretan?

Ukoliko ima jos kakvih pitanja, buduci da smo svi clanovi iste udruge i
frendovi, slobodno pitajte, ali istovremeno shvatite da ovo cavrljamo
prvatno i nesluzbeno jer je sve sluzbeno sto je trebalo o toj temi vec
receno i ucinjeno....

srdacan pozdrav,
5+100m^2
-------------------------------------
PETAR BEZJAK
pbezjak@jagor.srce.hr
01/619-8822
098/555-999
/ Arambasa UIN:56021837 /
--------------------------------------

"Bilo koji iskaz moze biti smatran istinitim u svim okolnostima, ako
izvrsimo
dovoljno drasticna podesavanja drugdje u sustavu."[/quote]

[color=blue]************************************************************[/color]


[quote]Od: Robert Šorn <steelworker@vip.hr>
Datum: 24.04.2003 u 02:58 GMT+02:00
Za: "Petar Bezjak" <pbezjak@public.srce.hr>
CC: suma@student.math.hr ,studrep@student.math.hr
Naslov: Re:Re: Jabuka i nije samo jabuka!

Bok svi!
:)!

Kolega Bezjak je vjerojatno zabunom ovo pismo poslao samo meni, pa posto nema
nikakvih naznaka da ga ne bi smio objavljivati, ja ga
saljem i vama. A imam i par komentara na to isto pismo. :)

[color=blue]************************************************************

Tu se sad nalazi kopija njegovog pisma, koje je on u medjuvremenu poslao na SUMA-inu mailing listu, pa sam to pismo izrezao ovdje jer vam se nalazi ispred mog pisma, pa ste ga vec procitali.

************************************************************[/color]

1. Osvrt na "Subject": Jabuka je jabuka! Ja nisam rekao da nas "govornik-skeptik" drzi jabukoliku ne jabuku u ruci vec jabuku. J A B U K U! Oprostite, ali ja u tom proracunu vidim jabuku, a ne nikakvu "GM krusbuku".

2. Mislim da niste bili dovoljno konkretni, naime mene uvijek brinu ove male rijecice i fraze koje ubacite na kraju recenice. Konkretno:

> Taj je dokument koji je donijela Natjecajna komisija bio temelj na osnovu
> kojega je izradjen proracun, ali dakako ne i jedni relavantni cimbenik -
> bilo ih je tu jos pregrst (kao npr. financijsko izvjesce, dosadasnja
> suradnja sa SZ, uvjeti u kojoj udruga/podruznica djeluje, tradicionalnost,
> veze s gospodarstvom, podudaranje sa ovogodisnjom razvojnom strategijom i
> dr.).

Prvo naglasite onaj cimbenik koji bi nas trebao veseliti i onda spomenete da ih ima jos pregrst, pa ih nabrojite (skoro sve). Vidite kolega Bezjak meni je ta fraza "podudaranje sa ovogodisnjom razvojnom strategijom" strasno relativna, tu se moze svasta skrivat. A onda naravno dolazi slag: "i dr.". Sto se sve tu moze skrivat... Ja ne kazem da se skriva, ali kazem da se moze! A sa time sam se dotaknuo sljedece tocke.

3.
> Vase je pravo da o poslu koje smo obavili imate misljenje kakvo
> god zelite, no nije vase pravo da bez da ste uzeli u obzir _SVE_ relevantne
> cinjenice donosite sud, posljedica kojega bi mogla biti utjecanje i/ili
> formiranje opceg mijenja u smislu da je netko taj posao obavio
> neprofesionalno ili necasno. Ovo narocito stoga sto definitivno ne
> raspolazete cak ni onim osnovnim setom informacija koji je krucijalan pri
> vrednovanju projekata a kamoli sa onim specificnima ili tajnima.

Sad bi onim sumnjama iz tocke 2 mogao nadodati i ove "tajne informacije". Kakve tajne informacije? Nije li natjecaj trebao biti bez tajnih informacija i zato su projekti bili pod sifrom, tako da se ne bi znalo ciji su, te da se tako ocjene po kvaliteti? ALARM! ALARM!

No da se vratim na temu ove tocke.

Znam da imam pravo na svoje misljenje. I imam svoje misljenje i ne donosim ga slijepo vec na temelju informacija koje imam. A na temelju informacija koje imam ja vidim "jabuku"! Nazalost. I ja sam jednostavno rekao da ja mislim da je to "jabuka" i pozvao na akciju. Ako zelite promjeniti moje misljenje, objavite SVE informacije zasto su neki odbijeni, ili dobili malo, a neki puno vise. Objavite i tajne informacije. Pa ako je sve cisto ne bi trebalo biti problema i svi ce biti zadovoljni i nece biti ovih prigovora.

4. Kolega Bezjak, ja nisam sudac i nisam nikome sudio, niti zelim ikome suditi, ja sam iznosio svoja misljenja. Ja ne tvrdim da se ona poklapaju sa istinom, ali na temelju ovih informacija koje imam objektivno (i ovo mogu tvrditi jer nemam niti jedan "svoj" projektu u tom natjecaju tako da mi moze biti svejedan njegov rezultat) gledajuci taj proracun ja vidim jednu veliku crvenu jabuku. I govorit cu o njoj koliko god mogu. Sve dok u svijetlu novih i tajnih informacija ne ugledam krusku, ili dok netko pri ovom istom svijetlu ne makne tu jabuku koju vidim i na njeno mjesto ne postavi krusku. A sto se tice vaseg poziva na sutnju i brojenje mrtvih na kraju (koji me pomalo zgraza), ja mu se NECU odazvati i pozivam i druge da mu se ne odazovu. Ako osjecam da nekako mogu smanjiti broj mrtvih onda cu to i napraviti, a ne samo sutjeti trpjeti i kukati nad tim brojem. Da, dobili ste mandat (povjerenje), ali ono nije beskonacno! I ako netko misli da ste Vi ili drugi u SZ-u iznevjerili to povjerenje onda ga treba poticati da to kaze, a ne da suti! Sutnjom se radjaju tirani, a nadam se da Vi to ne zelite biti. I mislim da ni studenti ne zele sutjeti, ako misle da vide nepravdu. Naprijed se moze samo ici slobodnim izrazavanjem svojeg misljenja jer tako ona najbolja isplove na vrh, a ne sutnjom.

5. Pa, evo i jedan moj prijedlog kak da rijesite situaciju. Naravno netrebate ga prihvatiti, niti ja tvrdim da je on apsolutno najbolji. To je samo prijedlog jednog studenta koji vam zeli pomoci da se rijesite tog napada "javnosti" na proracun SZ-a. Lijepo zaposlite ljude u SZ-ZG da objave (na web-u bi bilo najbolje) zakljucke komisije i SZ-ZG zasto je pojedini projekt prihvacen, odbijen i ako je prihvacen zasto je dobio toliko sredstava koliko je dobio. Ali pritom mislim na sve zakljucke (i one tajne (ne vidim razloga koji bi mogli ugrozavati dobrobit studenata zagrebackog sveucilista (kao cjeline, ne nekih istaknutih pojedinaca) objavom tajnih informacija kojima su raspolagali clanovi komisije i zbora tokom natjecaja)). I naravno mislim da u tim zakljucima nema tih socnih fraza poput "i dr.". I dok svi vide da je sve divno i krasno nestat ce taj pritisak i zapravo bi mogli zadobiti jos vece povjerenje studenata.

Hvala svima na strpljenju u citanju ovog dugog mail-a. Nadam se da ga ne dozivljavate kao "prepucavanje" mene i kolege Bezjaka, barem ga ja tako ne dozivljavam. Ja ga dozivljavam kao moj odgovor na tvrdnje kolege Bezjaka u kojem nastojim i nesto reci svima, a ponajvise vas pozvati da ne sutite i ne brojite mrtve na kraju, jer se time po mom misljenju taj broj drasticno povecava.

Robert Sorn

P.S. Dragi ljudi, nemojte da vam prisjednu jabuke poslije ovog. Jabuke su jako zdrave i samo ih njupajte. (Naravno ovo je samo moje misljenje, nemojte to uzimati kao konacan sud i apsolutnu istinu ;)! ).

P.P.S. A i kruske su vam super![/quote]


[color=blue]************************************************************[/color]

[quote]Od: "megnut inc." <marko_gregovic@inet.hr>
Datum: 24.04.2003 u 12:08 GMT+02:00
Za: "SUMA" <suma@student.math.hr>
Naslov: Re: Jabuka i nije samo jabuka!


> Ljudi moji, dobio sam mandat (povjerenje) na 2 godine, dajete mi mira da
> radim pa na koncu podvucite crtu. Da bi bilosto ostvario treba mi mir u
> kuci, odrijesene ruke i povjerenje, a na kraju se broje mrtvi.

bejbe, ovo je takva nadnaravna glupost da mi prsti podrhtavaju dok ovo
pisem. koncept u kojem predstavnik moze dvije godine radit sta hoce, ne
odgovarati nikome je vec vidjen i nimalo ok. zato sto se u protivnom moze
desiti da se netko nakon dvije godine iznenada obogati ili obavi par izleta
u egzoticne zemlje koje stoje brdo para ili ljetuje na brijunima ili slicne
polstastice zbog kojih je vlast slatka. koliko ja znam, jedna od osnova
danasnjih
kvazidemokratskih sustava je i KONTROLA vlasti. buduci da ne postoji
formalna mogucnost kontrole SZa (tipa smjenjivanje, oduzimanje mandata...)
neki pokusavaju ovako neformalno kontrolirati njegove postupke, a onda, gle
cuda, sam predsjednik glavom moli da se to ne radi nego da se ceka do kraja
mandata. takodjer, postoji nesto sto se zove SUKOB INTERESA, kojeg ne bi
smjelo biti osoba koje obnasaju odredjene funkcije te za to postoje nekakvi
mehanizmi regulacije (losi, naravno, ali postoje). kod SZa, tog, naravno,
nema.
e pa bejbe, daj malo prouci politiku prije nego se pocnes bavit njom.

inace, evo jos jednog "tendecioznog" clanka u novom listu, pa citajte:
http://www.novilist.hr/default.asp?WCI=Pretrazivac&WCU=285A285B2863285C28632
85A28582858285B286328632863285D285C2861285E285B286328632863285E2863O[/quote]
[color=blue]************************************************************[/color]

Još samo jedna molba forumaši dragi, ako želite komentirati ili dati argumente o onom "dokazu" kolege Bezjaka dajte to radite u biserima ili negdje drugdje (naravno ako :bow: admin dozvoli) tak da se tu ne izgubimo u takvim bedastocama i skrenemo sa glavne teme.

:?: Glavna tema, pa naravno htio sam priupitati o tome. Smisao ovog pitanja [b]Petar Bezjak, za ili protiv[/b] se odnosi na njega kao predsjednika SZ-a jelda? Bar sam ja tak shvatil, mislim, nisam protiv njega kao obicnog ljudeka, vec protiv toga kaj se dogadja u SZ-u.
Very Happy Bok ljudi! Very Happy

Oči će vam otpas dok sve ovo uspijete pročitat, ali eto trazili ste dobili ste! Da, sad sam ja to tu poslal, a ne znam mozda naš poštovani I bow before you admin ima neku bolju idejicu di bi se ovo moglo smjestit.

Složil sam kompilaciju, pa si sad mozete procitat sve kaj se dogadjalo na SUMA-inoj mailing listi, a mozete i vidjeti da nisu svi sumandi "gladni" za tom lovom. Bas i neki koji su bili "napadani" tu na forumu. Ali problem je po mom misljenju u ovim drugima koji o ovom mom prijedlogu nisu rekli ni rijeci. Mozda misle da ako dovoljno dugo cekaju da ce dosaditi ljudima da prigovaraju, pa ce moci trosit lovu poreznih obveznika (koja kak sam ja skuzil bi trebala sluziti za podrzavanje studenskih znanstvenih projekata) na plesove i "troškove". Mislim da ce se jaAako dugo nacekat. Twisted Evil

No dobro, evo izvolite sva ta pisma. Sva sam cijelokupna iskopirao, tako da ne bi bilo izvlacenje iz konteksta. Jedino sam iz jednog mog pisma izrezao kopiju kompletnog prethodnog pisma od kolege Bezjaka jer u vrijeme kad sam ga pisao sam bio uvjeren da ga je on zabunom napisao samo meni, no u medjuvremenu ga je poslao na listu. To pismo se nalazi ispred tog mog pisma, uostalom naznačeno je u samom pismu. I jednu edinu prostu rijec na koju sam naisao sam iscenzurirao sa točkicama. Smile

Inače, nisam nigdje na SUMA-inoj listi primjeti upozorenja da se nesto ne bi moglo drugdje objavljivat, niti me tko o tome obavijestio prilikom uclanjenja (u SUMA-u) niti kasnije, tako da mislim da nece nikom smetati sto se to objavljuje.

Pa sad pasite oči:

************************************************************

Citat:
Date: Thu, 3 Apr 2003 13:52:13 +0200 (METDST)
From: Robert Sorn <robisorn@student.math.hr>
To: Studentska udruga matematicara <suma@student.math.hr>
Subject: Prijedlog u vezi s proracunom SZ-a

Dragi pribrojnici, obracam vam se sa jednim prijedlogom tj, molbom prinukan izgledom ovogodisnjeg proracuna Studenskog zbora. Posebice onim dijelom koji se tice financiranja studenskih udruga. Kao sto vjerojatno znate SUMA je "omastila brk". Znam da se neki nece sloziti sa mnom, ali po mome misljenju to je jako nepravedno prema drugim studenskim udrugama, studentima uopce, a na kraju i prema nama samima. Svakome tko objektivno pogleda taj proracun vidjet ce da to nikako nisu cista posla i da su odredjene udruge bile jako privilegirane. I sada nazalost ce se medju nama naci oni koji ce reci: "Tako je. Dosad su neki drugi 'mastili brk',a sada je red na nas.". Samo bi se malo prokomentirao takvo razmisljanje. Po mojem vidjenju ako svi oko nas muljaju i "maste brk" na ustrb drugih to ne znaci da su takvi postupci dobri, posteni i da bi ih i mi trebali prihvatiti. Mislim da bi kao buduci intelektualci i pripadnici onog dijela stanovnistva koji bi trebali cuvati najplemenitije kvalitete naseg drustva trebali biti protiv takvih mutnih poslova koji se desavaju oko nas i kad vec nitko nece, mi mozemo dati primjer drugima i biti jedna mala baklja u ovoj gustoj tami. Bez obzira kako ta mala baklja izgledala nistavno u tom crnilu, kada ih se slozi vise zasjat ce u svim svojim sjajem i tama ce se povuci.
Da ne duljim, predlazem da se mi kao udruga, odreknemo onog dijela novca koji nam ne pripada i obavijestimo Studenski Zbor da je nasa zelja da se taj dio dodijeli onim udrugama koje su bile zakinute u proracunu. Znam da ce sada mnogi reci da nasa udruga zasluzuje sav taj novac i zapravo jos vise i ja se slazem s njima. Ali cinjenica je da nema toliko novca i zaista nije posteno da mi dobijemo toliko dok su drugi dobili nekoliko puta manje, a neki nista. Znam da ce neki dovesti u pitanje moje pravo da uopce i govorim o ovoj temi jer ja nisam nesto sto bi se moglo nazvati aktivnim clanom ove udruge, ali gledajte i druge udruge su jako aktivne i ja bi se cak usudio reci da mnoge od njih organiziraju bolje akcije od nasih, tj. vecina akcija im se ne svodi samo na sahovske, kartaske i nogometne turnire. Znam da to nisu jedine akcije nase udruge, ali ipak gledajuci u nekom prosjeku, to je ipak ono glavno. Ali to uopce nije ni vazno, ono sto je vazno je da po tom svom programu nasa udruga i ne odskace previse od drugih i nemozemo zato prihvatiti da drugi "dobe mrvice dok se mi gostimo" jer to nisu zasluzili.
I evo jos samo jedna stvar. Zaista ne bih volio da se ovo shvati kao neki ultimatum, jer to zaista nije, ali ako stvari ovako ostanu sa tim proracunom ja cu istupiti iz SUMA-e jer se ne zelim okoristiti na ustrb drugih studenata koji to nisu zasluzili. Pa cak i da su se sve druge udruge u proslosti tako okoristile, ja se ne zelim tako ponasati.

Hvala.

Robert Sorn


************************************************************

Citat:
Od: Ivancica Papa <papaip2@student.math.hr>
Datum: 04.04.2003 u 11:56 GMT+02:00
Za: Robert Sorn <robisorn@student.math.hr>
Naslov: Re: Prijedlog u vezi s proracunom SZ-a


MA kako nevjerojatno zvucalo, ja se u potpunosti slazem sa Sornom. Moram
priznati da me ugodo iznenadio ovim mailom. Razmisljala sam i sama nesto
tako poduzeti, ali mislim da je on to puno bolje srocio nego sto bih ja
uspjela. Dakle ljudi, krenimo akciju!
Ovom podrskom Sornu, ne omalovazavam druge ljude, a pogotovo ne one koji
su sudjelovali u odlucivanju o raspodjeli novca.
Ali cinjenice govore same za sebe! I svakako mislim da treba nesto
poduzeti. Sorn je dao prijedlog, a vi se dogovorite pa ga prihvatite ili
odbijte. Dalje je stvar na vama. O vama ovisi kakva ce vasa buducnost
biti. Hoce li vas zauvijek gledati s prijezirom ili ce reci: vidis,
vidis...
I zapamtite: u ovom slucaj ne vrijedi ona: Klin se klinom izbija!

------------------------------------------------
Pozdrav, Ivancica


************************************************************

Citat:
Date: Sun, 6 Apr 2003 20:53:22 +0200
From: "megnut inc." <marko_gregovic@inet.hr>
To: Robert Sorn <robisorn@student.math.hr>
Subject: Re: Prijedlog u vezi s proracunom SZ-a

super ideja.
za pocetak, bar.
jer postoji jos potpuno idiotskih projekata koji su dobili vise od 25.000
kuna. "miss university of zagreb", "Studentsko hodocasce u Medugorje" su
samo neki od onih koji su ocigledno promaseni kao studentski projekti, bez
obzira sto inace mislili o takvim stvarima . a za to nitko ne odgovara jer
predstavnici SZa ne moraju odgovarati nikome, odnosno ne postoje mehanizmi
da ih se natjera da to cine. moze ih se jedino podj...vati.
m


************************************************************

Citat:
Od: Gordana Petolas <goga@student.math.hr>
Datum: 08.04.2003 u 16:25 GMT+02:00
Za: Ivancica Papa <papaip2@student.math.hr>
CC: Studentska udruga matematicara <suma@student.math.hr>
Naslov: Re: Prijedlog u vezi s proracunom SZ-a


Eto sa dosta kasnjenja..i ja sam uz Roberta i Ivancicu.
Necu pisati sad o moralnim ili ko zna kojim razlozima, jednostavno imaju
moju punu podrsku
pozdrav

Goga


************************************************************

Citat:
Date: Thu, 10 Apr 2003 14:09:53 +0200 (METDST)
From: Robert Sorn <robisorn@student.math.hr>
To: Studentska udruga matematicara <suma@student.math.hr>
Subject: Prijedlog u vezi prijedloga...


Dobar dan, dragi kolege.

Eto opet mene sa jednim prijedlogom. Naime, dosada sam samo vidio
pozitivne komentare u vezi mog prijedloga, no opet to nije bio glas svih
clanova SUMA-e, tako da se zapravo ne zna sto vecina misli. Zato bih ja
predlozio, zapravo puno vise zamolio sve svoje cijenjene kolege iz SUMA-e
(ovime mislim na sve clanove SUMA-e, ne samo na neke) da se jasno i glasno
preko maila izjasne o mom prijedlogu u vezi s proracunom SZ-a. Nisam to
zamislio kao neki "neraspisani" referendum, nego cisto kao poruka clanova
SUMA-e svojem predsjednistvu sto oni misle da bi trebalo napraviti. Eto,
imamo tu srecu da bi takvo izjasnjavanje bilo razmjerno sigurno od ikakvih
malverzacija te bi vidjela volja vecine. Jer mislim da se bez nekog
pritiska nece nista dogoditi. Uvijek se tesko odreci neceg cega se nacelno
ne moras odreci. Ali eto ja pozivam vas dragi kolege da ne stojite samo i
promatrate nepravdu, vec da se izjasnite jasno i glasno. Nemate se cega
bojati. Pa nije li vec dosta tog fenomena kod nas (u Hrvatskoj) da se
vecina necemu protivi, ali samo suti. Ako sutite i ne poduzimate nista
nemate se pravo poslije zaliti, jer ste i sami krivi za to sto se zalite.
Djelujte ljudi, djelujte. A ovo djelovanje je brzo i lagano. Jednostavno
posaljete mail na SUMA-u i u njemu napisete da li se slazate s mojim
prijedlogom ili ne.

Hvala lijepa!

Robert Sorn

P.S. A mogli bi i dati neki svoj prijedlog, ako zelite...


************************************************************

Citat:
Date: Sat, 13 Apr 2002 16:56:32 +0200
From: Petar Bezjak <pbezjak@public.srce.hr>
To: Robert Sorn <robisorn@student.math.hr>,
Studentska udruga matematicara <suma@student.math.hr>,
SZ PMF-MO <studrep@student.math.hr>
Subject: Re: Prijedlog u vezi s proracunom SZ-a

Dragi SUMAndi, prijatelji i kolege,

Prije svega, zao mi je sto se prije nisam uspio ukljucit u ovu raspravu, ali
nazalost otkada sam se iz nase male podruznice i udruge vinuo u sveucilisne
i nacionalne vode, nista vise nije kao sto je bilo. Da vidite kako mi dani
teku, koliko je tu posla, problema i komplikacija oko stvari koje izvana
izgledaju jednostavno, nebiste vjerovali.
Pa ipak, nek se zna da sam i dalje u mislima stalno s vama te da, premda

Prije svega, zao mi je sto se prije nisam uspio ukljucit u ovu raspravu, ali
nazalost otkada sam se iz nase male podruznice i udruge vinuo u sveucilisne
i nacionalne vode, nista vise nije kao sto je bilo. Da vidite kako mi dani
teku, koliko je tu posla, problema i komplikacija oko stvari koje izvana
izgledaju jednostavno, nebiste vjerovali.
Pa ipak, nek se zna da sam i dalje u mislima stalno s vama te da, premda
nemogu vise osobno intervenirati na terenu, itekako brinem o svim potezima i
akcijama i SUME i podruznice te jako me boli svaki vas eventualni neuspjeh,
a jako veseli i cini ponosnim svaka pozitivna akcija koju pokrenete.

U tom smislu, veeeelika pohvala i moje osobno pridruzivanje inicijativi koju
je pokrenuo Robi a takoder i sve pohvale Ivancici i Gogi!
Ljudi, nemate pojma koliko se ponosim vama!!!

Da je neka druga (bilokoja) udruga, posebno neka od ovih koje nas sada
prozivaju, na vasem mjestu - mozete biti sigurni da im nebi ni na pamet palo
ovako nesto dobro, plemenito i velikodusno. No, kao sto je Robi lijepo
rekao, to ne treba biti prepreka nama da budemo veliki. Eto i da budem
konkretan, moj je prijedlog da SUMA odrzi sjednicu Velikog vijeca
(predsjednice?) na kojoj bi se raspravljalo o toj temi i eventualno donijelo
nekakve konkretne odluke.

Sto se tice proracuna SZ ZG, kao clanove udruge, kolege i prijatelje duznost
mi je obavijestiti vas da ne nasjedate pricama iz medija - sve su one lazne
i protiv vecine se vec vodi pravni spor zbog obmanjivanja javnosti i
kaljanja mog ugleda. Proracun je raden pazljivo, posteno, studiozno,
marljivo i strucno i za to vam ja jamcim. Nikakvog favoriziranja nije bilo,
vec su se samo doslijedno provodila usvojena nacela.

Sto se SUMinog dijela tice, on je u potpunosti vas i bez ikakvih mrljica u
ukupnom svom iznosu - naime osim ocijena kvalitete (koje su sve solidne)
prilikom sastavljanja proracuna u obzir su uzeti i drugi kriteriji -
poglavito jesu li ispunjeni svi formalni zahtjevi, te kako se raspolagalo sa
lani dodijeljenim novcem, kao i pravednost (uvjeti u kojima udruga djeluje u
odnosu na ostale, dosadasnje financiranje od strane zbora i sl.). Zbog toga
zelim istaknuti da su svi sumini projekti ostvarili _u postenoj i pravednoj_
borbi svoju potporu, te da je stoga jos vrijednija i plemenitija ova
inicijativa.

Bravo i vidimo se na Velikom vijecu!

pozdrav,
5+100m^2
-------------------------------------
PETAR BEZJAK
pbezjak@jagor.srce.hr
01/619-8822
098/555-999
/ Arambasa UIN:56021837 /
--------------------------------------

"Bilo koji iskaz moze biti smatran istinitim u svim okolnostima, ako
izvrsimo dovoljno drasticna podesavanja drugdje u sustavu."

************************************************************

Citat:
Date: Tue, 15 Apr 2003 17:12:07 +0200 (METDST)
From: Robert Sorn <robisorn@student.math.hr>
To: Petar Bezjak <pbezjak@public.srce.hr>
Cc: Studentska udruga matematicara <suma@student.math.hr>,
SZ PMF-MO <studrep@student.math.hr>
Subject: Jabuka je jabuka, a ne kruska!



Dobar dan kolege, here I go again...

Samo bih dao nekoliko komentara na dosadasnje komentare na svoj
prijedlog. Mislim da ce se poslije ovog maul-a neki naljutiti na mene, ali
kaj ja tu mogu ja ih ne zelim napadati i nemam nista protiv njih samih vec
protiv nekih njihovih postupaka koje cine. A neke stvari mi izgledaju
kontradiktorne. Mislim nemojte se ljutiti na ove neke moje tvrdnje, samo
iznosis svoja misljenja o nekim stvarima i nastojim to raditi iskreno bez
nekog ulizivanja.

Prvo da rijesim Tincicu. Draga moja Tincica, vis, meni je to malo
cudno, pises da se slazes s mojim prijedlogom da vratimo dio novca jer
je vecina udruga zakinuta, a onda poslije napises da time ne zelis
omalovazavati ljude koji su odlucivali o raspodjeli novca. Dakle prvo je:
"krivo su napravili i necemo to tako", a onda "ne, ne, ne dobri ste vi
svi".

Sad cu dobit lijepi odgovor i objasnjenje kak to sve moze ic
skupa, ali eto meni nekak nejde. Znam da nije sve crno bijelo, vec da ima
puno sivoga, ali kad je nesto crno i bijelo onda ne znam zasto to
pretvarati u sivo.

A sad na kolegu Bezjaku. "Dosljedno su se provodila usvojena nacela." U
toj se recenici u vasem mail-u skriva i cijela kvaka. Sami navodite da su
se posebno gledalo jesu li ispunjeni svi formalni zahtjevi. Naravno to je
dobro, ipak smo na fakultetu, pa bi se ocekivala stanovita doza pismenosti
i poznavanja ispunjenja nekog zahtjeva. No meni se cini da sve udruge nisu
bile dobro upoznate i obavijestene tocno koje sve formulare trebaju
ispuniti i da je kod dosta njih doslo do zabuna pri ispunjivanju jer su
vjerojatno prekasno dobili obavijesti sto sve tocno moraju predati u
zahtjevu. No ne bi sad htio ulaziti u to. Ono sto bih htio naglasiti je da
nikako ne mogu povjerovati u vasu tvrdnju da nije bilo pohlastenih i
privilegiranih u natjecaju. Pa objektivnu gledajuci tko je dobio novce.
Ogromnu kolicinu su dobile dvije debatne udruge u kojima vi imate
jednu od glavnim rijeci, a treca na popisu je SUMA sa matematike iz
cijeg ste se SZ kako i sami kazete vinuli na nacionalne visine. A novci
ostalih udruga dalje skoro pa eksponencijalno padaju padaju. Te cinjenice
jednostavno vicu i galame da tu nesto nije kako spada. I onda jos
u sklopu projekata se financira izbor za miss kao STUDENSKI projekt. Pa
mislim kako da netko povjeruje da se natjecaj provodio studiozno, kad se
financira izbor za miss. Zar zaista nije bilo nikakvog znanstvenog
projekta koji bi se umjesto toga mogao financirati. Mislim da nama
studentima porezni obveznici ne daju (POKLANJAJU) novce da mi odrzavamo
izbore za miss, vec da ULAZU novce u nas tako da bi jednom kad zavrsimo
fakultet mogli primjeniti znanje i iskustbo koje smo stekli upravo u
studenskim projektima. A mislim da iskustvo izbora za miss bas i nije jako
trazeno bez obzora na turisticku orjentiranost Hrvatske.

Dobro ja sam sada malo zapeo za taj izbor missica. Ono sto sam htio
naglasiti. Da jednostavno ne mogu vjerovati vasim tvrdnjama, jer cinjenice
govore upravo suprotno.

Da, da se krivo ne shvati kad sam se vec tako okomio na izbor za miss.
Nemam ja nis protiv debata. Debate su jako korisne. Pogotovo zato da se
ljudi nauce izrazavati rijecima, a ne oruzjem. Makar sam primjetio jos
davno u srednjoj skoli (Peta gimnazija, gdje je bio vrlo uspjesan debatni
klub, uostalom i kolega Bezjak je bio u njemu) raspravljajuci sa jednim
poznanikom koji je isao na debate da je on shvatio da je smisao debata da
"nekoga tko drzi jabuku u ruci uvjeris da on zapravo drzi krusku", a sam
uvijek mislio da je smisao debata, da ljudi nauce raspraviti neki problem
sa svih strana na najbolji nacin i naci najbolje rijesenje. I ja se bojim
da se upravo nas pokusava uvjeriti da vidimo krusku, a ne jabuku.

Kolega Bezjak, kad ste tako odusevljeni mojim prijedlogom, ja bih
predlozio da tako nesto sami predlozite i u debatnim udrugama koje su
dobile ogromne kolicine novca.No zapravo ono kaj me jako cudi i gdje vidim kontradikciju je to da ja u svom prijedlogu jasno iznosim tvrdnju da su ostale udruge po mom misljenju zakinute i sad vi kolega kazete da podrzavete moj prijedlog, ali onda tvrdite da nitko nije zakinut. Oprostite, nemam nikakvu namjeru da vas nazivam lascem ili necim slicnim, ali to mi jednostavno nejde skupa.


Uff, stvarno sam se raspisao. Dosta je za danas.

Hvala na paznji i strpljenju u citanju mog mail-a, a sad se primite knjige
i oprezno s tim jajcima u sljedecih tjedan dana.

Robert Sorn

P.S. Jos bih jednom htio nalasiti da mi nije bila namjera nikoga
vrijedjati i optuzivati, samo su mi neke stvari kontradiktorne, pa sam
odlucio iskoristi svoje pravo slobodnog izrazavanja da na njih upozorim.


************************************************************

Citat:
Date: Tue, 15 Apr 2003 19:45:58 +0200 (METDST)
From: Ilinka Pavlovic <pies@student.math.hr>
To: Robert Sorn <robisorn@student.math.hr>
Subject: Re: Jabuka je jabuka, a ne kruska!

Jedno veliko BRAVO od strane SZ-a
Ujedno VAS molimo da ovakvu konkretnu kritiku ubuduce date i nama (ako
cete zato, dakako, imati vremena)

Ilinka


************************************************************

Ovo prijasnje pismo sam objavio tako da vidite da ipak nisu svi iz SZ-a takvi da vas napadnu cim im prigovorite, več ima i nekih koji shvacaju cemu sluze kritike. Very Happy

************************************************************

Citat:
Date: Tue, 15 Apr 2003 22:30:21 +0200 (METDST)
From: Ivancica Papa <papaip2@student.math.hr>
To: Robert Sorn <robisorn@student.math.hr>
Cc: Petar Bezjak <pbezjak@public.srce.hr>,
Studentska udruga matematicara <suma@student.math.hr>,
SZ PMF-MO <studrep@student.math.hr>
Subject: Re: Jabuka je jabuka, a ne kruska!

> Prvo da rijesim Tincicu. Draga moja Tincica, vis, meni je to malo
> cudno, pises da se slazes s mojim prijedlogom da vratimo dio novca jer
> je vecina udruga zakinuta, a onda poslije napises da time ne zelis
> omalovazavati ljude koji su odlucivali o raspodjeli novca. Dakle prvo je:
> "krivo su napravili i necemo to tako", a onda "ne, ne, ne dobri ste vi
> svi".
Moj je problem sto se ne znam izrazavati pa si me krivo shvatio. Ja jesam
za to da se vrati novac. Ne dio novca, nego sve, jer to je isto ko kad je
ona zena u milijunasu htjela dio dat u dobrotvorne svrhe pa kad je
osvojila jako malo, predomislila se. Ak cemo se drzat tog stava, onda
treba vratit SVE, makar jako primamno zvucalo da ostavimo dio. Ona moja
recenica: da time ne zelim omalovazavati ljude koji su odlucivali o
raspodjeli novca, znaci upravo isto kao sto si i ti kasnije rekao: da mi
nije bila namjera nikoga vrijedjati i optuzivati. Iako to sve
kontradiktorno zvuci, ipak u meni postoji nada da se mi varamo. Zato
svojim rijecima pokusavam ublaziti stanje stvari.
Smatram da bez obzira da li je to bilo nepravedno ili ne, mi ipak trebamo
vratiti novac. A to nema veze s mojim misljenjem da li je Bezjak zeznuo
ili ne. Da se radilo i o bilo kome drugome, isti stav bih zauzela!
Svi smo mi u dilemi, ali jedina osoba koja nam moze dati odgovore je Petar
Bezjak. Pa ga ja ovim putem lijepo molim da nam ponudi jasne odgovore bez
muljanja i koristenja izraza i fraza i... nego zdravo seljacki, da ga svi
razumijemo. Sto? Kako? Zasto?
Vec se nekoliko puta dogodilo da sam ostro napala gospodina Bezjaka da je
nesto lose napravio, ali bi uvijek, nakon objasnjenja, shvatila da nije
nista lose napravio, nego da su to samo tracevi ljudi koji ga ne vole.
I upravo iz tog razloga mozda djelujem suzdrzano. Nadam se da si sad
shvatio, Sorne!

Ne da mi se sad nesto pisati... ali ako bude bilo portebe, javit cu se
opet! Smile

Uzivajte!


************************************************************

Citat:
Od: "Petar Bezjak" <pbezjak@public.srce.hr>
Datum: 24.04.2003 u 01:01 GMT+02:00
Za: "Robert Sorn" <robisorn@student.math.hr>
Naslov: Re: Jabuka i nije samo jabuka!

...ako podjemo od pretpostavke da postoji kruskolika jabuka i jabukolika
kruska, koje za potrebe ovog izvoda neka nazovemo redom tockama A' i B', kao
prvu iteraciju morfiranja tocke A (jabuka [obicna]) ka tocki B i obnuto
tocke B (kruska [obicna]) ka tocki A, jasno postaje da segment [A' B'] sadrzi i tocku X koja
niti je jabuka niti je kruska! Time je egzistencija nase ni-jabuke-ni-kruske
dokazana. Zakon o velikim brojevima, poslijedicno ce reci da prije ili
kasnije, svaki moguc dogadjaj (a nasa ni-jabuka-ni-kruska je, dokazali smo, moguc
dogadjaj), izraste na nekom stablu.

Ukoliko nas govornik-skeptik drzi upravo ni-jabuku-ni-krusku u ruci, koja je
igrom usuda urodila i pala bas njemu u ruke, te mu u takvom slucaju pridje
onaj prozvani debatant, uoci da to nije jabuka i pocne ga uvjeravat da je
kruska - eto zla: nas skeptik ce ga proglasiti sofistom i 'mudro' zakljuciti
kako je debatnatu cilj zbuniti postena covjeka. Proba li debatant obrnuto -
opet isto!

Dakle, draga moja gospodo, kako jabuka nije samo jabuka, isto, potpuno isto
tako, ono sto se vama cini istinito, posteno i moralno samo je jedna strana
medalje, ne nuzno bez osnova, ali niti nuzno tocna! Ne bih se upustao u
daljnju polemiku sa kolegom Sornom o tome, sto je kako i zasto, s obzirom na
koje kriterije financirano, a sto nije, a posebno nebih ulazio u raspravu o
pauslanom ocjenivanju pojedinih elemenata vec usvojenog proracuna kao ni u
komparativne prednosti ili nedostatke jedog projekta u odnosu na drugi.
Morate shvatiti samo jedno: ja sam predsjednik Studentskog zbora,
institucije utemeljene zakonom koja je od Drzave akreditirana da obavlja
ovaj posao. Vase je pravo da o poslu koje smo obavili imate misljenje kakvo
god zelite, no nije vase pravo da bez da ste uzeli u obzir _SVE_ relevantne
cinjenice donosite sud, posljedica kojega bi mogla biti utjecanje i/ili
formiranje opceg mijenja u smislu da je netko taj posao obavio
neprofesionalno ili necasno. Ovo narocito stoga sto definitivno ne
raspolazete cak ni onim osnovnim setom informacija koji je krucijalan pri
vrednovanju projekata a kamoli sa onim specificnima ili tajnima. Naime, kao
sto rekoh nije jabuka uvijek i samo jabuka. Nisu ocjene natjecajne komisije
ili 'kvaliteta' projekta jedino sto se uzima u obzir kad se odlucuje sto ce
i u kojem iznosu biti financirano. I (pazi dobro!) _BAS ZATO_ postoji
Studentski zbor!!! Bas zato da nebi imali 4 milijuna nogometnih izbornika,
milijun premijera ili ministara vanjskih poslova koji su svi papskiji od
pape i svak od njih upravo najbolje zna sto je i kako trebalo napraviti u
tudjem resoru.
Ljudi moji, dobio sam mandat (povjerenje) na 2 godine, dajete mi mira da
radim pa na koncu podvucite crtu. Da bi bilosto ostvario treba mi mir u
kuci, odrijesene ruke i povjerenje, a na kraju se broje mrtvi. Uvjeravam vas
da je sve u najboljem redu, jamcim da nema povlastenih i zakinutih, doli po
sili neimestine (tj. svi su zakinuti u izvjenoj mjeri jer nema dovoljno) ali
neprosto ne mogu svoje vrijeme posvetiti tome da svakome od vas ponaosob
pokazujem, objesnjavam i dokazujem sto je koja stavka u proracunu znacila i
zasto je bas ovakva a ne nekakva drugacija. I ne kazem da je ovo jedino
moguce i najpametinije na svijetu rijesenje. Ali kazem da je radjeno
posteno, u dobroj vjeri i iza njega stojim. I ja i svi clanovi skupstine
koji su za njega dali glas (cca 90%).
I to vam je cijela prica.

Sto se pak tice Ivancicinog pitanja, nacelno stvar je ovakva: Studentski
zbor (SZ) je institucija koja se temeljem zakona financira direktno iz
drzavnog proracuna. Takoder temeljem zakona, on ta proracunska sredstva
rasporedjuje na studentske programe, koje mogu ustojavati i provoditi
(osmisliti, kandidirati, osvojiti drzavnu potporu i realizirati) svi
studenti RH - dakle bilo da je rijec o pojedincima, grupama, udrugama ili
podruznicama SZa. SZ Zagreba, da bi dijeljenje tog novca bilo sto
transparentnije vlastitom odlukom (dakle nije to duzan, nego sam zeli) vec
godinama raspisuje JAVNI NATJECAJ za potporu projektima. Nakon sto smo ove
godine prikupili projekte, imenovali smo tijelo IZVAN SASTAVA SZ -
Natjecajnu komisiju sastavljenu od 2 prorektora Sveucilista u ZG, 2 studenta
sa iskustvom iz podrucja studentskog organiziranja ali izvan sastava SZa i
zamjenice predsjednika HGK - koja je neovisno i strucno te vrlo detaljno i
studiozno proucila svih 542 pristigla projekta i napravila kategorizaciju po
prioritetnosti financiranja. Nije nebitno napomenuti da je sastav komisije
za vrijeme njenoga rada bio cuvan kao poslovna tajna te da su SVI projekti
predani pod sifrom! (sve nabrojeno su novosti u obradi pristiglih projekata
koje sam uveo kad sam dosao na mjesto predsjednika, upravo kako bi osigurao
pravednost pri podjeli novca...)
Taj je dokument koji je donijela Natjecajna komisija bio temelj na osnovu
kojega je izradjen proracun, ali dakako ne i jedni relavantni cimbenik -
bilo ih je tu jos pregrst (kao npr. financijsko izvjesce, dosadasnja
suradnja sa SZ, uvjeti u kojoj udruga/podruznica djeluje, tradicionalnost,
veze s gospodarstvom, podudaranje sa ovogodisnjom razvojnom strategijom i
dr.).
Kad se sve to stavilo na papir nastao je prijedlog danasnjeg proracuna, koji
je usvojila Skupstina SZa, tijelo koje po zakonu donosi proracun.
Neznam jesam li bio dovoljno konkretan?

Ukoliko ima jos kakvih pitanja, buduci da smo svi clanovi iste udruge i
frendovi, slobodno pitajte, ali istovremeno shvatite da ovo cavrljamo
prvatno i nesluzbeno jer je sve sluzbeno sto je trebalo o toj temi vec
receno i ucinjeno....

srdacan pozdrav,
5+100m^2
-------------------------------------
PETAR BEZJAK
pbezjak@jagor.srce.hr
01/619-8822
098/555-999
/ Arambasa UIN:56021837 /
--------------------------------------

"Bilo koji iskaz moze biti smatran istinitim u svim okolnostima, ako
izvrsimo
dovoljno drasticna podesavanja drugdje u sustavu."


************************************************************


Citat:
Od: Robert Šorn <steelworker@vip.hr>
Datum: 24.04.2003 u 02:58 GMT+02:00
Za: "Petar Bezjak" <pbezjak@public.srce.hr>
CC: suma@student.math.hr ,studrep@student.math.hr
Naslov: Re:Re: Jabuka i nije samo jabuka!

Bok svi!
Smile!

Kolega Bezjak je vjerojatno zabunom ovo pismo poslao samo meni, pa posto nema
nikakvih naznaka da ga ne bi smio objavljivati, ja ga
saljem i vama. A imam i par komentara na to isto pismo. Smile

************************************************************

Tu se sad nalazi kopija njegovog pisma, koje je on u medjuvremenu poslao na SUMA-inu mailing listu, pa sam to pismo izrezao ovdje jer vam se nalazi ispred mog pisma, pa ste ga vec procitali.

************************************************************


1. Osvrt na "Subject": Jabuka je jabuka! Ja nisam rekao da nas "govornik-skeptik" drzi jabukoliku ne jabuku u ruci vec jabuku. J A B U K U! Oprostite, ali ja u tom proracunu vidim jabuku, a ne nikakvu "GM krusbuku".

2. Mislim da niste bili dovoljno konkretni, naime mene uvijek brinu ove male rijecice i fraze koje ubacite na kraju recenice. Konkretno:

> Taj je dokument koji je donijela Natjecajna komisija bio temelj na osnovu
> kojega je izradjen proracun, ali dakako ne i jedni relavantni cimbenik -
> bilo ih je tu jos pregrst (kao npr. financijsko izvjesce, dosadasnja
> suradnja sa SZ, uvjeti u kojoj udruga/podruznica djeluje, tradicionalnost,
> veze s gospodarstvom, podudaranje sa ovogodisnjom razvojnom strategijom i
> dr.).

Prvo naglasite onaj cimbenik koji bi nas trebao veseliti i onda spomenete da ih ima jos pregrst, pa ih nabrojite (skoro sve). Vidite kolega Bezjak meni je ta fraza "podudaranje sa ovogodisnjom razvojnom strategijom" strasno relativna, tu se moze svasta skrivat. A onda naravno dolazi slag: "i dr.". Sto se sve tu moze skrivat... Ja ne kazem da se skriva, ali kazem da se moze! A sa time sam se dotaknuo sljedece tocke.

3.
> Vase je pravo da o poslu koje smo obavili imate misljenje kakvo
> god zelite, no nije vase pravo da bez da ste uzeli u obzir _SVE_ relevantne
> cinjenice donosite sud, posljedica kojega bi mogla biti utjecanje i/ili
> formiranje opceg mijenja u smislu da je netko taj posao obavio
> neprofesionalno ili necasno. Ovo narocito stoga sto definitivno ne
> raspolazete cak ni onim osnovnim setom informacija koji je krucijalan pri
> vrednovanju projekata a kamoli sa onim specificnima ili tajnima.

Sad bi onim sumnjama iz tocke 2 mogao nadodati i ove "tajne informacije". Kakve tajne informacije? Nije li natjecaj trebao biti bez tajnih informacija i zato su projekti bili pod sifrom, tako da se ne bi znalo ciji su, te da se tako ocjene po kvaliteti? ALARM! ALARM!

No da se vratim na temu ove tocke.

Znam da imam pravo na svoje misljenje. I imam svoje misljenje i ne donosim ga slijepo vec na temelju informacija koje imam. A na temelju informacija koje imam ja vidim "jabuku"! Nazalost. I ja sam jednostavno rekao da ja mislim da je to "jabuka" i pozvao na akciju. Ako zelite promjeniti moje misljenje, objavite SVE informacije zasto su neki odbijeni, ili dobili malo, a neki puno vise. Objavite i tajne informacije. Pa ako je sve cisto ne bi trebalo biti problema i svi ce biti zadovoljni i nece biti ovih prigovora.

4. Kolega Bezjak, ja nisam sudac i nisam nikome sudio, niti zelim ikome suditi, ja sam iznosio svoja misljenja. Ja ne tvrdim da se ona poklapaju sa istinom, ali na temelju ovih informacija koje imam objektivno (i ovo mogu tvrditi jer nemam niti jedan "svoj" projektu u tom natjecaju tako da mi moze biti svejedan njegov rezultat) gledajuci taj proracun ja vidim jednu veliku crvenu jabuku. I govorit cu o njoj koliko god mogu. Sve dok u svijetlu novih i tajnih informacija ne ugledam krusku, ili dok netko pri ovom istom svijetlu ne makne tu jabuku koju vidim i na njeno mjesto ne postavi krusku. A sto se tice vaseg poziva na sutnju i brojenje mrtvih na kraju (koji me pomalo zgraza), ja mu se NECU odazvati i pozivam i druge da mu se ne odazovu. Ako osjecam da nekako mogu smanjiti broj mrtvih onda cu to i napraviti, a ne samo sutjeti trpjeti i kukati nad tim brojem. Da, dobili ste mandat (povjerenje), ali ono nije beskonacno! I ako netko misli da ste Vi ili drugi u SZ-u iznevjerili to povjerenje onda ga treba poticati da to kaze, a ne da suti! Sutnjom se radjaju tirani, a nadam se da Vi to ne zelite biti. I mislim da ni studenti ne zele sutjeti, ako misle da vide nepravdu. Naprijed se moze samo ici slobodnim izrazavanjem svojeg misljenja jer tako ona najbolja isplove na vrh, a ne sutnjom.

5. Pa, evo i jedan moj prijedlog kak da rijesite situaciju. Naravno netrebate ga prihvatiti, niti ja tvrdim da je on apsolutno najbolji. To je samo prijedlog jednog studenta koji vam zeli pomoci da se rijesite tog napada "javnosti" na proracun SZ-a. Lijepo zaposlite ljude u SZ-ZG da objave (na web-u bi bilo najbolje) zakljucke komisije i SZ-ZG zasto je pojedini projekt prihvacen, odbijen i ako je prihvacen zasto je dobio toliko sredstava koliko je dobio. Ali pritom mislim na sve zakljucke (i one tajne (ne vidim razloga koji bi mogli ugrozavati dobrobit studenata zagrebackog sveucilista (kao cjeline, ne nekih istaknutih pojedinaca) objavom tajnih informacija kojima su raspolagali clanovi komisije i zbora tokom natjecaja)). I naravno mislim da u tim zakljucima nema tih socnih fraza poput "i dr.". I dok svi vide da je sve divno i krasno nestat ce taj pritisak i zapravo bi mogli zadobiti jos vece povjerenje studenata.

Hvala svima na strpljenju u citanju ovog dugog mail-a. Nadam se da ga ne dozivljavate kao "prepucavanje" mene i kolege Bezjaka, barem ga ja tako ne dozivljavam. Ja ga dozivljavam kao moj odgovor na tvrdnje kolege Bezjaka u kojem nastojim i nesto reci svima, a ponajvise vas pozvati da ne sutite i ne brojite mrtve na kraju, jer se time po mom misljenju taj broj drasticno povecava.

Robert Sorn

P.S. Dragi ljudi, nemojte da vam prisjednu jabuke poslije ovog. Jabuke su jako zdrave i samo ih njupajte. (Naravno ovo je samo moje misljenje, nemojte to uzimati kao konacan sud i apsolutnu istinu Wink! ).

P.P.S. A i kruske su vam super!



************************************************************

Citat:
Od: "megnut inc." <marko_gregovic@inet.hr>
Datum: 24.04.2003 u 12:08 GMT+02:00
Za: "SUMA" <suma@student.math.hr>
Naslov: Re: Jabuka i nije samo jabuka!


> Ljudi moji, dobio sam mandat (povjerenje) na 2 godine, dajete mi mira da
> radim pa na koncu podvucite crtu. Da bi bilosto ostvario treba mi mir u
> kuci, odrijesene ruke i povjerenje, a na kraju se broje mrtvi.

bejbe, ovo je takva nadnaravna glupost da mi prsti podrhtavaju dok ovo
pisem. koncept u kojem predstavnik moze dvije godine radit sta hoce, ne
odgovarati nikome je vec vidjen i nimalo ok. zato sto se u protivnom moze
desiti da se netko nakon dvije godine iznenada obogati ili obavi par izleta
u egzoticne zemlje koje stoje brdo para ili ljetuje na brijunima ili slicne
polstastice zbog kojih je vlast slatka. koliko ja znam, jedna od osnova
danasnjih
kvazidemokratskih sustava je i KONTROLA vlasti. buduci da ne postoji
formalna mogucnost kontrole SZa (tipa smjenjivanje, oduzimanje mandata...)
neki pokusavaju ovako neformalno kontrolirati njegove postupke, a onda, gle
cuda, sam predsjednik glavom moli da se to ne radi nego da se ceka do kraja
mandata. takodjer, postoji nesto sto se zove SUKOB INTERESA, kojeg ne bi
smjelo biti osoba koje obnasaju odredjene funkcije te za to postoje nekakvi
mehanizmi regulacije (losi, naravno, ali postoje). kod SZa, tog, naravno,
nema.
e pa bejbe, daj malo prouci politiku prije nego se pocnes bavit njom.

inace, evo jos jednog "tendecioznog" clanka u novom listu, pa citajte:
http://www.novilist.hr/default.asp?WCI=Pretrazivac&WCU=285A285B2863285C28632
85A28582858285B286328632863285D285C2861285E285B286328632863285E2863O

************************************************************

Još samo jedna molba forumaši dragi, ako želite komentirati ili dati argumente o onom "dokazu" kolege Bezjaka dajte to radite u biserima ili negdje drugdje (naravno ako I bow before you admin dozvoli) tak da se tu ne izgubimo u takvim bedastocama i skrenemo sa glavne teme.

Question Glavna tema, pa naravno htio sam priupitati o tome. Smisao ovog pitanja Petar Bezjak, za ili protiv se odnosi na njega kao predsjednika SZ-a jelda? Bar sam ja tak shvatil, mislim, nisam protiv njega kao obicnog ljudeka, vec protiv toga kaj se dogadja u SZ-u.



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
color
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 04. 2003. (16:09:57)
Postovi: (AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 22:21 sub, 26. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Uh steelworker sve sam pročitao( jedva sam došao do kraja). :wink:

Na konkretna pitanje koju su postavljena kolegi Pertu Bezjaku njegov najjači argument je (čini mi se) ovaj na koji se apsolutno zgražam.

[quote="Petar Bezjak"] Ljudi moji, dobio sam mandat (povjerenje) na 2 godine, dajete mi mira da
radim pa na koncu podvucite crtu. Da bi bilosto ostvario treba mi mir u
kuci, odrijesene ruke i povjerenje, a na kraju se broje mrtvi.[/quote] :shock:

Da sam na njegovom mjestu (što mislim da bi to učinio svatko ko drži do svog ugleda) odmah pokazao ljudima dokaze za svoje argumente i ova bi rasprava bila gotova u jednom danu. Kada se to ne dogodi naravno da postoji sumnja. I pošto se ne radi o malim novčanim ciframa, onda je ta sumnja mnogo veća.
[quote="Robert Šorn"]Da, dobili ste mandat (povjerenje), ali ono nije beskonacno! I ako netko misli da ste Vi ili drugi u SZ-u iznevjerili to povjerenje onda ga treba poticati da to kaze, a ne da suti! Sutnjom se radjaju tirani, a nadam se da Vi to ne zelite biti. I mislim da ni studenti ne zele sutjeti, ako misle da vide nepravdu. Naprijed se moze samo ici slobodnim izrazavanjem svojeg misljenja jer tako ona najbolja isplove na vrh, a ne sutnjom.[/quote]
[quote="Marko Gregurević"]bejbe, ovo je takva nadnaravna glupost da mi prsti podrhtavaju dok ovo
pisem. koncept u kojem predstavnik moze dvije godine radit sta hoce, ne
odgovarati nikome je vec vidjen i nimalo ok. zato sto se u protivnom moze
desiti da se netko nakon dvije godine iznenada obogati ili obavi par izleta
u egzoticne zemlje koje stoje brdo para ili ljetuje na brijunima ili slicne
polstastice zbog kojih je vlast slatka. koliko ja znam, jedna od osnova
danasnjih[/quote]
S kolegom Šornom i Gregurovićem se slažem. :)
[b]Ako se ovakve stvari dešavaju među studentima što onda možemo očekivati od drugih.[/b] :evil:
Uh steelworker sve sam pročitao( jedva sam došao do kraja). Wink

Na konkretna pitanje koju su postavljena kolegi Pertu Bezjaku njegov najjači argument je (čini mi se) ovaj na koji se apsolutno zgražam.

Petar Bezjak (napisa):
Ljudi moji, dobio sam mandat (povjerenje) na 2 godine, dajete mi mira da
radim pa na koncu podvucite crtu. Da bi bilosto ostvario treba mi mir u
kuci, odrijesene ruke i povjerenje, a na kraju se broje mrtvi.
Shocked

Da sam na njegovom mjestu (što mislim da bi to učinio svatko ko drži do svog ugleda) odmah pokazao ljudima dokaze za svoje argumente i ova bi rasprava bila gotova u jednom danu. Kada se to ne dogodi naravno da postoji sumnja. I pošto se ne radi o malim novčanim ciframa, onda je ta sumnja mnogo veća.
Robert Šorn (napisa):
Da, dobili ste mandat (povjerenje), ali ono nije beskonacno! I ako netko misli da ste Vi ili drugi u SZ-u iznevjerili to povjerenje onda ga treba poticati da to kaze, a ne da suti! Sutnjom se radjaju tirani, a nadam se da Vi to ne zelite biti. I mislim da ni studenti ne zele sutjeti, ako misle da vide nepravdu. Naprijed se moze samo ici slobodnim izrazavanjem svojeg misljenja jer tako ona najbolja isplove na vrh, a ne sutnjom.

Marko Gregurević (napisa):
bejbe, ovo je takva nadnaravna glupost da mi prsti podrhtavaju dok ovo
pisem. koncept u kojem predstavnik moze dvije godine radit sta hoce, ne
odgovarati nikome je vec vidjen i nimalo ok. zato sto se u protivnom moze
desiti da se netko nakon dvije godine iznenada obogati ili obavi par izleta
u egzoticne zemlje koje stoje brdo para ili ljetuje na brijunima ili slicne
polstastice zbog kojih je vlast slatka. koliko ja znam, jedna od osnova
danasnjih

S kolegom Šornom i Gregurovićem se slažem. Smile
Ako se ovakve stvari dešavaju među studentima što onda možemo očekivati od drugih. Evil or Very Mad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Raven
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 05. 2003. (03:46:14)
Postovi: (2C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 4:07 čet, 1. 5. 2003    Naslov: Bezjak je vasa odgovornost Citirajte i odgovorite

Bok matematicari, clanovi SUMAe & SZ-a.

Da probam rezimirati: Bezjak, tajnik SUMA-e kojeg ste vi izabrali te predsjednik SZ-a kojeg ste takodjer vi izabrali, vam odbija reci bilo sto i prica o kruskama i jabukama kao da ste glupa djeca u vrticu. Unatoc tome sto ste clanovi udruge, ne znate sto se zbiva. Unatoc tome sto ste clanovi SZ-PMF, ne znate sto predsjednik koga ste *vi* izabrali, radi, dok cijela studentska javnost prica o de-facto kradji milijun kuna.

A vi ste ga izabrali, u oba slucaja. I kao tajnika SUMAe i kao predsjednika SZ-a. Vi ste ti koji ga morate pozvati na odgovornost. Inace ste vi, imenom i prezimenom, svi odgovorni za sve sto on radi, jer ima vasu podrsku.

Situacija mi je neshvatljiva. Imate jednog-dva covjeka koji vam sramote citav odsjek, udrugu i [b]vas osobno[/b], te zbog kojeg nitko tko ne zeli cuti za suradnju sa vama. Vama je jasno da ako se negdje na PMF-u deklarirate kao clan SUMAe ili clan sadasnjeg SZ-PMF-a, biti cete odmah svrstani u "lopove i nogometase"? Zelite li to imati u CV-u na kraju studija? Jer ovaj SZ nece uci u povijest po nicemu drugom, a vase ime ce zauvjek stajati uz to.

A sve zbog akcija jednog covjeka, kojega nije briga za niti studij niti za vasu udrugu, vec iskljucivo za njegov probitak u politici i novcu.

Vi (clanovi SZ-PMF-a) ste mu dali mandat. Vas 15. Vi ste odgovorni. Vasim imenima i prezimenim. Vi ga morate smijeniti.
Bok matematicari, clanovi SUMAe & SZ-a.

Da probam rezimirati: Bezjak, tajnik SUMA-e kojeg ste vi izabrali te predsjednik SZ-a kojeg ste takodjer vi izabrali, vam odbija reci bilo sto i prica o kruskama i jabukama kao da ste glupa djeca u vrticu. Unatoc tome sto ste clanovi udruge, ne znate sto se zbiva. Unatoc tome sto ste clanovi SZ-PMF, ne znate sto predsjednik koga ste *vi* izabrali, radi, dok cijela studentska javnost prica o de-facto kradji milijun kuna.

A vi ste ga izabrali, u oba slucaja. I kao tajnika SUMAe i kao predsjednika SZ-a. Vi ste ti koji ga morate pozvati na odgovornost. Inace ste vi, imenom i prezimenom, svi odgovorni za sve sto on radi, jer ima vasu podrsku.

Situacija mi je neshvatljiva. Imate jednog-dva covjeka koji vam sramote citav odsjek, udrugu i vas osobno, te zbog kojeg nitko tko ne zeli cuti za suradnju sa vama. Vama je jasno da ako se negdje na PMF-u deklarirate kao clan SUMAe ili clan sadasnjeg SZ-PMF-a, biti cete odmah svrstani u "lopove i nogometase"? Zelite li to imati u CV-u na kraju studija? Jer ovaj SZ nece uci u povijest po nicemu drugom, a vase ime ce zauvjek stajati uz to.

A sve zbog akcija jednog covjeka, kojega nije briga za niti studij niti za vasu udrugu, vec iskljucivo za njegov probitak u politici i novcu.

Vi (clanovi SZ-PMF-a) ste mu dali mandat. Vas 15. Vi ste odgovorni. Vasim imenima i prezimenim. Vi ga morate smijeniti.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 13:59 čet, 1. 5. 2003    Naslov: Re: Bezjak je vasa odgovornost Citirajte i odgovorite

[quote="Raven"]Vi (clanovi SZ-PMF-a) ste mu dali mandat. Vas 15. Vi ste odgovorni. Vasim imenima i prezimenim. Vi ga morate smijeniti.[/quote]

Gle, Raven, slažem se ja s tobom i tvojim tvrdnjama, makar bi napomenuo da ga za predsjednika SZ-ZG-a nije izabrao nitko s MO, već cijeli SZ-ZG, tak da bi tu funkciju trebali svi studenti (tj. njihovi predstavnici u SZ-ZG-u) dovesti u pitanje, a ne svaljivati krivnju na matematičare. Uostalom SZ-ZG je taj koji je odobrio proracun, ne SZ-PMF ili SZ-PMF-MO.

A što se tiče SZ-PMF-a, Bezjak je obećavao da će se sjednice održavati svaki mjesec, no od donošenja proračuna nije bilo niti jedne, a koliko je meni poznato, samo ih (sjednice) on može sazvati. I kako da ga sad mi pozovemo na red, osim da ga prozivamo ovako u medijima (slobodnim kao ovaj forum :wink: ) kad ne saziva sjednicu.

[b]Ima netko neki prijedlog?[/b]

Eto, meni to sve liči na diktaturu :evil: ; kad bi ga netko mogao pozvati na red on ne saziva sjednice i ponaša kao da ima naše beskonačno povjerenje.

A sad jedno pitanje za SUMA-u i SUMAnde poosobno:

U pismu u kojem Bezjak komentira prijedlog o odbijanju dijela/cijelog novca obraća se SUMAndima kao da su oni njegova mala dječica ili sljedbenici koji sve rade samo da bi veliki tata Bezjak bio ponosan na njih. Ja to onda nisam komentirao, jer mi je bi se najvjerojatnije shvatilo da se ja samo želim svađati s njim, a eto vidite da ljudima izvana izgleda da smo mi stvarno njegovi veliki sljedbenici. Ali mislim, kad svi šutimo to bi onda netko mogao shvatiti da ga mi stvarno tako doživljavamo. [color=red]Dakle, "pribrojnici" da li vi sebe doživljavate kao "sljedbenika velikog tate Bezjaka"?[/color] Jer vidite u onom (nalazi se [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=507]ovdje[/url]) pismu da vas on tako "reklamira".

Ako se takvima ne doživljavate, zašto onda niste reagirali, zašto se ne ogradite?

Evo mene: Nisam nikakav sljedbenik niti pobornik g. Bezjaka, a ako ikada doživim da sazove sljedeću sjednicu SZ-PMF, zatražit ću njegovo razrješenje sa funkcije predsjednika zbog svih ovih događaja. Ako do toga ne dođe onda ću istupiti iz tog zbora jer ne želim biti u takvom zboru.

Raven ak te zanima imam i dokaze da je to moje mišljenje od kad sam saznao tj. vidio proračun, no nema sjednica, kaj da radimo kad se on sakrio i neće obavljati svoju dužnost. A dužnost mu je da sazove sjednicu. Mislim tko će mu povjerovati da ne vidi razloga da ju sazove.

Eto, tolko. Pozdrav ljudi. I sretan praznik rada!
Raven (napisa):
Vi (clanovi SZ-PMF-a) ste mu dali mandat. Vas 15. Vi ste odgovorni. Vasim imenima i prezimenim. Vi ga morate smijeniti.


Gle, Raven, slažem se ja s tobom i tvojim tvrdnjama, makar bi napomenuo da ga za predsjednika SZ-ZG-a nije izabrao nitko s MO, već cijeli SZ-ZG, tak da bi tu funkciju trebali svi studenti (tj. njihovi predstavnici u SZ-ZG-u) dovesti u pitanje, a ne svaljivati krivnju na matematičare. Uostalom SZ-ZG je taj koji je odobrio proracun, ne SZ-PMF ili SZ-PMF-MO.

A što se tiče SZ-PMF-a, Bezjak je obećavao da će se sjednice održavati svaki mjesec, no od donošenja proračuna nije bilo niti jedne, a koliko je meni poznato, samo ih (sjednice) on može sazvati. I kako da ga sad mi pozovemo na red, osim da ga prozivamo ovako u medijima (slobodnim kao ovaj forum Wink ) kad ne saziva sjednicu.

Ima netko neki prijedlog?

Eto, meni to sve liči na diktaturu Evil or Very Mad ; kad bi ga netko mogao pozvati na red on ne saziva sjednice i ponaša kao da ima naše beskonačno povjerenje.

A sad jedno pitanje za SUMA-u i SUMAnde poosobno:

U pismu u kojem Bezjak komentira prijedlog o odbijanju dijela/cijelog novca obraća se SUMAndima kao da su oni njegova mala dječica ili sljedbenici koji sve rade samo da bi veliki tata Bezjak bio ponosan na njih. Ja to onda nisam komentirao, jer mi je bi se najvjerojatnije shvatilo da se ja samo želim svađati s njim, a eto vidite da ljudima izvana izgleda da smo mi stvarno njegovi veliki sljedbenici. Ali mislim, kad svi šutimo to bi onda netko mogao shvatiti da ga mi stvarno tako doživljavamo. Dakle, "pribrojnici" da li vi sebe doživljavate kao "sljedbenika velikog tate Bezjaka"? Jer vidite u onom (nalazi se ovdje) pismu da vas on tako "reklamira".

Ako se takvima ne doživljavate, zašto onda niste reagirali, zašto se ne ogradite?

Evo mene: Nisam nikakav sljedbenik niti pobornik g. Bezjaka, a ako ikada doživim da sazove sljedeću sjednicu SZ-PMF, zatražit ću njegovo razrješenje sa funkcije predsjednika zbog svih ovih događaja. Ako do toga ne dođe onda ću istupiti iz tog zbora jer ne želim biti u takvom zboru.

Raven ak te zanima imam i dokaze da je to moje mišljenje od kad sam saznao tj. vidio proračun, no nema sjednica, kaj da radimo kad se on sakrio i neće obavljati svoju dužnost. A dužnost mu je da sazove sjednicu. Mislim tko će mu povjerovati da ne vidi razloga da ju sazove.

Eto, tolko. Pozdrav ljudi. I sretan praznik rada!



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Raven
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 05. 2003. (03:46:14)
Postovi: (2C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:25 čet, 1. 5. 2003    Naslov: Re: Bezjak je vasa odgovornost Citirajte i odgovorite

[quote="steelworker"][quote="Raven"]Vi (clanovi SZ-PMF-a) ste mu dali mandat. Vas 15. Vi ste odgovorni. Vasim imenima i prezimenim. Vi ga morate smijeniti.[/quote]

Gle, Raven, slažem se ja s tobom i tvojim tvrdnjama, makar bi napomenuo da ga za predsjednika SZ-ZG-a nije izabrao nitko s MO, već cijeli SZ-ZG, tak da bi tu funkciju trebali svi studenti (tj. njihovi predstavnici u SZ-ZG-u) dovesti u pitanje, a ne svaljivati krivnju na matematičare. Uostalom SZ-ZG je taj koji je odobrio proracun, ne SZ-PMF ili SZ-PMF-MO.[/quote]

Razumijem to i mislim da SZ-ZG snosi najvecu odgovornost. Ali takodjer, Bezjak je u predsjednistvu vas delegat. Dakle, smjeniti ga sa polozaja predsjednika SZ-a moze skupstina, ali vi ga mozete smjeniti sa [b]svih[/b] polozaja. U skupstini Bezjak ucjenama i prijetnjama drzi ostale delegate, ali sumnjam da vama moze prijetiti (vi niste niti politicki aktivni, niti ste prali nikakve novce pa da vam moze sa time prijetiti, niti nista takvog). Vi ga mozete smjeniti, i po zakonu i prakticno. Citaj dalje za saznati kako.

[quote="steelworker"]A što se tiče SZ-PMF-a, Bezjak je obećavao da će se sjednice održavati svaki mjesec, no od donošenja proračuna nije bilo niti jedne, a koliko je meni poznato, samo ih (sjednice) on može sazvati. I kako da ga sad mi pozovemo na red, osim da ga prozivamo ovako u medijima (slobodnim kao ovaj forum :wink: ) kad ne saziva sjednicu.

[b]Ima netko neki prijedlog?[/b]
[/quote]

Imam ja. U proslom sazivu SZ-PMF-a, na prvoj sjednici, donesen je zakljucak da ukoliko predsjednik ne saziva sjednice, 7 (ili 9, ne sjecam se) clanova predsjednistva moze sazvati sjednicu i smjeniti predsjednika (i to bas zato sto se sumnjalo da je ondasnji predsjednik Bezjakova igracka pa je postojao strah od apsolutizma). I s obzirom na to da taj zakljucak je i dalje na snazi (niste izglasali da se ukida, jelda?), sazovite sjednicu i smjenite ga. Za papirnatu kopiju tog zapisnika mozes kontaktirati nekog iz bivseg saziva SZ-PMF-a, mogu ti poslati privatno njihove e-mailove ako hoces. Ukratko, [b]imate zakonsku osnovu da ga maknete[/b].

Sada je samo na vama da se skupite i to napravite.

I da poslje platite pivu onome u proslom sazivu tko se sjetio da bi trebalo takvo nesto izglasati :).

Pozdrav
steelworker (napisa):
Raven (napisa):
Vi (clanovi SZ-PMF-a) ste mu dali mandat. Vas 15. Vi ste odgovorni. Vasim imenima i prezimenim. Vi ga morate smijeniti.


Gle, Raven, slažem se ja s tobom i tvojim tvrdnjama, makar bi napomenuo da ga za predsjednika SZ-ZG-a nije izabrao nitko s MO, već cijeli SZ-ZG, tak da bi tu funkciju trebali svi studenti (tj. njihovi predstavnici u SZ-ZG-u) dovesti u pitanje, a ne svaljivati krivnju na matematičare. Uostalom SZ-ZG je taj koji je odobrio proracun, ne SZ-PMF ili SZ-PMF-MO.


Razumijem to i mislim da SZ-ZG snosi najvecu odgovornost. Ali takodjer, Bezjak je u predsjednistvu vas delegat. Dakle, smjeniti ga sa polozaja predsjednika SZ-a moze skupstina, ali vi ga mozete smjeniti sa svih polozaja. U skupstini Bezjak ucjenama i prijetnjama drzi ostale delegate, ali sumnjam da vama moze prijetiti (vi niste niti politicki aktivni, niti ste prali nikakve novce pa da vam moze sa time prijetiti, niti nista takvog). Vi ga mozete smjeniti, i po zakonu i prakticno. Citaj dalje za saznati kako.

steelworker (napisa):
A što se tiče SZ-PMF-a, Bezjak je obećavao da će se sjednice održavati svaki mjesec, no od donošenja proračuna nije bilo niti jedne, a koliko je meni poznato, samo ih (sjednice) on može sazvati. I kako da ga sad mi pozovemo na red, osim da ga prozivamo ovako u medijima (slobodnim kao ovaj forum Wink ) kad ne saziva sjednicu.

Ima netko neki prijedlog?


Imam ja. U proslom sazivu SZ-PMF-a, na prvoj sjednici, donesen je zakljucak da ukoliko predsjednik ne saziva sjednice, 7 (ili 9, ne sjecam se) clanova predsjednistva moze sazvati sjednicu i smjeniti predsjednika (i to bas zato sto se sumnjalo da je ondasnji predsjednik Bezjakova igracka pa je postojao strah od apsolutizma). I s obzirom na to da taj zakljucak je i dalje na snazi (niste izglasali da se ukida, jelda?), sazovite sjednicu i smjenite ga. Za papirnatu kopiju tog zapisnika mozes kontaktirati nekog iz bivseg saziva SZ-PMF-a, mogu ti poslati privatno njihove e-mailove ako hoces. Ukratko, imate zakonsku osnovu da ga maknete.

Sada je samo na vama da se skupite i to napravite.

I da poslje platite pivu onome u proslom sazivu tko se sjetio da bi trebalo takvo nesto izglasati Smile.

Pozdrav


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 18:48 čet, 1. 5. 2003    Naslov: Re: Bezjak je vasa odgovornost Citirajte i odgovorite

[quote="Raven"]Razumijem to i mislim da SZ-ZG snosi najvecu odgovornost. Ali takodjer, Bezjak je u predsjednistvu vas delegat. Dakle, smjeniti ga sa polozaja predsjednika SZ-a moze skupstina, ali vi ga mozete smjeniti sa [b]svih[/b] polozaja. U skupstini Bezjak ucjenama i prijetnjama drzi ostale delegate, ali sumnjam da vama moze prijetiti (vi niste niti politicki aktivni, niti ste prali nikakve novce pa da vam moze sa time prijetiti, niti nista takvog).[/quote]

Hmm... Raven, kad si tak upucen daj mi reci [b]zašto se ti predstavnici u SZ-ZG ne žrtvuju za korist svih studenata i smjene ga unatoč ucjenama[/b]. Kad se već brinu za studente (uh, da mi čuješ ironiju u glasu). A ne moljakat SZ-PMF da to radi. Kako su mogli prihvatiti takav proračun? Nije ga prihvatila i donjela matematika, već SZ-ZG.

Moje mišljenje: Zato jer je SZ-ZG pun "malih Bezjaka" i oni ga ne zele dirati jer su i oni radili slične stvari (s kojima ih ucjenjuje kako kažeš) i žele ih raditi ubuduće. SVE IH TREBA SMJENIT! Svi su muljatori!

Inače, hvala na informaciji o drugom načinu sazivanja sjednica. Samo treba naći 7-9 ljudi. A iz iskustva steknutog u predizborna vremena (izbori za predsjednika SZ-PMF) mislim da će kolega Bezjak odmah nakon što vidi tvoj prijedlog početi lobirati te ljude (barem onoliko da ih ne bude 7-9) da to ne naprave. A kaj ćeš. Sad je na tim ljudima da djeluju.

Moje mišljenje: Jer očito moraju djelovati kad je SZ-ZG pun malih političara s crnom prošlošću koje nije briga za studente. Mislim to zato jer dopuštaju ovakve proračune i onda pozivaju druge da čiste poslije njih, a oni peru ruke. Ne sviđa mi se takav SZ. Trebalo bi organizirati javne demonstracije studenata protiv cijelog takvog SZ-a. Eto, to ja mislim.
Raven (napisa):
Razumijem to i mislim da SZ-ZG snosi najvecu odgovornost. Ali takodjer, Bezjak je u predsjednistvu vas delegat. Dakle, smjeniti ga sa polozaja predsjednika SZ-a moze skupstina, ali vi ga mozete smjeniti sa svih polozaja. U skupstini Bezjak ucjenama i prijetnjama drzi ostale delegate, ali sumnjam da vama moze prijetiti (vi niste niti politicki aktivni, niti ste prali nikakve novce pa da vam moze sa time prijetiti, niti nista takvog).


Hmm... Raven, kad si tak upucen daj mi reci zašto se ti predstavnici u SZ-ZG ne žrtvuju za korist svih studenata i smjene ga unatoč ucjenama. Kad se već brinu za studente (uh, da mi čuješ ironiju u glasu). A ne moljakat SZ-PMF da to radi. Kako su mogli prihvatiti takav proračun? Nije ga prihvatila i donjela matematika, već SZ-ZG.

Moje mišljenje: Zato jer je SZ-ZG pun "malih Bezjaka" i oni ga ne zele dirati jer su i oni radili slične stvari (s kojima ih ucjenjuje kako kažeš) i žele ih raditi ubuduće. SVE IH TREBA SMJENIT! Svi su muljatori!

Inače, hvala na informaciji o drugom načinu sazivanja sjednica. Samo treba naći 7-9 ljudi. A iz iskustva steknutog u predizborna vremena (izbori za predsjednika SZ-PMF) mislim da će kolega Bezjak odmah nakon što vidi tvoj prijedlog početi lobirati te ljude (barem onoliko da ih ne bude 7-9) da to ne naprave. A kaj ćeš. Sad je na tim ljudima da djeluju.

Moje mišljenje: Jer očito moraju djelovati kad je SZ-ZG pun malih političara s crnom prošlošću koje nije briga za studente. Mislim to zato jer dopuštaju ovakve proračune i onda pozivaju druge da čiste poslije njih, a oni peru ruke. Ne sviđa mi se takav SZ. Trebalo bi organizirati javne demonstracije studenata protiv cijelog takvog SZ-a. Eto, to ja mislim.



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Raven
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 05. 2003. (03:46:14)
Postovi: (2C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 21:54 čet, 1. 5. 2003    Naslov: Re: Bezjak je vasa odgovornost Citirajte i odgovorite

[quote="steelworker"]
Hmm... Raven, kad si tak upucen daj mi reci [b]zašto se ti predstavnici u SZ-ZG ne žrtvuju za korist svih studenata i smjene ga unatoč ucjenama[/b]. Kad se već brinu za studente (uh, da mi čuješ ironiju u glasu). A ne moljakat SZ-PMF da to radi. Kako su mogli prihvatiti takav proračun? Nije ga prihvatila i donjela matematika, već SZ-ZG.

Moje mišljenje: Zato jer je SZ-ZG pun "malih Bezjaka" i oni ga ne zele dirati jer su i oni radili slične stvari (s kojima ih ucjenjuje kako kažeš) i žele ih raditi ubuduće. SVE IH TREBA SMJENIT! Svi su muljatori!
[/quote]

:). Imamo slicne reakcije na situaciju :).

Nisu svi, ali dosta njih je. Vecinu jednostavno nije briga. Ostalima se da nesto malo novaca (njihovim fakultetima), u zamjenu za sutnju, te im se prijeti da ukoliko se suprotstavljaju nece dobiti ni toliko malo. Sa time ih Bezjak drzi. Zapravo vecina ih nema pojma o tome sto tamo rade i sto je SZ i kako se novci dijele, itd. Sto nije slucajno, jer je vladati lakse ako podanike drzis u mraku.

Ali da ih takve treba smjeniti, imas pravo.

[quote="steelworker"]
Moje mišljenje: Jer očito moraju djelovati kad je SZ-ZG pun malih političara s crnom prošlošću koje nije briga za studente. Mislim to zato jer dopuštaju ovakve proračune i onda pozivaju druge da čiste poslije njih, a oni peru ruke. Ne sviđa mi se takav SZ. Trebalo bi organizirati javne demonstracije studenata protiv cijelog takvog SZ-a. Eto, to ja mislim.[/quote]

U pravu si u obje tvrdnje. I to je bila tocno moja reakcija prije par godina kada sam se prvi puta susreo sa SZ-om.

Ali idemo biti prakticni. Tvoj cilj: dovesti SZ u red. Koja su ti sredstva na raspolaganju?

a) Demonstracije: Studente za SZ nije briga, jer 80% studenata ZG sveucilista nikad ne diplomira, a samo 7% ih diplomira na vrijeme. Vecina njih se tu 'lufta' u produzenoj adolescenciji ili odgadjanju vojnog roka. Oni ti nece izlaziti na demonstracije kako bi 'dobili novce da rade znanost'. Njima je sad lijepo sa jeftinim domom i prehranom i drze se onoga 'ne talasaj'. Zapravo, njima je veca fora turnir u malom nogometu od stajaznam, dokazivanja Fermat-ovog teorema. Dakle to nece ici.

b) No s druge strane, skupiti 9 ljudi, proci malo kroz 'poslovanje' vaseg predsjednika i zapitati se 'da li ja mislim da je to u redu', to mislim da je vec izvedivo. Sto vas sprijecava u tome? Za razliku od skupstinara, PB vama ne moze nicime prijetiti (moze li?). Moze vas samo poceti podmicivati i obecavati brda i doline (njegov tipican stil).

Nadalje, cak i da ga skupstina smijeni, on bi i dalje ostao vas predstavnik u tamo (skupstina ga ne moze izbaciti iz same skupstine). Dakle opet bi u skupstini ostao, kao sto si rekao, "mali političar s crnom prošlošću kojeg nije briga za studente", i to kao vas zastupnik (jer zakonski, PB je vas [b]delegat[/b] u skupstini, te stogod on napravio tamo je zato jer ste mu vi to rekli).

Ukratko sto hocu reci: kada zelis mijenjati nesto, nadjes mjesto i nacin kojim ces imati najvise efekta. Kada bi jedna podruznica smjenila svog predstavnika u skupstini jer je radio gluposti, to bi bio velik korak uspostavljanju reda i zakona u SZ-u (red se temelji na odgovornosti, a SZ lose funkcionira jer nitko predstavnike ne poziva na odgovornost, jer znaju da ce proci nekaznjeno jer ce podruznica dici ruke i reci 'muko moja predji na drugoga').

A vi sadasnji clanovi SZ-PMF-a ste sada u odlicnoj poziciji i vremenu "to make a difference".
steelworker (napisa):

Hmm... Raven, kad si tak upucen daj mi reci zašto se ti predstavnici u SZ-ZG ne žrtvuju za korist svih studenata i smjene ga unatoč ucjenama. Kad se već brinu za studente (uh, da mi čuješ ironiju u glasu). A ne moljakat SZ-PMF da to radi. Kako su mogli prihvatiti takav proračun? Nije ga prihvatila i donjela matematika, već SZ-ZG.

Moje mišljenje: Zato jer je SZ-ZG pun "malih Bezjaka" i oni ga ne zele dirati jer su i oni radili slične stvari (s kojima ih ucjenjuje kako kažeš) i žele ih raditi ubuduće. SVE IH TREBA SMJENIT! Svi su muljatori!


Smile. Imamo slicne reakcije na situaciju Smile.

Nisu svi, ali dosta njih je. Vecinu jednostavno nije briga. Ostalima se da nesto malo novaca (njihovim fakultetima), u zamjenu za sutnju, te im se prijeti da ukoliko se suprotstavljaju nece dobiti ni toliko malo. Sa time ih Bezjak drzi. Zapravo vecina ih nema pojma o tome sto tamo rade i sto je SZ i kako se novci dijele, itd. Sto nije slucajno, jer je vladati lakse ako podanike drzis u mraku.

Ali da ih takve treba smjeniti, imas pravo.

steelworker (napisa):

Moje mišljenje: Jer očito moraju djelovati kad je SZ-ZG pun malih političara s crnom prošlošću koje nije briga za studente. Mislim to zato jer dopuštaju ovakve proračune i onda pozivaju druge da čiste poslije njih, a oni peru ruke. Ne sviđa mi se takav SZ. Trebalo bi organizirati javne demonstracije studenata protiv cijelog takvog SZ-a. Eto, to ja mislim.


U pravu si u obje tvrdnje. I to je bila tocno moja reakcija prije par godina kada sam se prvi puta susreo sa SZ-om.

Ali idemo biti prakticni. Tvoj cilj: dovesti SZ u red. Koja su ti sredstva na raspolaganju?

a) Demonstracije: Studente za SZ nije briga, jer 80% studenata ZG sveucilista nikad ne diplomira, a samo 7% ih diplomira na vrijeme. Vecina njih se tu 'lufta' u produzenoj adolescenciji ili odgadjanju vojnog roka. Oni ti nece izlaziti na demonstracije kako bi 'dobili novce da rade znanost'. Njima je sad lijepo sa jeftinim domom i prehranom i drze se onoga 'ne talasaj'. Zapravo, njima je veca fora turnir u malom nogometu od stajaznam, dokazivanja Fermat-ovog teorema. Dakle to nece ici.

b) No s druge strane, skupiti 9 ljudi, proci malo kroz 'poslovanje' vaseg predsjednika i zapitati se 'da li ja mislim da je to u redu', to mislim da je vec izvedivo. Sto vas sprijecava u tome? Za razliku od skupstinara, PB vama ne moze nicime prijetiti (moze li?). Moze vas samo poceti podmicivati i obecavati brda i doline (njegov tipican stil).

Nadalje, cak i da ga skupstina smijeni, on bi i dalje ostao vas predstavnik u tamo (skupstina ga ne moze izbaciti iz same skupstine). Dakle opet bi u skupstini ostao, kao sto si rekao, "mali političar s crnom prošlošću kojeg nije briga za studente", i to kao vas zastupnik (jer zakonski, PB je vas delegat u skupstini, te stogod on napravio tamo je zato jer ste mu vi to rekli).

Ukratko sto hocu reci: kada zelis mijenjati nesto, nadjes mjesto i nacin kojim ces imati najvise efekta. Kada bi jedna podruznica smjenila svog predstavnika u skupstini jer je radio gluposti, to bi bio velik korak uspostavljanju reda i zakona u SZ-u (red se temelji na odgovornosti, a SZ lose funkcionira jer nitko predstavnike ne poziva na odgovornost, jer znaju da ce proci nekaznjeno jer ce podruznica dici ruke i reci 'muko moja predji na drugoga').

A vi sadasnji clanovi SZ-PMF-a ste sada u odlicnoj poziciji i vremenu "to make a difference".


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 22:02 čet, 1. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[size=18][b]Upozorenje:[/b][/size] Pipl, rasprava se zahuktava. Za sada cu ju dozvoliti jer djeluje konstruktivno, no ipak vas moram podsjetiti na neka pravila Foruma...

[quote="Raven"]U skupstini Bezjak ucjenama i prijetnjama drzi ostale delegate[/quote]

Treba pruziti neku argumentaciju. Bez toga, molim ne sipajte optuzbe. Eventualno osobna misljenja... :roll:

[quote="steelworker"]Svi su muljatori![/quote]

Ok, jasno mi je da je ovo bilo u afektu, ali suzdrzi se ubuduce. Ja osobno ne vjerujem da su [b]bas svi[/b] u SZ-ZG [i]muljatori[/i]. :evil:

Ajmo, pipl, [b]zdravu[/b] raspravu! Mozda nagodinu i vi dobijete 300kkn za debatiranje... :twisted:
Upozorenje: Pipl, rasprava se zahuktava. Za sada cu ju dozvoliti jer djeluje konstruktivno, no ipak vas moram podsjetiti na neka pravila Foruma...

Raven (napisa):
U skupstini Bezjak ucjenama i prijetnjama drzi ostale delegate


Treba pruziti neku argumentaciju. Bez toga, molim ne sipajte optuzbe. Eventualno osobna misljenja... Rolling Eyes

steelworker (napisa):
Svi su muljatori!


Ok, jasno mi je da je ovo bilo u afektu, ali suzdrzi se ubuduce. Ja osobno ne vjerujem da su bas svi u SZ-ZG muljatori. Evil or Very Mad

Ajmo, pipl, zdravu raspravu! Mozda nagodinu i vi dobijete 300kkn za debatiranje... Twisted Evil



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 22:32 čet, 1. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"][quote="steelworker"]Svi su muljatori![/quote]

Ok, jasno mi je da je ovo bilo u afektu, ali suzdrzi se ubuduce. Ja osobno ne vjerujem da su [b]bas svi[/b] u SZ-ZG [i]muljatori[/i]. :evil:[/quote]

Shvatio! I želio bih se ispričati, ako sam nekoga uvrijedio. Nisam time "svi" mislio na sve u SZ-ZG-u, već na sve one koji (po mome mišljenju koje ne mora biti točno) mogu nešto učiniti za dobro studenata, ali neće zbog svoje koristi.
Znam da ne dajem argumentaciju za takve tvrdnje, ali mislim da svatko tko objektivno pogleda proračun i zna koje uloge ima PB u udrugama koje su dobile velike količine novca morao bi po mome mišljenju pomisliti da nešto nije u redu. A koliko znam u SZ-ZG nije bilo nikakve rasprave o tome. Kao da se svima njima taj proračun čini savršenim. Ćudno mi je da nitko (pa barem jedan čovjek) nije nešto posumnjao i poveo raspravu.

[quote="vsego"]Ajmo, pipl, [b]zdravu[/b] raspravu! Mozda nagodinu i vi dobijete 300kkn za debatiranje... :twisted:[/quote]

Hmm, ja je neću tražiti, ali bi [b]F[/b]orum :wink: kao jedan stvarno super projekt za pomoć nastavi, a i za slobodno izražavanje studenata i njihovih problema (po mom mišljenju) baš i mogao dobiti pokoju kKN. Za brži server naprimjer?
vsego (napisa):
steelworker (napisa):
Svi su muljatori!


Ok, jasno mi je da je ovo bilo u afektu, ali suzdrzi se ubuduce. Ja osobno ne vjerujem da su bas svi u SZ-ZG muljatori. Evil or Very Mad


Shvatio! I želio bih se ispričati, ako sam nekoga uvrijedio. Nisam time "svi" mislio na sve u SZ-ZG-u, već na sve one koji (po mome mišljenju koje ne mora biti točno) mogu nešto učiniti za dobro studenata, ali neće zbog svoje koristi.
Znam da ne dajem argumentaciju za takve tvrdnje, ali mislim da svatko tko objektivno pogleda proračun i zna koje uloge ima PB u udrugama koje su dobile velike količine novca morao bi po mome mišljenju pomisliti da nešto nije u redu. A koliko znam u SZ-ZG nije bilo nikakve rasprave o tome. Kao da se svima njima taj proračun čini savršenim. Ćudno mi je da nitko (pa barem jedan čovjek) nije nešto posumnjao i poveo raspravu.

vsego (napisa):
Ajmo, pipl, zdravu raspravu! Mozda nagodinu i vi dobijete 300kkn za debatiranje... Twisted Evil


Hmm, ja je neću tražiti, ali bi Forum Wink kao jedan stvarno super projekt za pomoć nastavi, a i za slobodno izražavanje studenata i njihovih problema (po mom mišljenju) baš i mogao dobiti pokoju kKN. Za brži server naprimjer?



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
color
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 04. 2003. (16:09:57)
Postovi: (AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 23:02 čet, 1. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Raven i steelworker jeste li vas dvojca članovi SZ-a :?:
Ako je odgovor potvrdan, onda trebate nešto napraviti (jer očito govorite o istoj stvari tj. pokušavate pronaći način kako da "svrgnete" predsjednika SZ-a Bezjaka i da "očistite" SZ-e od sličnih ljudi ). Pošto je u pitanju krađa(koliko sam ja shvatio) love, onda postoje i drugi načini da se to sve riješi. Kome odgovara SZ-a? Od koga je SZ-e dobio lovu ? Ko pregledava finacijska izvješća na što je lova potrošena ? Neko mora biti na vrhu piramide. onaj ko je na vrhu piramide bi trebao imati ovlasti da sve to pregleda i da te ljude pozove na odgovornost.
Raven i steelworker jeste li vas dvojca članovi SZ-a Question
Ako je odgovor potvrdan, onda trebate nešto napraviti (jer očito govorite o istoj stvari tj. pokušavate pronaći način kako da "svrgnete" predsjednika SZ-a Bezjaka i da "očistite" SZ-e od sličnih ljudi ). Pošto je u pitanju krađa(koliko sam ja shvatio) love, onda postoje i drugi načini da se to sve riješi. Kome odgovara SZ-a? Od koga je SZ-e dobio lovu ? Ko pregledava finacijska izvješća na što je lova potrošena ? Neko mora biti na vrhu piramide. onaj ko je na vrhu piramide bi trebao imati ovlasti da sve to pregleda i da te ljude pozove na odgovornost.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:36 čet, 1. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="steelworker"][quote="vsego"]Ajmo, pipl, [b]zdravu[/b] raspravu! Mozda nagodinu i vi dobijete 300kkn za debatiranje... :twisted:[/quote]
Hmm, ja je neću tražiti, ali bi [b]F[/b]orum :wink: kao jedan stvarno super projekt za pomoć nastavi, a i za slobodno izražavanje studenata i njihovih problema (po mom mišljenju) baš i mogao dobiti pokoju kKN. Za brži server naprimjer?[/quote]

Palo mi je na pamet, ali mislim da je ipak korektnije prvo pricekati da se Fax sluzbeno izjasni. :roll: Nakon toga bi trebalo ici brzo i lako... :D
steelworker (napisa):
vsego (napisa):
Ajmo, pipl, zdravu raspravu! Mozda nagodinu i vi dobijete 300kkn za debatiranje... Twisted Evil

Hmm, ja je neću tražiti, ali bi Forum Wink kao jedan stvarno super projekt za pomoć nastavi, a i za slobodno izražavanje studenata i njihovih problema (po mom mišljenju) baš i mogao dobiti pokoju kKN. Za brži server naprimjer?


Palo mi je na pamet, ali mislim da je ipak korektnije prvo pricekati da se Fax sluzbeno izjasni. Rolling Eyes Nakon toga bi trebalo ici brzo i lako... Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3 ... 13, 14, 15  Sljedeće
Stranica 1 / 15.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan