Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

pitanja za Ivančicu i ostale iz SUMA(koji mogu odgovoriti)
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 8:09 pon, 5. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Raven"]Osobno smatram da postoji vec podosta dokaza o tome da sa proracunom nije sve u redu te da je napravljen mimo ocjena komisije. Kolega Bezjak tvrdi da to nije istina (dokazi su poslani na ovom forumu, te u audio snimci). Ali, iako mi je vec strpljenje sa uvjeravanjem definitivno na izmaku, jos uvijek razumijem Ivancicu da mu vjeruje, ukoliko kaze da mu nije imala razloga ne vjerovati do sada. [u]To je njezino pravo[/u].[/quote]

Raven, ja joj ne pokusavam osporiti to pravo. Napisao sam da sumnjam u njezinu dobronamjernost jer je u jednom postu sve forumase nazvala lascima (ovaj cas ne mogu naci, mozda je u medjuvremenu admin obrisao), a [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=569&start=74]ovdje[/url] neprijateljima. Da je tako nesto poslano anonimno obrisao bih post.

[quote="Raven"]Do tada [u]postujem Ivancicino misljenje[/u] i prihvacam diskusiju, te smatram da (iako, IMHO ludo hrabro :)) to sto ona radi zahtjeva prilicno uvjerenja, povjerenja i smjelosti, jer je sama napadnuta od svih ostalih na ovim forumima.[/quote]

Ajde pls pronadji mjesto gdje sam je ja napao.. u [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=569&start=6]jednom postu[/url] izrazio sam razocaranje sto nije objasnila teme SUMAinih projekata iako je obecala da ce odgovoriti na sva konkretna pitanja. Meni se cini daleko ostriji (u smislu manje opravdan) njezin odgovor kolegi s biologije koji je pokusao objasniti projekte svojeg odsjeka - upravo ono sto vec tjednima uzaludno molim SUMAnde.

[quote="Raven"]Isto vrijedi i za sve nas ostale. Ukoliko se pokaze da je natjecaj bio pravedno proveden, te da su zaista nefinancirani projekti bili losiji od financiranih, Petru Bezjaku se svi moraju ispricati, a citateljstvo foruma ce iduci puta znati da kada mi vicemo 'Vuk', vicemo bezveze (ukratko, sramota).[/quote]

Zbog cega smatras da bih se ja trebao ispricavati Petru Bezjaku? O njemu sam do sada napisao samo [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=507]jedan post[/url]. Napisao sam PROTIV zato sto je kao predsjednik SZ dodijelio 60000 kn SUMI, udruzi u kojoj je on sam tajnik i prema statutu raspolaze sredstvima. Bez obzira jesu li SUMAini projekti dobri ili losi to nije OK - ako nista drugo trebao je dati ostavku na mjesto tajnika SUME. [b]Sve[/b] ostalo sto sam pisao nije se ticalo P.B, nego drugih clanova SUME koje osobno poznajem i koji su me razocarali. S njima zelim razgovarati. Sa P.B, niti o P.B. ne zelim.

[quote="Raven"]Da zakljucim: Smatram da je Ivancica skepticna osoba i da [u]ima pravo[/u] imati svoje misljenje, u nedostatku argumenata kojima bi ga promjenili. Zbog toga sacekajmo sa karakterizacijama do raspleta, za nekoliko dana.[/quote]

Zasto svaku raspravu dozivljavas kao [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=507]"P.B, za ili protiv"[/url]. Taman da se pokaze kako je 100% postivano misljenje natjecajne komisije, taman da se komisija 100% drzala zacrtanih kriterija za ocjenjivanje projekata, svejedno nije OK da studenti matematike dobiju 35000 kn za nogomet, sah i plesanje (ne racunajuci "materijalne troskove" i ostalo), a studenti biologije 0 kn za mnoge bioloske projekte.
Raven (napisa):
Osobno smatram da postoji vec podosta dokaza o tome da sa proracunom nije sve u redu te da je napravljen mimo ocjena komisije. Kolega Bezjak tvrdi da to nije istina (dokazi su poslani na ovom forumu, te u audio snimci). Ali, iako mi je vec strpljenje sa uvjeravanjem definitivno na izmaku, jos uvijek razumijem Ivancicu da mu vjeruje, ukoliko kaze da mu nije imala razloga ne vjerovati do sada. To je njezino pravo.


Raven, ja joj ne pokusavam osporiti to pravo. Napisao sam da sumnjam u njezinu dobronamjernost jer je u jednom postu sve forumase nazvala lascima (ovaj cas ne mogu naci, mozda je u medjuvremenu admin obrisao), a ovdje neprijateljima. Da je tako nesto poslano anonimno obrisao bih post.

Raven (napisa):
Do tada postujem Ivancicino misljenje i prihvacam diskusiju, te smatram da (iako, IMHO ludo hrabro Smile) to sto ona radi zahtjeva prilicno uvjerenja, povjerenja i smjelosti, jer je sama napadnuta od svih ostalih na ovim forumima.


Ajde pls pronadji mjesto gdje sam je ja napao.. u jednom postu izrazio sam razocaranje sto nije objasnila teme SUMAinih projekata iako je obecala da ce odgovoriti na sva konkretna pitanja. Meni se cini daleko ostriji (u smislu manje opravdan) njezin odgovor kolegi s biologije koji je pokusao objasniti projekte svojeg odsjeka - upravo ono sto vec tjednima uzaludno molim SUMAnde.

Raven (napisa):
Isto vrijedi i za sve nas ostale. Ukoliko se pokaze da je natjecaj bio pravedno proveden, te da su zaista nefinancirani projekti bili losiji od financiranih, Petru Bezjaku se svi moraju ispricati, a citateljstvo foruma ce iduci puta znati da kada mi vicemo 'Vuk', vicemo bezveze (ukratko, sramota).


Zbog cega smatras da bih se ja trebao ispricavati Petru Bezjaku? O njemu sam do sada napisao samo jedan post. Napisao sam PROTIV zato sto je kao predsjednik SZ dodijelio 60000 kn SUMI, udruzi u kojoj je on sam tajnik i prema statutu raspolaze sredstvima. Bez obzira jesu li SUMAini projekti dobri ili losi to nije OK - ako nista drugo trebao je dati ostavku na mjesto tajnika SUME. Sve ostalo sto sam pisao nije se ticalo P.B, nego drugih clanova SUME koje osobno poznajem i koji su me razocarali. S njima zelim razgovarati. Sa P.B, niti o P.B. ne zelim.

Raven (napisa):
Da zakljucim: Smatram da je Ivancica skepticna osoba i da ima pravo imati svoje misljenje, u nedostatku argumenata kojima bi ga promjenili. Zbog toga sacekajmo sa karakterizacijama do raspleta, za nekoliko dana.


Zasto svaku raspravu dozivljavas kao "P.B, za ili protiv". Taman da se pokaze kako je 100% postivano misljenje natjecajne komisije, taman da se komisija 100% drzala zacrtanih kriterija za ocjenjivanje projekata, svejedno nije OK da studenti matematike dobiju 35000 kn za nogomet, sah i plesanje (ne racunajuci "materijalne troskove" i ostalo), a studenti biologije 0 kn za mnoge bioloske projekte.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Raven
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 05. 2003. (03:46:14)
Postovi: (2C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 8:34 pon, 5. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]
[quote="Raven"]Do tada [u]postujem Ivancicino misljenje[/u] i prihvacam diskusiju, te smatram da (iako, IMHO ludo hrabro :)) to sto ona radi zahtjeva prilicno uvjerenja, povjerenja i smjelosti, jer je sama napadnuta od svih ostalih na ovim forumima.[/quote]

Ajde pls pronadji mjesto gdje sam je ja napao.. u [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=569&start=6]jednom postu[/url] izrazio sam razocaranje sto nije objasnila teme SUMAinih projekata iako je obecala da ce odgovoriti na sva konkretna pitanja. Meni se cini daleko ostriji (u smislu manje opravdan) njezin odgovor kolegi s biologije koji je pokusao objasniti projekte svojeg odsjeka - upravo ono sto vec tjednima uzaludno molim SUMAnde.[/quote]

Pogresan odabir rijeci s moje strane (my bad) : htio sam reci da ivancica zastupa jedno objasnjenje o proracunu, dok 95% ostalih zastupa drugo, a ona raspravlja sa svima i unatoc svim objasnjenjima ne odustaje :shock: :).

[quote="krcko"][quote="Raven"]Da zakljucim: Smatram da je Ivancica skepticna osoba i da [u]ima pravo[/u] imati svoje misljenje, u nedostatku argumenata kojima bi ga promjenili. Zbog toga sacekajmo sa karakterizacijama do raspleta, za nekoliko dana.[/quote]

Zasto svaku raspravu dozivljavas kao [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=507]"P.B, za ili protiv"[/url]. [/quote]

Ajoj, sorry :oops:. Ja sam i mislio da je ovo ta tema. :oops: :oops: :oops:. Mozes cut-paste-ati moj post tamo ako zelis.

[quote="krcko"]
Taman da se pokaze kako je 100% postivano misljenje natjecajne komisije, taman da se komisija 100% drzala zacrtanih kriterija za ocjenjivanje projekata, svejedno nije OK da studenti matematike dobiju 35000 kn za nogomet, sah i plesanje (ne racunajuci "materijalne troskove" i ostalo), a studenti biologije 0 kn za mnoge bioloske projekte.[/quote]

100% se slazem s tobom.

U tom dijelu teksta sam zelio komentirao nekoliko postova o P.B.-u i o tome da li mu se vjeruje kada govori da je natjecaj u skladu sa komisijinim preporukama ili nije. Cak i da je komisija zaista donjela takve odluke, opet ne bi bilo opravdanja (tu se slazem), ali bi za to tada morala odgovarati prvenstveno komisija.

Ako hoces, mozes prebaciti moj post u "PB za ili protiv".
krcko (napisa):

Raven (napisa):
Do tada postujem Ivancicino misljenje i prihvacam diskusiju, te smatram da (iako, IMHO ludo hrabro Smile) to sto ona radi zahtjeva prilicno uvjerenja, povjerenja i smjelosti, jer je sama napadnuta od svih ostalih na ovim forumima.


Ajde pls pronadji mjesto gdje sam je ja napao.. u jednom postu izrazio sam razocaranje sto nije objasnila teme SUMAinih projekata iako je obecala da ce odgovoriti na sva konkretna pitanja. Meni se cini daleko ostriji (u smislu manje opravdan) njezin odgovor kolegi s biologije koji je pokusao objasniti projekte svojeg odsjeka - upravo ono sto vec tjednima uzaludno molim SUMAnde.


Pogresan odabir rijeci s moje strane (my bad) : htio sam reci da ivancica zastupa jedno objasnjenje o proracunu, dok 95% ostalih zastupa drugo, a ona raspravlja sa svima i unatoc svim objasnjenjima ne odustaje Shocked Smile.

krcko (napisa):
Raven (napisa):
Da zakljucim: Smatram da je Ivancica skepticna osoba i da ima pravo imati svoje misljenje, u nedostatku argumenata kojima bi ga promjenili. Zbog toga sacekajmo sa karakterizacijama do raspleta, za nekoliko dana.


Zasto svaku raspravu dozivljavas kao "P.B, za ili protiv".


Ajoj, sorry Embarassed. Ja sam i mislio da je ovo ta tema. Embarassed Embarassed Embarassed. Mozes cut-paste-ati moj post tamo ako zelis.

krcko (napisa):

Taman da se pokaze kako je 100% postivano misljenje natjecajne komisije, taman da se komisija 100% drzala zacrtanih kriterija za ocjenjivanje projekata, svejedno nije OK da studenti matematike dobiju 35000 kn za nogomet, sah i plesanje (ne racunajuci "materijalne troskove" i ostalo), a studenti biologije 0 kn za mnoge bioloske projekte.


100% se slazem s tobom.

U tom dijelu teksta sam zelio komentirao nekoliko postova o P.B.-u i o tome da li mu se vjeruje kada govori da je natjecaj u skladu sa komisijinim preporukama ili nije. Cak i da je komisija zaista donjela takve odluke, opet ne bi bilo opravdanja (tu se slazem), ali bi za to tada morala odgovarati prvenstveno komisija.

Ako hoces, mozes prebaciti moj post u "PB za ili protiv".


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ivancica
Gost





PostPostano: 10:49 pon, 5. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]

Ovo ti je već drugi ili treći put da [b]lažeš[/b] o ovome. :evil: :evil: :evil: SUMA je i prošle godine dobila hrpu para. Prošle godine je također SUMA bila [b]jedina[/b] udruga koja je dobila lovu za materijalne troškove!!! :twisted: Ustvari, možda i ne lažeš?? Možda ne znaš... Možda su podijelili sve bez tebe. Al ne brini, valjda te neće zaboraviti ove godine. :lol:
[/quote]

Ako je SUMA dobila pare (ili hrpu para) onda mora postojati dokaz za to. Dajte mi ga da vidim pa ću vjerovati!
I samo da se osvrnem na Krcka i druge koji smatraju da se moji postovi trebaju ignorirati. Zašto? Zato što se držim svoga kao pijan plota? Zato što me ne možete razuvjeriti svojim nedokazanim izjavama. Po meni su to samo priče, bajke za malu djecu. A to će i ostati sve dok ne vidim napismeno PRAVI PRAVCATI dokaz. Ono: rekla-kazala ne priznajem! Neću! Žao mi je ako vas to smeta...
A što se mog odgoja tiče, mislim da je skroz u redu. Smatram da su mi roditelji pomogli da se moja savjest sasvim pravilno izgradi. Bude mi žao svaki put kad nešto loše napravim, kad nekoga razočaram do koga mi je stalo, tri dana ne spavam... Uostalom, što vas briga kakva je moja savjest!
Htjeli ste rat, i evo vam ga!
Anonymous (napisa):


Ovo ti je već drugi ili treći put da lažeš o ovome. Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad SUMA je i prošle godine dobila hrpu para. Prošle godine je također SUMA bila jedina udruga koja je dobila lovu za materijalne troškove!!! Twisted Evil Ustvari, možda i ne lažeš?? Možda ne znaš... Možda su podijelili sve bez tebe. Al ne brini, valjda te neće zaboraviti ove godine. Laughing


Ako je SUMA dobila pare (ili hrpu para) onda mora postojati dokaz za to. Dajte mi ga da vidim pa ću vjerovati!
I samo da se osvrnem na Krcka i druge koji smatraju da se moji postovi trebaju ignorirati. Zašto? Zato što se držim svoga kao pijan plota? Zato što me ne možete razuvjeriti svojim nedokazanim izjavama. Po meni su to samo priče, bajke za malu djecu. A to će i ostati sve dok ne vidim napismeno PRAVI PRAVCATI dokaz. Ono: rekla-kazala ne priznajem! Neću! Žao mi je ako vas to smeta...
A što se mog odgoja tiče, mislim da je skroz u redu. Smatram da su mi roditelji pomogli da se moja savjest sasvim pravilno izgradi. Bude mi žao svaki put kad nešto loše napravim, kad nekoga razočaram do koga mi je stalo, tri dana ne spavam... Uostalom, što vas briga kakva je moja savjest!
Htjeli ste rat, i evo vam ga!


[Vrh]
Ivancica
Gost





PostPostano: 10:56 pon, 5. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

To se tebe Krcko ne tiče... nego onih koji se očito žele tući (verbalno).
To se tebe Krcko ne tiče... nego onih koji se očito žele tući (verbalno).


[Vrh]
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 11:54 pon, 5. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ivancica"]I samo da se osvrnem na Krcka i druge koji smatraju da se moji postovi trebaju ignorirati. Zašto? Zato što se držim svoga kao pijan plota? Zato što me ne možete razuvjeriti svojim nedokazanim izjavama.[/quote]

Ne, nego zato sto vrijedjas i izazivas svadje.

[quote="Ivancica"]Htjeli ste rat, i evo vam ga![/quote]

Zbog tvojeg odgovora Svarogu smatram da [b]ti[/b] zelis rat. Cime je to zasluzio? Zato sto je obrazlozio projekte biologa? Mislim da si [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=569&start=76]bas ovakav[/url] odgovor htjela (isto nije OK, trebao me poslusati i ignorirati te).

[quote="Ivancica"]To se tebe Krcko ne tiče... nego onih koji se očito žele tući (verbalno).[/quote]

Poslusat cu svoj vlastiti savjet i od sada ignorirati tvoje postove.

PS. Na hodniku cu te i dalje pozdravljati :wink:
Ivancica (napisa):
I samo da se osvrnem na Krcka i druge koji smatraju da se moji postovi trebaju ignorirati. Zašto? Zato što se držim svoga kao pijan plota? Zato što me ne možete razuvjeriti svojim nedokazanim izjavama.


Ne, nego zato sto vrijedjas i izazivas svadje.

Ivancica (napisa):
Htjeli ste rat, i evo vam ga!


Zbog tvojeg odgovora Svarogu smatram da ti zelis rat. Cime je to zasluzio? Zato sto je obrazlozio projekte biologa? Mislim da si bas ovakav odgovor htjela (isto nije OK, trebao me poslusati i ignorirati te).

Ivancica (napisa):
To se tebe Krcko ne tiče... nego onih koji se očito žele tući (verbalno).


Poslusat cu svoj vlastiti savjet i od sada ignorirati tvoje postove.

PS. Na hodniku cu te i dalje pozdravljati Wink



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 12:51 pon, 5. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]
Ne, nego zato sto vrijedjas i izazivas svadje.

Zbog tvojeg odgovora Svarogu smatram da [b]ti[/b] zelis rat. Cime je to zasluzio? Zato sto je obrazlozio projekte biologa? Mislim da si [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=569&start=76]bas ovakav[/url] odgovor htjela (isto nije OK, trebao me poslusati i ignorirati te).

Poslusat cu svoj vlastiti savjet i od sada ignorirati tvoje postove.

PS. Na hodniku cu te i dalje pozdravljati :wink:[/quote]

Ok! Od sada ću sve što napišem pokušati argumentirati citatima s Foruma, iz raznih dokumenata, novina, audio zapisa i sl.

[quote="Netko"]Ovo ti je već drugi ili treći put da lažeš o ovome. SUMA je i prošle godine dobila hrpu para. Prošle godine je također SUMA bila jedina udruga koja je dobila lovu za materijalne troškove!!! Ustvari, možda i ne lažeš?? Možda ne znaš... Možda su podijelili sve bez tebe. Al ne brini, valjda te neće zaboraviti ove godine. [/quote]

Ovo je jedna opužba koja je iznesena bez dokaza. Ako mene tražite da potkrijepim svaku svoju izjavu, onda i ja smijem to očekivati od vas.
Nije se rat odnosio na Svaroga, nego na ovakve (oprostite na izrazu) uljeze, koji ulijeću i bubnu ovako nešto pa ostanu živi. Nemam ništa protiv Svarogovog izlaganja. Krcko, krivo si me razumio. Dapače. Neka iznese. Ja sam svoje argumente iznijela. Možda jesam koristila povišeni ton, ali ne s namjerom da potičem svađu.

[quote="Ivančica"][b]Shvaćam da me svi doživljavate kao neprijatelja, ali šta ja tu mogu. I ja vas tak doživljavam. [/b][/quote]

Da, ovo sam napisala, ali nisam mislila na neprijatelje u smislu: kad te se dočepam, ubit ću te, nego u verbalom smislu. Svatko od nas ima svoje stavove i ima se pravo boriti za njih. Ja se za svoje borim. Borite se i vi.
Koliko je puta meni moja mama rekla kad bi se naljutila na mene: Počupat ću ti svu kosu, pretući ću te na mrtvo ime, zaklat ću te (malo karikiram :-) nije moja mama tako loša). Ali ona to nije ozbiljno mislila nego je to rekla u žaru ljutnje, razočaranja u mene i sl. Neću je se zbog toga odreći i ignorirati njezine buduće riječi.

Krcko, žao mi je što si se razočarao u meni, ali isto kao i kolegi Steelworkeru, reći ću i tebi: ne donosite zaključke dok ne vidite sve dokaze, dok ne saznate namjere i jedne i druge strane. Možete se na [b]mene[/b] ljutiti, možete me i ignorirati. U cijeloj toj priči nisam važna ja.
Ali ja sam ta koja se pojavljuje ovdje na Forumu. No to ne znači da smijete donositi zaključke o cijeloj SUMAi na temelju mojih izjava. To su [b]moje[/b] izjave. Barem, velika većina njih. Ja nisam sveznalica. Još uvijek učim. Ne znam sve pojmove, ne znam sve zakone, ne znam što se smije a što ne. Ali znam što je u skladu s mojom savjesti, a što nije. Eto, toliko.

Uskoro ću dobiti i tu audio snimku o kojoj svi pričate...
krcko (napisa):

Ne, nego zato sto vrijedjas i izazivas svadje.

Zbog tvojeg odgovora Svarogu smatram da ti zelis rat. Cime je to zasluzio? Zato sto je obrazlozio projekte biologa? Mislim da si bas ovakav odgovor htjela (isto nije OK, trebao me poslusati i ignorirati te).

Poslusat cu svoj vlastiti savjet i od sada ignorirati tvoje postove.

PS. Na hodniku cu te i dalje pozdravljati Wink


Ok! Od sada ću sve što napišem pokušati argumentirati citatima s Foruma, iz raznih dokumenata, novina, audio zapisa i sl.

Netko (napisa):
Ovo ti je već drugi ili treći put da lažeš o ovome. SUMA je i prošle godine dobila hrpu para. Prošle godine je također SUMA bila jedina udruga koja je dobila lovu za materijalne troškove!!! Ustvari, možda i ne lažeš?? Možda ne znaš... Možda su podijelili sve bez tebe. Al ne brini, valjda te neće zaboraviti ove godine.


Ovo je jedna opužba koja je iznesena bez dokaza. Ako mene tražite da potkrijepim svaku svoju izjavu, onda i ja smijem to očekivati od vas.
Nije se rat odnosio na Svaroga, nego na ovakve (oprostite na izrazu) uljeze, koji ulijeću i bubnu ovako nešto pa ostanu živi. Nemam ništa protiv Svarogovog izlaganja. Krcko, krivo si me razumio. Dapače. Neka iznese. Ja sam svoje argumente iznijela. Možda jesam koristila povišeni ton, ali ne s namjerom da potičem svađu.

Ivančica (napisa):
Shvaćam da me svi doživljavate kao neprijatelja, ali šta ja tu mogu. I ja vas tak doživljavam.


Da, ovo sam napisala, ali nisam mislila na neprijatelje u smislu: kad te se dočepam, ubit ću te, nego u verbalom smislu. Svatko od nas ima svoje stavove i ima se pravo boriti za njih. Ja se za svoje borim. Borite se i vi.
Koliko je puta meni moja mama rekla kad bi se naljutila na mene: Počupat ću ti svu kosu, pretući ću te na mrtvo ime, zaklat ću te (malo karikiram Smile nije moja mama tako loša). Ali ona to nije ozbiljno mislila nego je to rekla u žaru ljutnje, razočaranja u mene i sl. Neću je se zbog toga odreći i ignorirati njezine buduće riječi.

Krcko, žao mi je što si se razočarao u meni, ali isto kao i kolegi Steelworkeru, reći ću i tebi: ne donosite zaključke dok ne vidite sve dokaze, dok ne saznate namjere i jedne i druge strane. Možete se na mene ljutiti, možete me i ignorirati. U cijeloj toj priči nisam važna ja.
Ali ja sam ta koja se pojavljuje ovdje na Forumu. No to ne znači da smijete donositi zaključke o cijeloj SUMAi na temelju mojih izjava. To su moje izjave. Barem, velika većina njih. Ja nisam sveznalica. Još uvijek učim. Ne znam sve pojmove, ne znam sve zakone, ne znam što se smije a što ne. Ali znam što je u skladu s mojom savjesti, a što nije. Eto, toliko.

Uskoro ću dobiti i tu audio snimku o kojoj svi pričate...



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Svarog
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 05. 2003. (19:46:15)
Postovi: (10)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: to se i ja pitam

PostPostano: 19:46 pon, 5. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ivančica"]
Krcko, žao mi je što si se razočarao u meni, ali isto kao i kolegi Steelworkeru, reći ću i tebi: ne donosite zaključke dok ne vidite sve dokaze, dok ne saznate namjere i jedne i druge strane. Možete se na [b]mene[/b] ljutiti, možete me i ignorirati. U cijeloj toj priči nisam važna ja. Ali ja sam ta koja se pojavljuje ovdje na Forumu. No to ne znači da smijete donositi zaključke o cijeloj SUMAi na temelju mojih izjava. To su [b]moje[/b] izjave. Barem, velika većina njih.
[/quote]
Ali [b]ti jesi [/b] vazna jer si ti [b] jedina [/b] iz SUME koja sudjeluje u ovoj raspravi (svaka cast). Jedino [b]ti [/b] imas vezu sa sefovima SUME ovdje, jer, ocito, oni se ne javljaju na mailove drugih (oun diskusiju o kruskama i jabukama ne smatram necim ozbiljnim, moje misljenje o tome mozes naci na jednom od mojih postova na forumu[url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=4302&highlight=#4302] ovdje [/url]. I bas zato se svaka tvoja rijec sa velikom paznjom cita.
Osim toga [b]ti[/b] si ovdje [b] jedina [/b] koja zastupa drugacije misljenje od vecine (i to je tvoje pravo). Ti trebas objasnit drugima da ono sto ti zastupas je ispravno (mislim da Petar Bezjak o tome zna vise, pa ga mozes pitat za savjet) i bas zato sto si [b] u manjini [/b] trebas biti jako dobra, 2x bolja od svih ostalih.
Ja sam nesto napisao o projektima za koje znam sa biologije. Jos nista nisam procitao o sadrzaju SUMinih projekata. Rekla si da se danas moze doci u sobu 102 i pogledat projekte i prokomentirat ih (super stvar sto si to omogucila!). Sad ja cekam (posto nisam mogao osobno otici tamo u to vrijeme) da netko tko je vidio te projekte napise nesto o njima.

Isto tako cekam da ocjene komisije za evaluaciju budu objavljene. Zalosno je sto ih nije objavio SZ vec moraju na ovakav nacin izlazit u javnost. Sto ako te ocjene nisu u skladu sa onim sto je Petar Bezjak rekao na sjednici i ako su stvarno projekti sa visim ocjenama dobili 0 kuna (ne tvrdim sa 100% sigurnoscu da je tako, ali sumnjam da je jer zasto bi inace se ti podaci tajili)? Tek ce te onda ljudi pocet napadat (iako vjerujem da ce admin sve neutemeljene napade obrisat asap, jer oni kvare diskusiju). Nemoj onda mislit da smo svi mi neprijatelji. Mozda stvarno nesto nije u redu sa nacinom na koji je novac podijeljen i nije sramota to priznat kad se vide svi dokazi.
Cinjenica je isto da SUMA [b] nece [/b] dobit 60 000kn jer je natjecaj ponisten. Uskoro je novi natjecaj i mozte prijavit svoje projekte. Znam da te to uopce ne veseli, ali ni mene ne veseli cinjenica da [b] niti jedan studentski znanstveni projekt[/b] na Prirodoslovno-[b]znanstvenom[/b] fakultetu nije dobio novce od [b]Studentskog[/b] Zbora u natjecaju za koji je, smatram, odgovoran predsjednik SZ-a, Petar Bezjak.

[quote="Ivančica"]
Uskoro ću dobiti i tu audio snimku o kojoj svi pričate...[/quote]
Hvala! :P
Ivančica (napisa):

Krcko, žao mi je što si se razočarao u meni, ali isto kao i kolegi Steelworkeru, reći ću i tebi: ne donosite zaključke dok ne vidite sve dokaze, dok ne saznate namjere i jedne i druge strane. Možete se na mene ljutiti, možete me i ignorirati. U cijeloj toj priči nisam važna ja. Ali ja sam ta koja se pojavljuje ovdje na Forumu. No to ne znači da smijete donositi zaključke o cijeloj SUMAi na temelju mojih izjava. To su moje izjave. Barem, velika većina njih.

Ali ti jesi vazna jer si ti jedina iz SUME koja sudjeluje u ovoj raspravi (svaka cast). Jedino ti imas vezu sa sefovima SUME ovdje, jer, ocito, oni se ne javljaju na mailove drugih (oun diskusiju o kruskama i jabukama ne smatram necim ozbiljnim, moje misljenje o tome mozes naci na jednom od mojih postova na forumu ovdje . I bas zato se svaka tvoja rijec sa velikom paznjom cita.
Osim toga ti si ovdje jedina koja zastupa drugacije misljenje od vecine (i to je tvoje pravo). Ti trebas objasnit drugima da ono sto ti zastupas je ispravno (mislim da Petar Bezjak o tome zna vise, pa ga mozes pitat za savjet) i bas zato sto si u manjini trebas biti jako dobra, 2x bolja od svih ostalih.
Ja sam nesto napisao o projektima za koje znam sa biologije. Jos nista nisam procitao o sadrzaju SUMinih projekata. Rekla si da se danas moze doci u sobu 102 i pogledat projekte i prokomentirat ih (super stvar sto si to omogucila!). Sad ja cekam (posto nisam mogao osobno otici tamo u to vrijeme) da netko tko je vidio te projekte napise nesto o njima.

Isto tako cekam da ocjene komisije za evaluaciju budu objavljene. Zalosno je sto ih nije objavio SZ vec moraju na ovakav nacin izlazit u javnost. Sto ako te ocjene nisu u skladu sa onim sto je Petar Bezjak rekao na sjednici i ako su stvarno projekti sa visim ocjenama dobili 0 kuna (ne tvrdim sa 100% sigurnoscu da je tako, ali sumnjam da je jer zasto bi inace se ti podaci tajili)? Tek ce te onda ljudi pocet napadat (iako vjerujem da ce admin sve neutemeljene napade obrisat asap, jer oni kvare diskusiju). Nemoj onda mislit da smo svi mi neprijatelji. Mozda stvarno nesto nije u redu sa nacinom na koji je novac podijeljen i nije sramota to priznat kad se vide svi dokazi.
Cinjenica je isto da SUMA nece dobit 60 000kn jer je natjecaj ponisten. Uskoro je novi natjecaj i mozte prijavit svoje projekte. Znam da te to uopce ne veseli, ali ni mene ne veseli cinjenica da niti jedan studentski znanstveni projekt na Prirodoslovno-znanstvenom fakultetu nije dobio novce od Studentskog Zbora u natjecaju za koji je, smatram, odgovoran predsjednik SZ-a, Petar Bezjak.

Ivančica (napisa):

Uskoro ću dobiti i tu audio snimku o kojoj svi pričate...

Hvala! Razz


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 22:22 pon, 5. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Svarog"]Ja sam nesto napisao o projektima za koje znam sa biologije. Jos nista nisam procitao o sadrzaju SUMinih projekata. Rekla si da se danas moze doci u sobu 102 i pogledat projekte i prokomentirat ih (super stvar sto si to omogucila!). Sad ja cekam (posto nisam mogao osobno otici tamo u to vrijeme) da netko tko je vidio te projekte napise nesto o njima.[/quote]
Kad sam to rekla? Možda si krivo shvatio. To je bilo prošli ponedjeljak i to nisam napisala ja nego Anamari. Negdje na forumu su Krcko i Vsego napisali što su vidjeli.

[quote="Svarog"]
Isto tako cekam da ocjene komisije za evaluaciju budu objavljene. Zalosno je sto ih nije objavio SZ vec moraju na ovakav nacin izlazit u javnost. Sto ako te ocjene nisu u skladu sa onim sto je Petar Bezjak rekao na sjednici i ako su stvarno projekti sa visim ocjenama dobili 0 kuna (ne tvrdim sa 100% sigurnoscu da je tako, ali sumnjam da je jer zasto bi inace se ti podaci tajili)? Tek ce te onda ljudi pocet napadat (iako vjerujem da ce admin sve neutemeljene napade obrisat asap, jer oni kvare diskusiju). Nemoj onda mislit da smo svi mi neprijatelji. Mozda stvarno nesto nije u redu sa nacinom na koji je novac podijeljen i nije sramota to priznat kad se vide svi dokazi.
[/quote]

Danas sam vidjela Bezjaka. Rekao je da su te ocjene u ministarstvu i da je to u biti tajni podatak. [b]Koliko sam ja shvatila[/b], morate ih tamo ići tražiti.
Mislim da je zakonski sve u redu. Jedino ostaje ono moralno pitanje: [i]Zašto smo mi dobili nula, a on 60000?[/i] A o tome ja ne mogu ništa puno reći osim svojeg mišljenja kojeg svi znamo.

[quote="Svarog"]
Cinjenica je isto da SUMA [b] nece [/b] dobit 60 000kn jer je natjecaj ponisten. Uskoro je novi natjecaj i mozte prijavit svoje projekte. Znam da te to uopce ne veseli, ali ni mene ne veseli cinjenica da [b] niti jedan studentski znanstveni projekt[/b] na Prirodoslovno-[b]znanstvenom[/b] fakultetu nije dobio novce od [b]Studentskog[/b] Zbora u natjecaju za koji je, smatram, odgovoran predsjednik SZ-a, Petar Bezjak.
[/quote]
I o tom je bilo riječi. Argument je bi tipa: "Ne daju se novci za znanstvene projekte, nego studentske". Vjerojatno je komisija utvrdila ([b]moje mišljenje[/b]) da su ti projekti prestručni, a premalo studentski.

[quote="Ivančica"]
Uskoro ću dobiti i tu audio snimku o kojoj svi pričate...[/quote]
[quote="Svarog"]Hvala! :P[/quote]

Zašto hvala? Govorim o onoj snimci sa sjednice koja se može skinuti sa neta. Ja imam doma slabu mašinu, pa čekam da mi to jedan kolega skine.
Nadam se da ovaj moj post nije djelovao prenapadački. Trudim se! :wink: :oops:
Svarog (napisa):
Ja sam nesto napisao o projektima za koje znam sa biologije. Jos nista nisam procitao o sadrzaju SUMinih projekata. Rekla si da se danas moze doci u sobu 102 i pogledat projekte i prokomentirat ih (super stvar sto si to omogucila!). Sad ja cekam (posto nisam mogao osobno otici tamo u to vrijeme) da netko tko je vidio te projekte napise nesto o njima.

Kad sam to rekla? Možda si krivo shvatio. To je bilo prošli ponedjeljak i to nisam napisala ja nego Anamari. Negdje na forumu su Krcko i Vsego napisali što su vidjeli.

Svarog (napisa):

Isto tako cekam da ocjene komisije za evaluaciju budu objavljene. Zalosno je sto ih nije objavio SZ vec moraju na ovakav nacin izlazit u javnost. Sto ako te ocjene nisu u skladu sa onim sto je Petar Bezjak rekao na sjednici i ako su stvarno projekti sa visim ocjenama dobili 0 kuna (ne tvrdim sa 100% sigurnoscu da je tako, ali sumnjam da je jer zasto bi inace se ti podaci tajili)? Tek ce te onda ljudi pocet napadat (iako vjerujem da ce admin sve neutemeljene napade obrisat asap, jer oni kvare diskusiju). Nemoj onda mislit da smo svi mi neprijatelji. Mozda stvarno nesto nije u redu sa nacinom na koji je novac podijeljen i nije sramota to priznat kad se vide svi dokazi.


Danas sam vidjela Bezjaka. Rekao je da su te ocjene u ministarstvu i da je to u biti tajni podatak. Koliko sam ja shvatila, morate ih tamo ići tražiti.
Mislim da je zakonski sve u redu. Jedino ostaje ono moralno pitanje: Zašto smo mi dobili nula, a on 60000? A o tome ja ne mogu ništa puno reći osim svojeg mišljenja kojeg svi znamo.

Svarog (napisa):

Cinjenica je isto da SUMA nece dobit 60 000kn jer je natjecaj ponisten. Uskoro je novi natjecaj i mozte prijavit svoje projekte. Znam da te to uopce ne veseli, ali ni mene ne veseli cinjenica da niti jedan studentski znanstveni projekt na Prirodoslovno-znanstvenom fakultetu nije dobio novce od Studentskog Zbora u natjecaju za koji je, smatram, odgovoran predsjednik SZ-a, Petar Bezjak.

I o tom je bilo riječi. Argument je bi tipa: "Ne daju se novci za znanstvene projekte, nego studentske". Vjerojatno je komisija utvrdila (moje mišljenje) da su ti projekti prestručni, a premalo studentski.

Ivančica (napisa):

Uskoro ću dobiti i tu audio snimku o kojoj svi pričate...

Svarog (napisa):
Hvala! Razz


Zašto hvala? Govorim o onoj snimci sa sjednice koja se može skinuti sa neta. Ja imam doma slabu mašinu, pa čekam da mi to jedan kolega skine.
Nadam se da ovaj moj post nije djelovao prenapadački. Trudim se! Wink Embarassed



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Raven
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 05. 2003. (03:46:14)
Postovi: (2C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 22:48 pon, 5. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ivančica"]
I o tom je bilo riječi. Argument je bi tipa: "Ne daju se novci za znanstvene projekte, nego studentske". Vjerojatno je komisija utvrdila ([b]moje mišljenje[/b]) da su ti projekti prestručni, a premalo studentski.
[/quote]

Mislim da tu grijesis. Ako dobro razumijem, tvoj je argument ukoliko se pojavi student sa odlicnom idejom za projekat da je jos premlad da se tako ozbiljno ponasa?

Studenti studiraju [u]bas zato[/u] kako bi naucili i usavrsili vjestine struke. Samo zato studente financiraju porezni obveznici. Samo zato se dobiva jeftina prehrana i stan i besplatan studij, jer se smatra da ce struka koju ce studenti nauciti isplatiti subvenciju koju drzava na njih trosi. [b]Cilj[/b] je da student postane strucan. Studentski projekat moze biti 'prestrucan' isto toliko koliko trkac u atletici moze trcati 'prebrzo'.

Jer sto je onda, po tvom misljenju, 'studentski' projekat?
Ivančica (napisa):

I o tom je bilo riječi. Argument je bi tipa: "Ne daju se novci za znanstvene projekte, nego studentske". Vjerojatno je komisija utvrdila (moje mišljenje) da su ti projekti prestručni, a premalo studentski.


Mislim da tu grijesis. Ako dobro razumijem, tvoj je argument ukoliko se pojavi student sa odlicnom idejom za projekat da je jos premlad da se tako ozbiljno ponasa?

Studenti studiraju bas zato kako bi naucili i usavrsili vjestine struke. Samo zato studente financiraju porezni obveznici. Samo zato se dobiva jeftina prehrana i stan i besplatan studij, jer se smatra da ce struka koju ce studenti nauciti isplatiti subvenciju koju drzava na njih trosi. Cilj je da student postane strucan. Studentski projekat moze biti 'prestrucan' isto toliko koliko trkac u atletici moze trcati 'prebrzo'.

Jer sto je onda, po tvom misljenju, 'studentski' projekat?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 22:56 pon, 5. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="natječaj"]Natječajem se neće financirati:
1. Programi športskih udruga, strukovnih udruga i ostalih čija se djelatnost financira po zasebnim propisima u Republici Hrvatskoj (imaju zasebnu poziciju u državnom proračunu)
2. Programi koji nisu rezultat studentskih aktivnosti i nisu bazirani na dragovoljnom radu
3. a) Studentske Brucošijade i zabave
[b]b) Odlazak na stručne prakse [/b]
c) Nabava nastavne opreme i pomagala [/quote]

Ne kažem da je tako ali to je moje mišljenje zašto komisija nije smatrala da taj projekt zadovoljava kriterije natječaja. Možda je smatrala da to previše sliči na stručnu praksu....
natječaj (napisa):
Natječajem se neće financirati:
1. Programi športskih udruga, strukovnih udruga i ostalih čija se djelatnost financira po zasebnim propisima u Republici Hrvatskoj (imaju zasebnu poziciju u državnom proračunu)
2. Programi koji nisu rezultat studentskih aktivnosti i nisu bazirani na dragovoljnom radu
3. a) Studentske Brucošijade i zabave
b) Odlazak na stručne prakse
c) Nabava nastavne opreme i pomagala


Ne kažem da je tako ali to je moje mišljenje zašto komisija nije smatrala da taj projekt zadovoljava kriterije natječaja. Možda je smatrala da to previše sliči na stručnu praksu....



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Svarog
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 05. 2003. (19:46:15)
Postovi: (10)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: to se i ja pitam

PostPostano: 23:24 pon, 5. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ivančica"][quote="Svarog"]Ja sam nesto napisao o projektima za koje znam sa biologije. Jos nista nisam procitao o sadrzaju SUMinih projekata. Rekla si da se danas moze doci u sobu 102 i pogledat projekte i prokomentirat ih (super stvar sto si to omogucila!). Sad ja cekam (posto nisam mogao osobno otici tamo u to vrijeme) da netko tko je vidio te projekte napise nesto o njima.[/quote]
Kad sam to rekla? Možda si krivo shvatio. To je bilo prošli ponedjeljak i to nisam napisala ja nego Anamari. Negdje na forumu su Krcko i Vsego napisali što su vidjeli.
[/quote]
Sorry, mora da sam pobrkao loncice. :oops:

[quote="Ivančica"]
Danas sam vidjela Bezjaka. Rekao je da su te ocjene u ministarstvu i da je to u biti tajni podatak. [b]Koliko sam ja shvatila[/b], morate ih tamo ići tražiti.
Mislim da je zakonski sve u redu. Jedino ostaje ono moralno pitanje: [i]Zašto smo mi dobili nula, a on 60000?[/i] A o tome ja ne mogu ništa puno reći osim svojeg mišljenja kojeg svi znamo.
[/quote]

A sto je veliki car :o) bio prezauzet svojim poslovima da skokne do ministarstva i pobere jedan primjerak tih ocjena pa da to objavi i cijela kuca sretna? Jer ako se to [b]jedino[/b] moze dobit iz ministarstva, a neki ga ljudi vec [b]imaju[/b], onda to znaci da nije bas tako jako tajan da ga on ne bi mogao dobit.

[quote="Ivančica"]
I o tom je bilo riječi. Argument je bi tipa: "Ne daju se novci za znanstvene projekte, nego studentske". Vjerojatno je komisija utvrdila ([b]moje mišljenje[/b]) da su ti projekti prestručni, a premalo studentski.
[/quote]
S ovim se ne mogu slozit, jer ako oni stvarno smatraju da [b] su svi [/b] strucni projekti prestrucni onda smo tu komisiju mogli zamijenit sa hrpicom djecice iz nizih razreda osnovne skole kojima je sve osim sporta prestrucno :lol: . Al opet, to su sve i moja i tvoja nagadjanja, kad se rezultati objave vidjet ce se.

[quote="Ivančica"]
Zašto hvala? Govorim o onoj snimci sa sjednice koja se može skinuti sa neta. Ja imam doma slabu mašinu, pa čekam da mi to jedan kolega skine.
Nadam se da ovaj moj post nije djelovao prenapadački. Trudim se! :wink: :oops:[/quote]
Ok sad sam ja zbunjen... Nama ne treba snimka 2. sjednice, to mozemo sami nabavit kliknuvsi [url=http://www.fizika.org/stuzbor/audio/index.php] ovdje [/url]. Mislio sam da ces nam nabavit snimku 3. sjednice (onu sa ministrom) jer te to netko pitao jel nam mozes nabavit.
Al ok, kuzim to je bila zatvorena sjednica, [b] tajna [/b] etc. pa to ne mozemo mi dobit na uvid.
Ivančica (napisa):
Svarog (napisa):
Ja sam nesto napisao o projektima za koje znam sa biologije. Jos nista nisam procitao o sadrzaju SUMinih projekata. Rekla si da se danas moze doci u sobu 102 i pogledat projekte i prokomentirat ih (super stvar sto si to omogucila!). Sad ja cekam (posto nisam mogao osobno otici tamo u to vrijeme) da netko tko je vidio te projekte napise nesto o njima.

Kad sam to rekla? Možda si krivo shvatio. To je bilo prošli ponedjeljak i to nisam napisala ja nego Anamari. Negdje na forumu su Krcko i Vsego napisali što su vidjeli.

Sorry, mora da sam pobrkao loncice. Embarassed

Ivančica (napisa):

Danas sam vidjela Bezjaka. Rekao je da su te ocjene u ministarstvu i da je to u biti tajni podatak. Koliko sam ja shvatila, morate ih tamo ići tražiti.
Mislim da je zakonski sve u redu. Jedino ostaje ono moralno pitanje: Zašto smo mi dobili nula, a on 60000? A o tome ja ne mogu ništa puno reći osim svojeg mišljenja kojeg svi znamo.


A sto je veliki car Big nose bio prezauzet svojim poslovima da skokne do ministarstva i pobere jedan primjerak tih ocjena pa da to objavi i cijela kuca sretna? Jer ako se to jedino moze dobit iz ministarstva, a neki ga ljudi vec imaju, onda to znaci da nije bas tako jako tajan da ga on ne bi mogao dobit.

Ivančica (napisa):

I o tom je bilo riječi. Argument je bi tipa: "Ne daju se novci za znanstvene projekte, nego studentske". Vjerojatno je komisija utvrdila (moje mišljenje) da su ti projekti prestručni, a premalo studentski.

S ovim se ne mogu slozit, jer ako oni stvarno smatraju da su svi strucni projekti prestrucni onda smo tu komisiju mogli zamijenit sa hrpicom djecice iz nizih razreda osnovne skole kojima je sve osim sporta prestrucno Laughing . Al opet, to su sve i moja i tvoja nagadjanja, kad se rezultati objave vidjet ce se.

Ivančica (napisa):

Zašto hvala? Govorim o onoj snimci sa sjednice koja se može skinuti sa neta. Ja imam doma slabu mašinu, pa čekam da mi to jedan kolega skine.
Nadam se da ovaj moj post nije djelovao prenapadački. Trudim se! Wink Embarassed

Ok sad sam ja zbunjen... Nama ne treba snimka 2. sjednice, to mozemo sami nabavit kliknuvsi ovdje . Mislio sam da ces nam nabavit snimku 3. sjednice (onu sa ministrom) jer te to netko pitao jel nam mozes nabavit.
Al ok, kuzim to je bila zatvorena sjednica, tajna etc. pa to ne mozemo mi dobit na uvid.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Raven
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 05. 2003. (03:46:14)
Postovi: (2C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:28 pon, 5. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ivančica"]Ne kažem da je tako ali to je moje mišljenje zašto komisija nije smatrala da taj projekt zadovoljava kriterije natječaja. Možda je smatrala da to previše sliči na stručnu praksu....[/quote]

Molim te da definiras "stručnu praksu".

Ja pod strucnom praksom smatram odlaske npr. u neku firmu vezanu uz struku koji su [u]obavezan dio nastavnog programa[/u].

Ukoliko pogledas ostale odredbe, to se uklapa u njih, jer je namjera 'pravilnikodavca' bila ne financirati obaveznu nastavu i, khem, zabavu.
Ivančica (napisa):
Ne kažem da je tako ali to je moje mišljenje zašto komisija nije smatrala da taj projekt zadovoljava kriterije natječaja. Možda je smatrala da to previše sliči na stručnu praksu....


Molim te da definiras "stručnu praksu".

Ja pod strucnom praksom smatram odlaske npr. u neku firmu vezanu uz struku koji su obavezan dio nastavnog programa.

Ukoliko pogledas ostale odredbe, to se uklapa u njih, jer je namjera 'pravilnikodavca' bila ne financirati obaveznu nastavu i, khem, zabavu.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ljuta trava
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 05. 2003. (20:13:56)
Postovi: (2)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 23:39 pon, 5. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ivančica"]Možda je smatrala da to previše sliči na stručnu praksu....[/quote]

Ajmo ne vrijeđat inteligenciju jadnih ljudi. Zna se šta je stručna praksa. A ipak su to 2 prorektora i, "možemo reć, što se tiče gospodarstva drugi čovjek u državi".

S druge strane, ako pak i jesu pogriješili, opet je za to krivo vodstvo SZ-a. Jer oni su birali komisiju.
Ivančica (napisa):
Možda je smatrala da to previše sliči na stručnu praksu....


Ajmo ne vrijeđat inteligenciju jadnih ljudi. Zna se šta je stručna praksa. A ipak su to 2 prorektora i, "možemo reć, što se tiče gospodarstva drugi čovjek u državi".

S druge strane, ako pak i jesu pogriješili, opet je za to krivo vodstvo SZ-a. Jer oni su birali komisiju.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Svarog
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 05. 2003. (19:46:15)
Postovi: (10)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: to se i ja pitam

PostPostano: 23:47 pon, 5. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ivančica"]
Danas sam vidjela Bezjaka. Rekao je da su te ocjene u ministarstvu i da je to u biti tajni podatak. [b]Koliko sam ja shvatila[/b], morate ih tamo ići tražiti. [/quote]

Sorry sto se opet vracam na ovo, al mi je bas sad palo na pamet. Pa Bezjak mora imat te papire jer je to medju ostalim bila i osnova po kojoj su se dijelili novci. Tako je bar tvrdio na sjednici (znam da nisi slusala sjednicu, al pliz vjeruj mi ovo). Sad kaze da je to u ministarstvu? Dal to znaci da je on imao te papire kad je dodjelivao pare, a onda ih vratio ministarstvu pa sad samo ministarstvo ima te papire i oni su tajni? A isto to ministarstvo je ukinulo natjecaj SZ-a za kojeg se on zalaze i za kojeg bi mu bas ti papiri trebali biti najjaci argument? Da sam ja u takvoj situaciji, te bi ocjene vec odavno bile objavljene.

/me is confused :?
Ivančica (napisa):

Danas sam vidjela Bezjaka. Rekao je da su te ocjene u ministarstvu i da je to u biti tajni podatak. Koliko sam ja shvatila, morate ih tamo ići tražiti.


Sorry sto se opet vracam na ovo, al mi je bas sad palo na pamet. Pa Bezjak mora imat te papire jer je to medju ostalim bila i osnova po kojoj su se dijelili novci. Tako je bar tvrdio na sjednici (znam da nisi slusala sjednicu, al pliz vjeruj mi ovo). Sad kaze da je to u ministarstvu? Dal to znaci da je on imao te papire kad je dodjelivao pare, a onda ih vratio ministarstvu pa sad samo ministarstvo ima te papire i oni su tajni? A isto to ministarstvo je ukinulo natjecaj SZ-a za kojeg se on zalaze i za kojeg bi mu bas ti papiri trebali biti najjaci argument? Da sam ja u takvoj situaciji, te bi ocjene vec odavno bile objavljene.

/me is confused Confused


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 0:00 uto, 6. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Uistinu nemam pojma tko sve ima te papire. A Bezjaka ću opet vidjet tek valjda za tjedan dana. I to, ako.
Petar Bezjak je čovjek koji skoro pa da nema vremena otići na WC (sorry na izrazu), a kamoli trčati vamo-tamo kako bi vama odgovorio na sva pitanja. Kad bi zastao i svima vama odgovorio na pitanje, ne bi nigdje stigao, niti išta postigao, a onda bi ga opet napali kako to nije napravio!
Mislim da će kolega Steelworker bolje ispričati što ja tu meljem, jer je to upravo dio razgovora koji je on danas vodio s Bezjakom (odnosno obrnuto :-))
Uistinu nemam pojma tko sve ima te papire. A Bezjaka ću opet vidjet tek valjda za tjedan dana. I to, ako.
Petar Bezjak je čovjek koji skoro pa da nema vremena otići na WC (sorry na izrazu), a kamoli trčati vamo-tamo kako bi vama odgovorio na sva pitanja. Kad bi zastao i svima vama odgovorio na pitanje, ne bi nigdje stigao, niti išta postigao, a onda bi ga opet napali kako to nije napravio!
Mislim da će kolega Steelworker bolje ispričati što ja tu meljem, jer je to upravo dio razgovora koji je on danas vodio s Bezjakom (odnosno obrnuto Smile)



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 0:08 uto, 6. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Svarog"][quote="Ivančica"][quote="Svarog"]Ja sam nesto napisao o projektima za koje znam sa biologije. Jos nista nisam procitao o sadrzaju SUMinih projekata. Rekla si da se danas moze doci u sobu 102 i pogledat projekte i prokomentirat ih (super stvar sto si to omogucila!). Sad ja cekam (posto nisam mogao osobno otici tamo u to vrijeme) da netko tko je vidio te projekte napise nesto o njima.[/quote]
Kad sam to rekla? Možda si krivo shvatio. To je bilo prošli ponedjeljak i to nisam napisala ja nego Anamari. Negdje na forumu su Krcko i Vsego napisali što su vidjeli.[/quote]
Sorry, mora da sam pobrkao loncice. :oops:[/quote]

Da podsjetim: Ivancica je objavila [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=596]Poziv na sjednicu Velikog Vijeća[/url] koja je [b]trebala biti[/b] 5.5.2003., ali je zbog problema u dogovaranju ispala tjedan dana kasnije, dakle 12.5.2003.

To si vjerojatno pomijesao s Anamarijinim pozivom na koji smo se Krcko i ja odazvali. Njegovi odgovori su dostupni [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=569&start=53]ovdje[/url], a moji [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=569&start=42]ovdje[/url] (isti topic, samo je moj post bio malo prije Krckovog).

Nadam se da je ovo bar malo pomoglo... :)
Svarog (napisa):
Ivančica (napisa):
Svarog (napisa):
Ja sam nesto napisao o projektima za koje znam sa biologije. Jos nista nisam procitao o sadrzaju SUMinih projekata. Rekla si da se danas moze doci u sobu 102 i pogledat projekte i prokomentirat ih (super stvar sto si to omogucila!). Sad ja cekam (posto nisam mogao osobno otici tamo u to vrijeme) da netko tko je vidio te projekte napise nesto o njima.

Kad sam to rekla? Možda si krivo shvatio. To je bilo prošli ponedjeljak i to nisam napisala ja nego Anamari. Negdje na forumu su Krcko i Vsego napisali što su vidjeli.

Sorry, mora da sam pobrkao loncice. Embarassed


Da podsjetim: Ivancica je objavila Poziv na sjednicu Velikog Vijeća koja je trebala biti 5.5.2003., ali je zbog problema u dogovaranju ispala tjedan dana kasnije, dakle 12.5.2003.

To si vjerojatno pomijesao s Anamarijinim pozivom na koji smo se Krcko i ja odazvali. Njegovi odgovori su dostupni ovdje, a moji ovdje (isti topic, samo je moj post bio malo prije Krckovog).

Nadam se da je ovo bar malo pomoglo... Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 0:30 uto, 6. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ivančica"]
Mislim da će kolega Steelworker bolje ispričati što ja tu meljem, jer je to upravo dio razgovora koji je on danas vodio s Bezjakom (odnosno obrnuto :-))[/quote]

Opa!!! Možda zato Steelworkera nema danas. Bilo je lagano pranje mozga? Da neće možda i mišljenje promijenit.

Zezam se naravno. :wink: Ja vjerujem u Steelworkera, bio je do sada dosljedan i pravedan.

Nadam se da nije pao pod loš utjecaj. I nadam se da će nas izvijestiti o razgovoru ako nije bio previše intiman i ako se dogodilo nešto što bi moglo zanimati širu studentsku populaciju.
Ivančica (napisa):

Mislim da će kolega Steelworker bolje ispričati što ja tu meljem, jer je to upravo dio razgovora koji je on danas vodio s Bezjakom (odnosno obrnuto Smile)


Opa!!! Možda zato Steelworkera nema danas. Bilo je lagano pranje mozga? Da neće možda i mišljenje promijenit.

Zezam se naravno. Wink Ja vjerujem u Steelworkera, bio je do sada dosljedan i pravedan.

Nadam se da nije pao pod loš utjecaj. I nadam se da će nas izvijestiti o razgovoru ako nije bio previše intiman i ako se dogodilo nešto što bi moglo zanimati širu studentsku populaciju.


[Vrh]
hopla
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 05. 2003. (03:01:17)
Postovi: (49)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 1:29 uto, 6. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ivančica"]Danas sam vidjela Bezjaka. Rekao je da su te ocjene u ministarstvu i da je to u biti tajni podatak. [/quote]

U biti :D
MZT ne misli tako, a bogami ni meni nije jasno zašto (ZAŠTO?!) bi ti podaci bili tajna.

npr. u natječaju MZT se prediviđa ovako:
[b]Članak 7.
Odluke i procjene projekata objav­ljuju se na javnom web-u Ministarstva znanosti i tehnologije.[/b]

Tko zna, da se prethodno povela rasprava o nacinu provedbe natjecaja barem u Skupstini SZ-a (da ni ne spominjem mogucnost da se konzultira zainteresirane udruge i druge pojedince), mozda bi i studenti odlucili provesti [b]transparentan[/b] natječaj.

Mislim - why not?!!
Ivančica (napisa):
Danas sam vidjela Bezjaka. Rekao je da su te ocjene u ministarstvu i da je to u biti tajni podatak.


U biti Very Happy
MZT ne misli tako, a bogami ni meni nije jasno zašto (ZAŠTO?!) bi ti podaci bili tajna.

npr. u natječaju MZT se prediviđa ovako:
Članak 7.
Odluke i procjene projekata objav­ljuju se na javnom web-u Ministarstva znanosti i tehnologije.


Tko zna, da se prethodno povela rasprava o nacinu provedbe natjecaja barem u Skupstini SZ-a (da ni ne spominjem mogucnost da se konzultira zainteresirane udruge i druge pojedince), mozda bi i studenti odlucili provesti transparentan natječaj.

Mislim - why not?!!


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
hopla
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 05. 2003. (03:01:17)
Postovi: (49)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 1:48 uto, 6. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ivančica"]Kad bi zastao i svima vama odgovorio na pitanje, ne bi nigdje stigao, niti išta postigao, a onda bi ga opet napali kako to nije napravio![/quote]

Pa ne mora on, Ivančice. On je predsjednik, ali njih ima 6 koji su u predsjedništvu. Imaju i glasnogovornicu i Odbor za odnose s javnošću. Imaju dvije tajnice.
Nije ovo bitka "svi protv Bezjaka", no ipak - on je preuzeo odgovornost, pa se zato njegovo ime toliko spominje. Po mojem mišljenu odgovorni su i članovi Predsjedništva, a na svoj način i članovi skupštine. Pero je svojevoljno tamo preuzeo glavnu ulogu, pa ga tretiramo kao glavnog glumca. Iako iza filma stoji puno više ljudi od jednog malog Bezjaka.
Ivančica (napisa):
Kad bi zastao i svima vama odgovorio na pitanje, ne bi nigdje stigao, niti išta postigao, a onda bi ga opet napali kako to nije napravio!


Pa ne mora on, Ivančice. On je predsjednik, ali njih ima 6 koji su u predsjedništvu. Imaju i glasnogovornicu i Odbor za odnose s javnošću. Imaju dvije tajnice.
Nije ovo bitka "svi protv Bezjaka", no ipak - on je preuzeo odgovornost, pa se zato njegovo ime toliko spominje. Po mojem mišljenu odgovorni su i članovi Predsjedništva, a na svoj način i članovi skupštine. Pero je svojevoljno tamo preuzeo glavnu ulogu, pa ga tretiramo kao glavnog glumca. Iako iza filma stoji puno više ljudi od jednog malog Bezjaka.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 2:13 uto, 6. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anonymous"]Opa!!! Možda zato Steelworkera nema danas. [/quote]

Ma to i mene zanima, vidim da je online ali odgovor se ne pojavljuje. :?:
Anonymous (napisa):
Opa!!! Možda zato Steelworkera nema danas.


Ma to i mene zanima, vidim da je online ali odgovor se ne pojavljuje. Question


[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeće
Stranica 5 / 6.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan