Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Pad godine pocetkom 12. mjeseca
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
decec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 07. 2005. (01:10:53)
Postovi: (42)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 19:28 pet, 16. 12. 2005    Naslov: Pad godine pocetkom 12. mjeseca Citirajte i odgovorite

[color=blue]Mod edit: splitano iz [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=5652]ovog[/url] topica.[/color]

ja ne mogu vjerovati da početkom 12.mjeseca se već zna da netko nema šanse da prođe godinu.

nevjerojatno.

pa što ne bi mogli izaći na bar redovite rokove u veljači, lipnju/srpnju i rujnu??? :shock: :shock:
Mod edit: splitano iz ovog topica.

ja ne mogu vjerovati da početkom 12.mjeseca se već zna da netko nema šanse da prođe godinu.

nevjerojatno.

pa što ne bi mogli izaći na bar redovite rokove u veljači, lipnju/srpnju i rujnu??? Shocked Shocked



_________________
http://www.studenti-pbf.org/forum
bio mi je prvi put...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 19:47 pet, 16. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="decec"]
pa što ne bi mogli izaći na bar redovite rokove u veljači, lipnju/srpnju i rujnu??? :shock: :shock:[/quote]
Zato sto bi to uzrokovalo retrogradno polaganje ispita tj. polaganje ispita koje se je odslusalo tko zna kad, a ciji sadrzaj je potrebno poznavati da bi se kvalitetno pratilo one kolegije koje se u datom trenutku slusa. Na taj nacin nije moguce kontinuirano pracenje nastave (ne pohadjanje nego pracenje), a kontinuirano pracenje nastave je jedna od bitnijih stvari koje se zeli postici Bolonjskim procesom.
decec (napisa):

pa što ne bi mogli izaći na bar redovite rokove u veljači, lipnju/srpnju i rujnu??? Shocked Shocked

Zato sto bi to uzrokovalo retrogradno polaganje ispita tj. polaganje ispita koje se je odslusalo tko zna kad, a ciji sadrzaj je potrebno poznavati da bi se kvalitetno pratilo one kolegije koje se u datom trenutku slusa. Na taj nacin nije moguce kontinuirano pracenje nastave (ne pohadjanje nego pracenje), a kontinuirano pracenje nastave je jedna od bitnijih stvari koje se zeli postici Bolonjskim procesom.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
decec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 07. 2005. (01:10:53)
Postovi: (42)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 20:07 pet, 16. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

pa gledaj,pravo na polaganje ispita 3+1 je i po bologni,koliko sam primjetio.
ili nije? :?:

a što je bolje ovako,kada,kao kod nas na PBF-u po tri puta ponavljaju popravne kolokvije iz matematike1 ?
ništa od te bologne...
pa gledaj,pravo na polaganje ispita 3+1 je i po bologni,koliko sam primjetio.
ili nije? Question

a što je bolje ovako,kada,kao kod nas na PBF-u po tri puta ponavljaju popravne kolokvije iz matematike1 ?
ništa od te bologne...



_________________
http://www.studenti-pbf.org/forum
bio mi je prvi put...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nenad
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 08. 10. 2002. (14:08:30)
Postovi: (355)16
Sarma = la pohva - posuda
92 = 106 - 14

PostPostano: 20:15 pet, 16. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Formalno stvari stoje malo drugačije.

Student koji ne zadovolji ne kolokviju, NE DOBIVA POTPIS, pa tako niti ne može pristupiti ispitu.

I dosad je vrijedilo da student bez zadovoljenih uvjeta za (drugi) potpis ne može pristupiti ispitu. Jedino što su sada ti uvjeti nešto postroženi (to je i trend posljednjih nekoliko godina, a i ono što država od nas traži - kraće prosječno vrijeme studiranja).

- Nenad
Formalno stvari stoje malo drugačije.

Student koji ne zadovolji ne kolokviju, NE DOBIVA POTPIS, pa tako niti ne može pristupiti ispitu.

I dosad je vrijedilo da student bez zadovoljenih uvjeta za (drugi) potpis ne može pristupiti ispitu. Jedino što su sada ti uvjeti nešto postroženi (to je i trend posljednjih nekoliko godina, a i ono što država od nas traži - kraće prosječno vrijeme studiranja).

- Nenad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
decec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 07. 2005. (01:10:53)
Postovi: (42)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 21:27 pet, 16. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

razumijem.
samo što onda ne bi ti uvjeti trebali biti tako strogi,tražiti pozitivnu ocjenu iz dotičnog kolegija, SAMO za dobivanje potpisa.

i daljem mislim da bi svima trebalo biti omogućeno 3+1

kod nas su uvjeti za potpis bili odrađene vježbe i seminari,te položeni obavezni kolokviji vezani za vježbe. ovo sad je grozno.
razumijem.
samo što onda ne bi ti uvjeti trebali biti tako strogi,tražiti pozitivnu ocjenu iz dotičnog kolegija, SAMO za dobivanje potpisa.

i daljem mislim da bi svima trebalo biti omogućeno 3+1

kod nas su uvjeti za potpis bili odrađene vježbe i seminari,te položeni obavezni kolokviji vezani za vježbe. ovo sad je grozno.



_________________
http://www.studenti-pbf.org/forum
bio mi je prvi put...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 23:37 pet, 16. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

decec, ti si pao s marsa
prvo molim te prouci statut sveucilista, potom matematike... a onda pricaj sta bi trebalo biti... ok?

uvjet sada nije 3+1 x 2 pa da letis van s faxa, vec ako ne polozis 30 ects bodova u dvije godine letis van...
ukratko, stvari su se promijenile, pa ih ti prouci prije nego opet krenes sa svojim zakljuccima... to si mogao reci svojim studentskim predstavnicima da poksuaju utjecati na slaganje statuta sveucilista... a potom i slaganje statuta tvog faxa...
ovdje su stvari kakve jesu.... tebi se to moze ili ne mora svidjati, ali to zbilja nije tema ovog topica
decec, ti si pao s marsa
prvo molim te prouci statut sveucilista, potom matematike... a onda pricaj sta bi trebalo biti... ok?

uvjet sada nije 3+1 x 2 pa da letis van s faxa, vec ako ne polozis 30 ects bodova u dvije godine letis van...
ukratko, stvari su se promijenile, pa ih ti prouci prije nego opet krenes sa svojim zakljuccima... to si mogao reci svojim studentskim predstavnicima da poksuaju utjecati na slaganje statuta sveucilista... a potom i slaganje statuta tvog faxa...
ovdje su stvari kakve jesu.... tebi se to moze ili ne mora svidjati, ali to zbilja nije tema ovog topica



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
decec
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 20. 07. 2005. (01:10:53)
Postovi: (42)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 23:51 pet, 16. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

:roll: :roll:

znam ja kakav je statut faxa,a ja nemam baš što predlagati svojim stud.predstavniku jer sam apsolvent,pa me to ne kači.
samo komentiram probleme bologne,jer i na mom faxu ima problema s tim.

ali pošto vidim kako si dobronamjerna,više neću. aj bok.
Rolling Eyes Rolling Eyes

znam ja kakav je statut faxa,a ja nemam baš što predlagati svojim stud.predstavniku jer sam apsolvent,pa me to ne kači.
samo komentiram probleme bologne,jer i na mom faxu ima problema s tim.

ali pošto vidim kako si dobronamjerna,više neću. aj bok.



_________________
http://www.studenti-pbf.org/forum
bio mi je prvi put...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
radijator
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 08. 2005. (21:25:06)
Postovi: (34)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 16:23 sub, 17. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]decec, ti si pao s marsa[/quote]
molim moderatora da javno upozori nesi da ne vrijeđa korisnike foruma

[color=blue]Mod edit: Pa nije baš neka osobita uvreda, štoviše uobičajena fraza u kolokvijalnom govoru. Tako mislim da nema potrebe za javnom opomenom.[/color]

[b]odgovor moderatoru: o tome može ako baš hoćeš sud odlučivati, a to da je to kolokvijalizam je nebitno jer su mnogi kolokvijalizmi uvrede.[/b]

[quote]prvo molim te prouci statut sveucilista,[/quote]
nesi, ajde ga prvo ti malo prouči jer u njemu jasno piše da studenti imaju pravo na ispitne rokove kao i do sada, a sve ove izmišljotine tipa obvezni kolokviji koje se mroa proći inače se pada godina su protivni Statutu Sveučilišta i time protupravni i bilo bi vrijeme da netko nešto učini u vezi s time.

[quote]potom matematike... a onda pricaj sta bi trebalo biti... ok?[/quote]

mislim da bi bilo nužno da svoj Statut uskladite sa Statutom Sveučilišta, ne znam tko vam je dao dopusnicu, očito nitko nije ni čitao te muljarije.

[quote]uvjet sada nije 3+1 x 2 pa da letis van s faxa, vec ako ne polozis 30 ects bodova u dvije godine letis van... [/quote]

draga nesi, pročitaj prvo što oiše i Statutu Sveučilišta, a to je i dalje 3 plus 1 polaganje ispita. A skupljanje ECTS bodova je za ukupan broj položenih ispita, točno.

[quote]ukratko, stvari su se promijenile, pa ih ti prouci prije nego opet krenes sa svojim zakljuccima... [/quote]
nisu se promijenile tako kako ti misliš da jesu pa si ti malo prouči Statut Sveučilišta a ne da pričaš neistine ovdje, ovo ti govorim dobronamjerno, nemoj me tjerati da počnem citirati Statut jer nemam vremena sad, ali mogu i to ak baš inzistiraš, nakon ponedjeljka

[quote]da poksuaju utjecati na slaganje statuta sveucilista... a potom i slaganje statuta tvog faxa... [/quote]
Statut Sveučilšta je sasvim u redu i ovo o čemu tipričaš u njemu nigdje ne piše

ne mogu profesori uvjetovati davanje potpisa time da student prođe kolokvij koji je zapravo ispit ejr za izlazak na ispit preduvjet je poptis. Ako kolokvij poistovjećuju s ispitom, onda time potpis niti ne treba. Ako potpis treba, odna kolokvij ne može biti ispit.
A ispitni rokovi moraju ostati jer su Statutom zajamčeno pravo.
Kolokviji mogu biti samojedan način za polaganje ispita, nikako ne i jedini način.
No, prirodni fakulteti su malo zastranili u tome, ne samo PMF

A filozofski tek s onim da se ne može upisati drugi semestar ako nisi položio sve ispite iz prvog... ma gdje to piše u Statutu Sveučilišta? samo upis više godien se uvjetuje, ne i semestra.

To kažem samo kao primjer da se svašta radi i na društvenim faksovima...

pouka: nesi, pročitaj si Statut Sveučilišta u Zagrebu i prestani vrijeđati sve one koji ne dijele tvoje mišljenje
Nesi (napisa):
decec, ti si pao s marsa

molim moderatora da javno upozori nesi da ne vrijeđa korisnike foruma

Mod edit: Pa nije baš neka osobita uvreda, štoviše uobičajena fraza u kolokvijalnom govoru. Tako mislim da nema potrebe za javnom opomenom.

odgovor moderatoru: o tome može ako baš hoćeš sud odlučivati, a to da je to kolokvijalizam je nebitno jer su mnogi kolokvijalizmi uvrede.

Citat:
prvo molim te prouci statut sveucilista,

nesi, ajde ga prvo ti malo prouči jer u njemu jasno piše da studenti imaju pravo na ispitne rokove kao i do sada, a sve ove izmišljotine tipa obvezni kolokviji koje se mroa proći inače se pada godina su protivni Statutu Sveučilišta i time protupravni i bilo bi vrijeme da netko nešto učini u vezi s time.

Citat:
potom matematike... a onda pricaj sta bi trebalo biti... ok?


mislim da bi bilo nužno da svoj Statut uskladite sa Statutom Sveučilišta, ne znam tko vam je dao dopusnicu, očito nitko nije ni čitao te muljarije.

Citat:
uvjet sada nije 3+1 x 2 pa da letis van s faxa, vec ako ne polozis 30 ects bodova u dvije godine letis van...


draga nesi, pročitaj prvo što oiše i Statutu Sveučilišta, a to je i dalje 3 plus 1 polaganje ispita. A skupljanje ECTS bodova je za ukupan broj položenih ispita, točno.

Citat:
ukratko, stvari su se promijenile, pa ih ti prouci prije nego opet krenes sa svojim zakljuccima...

nisu se promijenile tako kako ti misliš da jesu pa si ti malo prouči Statut Sveučilišta a ne da pričaš neistine ovdje, ovo ti govorim dobronamjerno, nemoj me tjerati da počnem citirati Statut jer nemam vremena sad, ali mogu i to ak baš inzistiraš, nakon ponedjeljka

Citat:
da poksuaju utjecati na slaganje statuta sveucilista... a potom i slaganje statuta tvog faxa...

Statut Sveučilšta je sasvim u redu i ovo o čemu tipričaš u njemu nigdje ne piše

ne mogu profesori uvjetovati davanje potpisa time da student prođe kolokvij koji je zapravo ispit ejr za izlazak na ispit preduvjet je poptis. Ako kolokvij poistovjećuju s ispitom, onda time potpis niti ne treba. Ako potpis treba, odna kolokvij ne može biti ispit.
A ispitni rokovi moraju ostati jer su Statutom zajamčeno pravo.
Kolokviji mogu biti samojedan način za polaganje ispita, nikako ne i jedini način.
No, prirodni fakulteti su malo zastranili u tome, ne samo PMF

A filozofski tek s onim da se ne može upisati drugi semestar ako nisi položio sve ispite iz prvog... ma gdje to piše u Statutu Sveučilišta? samo upis više godien se uvjetuje, ne i semestra.

To kažem samo kao primjer da se svašta radi i na društvenim faksovima...

pouka: nesi, pročitaj si Statut Sveučilišta u Zagrebu i prestani vrijeđati sve one koji ne dijele tvoje mišljenje




Zadnja promjena: radijator; 17:23 sub, 17. 12. 2005; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 16:54 sub, 17. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="radijator"]ne mogu profesori uvjetovati davanje potpisa time da student prođe kolokvij[/quote]

Mogu. Probaj naci clanak iz Statuta u kojem pise da ne mogu.

[quote="radijator"]A ispitni rokovi moraju ostati jer su Statutom zajamčeno pravo.[/quote]

Citiram iz Statuta:

[quote="Clanak 72, stavak 2"]Ako se iz određenog predmeta provodi kontinuirana provjera znanja studenata tijekom semestra, sastavnice ne moraju imati navedene ispitne rokove te mogu definirati broj i raspored ispitnih rokova svojim općim aktom.[/quote]

Mi iz svega provodimo kontinuirane provjere znanja (zadace, blicevi, kolokviji). Drugi puta procitaj Statut prije nego sto se upustis u flejmanje.
radijator (napisa):
ne mogu profesori uvjetovati davanje potpisa time da student prođe kolokvij


Mogu. Probaj naci clanak iz Statuta u kojem pise da ne mogu.

radijator (napisa):
A ispitni rokovi moraju ostati jer su Statutom zajamčeno pravo.


Citiram iz Statuta:

Clanak 72, stavak 2 (napisa):
Ako se iz određenog predmeta provodi kontinuirana provjera znanja studenata tijekom semestra, sastavnice ne moraju imati navedene ispitne rokove te mogu definirati broj i raspored ispitnih rokova svojim općim aktom.


Mi iz svega provodimo kontinuirane provjere znanja (zadace, blicevi, kolokviji). Drugi puta procitaj Statut prije nego sto se upustis u flejmanje.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
radijator
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 08. 2005. (21:25:06)
Postovi: (34)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 17:04 sub, 17. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote]Mogu. Probaj naci clanak iz Statuta u kojem pise da ne mogu.[/quote]

ne mogu jer je potpis uvjet izlaska na ispit. a ne obratno. a to ti piše u Statutu.

[quote]Citiram iz Statuta:

[quote="Clanak 72, stavak 2"]Ako se iz određenog predmeta provodi kontinuirana provjera znanja studenata tijekom semestra, sastavnice ne moraju imati navedene ispitne rokove te mogu definirati broj i raspored ispitnih rokova svojim općim aktom.[/quote]

Mi iz svega provodimo kontinuirane provjere znanja (zadace, blicevi, kolokviji). Drugi puta procitaj Statut prije nego sto se upustis u flejmanje.[/quote][/quote]

da, to znači da sastavnica može definirati [b]druge [/b] ispitne rokove, a ne potpuno ih ukinuti! Statut PMF-a [b]nije[/b] defibnirao druge ispitne rokove, nego je prepisao ono što navodi Statut Sveučilišta. Dakle, onda mora i zadržati ispitne rokove iz Statuta Sveučilišta dok to ne promjeni.
Ovako je sve samovoljno i pravno neutemeljeno.
U Statutu PMF-a mora pisati da su ispitni rokovi kolokviji koji se održavaju svaki tjedan, dva, kad god i da drugih ispitnih rokova nema. E, da ste to napisali, to ne bi nikad prošlo odobrenje Senata i PMF ne bi dobio dopusnicu.
Ovako pokušavate mimoići zakon i Statut. A na štetu studenata koji su prelijeni valjda pročitati što piše u statutu.


ja ne flejmam nego iznosim činjenice
Citat:
Mogu. Probaj naci clanak iz Statuta u kojem pise da ne mogu.


ne mogu jer je potpis uvjet izlaska na ispit. a ne obratno. a to ti piše u Statutu.

Citat:
Citiram iz Statuta:

Clanak 72, stavak 2 (napisa):
Ako se iz određenog predmeta provodi kontinuirana provjera znanja studenata tijekom semestra, sastavnice ne moraju imati navedene ispitne rokove te mogu definirati broj i raspored ispitnih rokova svojim općim aktom.


Mi iz svega provodimo kontinuirane provjere znanja (zadace, blicevi, kolokviji). Drugi puta procitaj Statut prije nego sto se upustis u flejmanje.
[/quote]

da, to znači da sastavnica može definirati druge ispitne rokove, a ne potpuno ih ukinuti! Statut PMF-a nije defibnirao druge ispitne rokove, nego je prepisao ono što navodi Statut Sveučilišta. Dakle, onda mora i zadržati ispitne rokove iz Statuta Sveučilišta dok to ne promjeni.
Ovako je sve samovoljno i pravno neutemeljeno.
U Statutu PMF-a mora pisati da su ispitni rokovi kolokviji koji se održavaju svaki tjedan, dva, kad god i da drugih ispitnih rokova nema. E, da ste to napisali, to ne bi nikad prošlo odobrenje Senata i PMF ne bi dobio dopusnicu.
Ovako pokušavate mimoići zakon i Statut. A na štetu studenata koji su prelijeni valjda pročitati što piše u statutu.


ja ne flejmam nego iznosim činjenice


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 18:18 sub, 17. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="radijator"]ne mogu jer je potpis uvjet izlaska na ispit. a ne obratno. a to ti piše u Statutu.[/quote]

Tako je, potpis je uvjet izlaska na ispit. Svi studenti prve godine koji dobiju potpis na PMF-MO moci ce izaci na ispit. Samo sto im nece trebati jer ce vec imati i ocjenu.

Gdje pise da profesor ne moze potpis uvjetovati odredjenim brojem bodova na kolokviju? Ne vrdaj nego odgovori.

[quote="radijator"]da, to znači da sastavnica može definirati [b]druge [/b] ispitne rokove, a ne potpuno ih ukinuti![/quote]

Moze ih definirati, ali ne mora. Daj procitaj sto pise, evo ti jos jednom:

[quote="Clanak 72, stavak 2"]Ako se iz određenog predmeta provodi kontinuirana provjera znanja studenata tijekom semestra, sastavnice [b]ne moraju[/b] imati navedene ispitne rokove te [b]mogu[/b] definirati broj i raspored ispitnih rokova svojim općim aktom.[/quote]

[quote="radijator"]U Statutu PMF-a mora pisati da su ispitni rokovi kolokviji koji se održavaju svaki tjedan, dva, kad god i da drugih ispitnih rokova nema.[/quote]

Ispitnih rokova za pojedine kolegije ima i bit ce ih i nadalje. Na prvoj godini ih nema jer svi kolegiji provode kontinuiranu provjeru znanja. Besmisleno je u statutu nabrajati na koje se kolegije odnose ispitni rokovi, jer se kolegiji mijenjaju brze od statuta. A kolokviji nisu ispitni rokovi, nego su dio kontinuirane provjere znanja.
radijator (napisa):
ne mogu jer je potpis uvjet izlaska na ispit. a ne obratno. a to ti piše u Statutu.


Tako je, potpis je uvjet izlaska na ispit. Svi studenti prve godine koji dobiju potpis na PMF-MO moci ce izaci na ispit. Samo sto im nece trebati jer ce vec imati i ocjenu.

Gdje pise da profesor ne moze potpis uvjetovati odredjenim brojem bodova na kolokviju? Ne vrdaj nego odgovori.

radijator (napisa):
da, to znači da sastavnica može definirati druge ispitne rokove, a ne potpuno ih ukinuti!


Moze ih definirati, ali ne mora. Daj procitaj sto pise, evo ti jos jednom:

Clanak 72, stavak 2 (napisa):
Ako se iz određenog predmeta provodi kontinuirana provjera znanja studenata tijekom semestra, sastavnice ne moraju imati navedene ispitne rokove te mogu definirati broj i raspored ispitnih rokova svojim općim aktom.


radijator (napisa):
U Statutu PMF-a mora pisati da su ispitni rokovi kolokviji koji se održavaju svaki tjedan, dva, kad god i da drugih ispitnih rokova nema.


Ispitnih rokova za pojedine kolegije ima i bit ce ih i nadalje. Na prvoj godini ih nema jer svi kolegiji provode kontinuiranu provjeru znanja. Besmisleno je u statutu nabrajati na koje se kolegije odnose ispitni rokovi, jer se kolegiji mijenjaju brze od statuta. A kolokviji nisu ispitni rokovi, nego su dio kontinuirane provjere znanja.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
radijator
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 08. 2005. (21:25:06)
Postovi: (34)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 18:46 sub, 17. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]
Gdje pise da profesor ne moze potpis uvjetovati odredjenim brojem bodova na kolokviju? Ne vrdaj nego odgovori.[/quote]

ja tebe neću učiti matematici, fizici ili što si već završio, pa nemoj ni ti mene pravu, OK?

Osnovno je pravno pravilo da kad god se neka prava ograničavaju da se to mora napisati/prpisati, pa ono što ograničava nečija prava, odnosno nekome nameće neku obvezu, mora biti jasno napisano u pravnom propisu.
Tako bi neki profesor mogao reći da se za potpis mora napisati diplomski rad.
Dođe ti na isto. POTPIS je dokaz da je student ispunio sve svoje obveze iz tog predmeta i time ispunio preduvjete za izlazak na ispit. Budući da su ovi kolokviji, kako i sam kažeš, zapravo ISPIT, ne mogu biti uvjet za dobivanje potpisa.

[quote]Moze ih definirati, ali ne mora.[/quote]

to što si napisao znači ovo: ako se odluči za varijantu B onda vrijedi varijanta B, dakle, sastavnice mogu uvesti kolokvije i tada vrijede ti rokovi. ta rečenica je jedna rečenica i ne može se birati da pola rečenice želiš a pola ne želiš.
A ako i gledaš to na način kako ti kažeš, onda OPET vrijede rokovi iz Statuta, citirao sam gore gdje to piše, u Statutu PMF-a lijepo piše kad su ispitni rokovi. Zato jer neki drugi rokovi nisu propisano. Dakle, možete uvesti kolokvije koji su kao ispit, i tada možete, ali ne morate uvesti te nove rokove. AKo ne uvedete te kolokvije kao neke nove rokove, odna vrijede oni koji su propisani Statutom i Sveučilišta i PMF-a. Kužiš?


[quote]A kolokviji nisu ispitni rokovi, nego su dio kontinuirane provjere znanja.[/quote]

eto sam sebe pobijaš! Pogledaj onda što piše u Statutu... nakon kontinuirane provjere znanje slijedi završni ispit i na temelju svega toga se daje konačna ocjena.
Gdje je tu završni ispit?

[quote]Dopusnica je termin koji se odnosi na pojedini studij, a ne na fakultet, i ne izdaje se na temelju statuta. Pises gluposti o stvarima o kojima nemas pojma.[/quote]

istina to za dopusnicu, htio sam reći Tko vam je odobrio Statut,
Ali to sam napisao prije nego sam vidio da u Statutu PMF-a zaista sve piše u redu i u skladu sa Statutom Sveučilišta samo što nastavno osoblje samovoljno krši propise i uvodi neka nova pravila studiranja koja nigdje nisu napisana, dakle protupravna su.

I imam pojma o ovome, i te kako, izradio sam Statut jednog zagrebačkog fakulteta, kolega, pravnik sam i upoznat s ovom tematikom :)
dakle, uopće ne pišem gluposti i sve što kažem govorim na temelju argumenata, a ne na temelju nečega što mi je netko rekao i ne znam čega...
krcko (napisa):

Gdje pise da profesor ne moze potpis uvjetovati odredjenim brojem bodova na kolokviju? Ne vrdaj nego odgovori.


ja tebe neću učiti matematici, fizici ili što si već završio, pa nemoj ni ti mene pravu, OK?

Osnovno je pravno pravilo da kad god se neka prava ograničavaju da se to mora napisati/prpisati, pa ono što ograničava nečija prava, odnosno nekome nameće neku obvezu, mora biti jasno napisano u pravnom propisu.
Tako bi neki profesor mogao reći da se za potpis mora napisati diplomski rad.
Dođe ti na isto. POTPIS je dokaz da je student ispunio sve svoje obveze iz tog predmeta i time ispunio preduvjete za izlazak na ispit. Budući da su ovi kolokviji, kako i sam kažeš, zapravo ISPIT, ne mogu biti uvjet za dobivanje potpisa.

Citat:
Moze ih definirati, ali ne mora.


to što si napisao znači ovo: ako se odluči za varijantu B onda vrijedi varijanta B, dakle, sastavnice mogu uvesti kolokvije i tada vrijede ti rokovi. ta rečenica je jedna rečenica i ne može se birati da pola rečenice želiš a pola ne želiš.
A ako i gledaš to na način kako ti kažeš, onda OPET vrijede rokovi iz Statuta, citirao sam gore gdje to piše, u Statutu PMF-a lijepo piše kad su ispitni rokovi. Zato jer neki drugi rokovi nisu propisano. Dakle, možete uvesti kolokvije koji su kao ispit, i tada možete, ali ne morate uvesti te nove rokove. AKo ne uvedete te kolokvije kao neke nove rokove, odna vrijede oni koji su propisani Statutom i Sveučilišta i PMF-a. Kužiš?


Citat:
A kolokviji nisu ispitni rokovi, nego su dio kontinuirane provjere znanja.


eto sam sebe pobijaš! Pogledaj onda što piše u Statutu... nakon kontinuirane provjere znanje slijedi završni ispit i na temelju svega toga se daje konačna ocjena.
Gdje je tu završni ispit?

Citat:
Dopusnica je termin koji se odnosi na pojedini studij, a ne na fakultet, i ne izdaje se na temelju statuta. Pises gluposti o stvarima o kojima nemas pojma.


istina to za dopusnicu, htio sam reći Tko vam je odobrio Statut,
Ali to sam napisao prije nego sam vidio da u Statutu PMF-a zaista sve piše u redu i u skladu sa Statutom Sveučilišta samo što nastavno osoblje samovoljno krši propise i uvodi neka nova pravila studiranja koja nigdje nisu napisana, dakle protupravna su.

I imam pojma o ovome, i te kako, izradio sam Statut jednog zagrebačkog fakulteta, kolega, pravnik sam i upoznat s ovom tematikom Smile
dakle, uopće ne pišem gluposti i sve što kažem govorim na temelju argumenata, a ne na temelju nečega što mi je netko rekao i ne znam čega...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
radijator
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 08. 2005. (21:25:06)
Postovi: (34)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 18:47 sub, 17. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

i molim da mi prestanete davati pokude SAMO ZATO jer vam se ne sviđa to što ne dijelim vaše mišljenje.
znam da je jako iritantno ne biti u pravu...

mislim... možete, ak vas to veseli, al je malo djetinjasto.

Inače, dok sam pisao odgovor nestade zadnji odlomak gdje je krcko pravilno prigovorio mom pogrešnom spominjanju dopusnice, zajedno s njegovom napomenom da ne pišem gluposti o stvarima o kojim nemam pojma (objašnjavam zadnji dio mog posta da ne bi bilo zbunjenih)

PS vidim da su i pokude nestale... :)
i molim da mi prestanete davati pokude SAMO ZATO jer vam se ne sviđa to što ne dijelim vaše mišljenje.
znam da je jako iritantno ne biti u pravu...

mislim... možete, ak vas to veseli, al je malo djetinjasto.

Inače, dok sam pisao odgovor nestade zadnji odlomak gdje je krcko pravilno prigovorio mom pogrešnom spominjanju dopusnice, zajedno s njegovom napomenom da ne pišem gluposti o stvarima o kojim nemam pojma (objašnjavam zadnji dio mog posta da ne bi bilo zbunjenih)

PS vidim da su i pokude nestale... Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
filipnet
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 11. 2003. (01:17:46)
Postovi: (399)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
24 = 29 - 5
Lokacija: cvrsto na stolici

PostPostano: 20:46 sub, 17. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nenad"]
a i ono što država od nas traži - kraće prosječno vrijeme studiranja).

- Nenad[/quote]

da, to trazi, ali ja sam malo gledao novi program i skuzio da nakon 3 godine studija, koliko traje da postanes bakalar, kad ga zavrsis u biti nemozes nista raditi. barem sam tako ja to shvatio, ako sam ukrivu, neka me netko ispravi. ali moj je dojam da se mora ici do kraja po bolonji da se nesto moze raditi, tj. 3+2. Po cemu je to onda krace studiranje?? Koliko ja znam, vani se nakon 3 godine studija moze ici raditi, ako to zelis ili nastavis jos dvije godine studirat!
nenad (napisa):

a i ono što država od nas traži - kraće prosječno vrijeme studiranja).

- Nenad


da, to trazi, ali ja sam malo gledao novi program i skuzio da nakon 3 godine studija, koliko traje da postanes bakalar, kad ga zavrsis u biti nemozes nista raditi. barem sam tako ja to shvatio, ako sam ukrivu, neka me netko ispravi. ali moj je dojam da se mora ici do kraja po bolonji da se nesto moze raditi, tj. 3+2. Po cemu je to onda krace studiranje?? Koliko ja znam, vani se nakon 3 godine studija moze ici raditi, ako to zelis ili nastavis jos dvije godine studirat!



_________________
Dwarf Everything happens with a reason! Vidi me kako skaaaaaceeeem!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 22:09 sub, 17. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

@filipnet:

Rijec je o [b]prosjecnom[/b] vremenu studiranja.
Naime, ono je iznosilo 6 godina i kusur mjeseci, ne sjecam se tocno, po sluzbenim statistikama.

Nije nemoguce zavrsiti stari program studija u 4 god (+max 3 mjeseca), ali to samo rijetki i uspiju.

Po vrlo osobnom i nadasve skromnom misljenju, i 10 semestara premalo je da se od prosjecnog studenta stvori ozbiljan i "uporabljiv" matematicar (ne zbog studenta, vec zbog matematike i njene nepravedno zanemarene zahtijevnosti u usporedbi sa znanostima ciji studij traje dulje, kao npr. medicinom).

Nije nikakvo cudo da za [i]dobar[/i] posao treba nadici bakalarsku stepenicu. Za one koje, iz raznih razloga, to ne zele ili ne mogu treba se nadati da ce trziste rada ponuditi adekvatna zaposlenja, koja su dosad uglavnom popunjavali pocesto prekvalificirani inzenjeri.
@filipnet:

Rijec je o prosjecnom vremenu studiranja.
Naime, ono je iznosilo 6 godina i kusur mjeseci, ne sjecam se tocno, po sluzbenim statistikama.

Nije nemoguce zavrsiti stari program studija u 4 god (+max 3 mjeseca), ali to samo rijetki i uspiju.

Po vrlo osobnom i nadasve skromnom misljenju, i 10 semestara premalo je da se od prosjecnog studenta stvori ozbiljan i "uporabljiv" matematicar (ne zbog studenta, vec zbog matematike i njene nepravedno zanemarene zahtijevnosti u usporedbi sa znanostima ciji studij traje dulje, kao npr. medicinom).

Nije nikakvo cudo da za dobar posao treba nadici bakalarsku stepenicu. Za one koje, iz raznih razloga, to ne zele ili ne mogu treba se nadati da ce trziste rada ponuditi adekvatna zaposlenja, koja su dosad uglavnom popunjavali pocesto prekvalificirani inzenjeri.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Anđelčić
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 05. 2005. (16:57:50)
Postovi: (201)16
Sarma = la pohva - posuda
= 22 - 16

PostPostano: 22:22 sub, 17. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="venovako"] Za one koje, iz raznih razloga, to ne zele ili ne mogu treba se nadati da ce trziste rada ponuditi adekvatna zaposlenja, koja su dosad uglavnom popunjavali pocesto prekvalificirani inzenjeri.[/quote]
Vrlo zanimljivo. O kakvim se poslovima radilo?
venovako (napisa):
Za one koje, iz raznih razloga, to ne zele ili ne mogu treba se nadati da ce trziste rada ponuditi adekvatna zaposlenja, koja su dosad uglavnom popunjavali pocesto prekvalificirani inzenjeri.

Vrlo zanimljivo. O kakvim se poslovima radilo?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 23:25 sub, 17. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

@Anđelčić:

Npr. poslovi koji ukljucuju jednostavna kodiranja i administriranja manjih i srednjih IT sustava (Web, baze podataka i racunalna infrastruktura SOHO firmi); drzanje tecajeva u informatickim skolama i sl.

Takva i slicna zanimanja vrlo su korisna i trazena, a nerijetko i dobro placena, no dipl. ing. (odnosno mag. struke) matematika - racunarstvo [i]trebao bi[/i] raspolagati osnovnim vjestinama softverskog inzenjera (dizajn i integracija sustava, evaluacija novih tehnologija, procjena i planiranje sigurnosti...) udruzenih sa solidnim matematickim znanjem (algoritamska, numericka i podloga teorijskog racunarstva) za modeliranje problema te implementiranje matematicki cesto zahtjevnih jezgara ozbiljnih softverskih proizvoda.

Ukratko, dipl. ing. (mag. struke) matematika - racunarstvo mora biti bas to sto mu i titula veli: prvenstveno matematicar, s dubokim razumijevanjem racunarstva.

A sto ce bakalari biti... Treba se nadati da ce steci dovoljno temeljnih znanja da se mogu sami dodatno usmjeravati i prilagoditi trzistu. Npr. u informatizaciji drzavne uprave trebat ce strucnjaka svih iskustvenih i obrazovnih stupnjeva. Onaj bitan sloj implementacije, odrzavanja i obrazovanja krajnjih korisnika trazit ce upravo bakalarske profile.

Mozda bi neki primijenjeni matematicar i/ili statisticar mogao raspisati situaciju s gledista svog usmjerenja, u to se necu pacati. No, kako ovaj topic nije mjesto za detaljnije rasprave o ovoj temi, neka zainteresirani otvore novi, "kruh nas bakalarski" ili kako god. Mene se to ionako pretjerano ne tice...
@Anđelčić:

Npr. poslovi koji ukljucuju jednostavna kodiranja i administriranja manjih i srednjih IT sustava (Web, baze podataka i racunalna infrastruktura SOHO firmi); drzanje tecajeva u informatickim skolama i sl.

Takva i slicna zanimanja vrlo su korisna i trazena, a nerijetko i dobro placena, no dipl. ing. (odnosno mag. struke) matematika - racunarstvo trebao bi raspolagati osnovnim vjestinama softverskog inzenjera (dizajn i integracija sustava, evaluacija novih tehnologija, procjena i planiranje sigurnosti...) udruzenih sa solidnim matematickim znanjem (algoritamska, numericka i podloga teorijskog racunarstva) za modeliranje problema te implementiranje matematicki cesto zahtjevnih jezgara ozbiljnih softverskih proizvoda.

Ukratko, dipl. ing. (mag. struke) matematika - racunarstvo mora biti bas to sto mu i titula veli: prvenstveno matematicar, s dubokim razumijevanjem racunarstva.

A sto ce bakalari biti... Treba se nadati da ce steci dovoljno temeljnih znanja da se mogu sami dodatno usmjeravati i prilagoditi trzistu. Npr. u informatizaciji drzavne uprave trebat ce strucnjaka svih iskustvenih i obrazovnih stupnjeva. Onaj bitan sloj implementacije, odrzavanja i obrazovanja krajnjih korisnika trazit ce upravo bakalarske profile.

Mozda bi neki primijenjeni matematicar i/ili statisticar mogao raspisati situaciju s gledista svog usmjerenja, u to se necu pacati. No, kako ovaj topic nije mjesto za detaljnije rasprave o ovoj temi, neka zainteresirani otvore novi, "kruh nas bakalarski" ili kako god. Mene se to ionako pretjerano ne tice...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:35 sub, 17. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="radijator"][quote="Nesi"]decec, ti si pao s marsa[/quote]
molim moderatora da javno upozori nesi da ne vrijeđa korisnike foruma
...
mislim da bi bilo nužno da svoj Statut uskladite sa Statutom Sveučilišta, ne znam tko vam je dao dopusnicu, očito nitko nije ni čitao te muljarije.[/quote]

[color=darkred]Dakle, kad netko naglavce uleti u topic, s povrsnim komentarom iz kojeg je jasno da nije procitao ni jedan od valjda >100 postova na tu temu (u zadnjih par tjedana) i onda dobije komentar "pao s Marsa" - to je vrijedjanje. :-s

S druge strane, kad ti za Statut jednog fakulteta, koji je odobrilo Sveuciliste (jer pricas o Statutu PMFa) kazes da su to "muljarije", onda je to - sto? :grebgreb: Legitimna kritika?! :rotfl3:

IMO, moderator nije trebao reagirati, ali sada neka ostane. :roll: A ti, ubuduce, ako imas neki prigovor na moje moderatore, obrati se [b]MENI[/b] ili [b]STEELWORKERU[/b[, umjesto da tu izigravas nekog pravednika (oj tuge, ako te (i) taj naziv vrijedja).[/color] :evil:

[quote="radijator"][quote="krcko"]Citiram iz Statuta:
[quote="Clanak 72, stavak 2"]Ako se iz određenog predmeta provodi kontinuirana provjera znanja studenata tijekom semestra, sastavnice ne moraju imati navedene ispitne rokove te mogu definirati broj i raspored ispitnih rokova svojim općim aktom.[/quote]
Mi iz svega provodimo kontinuirane provjere znanja (zadace, blicevi, kolokviji). Drugi puta procitaj Statut prije nego sto se upustis u flejmanje.[/quote]
da, to znači da sastavnica može definirati [b]druge [/b] ispitne rokove, a ne potpuno ih ukinuti! Statut PMF-a [b]nije[/b] defibnirao druge ispitne rokove, nego je prepisao ono što navodi Statut Sveučilišta. Dakle, onda mora i zadržati ispitne rokove iz Statuta Sveučilišta dok to ne promjeni.[/quote]

Deklarirao si se kao pravnik... :? Ne znam kakva se matematika radi na Pravu, ali evo jedan [i]fresh info[/i]: [b]i nula je broj[/b]. :P Studenti Balkanje za vecinu kolegija imaju dva roka sa "zavrsnim ispitima"; za neke nemaju rokova, nego ocjenu dobiju kao rezultat kontinuirane provjere znanja. 8)

[quote="venovako"]Naime, ono je iznosilo 6 godina i kusur mjeseci, ne sjecam se tocno, po sluzbenim statistikama.[/quote]

Budimo precizni: u moje doba se pricalo da je prosjek oko 7.5 godina. 8)
radijator (napisa):
Nesi (napisa):
decec, ti si pao s marsa

molim moderatora da javno upozori nesi da ne vrijeđa korisnike foruma
...
mislim da bi bilo nužno da svoj Statut uskladite sa Statutom Sveučilišta, ne znam tko vam je dao dopusnicu, očito nitko nije ni čitao te muljarije.


Dakle, kad netko naglavce uleti u topic, s povrsnim komentarom iz kojeg je jasno da nije procitao ni jedan od valjda >100 postova na tu temu (u zadnjih par tjedana) i onda dobije komentar "pao s Marsa" - to je vrijedjanje. Eh?

S druge strane, kad ti za Statut jednog fakulteta, koji je odobrilo Sveuciliste (jer pricas o Statutu PMFa) kazes da su to "muljarije", onda je to - sto? Kotacici rade 100 na sat Legitimna kritika?! Rolling on the Floor, Laughing

IMO, moderator nije trebao reagirati, ali sada neka ostane. Rolling Eyes A ti, ubuduce, ako imas neki prigovor na moje moderatore, obrati se MENI ili STEELWORKERU[/b[, umjesto da tu izigravas nekog pravednika (oj tuge, ako te (i) taj naziv vrijedja). Evil or Very Mad

radijator (napisa):
krcko (napisa):
Citiram iz Statuta:
Clanak 72, stavak 2 (napisa):
Ako se iz određenog predmeta provodi kontinuirana provjera znanja studenata tijekom semestra, sastavnice ne moraju imati navedene ispitne rokove te mogu definirati broj i raspored ispitnih rokova svojim općim aktom.

Mi iz svega provodimo kontinuirane provjere znanja (zadace, blicevi, kolokviji). Drugi puta procitaj Statut prije nego sto se upustis u flejmanje.

da, to znači da sastavnica može definirati [b]druge
ispitne rokove, a ne potpuno ih ukinuti! Statut PMF-a nije defibnirao druge ispitne rokove, nego je prepisao ono što navodi Statut Sveučilišta. Dakle, onda mora i zadržati ispitne rokove iz Statuta Sveučilišta dok to ne promjeni.


Deklarirao si se kao pravnik... Confused Ne znam kakva se matematika radi na Pravu, ali evo jedan fresh info: i nula je broj. Razz Studenti Balkanje za vecinu kolegija imaju dva roka sa "zavrsnim ispitima"; za neke nemaju rokova, nego ocjenu dobiju kao rezultat kontinuirane provjere znanja. Cool

venovako (napisa):
Naime, ono je iznosilo 6 godina i kusur mjeseci, ne sjecam se tocno, po sluzbenim statistikama.


Budimo precizni: u moje doba se pricalo da je prosjek oko 7.5 godina. Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 23:40 sub, 17. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="radijator"]ja tebe neću učiti matematici, fizici ili što si već završio, pa nemoj ni ti mene pravu, OK?[/quote]

Gle, ne smeta mi sto imas drugaciji stav. Priznajem da me iritira nacin na koji pises, primjerice ovo gore. Nastojat cu smiriti strasti i argumentirano ti odgovoriti (onu zadnju recenicu "pises svari o kojima nemas pojma" iz predhodnog posta obrisao sam malo prije nego sto je osvanula u tvom quotu).

[quote="radijator"][quote="krcko"]
Gdje pise da profesor ne moze potpis uvjetovati odredjenim brojem bodova na kolokviju? Ne vrdaj nego odgovori.[/quote]

Osnovno je pravno pravilo da kad god se neka prava ograničavaju da se to mora napisati/prpisati, pa ono što ograničava nečija prava, odnosno nekome nameće neku obvezu, mora biti jasno napisano u pravnom propisu.[/quote]

Ne radi se o ogranicavanju prava. Na Matematickom odjelu vec je godinama praksa da pojedini kolegiji kao uvjet za potpis traze izlazak na kolokvij i/ili odredjen broj bodova. Jedina novost je pomicanje tog bodovnog praga do granice koja je ujedno minimum za prolaz, sto itekako ima smisla u sklopu Bolonjskih reformi.

Potpis je, kao sto si i sam napisao, dokaz da je student ispunio sve svoje obaveze u sklopu kolegija. Ako je obaveza odlazak na Velebit s asistentom i skupljanje nekih biljcica, to moze biti uvjet za potpis. Tesko da ce netko kao uvjet za potpis traziti diplomski rad, ali zasto ne bi trazio seminarski rad ili odrzano predavanje na neku temu. Postoje kolegiji na profesorskim smerovima koji se sastoje iskljucivo od toga da studenti drze predavanja na zadane teme. Ako ne odrzis predavanje, nije li logicno da ce ti se uskratiti potpis? Na vecini matematickih kolegija obaveza je rijesiti odredjen broj zadataka kroz domace zadace, bliceve i kolokvije i to je uvjet za potpis.

[quote="radijator"][quote]A kolokviji nisu ispitni rokovi, nego su dio kontinuirane provjere znanja.[/quote]

eto sam sebe pobijaš! Pogledaj onda što piše u Statutu... nakon kontinuirane provjere znanje slijedi završni ispit i na temelju svega toga se daje konačna ocjena.
Gdje je tu završni ispit?[/quote]

Ajde ti pogledaj sto pise u programima nasih studija koji su dobili dopusnicu, recimo za kolegij [url=http://www.math.hr/default.asp?gl=200508310000004]Elementarna matematika 1[/url]. Nakon rjesavanja zadaca i polozenih kolokvija slijedi zavrsni ispit, odrzat ce se u veljaci i bit ce usmenog oblika. Pismenih ispita za ovogodisnje studente nece biti, niti ih mora biti.

[quote="radijator"]Ali to sam napisao prije nego sam vidio da u Statutu PMF-a zaista sve piše u redu i u skladu sa Statutom Sveučilišta samo što nastavno osoblje samovoljno krši propise i uvodi neka nova pravila studiranja koja nigdje nisu napisana, dakle protupravna su.[/quote]

To sto nesto nisi procitao nije dokaz da nigdje nije napisano. [size=7]Da, iritantan si.[/size] :)

[quote="radijator"]I imam pojma o ovome, i te kako, izradio sam Statut jednog zagrebačkog fakulteta, kolega, pravnik sam i upoznat s ovom tematikom :)
dakle, uopće ne pišem gluposti i sve što kažem govorim na temelju argumenata, a ne na temelju nečega što mi je netko rekao i ne znam čega...[/quote]

Problem je u tome sto imas jako ograniceno iskustvo o tome kako izgleda studij na razlicitim fakultetima i u razlicitim strukama. Tumacis sve iz perspektive jednog fakulteta kojeg poznajes i zato dolazis do krivih zakljucaka. Naravno da ispitni rokovi na likovnoj ili glazbenoj akademiji nisu i ne mogu biti organizirani na isti nacin kao na PMF-u ili na pravnom faksu. To ne znaci da se tamo krsi Statut sveucilista.
radijator (napisa):
ja tebe neću učiti matematici, fizici ili što si već završio, pa nemoj ni ti mene pravu, OK?


Gle, ne smeta mi sto imas drugaciji stav. Priznajem da me iritira nacin na koji pises, primjerice ovo gore. Nastojat cu smiriti strasti i argumentirano ti odgovoriti (onu zadnju recenicu "pises svari o kojima nemas pojma" iz predhodnog posta obrisao sam malo prije nego sto je osvanula u tvom quotu).

radijator (napisa):
krcko (napisa):

Gdje pise da profesor ne moze potpis uvjetovati odredjenim brojem bodova na kolokviju? Ne vrdaj nego odgovori.


Osnovno je pravno pravilo da kad god se neka prava ograničavaju da se to mora napisati/prpisati, pa ono što ograničava nečija prava, odnosno nekome nameće neku obvezu, mora biti jasno napisano u pravnom propisu.


Ne radi se o ogranicavanju prava. Na Matematickom odjelu vec je godinama praksa da pojedini kolegiji kao uvjet za potpis traze izlazak na kolokvij i/ili odredjen broj bodova. Jedina novost je pomicanje tog bodovnog praga do granice koja je ujedno minimum za prolaz, sto itekako ima smisla u sklopu Bolonjskih reformi.

Potpis je, kao sto si i sam napisao, dokaz da je student ispunio sve svoje obaveze u sklopu kolegija. Ako je obaveza odlazak na Velebit s asistentom i skupljanje nekih biljcica, to moze biti uvjet za potpis. Tesko da ce netko kao uvjet za potpis traziti diplomski rad, ali zasto ne bi trazio seminarski rad ili odrzano predavanje na neku temu. Postoje kolegiji na profesorskim smerovima koji se sastoje iskljucivo od toga da studenti drze predavanja na zadane teme. Ako ne odrzis predavanje, nije li logicno da ce ti se uskratiti potpis? Na vecini matematickih kolegija obaveza je rijesiti odredjen broj zadataka kroz domace zadace, bliceve i kolokvije i to je uvjet za potpis.

radijator (napisa):
Citat:
A kolokviji nisu ispitni rokovi, nego su dio kontinuirane provjere znanja.


eto sam sebe pobijaš! Pogledaj onda što piše u Statutu... nakon kontinuirane provjere znanje slijedi završni ispit i na temelju svega toga se daje konačna ocjena.
Gdje je tu završni ispit?


Ajde ti pogledaj sto pise u programima nasih studija koji su dobili dopusnicu, recimo za kolegij Elementarna matematika 1. Nakon rjesavanja zadaca i polozenih kolokvija slijedi zavrsni ispit, odrzat ce se u veljaci i bit ce usmenog oblika. Pismenih ispita za ovogodisnje studente nece biti, niti ih mora biti.

radijator (napisa):
Ali to sam napisao prije nego sam vidio da u Statutu PMF-a zaista sve piše u redu i u skladu sa Statutom Sveučilišta samo što nastavno osoblje samovoljno krši propise i uvodi neka nova pravila studiranja koja nigdje nisu napisana, dakle protupravna su.


To sto nesto nisi procitao nije dokaz da nigdje nije napisano. Da, iritantan si. Smile

radijator (napisa):
I imam pojma o ovome, i te kako, izradio sam Statut jednog zagrebačkog fakulteta, kolega, pravnik sam i upoznat s ovom tematikom Smile
dakle, uopće ne pišem gluposti i sve što kažem govorim na temelju argumenata, a ne na temelju nečega što mi je netko rekao i ne znam čega...


Problem je u tome sto imas jako ograniceno iskustvo o tome kako izgleda studij na razlicitim fakultetima i u razlicitim strukama. Tumacis sve iz perspektive jednog fakulteta kojeg poznajes i zato dolazis do krivih zakljucaka. Naravno da ispitni rokovi na likovnoj ili glazbenoj akademiji nisu i ne mogu biti organizirani na isti nacin kao na PMF-u ili na pravnom faksu. To ne znaci da se tamo krsi Statut sveucilista.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
andreao
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 02. 2005. (12:08:18)
Postovi: (46F)16
Sarma = la pohva - posuda
35 = 192 - 157
Lokacija: SK

PostPostano: 9:29 pon, 19. 12. 2005    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jel možda netko zna gdje na našoj stranici piše koji se kolegiji nadovezuju na algebru, mat.an.,elem. i uur, jer nam je krcko rekao da bez položene em1 nemožemo izaći na la1 i em2, pa se to dalje nadovezuje sa još nekim predmetima. :lol:
Jel možda netko zna gdje na našoj stranici piše koji se kolegiji nadovezuju na algebru, mat.an.,elem. i uur, jer nam je krcko rekao da bez položene em1 nemožemo izaći na la1 i em2, pa se to dalje nadovezuje sa još nekim predmetima. Laughing


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan