Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

ukidanje SZ-a
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gost






PostPostano: 10:05 pon, 21. 4. 2003    Naslov: ukidanje SZ-a Citirajte i odgovorite

Treba li ukinuti Studentski zbor?
Dekan PMF-a predlaže ukidanje Studentskog Zbora!?!


U jučerašnjem Jutarnjem listu objavljena je, na 16. stranici slijedeća vijest: dekan Prirodoslovno-matematičkog fakulteta (matični fakultet predsjednika SZ-a Petra Bezjaka) Ivan Vicković izjavio je da je "Studentski zbor ispolitiziran i Sabor bi ga trebao ukinuti".
Dekan Vucković ovu je izjavu dao kometirajući pisma koja je dobio od svojih studenata, a u kojima oni tvrde da je "proračun Studentskog zbora uvreda za studente PMF-a, sramota za Sveučilište i udarac za budućnost hrvatske znanosti".
Dekan Vicković rekao je još kako se "u Zboru događaju manipulacije i bez obzira što je proračun donesen legalno, dužnost nam je podržati studente koji se bune" te da političke podjele u Zboru narušavaju autonomnost Sveučilišta.

Treba li zaista ukinuti Studentski zbor? Moje mišljenje je da bi to bilo predrastično i da bi bilo dovoljno iz temelja promijeniti neke stvari. Studentski zbor je potreban studentima, ali Zbor koji će se brinuti za sve studente, a ne samo za neke.
Sa stranice koja je [url=http://www.student.hr/skripte/srv.asp?svc_id=25]ovdje[/url]
Treba li ukinuti Studentski zbor?
Dekan PMF-a predlaže ukidanje Studentskog Zbora!?!


U jučerašnjem Jutarnjem listu objavljena je, na 16. stranici slijedeća vijest: dekan Prirodoslovno-matematičkog fakulteta (matični fakultet predsjednika SZ-a Petra Bezjaka) Ivan Vicković izjavio je da je "Studentski zbor ispolitiziran i Sabor bi ga trebao ukinuti".
Dekan Vucković ovu je izjavu dao kometirajući pisma koja je dobio od svojih studenata, a u kojima oni tvrde da je "proračun Studentskog zbora uvreda za studente PMF-a, sramota za Sveučilište i udarac za budućnost hrvatske znanosti".
Dekan Vicković rekao je još kako se "u Zboru događaju manipulacije i bez obzira što je proračun donesen legalno, dužnost nam je podržati studente koji se bune" te da političke podjele u Zboru narušavaju autonomnost Sveučilišta.

Treba li zaista ukinuti Studentski zbor? Moje mišljenje je da bi to bilo predrastično i da bi bilo dovoljno iz temelja promijeniti neke stvari. Studentski zbor je potreban studentima, ali Zbor koji će se brinuti za sve studente, a ne samo za neke.
Sa stranice koja je ovdje


[Vrh]
anavi
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 04. 2003. (09:14:19)
Postovi: (23)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 10:47 pon, 21. 4. 2003    Naslov: Re: ukidanje SZ-a Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]Treba li ukinuti Studentski zbor?
Dekan PMF-a predlaže ukidanje Studentskog Zbora!?!
...
Treba li zaista ukinuti Studentski zbor? Moje mišljenje je da bi to bilo predrastično i da bi bilo dovoljno iz temelja promijeniti neke stvari. Studentski zbor je potreban studentima, ali Zbor koji će se brinuti za sve studente, a ne samo za neke.
Sa stranice koja je [url=http://www.student.hr/skripte/srv.asp?svc_id=25]ovdje[/url][/quote]

ako pratis 'student' onda znas i kakvi su komentari na ovu situaciju i misljenje ljudi o studenskom zboru...
osim toga ne znam da li se Zbor ikad brinuo za sve studente...

e i na [url=http://www.student.hr/]studentu[/url] bi se uskoro trebao pojavit ckanak o sz-u i projektima pisan od Petra. Bar je on rekao da ce napisat nesto o tome makar nema vremena.... pa ga ja drzim za rijec
Anonymous (napisa):
Treba li ukinuti Studentski zbor?
Dekan PMF-a predlaže ukidanje Studentskog Zbora!?!
...
Treba li zaista ukinuti Studentski zbor? Moje mišljenje je da bi to bilo predrastično i da bi bilo dovoljno iz temelja promijeniti neke stvari. Studentski zbor je potreban studentima, ali Zbor koji će se brinuti za sve studente, a ne samo za neke.
Sa stranice koja je ovdje


ako pratis 'student' onda znas i kakvi su komentari na ovu situaciju i misljenje ljudi o studenskom zboru...
osim toga ne znam da li se Zbor ikad brinuo za sve studente...

e i na studentu bi se uskoro trebao pojavit ckanak o sz-u i projektima pisan od Petra. Bar je on rekao da ce napisat nesto o tome makar nema vremena.... pa ga ja drzim za rijec


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 12:21 pon, 21. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ajmo prvo rascistiti jednu stvar: ovaj fakultet se zove [b]PMF - Matematički odjel[/b] i razlikuje se od fakulteta [i]PMF - Prirodoslovni odjeli[/i]. Njihov dekan je spomenuti Ivan Vucković, dok mi nemamo dekana nego tu funkciju obavlja v.d. dekana Robert Manger.

Mislim (nisam siguran; ispravite me ako grijesim) da je P. Bezjak upisan na PMF-MO, profesorski smjer. Ako je tako, onda Ivan Vucković [b]nije dekan matičnog fakulteta predsjednika SZ-a Petra Bezjaka[/b].

Da li SZ treba ukinuti? :o

Definitivno ne. :x Ali treba neke stvari mijenjati.[list]
[*]Npr. ne postoji zakonski mehanizam smjene studentskih predstavnika. :( Zasto ne? Ako studenti nisu zadovoljni onima koje su izabrali, zasto ih ne mogu promijeniti? Na necemu slicnom prijevremenim izborima... 8)
[*]Kome SZ odgovara za svoje postupke?
[*]Izbori na [b]pocetku[/b] godine... Kako da brucosi znaju tko su kandidati, kad su tek dosli na fax?
A ti ljudi ih trebaju zastupati iduce 2 godine :!:
[/list:u]

Dalo bi se jos toga nabrojati, no to ipak nije moja domena. Sazetak, da parafraziram jednog naseg poznatog politicara: Promjene - da! Ukidanje - ne! ;)

Sto se ispolitiziranosti SZa tice, mislim da nije uredu da studente predstavljaju politicki aktivni ljudi. :? Bez obzira u kojoj su stranci aktivni...

Nego, cuo sam nesto da je spomenuti P. Bezjak prebacio nekakva sredstva SZa (Sveucilista, a ne (samo) PMF-MO) na osobni racun. :shock: Da li netko moze ovo sa sigurnoscu potvrditi ili opovrgnuti, tako da izadje iz domene tracha? :roll: Bila bi zgodna i nekakva argumentacija, naravno. :mrgreen: I, ako je istina, kako ide nastavak price?
Ajmo prvo rascistiti jednu stvar: ovaj fakultet se zove PMF - Matematički odjel i razlikuje se od fakulteta PMF - Prirodoslovni odjeli. Njihov dekan je spomenuti Ivan Vucković, dok mi nemamo dekana nego tu funkciju obavlja v.d. dekana Robert Manger.

Mislim (nisam siguran; ispravite me ako grijesim) da je P. Bezjak upisan na PMF-MO, profesorski smjer. Ako je tako, onda Ivan Vucković nije dekan matičnog fakulteta predsjednika SZ-a Petra Bezjaka.

Da li SZ treba ukinuti? Surprised

Definitivno ne. Mad Ali treba neke stvari mijenjati.

  • Npr. ne postoji zakonski mehanizam smjene studentskih predstavnika. Sad Zasto ne? Ako studenti nisu zadovoljni onima koje su izabrali, zasto ih ne mogu promijeniti? Na necemu slicnom prijevremenim izborima... Cool
  • Kome SZ odgovara za svoje postupke?
  • Izbori na pocetku godine... Kako da brucosi znaju tko su kandidati, kad su tek dosli na fax?
    A ti ljudi ih trebaju zastupati iduce 2 godine Exclamation


Dalo bi se jos toga nabrojati, no to ipak nije moja domena. Sazetak, da parafraziram jednog naseg poznatog politicara: Promjene - da! Ukidanje - ne! Wink

Sto se ispolitiziranosti SZa tice, mislim da nije uredu da studente predstavljaju politicki aktivni ljudi. Confused Bez obzira u kojoj su stranci aktivni...

Nego, cuo sam nesto da je spomenuti P. Bezjak prebacio nekakva sredstva SZa (Sveucilista, a ne (samo) PMF-MO) na osobni racun. Shocked Da li netko moze ovo sa sigurnoscu potvrditi ili opovrgnuti, tako da izadje iz domene tracha? Rolling Eyes Bila bi zgodna i nekakva argumentacija, naravno. Mr. Green I, ako je istina, kako ide nastavak price?



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Void
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 11. 2002. (18:08:22)
Postovi: (FA)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 0

PostPostano: 15:39 pon, 21. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Da li SZ treba ukinuti? :o

Definitivno ne. :x Ali treba neke stvari mijenjati.[list]
[*]Izbori na [b]pocetku[/b] godine... Kako da brucosi znaju tko su kandidati, kad su tek dosli na fax?
A ti ljudi ih trebaju zastupati iduce 2 godine :!:
[/list:u]
[/quote]

Ovo definitivno potpisujem, sjecam se s pocetka godine kad je jednoj grupici studenata (medju kojima je bila i moja malenkost) prisla neka djevojka i pocela mljeti kako bi trebali potpisati nekakvu nominaciju kojom bi se ona predlozila za kandidaturu (nesto slicno tome, u svakom slucaju), a moj jedini komentar na to bio je: "A tko si ti?"
U svakom slucaju, preglupo. Ovakav mehanizam izbora bi se trebao ili izmijeniti ili zabraniti studentima prve godine da glasuju (sto, vjerujem, nikome nije u interesu).
vsego (napisa):
Da li SZ treba ukinuti? Surprised

Definitivno ne. Mad Ali treba neke stvari mijenjati.

  • Izbori na pocetku godine... Kako da brucosi znaju tko su kandidati, kad su tek dosli na fax?
    A ti ljudi ih trebaju zastupati iduce 2 godine Exclamation



Ovo definitivno potpisujem, sjecam se s pocetka godine kad je jednoj grupici studenata (medju kojima je bila i moja malenkost) prisla neka djevojka i pocela mljeti kako bi trebali potpisati nekakvu nominaciju kojom bi se ona predlozila za kandidaturu (nesto slicno tome, u svakom slucaju), a moj jedini komentar na to bio je: "A tko si ti?"
U svakom slucaju, preglupo. Ovakav mehanizam izbora bi se trebao ili izmijeniti ili zabraniti studentima prve godine da glasuju (sto, vjerujem, nikome nije u interesu).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 17:16 pon, 21. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Ajmo prvo rascistiti jednu stvar: ovaj fakultet se zove PMF - Matematički odjel i razlikuje se od fakulteta PMF - Prirodoslovni odjeli[/quote]
gdje tocno pise da se je pmf-mo odijelo od pmf-a?
cula sam price od ostalih pmf-ovaca (cije rijeci nisu cisti tracevi vec imaju svoju vrijednost) da si pmf-mo samo umislja da je zaseban faks.

i kolko se ja sjecam, prosle godine na brosuri pmf-a je bio ukljucen matematicki odjel, a nigdje nisam vidjela zasebnu brosuru za pmf-mo

[quote="Void"]Ovo definitivno potpisujem, sjecam se s pocetka godine kad je jednoj grupici studenata (medju kojima je bila i moja malenkost) prisla neka djevojka i pocela mljeti kako bi trebali potpisati nekakvu nominaciju kojom bi se ona predlozila za kandidaturu (nesto slicno tome, u svakom slucaju), a moj jedini komentar na to bio je: "A tko si ti?"
[/quote]

sjecas li se mozda ovog detalja:

neki kandidat : koja ste godina?prva?super!!dajte se potpisite tu na listu!!

Void : a koji je tvoj program ?

neki kandidat : ma sve je super, divno i krasno, samo se potpisite
vsego (napisa):
Ajmo prvo rascistiti jednu stvar: ovaj fakultet se zove PMF - Matematički odjel i razlikuje se od fakulteta PMF - Prirodoslovni odjeli

gdje tocno pise da se je pmf-mo odijelo od pmf-a?
cula sam price od ostalih pmf-ovaca (cije rijeci nisu cisti tracevi vec imaju svoju vrijednost) da si pmf-mo samo umislja da je zaseban faks.

i kolko se ja sjecam, prosle godine na brosuri pmf-a je bio ukljucen matematicki odjel, a nigdje nisam vidjela zasebnu brosuru za pmf-mo

Void (napisa):
Ovo definitivno potpisujem, sjecam se s pocetka godine kad je jednoj grupici studenata (medju kojima je bila i moja malenkost) prisla neka djevojka i pocela mljeti kako bi trebali potpisati nekakvu nominaciju kojom bi se ona predlozila za kandidaturu (nesto slicno tome, u svakom slucaju), a moj jedini komentar na to bio je: "A tko si ti?"


sjecas li se mozda ovog detalja:

neki kandidat : koja ste godina?prva?super!!dajte se potpisite tu na listu!!

Void : a koji je tvoj program ?

neki kandidat : ma sve je super, divno i krasno, samo se potpisite


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Void
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 11. 2002. (18:08:22)
Postovi: (FA)16
Sarma = la pohva - posuda
= 8 - 0

PostPostano: 21:10 pon, 21. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Lord Sirius"]
sjecas li se mozda ovog detalja:

neki kandidat : koja ste godina?prva?super!!dajte se potpisite tu na listu!!

Void : a koji je tvoj program ?

neki kandidat : ma sve je super, divno i krasno, samo se potpisite[/quote]

Naravno da se sjecam... dobio sam snazan poriv da se potpisem za tako dobar program... mislim da joj je malo falilo da obeca mir u svijetu :wink:
Lord Sirius (napisa):

sjecas li se mozda ovog detalja:

neki kandidat : koja ste godina?prva?super!!dajte se potpisite tu na listu!!

Void : a koji je tvoj program ?

neki kandidat : ma sve je super, divno i krasno, samo se potpisite


Naravno da se sjecam... dobio sam snazan poriv da se potpisem za tako dobar program... mislim da joj je malo falilo da obeca mir u svijetu Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 22:39 pon, 21. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Lord Sirius"][quote="vsego"]Ajmo prvo rascistiti jednu stvar: ovaj fakultet se zove PMF - Matematički odjel i razlikuje se od fakulteta PMF - Prirodoslovni odjeli[/quote]
gdje tocno pise da se je pmf-mo odijelo od pmf-a?
cula sam price od ostalih pmf-ovaca (cije rijeci nisu cisti tracevi vec imaju svoju vrijednost) da si pmf-mo samo umislja da je zaseban faks.[/quote]

To je malo zamrseno. U kratko: svi moguci sudovi su nas davno priznali (ovo je pocelo prije nego si se ti rodio/rodila), no Sveuciliste do dana danasnjeg nije. :shock:

PMF nas trpa pod svoje, mi se furamo da smo sami,... Anarhija totalna. :roll: Ipak, kao student(ica) ovog faxa, mislim da bi bilo ok da postujes - ajmo to tako nazvati - sluzbeni stav faxa da smo zasebni fax. :roll:

[quote="Lord Sirius"]i kolko se ja sjecam, prosle godine na brosuri pmf-a je bio ukljucen matematicki odjel, a nigdje nisam vidjela zasebnu brosuru za pmf-mo[/quote]

To sto su oni nas ukljucili... i Madjari u svom parlamentu jos uvijek imaju mjesta za predstavnike iz Hrvatske i Slavonije (ili tako nesto). :mrgreen: Ili su nedavno ukinuli, nisam siguran... :?

A to sto nase brosure nije bilo (ako nije, meni se cini da su neki kritizirali brosuru, pa sam mislio da je ipak bila)... za to se javi nasem SZu, tj. predstavnicima koje ste izabrali. Izdavanje brosure je i u njihovom proracunu... 8)
Lord Sirius (napisa):
vsego (napisa):
Ajmo prvo rascistiti jednu stvar: ovaj fakultet se zove PMF - Matematički odjel i razlikuje se od fakulteta PMF - Prirodoslovni odjeli

gdje tocno pise da se je pmf-mo odijelo od pmf-a?
cula sam price od ostalih pmf-ovaca (cije rijeci nisu cisti tracevi vec imaju svoju vrijednost) da si pmf-mo samo umislja da je zaseban faks.


To je malo zamrseno. U kratko: svi moguci sudovi su nas davno priznali (ovo je pocelo prije nego si se ti rodio/rodila), no Sveuciliste do dana danasnjeg nije. Shocked

PMF nas trpa pod svoje, mi se furamo da smo sami,... Anarhija totalna. Rolling Eyes Ipak, kao student(ica) ovog faxa, mislim da bi bilo ok da postujes - ajmo to tako nazvati - sluzbeni stav faxa da smo zasebni fax. Rolling Eyes

Lord Sirius (napisa):
i kolko se ja sjecam, prosle godine na brosuri pmf-a je bio ukljucen matematicki odjel, a nigdje nisam vidjela zasebnu brosuru za pmf-mo


To sto su oni nas ukljucili... i Madjari u svom parlamentu jos uvijek imaju mjesta za predstavnike iz Hrvatske i Slavonije (ili tako nesto). Mr. Green Ili su nedavno ukinuli, nisam siguran... Confused

A to sto nase brosure nije bilo (ako nije, meni se cini da su neki kritizirali brosuru, pa sam mislio da je ipak bila)... za to se javi nasem SZu, tj. predstavnicima koje ste izabrali. Izdavanje brosure je i u njihovom proracunu... Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 21:14 čet, 24. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Ivan Vucković[/quote]

Vicković mu je prezime. Pazi da te ne čuje! (a to će teško biti jerbo si to napisao a ne rekao :-))
vsego (napisa):
Ivan Vucković


Vicković mu je prezime. Pazi da te ne čuje! (a to će teško biti jerbo si to napisao a ne rekao Smile)



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
anamari
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 03. 2003. (13:05:12)
Postovi: (E1)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 6
Lokacija: Here, there, everywhere...

PostPostano: 23:16 sub, 26. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Apsolutno se slazem da treba reformirati SZ. Mislim da bi trebalo uvesti mogucnost opoziva studentskih predstavnika, pa bar su studentski izbori besplatni.
A sto se tice samog ukidanja, mislim, ideja da studenti imaju svoju autonomiju i prava, to je stvarno lijepo. No cini mi se da tome nismo dorasli. Osobno, ja bi ukinula studentski zbor. Bas i nema nekog efekta, nije popularan medu studentima i umjesto da svi skupa suradujemo i stvorimo nesto dobro, nista se ne pomice i trosi se energija na kilometarske rasprave. I to nimalo miroljubive. Sve nase inicijative studentima su glupe, a opet cini se da nemamo dovoljno inicijative, da nista ne radimo.
A ko zna, mozda ga i ukinu pa se vise necemo morati svadati oko nicega. Oko novca barem vise ne bi trebali jer nitko nece dobiti nista, posto ministarstvo ne zeli uplatiti novac za studentske projekte dok se ne napravi financijsko izvjesce bivseg Studentsko zbora Sveucilista u Zagrebu.

Pozdrav,
Anamari Nakic, SZ
Apsolutno se slazem da treba reformirati SZ. Mislim da bi trebalo uvesti mogucnost opoziva studentskih predstavnika, pa bar su studentski izbori besplatni.
A sto se tice samog ukidanja, mislim, ideja da studenti imaju svoju autonomiju i prava, to je stvarno lijepo. No cini mi se da tome nismo dorasli. Osobno, ja bi ukinula studentski zbor. Bas i nema nekog efekta, nije popularan medu studentima i umjesto da svi skupa suradujemo i stvorimo nesto dobro, nista se ne pomice i trosi se energija na kilometarske rasprave. I to nimalo miroljubive. Sve nase inicijative studentima su glupe, a opet cini se da nemamo dovoljno inicijative, da nista ne radimo.
A ko zna, mozda ga i ukinu pa se vise necemo morati svadati oko nicega. Oko novca barem vise ne bi trebali jer nitko nece dobiti nista, posto ministarstvo ne zeli uplatiti novac za studentske projekte dok se ne napravi financijsko izvjesce bivseg Studentsko zbora Sveucilista u Zagrebu.

Pozdrav,
Anamari Nakic, SZ


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
a
Gost





PostPostano: 23:46 sub, 26. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

MINISTARSTVO ZNANOSTI
I TEHNOLOGIJE
825

Na teme­lju članka 145. stavka 2. Zakona o visokim uči­liš­ti­ma (»Narodne novine« br. 59/96 – pročišćeni tekst, 14/00, 67/00, 94/00 i 129/00), a u svezi s člankom 40. Zakona o studentskom zboru (»Narodne novine« br. 139/97), ministar znanosti i tehnologije donosi

PRAVILNIK
O FINANCIRANJU PROJEKATA I PROGRAMA STUDENTSKIH UDRUGA
Članak 1.

Ovim Pravilnikom propisuju se uvjeti i način dodje­ljiva­nja sredstava za financira­nje projekata i programa studentskih udruga.

Članak 2.

(1) Za dodjelu sredstava iz članka 1. ovog Pravilnika natjecati se mogu sve studentske udruge koje su upisane u Upisnik studentskih udruga Ministarstva znanosti i tehnologije.

(2) Za dodjelu sredstava iz članka 1. ovog Pravilnika ne mogu se natjecati studentske udruge koje nisu ispunile obvezu završnog financijskog izvješća o sredstvima dodije­ljenim u prethodnoj proračunskoj godini.

Članak 3.

(1) Javni natječaj za dodjelu sredstava iz članka 1. ovog Pravilnika raspisuje ministar, u pravilu jednom godiš­nje. Natječaj je otvoren.

(2) Tekst natječaja sadrži kriterije za procjenu projekata i programa, kao i obrasce za prijavu.

Članak 4.

(1) Procjenu projekata i programa vrši povjerenstvo sastav­ljeno od po dva predstavnika Ministarstva znanosti i tehnologije, studentskih zborova, rektorskog zbora te četiri predstavnika studentskih udruga.

(2) Ovlašteni predlagate­lji članova povjerenstva iz stavka 1. ovog članka su: Predsjedništvo hrvatskog studentskog zbora, Rektorski zbor te studentske udruge upisane u Upisnik student­skih udruga Ministarstva znanosti i tehnologije, osim udruga iz članka 2. stavka 2. ovog Pravilnika.

(3) Za predstavnika studentskih udruga može biti imenovan predloženik koje­g podržava najma­nje deset studentskih udruga.

(4) Ukoliko studentske udruge, sukladno stavku 3. ovog članka, predlože više od četiri predloženika, za predstavnike će biti imenovana četiri predloženika koji uživaju potporu najveće­g broja udruga.

(5) Članove povjerenstva imenuje ministar znanosti i tehnologije odlukom.

Članak 5.

(1) Procjena projekata i programa vrši se, sukladno članku 40. stavku 1. i 2. Zakona o studentskom zboru, teme­ljem prethod­nog miš­lje­nja predsjedništva studentskog zbora za programe udruga koje djeluju na području sjedišta sveučilišta, odnosno miš­lje­nja Predsjedništva hrvatskih studentskih zborova za programe udruga koje djeluju na području više sveučilišta.

(2) Miš­lje­nje iz stavka 1. ovog članka pribavit će članovi povjerenstva, predstavnici studentskog zbora.

(3) Tijela iz stavka 1. ovog članka dužna su dati miš­lje­nje u roku od osam dana od dostav­ljenog zahtjeva. U protivnom, ­njihovo će se miš­lje­nje smatrati pozitivnim.

(4) Iznimno, miš­lje­nje iz stavka 1. ovog članka mogu dati i sami članovi povjerenstva, predstavnici studentskog zbora, ako ih za to pismeno ovlaste tijela ovlaštena za dava­nje miš­lje­nja.

Članak 6.

(1) O dodjeli sredstava iz članka 1. ovog Pravilnika ministar donosi odluku, sukladno procjeni iz članka 4. stavka 1. ovog Pravilnika.

(2) Odlukom se utvrđuje naziv projekta, odnosno programa i iznos sredstava koja se dodje­ljuju, obveza dostave kvartalnih financijskih izvješća i završnog financijskog izvješća.

(3) Teme­ljem odluke iz stavka 2. ovog članka Ministarstvo znanosti i tehnologije sklopit će ugovor o dodjeli sredstava za financira­nje projekata i programa studentskih udruga.

Članak 7.

Odluke i procjene projekata objav­ljuju se na javnom web-u Ministarstva znanosti i tehnologije.

Članak 8.

(1) Udruga koja je sukladno članku 6. ovog Pravilnika, ostvarila pravo na sredstva iz članka 1. ovog Pravilnika, zadržava to pravo sve dok ispu­njava obveze iz ugovora.

(2) U slučaju da udruga ne dostavi kvartalno financijsko izvješće, završno izvješće ili da nenamjenski troši dodije­ljena sred­stva, Ministarstvo znanosti i tehnologije obustavit će do­značiva­nje sredstava po ugovoru.

(3) U slučajevima iz stavka 2. udruga je obvezna vratiti sred­stva za koja nije podnijela financijsko izvješće, a u slučaju nenamjenskog troše­nja ukupni iznos doznačenih sredstava.

Članak 9.

Ovaj Pravilnik stupa na snagu danom objave u »Narodnim novinama«.

Klasa: 007-01/03-01/14
Urbroj: 533-12/926-03-1
Zagreb, 15. trav­nja 2003.

Ministar
znanosti i tehnologije
prof. dr. sc. Gvozden Fle­go, v. r.
MINISTARSTVO ZNANOSTI
I TEHNOLOGIJE
825

Na teme­lju članka 145. stavka 2. Zakona o visokim uči­liš­ti­ma (»Narodne novine« br. 59/96 – pročišćeni tekst, 14/00, 67/00, 94/00 i 129/00), a u svezi s člankom 40. Zakona o studentskom zboru (»Narodne novine« br. 139/97), ministar znanosti i tehnologije donosi

PRAVILNIK
O FINANCIRANJU PROJEKATA I PROGRAMA STUDENTSKIH UDRUGA
Članak 1.

Ovim Pravilnikom propisuju se uvjeti i način dodje­ljiva­nja sredstava za financira­nje projekata i programa studentskih udruga.

Članak 2.

(1) Za dodjelu sredstava iz članka 1. ovog Pravilnika natjecati se mogu sve studentske udruge koje su upisane u Upisnik studentskih udruga Ministarstva znanosti i tehnologije.

(2) Za dodjelu sredstava iz članka 1. ovog Pravilnika ne mogu se natjecati studentske udruge koje nisu ispunile obvezu završnog financijskog izvješća o sredstvima dodije­ljenim u prethodnoj proračunskoj godini.

Članak 3.

(1) Javni natječaj za dodjelu sredstava iz članka 1. ovog Pravilnika raspisuje ministar, u pravilu jednom godiš­nje. Natječaj je otvoren.

(2) Tekst natječaja sadrži kriterije za procjenu projekata i programa, kao i obrasce za prijavu.

Članak 4.

(1) Procjenu projekata i programa vrši povjerenstvo sastav­ljeno od po dva predstavnika Ministarstva znanosti i tehnologije, studentskih zborova, rektorskog zbora te četiri predstavnika studentskih udruga.

(2) Ovlašteni predlagate­lji članova povjerenstva iz stavka 1. ovog članka su: Predsjedništvo hrvatskog studentskog zbora, Rektorski zbor te studentske udruge upisane u Upisnik student­skih udruga Ministarstva znanosti i tehnologije, osim udruga iz članka 2. stavka 2. ovog Pravilnika.

(3) Za predstavnika studentskih udruga može biti imenovan predloženik koje­g podržava najma­nje deset studentskih udruga.

(4) Ukoliko studentske udruge, sukladno stavku 3. ovog članka, predlože više od četiri predloženika, za predstavnike će biti imenovana četiri predloženika koji uživaju potporu najveće­g broja udruga.

(5) Članove povjerenstva imenuje ministar znanosti i tehnologije odlukom.

Članak 5.

(1) Procjena projekata i programa vrši se, sukladno članku 40. stavku 1. i 2. Zakona o studentskom zboru, teme­ljem prethod­nog miš­lje­nja predsjedništva studentskog zbora za programe udruga koje djeluju na području sjedišta sveučilišta, odnosno miš­lje­nja Predsjedništva hrvatskih studentskih zborova za programe udruga koje djeluju na području više sveučilišta.

(2) Miš­lje­nje iz stavka 1. ovog članka pribavit će članovi povjerenstva, predstavnici studentskog zbora.

(3) Tijela iz stavka 1. ovog članka dužna su dati miš­lje­nje u roku od osam dana od dostav­ljenog zahtjeva. U protivnom, ­njihovo će se miš­lje­nje smatrati pozitivnim.

(4) Iznimno, miš­lje­nje iz stavka 1. ovog članka mogu dati i sami članovi povjerenstva, predstavnici studentskog zbora, ako ih za to pismeno ovlaste tijela ovlaštena za dava­nje miš­lje­nja.

Članak 6.

(1) O dodjeli sredstava iz članka 1. ovog Pravilnika ministar donosi odluku, sukladno procjeni iz članka 4. stavka 1. ovog Pravilnika.

(2) Odlukom se utvrđuje naziv projekta, odnosno programa i iznos sredstava koja se dodje­ljuju, obveza dostave kvartalnih financijskih izvješća i završnog financijskog izvješća.

(3) Teme­ljem odluke iz stavka 2. ovog članka Ministarstvo znanosti i tehnologije sklopit će ugovor o dodjeli sredstava za financira­nje projekata i programa studentskih udruga.

Članak 7.

Odluke i procjene projekata objav­ljuju se na javnom web-u Ministarstva znanosti i tehnologije.

Članak 8.

(1) Udruga koja je sukladno članku 6. ovog Pravilnika, ostvarila pravo na sredstva iz članka 1. ovog Pravilnika, zadržava to pravo sve dok ispu­njava obveze iz ugovora.

(2) U slučaju da udruga ne dostavi kvartalno financijsko izvješće, završno izvješće ili da nenamjenski troši dodije­ljena sred­stva, Ministarstvo znanosti i tehnologije obustavit će do­značiva­nje sredstava po ugovoru.

(3) U slučajevima iz stavka 2. udruga je obvezna vratiti sred­stva za koja nije podnijela financijsko izvješće, a u slučaju nenamjenskog troše­nja ukupni iznos doznačenih sredstava.

Članak 9.

Ovaj Pravilnik stupa na snagu danom objave u »Narodnim novinama«.

Klasa: 007-01/03-01/14
Urbroj: 533-12/926-03-1
Zagreb, 15. trav­nja 2003.

Ministar
znanosti i tehnologije
prof. dr. sc. Gvozden Fle­go, v. r.


[Vrh]
xyz
Gost





PostPostano: 11:10 ned, 27. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ovaj članak mi se najviše sviđa :D

[b](2) Za dodjelu sredstava iz članka 1. ovog Pravilnika ne mogu se natjecati studentske udruge koje nisu ispunile obvezu završnog financijskog izvješća o sredstvima dodije­ljenim u prethodnoj proračunskoj godini. [/b]
Ovaj članak mi se najviše sviđa Very Happy

(2) Za dodjelu sredstava iz članka 1. ovog Pravilnika ne mogu se natjecati studentske udruge koje nisu ispunile obvezu završnog financijskog izvješća o sredstvima dodije­ljenim u prethodnoj proračunskoj godini.


[Vrh]
color
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 04. 2003. (16:09:57)
Postovi: (AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 12:05 ned, 27. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Štovani prof. dr. sc. Gvozden Fle­go,
(ako budete pratili i dalje ovu rubriku)

Mene interesuje da li se "običan " student može negdje ili kome žaliti ako uoči nepravilnosti u radu svoje udruge :?: (možda neka e-mail adresa i sl.)

Hvala !
Štovani prof. dr. sc. Gvozden Fle­go,
(ako budete pratili i dalje ovu rubriku)

Mene interesuje da li se "običan " student može negdje ili kome žaliti ako uoči nepravilnosti u radu svoje udruge Question (možda neka e-mail adresa i sl.)

Hvala !


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 19:39 ned, 27. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

color ti si fakat zabrijo da je ministar bio na forumu :?: :shock: :lol:

Ovo gore je preneseno iz Narodnih novina. Potpis ministra znaci da je on donio pravilnik. A mozda je bas on osobno i prenio na forum, tko zna :roll:
color ti si fakat zabrijo da je ministar bio na forumu Question Shocked Laughing

Ovo gore je preneseno iz Narodnih novina. Potpis ministra znaci da je on donio pravilnik. A mozda je bas on osobno i prenio na forum, tko zna Rolling Eyes



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
color
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 04. 2003. (16:09:57)
Postovi: (AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 20:59 ned, 27. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]color ti si fakat zabrijo da je ministar bio na forumu :?: :shock: :lol: [/quote]
Jesam. :roll: :lol:
[quote="krcko"]
Ovo gore je preneseno iz Narodnih novina. Potpis ministra znaci da je on donio pravilnik. A mozda je bas on osobno i prenio na forum, tko zna :roll:[/quote]
Sada ću citirati našeg kolegu Sinišu Srezaka : "The truth is out there!". :roll: :lol:
krcko (napisa):
color ti si fakat zabrijo da je ministar bio na forumu Question Shocked Laughing

Jesam. Rolling Eyes Laughing
krcko (napisa):

Ovo gore je preneseno iz Narodnih novina. Potpis ministra znaci da je on donio pravilnik. A mozda je bas on osobno i prenio na forum, tko zna Rolling Eyes

Sada ću citirati našeg kolegu Sinišu Srezaka : "The truth is out there!". Rolling Eyes Laughing


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
color
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 04. 2003. (16:09:57)
Postovi: (AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 15:25 pon, 28. 4. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ipak sam pronašao traženo [url=http://www.mzt.hr/forum/default.asp]mjesto[/url] gdje mogu postaviti svoje pitanje.
Ovaj forum(mjesto) bi mogao biti interesantan i za one koji imaju problema sa kašnjenjem stipendija.
Ipak sam pronašao traženo mjesto gdje mogu postaviti svoje pitanje.
Ovaj forum(mjesto) bi mogao biti interesantan i za one koji imaju problema sa kašnjenjem stipendija.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 22:30 čet, 1. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

vsego wrote:
"Ajmo prvo rascistiti jednu stvar: ovaj fakultet se zove PMF - Matematički odjel i razlikuje se od fakulteta PMF - Prirodoslovni odjeli."

[b]To nije stvar koja se može rasčistiti jednom neargumentiranom rečenicom. No, možemo o tome raspravljati.[/b]

vsego wrote:
"Mislim (nisam siguran; ispravite me ako grijesim) da je P. Bezjak upisan na PMF-MO, profesorski smjer. Ako je tako, onda Ivan Vucković nije dekan matičnog fakulteta predsjednika SZ-a Petra Bezjaka."

[b]Upisan je na smjer dipl. inženjer matematike, u drugu godinu (već nekoliko godina). [u]Ispravak netočnog navoda:[/u] Vicković je dekan PMF-a, Bezjak je predsjednik PMF-a, Bezjak i Vicković su članovi istog Fakultetskog vijeća, pa prema tome: Ivan Vicković [u]jest[/u] dekan matičnog fakulteta predsjednika SZ-a Petra Bezjaka. Ostaje pitanje što je s ostalim studentima s matematike, te o tome možemo [u]raspravljati[/u], ali Bezjak i Vicković su nedvojbeno na istom fakultetu i to možemo [u]raščistiti[/u].[/b]

vsego wrote:
"To je malo zamrseno. U kratko: svi moguci sudovi su nas davno priznali (ovo je pocelo prije nego si se ti rodio/rodila), no Sveuciliste do dana danasnjeg nije."

[b]Jest zamršeno, ako želimo komplicirat. Samo kratko: Fakultet je priznat onda kad ga prizna Sveučilište (a ne sudovi).[/b]

vsego wrote:
"PMF nas trpa pod svoje, mi se furamo da smo sami,... Anarhija totalna. Ipak, kao student(ica) ovog faxa, mislim da bi bilo ok da postujes - ajmo to tako nazvati - sluzbeni stav faxa da smo zasebni fax."

E, mislim da ti ovo stvarno nije OK. Svaki student ima pravo na svoje mišljenje, i ono ne bi trebalo dovoditi u vezu s odanošću. Nažalost, studenti su o ovom pitanju neinformirani, pa te molim da drugom prilikom pozoves na raspravu, umjesto da iznosiš "nepobitnu istinu".

Ovo mi je prvi post i još nisam naučio neke stvari, ali polako... Htio bih još samo reći da mi se inače sviđaju administratorovi postovi i ideje koje zastupa. I nadam se da će uvažiti moje kritike :)[/url][/quote]
vsego wrote:
"Ajmo prvo rascistiti jednu stvar: ovaj fakultet se zove PMF - Matematički odjel i razlikuje se od fakulteta PMF - Prirodoslovni odjeli."

To nije stvar koja se može rasčistiti jednom neargumentiranom rečenicom. No, možemo o tome raspravljati.

vsego wrote:
"Mislim (nisam siguran; ispravite me ako grijesim) da je P. Bezjak upisan na PMF-MO, profesorski smjer. Ako je tako, onda Ivan Vucković nije dekan matičnog fakulteta predsjednika SZ-a Petra Bezjaka."

Upisan je na smjer dipl. inženjer matematike, u drugu godinu (već nekoliko godina). Ispravak netočnog navoda: Vicković je dekan PMF-a, Bezjak je predsjednik PMF-a, Bezjak i Vicković su članovi istog Fakultetskog vijeća, pa prema tome: Ivan Vicković jest dekan matičnog fakulteta predsjednika SZ-a Petra Bezjaka. Ostaje pitanje što je s ostalim studentima s matematike, te o tome možemo raspravljati, ali Bezjak i Vicković su nedvojbeno na istom fakultetu i to možemo raščistiti.

vsego wrote:
"To je malo zamrseno. U kratko: svi moguci sudovi su nas davno priznali (ovo je pocelo prije nego si se ti rodio/rodila), no Sveuciliste do dana danasnjeg nije."

Jest zamršeno, ako želimo komplicirat. Samo kratko: Fakultet je priznat onda kad ga prizna Sveučilište (a ne sudovi).

vsego wrote:
"PMF nas trpa pod svoje, mi se furamo da smo sami,... Anarhija totalna. Ipak, kao student(ica) ovog faxa, mislim da bi bilo ok da postujes - ajmo to tako nazvati - sluzbeni stav faxa da smo zasebni fax."

E, mislim da ti ovo stvarno nije OK. Svaki student ima pravo na svoje mišljenje, i ono ne bi trebalo dovoditi u vezu s odanošću. Nažalost, studenti su o ovom pitanju neinformirani, pa te molim da drugom prilikom pozoves na raspravu, umjesto da iznosiš "nepobitnu istinu".

Ovo mi je prvi post i još nisam naučio neke stvari, ali polako... Htio bih još samo reći da mi se inače sviđaju administratorovi postovi i ideje koje zastupa. I nadam se da će uvažiti moje kritike Smile[/url][/quote]


[Vrh]
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:02 čet, 1. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"][quote="vsego"]PMF nas trpa pod svoje, mi se furamo da smo sami,... Anarhija totalna. Ipak, kao student(ica) ovog faxa, mislim da bi bilo ok da postujes - ajmo to tako nazvati - sluzbeni stav faxa da smo zasebni fax.[/quote]
E, mislim da ti ovo stvarno nije OK. Svaki student ima pravo na svoje mišljenje, i ono ne bi trebalo dovoditi u vezu s odanošću. Nažalost, studenti su o ovom pitanju neinformirani, pa te molim da drugom prilikom pozoves na raspravu, umjesto da iznosiš "nepobitnu istinu".[/quote]

S ovim se ne bih slozio. Ok, imas pravo reci da zivis u Tunguziji (iako - valjda - zivis u Hrvatskoj), no to "misljenje" nema nikakvu tezinu, zar ne? Slicno je i ovdje... :)

Ipak, priznajem da ima mjesta za raspravu, ali se necu u nju dalje upustati... :|

[quote="Anonymous"]Ovo mi je prvi post i još nisam naučio neke stvari, ali polako... Htio bih još samo reći da mi se inače sviđaju administratorovi postovi i ideje koje zastupa. I nadam se da će uvažiti moje kritike[/quote]

Naravno. :arrow: Samo, uputio bih cijenjenog gosta [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=568]ovdje[/url] gdje sam demantirao samoga sebe, uz objasnjenje odakle mi (gore navedeni) krivi navodi...

Za kraj: volim zdravu raspravu i nadam se da ces se registrirati i pridruziti se raspravama kao "punopravni" Forumas... :D

P.S. Ako stvarno zivis u Tunguziji (gdje je to uopce? :?), ovo gore je samo primjer... Uvrsti onda "Obalu bjelokosti" ili tako neku drzavicu... :mrgreen:
Anonymous (napisa):
vsego (napisa):
PMF nas trpa pod svoje, mi se furamo da smo sami,... Anarhija totalna. Ipak, kao student(ica) ovog faxa, mislim da bi bilo ok da postujes - ajmo to tako nazvati - sluzbeni stav faxa da smo zasebni fax.

E, mislim da ti ovo stvarno nije OK. Svaki student ima pravo na svoje mišljenje, i ono ne bi trebalo dovoditi u vezu s odanošću. Nažalost, studenti su o ovom pitanju neinformirani, pa te molim da drugom prilikom pozoves na raspravu, umjesto da iznosiš "nepobitnu istinu".


S ovim se ne bih slozio. Ok, imas pravo reci da zivis u Tunguziji (iako - valjda - zivis u Hrvatskoj), no to "misljenje" nema nikakvu tezinu, zar ne? Slicno je i ovdje... Smile

Ipak, priznajem da ima mjesta za raspravu, ali se necu u nju dalje upustati... Neutral

Anonymous (napisa):
Ovo mi je prvi post i još nisam naučio neke stvari, ali polako... Htio bih još samo reći da mi se inače sviđaju administratorovi postovi i ideje koje zastupa. I nadam se da će uvažiti moje kritike


Naravno. Arrow Samo, uputio bih cijenjenog gosta ovdje gdje sam demantirao samoga sebe, uz objasnjenje odakle mi (gore navedeni) krivi navodi...

Za kraj: volim zdravu raspravu i nadam se da ces se registrirati i pridruziti se raspravama kao "punopravni" Forumas... Very Happy

P.S. Ako stvarno zivis u Tunguziji (gdje je to uopce? Confused), ovo gore je samo primjer... Uvrsti onda "Obalu bjelokosti" ili tako neku drzavicu... Mr. Green



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 23:53 sub, 3. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne znam gdje je točno onaj čudnovati Guest poslao ona tri identična posta (koji su obrisani), pa sam ja nasumce odabrala ovaj topic da se osvrnem... ta osoba pljuje po Grujiću (većina sigurno niti ne zna tko je on), zatim po fizičarima i njihovom nesvrhovitom trošenju novaca od projekata, te se dotiče i dekana PMFa. Spominje još neke ljude koji mi ništa ne znače, pa ih neću niti spominjati.
Ne bih ja pisala o tome, da nisam već prije čula nešto o tome. Zato bih molila dozvolu admina da taj tekst quotam pa da vidimo kakva će se rasprava razviti. Nije moguće da su to samo klevete, ako sam ja za to već prije čula od nekoliko ljudi... čekam odgovor!
Ne znam gdje je točno onaj čudnovati Guest poslao ona tri identična posta (koji su obrisani), pa sam ja nasumce odabrala ovaj topic da se osvrnem... ta osoba pljuje po Grujiću (većina sigurno niti ne zna tko je on), zatim po fizičarima i njihovom nesvrhovitom trošenju novaca od projekata, te se dotiče i dekana PMFa. Spominje još neke ljude koji mi ništa ne znače, pa ih neću niti spominjati.
Ne bih ja pisala o tome, da nisam već prije čula nešto o tome. Zato bih molila dozvolu admina da taj tekst quotam pa da vidimo kakva će se rasprava razviti. Nije moguće da su to samo klevete, ako sam ja za to već prije čula od nekoliko ljudi... čekam odgovor!



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 0:26 ned, 4. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ivančica"]Ne bih ja pisala o tome, da nisam već prije čula nešto o tome. Zato bih molila dozvolu admina da taj tekst quotam pa da vidimo kakva će se rasprava razviti. Nije moguće da su to samo klevete, ako sam ja za to već prije čula od nekoliko ljudi... čekam odgovor![/quote]

Ivančice ja nisam admin, pa ti ne mogu dati dozvolu niti ti zabraniti, ali ako ti je toliko stalo do donosenja na "svjetlo foruma" te sumnje, pa daj ih onda sama napisi, bez psovki i vrijeđanja tj. u skladu za pravilima ponašanja na ovom forumu. Ili cekaj da se taj gost nauči pristojnosti i akademskom ponašanju, pa da ih sam tako napiše.

Inače, vidiš, meni se sviđa ideja da se preispitaju nepravilnosti u proteklim godinama i da odgovorni ljudi odgovaraju. Ali mi se ne sviđa da se te malverzacije koriste kao argument "muljalo se i kralo i prije, zašto sada kad mi to radimo svima smeta". Mislim, tim se mutnim poslovima mora jednom reći [b]NE[/b]. Znam da ce biti muljanja i poslije kada ce i ako ce netko drugi biti "na vlasti" u SZ-u, ali tada je na studentima sa drugih fakulteta (ciji ce predstavnici biti na vlasti) da ih pozovu na red. Po mom mišljenju mnogi anonimni gosti koji tu na forumu prigovaraju matematičarima su ljuti samo zato jer oni (gosti) nisu ti koji muljaju. Ali ipak vjerujem da ima i onih koji ne žele muljaže bez obzira od čije strane dolaze. Pitanje je koliko njih ima, jer ako se uspiju spriječiti ovi (po mom mišljenju) "mutni" potezi sa proračunom samo da bi netko drugi počeo svoje "mutne" poslove i nitko se protiv njih ne bi bunio onda nam nema spasa. :cry: Ipak, u nadi je spas. Zapravo ja mislim da ima puno ovih ljudi u koje ja polažem nadu, samo što su u neznanju o poslovima SZ-a. To bi se trebalo riješiti negdje u SZ-u ili negdje više, tako da se uvede puno žešća kampanja obavještavanja studenata. :idea:

:?: BTW, dragi gosti, jedno moje pitanje vama: Zašto nigdje u medijima (ili bilo gdje) ne vidim prigovore na količine novca koje su dobile dvije debatne udruge? (Je, bilo ih je na početku, ali sada kao da nikoga nije briga) Dobile su puno više od SUMA-e. Zar vam samo SUMA smeta? Mislim, ne bi li vam trebala smetati sva nepravda? Ili sam ja samo bedasti idealist?
Ivančica (napisa):
Ne bih ja pisala o tome, da nisam već prije čula nešto o tome. Zato bih molila dozvolu admina da taj tekst quotam pa da vidimo kakva će se rasprava razviti. Nije moguće da su to samo klevete, ako sam ja za to već prije čula od nekoliko ljudi... čekam odgovor!


Ivančice ja nisam admin, pa ti ne mogu dati dozvolu niti ti zabraniti, ali ako ti je toliko stalo do donosenja na "svjetlo foruma" te sumnje, pa daj ih onda sama napisi, bez psovki i vrijeđanja tj. u skladu za pravilima ponašanja na ovom forumu. Ili cekaj da se taj gost nauči pristojnosti i akademskom ponašanju, pa da ih sam tako napiše.

Inače, vidiš, meni se sviđa ideja da se preispitaju nepravilnosti u proteklim godinama i da odgovorni ljudi odgovaraju. Ali mi se ne sviđa da se te malverzacije koriste kao argument "muljalo se i kralo i prije, zašto sada kad mi to radimo svima smeta". Mislim, tim se mutnim poslovima mora jednom reći NE. Znam da ce biti muljanja i poslije kada ce i ako ce netko drugi biti "na vlasti" u SZ-u, ali tada je na studentima sa drugih fakulteta (ciji ce predstavnici biti na vlasti) da ih pozovu na red. Po mom mišljenju mnogi anonimni gosti koji tu na forumu prigovaraju matematičarima su ljuti samo zato jer oni (gosti) nisu ti koji muljaju. Ali ipak vjerujem da ima i onih koji ne žele muljaže bez obzira od čije strane dolaze. Pitanje je koliko njih ima, jer ako se uspiju spriječiti ovi (po mom mišljenju) "mutni" potezi sa proračunom samo da bi netko drugi počeo svoje "mutne" poslove i nitko se protiv njih ne bi bunio onda nam nema spasa. Crying or Very sad Ipak, u nadi je spas. Zapravo ja mislim da ima puno ovih ljudi u koje ja polažem nadu, samo što su u neznanju o poslovima SZ-a. To bi se trebalo riješiti negdje u SZ-u ili negdje više, tako da se uvede puno žešća kampanja obavještavanja studenata. Idea

Question BTW, dragi gosti, jedno moje pitanje vama: Zašto nigdje u medijima (ili bilo gdje) ne vidim prigovore na količine novca koje su dobile dvije debatne udruge? (Je, bilo ih je na početku, ali sada kao da nikoga nije briga) Dobile su puno više od SUMA-e. Zar vam samo SUMA smeta? Mislim, ne bi li vam trebala smetati sva nepravda? Ili sam ja samo bedasti idealist?



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 1:15 ned, 4. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="steelworker"]Ili sam ja samo bedasti idealist?[/quote]

Za ono bedasti se necu izjasniti da ne bih povrijedio Pravila Ponasanja na Forumu ;) ali da - jesi idealist... :mrgreen:

[quote="steelworker"]Ivančice ja nisam admin, pa ti ne mogu dati dozvolu niti ti zabraniti, ali ako ti je toliko stalo do donosenja na "svjetlo foruma" te sumnje, pa daj ih onda sama napisi, bez psovki i vrijeđanja tj. u skladu za pravilima ponašanja na ovom forumu. Ili cekaj da se taj gost nauči pristojnosti i akademskom ponašanju, pa da ih sam tako napiše.[/quote]

Amen to that! 8) Moderator koji je uklonio post, dobro je napravio. Ako zelis raspravu (i) o toj temi, izvoli - ali bez citiranja tudjih (ili cak navodjenja svojih!) nepristojnoca! :)

Preporucam da se drzis kljucne smjernice iz steelworkerova replya: grijesi jedne osobe/grupacije/organizacije/... nisu i ne mogu biti opravdanje za grijehe drugih!
steelworker (napisa):
Ili sam ja samo bedasti idealist?


Za ono bedasti se necu izjasniti da ne bih povrijedio Pravila Ponasanja na Forumu Wink ali da - jesi idealist... Mr. Green

steelworker (napisa):
Ivančice ja nisam admin, pa ti ne mogu dati dozvolu niti ti zabraniti, ali ako ti je toliko stalo do donosenja na "svjetlo foruma" te sumnje, pa daj ih onda sama napisi, bez psovki i vrijeđanja tj. u skladu za pravilima ponašanja na ovom forumu. Ili cekaj da se taj gost nauči pristojnosti i akademskom ponašanju, pa da ih sam tako napiše.


Amen to that! Cool Moderator koji je uklonio post, dobro je napravio. Ako zelis raspravu (i) o toj temi, izvoli - ali bez citiranja tudjih (ili cak navodjenja svojih!) nepristojnoca! Smile

Preporucam da se drzis kljucne smjernice iz steelworkerova replya: grijesi jedne osobe/grupacije/organizacije/... nisu i ne mogu biti opravdanje za grijehe drugih!



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan