Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

izborni kolegij na drugom fakultetu ili odsjeku pmf-a
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 21:06 pet, 6. 1. 2006    Naslov: izborni kolegij na drugom fakultetu ili odsjeku pmf-a Citirajte i odgovorite

zanima me dal ja mogu upisat neki izborni kolegij na drugom fakultetu ili odsjeku PMF-a u dogovoru sa nasim faksom i dal ga mogu polagat kao normalno kao sto polazem ostale kolegije na svom faksu tipa prijavit ga preko studomata :?:

Hvala vam unaprijed :lol:
zanima me dal ja mogu upisat neki izborni kolegij na drugom fakultetu ili odsjeku PMF-a u dogovoru sa nasim faksom i dal ga mogu polagat kao normalno kao sto polazem ostale kolegije na svom faksu tipa prijavit ga preko studomata Question

Hvala vam unaprijed Laughing



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
jadnić
Gost





PostPostano: 21:42 pet, 6. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

mislim da ne mozes barem ne tako da bi ti se ocjena racunala u uvjet za upis godine ili za ECTS bodove ali mozda je tako nesto ipak moguce u iznimnim slucajevima no o tome odlucuje prodekanica Milin-Sipus pa bi nju trebalo pitati no mislim da nacelno ipak ne mozes :!:

Nema na cemu :roll: Zbilja nema na cemu :shock: Zbilja nema :?
mislim da ne mozes barem ne tako da bi ti se ocjena racunala u uvjet za upis godine ili za ECTS bodove ali mozda je tako nesto ipak moguce u iznimnim slucajevima no o tome odlucuje prodekanica Milin-Sipus pa bi nju trebalo pitati no mislim da nacelno ipak ne mozes Exclamation

Nema na cemu Rolling Eyes Zbilja nema na cemu Shocked Zbilja nema Confused


[Vrh]
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 21:59 pet, 6. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

na studomatu sigurno nece biti, jer je ovo studomat pmf-mo-a, a ne svih faxeva u zagrebu i okolici...
sto se upisa tice, dosada se u dogovoru sa prodekanima oba faxa moglo upisati sve i svasta... ali mislim da nikad nikome nije ulazilo u uvjete.... mozda ti zahvaljujci tom izbornom priznaju nesto s drugog faxa or smth, ali koliko je meni poznato, nikom se nisu racunali u uvjete
ects bodovi se broje kao uvjeti samo za generaciju koja je upisala 2005/06
ostali znaju koliko sta ects bodova nosi, ali to NISU bodovi po kojima se nama racuna uvjet, parcijala i slicno :!:
sve pise na oglasnoj sto se uvjeta za upis tice

a za upis ne-mo kolegija - obrati se prodekanici, prvo na mo, a ako da blagoslov, onda i na tom drugom faxu...
na studomatu sigurno nece biti, jer je ovo studomat pmf-mo-a, a ne svih faxeva u zagrebu i okolici...
sto se upisa tice, dosada se u dogovoru sa prodekanima oba faxa moglo upisati sve i svasta... ali mislim da nikad nikome nije ulazilo u uvjete.... mozda ti zahvaljujci tom izbornom priznaju nesto s drugog faxa or smth, ali koliko je meni poznato, nikom se nisu racunali u uvjete
ects bodovi se broje kao uvjeti samo za generaciju koja je upisala 2005/06
ostali znaju koliko sta ects bodova nosi, ali to NISU bodovi po kojima se nama racuna uvjet, parcijala i slicno Exclamation
sve pise na oglasnoj sto se uvjeta za upis tice

a za upis ne-mo kolegija - obrati se prodekanici, prvo na mo, a ako da blagoslov, onda i na tom drugom faxu...



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
jadnić
Gost





PostPostano: 22:12 pet, 6. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja sam mislio da se ne moze. :roll: meni su rekli da se to ne moze ali da probam pitati prodekanicu Milin-Sipus. :oops:
ja sam mislio da se ne moze. Rolling Eyes meni su rekli da se to ne moze ali da probam pitati prodekanicu Milin-Sipus. Embarassed


[Vrh]
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 22:35 pet, 6. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

ponajprije hvala ti Nesi na tako razumljivom odgovoru

[quote="Nesi"]na studomatu sigurno nece biti, jer je ovo studomat pmf-mo-a, a ne svih faxeva u zagrebu i okolici...
[/quote]


ja sam misla da su svi studomati isti na zagrebackim sveucilistima... :roll:

Zanima me jos nesto dal danasnja recimo fizika koja se slusa na studiju matematike je upisana u studomat iako odsjek fizike jos nema studomat..

Znam da je fizika kolegij koji je obavezan na MO isto kao sto je i drugim vecinskim odsjecima na PMF-u obavezna matematika ali moje je pitanje kako to funkcionira...

Mene privlaci jedan kolegij sa geofizike u ovom slucaju kojeg bi bas htjela odslusat a i polozit. :lol:

Nesto me zbunjuje kad sam ja upisala faks bilo je rijeci o recimo drustvenim kolegijama na drugim fakltetima koji su bez problema bili upisani u indeks
Na fizickom odsjeku sam nesto nacula da su uspijeli sa matematike upisat neka dva kolegija a ti kolegiji nemaju veze sa njihovim planom i programom :roll: i normalno su ga polagali kao i svaki ispit :wink:


Svakako cu pitat i prodekanicu Milin Sipus i vidit sto mi ona moze reci o tome.
ponajprije hvala ti Nesi na tako razumljivom odgovoru

Nesi (napisa):
na studomatu sigurno nece biti, jer je ovo studomat pmf-mo-a, a ne svih faxeva u zagrebu i okolici...



ja sam misla da su svi studomati isti na zagrebackim sveucilistima... Rolling Eyes

Zanima me jos nesto dal danasnja recimo fizika koja se slusa na studiju matematike je upisana u studomat iako odsjek fizike jos nema studomat..

Znam da je fizika kolegij koji je obavezan na MO isto kao sto je i drugim vecinskim odsjecima na PMF-u obavezna matematika ali moje je pitanje kako to funkcionira...

Mene privlaci jedan kolegij sa geofizike u ovom slucaju kojeg bi bas htjela odslusat a i polozit. Laughing

Nesto me zbunjuje kad sam ja upisala faks bilo je rijeci o recimo drustvenim kolegijama na drugim fakltetima koji su bez problema bili upisani u indeks
Na fizickom odsjeku sam nesto nacula da su uspijeli sa matematike upisat neka dva kolegija a ti kolegiji nemaju veze sa njihovim planom i programom Rolling Eyes i normalno su ga polagali kao i svaki ispit Wink


Svakako cu pitat i prodekanicu Milin Sipus i vidit sto mi ona moze reci o tome.



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 22:38 pet, 6. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="bily"]na zagrebackim sveucilistima... [/quote]

?? :roll:
bily (napisa):
na zagrebackim sveucilistima...


?? Rolling Eyes



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
jadnić
Gost





PostPostano: 22:43 pet, 6. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="bily"]Zanima me jos nesto dal danasnja recimo fizika koja se slusa na studiju matematike je upisana u studomat iako odsjek fizike jos nema studomat.[/quote]
fizika koja se slusa na matematici je kolegij studija matematike pa je ima na studomatu kao i svakog drugog kolegija :roll: ne znam kako to funkcionira valjda dobro 8)

kolegiji s geofizike nemaju veze s tim. mislim da se ne mogu upisati ali samo mislim. :roll:

[quote="bily"]ponajprije hvala ti Nesi na tako razumljivom odgovoru[/quote]
ja sam isto htio pomoci koliko sam mogao. ti si bily meni vec dosta pomogla tu na forumu pa ti hvala. :roll:

[quote="Gauss_"]?? :roll: [/quote]
:roll: zasto ??
bily (napisa):
Zanima me jos nesto dal danasnja recimo fizika koja se slusa na studiju matematike je upisana u studomat iako odsjek fizike jos nema studomat.

fizika koja se slusa na matematici je kolegij studija matematike pa je ima na studomatu kao i svakog drugog kolegija Rolling Eyes ne znam kako to funkcionira valjda dobro Cool

kolegiji s geofizike nemaju veze s tim. mislim da se ne mogu upisati ali samo mislim. Rolling Eyes

bily (napisa):
ponajprije hvala ti Nesi na tako razumljivom odgovoru

ja sam isto htio pomoci koliko sam mogao. ti si bily meni vec dosta pomogla tu na forumu pa ti hvala. Rolling Eyes

Gauss_ (napisa):
?? Rolling Eyes

Rolling Eyes zasto ??


[Vrh]
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 23:14 pet, 6. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]na studomatu sigurno nece biti, jer je ovo studomat pmf-mo-a, a ne svih faxeva u zagrebu i okolici... [/quote]

neka me netko ispravi, ali ne bi li se trebalo moći prijavljivati ispite bilo kojeg fakulteta koji je u sustavu ISVUa. možda je ovo moje mišljenje čisto teoretsko (tj. fakulteti se nisu međusobno dogovorili), no iirc to je bio jedan od ciljeva ISVUa 8)

[quote="bily"]Zanima me jos nesto dal danasnja recimo fizika koja se slusa na studiju matematike je upisana u studomat iako odsjek fizike jos nema studomat[/quote]

sasvim sigurno nije zato što fizika nije u sklopu ISVU. iako namjerava u skoroj budućnosti :roll:

no sve u svemu studomati su najmanji problem u cijeloj priči oko upisa kolegija sa drugih fakulteta, a da ti se to broji kao uvjet :? ako ideš upisivati i polagati iz svoje znatiželje mislim da će ti formalno malo tko to braniti, no vjerojatno će ovisiti o potrebnom predznanju za kolegij.
Nesi (napisa):
na studomatu sigurno nece biti, jer je ovo studomat pmf-mo-a, a ne svih faxeva u zagrebu i okolici...


neka me netko ispravi, ali ne bi li se trebalo moći prijavljivati ispite bilo kojeg fakulteta koji je u sustavu ISVUa. možda je ovo moje mišljenje čisto teoretsko (tj. fakulteti se nisu međusobno dogovorili), no iirc to je bio jedan od ciljeva ISVUa Cool

bily (napisa):
Zanima me jos nesto dal danasnja recimo fizika koja se slusa na studiju matematike je upisana u studomat iako odsjek fizike jos nema studomat


sasvim sigurno nije zato što fizika nije u sklopu ISVU. iako namjerava u skoroj budućnosti Rolling Eyes

no sve u svemu studomati su najmanji problem u cijeloj priči oko upisa kolegija sa drugih fakulteta, a da ti se to broji kao uvjet Confused ako ideš upisivati i polagati iz svoje znatiželje mislim da će ti formalno malo tko to braniti, no vjerojatno će ovisiti o potrebnom predznanju za kolegij.



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 23:24 pet, 6. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="jadnić"]


[quote="bily"]ponajprije hvala ti Nesi na tako razumljivom odgovoru[/quote]
ja sam isto htio pomoci koliko sam mogao. ti si bily meni vec dosta pomogla tu na forumu pa ti hvala. :roll: [/quote]

sory ako sam te uvrijedila na tome sto sam zahvalila samo Nesi....

Ali eto drago mi jer sam i ja nekome uspijela pomoc tu na forumu :lol:

[quote="jadnić"][quote="Gauss_"]?? :roll: [/quote]
:roll: zasto ??[/quote]


pa misla sam zato jer su studomati sada svagdje ferovski ili sam pomijesala loncice :lol:
jadnić (napisa):



bily (napisa):
ponajprije hvala ti Nesi na tako razumljivom odgovoru

ja sam isto htio pomoci koliko sam mogao. ti si bily meni vec dosta pomogla tu na forumu pa ti hvala. Rolling Eyes


sory ako sam te uvrijedila na tome sto sam zahvalila samo Nesi....

Ali eto drago mi jer sam i ja nekome uspijela pomoc tu na forumu Laughing

jadnić (napisa):
Gauss_ (napisa):
?? Rolling Eyes

Rolling Eyes zasto ??



pa misla sam zato jer su studomati sada svagdje ferovski ili sam pomijesala loncice Laughing



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 23:27 pet, 6. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nemo"]

no sve u svemu studomati su najmanji problem u cijeloj priči oko upisa kolegija sa drugih fakulteta, a da ti se to broji kao uvjet :? .[/quote]

ma ni ne mora biti kao uvjet nego samo da bude upisan u indeks kao kolegij i bilo bi dobro da ga mogu prijavit preko studomata.

Vise bi to volila da se racuna kao odslusani i polozeni neki izborni kolegij a i ne mora biti uvjetni...
dal to moze biti i u praksi iako si mislim da moze nekako biti u nekoj teoriji?

:wink: :roll:
nemo (napisa):


no sve u svemu studomati su najmanji problem u cijeloj priči oko upisa kolegija sa drugih fakulteta, a da ti se to broji kao uvjet Confused .


ma ni ne mora biti kao uvjet nego samo da bude upisan u indeks kao kolegij i bilo bi dobro da ga mogu prijavit preko studomata.

Vise bi to volila da se racuna kao odslusani i polozeni neki izborni kolegij a i ne mora biti uvjetni...
dal to moze biti i u praksi iako si mislim da moze nekako biti u nekoj teoriji?

Wink Rolling Eyes



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 0:03 sub, 7. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="bily"]dal to moze biti i u praksi iako si mislim da moze nekako biti u nekoj teoriji?[/quote]

a da jednostavno probaš po naputku od Nesi ;) očito nećeš saznati dok ne pokušaš.
bily (napisa):
dal to moze biti i u praksi iako si mislim da moze nekako biti u nekoj teoriji?


a da jednostavno probaš po naputku od Nesi Wink očito nećeš saznati dok ne pokušaš.



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 0:09 sub, 7. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

uvod u opcu fiziku na MO JE u studomatu, ali se ispit prijavljuje ISKLJUCIVO prijavnicom na FO

mozda je ideja integracije ISVU kao jedinstvene baze, ali koliko je meni poznato - baza MOa je na FERu, ali je to i dalje samostalna baza....

drustveno humanisticki predmeti se i sada mogu upisati, ali za njih vrijede pravila kakva su na njihovim maticnim faxevima i MO s time ima samo veze da su postigli dogovor da studenti MOa to mogu upisati... kada ce btiti rok, koji su kriteriji... sve ovisi o maticnom faxu... a kako MOovcima DH predmeti NISU obavezni, nema vise onog 'pustanja na lijepe oci' vec je to punokrvni ispit...

za DH postoji tabela bodova i oni ULAZE u uvjet sa DIPLOMSKI, ali ne i u uvjet za upis vise godine... i postoji gornja ograda... - pise na oglasnoj ploci
dakle, nesto na nekom drugom faxu, mozda ti se prizna kao odlusani izborni, ali sigurno nece biti uvjet za upis vise godine... vec samo za diplomski..
uvod u opcu fiziku na MO JE u studomatu, ali se ispit prijavljuje ISKLJUCIVO prijavnicom na FO

mozda je ideja integracije ISVU kao jedinstvene baze, ali koliko je meni poznato - baza MOa je na FERu, ali je to i dalje samostalna baza....

drustveno humanisticki predmeti se i sada mogu upisati, ali za njih vrijede pravila kakva su na njihovim maticnim faxevima i MO s time ima samo veze da su postigli dogovor da studenti MOa to mogu upisati... kada ce btiti rok, koji su kriteriji... sve ovisi o maticnom faxu... a kako MOovcima DH predmeti NISU obavezni, nema vise onog 'pustanja na lijepe oci' vec je to punokrvni ispit...

za DH postoji tabela bodova i oni ULAZE u uvjet sa DIPLOMSKI, ali ne i u uvjet za upis vise godine... i postoji gornja ograda... - pise na oglasnoj ploci
dakle, nesto na nekom drugom faxu, mozda ti se prizna kao odlusani izborni, ali sigurno nece biti uvjet za upis vise godine... vec samo za diplomski..



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 1:25 sub, 7. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nemo"][quote="Nesi"]na studomatu sigurno nece biti, jer je ovo studomat pmf-mo-a, a ne svih faxeva u zagrebu i okolici... [/quote]

neka me netko ispravi, ali ne bi li se trebalo moći prijavljivati ispite bilo kojeg fakulteta koji je u sustavu ISVUa. možda je ovo moje mišljenje čisto teoretsko (tj. fakulteti se nisu međusobno dogovorili), no iirc to je bio jedan od ciljeva ISVUa 8)[/quote]

to mozda i bude, kad se ISVU bude primjenjivao na apsolutno svim sveucilistima koje zagrebacko sveuciliste ima. no, jel se itko zapitao kolika bi bila velicina baze u tom slucaju? IMO poveca, jer se za svakog od cca 60.000 studenata mora radit poseban entry u bazu. sve mi se cini da, ako ce se ic na tu soluciju, da ce svaki faks imati bazu za sebe (naravno, unutar ISVU sustava) i da ce prijavnice jos neko vrijeme imati svoju ulogu :-)

[quote]
no sve u svemu studomati su najmanji problem u cijeloj priči oko upisa kolegija sa drugih fakulteta, a da ti se to broji kao uvjet :? ako ideš upisivati i polagati iz svoje znatiželje mislim da će ti formalno malo tko to braniti, no vjerojatno će ovisiti o potrebnom predznanju za kolegij.[/quote]

mislim da ne. jer, da je tako, smisao postojanja izbora nekih kolegija cija se nastava ne odrzava na maticnom fakultetu je, u najmanju ruku, vrlo upitna. primjer: netko sa matematike zeli upisati neki izborni kolegij sa biologije. po tvojem, on ga ne bi mogao upisati (iako ga stvarno to interesira) jer nema potrebno predznanje (ako je kolegij, primjerice, na 3. godini, ocekuje se da prijasnje dvije student zna, i to dobro). mislim da se sve svodi na slobodan izbor. u krajnjoj liniji, ako se kolegij stvarno pokaze ultrateskim, zar ne postoji neka caka da se moze isti ponistit, kao da i nije upisan (to ofkors vrijedi za one kolegije koji su upisani preko minimalne kvote izbornih za tu godinu i koji nisu obavezni izborni kolegiji :lol:)? ako sam nesto krivo rekao, neka me ljudi isprave :-)
nemo (napisa):
Nesi (napisa):
na studomatu sigurno nece biti, jer je ovo studomat pmf-mo-a, a ne svih faxeva u zagrebu i okolici...


neka me netko ispravi, ali ne bi li se trebalo moći prijavljivati ispite bilo kojeg fakulteta koji je u sustavu ISVUa. možda je ovo moje mišljenje čisto teoretsko (tj. fakulteti se nisu međusobno dogovorili), no iirc to je bio jedan od ciljeva ISVUa Cool


to mozda i bude, kad se ISVU bude primjenjivao na apsolutno svim sveucilistima koje zagrebacko sveuciliste ima. no, jel se itko zapitao kolika bi bila velicina baze u tom slucaju? IMO poveca, jer se za svakog od cca 60.000 studenata mora radit poseban entry u bazu. sve mi se cini da, ako ce se ic na tu soluciju, da ce svaki faks imati bazu za sebe (naravno, unutar ISVU sustava) i da ce prijavnice jos neko vrijeme imati svoju ulogu Smile

Citat:

no sve u svemu studomati su najmanji problem u cijeloj priči oko upisa kolegija sa drugih fakulteta, a da ti se to broji kao uvjet Confused ako ideš upisivati i polagati iz svoje znatiželje mislim da će ti formalno malo tko to braniti, no vjerojatno će ovisiti o potrebnom predznanju za kolegij.


mislim da ne. jer, da je tako, smisao postojanja izbora nekih kolegija cija se nastava ne odrzava na maticnom fakultetu je, u najmanju ruku, vrlo upitna. primjer: netko sa matematike zeli upisati neki izborni kolegij sa biologije. po tvojem, on ga ne bi mogao upisati (iako ga stvarno to interesira) jer nema potrebno predznanje (ako je kolegij, primjerice, na 3. godini, ocekuje se da prijasnje dvije student zna, i to dobro). mislim da se sve svodi na slobodan izbor. u krajnjoj liniji, ako se kolegij stvarno pokaze ultrateskim, zar ne postoji neka caka da se moze isti ponistit, kao da i nije upisan (to ofkors vrijedi za one kolegije koji su upisani preko minimalne kvote izbornih za tu godinu i koji nisu obavezni izborni kolegiji Laughing)? ako sam nesto krivo rekao, neka me ljudi isprave Smile



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Johnny Casino
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 05. 2003. (17:56:59)
Postovi: (10F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 21 - 15
Lokacija: location, location!

PostPostano: 10:13 sub, 7. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="bily"]
[quote="Gauss_"]?? :roll: [/quote]
:roll: zasto ??[/quote]

Pretpostavljam zato sto postoji jedno zagrebacko sveuciliste 8)
bily (napisa):

Gauss_ (napisa):
?? Rolling Eyes

Rolling Eyes zasto ??


Pretpostavljam zato sto postoji jedno zagrebacko sveuciliste Cool



_________________
Ima jedan broj, a djeljiv je sa pet
U nizu brojeva, djeljivih sa šest.
...

A to je dva, dva, dva do Žitnjaka
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
GauSs_
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 28. 01. 2004. (21:01:17)
Postovi: (53C)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
72 = 110 - 38
Lokacija: 231

PostPostano: 10:31 sub, 7. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Johnny Casino"][quote="bily"]
[quote="Gauss_"]?? :roll: [/quote]
:roll: zasto ??[/quote]

Pretpostavljam zato sto postoji jedno zagrebacko sveuciliste 8)[/quote]

tocno 8)
Johnny Casino (napisa):
bily (napisa):

Gauss_ (napisa):
?? Rolling Eyes

Rolling Eyes zasto ??


Pretpostavljam zato sto postoji jedno zagrebacko sveuciliste Cool


tocno Cool



_________________
The purpose of life is to end
Malo sam lose volje...

Prosle su godine kolokviji bili laksi, zar ne?
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 11:25 sub, 7. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="HijenA"]to mozda i bude, kad se ISVU bude primjenjivao na apsolutno svim sveucilistima koje zagrebacko sveuciliste ima.[/quote]

hm pročitaj što si napisao još jednom :D no da bilo bi dobro kad bi ISVU postoji na svim sveučilištima u hrvatskoj i koliko znam radi se na tome, tj. nisu samo fakuleti unutar UniZG u ISVU ;)

[quote="HijenA"]mislim da ne. jer, da je tako, smisao postojanja izbora nekih kolegija cija se nastava ne odrzava na maticnom fakultetu je, u najmanju ruku, vrlo upitna. primjer: netko sa matematike zeli upisati neki izborni kolegij sa biologije. po tvojem, on ga ne bi mogao upisati (iako ga stvarno to interesira) jer nema potrebno predznanje (ako je kolegij, primjerice, na 3. godini, ocekuje se da prijasnje dvije student zna, i to dobro). mislim da se sve svodi na slobodan izbor.[/quote]

ne može to biti slobodan izbor - za tebe trebaju vrijediti ista pravila kao i za studenta na matičnom fakultetu/odsjeku! po tebi je u redu da ekipa na matičnom faksu polomi dupe da bi stekla svo potrebno predznanje (ne zaboravimo postoji hijerarhija ispita i zna se koji kolegiji su prethodnici nekom jačem kolegiju), a ti se samo tako možeš došetati. i don't thin so 8)
HijenA (napisa):
to mozda i bude, kad se ISVU bude primjenjivao na apsolutno svim sveucilistima koje zagrebacko sveuciliste ima.


hm pročitaj što si napisao još jednom Very Happy no da bilo bi dobro kad bi ISVU postoji na svim sveučilištima u hrvatskoj i koliko znam radi se na tome, tj. nisu samo fakuleti unutar UniZG u ISVU Wink

HijenA (napisa):
mislim da ne. jer, da je tako, smisao postojanja izbora nekih kolegija cija se nastava ne odrzava na maticnom fakultetu je, u najmanju ruku, vrlo upitna. primjer: netko sa matematike zeli upisati neki izborni kolegij sa biologije. po tvojem, on ga ne bi mogao upisati (iako ga stvarno to interesira) jer nema potrebno predznanje (ako je kolegij, primjerice, na 3. godini, ocekuje se da prijasnje dvije student zna, i to dobro). mislim da se sve svodi na slobodan izbor.


ne može to biti slobodan izbor - za tebe trebaju vrijediti ista pravila kao i za studenta na matičnom fakultetu/odsjeku! po tebi je u redu da ekipa na matičnom faksu polomi dupe da bi stekla svo potrebno predznanje (ne zaboravimo postoji hijerarhija ispita i zna se koji kolegiji su prethodnici nekom jačem kolegiju), a ti se samo tako možeš došetati. i don't thin so Cool



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Ashley
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 04. 2004. (22:54:03)
Postovi: (77)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 19:35 sub, 7. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Imas ona 3 kolegija s fizike koje na primijenjenoj mozes upisat. I bodovi od tih kolegija ti ulaze u bodove za uvjet (ako sam dobro zapamtila). I nisu popustljiviji zato jer nisi fizicar.
Ja imam upisan jedan od tih kolegija i idem na predavanja, al ne redovito, a na vjezbe ne. I fizicari na vjezbama predaju neke zadatke (mogu, a ne moraju), ja sam predala samo prvi jer sam se samo jednom pojavila na vjezbama :lol:
Gradivo je zanimljivo i profesor je dobar. Mozda jednom to i polozim :D A mogu i odustat pa nije strasno.

Eto, ako ti se svida fizika, idi na te kolegije.
Imas ona 3 kolegija s fizike koje na primijenjenoj mozes upisat. I bodovi od tih kolegija ti ulaze u bodove za uvjet (ako sam dobro zapamtila). I nisu popustljiviji zato jer nisi fizicar.
Ja imam upisan jedan od tih kolegija i idem na predavanja, al ne redovito, a na vjezbe ne. I fizicari na vjezbama predaju neke zadatke (mogu, a ne moraju), ja sam predala samo prvi jer sam se samo jednom pojavila na vjezbama Laughing
Gradivo je zanimljivo i profesor je dobar. Mozda jednom to i polozim Very Happy A mogu i odustat pa nije strasno.

Eto, ako ti se svida fizika, idi na te kolegije.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bily
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 04. 2003. (16:21:46)
Postovi: (4B7)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 74 - 66

PostPostano: 20:30 sub, 7. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ashley"]

Eto, ako ti se svida fizika, idi na te kolegije.[/quote]


zanimljivo zboris ali ne bi ja te kolegije mene ne privlaci nista sa odsjeka fizike nego me privlaci bas nesto sa geofizike.A znas li mozda dal oduvijek se moglo ako si na primjenjenoj upisat te kolegije ili je to od nedavno.Ako je slucajno od nedavno mozda bi se moglo nesto slicno spojit i sa geofizikom.
:lol: :wink: :? :shock:
Ashley (napisa):


Eto, ako ti se svida fizika, idi na te kolegije.



zanimljivo zboris ali ne bi ja te kolegije mene ne privlaci nista sa odsjeka fizike nego me privlaci bas nesto sa geofizike.A znas li mozda dal oduvijek se moglo ako si na primjenjenoj upisat te kolegije ili je to od nedavno.Ako je slucajno od nedavno mozda bi se moglo nesto slicno spojit i sa geofizikom.
Laughing Wink Confused Shocked



_________________
NAJNERAZUMLJIVIJE JE NA OVOM SVIJETU STO JE ON RAZUMLJIV!!!!

Albert Einstein

#Lil angel legna elttiL Bily u akciji
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 7:12 ned, 8. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]mozda je ideja integracije ISVU kao jedinstvene baze, ali koliko je meni poznato - baza MOa je na FERu, ali je to i dalje samostalna baza....[/quote]

Baza je nekad bila na FER-u, a sada je na Srcu. Nije samostalna nego je jedna velika bazetina za cijelo Zg-sveuciliste. Druga sveucilista imaju svoje baze.

[quote="HijenA"]to mozda i bude, kad se ISVU bude primjenjivao na apsolutno svim sveucilistima koje zagrebacko sveuciliste ima. no, jel se itko zapitao kolika bi bila velicina baze u tom slucaju? IMO poveca, jer se za svakog od cca 60.000 studenata mora radit poseban entry u bazu. sve mi se cini da, ako ce se ic na tu soluciju, da ce svaki faks imati bazu za sebe (naravno, unutar ISVU sustava) i da ce prijavnice jos neko vrijeme imati svoju ulogu :-)[/quote]

Svaki student vec ima poseban entry u bazi. Kad si zadnji puta bio u menzi? Kad predas X-icu i vidi koliko imas kredita (ili kako se to vec zove), right? Osim toga svaki ispitni rok, svaka prijava ispita i svaka ocjena ima svoj entry. I sve je to u jednoj velikoj bazi. Baza je velika, ali nije nesto ekstra po danasnjim mjerilima. Sjeti se Google-a. Tamo svaka web stranica ima svoj entry, mijenja se non-stop i sve se pretrazuje u roku keks :shock:

[quote="nemo"]ne može to biti slobodan izbor - za tebe trebaju vrijediti ista pravila kao i za studenta na matičnom fakultetu/odsjeku! po tebi je u redu da ekipa na matičnom faksu polomi dupe da bi stekla svo potrebno predznanje (ne zaboravimo postoji hijerarhija ispita i zna se koji kolegiji su prethodnici nekom jačem kolegiju), a ti se samo tako možeš došetati. i don't thin so 8)[/quote]

Krivo zboris. Ekipa na maticnom faksu lomi dupe da bi stekla diplomu. Upisom i polaganjem jednog izbornog kolegija ne stjece se ta diploma, pa kolegiji prethodnici u tom slucaju ne vrijede. Druga je stvar hoce li se moci poloziti ispit bez potrebnog predznanja, no to je problem onog koji upisuje izborni. Ako ga stvarno zanima gradivo, potrudit ce se i na drugi nacin nauciti sto je potrebno.

Jedan od osnovnih principa Bolonje je mobilnost, fleksibilnost i interdisciplinarnost studija. Upisivanje izbornih na drugim fakultetima i priznavanje odgovarajucih ECTS bodova trebala bi biti najnormalnija stvar. Kod nas nije bas user-friendly, no cini se da prvu generaciju bolonjaca za sada smetaju neke druge stvari. Nadam se da je samo pitanje vremena kad ce se netko sjetiti otici u Split/Rijeku/Osijek, odstudirati godinu dana na maminoj spizi i vratiti se nazad uz priznavanje polozenih ispita. ECTS bodovi su izmisnjeni zato da se [b]to[/b] omoguci.
Nesi (napisa):
mozda je ideja integracije ISVU kao jedinstvene baze, ali koliko je meni poznato - baza MOa je na FERu, ali je to i dalje samostalna baza....


Baza je nekad bila na FER-u, a sada je na Srcu. Nije samostalna nego je jedna velika bazetina za cijelo Zg-sveuciliste. Druga sveucilista imaju svoje baze.

HijenA (napisa):
to mozda i bude, kad se ISVU bude primjenjivao na apsolutno svim sveucilistima koje zagrebacko sveuciliste ima. no, jel se itko zapitao kolika bi bila velicina baze u tom slucaju? IMO poveca, jer se za svakog od cca 60.000 studenata mora radit poseban entry u bazu. sve mi se cini da, ako ce se ic na tu soluciju, da ce svaki faks imati bazu za sebe (naravno, unutar ISVU sustava) i da ce prijavnice jos neko vrijeme imati svoju ulogu Smile


Svaki student vec ima poseban entry u bazi. Kad si zadnji puta bio u menzi? Kad predas X-icu i vidi koliko imas kredita (ili kako se to vec zove), right? Osim toga svaki ispitni rok, svaka prijava ispita i svaka ocjena ima svoj entry. I sve je to u jednoj velikoj bazi. Baza je velika, ali nije nesto ekstra po danasnjim mjerilima. Sjeti se Google-a. Tamo svaka web stranica ima svoj entry, mijenja se non-stop i sve se pretrazuje u roku keks Shocked

nemo (napisa):
ne može to biti slobodan izbor - za tebe trebaju vrijediti ista pravila kao i za studenta na matičnom fakultetu/odsjeku! po tebi je u redu da ekipa na matičnom faksu polomi dupe da bi stekla svo potrebno predznanje (ne zaboravimo postoji hijerarhija ispita i zna se koji kolegiji su prethodnici nekom jačem kolegiju), a ti se samo tako možeš došetati. i don't thin so Cool


Krivo zboris. Ekipa na maticnom faksu lomi dupe da bi stekla diplomu. Upisom i polaganjem jednog izbornog kolegija ne stjece se ta diploma, pa kolegiji prethodnici u tom slucaju ne vrijede. Druga je stvar hoce li se moci poloziti ispit bez potrebnog predznanja, no to je problem onog koji upisuje izborni. Ako ga stvarno zanima gradivo, potrudit ce se i na drugi nacin nauciti sto je potrebno.

Jedan od osnovnih principa Bolonje je mobilnost, fleksibilnost i interdisciplinarnost studija. Upisivanje izbornih na drugim fakultetima i priznavanje odgovarajucih ECTS bodova trebala bi biti najnormalnija stvar. Kod nas nije bas user-friendly, no cini se da prvu generaciju bolonjaca za sada smetaju neke druge stvari. Nadam se da je samo pitanje vremena kad ce se netko sjetiti otici u Split/Rijeku/Osijek, odstudirati godinu dana na maminoj spizi i vratiti se nazad uz priznavanje polozenih ispita. ECTS bodovi su izmisnjeni zato da se to omoguci.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
nemo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 11. 07. 2004. (21:28:31)
Postovi: (37F)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
30 = 34 - 4
Lokacija: čakovec

PostPostano: 12:22 ned, 8. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Krivo zboris. Ekipa na maticnom faksu lomi dupe da bi stekla diplomu. Upisom i polaganjem jednog izbornog kolegija ne stjece se ta diploma, pa kolegiji prethodnici u tom slucaju ne vrijede. Druga je stvar hoce li se moci poloziti ispit bez potrebnog predznanja, no to je problem onog koji upisuje izborni. Ako ga stvarno zanima gradivo, potrudit ce se i na drugi nacin nauciti sto je potrebno.

Jedan od osnovnih principa Bolonje je mobilnost, fleksibilnost i interdisciplinarnost studija. Upisivanje izbornih na drugim fakultetima i priznavanje odgovarajucih ECTS bodova trebala bi biti najnormalnija stvar. Kod nas nije bas user-friendly, no cini se da prvu generaciju bolonjaca za sada smetaju neke druge stvari. Nadam se da je samo pitanje vremena kad ce se netko sjetiti otici u Split/Rijeku/Osijek, odstudirati godinu dana na maminoj spizi i vratiti se nazad uz priznavanje polozenih ispita. ECTS bodovi su izmisnjeni zato da se [b]to[/b] omoguci.[/quote]

da to su ciljevi bolonje, ali mobilnost se ne postiže nekontrolirano. postoje ECTS koordinatori. postoje informacije o tome koje znanje se treba imati da bi se moglo polagati neki kolegij i koliko taj kolegij znači u cijelom mozaiku studijskog programa.

ako ti upisuješ neki kolegij sa drugog fakulteta (srodng ili totalno drugačijeg) i on ti se računa kao dio tvojega studija (dakle njegovi ECTS bodovi ulaze u cjelokupni zbroj) onda je tak kolegij jednakog značaja tebi u tvojem studiju koliko i studentu na studiju koji obnaša taj kolegij koji ti upisuješ izvana. to ne ide samo tako. druga stvar je ako ti upisuješ kolegij samo tako, da imaš to negdje sastrane ubilježeno da si položio, ali ti se ne računa u tvoje uvijete za postizanje diplome ;)
krcko (napisa):
Krivo zboris. Ekipa na maticnom faksu lomi dupe da bi stekla diplomu. Upisom i polaganjem jednog izbornog kolegija ne stjece se ta diploma, pa kolegiji prethodnici u tom slucaju ne vrijede. Druga je stvar hoce li se moci poloziti ispit bez potrebnog predznanja, no to je problem onog koji upisuje izborni. Ako ga stvarno zanima gradivo, potrudit ce se i na drugi nacin nauciti sto je potrebno.

Jedan od osnovnih principa Bolonje je mobilnost, fleksibilnost i interdisciplinarnost studija. Upisivanje izbornih na drugim fakultetima i priznavanje odgovarajucih ECTS bodova trebala bi biti najnormalnija stvar. Kod nas nije bas user-friendly, no cini se da prvu generaciju bolonjaca za sada smetaju neke druge stvari. Nadam se da je samo pitanje vremena kad ce se netko sjetiti otici u Split/Rijeku/Osijek, odstudirati godinu dana na maminoj spizi i vratiti se nazad uz priznavanje polozenih ispita. ECTS bodovi su izmisnjeni zato da se to omoguci.


da to su ciljevi bolonje, ali mobilnost se ne postiže nekontrolirano. postoje ECTS koordinatori. postoje informacije o tome koje znanje se treba imati da bi se moglo polagati neki kolegij i koliko taj kolegij znači u cijelom mozaiku studijskog programa.

ako ti upisuješ neki kolegij sa drugog fakulteta (srodng ili totalno drugačijeg) i on ti se računa kao dio tvojega studija (dakle njegovi ECTS bodovi ulaze u cjelokupni zbroj) onda je tak kolegij jednakog značaja tebi u tvojem studiju koliko i studentu na studiju koji obnaša taj kolegij koji ti upisuješ izvana. to ne ide samo tako. druga stvar je ako ti upisuješ kolegij samo tako, da imaš to negdje sastrane ubilježeno da si položio, ali ti se ne računa u tvoje uvijete za postizanje diplome Wink



_________________
Umjesto da postavlja pitanje o tome što je prije nastalo - kokoš ili jaje, čovjeku se najednom učinilo da je kokoš zamisao jajeta o stvaranju novih jaja.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan