Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Petar Bezjak (osobno) o dogadjajima oko Proracuna SZa

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Petar
Gost





PostPostano: 0:55 pon, 12. 5. 2003    Naslov: Petar Bezjak (osobno) o dogadjajima oko Proracuna SZa Citirajte i odgovorite

[b]Admin edit:[/b] Ovo je krenulo sa topica [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=514]SUMA 60000[/url], ali je prebaceno ovdje.

stigoh malo bacit pogleded na sve ovo.... ukratko:

- LIMES je projekt koji je prijavila podruznica SZa PMF-MO, podnositelj je Ilinka Pavlovic (a ne Anamari). Anamari je, na vlastitu zelju, bila izvoditelj projekta i isto je tako to, na vlastitu zelju, prestala biti te ga sada vodi Martina Balagovic

- ovo o cemu vi pricate na ovom forumu je PRORACUN Studentskog zbora koji _po zakonu_ autonomno donosi njegova skupstina. SZ nema nikakove obaveze raspisivati nikakve natjecaje, provoditi nikakve evaluacije niti imenovavati ikakve komisije da bi odlucio sto ce uvrstiti proracun te godine. Rijec je o instituciji koja se financira iz DPa i sama odlucuje sto ce s dobivenim sredstvima. Naprotiv, ove je godine sve to napravljeno kako bi pri sastavljanju proracuna ekipa iz zbora imala i misljenje neovisnih strucnjaka sa strane o kvaliteti projekata. Stoga (i samo stoga) natjecajna komisija. Nije se time SZ odrekao prava da samostalno odlucuje sto ce financirati niti je kvaliteta projekta jedini kriterij za financiranje istoga.

- vise od 90% svih ljudi koje sam ovdje zatekao nije upuceno _ali ama bas nikako_ ni o zboru ni o njegovom radu,a ponajmanje o razlozima koji se nalaze u pozadini ove ili one zborove poslovne odluke. Stoga je njihovo komentiranje kao da ja idem komentirati agrarnu reformu u Finskoj.
Decki i cure, nemojte me krivo shvatit - ali ja samo radim svoj posao i mislim da ga radim prilicno dobro, a garantiram da ga radim predano, savjesno, marljivo i casno. Nazalost, radim od jutra do sutra i nemam vremena, a iskreno niti volje odgovarat na 16 milijuna upita po kojekavim novinama, radijima i web stranicama zasto sam napravio ovo, a ne ono i sto bi bilo da ja ovako a ne onako....

Savjet: kad nesto "saznate", dobijete, vidite ili cujete - dobro proucite i provjerite prije nego povjerujete. Hint: ima ih koji su (jako dobro) placeni da vas uvjere da ja 'lovim u mutnom' a ja s druge strane radim svoj posao i uopce se ne trudim reagirati na njihove besmislice...

Matematicari ste, pametni ste, zbrojite dva i dva....

Pozdrav,
5+100m^2

(Petar Bezjak)
Admin edit: Ovo je krenulo sa topica SUMA 60000, ali je prebaceno ovdje.

stigoh malo bacit pogleded na sve ovo.... ukratko:

- LIMES je projekt koji je prijavila podruznica SZa PMF-MO, podnositelj je Ilinka Pavlovic (a ne Anamari). Anamari je, na vlastitu zelju, bila izvoditelj projekta i isto je tako to, na vlastitu zelju, prestala biti te ga sada vodi Martina Balagovic

- ovo o cemu vi pricate na ovom forumu je PRORACUN Studentskog zbora koji _po zakonu_ autonomno donosi njegova skupstina. SZ nema nikakove obaveze raspisivati nikakve natjecaje, provoditi nikakve evaluacije niti imenovavati ikakve komisije da bi odlucio sto ce uvrstiti proracun te godine. Rijec je o instituciji koja se financira iz DPa i sama odlucuje sto ce s dobivenim sredstvima. Naprotiv, ove je godine sve to napravljeno kako bi pri sastavljanju proracuna ekipa iz zbora imala i misljenje neovisnih strucnjaka sa strane o kvaliteti projekata. Stoga (i samo stoga) natjecajna komisija. Nije se time SZ odrekao prava da samostalno odlucuje sto ce financirati niti je kvaliteta projekta jedini kriterij za financiranje istoga.

- vise od 90% svih ljudi koje sam ovdje zatekao nije upuceno _ali ama bas nikako_ ni o zboru ni o njegovom radu,a ponajmanje o razlozima koji se nalaze u pozadini ove ili one zborove poslovne odluke. Stoga je njihovo komentiranje kao da ja idem komentirati agrarnu reformu u Finskoj.
Decki i cure, nemojte me krivo shvatit - ali ja samo radim svoj posao i mislim da ga radim prilicno dobro, a garantiram da ga radim predano, savjesno, marljivo i casno. Nazalost, radim od jutra do sutra i nemam vremena, a iskreno niti volje odgovarat na 16 milijuna upita po kojekavim novinama, radijima i web stranicama zasto sam napravio ovo, a ne ono i sto bi bilo da ja ovako a ne onako....

Savjet: kad nesto "saznate", dobijete, vidite ili cujete - dobro proucite i provjerite prije nego povjerujete. Hint: ima ih koji su (jako dobro) placeni da vas uvjere da ja 'lovim u mutnom' a ja s druge strane radim svoj posao i uopce se ne trudim reagirati na njihove besmislice...

Matematicari ste, pametni ste, zbrojite dva i dva....

Pozdrav,
5+100m^2

(Petar Bezjak)


[Vrh]
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 1:28 pon, 12. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Petar"]Matematicari ste, pametni ste, zbrojite dva i dva....[/quote]

Kad sam ja bio na Drzavnom, na otvorenju su nam pjevali [i]Dva i dva, bit će šest...[/i] :lol:

A sada ozbiljno... Potvrdjeno je - [b]ovo gore je stvarno Petar postao[/b]. 8)

Naglasio bih samo da je pruzio neka objasnjenja, ali nije preuzeo obavezu odgovaranja na vase upite i komentare. Rasprava moze nastaviti dok god je korektna, ali nemojte ocekivati odgovore. Bio on u pravu ili ne (vezano uz Proracun), [b]nema obavezu odgovarati ovdje[/b]. :?

Osobno, ja bih volio da se ukljuci u raspravu, ali mu vjerujem kad kaze da ne stigne... :(
Petar (napisa):
Matematicari ste, pametni ste, zbrojite dva i dva....


Kad sam ja bio na Drzavnom, na otvorenju su nam pjevali Dva i dva, bit će šest... Laughing

A sada ozbiljno... Potvrdjeno je - ovo gore je stvarno Petar postao. Cool

Naglasio bih samo da je pruzio neka objasnjenja, ali nije preuzeo obavezu odgovaranja na vase upite i komentare. Rasprava moze nastaviti dok god je korektna, ali nemojte ocekivati odgovore. Bio on u pravu ili ne (vezano uz Proracun), nema obavezu odgovarati ovdje. Confused

Osobno, ja bih volio da se ukljuci u raspravu, ali mu vjerujem kad kaze da ne stigne... Sad



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 2:05 pon, 12. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Petar"]
- LIMES je projekt koji je prijavila podruznica SZa PMF-MO, podnositelj je Ilinka Pavlovic (a ne Anamari). Anamari je, na vlastitu zelju, bila izvoditelj projekta i isto je tako to, na vlastitu zelju, prestala biti te ga sada vodi Martina Balagovic[/quote]

ali anamari tvrdi da su (siroj javnosti za sada nepoznati) počinitelji bez njenog znanja stavili njeno ime pod "voditelj projekta". ona to osuđuje, a to i jest za svaku osudu.

[quote="Petar"]
Naprotiv, ove je godine sve to napravljeno kako bi pri sastavljanju proracuna ekipa iz zbora imala i misljenje neovisnih strucnjaka sa strane o kvaliteti projekata. Stoga (i samo stoga) natjecajna komisija. Nije se time SZ odrekao prava da samostalno odlucuje sto ce financirati niti je kvaliteta projekta jedini kriterij za financiranje istoga.[/quote]

ali ti si lagao skupštini da kvaliteta jest jedini kriterij. a sad kažeš drugo.

[quote="Petar"]vise od 90% svih ljudi koje sam ovdje zatekao nije upuceno _ali ama bas nikako_ ni o zboru ni o njegovom radu,a ponajmanje o razlozima koji se nalaze u pozadini ove ili one zborove poslovne odluke. Stoga je njihovo komentiranje kao da ja idem komentirati agrarnu reformu u Finskoj.[/quote]

potpuno bespotreban komentar. mani se tih tvojih krušaka i jabuka i finske. sad bi kao ljudi koji ovo čitaju trebali reć: gle ovi pojma nemaju o tome sto komentiraju, mora da su u krivu, a petar je u pravu. pa tolko glupi nismo hvala na pitanju.

[quote="Petar"]Decki i cure, nemojte me krivo shvatit - ali ja samo radim svoj posao i mislim da ga radim prilicno dobro, a garantiram da ga radim predano, savjesno, marljivo i casno. [/quote]

ajde pitaj studente pmf-a dal ga radiš dobro. nije baš u redu da komentiraš sam svoj rad. a ovo s garantiranjem, mislim, ti bi opet da ti vjerujemo a mrtve da na kraju brojimo.

[quote="Petar"]Nazalost, radim od jutra do sutra i nemam vremena, a iskreno niti volje odgovarat na 16 milijuna upita po kojekavim novinama, radijima i web stranicama zasto sam napravio ovo, a ne ono i sto bi bilo da ja ovako a ne onako....[/quote]

kako nemaš vremena kad je u zboru izvanredno stanje i svi projekti su obustavljeni?

[quote="Petar"]Savjet: kad nesto "saznate", dobijete, vidite ili cujete - dobro proucite i provjerite prije nego povjerujete. Hint: ima ih koji su (jako dobro) placeni da vas uvjere da ja 'lovim u mutnom' a ja s druge strane radim svoj posao i uopce se ne trudim reagirati na njihove besmislice...[/quote]

ovo s plačenicima je demagogija toliko prozirna da... ma ne znam ni sam što bi reko. pa sve te fore ljudi moji koje bezjak koristi dok komunicira s ljudima, bože dragi, stvarno misli da smo ovce.
Petar (napisa):

- LIMES je projekt koji je prijavila podruznica SZa PMF-MO, podnositelj je Ilinka Pavlovic (a ne Anamari). Anamari je, na vlastitu zelju, bila izvoditelj projekta i isto je tako to, na vlastitu zelju, prestala biti te ga sada vodi Martina Balagovic


ali anamari tvrdi da su (siroj javnosti za sada nepoznati) počinitelji bez njenog znanja stavili njeno ime pod "voditelj projekta". ona to osuđuje, a to i jest za svaku osudu.

Petar (napisa):

Naprotiv, ove je godine sve to napravljeno kako bi pri sastavljanju proracuna ekipa iz zbora imala i misljenje neovisnih strucnjaka sa strane o kvaliteti projekata. Stoga (i samo stoga) natjecajna komisija. Nije se time SZ odrekao prava da samostalno odlucuje sto ce financirati niti je kvaliteta projekta jedini kriterij za financiranje istoga.


ali ti si lagao skupštini da kvaliteta jest jedini kriterij. a sad kažeš drugo.

Petar (napisa):
vise od 90% svih ljudi koje sam ovdje zatekao nije upuceno _ali ama bas nikako_ ni o zboru ni o njegovom radu,a ponajmanje o razlozima koji se nalaze u pozadini ove ili one zborove poslovne odluke. Stoga je njihovo komentiranje kao da ja idem komentirati agrarnu reformu u Finskoj.


potpuno bespotreban komentar. mani se tih tvojih krušaka i jabuka i finske. sad bi kao ljudi koji ovo čitaju trebali reć: gle ovi pojma nemaju o tome sto komentiraju, mora da su u krivu, a petar je u pravu. pa tolko glupi nismo hvala na pitanju.

Petar (napisa):
Decki i cure, nemojte me krivo shvatit - ali ja samo radim svoj posao i mislim da ga radim prilicno dobro, a garantiram da ga radim predano, savjesno, marljivo i casno.


ajde pitaj studente pmf-a dal ga radiš dobro. nije baš u redu da komentiraš sam svoj rad. a ovo s garantiranjem, mislim, ti bi opet da ti vjerujemo a mrtve da na kraju brojimo.

Petar (napisa):
Nazalost, radim od jutra do sutra i nemam vremena, a iskreno niti volje odgovarat na 16 milijuna upita po kojekavim novinama, radijima i web stranicama zasto sam napravio ovo, a ne ono i sto bi bilo da ja ovako a ne onako....


kako nemaš vremena kad je u zboru izvanredno stanje i svi projekti su obustavljeni?

Petar (napisa):
Savjet: kad nesto "saznate", dobijete, vidite ili cujete - dobro proucite i provjerite prije nego povjerujete. Hint: ima ih koji su (jako dobro) placeni da vas uvjere da ja 'lovim u mutnom' a ja s druge strane radim svoj posao i uopce se ne trudim reagirati na njihove besmislice...


ovo s plačenicima je demagogija toliko prozirna da... ma ne znam ni sam što bi reko. pa sve te fore ljudi moji koje bezjak koristi dok komunicira s ljudima, bože dragi, stvarno misli da smo ovce.


[Vrh]
Svarog
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 05. 2003. (19:46:15)
Postovi: (10)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: to se i ja pitam

PostPostano: 2:11 pon, 12. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Jel mi moze netko pojasnit [b]dal bismo mi zapravo trebali biti sretni sto je uopce bilo natjecaja i sto su oni pokazali dobru volju jer su htjeli dati novac studentim ?[/b] Takav dojam stekao citajuci Petrov post. :cry:
Jel mi moze netko pojasnit dal bismo mi zapravo trebali biti sretni sto je uopce bilo natjecaja i sto su oni pokazali dobru volju jer su htjeli dati novac studentim ? Takav dojam stekao citajuci Petrov post. Crying or Very sad


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Raven
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 05. 2003. (03:46:14)
Postovi: (2C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 4:34 pon, 12. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Petar"]
- ovo o cemu vi pricate na ovom forumu je PRORACUN Studentskog zbora koji _po zakonu_ autonomno donosi njegova skupstina. SZ nema nikakove obaveze raspisivati nikakve natjecaje, provoditi nikakve evaluacije niti imenovavati ikakve komisije da bi odlucio sto ce uvrstiti proracun te godine. Rijec je o instituciji koja se financira iz DPa i sama odlucuje sto ce s dobivenim sredstvima. Naprotiv, ove je godine sve to napravljeno kako bi pri sastavljanju proracuna ekipa iz zbora imala i misljenje neovisnih strucnjaka sa strane o kvaliteti projekata. Stoga (i samo stoga) natjecajna komisija. Nije se time SZ odrekao prava da samostalno odlucuje sto ce financirati [b]niti je kvaliteta projekta jedini kriterij za financiranje istoga[/b].
[/quote]

Nema potrebe za komentar.
Petar (napisa):

- ovo o cemu vi pricate na ovom forumu je PRORACUN Studentskog zbora koji _po zakonu_ autonomno donosi njegova skupstina. SZ nema nikakove obaveze raspisivati nikakve natjecaje, provoditi nikakve evaluacije niti imenovavati ikakve komisije da bi odlucio sto ce uvrstiti proracun te godine. Rijec je o instituciji koja se financira iz DPa i sama odlucuje sto ce s dobivenim sredstvima. Naprotiv, ove je godine sve to napravljeno kako bi pri sastavljanju proracuna ekipa iz zbora imala i misljenje neovisnih strucnjaka sa strane o kvaliteti projekata. Stoga (i samo stoga) natjecajna komisija. Nije se time SZ odrekao prava da samostalno odlucuje sto ce financirati niti je kvaliteta projekta jedini kriterij za financiranje istoga.


Nema potrebe za komentar.



_________________
'I have a dream that one day this nation will rise up and live out the true meaning of its creed: "We hold these truths to be self-evident: that all men are created equal."' -- MLK
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 8:35 pon, 12. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Petar"]...nemam vremena, a iskreno niti volje odgovarat na [b]16 milijuna upita[/b] po kojekavim novinama, radijima i web stranicama zasto sam napravio ovo, a ne ono i sto bi bilo da ja ovako a ne onako....

Savjet: kad nesto "saznate", dobijete, vidite ili cujete - dobro proucite i provjerite prije nego povjerujete. Hint: ima ih koji su (jako dobro) placeni da vas uvjere da ja 'lovim u mutnom' a ja s druge strane radim svoj posao i uopce se ne trudim reagirati na njihove [b]besmislice[/b]...

Matematicari ste, pametni ste, zbrojite dva i dva....[/quote]

Petre, ja nisam matematicar, ali kad izbrojim 16000000 besmislica sjetim se onog vica o Muji na autocesti koji na misli da se 16000000 ostalih vozaca voze u krivom smjeru.

Ponavljam, ti si samo predsjednik SZ-a i upiti adresirani na tebe upuceni su citavoj organizaciji. SZ je nedavno uveo funkciju glasnogovornice, postoji i odbor za odnose s javnoscu, a zaposlili ste i novo administrativno osoblje.
Usprkos toga, odgvori ne stizu, pa cak ni na sluzbene dopise (npr. SZ Filozofskog je jos davno zatrazio ocjene Natjecajne komisije, no ne samo da nikakav odgovor nije stigao, vec (po mojim saznanjima) ostali iz vodstva SZ-a kazu da nisu culi za taj sluzbeni dopis).
Buuduci da ste prekinuli s aktivnostima i uveli "izvanredno stanje", stvarno mi nije jasno sto onda radite da nemate vremena komunicirati sa studentima i novinarima koji vam postavljaju upite o donosenju proracuna.

Iz ovih razloga tvoj se savjet cini posve ispraznim - pozivas nas da provjerimo navode prije nego im povjerujemo, a kad se obratimo SZ-u ne dobivamo odgovore.
Evo npr. ja bih zelio provjeriti neke navode o 3. izvanrednoj sjednici skupstine SZ-a. Mozemo li dobiti audio snimku?
Zelio bih provjeriti neke navode iz proslogodisnjeg proracuna? Mozes li nam ga poslati?
Zelio bih saznati nesto o sastanku predsjednistva koji se odrzavao noc prije drugog zasjedanja skupstine. Mozemo li saznati nesto vise o tome?
Itd.

Glede placenika, mogu reci da ja i moj projekt InfoStudent dosad nije dobio ni kune od bilo kojeg donatora. Mozes li precizirati svoj hint da postoje jako dobro placeni ljudi koji uvjeravaju studente da lovis u mutnom? Imas li kakvu audio snimku ili scan bankovnih izvadaka, imas li kakvu analizu koja argumentima potvrdjuje tu tvrdnju? Ili barem, u krajnjem slucaju, neku teoriju, neke pretpostavljene motive tih ljudi?
Petar (napisa):
...nemam vremena, a iskreno niti volje odgovarat na 16 milijuna upita po kojekavim novinama, radijima i web stranicama zasto sam napravio ovo, a ne ono i sto bi bilo da ja ovako a ne onako....

Savjet: kad nesto "saznate", dobijete, vidite ili cujete - dobro proucite i provjerite prije nego povjerujete. Hint: ima ih koji su (jako dobro) placeni da vas uvjere da ja 'lovim u mutnom' a ja s druge strane radim svoj posao i uopce se ne trudim reagirati na njihove besmislice...

Matematicari ste, pametni ste, zbrojite dva i dva....


Petre, ja nisam matematicar, ali kad izbrojim 16000000 besmislica sjetim se onog vica o Muji na autocesti koji na misli da se 16000000 ostalih vozaca voze u krivom smjeru.

Ponavljam, ti si samo predsjednik SZ-a i upiti adresirani na tebe upuceni su citavoj organizaciji. SZ je nedavno uveo funkciju glasnogovornice, postoji i odbor za odnose s javnoscu, a zaposlili ste i novo administrativno osoblje.
Usprkos toga, odgvori ne stizu, pa cak ni na sluzbene dopise (npr. SZ Filozofskog je jos davno zatrazio ocjene Natjecajne komisije, no ne samo da nikakav odgovor nije stigao, vec (po mojim saznanjima) ostali iz vodstva SZ-a kazu da nisu culi za taj sluzbeni dopis).
Buuduci da ste prekinuli s aktivnostima i uveli "izvanredno stanje", stvarno mi nije jasno sto onda radite da nemate vremena komunicirati sa studentima i novinarima koji vam postavljaju upite o donosenju proracuna.

Iz ovih razloga tvoj se savjet cini posve ispraznim - pozivas nas da provjerimo navode prije nego im povjerujemo, a kad se obratimo SZ-u ne dobivamo odgovore.
Evo npr. ja bih zelio provjeriti neke navode o 3. izvanrednoj sjednici skupstine SZ-a. Mozemo li dobiti audio snimku?
Zelio bih provjeriti neke navode iz proslogodisnjeg proracuna? Mozes li nam ga poslati?
Zelio bih saznati nesto o sastanku predsjednistva koji se odrzavao noc prije drugog zasjedanja skupstine. Mozemo li saznati nesto vise o tome?
Itd.

Glede placenika, mogu reci da ja i moj projekt InfoStudent dosad nije dobio ni kune od bilo kojeg donatora. Mozes li precizirati svoj hint da postoje jako dobro placeni ljudi koji uvjeravaju studente da lovis u mutnom? Imas li kakvu audio snimku ili scan bankovnih izvadaka, imas li kakvu analizu koja argumentima potvrdjuje tu tvrdnju? Ili barem, u krajnjem slucaju, neku teoriju, neke pretpostavljene motive tih ljudi?


[Vrh]
Nicolas
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 05. 2003. (00:03:26)
Postovi: (3D)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 9:40 pon, 12. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Petar"]- LIMES je projekt koji je prijavila podruznica SZa PMF-MO, podnositelj je Ilinka Pavlovic (a ne Anamari). Anamari je, na vlastitu zelju, bila izvoditelj projekta i isto je tako to, na vlastitu zelju, prestala biti te ga sada vodi Martina Balagovic
[/quote]

Zašto se onda ime Anamari nalazi u onom Excel fileu proračuna SZ-a na web stranicama SZ-a ako je ona bila samo izvoditelj? Ostala imena tamo su imena voditelja projekata. Da, to sam provjerio na više primjera...

[quote="Petar"]- ovo o cemu vi pricate na ovom forumu je PRORACUN Studentskog zbora koji _po zakonu_ autonomno donosi njegova skupstina. SZ nema nikakove obaveze raspisivati nikakve natjecaje, provoditi nikakve evaluacije niti imenovavati ikakve komisije da bi odlucio sto ce uvrstiti proracun te godine. Rijec je o instituciji koja se financira iz DPa i sama odlucuje sto ce s dobivenim sredstvima. Naprotiv, ove je godine sve to napravljeno kako bi pri sastavljanju proracuna ekipa iz zbora imala i misljenje neovisnih strucnjaka sa strane o kvaliteti projekata. Stoga (i samo stoga) natjecajna komisija. Nije se time SZ odrekao prava da samostalno odlucuje sto ce financirati niti je kvaliteta projekta jedini kriterij za financiranje istoga.
[/quote]

Zašto je onda ove godine Skupštini SZ-a [b]koja po zakonu donosi Proračun[/b] uskraćeno pravo da sudjeluje u njegovoj izradi. Proračun je izradilo Predsjedništvo SZ-a i Skupštini koja po zakonu treba Proračun donijeti, ti si rekao da je on [b]izrađen u potpunosti na temelju ocjena Natječajne komisije [/b] i da je jedini drugi kriterij koji je ulazio u obzir bila provedivost. "Kvaliteta i izvrsnost su jedini put boljitka za sve nas". Budući da sada ovdje kažeš kako kvaliteta nije bila jedini kriterij za dodjelu novaca - jedna od tih tvrdnji je lažna. [b]Želimo li na čelu SZ-a imati čovjeka koji daje lažne izjave oko toliko bitnih stvari kao što je dodjela 3,6 milijuna kuna?????[/b] Ja kao student, to ne želim!

[quote="Petar"] vise od 90% svih ljudi koje sam ovdje zatekao nije upuceno _ali ama bas nikako_ ni o zboru ni o njegovom radu,a ponajmanje o razlozima koji se nalaze u pozadini ove ili one zborove poslovne odluke. Stoga je njihovo komentiranje kao da ja idem komentirati agrarnu reformu u Finskoj.
Decki i cure, nemojte me krivo shvatit - ali ja samo radim svoj posao i mislim da ga radim prilicno dobro, a garantiram da ga radim predano, savjesno, marljivo i casno.[/quote]

Proučio sam sve dostupne dokumente - Proračun, Ocjene, audio zapis sjednice. Nitko me ne plaća za to, radio sam to jer me smeta da se u organizaciji kojoj (silom zakona) pripadam, najvažnije odluke donose netransparentno i neobjektivno. Ne želim da se u moje ime kao studenta PMF-a daju nepoštene i lažne izjave. Smatram da sam dovoljno upućen da mogu sam prosuditi kako svoj posao radi Predsjednik SZ-a koji je sa mojeg Fakulteta i tamo predstavlja i mene osobno. Njegovim radom nisam zadovoljan i to ovdje iskazujem.

[b]Smeta me što je Predsjedništvo SZ-a pod vodstvom kolege Bezjaka lagalo Skupštini Studentskog zbora o podjeli novca. Smeta me što Predsjednik SZ-a neprestano daje lažne i kontradiktorne izjave koje samo dodatno štete i njemu i ugledu PMF-a kojeg predstavlja. Smeta me što cijelo vrijeme izmišlja neku urotu i ne želi (ili ne može) koncentrirati se na pravi problem. Do sada nije učinio ništa, ali baš ništa da bi opovrgnuo ijedan navod koji je iznesen protiv njega i Proračuna SZ-a. Poricanje i traženje vanjskih neprijatelja ne služi u svrhu demantiranja već samo skretanja tema.[/b]

[size=18]Zato smatram da bi jedini moralan čin bila njegova ostavka![/size]

Howgh. :lol:
Petar (napisa):
- LIMES je projekt koji je prijavila podruznica SZa PMF-MO, podnositelj je Ilinka Pavlovic (a ne Anamari). Anamari je, na vlastitu zelju, bila izvoditelj projekta i isto je tako to, na vlastitu zelju, prestala biti te ga sada vodi Martina Balagovic


Zašto se onda ime Anamari nalazi u onom Excel fileu proračuna SZ-a na web stranicama SZ-a ako je ona bila samo izvoditelj? Ostala imena tamo su imena voditelja projekata. Da, to sam provjerio na više primjera...

Petar (napisa):
- ovo o cemu vi pricate na ovom forumu je PRORACUN Studentskog zbora koji _po zakonu_ autonomno donosi njegova skupstina. SZ nema nikakove obaveze raspisivati nikakve natjecaje, provoditi nikakve evaluacije niti imenovavati ikakve komisije da bi odlucio sto ce uvrstiti proracun te godine. Rijec je o instituciji koja se financira iz DPa i sama odlucuje sto ce s dobivenim sredstvima. Naprotiv, ove je godine sve to napravljeno kako bi pri sastavljanju proracuna ekipa iz zbora imala i misljenje neovisnih strucnjaka sa strane o kvaliteti projekata. Stoga (i samo stoga) natjecajna komisija. Nije se time SZ odrekao prava da samostalno odlucuje sto ce financirati niti je kvaliteta projekta jedini kriterij za financiranje istoga.


Zašto je onda ove godine Skupštini SZ-a koja po zakonu donosi Proračun uskraćeno pravo da sudjeluje u njegovoj izradi. Proračun je izradilo Predsjedništvo SZ-a i Skupštini koja po zakonu treba Proračun donijeti, ti si rekao da je on izrađen u potpunosti na temelju ocjena Natječajne komisije i da je jedini drugi kriterij koji je ulazio u obzir bila provedivost. "Kvaliteta i izvrsnost su jedini put boljitka za sve nas". Budući da sada ovdje kažeš kako kvaliteta nije bila jedini kriterij za dodjelu novaca - jedna od tih tvrdnji je lažna. Želimo li na čelu SZ-a imati čovjeka koji daje lažne izjave oko toliko bitnih stvari kao što je dodjela 3,6 milijuna kuna????? Ja kao student, to ne želim!

Petar (napisa):
vise od 90% svih ljudi koje sam ovdje zatekao nije upuceno _ali ama bas nikako_ ni o zboru ni o njegovom radu,a ponajmanje o razlozima koji se nalaze u pozadini ove ili one zborove poslovne odluke. Stoga je njihovo komentiranje kao da ja idem komentirati agrarnu reformu u Finskoj.
Decki i cure, nemojte me krivo shvatit - ali ja samo radim svoj posao i mislim da ga radim prilicno dobro, a garantiram da ga radim predano, savjesno, marljivo i casno.


Proučio sam sve dostupne dokumente - Proračun, Ocjene, audio zapis sjednice. Nitko me ne plaća za to, radio sam to jer me smeta da se u organizaciji kojoj (silom zakona) pripadam, najvažnije odluke donose netransparentno i neobjektivno. Ne želim da se u moje ime kao studenta PMF-a daju nepoštene i lažne izjave. Smatram da sam dovoljno upućen da mogu sam prosuditi kako svoj posao radi Predsjednik SZ-a koji je sa mojeg Fakulteta i tamo predstavlja i mene osobno. Njegovim radom nisam zadovoljan i to ovdje iskazujem.

Smeta me što je Predsjedništvo SZ-a pod vodstvom kolege Bezjaka lagalo Skupštini Studentskog zbora o podjeli novca. Smeta me što Predsjednik SZ-a neprestano daje lažne i kontradiktorne izjave koje samo dodatno štete i njemu i ugledu PMF-a kojeg predstavlja. Smeta me što cijelo vrijeme izmišlja neku urotu i ne želi (ili ne može) koncentrirati se na pravi problem. Do sada nije učinio ništa, ali baš ništa da bi opovrgnuo ijedan navod koji je iznesen protiv njega i Proračuna SZ-a. Poricanje i traženje vanjskih neprijatelja ne služi u svrhu demantiranja već samo skretanja tema.

Zato smatram da bi jedini moralan čin bila njegova ostavka!

Howgh. Laughing


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
color
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 04. 2003. (16:09:57)
Postovi: (AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 10:20 pon, 12. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Petar"]
[color=blue][b]- vise od 90% svih ljudi koje sam ovdje zatekao nije upuceno _ali ama bas nikako_ ni o zboru ni o njegovom radu,[/b]a ponajmanje o razlozima koji se nalaze u pozadini [b]ove ili one zborove poslovne odluke[/b][/color]. [color=darkred]Stoga je njihovo komentiranje kao da ja idem komentirati agrarnu reformu u Finskoj[/color].[/quote]
Vrijeme koje si potrošio na tipkanje je moglo biti sasvm dovoljno da uputiš ovih više od 90% svih ljudi. :evil:
Kolega Petar vi ste gadno "polupali" lončiće promatrajući SZ kao jednu poslovnu tvrku kao s tobom direktorom. :roll:
Ja mislim da se ti više razumiješ u agrarnu reformu u Finskoj, nego u pojam poput javno mišljenje ljudi na čiji račun se dobiva lova. :evil:
[quote="Petar"]Decki i cure, nemojte me krivo shvatit - ali ja samo radim svoj posao i mislim da ga radim prilicno dobro, [color=blue]a garantiram[/color][color=blue] da ga radim predano, savjesno, marljivo i casno[/color]. [color=darkred]Nazalost, radim od jutra do sutra i nemam vremena, a iskreno niti volje odgovarat na 16 milijuna upita po kojekavim novinama, radijima i web stranicama zasto sam napravio ovo, a ne ono i sto bi bilo da ja ovako a ne onako[/color]....[/quote]
[color=blue]Ovo sve rečeno je pod sumnjom. Ta sumnja traje već dugo i mogla se dosada otkloniti na razno razne načine. Ti to nisi pokušao napraviti niti jednom tj. dajući na uvid sve one papire koji su se tražili.[/color] :evil:
[color=darkred]Na pitanja si mogao odgovoriti na jednom mjestu i svi bi ostali to sigurno saznali. Za ova dva mjeseca si mogao napisati službenih dopisa pa cirka 16 miliuna.[/color] :evil:
[quote="Petar"]Savjet: kad nesto "saznate", dobijete, vidite ili cujete - dobro proucite i provjerite prije nego povjerujete.[color=blue] Hint: ima ih koji su (jako dobro) placeni da vas uvjere da ja 'lovim u mutnom' a ja s druge strane radim svoj posao i uopce se ne trudim reagirati na njihove besmislice...[/color][/quote]

JA NE MOGU VJEROVATI DA SI [color=blue]OVO[/color] NAPISAO :roll: . Pa ti čovječe živiš u nekom dobrom akcionom filmu ili još bolje mafijaškom. :roll:
Petar (napisa):

- vise od 90% svih ljudi koje sam ovdje zatekao nije upuceno _ali ama bas nikako_ ni o zboru ni o njegovom radu,a ponajmanje o razlozima koji se nalaze u pozadini ove ili one zborove poslovne odluke. Stoga je njihovo komentiranje kao da ja idem komentirati agrarnu reformu u Finskoj.

Vrijeme koje si potrošio na tipkanje je moglo biti sasvm dovoljno da uputiš ovih više od 90% svih ljudi. Evil or Very Mad
Kolega Petar vi ste gadno "polupali" lončiće promatrajući SZ kao jednu poslovnu tvrku kao s tobom direktorom. Rolling Eyes
Ja mislim da se ti više razumiješ u agrarnu reformu u Finskoj, nego u pojam poput javno mišljenje ljudi na čiji račun se dobiva lova. Evil or Very Mad
Petar (napisa):
Decki i cure, nemojte me krivo shvatit - ali ja samo radim svoj posao i mislim da ga radim prilicno dobro, a garantiram da ga radim predano, savjesno, marljivo i casno. Nazalost, radim od jutra do sutra i nemam vremena, a iskreno niti volje odgovarat na 16 milijuna upita po kojekavim novinama, radijima i web stranicama zasto sam napravio ovo, a ne ono i sto bi bilo da ja ovako a ne onako....

Ovo sve rečeno je pod sumnjom. Ta sumnja traje već dugo i mogla se dosada otkloniti na razno razne načine. Ti to nisi pokušao napraviti niti jednom tj. dajući na uvid sve one papire koji su se tražili. Evil or Very Mad
Na pitanja si mogao odgovoriti na jednom mjestu i svi bi ostali to sigurno saznali. Za ova dva mjeseca si mogao napisati službenih dopisa pa cirka 16 miliuna. Evil or Very Mad
Petar (napisa):
Savjet: kad nesto "saznate", dobijete, vidite ili cujete - dobro proucite i provjerite prije nego povjerujete. Hint: ima ih koji su (jako dobro) placeni da vas uvjere da ja 'lovim u mutnom' a ja s druge strane radim svoj posao i uopce se ne trudim reagirati na njihove besmislice...


JA NE MOGU VJEROVATI DA SI OVO NAPISAO Rolling Eyes . Pa ti čovječe živiš u nekom dobrom akcionom filmu ili još bolje mafijaškom. Rolling Eyes


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
dodge
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 19. 02. 2003. (10:47:50)
Postovi: (85)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: quick stop

PostPostano: 20:52 pon, 12. 5. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Petar"]
Nije se time SZ odrekao prava da samostalno odlucuje sto ce financirati niti je kvaliteta projekta jedini kriterij za financiranje istoga.
[/quote]

Ovdje si malo fulao bit,
većina ljudi na ovome forumu, a i drugdje ne sumnja da se sve to što je SZ napravio na neki način, koliko god nategnut bio, može legalno objasniti. Ono u čemu je problem je upravo to kako se većina novca, (legalno ili ne) raspodjelila. Po onome što mi vidimo financiranje projekata je provedeno loše, nekorektno, sa jako lošim sustavom prioriteta. Ako ti imaš neku višu logiku od zdravorazumske kojom nas možeš poučiti, be my guest, ali nemoj se izvlačiti da mi ne znamo što je ponukalo SZ da tako podjeli pare, ako ni ti sam ne možeš normalno reći:
da rekapituliamo :
prvo je kvaliteta projekta bila glavni razlog, sad kad su i projekti proglašeni nekvalitetnim dobili pare dobili smo zaključak da to nije jedini kriterij... pa koji su zaboga, nisi predsjednik špijunske udruge, već studentskog zbora, odgovornog studentima, ponašaj se tako!

Izgubio si povjerenje studenata koje SZ predstavlja, i zato bi trebao odstupiti.
Ovdje više nemamo što raspravljati, sve je manje-više rečeno.

[quote="Petar"]
- vise od 90% svih ljudi koje sam ovdje zatekao nije upuceno _ali ama bas nikako_ ni o zboru ni o njegovom radu,a ponajmanje o razlozima koji se nalaze u pozadini ove ili one zborove poslovne odluke. Stoga je njihovo komentiranje kao da ja idem komentirati agrarnu reformu u Finskoj.
[/quote]

Svoju mlitavu retoriku čuvaj za ljude koji padaju na te loše fore. Većina ljudi na ovom forumu nije blesava, a i ne cjeni previše kada im se vrijeđa inteligencija, pa ako ti tako misliš skupiti potporu, sretno ti bilo...

[quote="Petar"]
Decki i cure, nemojte me krivo shvatit - ali ja samo radim svoj posao i mislim da ga radim prilicno dobro, a garantiram da ga radim predano, savjesno, marljivo i casno.
[/quote]

Sorry, momak, ali ovo ti nitko ne vjeruje i ljudi te prozivaju da se očituješ kako ti to točno dobro, predano, marljivo i savjesno radiš svoj posao. Oni na to imaju legitimno pravo jer ih ti predstavljaš.
To što ti tako kažeš nije argument. Valjda kao neka debatna faca možeš skužiti da samim time što kažeš da je nešto upravo tako nećeš uvjeriti nikoga. Suprotna strana je iznjela mnoge argumente koji i dalje stoje nepobijeni.
Tu se pozivaš na demokraciju i na to da si ti legitimni predstavnik studentata a zaboravljaš činjenicu da te taj studentski puk kojemu ne možeš posvetiti par trenutaka svojega dragocjenog vremena može smjeniti
(da, znam da misliš da ne može).


[quote="Petar"]
Hint: ima ih koji su (jako dobro) placeni da vas uvjere da ja 'lovim u mutnom'
[/quote]

Ja jednostavno ne vjerujem da itko može ovako nešto izjaviti i pritom sebe shvaćati ozbiljno a nekmoli sposobno za vršenje dužnosti predsjednika Studentskog Zbora.
Studentski Zbor bi trebao biti nepolitička udruga, ako je ti ne možeš takvom održati, daj ostavku.


[quote="Petar"]
a ja s druge strane radim svoj posao i uopce se ne trudim reagirati na njihove besmislice...
[/quote]

Osim prijetnjama tužbama novinarima, koliko vidim. Usrdno se nadam da sudski troškovi neće biti jedna od stavaka novoga proračuna...



P.S.
Možda bi debatašima stvarno trebalo onih 300-tinjak tisuća kuna, jer mi se ne činiš baš efikasan kao reprezentativan primjerak.


P.S.S.
I ti si matematičar (jedva) :

ti predstavljaš studente + oni te ne žele = ostavka

(primjeti da je u jednadžbi sasvim nebitno bio ti Marija Tereza ili ne, nažalost politika je takva)
Petar (napisa):

Nije se time SZ odrekao prava da samostalno odlucuje sto ce financirati niti je kvaliteta projekta jedini kriterij za financiranje istoga.


Ovdje si malo fulao bit,
većina ljudi na ovome forumu, a i drugdje ne sumnja da se sve to što je SZ napravio na neki način, koliko god nategnut bio, može legalno objasniti. Ono u čemu je problem je upravo to kako se većina novca, (legalno ili ne) raspodjelila. Po onome što mi vidimo financiranje projekata je provedeno loše, nekorektno, sa jako lošim sustavom prioriteta. Ako ti imaš neku višu logiku od zdravorazumske kojom nas možeš poučiti, be my guest, ali nemoj se izvlačiti da mi ne znamo što je ponukalo SZ da tako podjeli pare, ako ni ti sam ne možeš normalno reći:
da rekapituliamo :
prvo je kvaliteta projekta bila glavni razlog, sad kad su i projekti proglašeni nekvalitetnim dobili pare dobili smo zaključak da to nije jedini kriterij... pa koji su zaboga, nisi predsjednik špijunske udruge, već studentskog zbora, odgovornog studentima, ponašaj se tako!

Izgubio si povjerenje studenata koje SZ predstavlja, i zato bi trebao odstupiti.
Ovdje više nemamo što raspravljati, sve je manje-više rečeno.

Petar (napisa):

- vise od 90% svih ljudi koje sam ovdje zatekao nije upuceno _ali ama bas nikako_ ni o zboru ni o njegovom radu,a ponajmanje o razlozima koji se nalaze u pozadini ove ili one zborove poslovne odluke. Stoga je njihovo komentiranje kao da ja idem komentirati agrarnu reformu u Finskoj.


Svoju mlitavu retoriku čuvaj za ljude koji padaju na te loše fore. Većina ljudi na ovom forumu nije blesava, a i ne cjeni previše kada im se vrijeđa inteligencija, pa ako ti tako misliš skupiti potporu, sretno ti bilo...

Petar (napisa):

Decki i cure, nemojte me krivo shvatit - ali ja samo radim svoj posao i mislim da ga radim prilicno dobro, a garantiram da ga radim predano, savjesno, marljivo i casno.


Sorry, momak, ali ovo ti nitko ne vjeruje i ljudi te prozivaju da se očituješ kako ti to točno dobro, predano, marljivo i savjesno radiš svoj posao. Oni na to imaju legitimno pravo jer ih ti predstavljaš.
To što ti tako kažeš nije argument. Valjda kao neka debatna faca možeš skužiti da samim time što kažeš da je nešto upravo tako nećeš uvjeriti nikoga. Suprotna strana je iznjela mnoge argumente koji i dalje stoje nepobijeni.
Tu se pozivaš na demokraciju i na to da si ti legitimni predstavnik studentata a zaboravljaš činjenicu da te taj studentski puk kojemu ne možeš posvetiti par trenutaka svojega dragocjenog vremena može smjeniti
(da, znam da misliš da ne može).


Petar (napisa):

Hint: ima ih koji su (jako dobro) placeni da vas uvjere da ja 'lovim u mutnom'


Ja jednostavno ne vjerujem da itko može ovako nešto izjaviti i pritom sebe shvaćati ozbiljno a nekmoli sposobno za vršenje dužnosti predsjednika Studentskog Zbora.
Studentski Zbor bi trebao biti nepolitička udruga, ako je ti ne možeš takvom održati, daj ostavku.


Petar (napisa):

a ja s druge strane radim svoj posao i uopce se ne trudim reagirati na njihove besmislice...


Osim prijetnjama tužbama novinarima, koliko vidim. Usrdno se nadam da sudski troškovi neće biti jedna od stavaka novoga proračuna...



P.S.
Možda bi debatašima stvarno trebalo onih 300-tinjak tisuća kuna, jer mi se ne činiš baš efikasan kao reprezentativan primjerak.


P.S.S.
I ti si matematičar (jedva) :

ti predstavljaš studente + oni te ne žele = ostavka

(primjeti da je u jednadžbi sasvim nebitno bio ti Marija Tereza ili ne, nažalost politika je takva)



_________________
Your logic does not resemble our Earth logic.
Mine is much more advanced.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan