Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Kartanje i hazardne igre u prostorijama fakulteta
Idite na 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 1:25 sri, 4. 1. 2006    Naslov: Kartanje i hazardne igre u prostorijama fakulteta Citirajte i odgovorite

[color=darkred][b]admin edit:[/b] Splitano [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=43543#43543]odavde[/url].[/color]

[quote="steelworker"]Err, ja opet partibrejker :oops:, ali.. kartanje je zabranjeno u obrazovnim ustanovama, mislim i u svim javnim. Pise u nekom zakonu... Necu ti ga sad citirat, al cu ga stavit u bazu zakona na nasem site-u. ;) :PPPP[/quote]

zabranjeno je kartati u lovu, pričo sam ja sa policijom i tako su mi rekli, jer kartanje koje nije u lovu nemože bit kazneno dijelo, a ako u zakonu RH piše drukčije onda policajci ili lažu ili neznaju zakon, nemože nam se kartanje zabranit to je način socijalizacije i očuvanja primorskih običaja u kontinentalnim krajevima...
admin edit: Splitano odavde.

steelworker (napisa):
Err, ja opet partibrejker Embarassed, ali.. kartanje je zabranjeno u obrazovnim ustanovama, mislim i u svim javnim. Pise u nekom zakonu... Necu ti ga sad citirat, al cu ga stavit u bazu zakona na nasem site-u. Wink Blaeh!


zabranjeno je kartati u lovu, pričo sam ja sa policijom i tako su mi rekli, jer kartanje koje nije u lovu nemože bit kazneno dijelo, a ako u zakonu RH piše drukčije onda policajci ili lažu ili neznaju zakon, nemože nam se kartanje zabranit to je način socijalizacije i očuvanja primorskih običaja u kontinentalnim krajevima...



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 2:11 sri, 4. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Frka je sto mozete kartati "za lovu" i pamtiti koliko tko duguje, pa isplate obaviti naknadno, "po skrivecki" ili tako nekako... :?

[quote="[url=http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/1993/0574.htm]Krivični zakon Republike Hrvatske[/url]"]Hazardna igra

Članak 205.

(1) Tko obrtimice igra hazardnu igru ili tko mami druge na takvu igru, kaznit će se novčanom kaznom ili zatvorom do jedne godine.

(2) Kaznom iz stavka 1. ovoga članka kaznit će se tko neovlašteno za nagradu stavlja na raspolaganje prostorije za hazardnu igru ili na drugi način za nagradu omogućava hazardnu igru.

(3) Tko se pri hazardnoj igri posluži lažnim kartama ili drugom obmanom, kaznit će se zatvorom od jedne godine do pet godina i novčanom kaznom.

(4) Kaznom iz stavka 3. ovoga članka kaznit će se tko igra hazardnu igru ili omogućava takvu igru s osobom za koju zna ili je mogao znati da je do novca za igru došla izvršenjem krivičnog djela.

(5) Predmeti hazardne igre, kao i novac zatečen pri takvoj igri oduzet će se.[/quote]

Ostaje pomalo nejasno sto je to "hazardna igra". :? To nisam uspio naci u Zakonu, no na nekoliko "nesluzbenih" mjesta sam nasao da je to sinonim za "igre na srecu" i sl., tj. da neme veze s time je l' za novac ili ne. :|

U svakom slucaju, ovo gore je [b]krivicni[/b] zakon, a odgovornost lezi i na onima koji igraju i na onima koji su odgovorni za prostoriju. :? Nisam siguran da Predstavnici imaju veliku zelju negdje dokazivati da prostoriju odrzavaju besplatno, tj. ne "za nagradu" (koja, btw, moze biti i nematerijalna, a takodjer se "nagradom" moze smatrati i novac koji bi SZ trebao dobivati za troskove te prostorije). :(

[b]Moj osobni stav[/b] je da kartanje bas i nije primjereno akademskoj zajednici (osim, mozda, [url=http://www.logicmazes.com/games/eleusis.html]Eleusisa[/url], no tesko je provjeriti sto netko igra :().

Socijalizirajte se uz Go ili neku slicnu igru! :D
Frka je sto mozete kartati "za lovu" i pamtiti koliko tko duguje, pa isplate obaviti naknadno, "po skrivecki" ili tako nekako... Confused

Krivični zakon Republike Hrvatske (napisa):
Hazardna igra

Članak 205.

(1) Tko obrtimice igra hazardnu igru ili tko mami druge na takvu igru, kaznit će se novčanom kaznom ili zatvorom do jedne godine.

(2) Kaznom iz stavka 1. ovoga članka kaznit će se tko neovlašteno za nagradu stavlja na raspolaganje prostorije za hazardnu igru ili na drugi način za nagradu omogućava hazardnu igru.

(3) Tko se pri hazardnoj igri posluži lažnim kartama ili drugom obmanom, kaznit će se zatvorom od jedne godine do pet godina i novčanom kaznom.

(4) Kaznom iz stavka 3. ovoga članka kaznit će se tko igra hazardnu igru ili omogućava takvu igru s osobom za koju zna ili je mogao znati da je do novca za igru došla izvršenjem krivičnog djela.

(5) Predmeti hazardne igre, kao i novac zatečen pri takvoj igri oduzet će se.


Ostaje pomalo nejasno sto je to "hazardna igra". Confused To nisam uspio naci u Zakonu, no na nekoliko "nesluzbenih" mjesta sam nasao da je to sinonim za "igre na srecu" i sl., tj. da neme veze s time je l' za novac ili ne. Neutral

U svakom slucaju, ovo gore je krivicni zakon, a odgovornost lezi i na onima koji igraju i na onima koji su odgovorni za prostoriju. Confused Nisam siguran da Predstavnici imaju veliku zelju negdje dokazivati da prostoriju odrzavaju besplatno, tj. ne "za nagradu" (koja, btw, moze biti i nematerijalna, a takodjer se "nagradom" moze smatrati i novac koji bi SZ trebao dobivati za troskove te prostorije). Sad

Moj osobni stav je da kartanje bas i nije primjereno akademskoj zajednici (osim, mozda, Eleusisa, no tesko je provjeriti sto netko igra Sad).

Socijalizirajte se uz Go ili neku slicnu igru! Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Iki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 08. 2003. (22:43:04)
Postovi: (AA)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 2
Lokacija: Drzim se susedovog plota

PostPostano: 10:05 sri, 4. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="steelworker"]

Err, ja opet partibrejker :oops:, ali.. kartanje je zabranjeno u obrazovnim ustanovama, mislim i u svim javnim. [/quote]

Nama je uvijek ravnatelj u srednjoj branio kartanje,a kad bi ulovio prijestupnike oda bi bilo razgovora.

Trebam se pohvaliti da je Topic vec urodio plodom. Jos jucer sam se dogovorio s Morpheus da mu urucim neke skripte i vjezbe :wink:
steelworker (napisa):


Err, ja opet partibrejker Embarassed, ali.. kartanje je zabranjeno u obrazovnim ustanovama, mislim i u svim javnim.


Nama je uvijek ravnatelj u srednjoj branio kartanje,a kad bi ulovio prijestupnike oda bi bilo razgovora.

Trebam se pohvaliti da je Topic vec urodio plodom. Jos jucer sam se dogovorio s Morpheus da mu urucim neke skripte i vjezbe Wink



_________________
Idu dva vektora ulicom jedan padne i skalarni produkt je nula.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 10:59 sri, 4. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Ostaje pomalo nejasno sto je to "hazardna igra". :? To nisam uspio naci u Zakonu, no na nekoliko "nesluzbenih" mjesta sam nasao da je to sinonim za "igre na srecu" i sl., tj. da neme veze s time je l' za novac ili ne. :| [/quote]

po mojem poznavanju hrvatskog jezika karte ne spadaju u igre na sreću, ali zato čovječe ne ljuti se spada...
vsego (napisa):
Ostaje pomalo nejasno sto je to "hazardna igra". Confused To nisam uspio naci u Zakonu, no na nekoliko "nesluzbenih" mjesta sam nasao da je to sinonim za "igre na srecu" i sl., tj. da neme veze s time je l' za novac ili ne. Neutral


po mojem poznavanju hrvatskog jezika karte ne spadaju u igre na sreću, ali zato čovječe ne ljuti se spada...



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 14:12 sri, 4. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="fireball"]po mojem poznavanju hrvatskog jezika karte ne spadaju u igre na sreću, ali zato čovječe ne ljuti se spada...[/quote]
Čovječe ne ljuti se može biti slučajan pokus iz UVISa :bricks:
fireball (napisa):
po mojem poznavanju hrvatskog jezika karte ne spadaju u igre na sreću, ali zato čovječe ne ljuti se spada...

Čovječe ne ljuti se može biti slučajan pokus iz UVISa Uh-oh-jao...



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Anđelčić
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 05. 2005. (16:57:50)
Postovi: (201)16
Sarma = la pohva - posuda
= 22 - 16

PostPostano: 14:50 sri, 4. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako dobro shvatih, dopušteno nam je teoretiziranje o hazardnim igrama (uvis), ali ne i praksa... :roll: :lol: [size=7]sad ce se sigurno netko naci i usporediti to sa zlocin(c)ima[/size]
Ako dobro shvatih, dopušteno nam je teoretiziranje o hazardnim igrama (uvis), ali ne i praksa... Rolling Eyes Laughing sad ce se sigurno netko naci i usporediti to sa zlocin(c)ima


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 15:01 sri, 4. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

i da malo nadopunim moj post od prije, koliko je meni poznato u igre na sreću spada i ono što se igra u casinima i lutrijama, te kladionicma...

a ja neznam niti jedno od tih mjesta di se igra briškola (briškula), tršete (trešete), bela ili remi...
i da malo nadopunim moj post od prije, koliko je meni poznato u igre na sreću spada i ono što se igra u casinima i lutrijama, te kladionicma...

a ja neznam niti jedno od tih mjesta di se igra briškola (briškula), tršete (trešete), bela ili remi...



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Anđelčić
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 05. 2005. (16:57:50)
Postovi: (201)16
Sarma = la pohva - posuda
= 22 - 16

PostPostano: 15:06 sri, 4. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Možeš se ti kladit s nekim u 003 da profesor ne zna napisat "zeta"... Ili da će do 14.05 ući 78 ljudi... Ili koliko će puta danas dotični profesor reć "Jupi!"... :D
Možeš se ti kladit s nekim u 003 da profesor ne zna napisat "zeta"... Ili da će do 14.05 ući 78 ljudi... Ili koliko će puta danas dotični profesor reć "Jupi!"... Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 16:03 sri, 4. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Anđelčić"]Možeš se ti kladit s nekim u 003 da profesor ne zna napisat "zeta"... Ili da će do 14.05 ući 78 ljudi... Ili koliko će puta danas dotični profesor reć "Jupi!"... :D[/quote]

istina lai to je protuzakonito jer je klađenje dozvoljeno u gore navedenim ustanovima jer drživa od love koja se vrti u gore navedenim ustanovama bere porez, a ako se ti kladiš izvan gore navedenih ustanova država nema profita pa je to zato ne zakonito. to nemožeš raditi u gore navedenim igrama s kartama jer to nisu igre koje se igraju u novac već su to društvene igre
Anđelčić (napisa):
Možeš se ti kladit s nekim u 003 da profesor ne zna napisat "zeta"... Ili da će do 14.05 ući 78 ljudi... Ili koliko će puta danas dotični profesor reć "Jupi!"... Very Happy


istina lai to je protuzakonito jer je klađenje dozvoljeno u gore navedenim ustanovima jer drživa od love koja se vrti u gore navedenim ustanovama bere porez, a ako se ti kladiš izvan gore navedenih ustanova država nema profita pa je to zato ne zakonito. to nemožeš raditi u gore navedenim igrama s kartama jer to nisu igre koje se igraju u novac već su to društvene igre



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Anđelčić
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 05. 2005. (16:57:50)
Postovi: (201)16
Sarma = la pohva - posuda
= 22 - 16

PostPostano: 19:20 sri, 4. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="fireball"]to nemožeš raditi u gore navedenim igrama s kartama jer to nisu igre koje se igraju u novac već su to društvene igre[/quote]
U sve društvene igre možeš uključiti novac. :roll:
fireball (napisa):
to nemožeš raditi u gore navedenim igrama s kartama jer to nisu igre koje se igraju u novac već su to društvene igre

U sve društvene igre možeš uključiti novac. Rolling Eyes


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
SickJedi
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 01. 10. 2004. (16:41:56)
Postovi: (3BC)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
12 = 42 - 30
Lokacija: Esperantija

PostPostano: 20:51 sri, 4. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Socijalizirajte se uz Go ili neku slicnu igru! :D[/quote]

Zar se Go ne moze igrati u lovu?

[i]Ajde u 10kn da te mogu dobit...[/i] :?
vsego (napisa):
Socijalizirajte se uz Go ili neku slicnu igru! Very Happy


Zar se Go ne moze igrati u lovu?

Ajde u 10kn da te mogu dobit... Confused



_________________
Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy) I bow before youVeliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy)
Depression is merely anger without enthusiasm.
There's no place like 127.0.0.1
Ken Lee je zakon!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 21:32 sri, 4. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kakvih 10kn. Samo se treba dogovoriti koliko vrijedi bod (1kn default, na pocetku je 19*19=361kn u igri) i da li se broji japanski ili kineski.
Kakvih 10kn. Samo se treba dogovoriti koliko vrijedi bod (1kn default, na pocetku je 19*19=361kn u igri) i da li se broji japanski ili kineski.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Iki
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 22. 08. 2003. (22:43:04)
Postovi: (AA)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 2
Lokacija: Drzim se susedovog plota

PostPostano: 23:07 sri, 4. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

E da, nastavak price o mojem bivsem ravnatelju. Kaj je glavna fora nije branio sve kartaske igre. Jedina dopustena je bila pasijans, ali se opet namece pitanje "kladim se u 10kn da nemres slozit" :)
E da, nastavak price o mojem bivsem ravnatelju. Kaj je glavna fora nije branio sve kartaske igre. Jedina dopustena je bila pasijans, ali se opet namece pitanje "kladim se u 10kn da nemres slozit" Smile



_________________
Idu dva vektora ulicom jedan padne i skalarni produkt je nula.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
SickJedi
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 01. 10. 2004. (16:41:56)
Postovi: (3BC)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
12 = 42 - 30
Lokacija: Esperantija

PostPostano: 23:23 sri, 4. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Kakvih 10kn. Samo se treba dogovoriti koliko vrijedi bod (1kn default, na pocetku je 19*19=361kn u igri) i da li se broji japanski ili kineski.[/quote]

361kn :shock:

Pa mi smo studenti, odaklem nam ta lova???

Osim ako nisam ulozio 5kn u kladionici (stavio na 5 parova 2. saharske vaterpolo lige), dobio 500 koje sam ulozio na ruletu na 0 i dobio 16000, onda to stavio na crno i dobio 32000. Nakon svega toga napravio tulum zajeo i zapio lovu i slucajno mi je ostalo tocno 361kn da bacim Go s vsegom. :twisted:
krcko (napisa):
Kakvih 10kn. Samo se treba dogovoriti koliko vrijedi bod (1kn default, na pocetku je 19*19=361kn u igri) i da li se broji japanski ili kineski.


361kn Shocked

Pa mi smo studenti, odaklem nam ta lova???

Osim ako nisam ulozio 5kn u kladionici (stavio na 5 parova 2. saharske vaterpolo lige), dobio 500 koje sam ulozio na ruletu na 0 i dobio 16000, onda to stavio na crno i dobio 32000. Nakon svega toga napravio tulum zajeo i zapio lovu i slucajno mi je ostalo tocno 361kn da bacim Go s vsegom. Twisted Evil



_________________
Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy) I bow before youVeliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy)
Depression is merely anger without enthusiasm.
There's no place like 127.0.0.1
Ken Lee je zakon!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 23:54 sri, 4. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

čuo sam za slične sheme igranja remija u lovu ali to je skroz propalo, pre velike razlike u dugovanjima i isplatama...

a ako ćemo tako onda treba postavit policajca u svaku kuću da kontrolira ko će se kladiti zbog kakvih gluposti i kazniti ga jer se nelegalno kladi...

a onda treba kazniti i ljude koji igraju karte (ili bilo šta drugo) u, pšta ja znam..., npr. grah a to nije novac a opet se može tretirati kao i igranje u neko materijalno dobro...
čuo sam za slične sheme igranja remija u lovu ali to je skroz propalo, pre velike razlike u dugovanjima i isplatama...

a ako ćemo tako onda treba postavit policajca u svaku kuću da kontrolira ko će se kladiti zbog kakvih gluposti i kazniti ga jer se nelegalno kladi...

a onda treba kazniti i ljude koji igraju karte (ili bilo šta drugo) u, pšta ja znam..., npr. grah a to nije novac a opet se može tretirati kao i igranje u neko materijalno dobro...



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 1:06 čet, 5. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

vsego ne igra Go (zvucim k'o onaj vic "Joe ne placa kartu" :lol:).

Gore imate izvadak iz Zakona; apsurdan ili ne, aktualan je. :? Ostaje cinjenica da je mutno na koje igre se to odnosi, tako da se vi tu mozete izrugivati koliko vam volja, no dio odgovornosti - ako ona postoji - ce pasti i na Predstavnike, pa je valjda na njima da procijene zele li to u 102. :P

Ja bih jos samo dodao da nikad nisam vidio hrpu ljudi da kartaju, a da se pri tome barem povremeno netko ne zadere nesto (obicno se ljudi stalno deru), a ni psovke nisu rijetka pojava. :| Ne bih volio drzati nastavu, recimo, u 105 i slusati svako malo takvu dernjavu... :(
(Disklejmer za anamari: ne tvrdim da su svi studenti takvi, niti da je vecina; to je samo obzervacija iz zivota. :P)
vsego ne igra Go (zvucim k'o onaj vic "Joe ne placa kartu" Laughing).

Gore imate izvadak iz Zakona; apsurdan ili ne, aktualan je. Confused Ostaje cinjenica da je mutno na koje igre se to odnosi, tako da se vi tu mozete izrugivati koliko vam volja, no dio odgovornosti - ako ona postoji - ce pasti i na Predstavnike, pa je valjda na njima da procijene zele li to u 102. Razz

Ja bih jos samo dodao da nikad nisam vidio hrpu ljudi da kartaju, a da se pri tome barem povremeno netko ne zadere nesto (obicno se ljudi stalno deru), a ni psovke nisu rijetka pojava. Neutral Ne bih volio drzati nastavu, recimo, u 105 i slusati svako malo takvu dernjavu... Sad
(Disklejmer za anamari: ne tvrdim da su svi studenti takvi, niti da je vecina; to je samo obzervacija iz zivota. Razz)



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 1:24 čet, 5. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Gore imate izvadak iz Zakona; apsurdan ili ne, aktualan je. :? Ostaje cinjenica da je mutno na koje igre se to odnosi, tako da se vi tu mozete izrugivati koliko vam volja, no dio odgovornosti - ako ona postoji - ce pasti i na Predstavnike, pa je valjda na njima da procijene zele li to u 102. :P

Ja bih jos samo dodao da nikad nisam vidio hrpu ljudi da kartaju, a da se pri tome barem povremeno netko ne zadere nesto (obicno se ljudi stalno deru), a ni psovke nisu rijetka pojava. :| Ne bih volio drzati nastavu, recimo, u 105 i slusati svako malo takvu dernjavu... :(
(Disklejmer za anamari: ne tvrdim da su svi studenti takvi, niti da je vecina; to je samo obzervacija iz zivota. :P)[/quote]

i to što kažeš... sve same činjenice... sad to gledam i iz drugog kuta...
ali opet vrata se mogu zatvoriti... pa je buka skoro neprimjetna, a nije niti uredu derati se i divljati dok je u sobi neko drugi tko se doao malo odmoriti (ako ima takvih) ili tamo malo nešto pročitati, ali mi je opet žao pretstavnika da oni nebi imnali problema kao odgovorni
vsego (napisa):
Gore imate izvadak iz Zakona; apsurdan ili ne, aktualan je. Confused Ostaje cinjenica da je mutno na koje igre se to odnosi, tako da se vi tu mozete izrugivati koliko vam volja, no dio odgovornosti - ako ona postoji - ce pasti i na Predstavnike, pa je valjda na njima da procijene zele li to u 102. Razz

Ja bih jos samo dodao da nikad nisam vidio hrpu ljudi da kartaju, a da se pri tome barem povremeno netko ne zadere nesto (obicno se ljudi stalno deru), a ni psovke nisu rijetka pojava. Neutral Ne bih volio drzati nastavu, recimo, u 105 i slusati svako malo takvu dernjavu... Sad
(Disklejmer za anamari: ne tvrdim da su svi studenti takvi, niti da je vecina; to je samo obzervacija iz zivota. Razz)


i to što kažeš... sve same činjenice... sad to gledam i iz drugog kuta...
ali opet vrata se mogu zatvoriti... pa je buka skoro neprimjetna, a nije niti uredu derati se i divljati dok je u sobi neko drugi tko se doao malo odmoriti (ako ima takvih) ili tamo malo nešto pročitati, ali mi je opet žao pretstavnika da oni nebi imnali problema kao odgovorni



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left


Zadnja promjena: fireball; 1:45 čet, 5. 1. 2006; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
mpavic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 01. 2006. (18:44:52)
Postovi: (1C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0

PostPostano: 1:44 čet, 5. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa bridge je uveden kao izborni predmet u curriculum FER-a... Takodjer na FER-u postoji i bridge club...

Tako da mi nije jasno da je kartanje zabranjeno u akademskim ustanovama kada odredjene kartaske igre ulaze u curriculum na pojedinim fakultetima...
Pa bridge je uveden kao izborni predmet u curriculum FER-a... Takodjer na FER-u postoji i bridge club...

Tako da mi nije jasno da je kartanje zabranjeno u akademskim ustanovama kada odredjene kartaske igre ulaze u curriculum na pojedinim fakultetima...



_________________
On je bio zao.........
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 11:01 čet, 5. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Ostaje pomalo nejasno sto je to "hazardna igra". :? To nisam uspio naci u Zakonu, no na nekoliko "nesluzbenih" mjesta sam nasao da je to sinonim za "igre na srecu" i sl., tj. da neme veze s time je l' za novac ili ne. :|[/quote]


[b]hazardne igre[/b] - igre kartama, kockom, ruletom i slično [color=red]za novac[/color] u kojima pretežno odlučuje sreća

v. anić, i. goldsetein - riječnik stranih riječi, zagreb 2000 novi liber

po ovoj definiciji kartanje je dozvoljeno dok god nije u lovu, a da se igra u lovu reba dokazati...
vsego (napisa):
Ostaje pomalo nejasno sto je to "hazardna igra". Confused To nisam uspio naci u Zakonu, no na nekoliko "nesluzbenih" mjesta sam nasao da je to sinonim za "igre na srecu" i sl., tj. da neme veze s time je l' za novac ili ne. Neutral



hazardne igre - igre kartama, kockom, ruletom i slično za novac u kojima pretežno odlučuje sreća

v. anić, i. goldsetein - riječnik stranih riječi, zagreb 2000 novi liber

po ovoj definiciji kartanje je dozvoljeno dok god nije u lovu, a da se igra u lovu reba dokazati...



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 11:08 čet, 5. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Aha, onda je i kladenje dozvoljeno ako ne odlucuje sreca... Recimo da se kladis s frendom da ces dobiti vise bodova na kolokviju nego ti- to je onda dozvoljeno? :)
Aha, onda je i kladenje dozvoljeno ako ne odlucuje sreca... Recimo da se kladis s frendom da ces dobiti vise bodova na kolokviju nego ti- to je onda dozvoljeno? Smile



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Stranica 1 / 4.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan