Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

vino
Idite na Prethodno  1, 2
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
cinik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 04. 2003. (23:34:09)
Postovi: (1FB)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
28 = 43 - 15
Lokacija: /proc/sys/cpu/

PostPostano: 15:56 pon, 16. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]
E Hans, sjecas se onog šrot vina starog 20 godina kojeg sam zaklao na obrani? Pitam te zato sto se ja ne sjecam... sjecam se samo da sam ga pio i nisam se otrovao, ali okusa se ne sjecam. Ti si bio tamo, ili je to bila halucinacija izazvana sumljivim napitkom?[/quote]

Racunajuci kakvo je to bilo vino, cudi me da se itko izvukao ziv s tvoje obrane. Imalo je okus slatkastog octa, sa jos pokojom komponentom okusa stare cokolade (okus "prasine")...
u svakom slucaju, da nije bilo 20g staro i time fora, mislim da bi te trebalo zatvoriti zbog pokusaja ubojstva vecine prisutnih na toj proslavi (sjecam se da si tocio to profesoru Poloniju i meni, a i ostalima, pa dakle...).


'ave fun!


Sinisa
krcko (napisa):

E Hans, sjecas se onog šrot vina starog 20 godina kojeg sam zaklao na obrani? Pitam te zato sto se ja ne sjecam... sjecam se samo da sam ga pio i nisam se otrovao, ali okusa se ne sjecam. Ti si bio tamo, ili je to bila halucinacija izazvana sumljivim napitkom?


Racunajuci kakvo je to bilo vino, cudi me da se itko izvukao ziv s tvoje obrane. Imalo je okus slatkastog octa, sa jos pokojom komponentom okusa stare cokolade (okus "prasine")...
u svakom slucaju, da nije bilo 20g staro i time fora, mislim da bi te trebalo zatvoriti zbog pokusaja ubojstva vecine prisutnih na toj proslavi (sjecam se da si tocio to profesoru Poloniju i meni, a i ostalima, pa dakle...).


'ave fun!


Sinisa



_________________
Oslobodjen Senata.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
raspjevani_opat
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 02. 2005. (12:42:04)
Postovi: (E5)16
Sarma = la pohva - posuda
= 17 - 16

PostPostano: 18:33 pon, 16. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="cinik"]


Hvar: Zlatan Plavac Barrique 2003. --- NAJBOLJE VINO KOJE SAM IKADA PIO.
eto, ovoliko za sada...

sinisa
[/quote]


da se i ja jednom s tobom slozim. stvano je fenomenalno vino...naime ove preznike sam prodavao vina na standovima u bogovicevoj, i inace se koliko toliko kuzim u vina...
onda sam bio probao i kozlovicev-muskat. stvarno bih svakome to preporucio!

i ako volite vina, pogledajte film stranputca :D
cinik (napisa):



Hvar: Zlatan Plavac Barrique 2003. — NAJBOLJE VINO KOJE SAM IKADA PIO.
eto, ovoliko za sada...

sinisa



da se i ja jednom s tobom slozim. stvano je fenomenalno vino...naime ove preznike sam prodavao vina na standovima u bogovicevoj, i inace se koliko toliko kuzim u vina...
onda sam bio probao i kozlovicev-muskat. stvarno bih svakome to preporucio!

i ako volite vina, pogledajte film stranputca Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
jazzmin
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 01. 2006. (19:13:17)
Postovi: (18)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 1

PostPostano: 19:47 pon, 16. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

@ :maca2: Mogla sam znati da si ti ovo zakuhao :wink:

Je li to prvi put da otvaraš temu? (nisam pratila)
A nije ni odaziv loš.
@ Maca Mogla sam znati da si ti ovo zakuhao Wink

Je li to prvi put da otvaraš temu? (nisam pratila)
A nije ni odaziv loš.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ashley
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 04. 2004. (22:54:03)
Postovi: (77)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 22:30 pon, 16. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dingac, Postup, Plavci (skoro svi koje sam ja pila, al ja uvijek kupim onaj s Peljesca) i Rukatac. To je moj izbor najboljih! I jos sam nedavno probala Zilavku, dobro je.

@ Krcko: Peljeska vina su zakon :D
Dingac, Postup, Plavci (skoro svi koje sam ja pila, al ja uvijek kupim onaj s Peljesca) i Rukatac. To je moj izbor najboljih! I jos sam nedavno probala Zilavku, dobro je.

@ Krcko: Peljeska vina su zakon Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ashley
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 04. 2004. (22:54:03)
Postovi: (77)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 22:45 pon, 16. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

E, zaboravila sam Grk. Samo njega bolje pit u malim kolicinama :lol: I ja sam Grk uvijek pila domaci pa ne znam sto je s onim koji se prodaje, a nije ga niti lako naci.
E, zaboravila sam Grk. Samo njega bolje pit u malim kolicinama Laughing I ja sam Grk uvijek pila domaci pa ne znam sto je s onim koji se prodaje, a nije ga niti lako naci.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 0:22 uto, 17. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="cinik"]Imalo je okus slatkastog octa, sa jos pokojom komponentom okusa stare cokolade (okus "prasine")... [/quote]

Aceto balsamico :noidea:

[quote="cinik"]u svakom slucaju, da nije bilo 20g staro i time fora, mislim da bi te trebalo zatvoriti zbog pokusaja ubojstva vecine prisutnih na toj proslavi (sjecam se da si tocio to profesoru Poloniju i meni, a i ostalima, pa dakle...).[/quote]

Ja se samo sjecam da sam ga probao i onda se vise ne sjecam previse. Valjda sam ga nudio, al nije bilo puno zainteresiranih. Na kraju sam morao proliti onaj ostatak koji se nije mogao popiti jer je promijenio agregatno stanje. Osim sto je redefinirao pojam "talog", zastopao je lavabo :mrgreen:
cinik (napisa):
Imalo je okus slatkastog octa, sa jos pokojom komponentom okusa stare cokolade (okus "prasine")...


Aceto balsamico Danas nije moj dan

cinik (napisa):
u svakom slucaju, da nije bilo 20g staro i time fora, mislim da bi te trebalo zatvoriti zbog pokusaja ubojstva vecine prisutnih na toj proslavi (sjecam se da si tocio to profesoru Poloniju i meni, a i ostalima, pa dakle...).


Ja se samo sjecam da sam ga probao i onda se vise ne sjecam previse. Valjda sam ga nudio, al nije bilo puno zainteresiranih. Na kraju sam morao proliti onaj ostatak koji se nije mogao popiti jer je promijenio agregatno stanje. Osim sto je redefinirao pojam "talog", zastopao je lavabo Mr. Green



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
mpavic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 01. 2006. (18:44:52)
Postovi: (1C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0

PostPostano: 1:01 uto, 17. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kad me se vec prozvalo kao geofizicara.... Da se javim....

Na kraju krajeva, sve ovisi kakva vina volite: crna, bijela, rose.... Ili suha, polusuha, slatka, desertna....

Osobno najvise volim plavce... Plavci su jaka vina, bogata tanimom i alkoholom (cesto i do 15%), vocnih okusa koja znaju pocesto biti predivlja i pregruba za istancan ukus nekoga tko nije navikao na takva vina. Slazem se s Hansom da su mi trenutacno najbolji plavci od Plenkovica, no mislim da on ima itekakvi bias spram peljeskih plavaca.... Neki su vec naveli dobre plavce male s polozaja Dingac, Postup, Postup - donja banda... No svakako bi preporucio i Milosev Stagnum ili Grgicev Plavac mali koji su fenomenalni no ipak novcano malo precjenjeni (cca. 200kn)... S kasnim berbama i barrique okusima kod plavaca treba biti oprezan jer su to ionako vec sama po sebi teska vina... Pocetne verzije barrique plavca s polozaja Ivan Dolac na Hvaru su u pocetku bile lose da bi danas se poprilicno usavrsili u proizvodnji no najbolje zaokruzeno vino takve vrste mi je od Plenkovica.... Cak mi je bolje i od njegovog Grand Crua u cijem pripremanju su mu pomogli enolozi iz Svicarske...

Ostale plavci su vec spomenuti, no istaknuo bi jos jednom Faros barrique (best buy cca. 80kn)... Vrlo kopleksno i doradjeno vino odlicnih okusa... Takodjer bi istaknuo Postupe privatnih vinara Antunovica i Radovica (cca, 100kn)... Antunovic mi je stvarno odlican, dok mi je od Radovica bio malo pretrpak za moj okus mo i dalje odlicno vino... Probah jos i Postup Madirazzu (isto cca. 100kn) no nije me nesto impresionirao...

Od Postupa mi je i dalje najdrazi onaj koji budi uspomene sa dodiplomskog studija, a to je Postup - donja banda (92 kn u Vrutku)... Fenomenalno pitko i fino vino, usaglasenih karakteristika i tanina... Ne previse jako u alkoholu (od 13- 14.5%)... Nazalost, zadnja cuvena berba je bila u 90tima.... Mozda ga znate po zutoj etiketi koju su prosle godine promijenili u bijelu ispod koje sada pise "The art of winemaking"...


Od crnih vina iz Dalmacije bi svakako spomenuo jos i Primostenski Babic, koji se uzgaja u vinogradima gdje cokote okruzuje kameni zidici koji su od UNESCO-a proglaseni kao spomenici ljudskom trudu ili radu...

Od bijelih dalmatinskih vina bi svakako spoemnuo Vugavu Visku (koja je trenutacno best buy - kosta cca. 30kn), Posip (najbolji mi je sa podrucja Care - cca. 75kn), Rukatac.... Od sjevernijih vina izdvojio bi samo Zaltnu Vrbnicku zlahtinu (cca. 50kn) koja mi mami lijepe uspomene jos od davnih srednjoskolskih opijanja.... Sva navedena bijela vina su suha i poprilicno jaka....

Od poluslathih i slatkih vina u Dalmaciji, istaknuo bi nas Prosek kao jedan od nedovoljno iskoristenih izvoznih proizvoda...

Istra.... Istarski vinari su se itekako poboljsali zadnjih godina... Nemaj tako dobro grozdje, no puno su bolji podrumari od Dalmatinaca... Iako, vecinom pijem juznija vina od istarskih bi preporucio nekoliko vinara... Glavne sorte su im Malvazija (bijelo) i Teran (crno) vino... Matosevic (odlicna Malvazija i Alba - bijela suha vina cca. 70kn), Kozlovic (fenomenalan Muskat - polusuho do poluslatko cca. 80kn), Degrassi (isto fenomenalan Muskat - cca. 80kn), Pilato i jos neki drugi mladi proizvodjaci...

Kontinentalna RH nema toliko uslova za uzgajanje crnih vina poput plavaca vec su zastupljenije bijele sorte poput grasevine, traminca, pinota (bijeli i sivi), rajnski rizling, chardonney... Postoji nesto crnih sorti poput Frankovke i Crnog pinota no nisu toliko popularne...

Ukoliko krenemo od istoka svakako moram spomenuti Ilocke podrume i njihov traminac (cca. 50kn), a pogotovo negova kasna berba (cca. 80kn)... Traminac je mirisavo, bijelo vino specificnog mirisa i cesto vrlo slatkog okusa... Sluzen je na krundibi kraljice Elizabete II...

Zatim Enjegi i Zdjelarevic imaju odlicna vina pogotovo kasne berbe (volim vise polusuha bijela vina)... Istaknuo bi svakako Enjegijevu kasnu berbu Rajnskog rizlinga (cca. 70kn)... Jedan od velikih proizodjaca su i Kutjevacki podrumi sa poprilicno dobrim vinima koja nisu preskupa (cca. 30 - 70kn) ... Istaknuo bi Pinot Crni de Gotho (cca. 60kn) koji mi je jako pasao za razliku od njihovog obicnog crnog pinota (cca. 50kn) koji mi je uvijek nekako prekiseo za moj ukus....

Nisam neki veliki ljubitelj grasevine, no jedna kasna berba grasevine od Moslavackog vinara Jakobovica mi je bila apsolutno fenomenalna... Kod njega smo te butelje nabavljali po 50tak kn... Ne znam koliko dodju u maloprodaji...

Podrum Mladina mi je isto tako imao dobra vina po pristupacnim cijenama... Nazalost nesto im se desilo zadnjih par godina pa su mi se malo pokvarili... Ne znam tocno sto im se tocno desilo sa kvaliteto (nekad su imali dobru selekciju vrhunskih vina, no ne sjecam se koja im je zadnja berba bila vrhunska...)

Od Orahovice sam pio Zeleni Rizvanac (cca. 60kn) i na Mihinoj diplomi mislim da je imao Pinot koji je bio vrlo pitak...

Jos bi istaknuo dva meni draga vinara... Dragu Rezeka i Bobnjara... Bobnjarova nagradjivana grasevina mi je bila druga grasevina (pored kasne Jakoboviceve) koja mi se jako svidjela...

Evo.... Ova selekcija pokriva moj ukus po regijama...

Pozdravi...
Kad me se vec prozvalo kao geofizicara.... Da se javim....

Na kraju krajeva, sve ovisi kakva vina volite: crna, bijela, rose.... Ili suha, polusuha, slatka, desertna....

Osobno najvise volim plavce... Plavci su jaka vina, bogata tanimom i alkoholom (cesto i do 15%), vocnih okusa koja znaju pocesto biti predivlja i pregruba za istancan ukus nekoga tko nije navikao na takva vina. Slazem se s Hansom da su mi trenutacno najbolji plavci od Plenkovica, no mislim da on ima itekakvi bias spram peljeskih plavaca.... Neki su vec naveli dobre plavce male s polozaja Dingac, Postup, Postup - donja banda... No svakako bi preporucio i Milosev Stagnum ili Grgicev Plavac mali koji su fenomenalni no ipak novcano malo precjenjeni (cca. 200kn)... S kasnim berbama i barrique okusima kod plavaca treba biti oprezan jer su to ionako vec sama po sebi teska vina... Pocetne verzije barrique plavca s polozaja Ivan Dolac na Hvaru su u pocetku bile lose da bi danas se poprilicno usavrsili u proizvodnji no najbolje zaokruzeno vino takve vrste mi je od Plenkovica.... Cak mi je bolje i od njegovog Grand Crua u cijem pripremanju su mu pomogli enolozi iz Svicarske...

Ostale plavci su vec spomenuti, no istaknuo bi jos jednom Faros barrique (best buy cca. 80kn)... Vrlo kopleksno i doradjeno vino odlicnih okusa... Takodjer bi istaknuo Postupe privatnih vinara Antunovica i Radovica (cca, 100kn)... Antunovic mi je stvarno odlican, dok mi je od Radovica bio malo pretrpak za moj okus mo i dalje odlicno vino... Probah jos i Postup Madirazzu (isto cca. 100kn) no nije me nesto impresionirao...

Od Postupa mi je i dalje najdrazi onaj koji budi uspomene sa dodiplomskog studija, a to je Postup - donja banda (92 kn u Vrutku)... Fenomenalno pitko i fino vino, usaglasenih karakteristika i tanina... Ne previse jako u alkoholu (od 13- 14.5%)... Nazalost, zadnja cuvena berba je bila u 90tima.... Mozda ga znate po zutoj etiketi koju su prosle godine promijenili u bijelu ispod koje sada pise "The art of winemaking"...


Od crnih vina iz Dalmacije bi svakako spomenuo jos i Primostenski Babic, koji se uzgaja u vinogradima gdje cokote okruzuje kameni zidici koji su od UNESCO-a proglaseni kao spomenici ljudskom trudu ili radu...

Od bijelih dalmatinskih vina bi svakako spoemnuo Vugavu Visku (koja je trenutacno best buy - kosta cca. 30kn), Posip (najbolji mi je sa podrucja Care - cca. 75kn), Rukatac.... Od sjevernijih vina izdvojio bi samo Zaltnu Vrbnicku zlahtinu (cca. 50kn) koja mi mami lijepe uspomene jos od davnih srednjoskolskih opijanja.... Sva navedena bijela vina su suha i poprilicno jaka....

Od poluslathih i slatkih vina u Dalmaciji, istaknuo bi nas Prosek kao jedan od nedovoljno iskoristenih izvoznih proizvoda...

Istra.... Istarski vinari su se itekako poboljsali zadnjih godina... Nemaj tako dobro grozdje, no puno su bolji podrumari od Dalmatinaca... Iako, vecinom pijem juznija vina od istarskih bi preporucio nekoliko vinara... Glavne sorte su im Malvazija (bijelo) i Teran (crno) vino... Matosevic (odlicna Malvazija i Alba - bijela suha vina cca. 70kn), Kozlovic (fenomenalan Muskat - polusuho do poluslatko cca. 80kn), Degrassi (isto fenomenalan Muskat - cca. 80kn), Pilato i jos neki drugi mladi proizvodjaci...

Kontinentalna RH nema toliko uslova za uzgajanje crnih vina poput plavaca vec su zastupljenije bijele sorte poput grasevine, traminca, pinota (bijeli i sivi), rajnski rizling, chardonney... Postoji nesto crnih sorti poput Frankovke i Crnog pinota no nisu toliko popularne...

Ukoliko krenemo od istoka svakako moram spomenuti Ilocke podrume i njihov traminac (cca. 50kn), a pogotovo negova kasna berba (cca. 80kn)... Traminac je mirisavo, bijelo vino specificnog mirisa i cesto vrlo slatkog okusa... Sluzen je na krundibi kraljice Elizabete II...

Zatim Enjegi i Zdjelarevic imaju odlicna vina pogotovo kasne berbe (volim vise polusuha bijela vina)... Istaknuo bi svakako Enjegijevu kasnu berbu Rajnskog rizlinga (cca. 70kn)... Jedan od velikih proizodjaca su i Kutjevacki podrumi sa poprilicno dobrim vinima koja nisu preskupa (cca. 30 - 70kn) ... Istaknuo bi Pinot Crni de Gotho (cca. 60kn) koji mi je jako pasao za razliku od njihovog obicnog crnog pinota (cca. 50kn) koji mi je uvijek nekako prekiseo za moj ukus....

Nisam neki veliki ljubitelj grasevine, no jedna kasna berba grasevine od Moslavackog vinara Jakobovica mi je bila apsolutno fenomenalna... Kod njega smo te butelje nabavljali po 50tak kn... Ne znam koliko dodju u maloprodaji...

Podrum Mladina mi je isto tako imao dobra vina po pristupacnim cijenama... Nazalost nesto im se desilo zadnjih par godina pa su mi se malo pokvarili... Ne znam tocno sto im se tocno desilo sa kvaliteto (nekad su imali dobru selekciju vrhunskih vina, no ne sjecam se koja im je zadnja berba bila vrhunska...)

Od Orahovice sam pio Zeleni Rizvanac (cca. 60kn) i na Mihinoj diplomi mislim da je imao Pinot koji je bio vrlo pitak...

Jos bi istaknuo dva meni draga vinara... Dragu Rezeka i Bobnjara... Bobnjarova nagradjivana grasevina mi je bila druga grasevina (pored kasne Jakoboviceve) koja mi se jako svidjela...

Evo.... Ova selekcija pokriva moj ukus po regijama...

Pozdravi...



_________________
On je bio zao.........


Zadnja promjena: mpavic; 1:26 uto, 17. 1. 2006; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
mpavic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 01. 2006. (18:44:52)
Postovi: (1C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0

PostPostano: 1:12 uto, 17. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Eh da... Zaboravih na jedno vino koje jos nisam probao no poklonio sam par boca ljudima pri specijalnim prilikama...

Predratni arhivski Dingac iz 1990... Ako ga je tko probao, molim neka javi.... 1990. je bila izuzetna godina i nadam se da vino vrijedi tih novaca....

No uvijek sam oprezan kod tih arhivskih vina jer se zna desiti da se boce tijekom vremena ipak pokvare... Tada covjek postane jako tuzan kada skuzi da je bacio par stotina kuna na ukiseljenu splacinu...
Eh da... Zaboravih na jedno vino koje jos nisam probao no poklonio sam par boca ljudima pri specijalnim prilikama...

Predratni arhivski Dingac iz 1990... Ako ga je tko probao, molim neka javi.... 1990. je bila izuzetna godina i nadam se da vino vrijedi tih novaca....

No uvijek sam oprezan kod tih arhivskih vina jer se zna desiti da se boce tijekom vremena ipak pokvare... Tada covjek postane jako tuzan kada skuzi da je bacio par stotina kuna na ukiseljenu splacinu...



_________________
On je bio zao.........
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
venovako
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 11. 2002. (22:46:38)
Postovi: (2F9)16
Sarma = la pohva - posuda
56 = 65 - 9

PostPostano: 21:55 uto, 17. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

@raspjevani_opat:

Stranputicu sam gledao, i unatoc soft pricici te laganom turistickom marketingu ima moje preporuke svakome tko iole postuje vino.

@mpavic:

Post (prije bih rekao: elaborat) ti je cista poezija!
Oda vinu kakvu dugo ne cuh...

Kako napominjes da si znao kupovati izravno od vinara, bi li mogao reci koja je otprilike (u %) razlika u cijeni u odnosu na klasicnu maloprodaju?

Ne mislim pri tom na prijateljske popuste, vec na namjernika vulgaris.
@raspjevani_opat:

Stranputicu sam gledao, i unatoc soft pricici te laganom turistickom marketingu ima moje preporuke svakome tko iole postuje vino.

@mpavic:

Post (prije bih rekao: elaborat) ti je cista poezija!
Oda vinu kakvu dugo ne cuh...

Kako napominjes da si znao kupovati izravno od vinara, bi li mogao reci koja je otprilike (u %) razlika u cijeni u odnosu na klasicnu maloprodaju?

Ne mislim pri tom na prijateljske popuste, vec na namjernika vulgaris.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ashley
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 04. 2004. (22:54:03)
Postovi: (77)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 0

PostPostano: 22:08 uto, 17. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

@mpavic
Ti si ocito ekspert 8) Svaka cast.
@mpavic
Ti si ocito ekspert Cool Svaka cast.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mpavic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 01. 2006. (18:44:52)
Postovi: (1C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0

PostPostano: 0:01 sri, 18. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bok....

Hvala na komentarima, no ne smatram se ekspertom za vina... Moji postovi su vise produkt ljubavi prema kulturi vina koju razvijam vec skoro jedno desetljece...

Problem danasnjih vina je da su im cijene rasle puno brze nego place i prihodi ljudima tako da je njihova dostuponost obicnom gradjaninu u biti drasticno time pala.... Sjecam se kasnih devedesetih kada je Postup -donja banda kostao 50-60kn, Zlatna zlahtina iz Vrnbnika je bila oko 30kn, a u mojem drustvu prijatelja su se vodile zustre rasprave da li Grgicev plavac mali iz '97 vrijedi tada nevjerojatnih 100kn... Od onda su cijene vina otisle za duplo i vise je tesko naci postenog plavca ispod 90tak kn...

Sto se tice cijena kod privatnih vinara za slucajne prolaznike.... Cijene znaju biti u prosjeku puno jeftinije... Uzmimo samo obican Plenkovicev Zlatan Plavac... U Zagrebu je cca. 90kn, u Kerumu na Hvaru je 70kn, a kod samog sjora Plenkovica je, koliko ono Hans, cca 60tak kuna?... Tako da se itekako isplati ici u posjet vinarima...

Otac mi je prosle godine bio na nekom tvrtkinom tecaju koji se odrzavao u hotelu od Enjegija... Doma je donio dosta njegovih boca koje nije tako lako naci u maloprodaji i koje su bile znatno jeftinije no ne sjecam se koliko....
Bok....

Hvala na komentarima, no ne smatram se ekspertom za vina... Moji postovi su vise produkt ljubavi prema kulturi vina koju razvijam vec skoro jedno desetljece...

Problem danasnjih vina je da su im cijene rasle puno brze nego place i prihodi ljudima tako da je njihova dostuponost obicnom gradjaninu u biti drasticno time pala.... Sjecam se kasnih devedesetih kada je Postup -donja banda kostao 50-60kn, Zlatna zlahtina iz Vrnbnika je bila oko 30kn, a u mojem drustvu prijatelja su se vodile zustre rasprave da li Grgicev plavac mali iz '97 vrijedi tada nevjerojatnih 100kn... Od onda su cijene vina otisle za duplo i vise je tesko naci postenog plavca ispod 90tak kn...

Sto se tice cijena kod privatnih vinara za slucajne prolaznike.... Cijene znaju biti u prosjeku puno jeftinije... Uzmimo samo obican Plenkovicev Zlatan Plavac... U Zagrebu je cca. 90kn, u Kerumu na Hvaru je 70kn, a kod samog sjora Plenkovica je, koliko ono Hans, cca 60tak kuna?... Tako da se itekako isplati ici u posjet vinarima...

Otac mi je prosle godine bio na nekom tvrtkinom tecaju koji se odrzavao u hotelu od Enjegija... Doma je donio dosta njegovih boca koje nije tako lako naci u maloprodaji i koje su bile znatno jeftinije no ne sjecam se koliko....



_________________
On je bio zao.........
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Trip
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2005. (12:27:11)
Postovi: (1A8)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
15 = 28 - 13
Lokacija: ..behind blue eyes..

PostPostano: 10:27 sri, 18. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

mi smo bili prije neke 2 godine u Francuskoj.. posjetili smo sampanj podrume i prosli kroz sve procedure izrade finih sampanjaca i obuke kako znat dal je dobar i bla bla...(njumy) degustacija je bila najbolja :twisted:

fora u svemu je bila, kad smo bili u zgradi UNESCA imali koncert, veleposlanici i sl ljudi su pili nasa vina.... jako su im bila dobra (neznam tocno koja, nekak mi je bilo sve u magli, i vrtilo se velikom brzinom.. :roll: )

ali, najbolje od svega je bilo [color=blue]vino od jabuke [/color]kojeg sam tamo probala.. nesto prefino.. slatko onak taman.. stvarno njumy^n..
ja jako volim slatke napitke.. :D
mi smo bili prije neke 2 godine u Francuskoj.. posjetili smo sampanj podrume i prosli kroz sve procedure izrade finih sampanjaca i obuke kako znat dal je dobar i bla bla...(njumy) degustacija je bila najbolja Twisted Evil

fora u svemu je bila, kad smo bili u zgradi UNESCA imali koncert, veleposlanici i sl ljudi su pili nasa vina.... jako su im bila dobra (neznam tocno koja, nekak mi je bilo sve u magli, i vrtilo se velikom brzinom.. Rolling Eyes )

ali, najbolje od svega je bilo vino od jabuke kojeg sam tamo probala.. nesto prefino.. slatko onak taman.. stvarno njumy^n..
ja jako volim slatke napitke.. Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 13:53 sri, 18. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Trip"]ali, najbolje od svega je bilo [color=blue]vino od jabuke [/color]kojeg sam tamo probala..[/quote]

Cider ili bas vino? Cider mi je OK, al to je vise kao pivo... zapravo krizanac izmedju pive i spumante-pjenusca :sillyroll: Toce ga u zadnje vrijeme i u nekim bircevima kod nas (Strongbow).
Trip (napisa):
ali, najbolje od svega je bilo vino od jabuke kojeg sam tamo probala..


Cider ili bas vino? Cider mi je OK, al to je vise kao pivo... zapravo krizanac izmedju pive i spumante-pjenusca silly + roll Toce ga u zadnje vrijeme i u nekim bircevima kod nas (Strongbow).



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
raspjevani_opat
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 02. 2005. (12:42:04)
Postovi: (E5)16
Sarma = la pohva - posuda
= 17 - 16

PostPostano: 19:12 sri, 18. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="Trip"]ali, najbolje od svega je bilo [color=blue]vino od jabuke [/color]kojeg sam tamo probala..[/quote]

Cider ili bas vino? Cider mi je OK, al to je vise kao pivo... zapravo krizanac izmedju pive i spumante-pjenusca :sillyroll: Toce ga u zadnje vrijeme i u nekim bircevima kod nas (Strongbow).[/quote]

i fantasy pub na gornjem gradu gdje imaju FENOMENALAN izbor pive...

btw jel itko zna postoji li nekakav klub ljubitelja vina u zagrebu?
krcko (napisa):
Trip (napisa):
ali, najbolje od svega je bilo vino od jabuke kojeg sam tamo probala..


Cider ili bas vino? Cider mi je OK, al to je vise kao pivo... zapravo krizanac izmedju pive i spumante-pjenusca silly + roll Toce ga u zadnje vrijeme i u nekim bircevima kod nas (Strongbow).


i fantasy pub na gornjem gradu gdje imaju FENOMENALAN izbor pive...

btw jel itko zna postoji li nekakav klub ljubitelja vina u zagrebu?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 20:42 sri, 18. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="raspjevani_opat"]btw jel itko zna postoji li nekakav klub ljubitelja vina u zagrebu?[/quote]

[url=http://www.google.com/Top/World/Hrvatski/Slobodno_vrijeme/]:google: to the rescue[/url]:

[url]http://www.podroom.net/[/url] (bas simpa naziv :g:)
[url]http://www.hrvatska-vina.com/[/url]

(:OT: A ima i klub ljubitelja cokolade; ako se dobro sjecam, nalaze se u Jurisicevoj :D)
raspjevani_opat (napisa):
btw jel itko zna postoji li nekakav klub ljubitelja vina u zagrebu?


Google rulez! to the rescue:

http://www.podroom.net/ (bas simpa naziv Mr. Green)
http://www.hrvatska-vina.com/

(Off-topic A ima i klub ljubitelja cokolade; ako se dobro sjecam, nalaze se u Jurisicevoj Very Happy)



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
raspjevani_opat
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 02. 2005. (12:42:04)
Postovi: (E5)16
Sarma = la pohva - posuda
= 17 - 16

PostPostano: 21:20 sri, 18. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"][quote="raspjevani_opat"]btw jel itko zna postoji li nekakav klub ljubitelja vina u zagrebu?[/quote]

[url=http://www.google.com/Top/World/Hrvatski/Slobodno_vrijeme/]:google: to the rescue[/url]:

[url]http://www.podroom.net/[/url] (bas simpa naziv :g:)
[url]http://www.hrvatska-vina.com/[/url]

[/quote]


puno hvala vsego :)
vsego (napisa):
raspjevani_opat (napisa):
btw jel itko zna postoji li nekakav klub ljubitelja vina u zagrebu?


Google rulez! to the rescue:

http://www.podroom.net/ (bas simpa naziv Mr. Green)
http://www.hrvatska-vina.com/




puno hvala vsego Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mpavic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 01. 2006. (18:44:52)
Postovi: (1C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0

PostPostano: 23:07 sri, 18. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sto se tice kluba ljubitelja cokolade....

Pogledajte www.cokolada.hr ... Uclanjenje je 240kn, no vrijedi...
Sto se tice kluba ljubitelja cokolade....

Pogledajte www.cokolada.hr ... Uclanjenje je 240kn, no vrijedi...



_________________
On je bio zao.........
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Trip
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2005. (12:27:11)
Postovi: (1A8)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
15 = 28 - 13
Lokacija: ..behind blue eyes..

PostPostano: 12:25 čet, 19. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"][quote="Trip"]ali, najbolje od svega je bilo [color=blue]vino od jabuke [/color]kojeg sam tamo probala..[/quote]

Cider ili bas vino? Cider mi je OK, al to je vise kao pivo... zapravo krizanac izmedju pive i spumante-pjenusca :sillyroll: Toce ga u zadnje vrijeme i u nekim bircevima kod nas (Strongbow).[/quote]

bash vino vino! :D
krcko (napisa):
Trip (napisa):
ali, najbolje od svega je bilo vino od jabuke kojeg sam tamo probala..


Cider ili bas vino? Cider mi je OK, al to je vise kao pivo... zapravo krizanac izmedju pive i spumante-pjenusca silly + roll Toce ga u zadnje vrijeme i u nekim bircevima kod nas (Strongbow).


bash vino vino! Very Happy


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
cinik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 04. 2003. (23:34:09)
Postovi: (1FB)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
28 = 43 - 15
Lokacija: /proc/sys/cpu/

PostPostano: 17:33 pon, 23. 1. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mpavic"]Uzmimo samo obican Plenkovicev Zlatan Plavac... U Zagrebu je cca. 90kn, u Kerumu na Hvaru je 70kn, a kod samog sjora Plenkovica je, koliko ono Hans, cca 60tak kuna?... [/quote]

njet... Kerum na Hvaru -- 112 (ljetos!), kod Plenkija cca. 70. Barrique, ofkors.


'ave fun!


Sinisa
mpavic (napisa):
Uzmimo samo obican Plenkovicev Zlatan Plavac... U Zagrebu je cca. 90kn, u Kerumu na Hvaru je 70kn, a kod samog sjora Plenkovica je, koliko ono Hans, cca 60tak kuna?...


njet... Kerum na Hvaru – 112 (ljetos!), kod Plenkija cca. 70. Barrique, ofkors.


'ave fun!


Sinisa



_________________
Oslobodjen Senata.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2
Stranica 2 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan