Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Par pitanja

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Matematičko modeliranje
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gost






PostPostano: 16:53 uto, 13. 12. 2005    Naslov: Par pitanja Citirajte i odgovorite

1)Kako iz matrice incidencije očitati povezanost grafa i kako se iz nje određuje BFS i DFS?
2)Koji su nužni i dovoljni uvjeti da bi matrica bila mat. inc.
a)grafa
b)povezanog grafa?
1)Kako iz matrice incidencije očitati povezanost grafa i kako se iz nje određuje BFS i DFS?
2)Koji su nužni i dovoljni uvjeti da bi matrica bila mat. inc.
a)grafa
b)povezanog grafa?


[Vrh]
vjekovac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2003. (18:26:55)
Postovi: (2DB)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
182 = 198 - 16

PostPostano: 19:24 uto, 13. 12. 2005    Naslov: Re: Par pitanja Citirajte i odgovorite

Pretpostavljam (jer postoje sitne varijante) da se matrica incidencije usmjerenog grafa sa skupom vrhova V i skupom bridova E definira kao matrica tipa |E|x|V| takva da je svakom bridu pridružen jedan redak, svakom vrhu pridružen jedan stupac i na presjeku nekog retka i nekog stupca piše:
1 ako brid "ulazi" u vrh
-1 ako brid "izlazi" iz vrha
0 inače (tj. nisu incidentni)
(Petlje se valjda ne dozvoljavaju kod usmjerenog grafa.)

Ako je pak graf neusmjeren, onda piše:
0 ako brid i vrh nisu incidentni
1 ako brid ima jedan kraj u tom vrhu
2 ako brid ima oba kraja i tom vrhu (tj. petlja je)

Ovo gore pišem samo da opravdam svoj odgovor u slučaju da je na predavanjima/vježbama bilo drukčije definirano.

[quote="Anonymous"]1)Kako iz matrice incidencije očitati povezanost grafa[/quote]
Graf je [b]nepovezan[/b] ako i samo ako se skup stupaca njegove matrice incidencije može rastaviti na dva skupa tako da ne postoje redak i dva stupca iz različitih skupova na čijem presjeku su -1 i 1.
[code:1] prvi | drugi
skup | skup
|
u | v
|
redak -1 | 1
|
|[/code:1]
Skupovi ne moraju biti kao na slici, tj. stupci mogu biti ispremiješani.


Dakle, graf je [b]povezan[/b] ako i samo ako se skup stupaca ne može...

A možemo i ovako:
Graf je [b]povezan[/b] ako i samo ako se u matrici incidencije putujući cik-cak (dakle, horizontalno-vertikalno) po 1-cama i -1-cama (za neusmjeren samo po 1-cama) može iz bilo kojeg stupca doći u bilo koji drugi.

Ilustracija tog "cik-cak":
[code:1]1->1
|
1--->1
|
1<-1 1->1
| |
1----->1[/code:1]

Mislim, to je sve skupa toliko logično (naprosto po definiciji) da je glupo što sam to uopće pisao. Ako ti nije jasno što sam gore slikovito htio reći, samo razmisli malo i sam ćeš doći do toga.

[quote="Anonymous"]2)Koji su nužni i dovoljni uvjeti da bi matrica bila mat. inc. a)grafa[/quote]
Za usmjereni graf: u svakom retku su joj jedna 1-ca i jedna -1-ca (ostalo su 0-e)
Za neusmjereni graf: u svakom retku su dvije 1-ce ili jedna 2-ka (ostalo su 0-e).

[quote="Anonymous"]b)povezanog grafa?[/quote]
Akko vrijedi ovo pod a) i ono iz prvog pitanja.
Pretpostavljam (jer postoje sitne varijante) da se matrica incidencije usmjerenog grafa sa skupom vrhova V i skupom bridova E definira kao matrica tipa |E|x|V| takva da je svakom bridu pridružen jedan redak, svakom vrhu pridružen jedan stupac i na presjeku nekog retka i nekog stupca piše:
1 ako brid "ulazi" u vrh
-1 ako brid "izlazi" iz vrha
0 inače (tj. nisu incidentni)
(Petlje se valjda ne dozvoljavaju kod usmjerenog grafa.)

Ako je pak graf neusmjeren, onda piše:
0 ako brid i vrh nisu incidentni
1 ako brid ima jedan kraj u tom vrhu
2 ako brid ima oba kraja i tom vrhu (tj. petlja je)

Ovo gore pišem samo da opravdam svoj odgovor u slučaju da je na predavanjima/vježbama bilo drukčije definirano.

Anonymous (napisa):
1)Kako iz matrice incidencije očitati povezanost grafa

Graf je nepovezan ako i samo ako se skup stupaca njegove matrice incidencije može rastaviti na dva skupa tako da ne postoje redak i dva stupca iz različitih skupova na čijem presjeku su -1 i 1.
Kod:
       prvi   |    drugi
       skup   |    skup
              |
        u     |     v
              |
redak  -1     |     1
              |
              |

Skupovi ne moraju biti kao na slici, tj. stupci mogu biti ispremiješani.


Dakle, graf je povezan ako i samo ako se skup stupaca ne može...

A možemo i ovako:
Graf je povezan ako i samo ako se u matrici incidencije putujući cik-cak (dakle, horizontalno-vertikalno) po 1-cama i -1-cama (za neusmjeren samo po 1-cama) može iz bilo kojeg stupca doći u bilo koji drugi.

Ilustracija tog "cik-cak":
Kod:
1->1
   |
   1--->1
        |
     1<-1   1->1
     |      |
     1----->1


Mislim, to je sve skupa toliko logično (naprosto po definiciji) da je glupo što sam to uopće pisao. Ako ti nije jasno što sam gore slikovito htio reći, samo razmisli malo i sam ćeš doći do toga.

Anonymous (napisa):
2)Koji su nužni i dovoljni uvjeti da bi matrica bila mat. inc. a)grafa

Za usmjereni graf: u svakom retku su joj jedna 1-ca i jedna -1-ca (ostalo su 0-e)
Za neusmjereni graf: u svakom retku su dvije 1-ce ili jedna 2-ka (ostalo su 0-e).

Anonymous (napisa):
b)povezanog grafa?

Akko vrijedi ovo pod a) i ono iz prvog pitanja.




Zadnja promjena: vjekovac; 19:41 uto, 13. 12. 2005; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 19:24 uto, 13. 12. 2005    Naslov: Re: Par pitanja Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]2)Koji su nužni i dovoljni uvjeti da bi matrica bila mat. inc.
a)grafa [/quote]
Svaki brid ima točno dva vrha, tj. u svakom retku moraju biti dvije jedinice.

[quote]b)povezanog grafa?[/quote]
Mislim da zadatak pita za jednostavan graf.
Za jednostavan graf u svakom retku i svakom stupcu trebaju biti točno dvije jedinice.

[quote]1)Kako iz matrice incidencije očitati povezanost grafa i kako se iz nje određuje BFS i DFS?[/quote]
Graf je povezan ako u svakom retku imamo točno 2 jedinice, a u svakom stupcu proizvoljno mnogo jedinica.

Imaš recimo matricu
[code:1]
v1 v2 v3 v4 v5
e1 1 1 0 0 0
e2 0 1 1 0 0
e3 0 0 1 1 0
e4 1 0 0 1 0
e5 1 0 0 0 1
e6 0 0 0 1 1
[/code:1]
BFS kaže uzmi korijen, pronađi sve nove vrhove i skoči na jedan od njih.
Uzmeš za korijen npr v1.
On je incidentan sa e1,e4,e5.
Sad gledaš koji još vrhovi leže na e1,e4,e5. To su vrhovi v2,v4,v5.
Sad skočiš npr. na v2 i ponoviš postupak.
Imaj na umu da moraš dobiti stablo, tj. nesmije biti ciklusa, tako da ako skočiš na v2, možeš ići još samo do v3. dalje ni netrebaš jer su svi vrhovi odabrani.

DFS kaže uzmi korijen, nađi novi vrh i skoči na njega. Ako takvog nema, vrati se natrag.
Uzmeš opet v1.
v1 je preko e1 povezan s v2. skočiš na v2.
v2 je preko e2 povezan s v3. skočiš na v3.
v3 je preko e3 povezan s v4. skočiš na v4.
v4 više nije s nijednim novim vrhom povezan.
vraćaš se jedan korak nazad.
v3 nije s nijednim novim vrhom povezan.
korak nazad
v2 isto nije s nijednim novim vrhom povezan.
korak nazad
v1 je preko e5 povezan s v5. skočiš na v5.
gotovo.

(nisam 100% siguran u točnost ovoga svega).

prestigo me vjekovac + totalno sam zanemario usmjerenost i neusmjerenost :D
(mogu se izvuci na to da je zadatak zadan prije nego sto su se radili usmjereni grafovi :D )
Anonymous (napisa):
2)Koji su nužni i dovoljni uvjeti da bi matrica bila mat. inc.
a)grafa

Svaki brid ima točno dva vrha, tj. u svakom retku moraju biti dvije jedinice.

Citat:
b)povezanog grafa?

Mislim da zadatak pita za jednostavan graf.
Za jednostavan graf u svakom retku i svakom stupcu trebaju biti točno dvije jedinice.

Citat:
1)Kako iz matrice incidencije očitati povezanost grafa i kako se iz nje određuje BFS i DFS?

Graf je povezan ako u svakom retku imamo točno 2 jedinice, a u svakom stupcu proizvoljno mnogo jedinica.

Imaš recimo matricu
Kod:

    v1  v2  v3  v4  v5
e1  1   1   0    0   0
e2  0   1   1    0   0
e3  0   0   1    1   0
e4  1   0   0    1   0
e5  1   0   0    0   1
e6  0   0   0    1   1

BFS kaže uzmi korijen, pronađi sve nove vrhove i skoči na jedan od njih.
Uzmeš za korijen npr v1.
On je incidentan sa e1,e4,e5.
Sad gledaš koji još vrhovi leže na e1,e4,e5. To su vrhovi v2,v4,v5.
Sad skočiš npr. na v2 i ponoviš postupak.
Imaj na umu da moraš dobiti stablo, tj. nesmije biti ciklusa, tako da ako skočiš na v2, možeš ići još samo do v3. dalje ni netrebaš jer su svi vrhovi odabrani.

DFS kaže uzmi korijen, nađi novi vrh i skoči na njega. Ako takvog nema, vrati se natrag.
Uzmeš opet v1.
v1 je preko e1 povezan s v2. skočiš na v2.
v2 je preko e2 povezan s v3. skočiš na v3.
v3 je preko e3 povezan s v4. skočiš na v4.
v4 više nije s nijednim novim vrhom povezan.
vraćaš se jedan korak nazad.
v3 nije s nijednim novim vrhom povezan.
korak nazad
v2 isto nije s nijednim novim vrhom povezan.
korak nazad
v1 je preko e5 povezan s v5. skočiš na v5.
gotovo.

(nisam 100% siguran u točnost ovoga svega).

prestigo me vjekovac + totalno sam zanemario usmjerenost i neusmjerenost Very Happy
(mogu se izvuci na to da je zadatak zadan prije nego sto su se radili usmjereni grafovi Very Happy )



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vjekovac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2003. (18:26:55)
Postovi: (2DB)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
182 = 198 - 16

PostPostano: 19:40 uto, 13. 12. 2005    Naslov: Re: Par pitanja Citirajte i odgovorite

[quote="Lord Sirius"]prestigo me vjekovac[/quote]
Nema veze, čini se da je bilo blizu. :D
Zato si objasnio BFS i DFS. (Ostalo je ionako trivijalno.) Jedino sve ono iznad je malo sumnjive istinitosti. :lol:

Za [b]jednostavan[/b] (neusmjeren) graf karakterizacija bi bila naprosto:
Nikoja dva retka nisu jednaka (to znači da nema "višestrukih bridova") i u svakom retku su po dvije jedinice (tj. nema 2-ki, tj. nema petlji).
Lord Sirius (napisa):
prestigo me vjekovac

Nema veze, čini se da je bilo blizu. Very Happy
Zato si objasnio BFS i DFS. (Ostalo je ionako trivijalno.) Jedino sve ono iznad je malo sumnjive istinitosti. Laughing

Za jednostavan (neusmjeren) graf karakterizacija bi bila naprosto:
Nikoja dva retka nisu jednaka (to znači da nema "višestrukih bridova") i u svakom retku su po dvije jedinice (tj. nema 2-ki, tj. nema petlji).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 20:15 uto, 13. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Možda ovo bude od pomoći anonimnom pitaocu:
[url]http://161.53.8.14/~venovako/fax/MMmantra.html[/url]

Nekad davno je u skripti prof. Čaklovića bila Lema 1. 6. čiji je obrat bio za DZ, a na gornjem sam ga linku raspisao.
Greške su više nego moguće...
Možda ovo bude od pomoći anonimnom pitaocu:
http://161.53.8.14/~venovako/fax/MMmantra.html

Nekad davno je u skripti prof. Čaklovića bila Lema 1. 6. čiji je obrat bio za DZ, a na gornjem sam ga linku raspisao.
Greške su više nego moguće...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Grga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 12. 2004. (23:05:23)
Postovi: (280)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 124 - 25

PostPostano: 22:15 uto, 13. 12. 2005    Naslov: Re: Par pitanja Citirajte i odgovorite

Ovo sto pisem nisam 100% siguran, ali bar mislim da sam u pravu :P

[quote="Lord Sirius"]
[quote]b)povezanog grafa?[/quote]
Mislim da zadatak pita za jednostavan graf.
Za jednostavan graf u svakom retku i svakom stupcu trebaju biti točno dvije jedinice.[/quote]

Nisi u pravu, po ovome bi [latex]\left( \begin{array}{cc}1 & 1 \\ 1 & 1 \\ \end{array} \right)[/latex] bila matrica incidencije jednostavnog grafa, sto ocito nije.
Odgovor je - matrica incidencije koja nema dva jednaka retka.

[quote="Lord Sirius"]
[quote]1)Kako iz matrice incidencije očitati povezanost grafa i kako se iz nje određuje BFS i DFS?[/quote]
Graf je povezan ako u svakom retku imamo točno 2 jedinice, a u svakom stupcu proizvoljno mnogo jedinica.[/quote]

U svakom stupcu mozes imati proizvoljno mnogo jedinica, ali moras imati barem jednu.

[quote="Lord Sirius"]
BFS kaže uzmi korijen, pronađi sve nove vrhove i skoči na jedan od njih.
[/quote]

Tako smo rekli na vjezbama, ali ovaj opis BFSa mi se cini los. Da mi netko samo da ovaj opis, nikad ne bih shvatio kako BFS radi, ja bih rekao uzmi korijen, pronađi sve nove vrhove i skoči na [color=red]svaki[/color] od njih. Tj, za svaki od njih pronadi sve nove, pa za svaki od njih, itd. Ili to, ili sam ja totalno zabrijao i ne znam sto radi BFS :P
Ovo sto pisem nisam 100% siguran, ali bar mislim da sam u pravu Razz

Lord Sirius (napisa):

Citat:
b)povezanog grafa?

Mislim da zadatak pita za jednostavan graf.
Za jednostavan graf u svakom retku i svakom stupcu trebaju biti točno dvije jedinice.


Nisi u pravu, po ovome bi bila matrica incidencije jednostavnog grafa, sto ocito nije.
Odgovor je - matrica incidencije koja nema dva jednaka retka.

Lord Sirius (napisa):

Citat:
1)Kako iz matrice incidencije očitati povezanost grafa i kako se iz nje određuje BFS i DFS?

Graf je povezan ako u svakom retku imamo točno 2 jedinice, a u svakom stupcu proizvoljno mnogo jedinica.


U svakom stupcu mozes imati proizvoljno mnogo jedinica, ali moras imati barem jednu.

Lord Sirius (napisa):

BFS kaže uzmi korijen, pronađi sve nove vrhove i skoči na jedan od njih.


Tako smo rekli na vjezbama, ali ovaj opis BFSa mi se cini los. Da mi netko samo da ovaj opis, nikad ne bih shvatio kako BFS radi, ja bih rekao uzmi korijen, pronađi sve nove vrhove i skoči na svaki od njih. Tj, za svaki od njih pronadi sve nove, pa za svaki od njih, itd. Ili to, ili sam ja totalno zabrijao i ne znam sto radi BFS Razz



_________________
Bri
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 22:33 uto, 13. 12. 2005    Naslov: Re: Par pitanja Citirajte i odgovorite

[quote="Grga"]
[quote="Lord Sirius"]
[quote]b)povezanog grafa?[/quote]
Mislim da zadatak pita za jednostavan graf.
Za jednostavan graf u svakom retku i svakom stupcu trebaju biti točno dvije jedinice.[/quote]

Nisi u pravu, po ovome bi [latex]\left( \begin{array}{cc}1 & 1 \\ 1 & 1 \\ \end{array} \right)[/latex] bila matrica incidencije jednostavnog grafa, sto ocito nije.
Odgovor je - matrica incidencije koja nema dva jednaka retka.[/quote]
Istina, imaš pravo.

[quote]
[quote="Lord Sirius"]
[quote]1)Kako iz matrice incidencije očitati povezanost grafa i kako se iz nje određuje BFS i DFS?[/quote]
Graf je povezan ako u svakom retku imamo točno 2 jedinice, a u svakom stupcu proizvoljno mnogo jedinica.[/quote]

U svakom stupcu mozes imati proizvoljno mnogo jedinica, ali moras imati barem jednu.[/quote]
Pod "mnogo" mislim na neki pozitivan termin ;) Nula nije mnogo ;)

[quote]
[quote="Lord Sirius"]
BFS kaže uzmi korijen, pronađi sve nove vrhove i skoči na jedan od njih.
[/quote]

Tako smo rekli na vjezbama, ali ovaj opis BFSa mi se cini los. Da mi netko samo da ovaj opis, nikad ne bih shvatio kako BFS radi, ja bih rekao uzmi korijen, pronađi sve nove vrhove i skoči na [color=red]svaki[/color] od njih. Tj, za svaki od njih pronadi sve nove, pa za svaki od njih, itd. Ili to, ili sam ja totalno zabrijao i ne znam sto radi BFS :P[/quote]
Da, na vježbama smo nadopisali "skoči na svaki od njih" iako niti to nije (meni) u potpunosti precizno. Npr. ništa ne znamo što prije trebamo raditi ako je v1 povezan sa v2 v3 v4 v5. Da li prije skočimo na v2 pa gledamo skim je on sve vezan pa se vraćamo nazad pa skočimo na v3 pa gledamo s kim je on sve vezan itd. ili da li ako skočimo na v2 gledamo s kim je on sve vezan (npr sa v7 v8 v500) pa odemo na v7 pa gledamo s kim je on vezan, pa ako nije s nikim, vratimo se na v2.
Uglavnom, nebitno. Nisam dovoljno precizan bio, najpreciznije je "skoči na sve nove vrhove."
Grga (napisa):

Lord Sirius (napisa):

Citat:
b)povezanog grafa?

Mislim da zadatak pita za jednostavan graf.
Za jednostavan graf u svakom retku i svakom stupcu trebaju biti točno dvije jedinice.


Nisi u pravu, po ovome bi bila matrica incidencije jednostavnog grafa, sto ocito nije.
Odgovor je - matrica incidencije koja nema dva jednaka retka.

Istina, imaš pravo.

Citat:

Lord Sirius (napisa):

Citat:
1)Kako iz matrice incidencije očitati povezanost grafa i kako se iz nje određuje BFS i DFS?

Graf je povezan ako u svakom retku imamo točno 2 jedinice, a u svakom stupcu proizvoljno mnogo jedinica.


U svakom stupcu mozes imati proizvoljno mnogo jedinica, ali moras imati barem jednu.

Pod "mnogo" mislim na neki pozitivan termin Wink Nula nije mnogo Wink

Citat:

Lord Sirius (napisa):

BFS kaže uzmi korijen, pronađi sve nove vrhove i skoči na jedan od njih.


Tako smo rekli na vjezbama, ali ovaj opis BFSa mi se cini los. Da mi netko samo da ovaj opis, nikad ne bih shvatio kako BFS radi, ja bih rekao uzmi korijen, pronađi sve nove vrhove i skoči na svaki od njih. Tj, za svaki od njih pronadi sve nove, pa za svaki od njih, itd. Ili to, ili sam ja totalno zabrijao i ne znam sto radi BFS Razz

Da, na vježbama smo nadopisali "skoči na svaki od njih" iako niti to nije (meni) u potpunosti precizno. Npr. ništa ne znamo što prije trebamo raditi ako je v1 povezan sa v2 v3 v4 v5. Da li prije skočimo na v2 pa gledamo skim je on sve vezan pa se vraćamo nazad pa skočimo na v3 pa gledamo s kim je on sve vezan itd. ili da li ako skočimo na v2 gledamo s kim je on sve vezan (npr sa v7 v8 v500) pa odemo na v7 pa gledamo s kim je on vezan, pa ako nije s nikim, vratimo se na v2.
Uglavnom, nebitno. Nisam dovoljno precizan bio, najpreciznije je "skoči na sve nove vrhove."



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Gordan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:01:44)
Postovi: (192)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 12
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 22:36 uto, 13. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mozda bi u sri/pet mogli pitat da se napravi jos koji zadatak s BFS i DFS
Mozda bi u sri/pet mogli pitat da se napravi jos koji zadatak s BFS i DFS



_________________
http://mafija.gameland.com.hr - budi i ti mafijaš!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
MB
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 07. 2005. (12:35:21)
Postovi: (224)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
62 = 80 - 18
Lokacija: Molvice

PostPostano: 14:09 sri, 14. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

kad se BFS implementira koristi se queue.
zapise se korijen,
pa se zapisu svi dostupni susjedi,
pa se za svakog susjeda zapisu svi dostupni nezapisani susjedi,
pa se zapisu susjedi susjeda..
poanta je da se zna gdje koji 'nivo' pocinje i zavrsava.

nadam se da je ovo odgovor lord siriusu na zadnji post
kad se BFS implementira koristi se queue.
zapise se korijen,
pa se zapisu svi dostupni susjedi,
pa se za svakog susjeda zapisu svi dostupni nezapisani susjedi,
pa se zapisu susjedi susjeda..
poanta je da se zna gdje koji 'nivo' pocinje i zavrsava.

nadam se da je ovo odgovor lord siriusu na zadnji post


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Matematičko modeliranje Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan