Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Bolonja još jedanput ;)
Idite na Prethodno  1, 2
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Morpheus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 04. 2004. (20:33:19)
Postovi: (40)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: Matrica

PostPostano: 22:23 čet, 5. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ivanak"]ma sve se može ak imaš volje, ja imam i muža koji studira i dijete i radimo oboje kad god se pruzi prilika pa je on dogurao do četvrte, a ja do treće. Istina da skoro niš ne spavamo i da studiramo već pet godina i prosjek je jad i bijeda, ali ipak ide, makar puževim korakom :D[/quote]

Kao prvo da kažem: Svaka čast!! :klapklap: :respekt:

Nadalje, za sebe ne mislim da sam blesav( što se možda ne vidi iz mojih postova na ovom forumu :roll: ). I možda ne na prvoj godini,ali kasnije sam si sigurno u glavi zamislio kako će izgledati moje studiranje. Realno sam očekivao 6 godina studiranja u mojem tempu ( 3. brzina :wink: ).A sad zbog bolonje moram šaltat brzine, a ne volim vozit brzo. :?

E sad očito nema smisla kukat što je došla famozna bolonja,jer ona je tu,ali činjenica je da je zeznula neke ljude (mene manje više-ja još imam (kao što je nesi rekla) 8 rokova za bježanje ispred velike :bu!: bugielonje. ) koji si ne mogu priuštit još 5 god srednjoškolskog režima.

[quote="Martinab"]Ako je netko bolonjac i uz to radi, zar mu nije dovoljno trenutno samo formalno postojecu obavezu dolazaka ne vjezbe i predavanja pretvoriti u nepostojecu, pa da jos uvijek sve stigne? Nagadam, nisam studirala uz rad niti znam ikoga tko je, ali nekako mi se cini da se to (zadace+kolokviji) onda svede na neku razumnu kolicinu posla koja se da obaviti navecer, preko vikenda i sl. Jedini problem je onda nabavka biljezaka s vjezbi predavanja na vrijeme (sto je valjda isto ok ako covjek nije prva generacija za koju se taj kolegij drzi).[/quote]

Tako se to i radi,za bilješke se uvijek nadu dobri ljudi,pa ni to nije problem. Ali problem je što nismo roboti i katkad nam treba predah ili puknemo.

[quote="Lord Sirius"]
ne pričaju samo amerikanci engleski :wink: [/quote]
Istina. Ali mislim da je amerikancima najviše stalo da svi ostali govore eng.Valjd su oni lijeni učit druge jezike :D
ivanak (napisa):
ma sve se može ak imaš volje, ja imam i muža koji studira i dijete i radimo oboje kad god se pruzi prilika pa je on dogurao do četvrte, a ja do treće. Istina da skoro niš ne spavamo i da studiramo već pet godina i prosjek je jad i bijeda, ali ipak ide, makar puževim korakom Very Happy


Kao prvo da kažem: Svaka čast!! Toooooo, majstoreeeee! Respect

Nadalje, za sebe ne mislim da sam blesav( što se možda ne vidi iz mojih postova na ovom forumu Rolling Eyes ). I možda ne na prvoj godini,ali kasnije sam si sigurno u glavi zamislio kako će izgledati moje studiranje. Realno sam očekivao 6 godina studiranja u mojem tempu ( 3. brzina Wink ).A sad zbog bolonje moram šaltat brzine, a ne volim vozit brzo. Confused

E sad očito nema smisla kukat što je došla famozna bolonja,jer ona je tu,ali činjenica je da je zeznula neke ljude (mene manje više-ja još imam (kao što je nesi rekla) 8 rokova za bježanje ispred velike BU! bugielonje. ) koji si ne mogu priuštit još 5 god srednjoškolskog režima.

Martinab (napisa):
Ako je netko bolonjac i uz to radi, zar mu nije dovoljno trenutno samo formalno postojecu obavezu dolazaka ne vjezbe i predavanja pretvoriti u nepostojecu, pa da jos uvijek sve stigne? Nagadam, nisam studirala uz rad niti znam ikoga tko je, ali nekako mi se cini da se to (zadace+kolokviji) onda svede na neku razumnu kolicinu posla koja se da obaviti navecer, preko vikenda i sl. Jedini problem je onda nabavka biljezaka s vjezbi predavanja na vrijeme (sto je valjda isto ok ako covjek nije prva generacija za koju se taj kolegij drzi).


Tako se to i radi,za bilješke se uvijek nadu dobri ljudi,pa ni to nije problem. Ali problem je što nismo roboti i katkad nam treba predah ili puknemo.

Lord Sirius (napisa):

ne pričaju samo amerikanci engleski Wink

Istina. Ali mislim da je amerikancima najviše stalo da svi ostali govore eng.Valjd su oni lijeni učit druge jezike Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 7:21 ned, 8. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Marko"]Dali bi se sad to moglo na bolonji, e to je pitanje.[/quote]

Njih dvoje bi mogli. Oboje su upisali jedini kolegij s visih godina koji se vec sad izvodi po bolonjskom rezimu.
Marko (napisa):
Dali bi se sad to moglo na bolonji, e to je pitanje.


Njih dvoje bi mogli. Oboje su upisali jedini kolegij s visih godina koji se vec sad izvodi po bolonjskom rezimu.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Morpheus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 04. 2004. (20:33:19)
Postovi: (40)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: Matrica

PostPostano: 10:15 uto, 10. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Razvila mi se još jedna misao( opća populacija foruma izgleda sad nekako ovako :boliglava: :nuts2: ).

Ovako: ja sad dajem ispite i dajem ih i dajem. I dam ih ono hrpu :lol: .
Ali... ipak okinem godinu. Ali od tih ispita( ako sam shvatio nesi) prizna mi ih se hrpa,i to možda čak neki s 3 bolonjske godine. I imam opet prorijeđen raspored,mogu nešt zaradit s strane,ali moram pazit da ne okinem kolokvij.

I koliko sam gledao studiranje računarstva po bolonji je puno bolje-nema matematičkih predmeta,mislim osim onih u sklopu računarstva.
Razvila mi se još jedna misao( opća populacija foruma izgleda sad nekako ovako Boli glava Nuts ).

Ovako: ja sad dajem ispite i dajem ih i dajem. I dam ih ono hrpu Laughing .
Ali... ipak okinem godinu. Ali od tih ispita( ako sam shvatio nesi) prizna mi ih se hrpa,i to možda čak neki s 3 bolonjske godine. I imam opet prorijeđen raspored,mogu nešt zaradit s strane,ali moram pazit da ne okinem kolokvij.

I koliko sam gledao studiranje računarstva po bolonji je puno bolje-nema matematičkih predmeta,mislim osim onih u sklopu računarstva.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 10:25 uto, 10. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da. Jer te matematicke predmete odslusas na prve tri godine :P

A plan ti je razuman (iako bih ja jos uvijek glasala za bjezanje ispred bolonje), samo sto se desi kad tako po polu-bolonji zavrsis drugu, i prava bolonja te uhvati na trecoj, i onda sjedis i places da nista vise ne stignes i cijeli dan si na faksu? Ako moras raditi uz faks, mislim da ti je bolje bi dalje bjezati. Kao bolonjac si mozes priustiti samo da radis preko ljeta (4 mjeseca ljeta doduse).
Da. Jer te matematicke predmete odslusas na prve tri godine Razz

A plan ti je razuman (iako bih ja jos uvijek glasala za bjezanje ispred bolonje), samo sto se desi kad tako po polu-bolonji zavrsis drugu, i prava bolonja te uhvati na trecoj, i onda sjedis i places da nista vise ne stignes i cijeli dan si na faksu? Ako moras raditi uz faks, mislim da ti je bolje bi dalje bjezati. Kao bolonjac si mozes priustiti samo da radis preko ljeta (4 mjeseca ljeta doduse).



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 10:29 uto, 10. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Morpheus"]Razvila mi se još jedna misao( opća populacija foruma izgleda sad nekako ovako :boliglava: :nuts2: ).[/quote]

skoro :rotfl:

[quote="Morpheus"]Ovako: ja sad dajem ispite i dajem ih i dajem. I dam ih ono hrpu :lol: .
Ali... ipak okinem godinu. Ali od tih ispita( ako sam shvatio nesi) prizna mi ih se hrpa,i to možda čak neki s 3 bolonjske godine. I imam opet prorijeđen raspored,mogu nešt zaradit s strane,ali moram pazit da ne okinem kolokvij.[/quote]

tocno.... (recimo, nije lose pogledati u bologna godinu i vidjeti sto tocno postoji, pa onda prvo te ispolagati, onda pogledati sto ima u visoj bologna godini, pa to polagati.... naime, mislim da je spomenuto da nekog kolegija nece biti, a jos nisu na cisto sta bi se priznalo.... vise o tome kad dodje pravilnik.... u svakom slucaju, ma3 i 4 sigurno nece nestati :g: odj, kombinatorika.... uvis... mozda ih pretumbaju... ali neec odleprsati u nepoznato)
sto se posla tice, recimo, mozes otic vamo: [url=http://www.moj-posao.net/jseeker_ad_detailedview.php?entityId=83acd09ff6c543a45a778b2a7bd9a1cd]moj-posao[/url]
mene je odusevila "Mogućnosti za posloprimce: - posao uz koji se može [b](i treba)[/b] studirati odnosno koji se može raditi uz studij"

[quote="Morpheus"]I koliko sam gledao studiranje računarstva po bolonji je puno bolje-nema matematičkih predmeta,mislim osim onih u sklopu računarstva.[/quote]

moram priznati da nisam shvatila sto je pjesnik htio reci... pa i sad na racunarstvu od matematickih imas one obavezne... koji su u sklopu racunarstva... :grebgreb:
Morpheus (napisa):
Razvila mi se još jedna misao( opća populacija foruma izgleda sad nekako ovako Boli glava Nuts ).


skoro Valjam se po podu od smijeha

Morpheus (napisa):
Ovako: ja sad dajem ispite i dajem ih i dajem. I dam ih ono hrpu Laughing .
Ali... ipak okinem godinu. Ali od tih ispita( ako sam shvatio nesi) prizna mi ih se hrpa,i to možda čak neki s 3 bolonjske godine. I imam opet prorijeđen raspored,mogu nešt zaradit s strane,ali moram pazit da ne okinem kolokvij.


tocno.... (recimo, nije lose pogledati u bologna godinu i vidjeti sto tocno postoji, pa onda prvo te ispolagati, onda pogledati sto ima u visoj bologna godini, pa to polagati.... naime, mislim da je spomenuto da nekog kolegija nece biti, a jos nisu na cisto sta bi se priznalo.... vise o tome kad dodje pravilnik.... u svakom slucaju, ma3 i 4 sigurno nece nestati Mr. Green odj, kombinatorika.... uvis... mozda ih pretumbaju... ali neec odleprsati u nepoznato)
sto se posla tice, recimo, mozes otic vamo: moj-posao
mene je odusevila "Mogućnosti za posloprimce: - posao uz koji se može (i treba) studirati odnosno koji se može raditi uz studij"

Morpheus (napisa):
I koliko sam gledao studiranje računarstva po bolonji je puno bolje-nema matematičkih predmeta,mislim osim onih u sklopu računarstva.


moram priznati da nisam shvatila sto je pjesnik htio reci... pa i sad na racunarstvu od matematickih imas one obavezne... koji su u sklopu racunarstva... Kotacici rade 100 na sat



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Morpheus
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 04. 2004. (20:33:19)
Postovi: (40)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: Matrica

PostPostano: 11:03 uto, 10. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]
tocno.... (recimo, nije lose pogledati u bologna godinu i vidjeti sto tocno postoji, pa onda prvo te ispolagati, onda pogledati sto ima u visoj bologna godini, pa to polagati.... naime, mislim da je spomenuto da nekog kolegija nece biti, a jos nisu na cisto sta bi se priznalo.... vise o tome kad dodje pravilnik[/quote]

Pretpostavljam da se još ne zna kad će doći pravilnik :roll:

[quote="Nesi"] u svakom slucaju, ma3 i 4 sigurno nece nestati Mr. Green[/quote] :cry: :cry: :bigcry:

[quote="Nesi"]
moram priznati da nisam shvatila sto je pjesnik htio reci... pa i sad na racunarstvu od matematickih imas one obavezne... koji su u sklopu racunarstva... Kotacici rade 100 na sat[/quote]

Da, ali koliko primjetih ima više predmeta vezanih uz ono što me zanima iliti računarstvo, a manje uz matematiku( nije da me matematika ne zanima :lol: :oops: )
Nesi (napisa):

tocno.... (recimo, nije lose pogledati u bologna godinu i vidjeti sto tocno postoji, pa onda prvo te ispolagati, onda pogledati sto ima u visoj bologna godini, pa to polagati.... naime, mislim da je spomenuto da nekog kolegija nece biti, a jos nisu na cisto sta bi se priznalo.... vise o tome kad dodje pravilnik


Pretpostavljam da se još ne zna kad će doći pravilnik Rolling Eyes

Nesi (napisa):
u svakom slucaju, ma3 i 4 sigurno nece nestati Mr. Green
Crying or Very sad Crying or Very sad Very sad

Nesi (napisa):

moram priznati da nisam shvatila sto je pjesnik htio reci... pa i sad na racunarstvu od matematickih imas one obavezne... koji su u sklopu racunarstva... Kotacici rade 100 na sat


Da, ali koliko primjetih ima više predmeta vezanih uz ono što me zanima iliti računarstvo, a manje uz matematiku( nije da me matematika ne zanima Laughing Embarassed )


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 11:05 uto, 10. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Morpheus"]Pretpostavljam da se još ne zna kad će doći pravilnik :roll:[/quote]

Ako je vjerovati iskustvu: u zadnji cas. :twisted:
Morpheus (napisa):
Pretpostavljam da se još ne zna kad će doći pravilnik Rolling Eyes


Ako je vjerovati iskustvu: u zadnji cas. Twisted Evil



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2
Stranica 2 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan