Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Bolonja još jedanput ;)
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Morpheus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 04. 2004. (20:33:19)
Postovi: (40)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: Matrica

PostPostano: 22:44 uto, 3. 1. 2006    Naslov: Bolonja još jedanput ;) Citirajte i odgovorite

Zanima me da li sam neke stvari dobro shvatio.

Studiranje po bolonji traje 5 godina.
Tko padne 2 god. sad u banani je. Da pojasnim: pol ispita koje bi eventualno dao ne bi mu se prihvatili jel sad imaju neka nova imena al su u biti iste stvari.
Ne postoji parcijala 3 god. za generaciju koja je sad 2god,jer parcijala je pad
koji u kombinaciji s bolonjom nije, hm, dobar.

I neka mi netko ponovi koje su ono dobre strane bolonje :roll: .

--------------------------------------------------------------------------------
Mislio sam da sam jako pametan što sam oso na pmf,sad cu ispast jako glup.
(Vec vidim da ce nesi citirat neke moje prijašnje postove; nemam obrane-mlad sam i glup,potratih 3 god.
Zanima me da li sam neke stvari dobro shvatio.

Studiranje po bolonji traje 5 godina.
Tko padne 2 god. sad u banani je. Da pojasnim: pol ispita koje bi eventualno dao ne bi mu se prihvatili jel sad imaju neka nova imena al su u biti iste stvari.
Ne postoji parcijala 3 god. za generaciju koja je sad 2god,jer parcijala je pad
koji u kombinaciji s bolonjom nije, hm, dobar.

I neka mi netko ponovi koje su ono dobre strane bolonje Rolling Eyes .

--------------------------------------------------------------------------------
Mislio sam da sam jako pametan što sam oso na pmf,sad cu ispast jako glup.
(Vec vidim da ce nesi citirat neke moje prijašnje postove; nemam obrane-mlad sam i glup,potratih 3 god.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 22:48 uto, 3. 1. 2006    Naslov: Re: Bolonja još jedanput ;) Citirajte i odgovorite

[quote="Morpheus"]I neka mi netko ponovi koje su ono dobre strane bolonje :roll: .[/quote]

Dobra strana Bolonje je da u tom sistemu ne bi protratio tri godine. Izletio bi nakon pol semestra ili gurao do kraja.
Morpheus (napisa):
I neka mi netko ponovi koje su ono dobre strane bolonje Rolling Eyes .


Dobra strana Bolonje je da u tom sistemu ne bi protratio tri godine. Izletio bi nakon pol semestra ili gurao do kraja.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 23:47 uto, 3. 1. 2006    Naslov: Re: Bolonja još jedanput ;) Citirajte i odgovorite

[quote="Morpheus"]Zanima me da li sam neke stvari dobro shvatio.[/quote]

nisi, ali to je vec uobicajeno za tebe :PPPP

[quote="Morpheus"]Studiranje po bolonji traje 5 godina.[/quote]

3+2 preciznije
teoretski nakon 3 se mozes prebaciti kamo hoces... isto tako, teoretski ce biti prijamni za ove 2 godine diplomskog.... primjeti - sve sto je teorija se zapravo jos nezna

[quote="Morpheus"]Tko padne 2 god. sad u banani je.[/quote]

ako samo zbog ovoga sto si krivo skopcao - onda nije...
ako upadnes u bolognu, mozda ce ti biti teze, ali mnogima ce biti lakse jer ce ih se TJERATI da kontinuirano rade.... ok, koliko se moze...

[quote="Morpheus"] Da pojasnim: pol ispita koje bi eventualno dao ne bi mu se prihvatili jel sad imaju neka nova imena al su u biti iste stvari.[/quote]

gdje si procitao TU gluposti?! :roll:
nemali broj puta sam ponavljala frazu 'studenti NECE biti osteceni'
ako je razlika SAMO u imenu i nekim 'sitnicama' - NARAVNO DA BI SE PRIZNALO
cak se mogu od jednog kolegija priznati dva nova i obrnuto.....
u svakom slucaju, NISTA sto polozite NECE biti uzalud... mozda se samo nece odmah priznati.... ali u nekom obliku ce vam trebati, ili ce se priznati kasnije u kombinaciji s necim novim....
npr... kolegij A se ukida i dolazi kolegij B
no, kolegij bi je tek na trecoj, a A na drugoj.... no, B nije sasvim kao A, vec nesto vise.... ali, postoji kolegij C na drugoj, sortof prethodnik od B.... koji je taman ono sto je radilo razliku A-B
sa polozenim A i C ce ti se priznati B

shvatio? ili moram crtati :gg:

ajd konkretno reci koji su to ispiti troublemakeri, pa da ih imam u vidu za ispitivanje... (vijece voditelja studija and stuff)

[quote="Morpheus"]Ne postoji parcijala 3 god. za generaciju koja je sad 2god,jer parcijala je pad [/quote]

svaka parcijala je pad
i u svakom padu postoji mogucnost upisa kolegija s vise godine... o prethodno polozenim ispitima ovisi sta se moze upisati...
tako sada po starom sustavu npr ne mozes upisati ma3 i 4 ako nisi dao ma 1 i 2 i pao si prvu.... ali mozes upisati modeliranje i uvis.... npr...

[quote="Morpheus"]koji u kombinaciji s bolonjom nije, hm, dobar.[/quote]

nijedan pad nije dobar :PPPP

[quote="Morpheus"]I neka mi netko ponovi koje su ono dobre strane bolonje :roll: .[/quote]

protocnost.... bar bi trebala biti
kontinuirani rad, koji sa seminarima bi u konacnici trebao generirati mlade ljude koji actually JESU nesto samostalno radili.... za nas se to ne moze reci...
unificiranost kriterija.... TRANSPARENTNOST kriterija... pa da se ne desava da do dana ispita ne znas sta ti je gradivo jer ti prof ne zeli reci i slicne nebuloze... (hint: bologna se ne provodi samo kod nas, bologna vrijedi za sve)

[quote="Morpheus"]Mislio sam da sam jako pametan što sam oso na pmf,sad cu ispast jako glup.
(Vec vidim da ce nesi citirat neke moje prijašnje postove; nemam obrane-mlad sam i glup,potratih 3 god.[/quote]

nedamise
ova godina jos ima 8 ispitnih rokova... ako TO potratis - da, mlad si i glup i potratio si 3 godine zivota...
u 8 rokova se moze puuuuuuno toga dati.... samo treba zagrijati stolac
ako si rascistio s time da odustajes, nadji alternativu... hoce li to biti visa, fax... posao.... i pocni se bavit time (pripreme za novi prijamni, proucavanje materijala za posao i trazenje istog i slicno)

iskreno, tko god zeli, ovaj fax moze zavrsiti.... mozda ce mu trajati dulje... ali moze se... osobno se uvjerih da ljudi kojima sam bila na rubu zivaca da im kazem da traze drugi fax, su polozili sve ono sto ih je kocilo i idu dalje.... jer su radili...

a cuj, nista u zivotu ti nece ici bez rada truda i muke.... (veze i tatice cemo ostaviti postrani)

it's your life, your choice..... ali sto odlucis - nemoj se kajati... vec za i sa tom odlukom cvrsto idi dalje.... :wink:

good luck :g:


valjda znas da uvijek mozes traziti savjet i argumente... sto na forumu, sto privatno/osobno....
ako ne znas staviti sam pred sebe karte na stol, dodji mi jednom u praktikum (pr4 uto, cet 16-20) pa mozemo popricati.... vidjeti realno sto se moze, sto se ne moze..... prijedlog: baacnje karata na stol obavi sto prije, do zimskog roka je mjesec dana, u kojih se moze puno napraviti, ako na vrijeme odlucis i krenes..... :wink:
Morpheus (napisa):
Zanima me da li sam neke stvari dobro shvatio.


nisi, ali to je vec uobicajeno za tebe Blaeh!

Morpheus (napisa):
Studiranje po bolonji traje 5 godina.


3+2 preciznije
teoretski nakon 3 se mozes prebaciti kamo hoces... isto tako, teoretski ce biti prijamni za ove 2 godine diplomskog.... primjeti - sve sto je teorija se zapravo jos nezna

Morpheus (napisa):
Tko padne 2 god. sad u banani je.


ako samo zbog ovoga sto si krivo skopcao - onda nije...
ako upadnes u bolognu, mozda ce ti biti teze, ali mnogima ce biti lakse jer ce ih se TJERATI da kontinuirano rade.... ok, koliko se moze...

Morpheus (napisa):
Da pojasnim: pol ispita koje bi eventualno dao ne bi mu se prihvatili jel sad imaju neka nova imena al su u biti iste stvari.


gdje si procitao TU gluposti?! Rolling Eyes
nemali broj puta sam ponavljala frazu 'studenti NECE biti osteceni'
ako je razlika SAMO u imenu i nekim 'sitnicama' - NARAVNO DA BI SE PRIZNALO
cak se mogu od jednog kolegija priznati dva nova i obrnuto.....
u svakom slucaju, NISTA sto polozite NECE biti uzalud... mozda se samo nece odmah priznati.... ali u nekom obliku ce vam trebati, ili ce se priznati kasnije u kombinaciji s necim novim....
npr... kolegij A se ukida i dolazi kolegij B
no, kolegij bi je tek na trecoj, a A na drugoj.... no, B nije sasvim kao A, vec nesto vise.... ali, postoji kolegij C na drugoj, sortof prethodnik od B.... koji je taman ono sto je radilo razliku A-B
sa polozenim A i C ce ti se priznati B

shvatio? ili moram crtati Mr Green being very Greeen indeed

ajd konkretno reci koji su to ispiti troublemakeri, pa da ih imam u vidu za ispitivanje... (vijece voditelja studija and stuff)

Morpheus (napisa):
Ne postoji parcijala 3 god. za generaciju koja je sad 2god,jer parcijala je pad


svaka parcijala je pad
i u svakom padu postoji mogucnost upisa kolegija s vise godine... o prethodno polozenim ispitima ovisi sta se moze upisati...
tako sada po starom sustavu npr ne mozes upisati ma3 i 4 ako nisi dao ma 1 i 2 i pao si prvu.... ali mozes upisati modeliranje i uvis.... npr...

Morpheus (napisa):
koji u kombinaciji s bolonjom nije, hm, dobar.


nijedan pad nije dobar Blaeh!

Morpheus (napisa):
I neka mi netko ponovi koje su ono dobre strane bolonje Rolling Eyes .


protocnost.... bar bi trebala biti
kontinuirani rad, koji sa seminarima bi u konacnici trebao generirati mlade ljude koji actually JESU nesto samostalno radili.... za nas se to ne moze reci...
unificiranost kriterija.... TRANSPARENTNOST kriterija... pa da se ne desava da do dana ispita ne znas sta ti je gradivo jer ti prof ne zeli reci i slicne nebuloze... (hint: bologna se ne provodi samo kod nas, bologna vrijedi za sve)

Morpheus (napisa):
Mislio sam da sam jako pametan što sam oso na pmf,sad cu ispast jako glup.
(Vec vidim da ce nesi citirat neke moje prijašnje postove; nemam obrane-mlad sam i glup,potratih 3 god.


nedamise
ova godina jos ima 8 ispitnih rokova... ako TO potratis - da, mlad si i glup i potratio si 3 godine zivota...
u 8 rokova se moze puuuuuuno toga dati.... samo treba zagrijati stolac
ako si rascistio s time da odustajes, nadji alternativu... hoce li to biti visa, fax... posao.... i pocni se bavit time (pripreme za novi prijamni, proucavanje materijala za posao i trazenje istog i slicno)

iskreno, tko god zeli, ovaj fax moze zavrsiti.... mozda ce mu trajati dulje... ali moze se... osobno se uvjerih da ljudi kojima sam bila na rubu zivaca da im kazem da traze drugi fax, su polozili sve ono sto ih je kocilo i idu dalje.... jer su radili...

a cuj, nista u zivotu ti nece ici bez rada truda i muke.... (veze i tatice cemo ostaviti postrani)

it's your life, your choice..... ali sto odlucis - nemoj se kajati... vec za i sa tom odlukom cvrsto idi dalje.... Wink

good luck Mr. Green


valjda znas da uvijek mozes traziti savjet i argumente... sto na forumu, sto privatno/osobno....
ako ne znas staviti sam pred sebe karte na stol, dodji mi jednom u praktikum (pr4 uto, cet 16-20) pa mozemo popricati.... vidjeti realno sto se moze, sto se ne moze..... prijedlog: baacnje karata na stol obavi sto prije, do zimskog roka je mjesec dana, u kojih se moze puno napraviti, ako na vrijeme odlucis i krenes..... Wink



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 23:49 uto, 3. 1. 2006    Naslov: Re: Bolonja još jedanput ;) Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="Morpheus"]I neka mi netko ponovi koje su ono dobre strane bolonje :roll: .[/quote]

Dobra strana Bolonje je da u tom sistemu ne bi protratio tri godine. Izletio bi nakon pol semestra ili gurao do kraja.[/quote]

ne bi letio odmah... samo bi morao ponavljati...
po sadasnjem statutu sveucilista leti se kad se u 2 godine ne polozi kolegija za 30 etcs bodova

ali bi u svakom slucaju prije pao godinu... i mozda bi ga to natjeralo da prije odluci sto se i kud ce sa sobom.....
krcko (napisa):
Morpheus (napisa):
I neka mi netko ponovi koje su ono dobre strane bolonje Rolling Eyes .


Dobra strana Bolonje je da u tom sistemu ne bi protratio tri godine. Izletio bi nakon pol semestra ili gurao do kraja.


ne bi letio odmah... samo bi morao ponavljati...
po sadasnjem statutu sveucilista leti se kad se u 2 godine ne polozi kolegija za 30 etcs bodova

ali bi u svakom slucaju prije pao godinu... i mozda bi ga to natjeralo da prije odluci sto se i kud ce sa sobom.....



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Morpheus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 04. 2004. (20:33:19)
Postovi: (40)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: Matrica

PostPostano: 7:02 sri, 4. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo za konkretan primjer uzmimo uvod u vjerojatnost i statistiku koji je sada postao uvod u vjerojatnost i uvod u statistiku.

Kontinuiran rad u bolonji, :roll: ,u redu ako čovjeka može netko sponzorirati,
bilo stipendija ili obitelj,a što je sa ljudima koji rade-ne da bi si kupili neki gizmo,već da imaju šta za jest.Negdje na forumu sam pročitao da pmf i posao ne idu zajedno-nekima je to bila gruba realnost i moglo se,prije,faks bi se rastegnuo na 6 godina možda, ali moglo se. Neke ljude će iznenaditi život-hint:možda netko ostane trudan. Takvima bolonja ne izlazi u susret.

Istina je da bi si trebao postavit prioritete(kao i svi drugi na svijetu),ali već sam ih bio postavio,a bolonja mi onda uvalila još jednu godinu.Prednost bi bila što bi ako ostanem studirat na bolonji mogao dočekat da ukinu vojsku.
Evo za konkretan primjer uzmimo uvod u vjerojatnost i statistiku koji je sada postao uvod u vjerojatnost i uvod u statistiku.

Kontinuiran rad u bolonji, Rolling Eyes ,u redu ako čovjeka može netko sponzorirati,
bilo stipendija ili obitelj,a što je sa ljudima koji rade-ne da bi si kupili neki gizmo,već da imaju šta za jest.Negdje na forumu sam pročitao da pmf i posao ne idu zajedno-nekima je to bila gruba realnost i moglo se,prije,faks bi se rastegnuo na 6 godina možda, ali moglo se. Neke ljude će iznenaditi život-hint:možda netko ostane trudan. Takvima bolonja ne izlazi u susret.

Istina je da bi si trebao postavit prioritete(kao i svi drugi na svijetu),ali već sam ih bio postavio,a bolonja mi onda uvalila još jednu godinu.Prednost bi bila što bi ako ostanem studirat na bolonji mogao dočekat da ukinu vojsku.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 8:19 sri, 4. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Morpheus"]Evo za konkretan primjer uzmimo uvod u vjerojatnost i statistiku koji je sada postao uvod u vjerojatnost i uvod u statistiku.[/quote]

odlicno... sa polozenim uvisom bi mogao imati polozena dva kolegija.. (ofkors, ako se gradivo statistike ne promijeni)

[quote="Morpheus"]Neke ljude će iznenaditi život-hint:možda netko ostane trudan. Takvima bolonja ne izlazi u susret.[/quote]

krivo... takvi upisuju pauzu
i sada je obicaj da se zbog vojske, trudnoce, teze bolesti uredno upise pauza....


sto se ostalog tice... ja nisam tu da ti ista solim... it's your life...

a sto se tice toga da se moglo.... nekoc se moglo umrijeti (hint: smrtna kazna) ako ubijes nekoga, sada mozes samo max 40 godina sluzit.... vremena se mijenjaju....
da si dao sve na vrijeme, ne bi sad tu 'kukao', rajt?
no nisi..... i sad se moras suociti sa posljedicama... one way or another.... it's a life....
Morpheus (napisa):
Evo za konkretan primjer uzmimo uvod u vjerojatnost i statistiku koji je sada postao uvod u vjerojatnost i uvod u statistiku.


odlicno... sa polozenim uvisom bi mogao imati polozena dva kolegija.. (ofkors, ako se gradivo statistike ne promijeni)

Morpheus (napisa):
Neke ljude će iznenaditi život-hint:možda netko ostane trudan. Takvima bolonja ne izlazi u susret.


krivo... takvi upisuju pauzu
i sada je obicaj da se zbog vojske, trudnoce, teze bolesti uredno upise pauza....


sto se ostalog tice... ja nisam tu da ti ista solim... it's your life...

a sto se tice toga da se moglo.... nekoc se moglo umrijeti (hint: smrtna kazna) ako ubijes nekoga, sada mozes samo max 40 godina sluzit.... vremena se mijenjaju....
da si dao sve na vrijeme, ne bi sad tu 'kukao', rajt?
no nisi..... i sad se moras suociti sa posljedicama... one way or another.... it's a life....



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 10:26 sri, 4. 1. 2006    Naslov: Re: Bolonja još jedanput ;) Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]ne bi letio odmah... samo bi morao ponavljati... [/quote]

Mislio sam na ovo. Recimo da netko padne prvi kolokvij iz EM i popravni takodjer. Taj nakon 2 mjeseca faksa zna da do iduce godine ne moze poloziti nista, dalke ima 10 mjeseci za razmisljanje zeli li stvarno studirati matematiku ili ne. Moguca su dva razumna scenarija. Prvi, naci ce si posao i odustati od faksa (postepeno ili naglo). Ako je odlucan, nakon 10 mjeseci ostavit ce posao i poceti za pravo studirati. U drugoj varijanti ne vjerujem da ce ikad vise pasti na kolokviju.

@Morph: Bolonja stvarno ne ide na ruku studentima koji rade ili studiraju na dva faksa. Jedan od osnovnih principa na kojima se zasniva je da je studiranje ekvivalentno full-time jobu (8 sati na dan). Ajde probaj raditi dva posla s punim radnim vremenom... kad ces jesti i spavati? Ne znam ima li toga kod nas, ali na nekim faksovima posoji status 'student uz rad' ili 'izvanredni student'. Omogucava fleksibilnij pristup studiju, ali najcesce se na diplomi vidi da faks nije zavrsen po redovnom rezimu. Probaj se malo raspitati o tome.
Nesi (napisa):
ne bi letio odmah... samo bi morao ponavljati...


Mislio sam na ovo. Recimo da netko padne prvi kolokvij iz EM i popravni takodjer. Taj nakon 2 mjeseca faksa zna da do iduce godine ne moze poloziti nista, dalke ima 10 mjeseci za razmisljanje zeli li stvarno studirati matematiku ili ne. Moguca su dva razumna scenarija. Prvi, naci ce si posao i odustati od faksa (postepeno ili naglo). Ako je odlucan, nakon 10 mjeseci ostavit ce posao i poceti za pravo studirati. U drugoj varijanti ne vjerujem da ce ikad vise pasti na kolokviju.

@Morph: Bolonja stvarno ne ide na ruku studentima koji rade ili studiraju na dva faksa. Jedan od osnovnih principa na kojima se zasniva je da je studiranje ekvivalentno full-time jobu (8 sati na dan). Ajde probaj raditi dva posla s punim radnim vremenom... kad ces jesti i spavati? Ne znam ima li toga kod nas, ali na nekim faksovima posoji status 'student uz rad' ili 'izvanredni student'. Omogucava fleksibilnij pristup studiju, ali najcesce se na diplomi vidi da faks nije zavrsen po redovnom rezimu. Probaj se malo raspitati o tome.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 10:52 sri, 4. 1. 2006    Naslov: Re: Bolonja još jedanput ;) Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Ne znam ima li toga kod nas, ali na nekim faksovima posoji status 'student uz rad' ili 'izvanredni student'.[/quote]

AFAIR, toga kod nas nema. :( Jedan prijatelj je pokusavao to dobiti, no nije mu uspjelo, pa je glumio "pravog" studenta. :?

Sad se opet zavarava da misli ozbiljno studirati... :gg:
krcko (napisa):
Ne znam ima li toga kod nas, ali na nekim faksovima posoji status 'student uz rad' ili 'izvanredni student'.


AFAIR, toga kod nas nema. Sad Jedan prijatelj je pokusavao to dobiti, no nije mu uspjelo, pa je glumio "pravog" studenta. Confused

Sad se opet zavarava da misli ozbiljno studirati... Mr Green being very Greeen indeed



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Morpheus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 04. 2004. (20:33:19)
Postovi: (40)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: Matrica

PostPostano: 18:01 sri, 4. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne bih to zvao "kukanjem" već više nešto kao "zanovijetanje".
Mislim da mali broj ljudi završi ovaj faks u roku(neprovjereni podaci,osobno mišljenje-možda bih se iznenadio) i ono uvijek mi ga je jedino bilo važno završit. Najviše mi se sviđalo što sam odredujem kad ću koji ispit pripremat, a sad po bolonji sam opet na nekom drillu (s pukovnikom na čelu koji se dere na mene :soldiermad: )

Ništa, slijedi duga godina;i onda još vjerojatno 4 još dužih godina :oops:

Jel to znači da postajem "vječiti student"? 8)
Ne bih to zvao "kukanjem" već više nešto kao "zanovijetanje".
Mislim da mali broj ljudi završi ovaj faks u roku(neprovjereni podaci,osobno mišljenje-možda bih se iznenadio) i ono uvijek mi ga je jedino bilo važno završit. Najviše mi se sviđalo što sam odredujem kad ću koji ispit pripremat, a sad po bolonji sam opet na nekom drillu (s pukovnikom na čelu koji se dere na mene Mad )

Ništa, slijedi duga godina;i onda još vjerojatno 4 još dužih godina Embarassed

Jel to znači da postajem "vječiti student"? Cool


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 20:49 sri, 4. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Morpheus"]Jel to znači da postajem "vječiti student"? 8)[/quote]

ne ako se pomaknes s mrtve tocke...

ali ako i iduce godine u ovo doba budes tupio kako je beskorisno davati nesto s druge jer je to upravo promijenilo naziv..... :roll: mislim da ce se onda tvoji roditelji zapitati da li zbilja zele dalje financirati...... pa ce ti pojam 'vjeciti student' zbilja postati manja briga :lol:
Morpheus (napisa):
Jel to znači da postajem "vječiti student"? Cool


ne ako se pomaknes s mrtve tocke...

ali ako i iduce godine u ovo doba budes tupio kako je beskorisno davati nesto s druge jer je to upravo promijenilo naziv..... Rolling Eyes mislim da ce se onda tvoji roditelji zapitati da li zbilja zele dalje financirati...... pa ce ti pojam 'vjeciti student' zbilja postati manja briga Laughing



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Morpheus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 04. 2004. (20:33:19)
Postovi: (40)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: Matrica

PostPostano: 21:52 sri, 4. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja se financiram sam.U tome je poanta. Osim ručka koji za vikend donesem od doma, prepušten sam sebi. :!:
Uglavnom priznajem: nije sve crno-bijelo,ima bolonja prednosti(valjda :lol: )
ali i nedostataka.

I slažem se s onim "its life"(mogli bi nabacit posao i printat to na šalice :lol: ). Čovjek u životu donosi odluke za koje se može samo nadati da su ispravne.
Ja se financiram sam.U tome je poanta. Osim ručka koji za vikend donesem od doma, prepušten sam sebi. Exclamation
Uglavnom priznajem: nije sve crno-bijelo,ima bolonja prednosti(valjda Laughing )
ali i nedostataka.

I slažem se s onim "its life"(mogli bi nabacit posao i printat to na šalice Laughing ). Čovjek u životu donosi odluke za koje se može samo nadati da su ispravne.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 23:47 sri, 4. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

:OT:

[quote="Morpheus"]I slažem se s onim "its life"[/quote]

C-c, veli se [i]C'est la vie[/i]. Kud ste sve nasli na engleski prevadjat. :roll: :nonono: :PPPP
Off-topic

Morpheus (napisa):
I slažem se s onim "its life"


C-c, veli se C'est la vie. Kud ste sve nasli na engleski prevadjat. Rolling Eyes Ne, ne, ne, samo to neee Blaeh!



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 0:53 čet, 5. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

IMO, pazljivo slozen "studij uz rad" bi rijesio problem studenata koji imaju jos neku ob(a)vezu uz studij... 8)
IMO, pazljivo slozen "studij uz rad" bi rijesio problem studenata koji imaju jos neku ob(a)vezu uz studij... Cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 11:04 čet, 5. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ako je netko bolonjac i uz to radi, zar mu nije dovoljno trenutno samo formalno postojecu obavezu dolazaka ne vjezbe i predavanja pretvoriti u nepostojecu, pa da jos uvijek sve stigne? Nagadam, nisam studirala uz rad niti znam ikoga tko je, ali nekako mi se cini da se to (zadace+kolokviji) onda svede na neku razumnu kolicinu posla koja se da obaviti navecer, preko vikenda i sl. Jedini problem je onda nabavka biljezaka s vjezbi predavanja na vrijeme (sto je valjda isto ok ako covjek nije prva generacija za koju se taj kolegij drzi).
Ako je netko bolonjac i uz to radi, zar mu nije dovoljno trenutno samo formalno postojecu obavezu dolazaka ne vjezbe i predavanja pretvoriti u nepostojecu, pa da jos uvijek sve stigne? Nagadam, nisam studirala uz rad niti znam ikoga tko je, ali nekako mi se cini da se to (zadace+kolokviji) onda svede na neku razumnu kolicinu posla koja se da obaviti navecer, preko vikenda i sl. Jedini problem je onda nabavka biljezaka s vjezbi predavanja na vrijeme (sto je valjda isto ok ako covjek nije prva generacija za koju se taj kolegij drzi).



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Gost






PostPostano: 14:35 čet, 5. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tako je, nemaju svi mameke i tateke koji su puni love da im omoguče smještaj i hranu u zagrebu. Ipak smo u Hrvatskoj i takve stvari su problem. Pa ti sad nagovori roditelje koji imaju svaki 2200kn plaču, dvoje djece, da ti plate ono barem nužno za studiranje.

A studenti sa poslom sad moraju dolaziti na vježbe (da bi dobili neke bodove) a nemogu, i šta, neka padnu godinu?

Mislim, neznam šta je falilo prijašnjem procesu studiranja.
Tako je, nemaju svi mameke i tateke koji su puni love da im omoguče smještaj i hranu u zagrebu. Ipak smo u Hrvatskoj i takve stvari su problem. Pa ti sad nagovori roditelje koji imaju svaki 2200kn plaču, dvoje djece, da ti plate ono barem nužno za studiranje.

A studenti sa poslom sad moraju dolaziti na vježbe (da bi dobili neke bodove) a nemogu, i šta, neka padnu godinu?

Mislim, neznam šta je falilo prijašnjem procesu studiranja.


[Vrh]
Morpheus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 04. 2004. (20:33:19)
Postovi: (40)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: Matrica

PostPostano: 17:23 čet, 5. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="steelworker"]:OT:

[quote="Morpheus"]I slažem se s onim "its life"[/quote]

C-c, veli se [i]C'est la vie[/i]. Kud ste sve nasli na engleski prevadjat. :roll: :nonono: :PPPP[/quote]


Hehehe,slažem se, amerikanizacija je odvratna stvar,ali izgleda da nam nema spasa, progutat će nas sve.


:usa
steelworker (napisa):
Off-topic

Morpheus (napisa):
I slažem se s onim "its life"


C-c, veli se C'est la vie. Kud ste sve nasli na engleski prevadjat. Rolling Eyes Ne, ne, ne, samo to neee Blaeh!



Hehehe,slažem se, amerikanizacija je odvratna stvar,ali izgleda da nam nema spasa, progutat će nas sve.


#Usa


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
goranm
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 12. 11. 2002. (20:09:12)
Postovi: (906)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
218 = 249 - 31

PostPostano: 18:27 čet, 5. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Morpheus"][quote="steelworker"]:OT:

[quote="Morpheus"]I slažem se s onim "its life"[/quote]

C-c, veli se [i]C'est la vie[/i]. Kud ste sve nasli na engleski prevadjat. :roll: :nonono: :PPPP[/quote]


Hehehe,slažem se, amerikanizacija je odvratna stvar,ali izgleda da nam nema spasa, progutat će nas sve.


:usa[/quote]
ne pričaju samo amerikanci engleski :wink:
Morpheus (napisa):
steelworker (napisa):
Off-topic

Morpheus (napisa):
I slažem se s onim "its life"


C-c, veli se C'est la vie. Kud ste sve nasli na engleski prevadjat. Rolling Eyes Ne, ne, ne, samo to neee Blaeh!



Hehehe,slažem se, amerikanizacija je odvratna stvar,ali izgleda da nam nema spasa, progutat će nas sve.


#Usa

ne pričaju samo amerikanci engleski Wink



_________________
The Dude Abides
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Meri
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 11. 2004. (14:48:32)
Postovi: (155)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
10 = 12 - 2
Lokacija: Zagreb, Zaaaaagreb...tararam...

PostPostano: 21:04 čet, 5. 1. 2006    Naslov: Re: Bolonja još jedanput ;) Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]
a cuj, nista u zivotu ti nece ici bez rada truda i muke.... (veze i tatice cemo ostaviti postrani)[/quote]

:iagree: :amen:
Nesi (napisa):

a cuj, nista u zivotu ti nece ici bez rada truda i muke.... (veze i tatice cemo ostaviti postrani)


I agree Ajde, dosta vise...



_________________
Laganini...i stprljivo....Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
ivanak
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 04. 2005. (12:41:11)
Postovi: (1A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 21:27 čet, 5. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

ma sve se može ak imaš volje, ja imam i muža koji studira i dijete i radimo oboje kad god se pruzi prilika pa je on dogurao do četvrte, a ja do treće. Istina da skoro niš ne spavamo i da studiramo već pet godina i prosjek je jad i bijeda, ali ipak ide, makar puževim korakom :D
ma sve se može ak imaš volje, ja imam i muža koji studira i dijete i radimo oboje kad god se pruzi prilika pa je on dogurao do četvrte, a ja do treće. Istina da skoro niš ne spavamo i da studiramo već pet godina i prosjek je jad i bijeda, ali ipak ide, makar puževim korakom Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Marko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 06. 2004. (11:05:48)
Postovi: (71)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 9 - 0

PostPostano: 22:17 čet, 5. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ivanak"]ma sve se može ak imaš volje, ja imam i muža koji studira i dijete i radimo oboje kad god se pruzi prilika pa je on dogurao do četvrte, a ja do treće. Istina da skoro niš ne spavamo i da studiramo već pet godina i prosjek je jad i bijeda, ali ipak ide, makar puževim korakom :D[/quote]
SVAKA VAM ČAST!!! To ja zovem volja.

Dali bi se sad to moglo na bolonji, e to je pitanje.
ivanak (napisa):
ma sve se može ak imaš volje, ja imam i muža koji studira i dijete i radimo oboje kad god se pruzi prilika pa je on dogurao do četvrte, a ja do treće. Istina da skoro niš ne spavamo i da studiramo već pet godina i prosjek je jad i bijeda, ali ipak ide, makar puževim korakom Very Happy

SVAKA VAM ČAST!!! To ja zovem volja.

Dali bi se sad to moglo na bolonji, e to je pitanje.



_________________
Iljo
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan