Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Osniva se udruga za zaštitu prava ateista
Idite na Prethodno  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 36, 37, 38  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Vl4do
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 18. 09. 2005. (14:38:44)
Postovi: (9C)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 16 - 21

PostPostano: 22:21 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="SickJedi"]
Dobro nazovi to kako god zelis. Brak, istospolna zajednica, zbrtm... Bitno je da pred drzavom dobiju jednaka prava kao i legalne musko-zenske zajednice.[/quote]

meni ne smetaju jednaka prava.... kolko god ja mislio da su oni bolesni, razumijem da se mogu zaljubiti kao i svi mi i nemam nista protiv zajednice njihove ravnopravne s "nasom".... samo nek se ne zove brak i ja sam totalno cool s time...

[quote="C"]
1. Abortus je ubojstvo. Uopće nije bitno pitanje da li je zametak "živ" ili nije. Činjenica je da čovjek koji je mogao postojati neće postojati jer ga je netko spriječio, i da će majka proći kroz strašnu traumu. Ali sam za legalizaciju - ne zato što je abortus dobra stvar, nego zato što će ga ljudi raditi ionako. To je vrlo teška odluka, i vrlo je malo ljudi koje će spriječiti sitnica (u tom kontekstu to je) kao što je zakonski status. Bolje da to rade doktori, nego mesari. Također, veća je vjerojatnost da će potencijalnu majku s drugim opcijama (npr. posvajanje djeteta) upoznati liječnik, nego netko tko to radi za x1000 EUR (k tome ilegalno) U nagovaranju nekoga da ne počini abortus nimalo ne pomaže da se taj netko (u već ionako stresnom stanju) osjeća izoliranim od države (zakonima) i društva (osudom okoline). U bezizlaznim situacijama ljudi rade drastične stvari...
2. Mislim da homoseksualni parovi ne bi smjeli biti "roditelji" djeci. Ne zbog toga što su bolesni (invalidi ne smiju odgajati djecu?), već zato što je za dijete jako bitno da nauči koje su posebnosti i razlike među spolovima (ne mislim fizičke), te kako one utječu na interakcije među ljudima (ne mislim samo seksualne). Djeca to uče od roditelja.
[/quote]

1. ja nisam za legalizaciju ubojstva samo zato što bi život ubojice bio ugrožen zbog toga.... uostalom, da nije legalno, smanjilo bi se vjeruj mi
2. invalidi smiju odgajati djecu, ali djeca gotovo nikad nece biti dodjeljena invalidima na skrbništvo
SickJedi (napisa):

Dobro nazovi to kako god zelis. Brak, istospolna zajednica, zbrtm... Bitno je da pred drzavom dobiju jednaka prava kao i legalne musko-zenske zajednice.


meni ne smetaju jednaka prava.... kolko god ja mislio da su oni bolesni, razumijem da se mogu zaljubiti kao i svi mi i nemam nista protiv zajednice njihove ravnopravne s "nasom".... samo nek se ne zove brak i ja sam totalno cool s time...

C (napisa):

1. Abortus je ubojstvo. Uopće nije bitno pitanje da li je zametak "živ" ili nije. Činjenica je da čovjek koji je mogao postojati neće postojati jer ga je netko spriječio, i da će majka proći kroz strašnu traumu. Ali sam za legalizaciju - ne zato što je abortus dobra stvar, nego zato što će ga ljudi raditi ionako. To je vrlo teška odluka, i vrlo je malo ljudi koje će spriječiti sitnica (u tom kontekstu to je) kao što je zakonski status. Bolje da to rade doktori, nego mesari. Također, veća je vjerojatnost da će potencijalnu majku s drugim opcijama (npr. posvajanje djeteta) upoznati liječnik, nego netko tko to radi za x1000 EUR (k tome ilegalno) U nagovaranju nekoga da ne počini abortus nimalo ne pomaže da se taj netko (u već ionako stresnom stanju) osjeća izoliranim od države (zakonima) i društva (osudom okoline). U bezizlaznim situacijama ljudi rade drastične stvari...
2. Mislim da homoseksualni parovi ne bi smjeli biti "roditelji" djeci. Ne zbog toga što su bolesni (invalidi ne smiju odgajati djecu?), već zato što je za dijete jako bitno da nauči koje su posebnosti i razlike među spolovima (ne mislim fizičke), te kako one utječu na interakcije među ljudima (ne mislim samo seksualne). Djeca to uče od roditelja.


1. ja nisam za legalizaciju ubojstva samo zato što bi život ubojice bio ugrožen zbog toga.... uostalom, da nije legalno, smanjilo bi se vjeruj mi
2. invalidi smiju odgajati djecu, ali djeca gotovo nikad nece biti dodjeljena invalidima na skrbništvo




Zadnja promjena: Vl4do; 22:26 sri, 1. 2. 2006; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
tp
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 12. 2005. (16:46:01)
Postovi: (1F2)16
Sarma = la pohva - posuda
78 = 91 - 13

PostPostano: 22:21 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="HijenA"][quote="tp"]
Ja nisam od tebe ili nekog drugog ni trazio da sve to procitas. Ali ocito mnogi ljudi imaju krivo razumijevanje kako Katolicka crkva gleda na neke stvari. Evo recimo:
-nitko nije rekao da je ovaj [url=http://www.zenit.org/english/visualizza.phtml?sid=80825]dokument[/url] izdan u svrhu rijesavanja problema pedofilije (samo zato sto su i pedofilski i homoseksualni cini grijesi na podrucju seksualnosti ne znaci da su to isti grijesi, naprotiv)[/quote]

heloUUUU?! homoseksualnost [b]NIJE[/b] grijeh.[/quote]

Zato sam napisao [i]homoseksualni cini[/i], a ne homoseksualne sklonosti. Evo jos jednom:
[quote="[url=http://www.hbk.hr/katekizam/]KKC[/url]"]
2357 [i]Homoseksualnost[/i] oznacava odnose izmedju muskaraca ili zena koji osjecaju spolnu privlacnost, iskljucivu ili pretezitu, prema osobama istoga spola. Ocituje se u vrlo razlicitim oblicima kroz vjekove i u razlicitim kulturama. Njezin psihicki nastanak ostaje velikim dijelom neprotumaciv. Oslanjajuci se na Sveto pismo, koje ih prikazuje kao tesko izopacenje, Predaja je uvijek tvrdila da su [b]"cini homoseksualni u sebi neuredni"[/b]. Protive se naravnom zakonu. Oni spolni cin zatvaraju daru zivota. Ne proizlaze iz prave cuvstvene i spolne komplementarnosti. Ni u kojem slucaju ne mogu biti odobreni.

2358 Nemali broj muskaraca i zena pokazuju duboke [i]homoseksualne teznje[/i]. Ne biraju oni svoje homoseksualno stanje; ono za vecinu njih predstavlja kusnju. Zato ih treba prihvacati s postivanjem, suosjecanjem i obazrivoscu. Izbjegavat ce se prema njima svaki znak nepravedne diskriminacije. Te su osobe pozvane da u svom zivotu ostvare Bozju volju, i ako su krscani, da sa zrtvom Gospodinova Kriza sjedine poteskoce koje mogu susresti uslijed svojega stanja.

2359 Homoseksualne osobe pozvane su na cistocu.Krepostima ovladavanja sobom, odgojiteljicama nutarnje slobode, kadsto uz potporu nesebicna prijateljstva, molitvom i sakramentalnom miloscu, one se mogu i moraju, postupno i odlucno, pribliziti krscanskom savrsenstvu.
[/quote]

(rijeci u italiku i boldane sam ja istaknuo)
HijenA (napisa):
tp (napisa):

Ja nisam od tebe ili nekog drugog ni trazio da sve to procitas. Ali ocito mnogi ljudi imaju krivo razumijevanje kako Katolicka crkva gleda na neke stvari. Evo recimo:
-nitko nije rekao da je ovaj dokument izdan u svrhu rijesavanja problema pedofilije (samo zato sto su i pedofilski i homoseksualni cini grijesi na podrucju seksualnosti ne znaci da su to isti grijesi, naprotiv)


heloUUUU?! homoseksualnost NIJE grijeh.


Zato sam napisao homoseksualni cini, a ne homoseksualne sklonosti. Evo jos jednom:
KKC (napisa):

2357 Homoseksualnost oznacava odnose izmedju muskaraca ili zena koji osjecaju spolnu privlacnost, iskljucivu ili pretezitu, prema osobama istoga spola. Ocituje se u vrlo razlicitim oblicima kroz vjekove i u razlicitim kulturama. Njezin psihicki nastanak ostaje velikim dijelom neprotumaciv. Oslanjajuci se na Sveto pismo, koje ih prikazuje kao tesko izopacenje, Predaja je uvijek tvrdila da su "cini homoseksualni u sebi neuredni". Protive se naravnom zakonu. Oni spolni cin zatvaraju daru zivota. Ne proizlaze iz prave cuvstvene i spolne komplementarnosti. Ni u kojem slucaju ne mogu biti odobreni.

2358 Nemali broj muskaraca i zena pokazuju duboke homoseksualne teznje. Ne biraju oni svoje homoseksualno stanje; ono za vecinu njih predstavlja kusnju. Zato ih treba prihvacati s postivanjem, suosjecanjem i obazrivoscu. Izbjegavat ce se prema njima svaki znak nepravedne diskriminacije. Te su osobe pozvane da u svom zivotu ostvare Bozju volju, i ako su krscani, da sa zrtvom Gospodinova Kriza sjedine poteskoce koje mogu susresti uslijed svojega stanja.

2359 Homoseksualne osobe pozvane su na cistocu.Krepostima ovladavanja sobom, odgojiteljicama nutarnje slobode, kadsto uz potporu nesebicna prijateljstva, molitvom i sakramentalnom miloscu, one se mogu i moraju, postupno i odlucno, pribliziti krscanskom savrsenstvu.


(rijeci u italiku i boldane sam ja istaknuo)


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 22:26 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Vl4do"][quote="SickJedi"]
OT, ali moram reagirati.

Zasto homoseksualci ne bi mogli stupiti u legalnu zajednicu pred drzavom? Zasto im ne dopustiti da imaju prava kao i svi ostali gradjani? To mi se cini kao da si ih proglasio gradjanima drugog reda zbog njihove sexualne orjentacije :roll: [/quote]

tko je rekao da ne bi mogli stupiti u legalnu zajednicu? ja sam spominjao brak... brak je unija između žene i muškarca... [/quote]

brak je unija izmedju dvaju osoba. to sto crkva [i]a priori[/i] namece stav kako ta unija moze biti samo izmedju muskarca i zene, to je sasvim druga stvar. no, time nisi objasnio jednu stvar. ako se par ne zeli vjencati u crkvi, zasto im braniti da to naprave kod maticara? :roll: to je jos jedan vid ksenofobije i zaostalosti naseg drustva, gdje se sve nepoznato gleda u totalno negativnom kontekstu (recimo, Mansonov koncert u Puli, iako ljudi uopce nemaju pojma tko i sto je Marilyn Manson) bez da se imalo istrazi pa i mogucnost da se tim ljudima pomogne da imaju status kao i svi drugi gradjani, a ne da se stalno moraju pazit kome i kako iskazu svoju pravu orjentaciju (da se razumijemo, ja sam straight, ali me cudi, a jos vise zabrinjava, stav pojedinih ljudi ovdje koji ce za nekoliko godina postati akademski obrazovani, intelektualci...smatram da vas stav prema tom problemu nije uopce dobar ni na koji nacin, jer sirite lose vibracije, potaknuti ucenjima koja su stara preko 2000 godina (zapravo, nemamo pojma kakvo je bilo izvorno krscanstvo, ono sto danas znamo kao krscanstvo jest ono sto se oko 350. godine poslije krista razvilo iz [i]Milanskog edikta[/i]) i koja su odavno zastarjela...od tumacenja pojedinih dijelova Biblije kao svete knjige krscanstva, do stavova koje zapravo siri Kongregacija za nauk vjere, a koja je, nes ti iznenadjenja, proizasla iz Crkvene inkvizicije...mala napomena: ta ista inkvizicija je pobila nekoliko milijuna drukcijih).

[quote]
ovo zadnje je ocita predrasuda od tvoje strane...[/quote]

primjeti da on koristi izraz [b]mozda bi[/b]. dakle, nije predrasuda, vec samo [b]mogucnost[/b]. da je rekao [b]bilo bi[/b], onda bi bila predrasuda.
Vl4do (napisa):
SickJedi (napisa):

OT, ali moram reagirati.

Zasto homoseksualci ne bi mogli stupiti u legalnu zajednicu pred drzavom? Zasto im ne dopustiti da imaju prava kao i svi ostali gradjani? To mi se cini kao da si ih proglasio gradjanima drugog reda zbog njihove sexualne orjentacije Rolling Eyes


tko je rekao da ne bi mogli stupiti u legalnu zajednicu? ja sam spominjao brak... brak je unija između žene i muškarca...


brak je unija izmedju dvaju osoba. to sto crkva a priori namece stav kako ta unija moze biti samo izmedju muskarca i zene, to je sasvim druga stvar. no, time nisi objasnio jednu stvar. ako se par ne zeli vjencati u crkvi, zasto im braniti da to naprave kod maticara? Rolling Eyes to je jos jedan vid ksenofobije i zaostalosti naseg drustva, gdje se sve nepoznato gleda u totalno negativnom kontekstu (recimo, Mansonov koncert u Puli, iako ljudi uopce nemaju pojma tko i sto je Marilyn Manson) bez da se imalo istrazi pa i mogucnost da se tim ljudima pomogne da imaju status kao i svi drugi gradjani, a ne da se stalno moraju pazit kome i kako iskazu svoju pravu orjentaciju (da se razumijemo, ja sam straight, ali me cudi, a jos vise zabrinjava, stav pojedinih ljudi ovdje koji ce za nekoliko godina postati akademski obrazovani, intelektualci...smatram da vas stav prema tom problemu nije uopce dobar ni na koji nacin, jer sirite lose vibracije, potaknuti ucenjima koja su stara preko 2000 godina (zapravo, nemamo pojma kakvo je bilo izvorno krscanstvo, ono sto danas znamo kao krscanstvo jest ono sto se oko 350. godine poslije krista razvilo iz Milanskog edikta) i koja su odavno zastarjela...od tumacenja pojedinih dijelova Biblije kao svete knjige krscanstva, do stavova koje zapravo siri Kongregacija za nauk vjere, a koja je, nes ti iznenadjenja, proizasla iz Crkvene inkvizicije...mala napomena: ta ista inkvizicija je pobila nekoliko milijuna drukcijih).

Citat:

ovo zadnje je ocita predrasuda od tvoje strane...


primjeti da on koristi izraz mozda bi. dakle, nije predrasuda, vec samo mogucnost. da je rekao bilo bi, onda bi bila predrasuda.



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Martinab
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 02. 04. 2003. (19:07:56)
Postovi: (2A03E)16
Sarma = la pohva - posuda
143 = 167 - 24

PostPostano: 22:31 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[color=blue] Ton ove rasprave se na trenutke otima kontroli i molim da pripazite na njega. To se osobito odnosi na Vla4du, kojem sam vec sređivala jedan post prepun blago receno neakademskih izraza. Vla4do, ako imas dojam da te ljudi ne slusaju, predlazem: [/color]
"molim te procitaj moje postove otprije, vec sam ovo objasnio"[color=blue] ili [/color]"kao sto sam ranije rekao"[color=blue] ili [/color]"da ponovim:"

[color=blue]umjesto ispada tipa[/color]
[quote="Vla4do"] ti si nepismen ili kaj? [/quote]
[color=blue]ili[/color]
[quote="Vla4do"]ajd da ti nacrtam Mr. Obi Wan.... [/quote]

[color=blue]Ako ne mozes zadrzati pristojan ton dok propovjedas svoju krscansku ljubav, suzdrzi se od propovjedanja na ovom mjestu. Ako mislis da admina cinjenica da sudjeluje u raspravi cini pristranim, vrlo rado cu te prilikom sljedeceg ovakvog ispada prijaviti [i]drugom[/i] adminu i predloziti mu da ti zabrani pristup.

Isto se odnosi i na ostale: ako vas ova rasprava previse uzbuđuje da bi u njoj sudjelovali [b]mirno[/b] i [b]pristojno[/b], primjereno akademskim gradanima koji povlace[b] argumente [/b]a ne [b]revolvere[/b], apstinirajte od sudjelovanja. [/color]
Ton ove rasprave se na trenutke otima kontroli i molim da pripazite na njega. To se osobito odnosi na Vla4du, kojem sam vec sređivala jedan post prepun blago receno neakademskih izraza. Vla4do, ako imas dojam da te ljudi ne slusaju, predlazem:
"molim te procitaj moje postove otprije, vec sam ovo objasnio" ili "kao sto sam ranije rekao" ili "da ponovim:"

umjesto ispada tipa
Vla4do (napisa):
ti si nepismen ili kaj?

ili
Vla4do (napisa):
ajd da ti nacrtam Mr. Obi Wan....


Ako ne mozes zadrzati pristojan ton dok propovjedas svoju krscansku ljubav, suzdrzi se od propovjedanja na ovom mjestu. Ako mislis da admina cinjenica da sudjeluje u raspravi cini pristranim, vrlo rado cu te prilikom sljedeceg ovakvog ispada prijaviti drugom adminu i predloziti mu da ti zabrani pristup.

Isto se odnosi i na ostale: ako vas ova rasprava previse uzbuđuje da bi u njoj sudjelovali mirno i pristojno, primjereno akademskim gradanima koji povlace argumente a ne revolvere, apstinirajte od sudjelovanja.



_________________
A comathematician is a device for turning cotheorems into ffee. A cotheorem is, naturally, an easy nsequence of a rollary.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 22:32 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="tp"]

Zato sam napisao [i]homoseksualni cini[/i], a ne homoseksualne sklonosti. Evo jos jednom:
[quote="[url=http://www.hbk.hr/katekizam/]KKC[/url]"]
/cut
[/quote]

(rijeci u italiku i boldane sam ja istaknuo)[/quote]

ja jednostavno ne razumijem zasto se biblija uzima kao izvor totalnih istina, kod koje [i]a priori[/i] ne postoji mogucnost da se u bilokoju stvar posumnja (heliocentricni i geocentricni sustav, primjerice) bez obzira na to sto [b]mozda[b] (vlado: napisah mozda, da me ne bi bez veze quotao) postoji nekakva teorija koja zapravo takav zastarjeli stav rusi do temelja.
tp (napisa):


Zato sam napisao homoseksualni cini, a ne homoseksualne sklonosti. Evo jos jednom:
KKC (napisa):

/cut


(rijeci u italiku i boldane sam ja istaknuo)


ja jednostavno ne razumijem zasto se biblija uzima kao izvor totalnih istina, kod koje a priori ne postoji mogucnost da se u bilokoju stvar posumnja (heliocentricni i geocentricni sustav, primjerice) bez obzira na to sto [b]mozda[b] (vlado: napisah mozda, da me ne bi bez veze quotao) postoji nekakva teorija koja zapravo takav zastarjeli stav rusi do temelja.



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
tp
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 12. 2005. (16:46:01)
Postovi: (1F2)16
Sarma = la pohva - posuda
78 = 91 - 13

PostPostano: 22:35 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="HijenA"]
brak je unija izmedju dvaju osoba. [/quote]
Zasto samo dviju?
Zasto samo osoba?
Sto je osoba?

Ono ostalo o krscanstvu je strasno, pa necu komentirati.

Jasno mi je da je ovo izvan teme rasprave.
HijenA (napisa):

brak je unija izmedju dvaju osoba.

Zasto samo dviju?
Zasto samo osoba?
Sto je osoba?

Ono ostalo o krscanstvu je strasno, pa necu komentirati.

Jasno mi je da je ovo izvan teme rasprave.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Vl4do
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 18. 09. 2005. (14:38:44)
Postovi: (9C)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 16 - 21

PostPostano: 22:36 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="HijenA"]
brak je unija izmedju dvaju osoba. to sto crkva [i]a priori[/i] namece stav kako ta unija moze biti samo izmedju muskarca i zene, to je sasvim druga stvar. no, time nisi objasnio jednu stvar. ako se par ne zeli vjencati u crkvi, zasto im braniti da to naprave kod maticara? :roll: to je jos jedan vid ksenofobije i zaostalosti naseg drustva, gdje se sve nepoznato gleda u totalno negativnom kontekstu (recimo, Mansonov koncert u Puli, iako ljudi uopce nemaju pojma tko i sto je Marilyn Manson) bez da se imalo istrazi pa i mogucnost da se tim ljudima pomogne da imaju status kao i svi drugi gradjani, a ne da se stalno moraju pazit kome i kako iskazu svoju pravu orjentaciju (da se razumijemo, ja sam straight, ali me cudi, a jos vise zabrinjava, stav pojedinih ljudi ovdje koji ce za nekoliko godina postati akademski obrazovani, intelektualci...smatram da vas stav prema tom problemu nije uopce dobar ni na koji nacin, jer sirite lose vibracije, potaknuti ucenjima koja su stara preko 2000 godina (zapravo, nemamo pojma kakvo je bilo izvorno krscanstvo, ono sto danas znamo kao krscanstvo jest ono sto se oko 350. godine poslije krista razvilo iz [i]Milanskog edikta[/i]) i koja su odavno zastarjela...od tumacenja pojedinih dijelova Biblije kao svete knjige krscanstva, do stavova koje zapravo siri Kongregacija za nauk vjere, a koja je, nes ti iznenadjenja, proizasla iz Crkvene inkvizicije...mala napomena: ta ista inkvizicija je pobila nekoliko milijuna drukcijih).[/quote]


za jednog "intelektualca" radiš par pretpostavki koje su u startu krive.... dotične pretpostavke pokazuju kolko si ti tolerantan i kolko si podložan predrasudama....

1. Marilyn Manson mi nije nepoznat
2. imao sam kontakata sa homoseksualcima
3. svoje vjerovanje ne baziram na tumacenjima Crkve vec svojim tumačenjem Biblije jer sam dotičnu pročitao... dakle koristim svoju glavu (što se za neke ljude ovdje ne može reći)... i ne, ja nisam radio za Inkviziciju, zato bih molio da mi se kao katoliku prestane to pripisivati u svakoj raspravi o Crkvi...

ujedno bih te molio da ne nazivaš ljude zaostalima jel pokazuje kakav si sam

[quote="HijenA"][quote]
ovo zadnje je ocita predrasuda od tvoje strane...[/quote]

primjeti da on koristi izraz [b]mozda bi[/b]. dakle, nije predrasuda, vec samo [b]mogucnost[/b]. da je rekao [b]bilo bi[/b], onda bi bila predrasuda. [/quote]

možda mu je stav kriv... ;)


@martinaab

sve 5, samo me lagano izbace iz takta ljudi kojima si apriori "zaostao" i misle da nemaš argumenata ako ne djeliš neke njihove neoliberalne stavove
HijenA (napisa):

brak je unija izmedju dvaju osoba. to sto crkva a priori namece stav kako ta unija moze biti samo izmedju muskarca i zene, to je sasvim druga stvar. no, time nisi objasnio jednu stvar. ako se par ne zeli vjencati u crkvi, zasto im braniti da to naprave kod maticara? Rolling Eyes to je jos jedan vid ksenofobije i zaostalosti naseg drustva, gdje se sve nepoznato gleda u totalno negativnom kontekstu (recimo, Mansonov koncert u Puli, iako ljudi uopce nemaju pojma tko i sto je Marilyn Manson) bez da se imalo istrazi pa i mogucnost da se tim ljudima pomogne da imaju status kao i svi drugi gradjani, a ne da se stalno moraju pazit kome i kako iskazu svoju pravu orjentaciju (da se razumijemo, ja sam straight, ali me cudi, a jos vise zabrinjava, stav pojedinih ljudi ovdje koji ce za nekoliko godina postati akademski obrazovani, intelektualci...smatram da vas stav prema tom problemu nije uopce dobar ni na koji nacin, jer sirite lose vibracije, potaknuti ucenjima koja su stara preko 2000 godina (zapravo, nemamo pojma kakvo je bilo izvorno krscanstvo, ono sto danas znamo kao krscanstvo jest ono sto se oko 350. godine poslije krista razvilo iz Milanskog edikta) i koja su odavno zastarjela...od tumacenja pojedinih dijelova Biblije kao svete knjige krscanstva, do stavova koje zapravo siri Kongregacija za nauk vjere, a koja je, nes ti iznenadjenja, proizasla iz Crkvene inkvizicije...mala napomena: ta ista inkvizicija je pobila nekoliko milijuna drukcijih).



za jednog "intelektualca" radiš par pretpostavki koje su u startu krive.... dotične pretpostavke pokazuju kolko si ti tolerantan i kolko si podložan predrasudama....

1. Marilyn Manson mi nije nepoznat
2. imao sam kontakata sa homoseksualcima
3. svoje vjerovanje ne baziram na tumacenjima Crkve vec svojim tumačenjem Biblije jer sam dotičnu pročitao... dakle koristim svoju glavu (što se za neke ljude ovdje ne može reći)... i ne, ja nisam radio za Inkviziciju, zato bih molio da mi se kao katoliku prestane to pripisivati u svakoj raspravi o Crkvi...

ujedno bih te molio da ne nazivaš ljude zaostalima jel pokazuje kakav si sam

HijenA (napisa):
Citat:

ovo zadnje je ocita predrasuda od tvoje strane...


primjeti da on koristi izraz mozda bi. dakle, nije predrasuda, vec samo mogucnost. da je rekao bilo bi, onda bi bila predrasuda.


možda mu je stav kriv... Wink


@martinaab

sve 5, samo me lagano izbace iz takta ljudi kojima si apriori "zaostao" i misle da nemaš argumenata ako ne djeliš neke njihove neoliberalne stavove




Zadnja promjena: Vl4do; 22:39 sri, 1. 2. 2006; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
jazzmin
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 01. 2006. (19:13:17)
Postovi: (18)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 1

PostPostano: 22:39 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Vl4do"]
[quote="jazzmin"]
bla bla bla[/quote][/quote]
:lol: :lol:

Jesi li primijetio kako poneki forumaši uz citate čak stave
[i](rijeci u italiku i boldane sam ja istaknuo)[/i] ?
Ti si gore mogao staviti [i]sadržaj citata sam ja izmislio.[/i] :lol:
Mislim, zgodno :D , i svakako izražava stav.
No bilo bi mi draže da si rekao [i]pričaš gluposti i previše njih da ih kvotam[/i],
jer ovako se čini da sam to ja po nekom pljuckala, a odgovarala sam tebi, pa ispada po tebi.
A ne bih ja to :)
Vl4do (napisa):

jazzmin (napisa):

bla bla bla

Laughing Laughing

Jesi li primijetio kako poneki forumaši uz citate čak stave
(rijeci u italiku i boldane sam ja istaknuo) ?
Ti si gore mogao staviti sadržaj citata sam ja izmislio. Laughing
Mislim, zgodno Very Happy , i svakako izražava stav.
No bilo bi mi draže da si rekao pričaš gluposti i previše njih da ih kvotam,
jer ovako se čini da sam to ja po nekom pljuckala, a odgovarala sam tebi, pa ispada po tebi.
A ne bih ja to Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 22:41 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="tp"][quote="HijenA"]
brak je unija izmedju dvaju osoba. [/quote]
Zasto samo dviju?
Zasto samo osoba?
Sto je osoba?[/quote]

ok...ovo necu komentirati, jer mislim da bi predugo trajalo.

[quote]
Ono ostalo o krscanstvu je strasno, pa necu komentirati.[/quote]

navedi i jednu cinjenicu koja nije tocna iz tog paragrafa.
tp (napisa):
HijenA (napisa):

brak je unija izmedju dvaju osoba.

Zasto samo dviju?
Zasto samo osoba?
Sto je osoba?


ok...ovo necu komentirati, jer mislim da bi predugo trajalo.

Citat:

Ono ostalo o krscanstvu je strasno, pa necu komentirati.


navedi i jednu cinjenicu koja nije tocna iz tog paragrafa.



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Vl4do
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 18. 09. 2005. (14:38:44)
Postovi: (9C)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 16 - 21

PostPostano: 22:41 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

oprosti jazzmin, samo nisam htio onaj sav tekst quotat da ti kažem onu sitnicu :) nit mislim da pričaš gluposti niti je to rezultat manjka poštovanja... čisto sam htio skratiti post :)
oprosti jazzmin, samo nisam htio onaj sav tekst quotat da ti kažem onu sitnicu Smile nit mislim da pričaš gluposti niti je to rezultat manjka poštovanja... čisto sam htio skratiti post Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 22:50 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Vl4do"]


za jednog "intelektualca" radiš par pretpostavki koje su u startu krive.... dotične pretpostavke pokazuju kolko si ti tolerantan i kolko si podložan predrasudama....[/quote]

dapace, nisam podlozan predrasudama, ali imam svoj stav. taj stav je baziran na onome sto sam procitao, na iskustvu kojeg imam i na iskustvu ljudi sa kojima sam pricao (bili oni vjernici ili nevjernici)

[quote]
1. Marilyn Manson mi nije nepoznat[/quote]

kewl...onda mi objasni zasto katolici opcenito imaju uzasno negativan stav prema njemu iako je on toliko koristan za drustvo u cjelini?

[quote]
2. imao sam kontakata sa homoseksualcima[/quote]

i ja...i to dosta. i ljudi uopce nisu onakvi kakvima ih vi (katolici) opisujete. to dokazuje koliko ste zapravo vi tolerantni.

[quote]
3. svoje vjerovanje ne baziram na tumacenjima Crkve vec svojim tumačenjem Biblije jer sam dotičnu pročitao... dakle koristim svoju glavu (što se za neke ljude ovdje ne može reći)... i ne, ja nisam radio za Inkviziciju, zato bih molio da mi se kao katoliku prestane to pripisivati u svakoj raspravi o Crkvi...[/quote]

dobro...znaci, uzoran si vjernik. ja sam bibliju procitao iz ciste radoznalosti kao jedno povjesno djelo koje opisuje stvaranje jedne kulture (jednako kao sto cu, ako budem imao vremena, procitati Kuran i Toru, a mozda i svete knjige Hinduizma). dakle, ja gledam na bibliju sa aspekta nevjernika koji jako dobro zna o cemu se unutra prica i kakve se polemike vode, od morala i, opcenito, moralnosti do totalne definicije dobra i zla.
a katolicku cu inkviziciju spominjati dok god bude crkve, jer je samim postojanjem takve tvorevine crkva sama prekrsila svoje zakone i svoje standarde. i to se nikako ne moze oprostit jednoj religiji koja zastupa mir i dobro medju ljudima, a u isto vrijeme ubija tisuce i tisuce nevinih ljudi uz strasna mucenja i slicno.

[quote]
ujedno bih te molio da ne nazivaš ljude zaostalima jel pokazuje kakav si sam[/quote]

citiraj gdje sam ja nazvao nekoga zaostalim, a onda ponovi citanje sa razumijevanjem.

[quote]
[quote="HijenA"][quote]
ovo zadnje je ocita predrasuda od tvoje strane...[/quote]

primjeti da on koristi izraz [b]mozda bi[/b]. dakle, nije predrasuda, vec samo [b]mogucnost[/b]. da je rekao [b]bilo bi[/b], onda bi bila predrasuda. [/quote]

možda mu je stav kriv... ;)[/quote]

to je predrasuda sa tvoje strane, a ne sa njegove.
Vl4do (napisa):



za jednog "intelektualca" radiš par pretpostavki koje su u startu krive.... dotične pretpostavke pokazuju kolko si ti tolerantan i kolko si podložan predrasudama....


dapace, nisam podlozan predrasudama, ali imam svoj stav. taj stav je baziran na onome sto sam procitao, na iskustvu kojeg imam i na iskustvu ljudi sa kojima sam pricao (bili oni vjernici ili nevjernici)

Citat:

1. Marilyn Manson mi nije nepoznat


kewl...onda mi objasni zasto katolici opcenito imaju uzasno negativan stav prema njemu iako je on toliko koristan za drustvo u cjelini?

Citat:

2. imao sam kontakata sa homoseksualcima


i ja...i to dosta. i ljudi uopce nisu onakvi kakvima ih vi (katolici) opisujete. to dokazuje koliko ste zapravo vi tolerantni.

Citat:

3. svoje vjerovanje ne baziram na tumacenjima Crkve vec svojim tumačenjem Biblije jer sam dotičnu pročitao... dakle koristim svoju glavu (što se za neke ljude ovdje ne može reći)... i ne, ja nisam radio za Inkviziciju, zato bih molio da mi se kao katoliku prestane to pripisivati u svakoj raspravi o Crkvi...


dobro...znaci, uzoran si vjernik. ja sam bibliju procitao iz ciste radoznalosti kao jedno povjesno djelo koje opisuje stvaranje jedne kulture (jednako kao sto cu, ako budem imao vremena, procitati Kuran i Toru, a mozda i svete knjige Hinduizma). dakle, ja gledam na bibliju sa aspekta nevjernika koji jako dobro zna o cemu se unutra prica i kakve se polemike vode, od morala i, opcenito, moralnosti do totalne definicije dobra i zla.
a katolicku cu inkviziciju spominjati dok god bude crkve, jer je samim postojanjem takve tvorevine crkva sama prekrsila svoje zakone i svoje standarde. i to se nikako ne moze oprostit jednoj religiji koja zastupa mir i dobro medju ljudima, a u isto vrijeme ubija tisuce i tisuce nevinih ljudi uz strasna mucenja i slicno.

Citat:

ujedno bih te molio da ne nazivaš ljude zaostalima jel pokazuje kakav si sam


citiraj gdje sam ja nazvao nekoga zaostalim, a onda ponovi citanje sa razumijevanjem.

Citat:

HijenA (napisa):
Citat:

ovo zadnje je ocita predrasuda od tvoje strane...


primjeti da on koristi izraz mozda bi. dakle, nije predrasuda, vec samo mogucnost. da je rekao bilo bi, onda bi bila predrasuda.


možda mu je stav kriv... Wink


to je predrasuda sa tvoje strane, a ne sa njegove.



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Vl4do
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 18. 09. 2005. (14:38:44)
Postovi: (9C)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 16 - 21

PostPostano: 22:58 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="HijenA"]

kewl...onda mi objasni zasto katolici opcenito imaju uzasno negativan stav prema njemu iako je on toliko koristan za drustvo u cjelini?[/quote]

možda zbog riječi nekih pjesama? vizualnog efekta na koji je ciljao?
i zašto je on tolko koristan za društvo u cjelini? :)

[quote="HijenA"]i ja...i to dosta. i ljudi uopce nisu onakvi kakvima ih vi (katolici) opisujete. to dokazuje koliko ste zapravo vi tolerantni.[/quote]

HA? opisujemo? kako "mi" to "njih" opisujemo molim te?

[quote="HijenA"]
to je predrasuda sa tvoje strane, a ne sa njegove. [/quote]

primjeti da sam rekao možda :lol:



[color=blue]Moderator edit: Kolega Vl4do, proste rijeci su proste rijeci i kad dolaze u kraticama. Kao takve su na ovom forumu zabranjene. Nakon opetovanih prekrsaja prijavljeni ste administratorima kao problematicni user, uz molbu da se protiv Vas poduzme neka disciplinska mjera koja ce Vas smiriti kad se vec sami ne mozete kontrolirati.[/color]
HijenA (napisa):


kewl...onda mi objasni zasto katolici opcenito imaju uzasno negativan stav prema njemu iako je on toliko koristan za drustvo u cjelini?


možda zbog riječi nekih pjesama? vizualnog efekta na koji je ciljao?
i zašto je on tolko koristan za društvo u cjelini? Smile

HijenA (napisa):
i ja...i to dosta. i ljudi uopce nisu onakvi kakvima ih vi (katolici) opisujete. to dokazuje koliko ste zapravo vi tolerantni.


HA? opisujemo? kako "mi" to "njih" opisujemo molim te?

HijenA (napisa):

to je predrasuda sa tvoje strane, a ne sa njegove.


primjeti da sam rekao možda Laughing



Moderator edit: Kolega Vl4do, proste rijeci su proste rijeci i kad dolaze u kraticama. Kao takve su na ovom forumu zabranjene. Nakon opetovanih prekrsaja prijavljeni ste administratorima kao problematicni user, uz molbu da se protiv Vas poduzme neka disciplinska mjera koja ce Vas smiriti kad se vec sami ne mozete kontrolirati.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 23:09 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Vl4do"][quote="HijenA"]

kewl...onda mi objasni zasto katolici opcenito imaju uzasno negativan stav prema njemu iako je on toliko koristan za drustvo u cjelini?[/quote]

možda zbog riječi nekih pjesama? vizualnog efekta na koji je ciljao?
i zašto je on tolko koristan za društvo u cjelini? :)[/quote]

ovako...prvo, covjek je studirao novinarstvo, zavrsio ga, onda je studirao marketing i zavrsio ga. za jednog amera, on je prokleti genijalac. drugo, samim time sto je zavrsio marketing, zar ne bi bilo logicno da zna koja ce zica uzdrmati najvise ljudi? trece, njegove rijeci se ne smije shvatit doslovno, sto, vidim, radis.
a zasto je on koristan? zato sto kritizira. i to radi sa argumentima. i to radi provokativno. i to je dobra stvar. sad, njegova se muzika moze nekome svidjat, nekome ne. meni, osobno, njegova se muzika uopce ne svidja, zato ga i ne slusam. ali, mora mu se priznat, covjek zna i umije utjecat na ljude. a njegov krajnji cilj nije negativan, vec pozitivan...pokusa potaci ljude na razmisljanje. o njihovim stavovima prema nekim stvarima. zato je on drustveno koristan.

[quote]
[quote="HijenA"]i ja...i to dosta. i ljudi uopce nisu onakvi kakvima ih vi (katolici) opisujete. to dokazuje koliko ste zapravo vi tolerantni.[/quote]

HA? opisujemo? kako "mi" to "njih" opisujemo molim te?[/quote]

pa, pogledaj kroz cijelu raspravu. ponasate se prema ljudima kao da su gradjani drugog reda (nesto slicno su crnci imali u ranim godinama 20og stoljeca). branite im neka osnovna ljudska prava. usporedjujete pedofiliju i homoseksualne cini u jedan kos.
da si ti homoseksualac, kako bi se ti osjecao da ti netko ovakve optuzbe nakalemi na vrat?

[quote]
[quote="HijenA"]
to je predrasuda sa tvoje strane, a ne sa njegove. [/quote]

primjeti da sam rekao možda :lol:[/quote]

ti si konstatirao...on je navodio mogucnost. po meni, to nisu iste stvari.
Vl4do (napisa):
HijenA (napisa):


kewl...onda mi objasni zasto katolici opcenito imaju uzasno negativan stav prema njemu iako je on toliko koristan za drustvo u cjelini?


možda zbog riječi nekih pjesama? vizualnog efekta na koji je ciljao?
i zašto je on tolko koristan za društvo u cjelini? Smile


ovako...prvo, covjek je studirao novinarstvo, zavrsio ga, onda je studirao marketing i zavrsio ga. za jednog amera, on je prokleti genijalac. drugo, samim time sto je zavrsio marketing, zar ne bi bilo logicno da zna koja ce zica uzdrmati najvise ljudi? trece, njegove rijeci se ne smije shvatit doslovno, sto, vidim, radis.
a zasto je on koristan? zato sto kritizira. i to radi sa argumentima. i to radi provokativno. i to je dobra stvar. sad, njegova se muzika moze nekome svidjat, nekome ne. meni, osobno, njegova se muzika uopce ne svidja, zato ga i ne slusam. ali, mora mu se priznat, covjek zna i umije utjecat na ljude. a njegov krajnji cilj nije negativan, vec pozitivan...pokusa potaci ljude na razmisljanje. o njihovim stavovima prema nekim stvarima. zato je on drustveno koristan.

Citat:

HijenA (napisa):
i ja...i to dosta. i ljudi uopce nisu onakvi kakvima ih vi (katolici) opisujete. to dokazuje koliko ste zapravo vi tolerantni.


HA? opisujemo? kako "mi" to "njih" opisujemo molim te?


pa, pogledaj kroz cijelu raspravu. ponasate se prema ljudima kao da su gradjani drugog reda (nesto slicno su crnci imali u ranim godinama 20og stoljeca). branite im neka osnovna ljudska prava. usporedjujete pedofiliju i homoseksualne cini u jedan kos.
da si ti homoseksualac, kako bi se ti osjecao da ti netko ovakve optuzbe nakalemi na vrat?

Citat:

HijenA (napisa):

to je predrasuda sa tvoje strane, a ne sa njegove.


primjeti da sam rekao možda Laughing


ti si konstatirao...on je navodio mogucnost. po meni, to nisu iste stvari.



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Vl4do
Forumaš s poteškoćama u pisanju
Forumaš s poteškoćama u pisanju


Pridružen/a: 18. 09. 2005. (14:38:44)
Postovi: (9C)16
Sarma = la pohva - posuda
-5 = 16 - 21

PostPostano: 23:17 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="HijenA"]
ovako...prvo, covjek je studirao novinarstvo, zavrsio ga, onda je studirao marketing i zavrsio ga. za jednog amera, on je prokleti genijalac. drugo, samim time sto je zavrsio marketing, zar ne bi bilo logicno da zna koja ce zica uzdrmati najvise ljudi? trece, njegove rijeci se ne smije shvatit doslovno, sto, vidim, radis.
a zasto je on koristan? zato sto kritizira. i to radi sa argumentima. i to radi provokativno. i to je dobra stvar. sad, njegova se muzika moze nekome svidjat, nekome ne. meni, osobno, njegova se muzika uopce ne svidja, zato ga i ne slusam. ali, mora mu se priznat, covjek zna i umije utjecat na ljude. a njegov krajnji cilj nije negativan, vec pozitivan...pokusa potaci ljude na razmisljanje. o njihovim stavovima prema nekim stvarima. zato je on drustveno koristan.
[/quote]

skužio sam ja da je on pametan, ali mislim da radi jednu bitnu grešku.... s svojim nastupom tjera ljude da ga uglavnom ignoriraju... i to baš one ljude koji bi TREBALI razmisliti o tim stvarima.....

[quote="HijenA"]
pa, pogledaj kroz cijelu raspravu. ponasate se prema ljudima kao da su gradjani drugog reda (nesto slicno su crnci imali u ranim godinama 20og stoljeca). branite im neka osnovna ljudska prava. usporedjujete pedofiliju i homoseksualne cini u jedan kos.
da si ti homoseksualac, kako bi se ti osjecao da ti netko ovakve optuzbe nakalemi na vrat?
[/quote]

ja bih te molio da tuđe riječi ne stavljaš u moja usta.... nikakva ja njima osnovna ljudska prava na branim....
HijenA (napisa):

ovako...prvo, covjek je studirao novinarstvo, zavrsio ga, onda je studirao marketing i zavrsio ga. za jednog amera, on je prokleti genijalac. drugo, samim time sto je zavrsio marketing, zar ne bi bilo logicno da zna koja ce zica uzdrmati najvise ljudi? trece, njegove rijeci se ne smije shvatit doslovno, sto, vidim, radis.
a zasto je on koristan? zato sto kritizira. i to radi sa argumentima. i to radi provokativno. i to je dobra stvar. sad, njegova se muzika moze nekome svidjat, nekome ne. meni, osobno, njegova se muzika uopce ne svidja, zato ga i ne slusam. ali, mora mu se priznat, covjek zna i umije utjecat na ljude. a njegov krajnji cilj nije negativan, vec pozitivan...pokusa potaci ljude na razmisljanje. o njihovim stavovima prema nekim stvarima. zato je on drustveno koristan.


skužio sam ja da je on pametan, ali mislim da radi jednu bitnu grešku.... s svojim nastupom tjera ljude da ga uglavnom ignoriraju... i to baš one ljude koji bi TREBALI razmisliti o tim stvarima.....

HijenA (napisa):

pa, pogledaj kroz cijelu raspravu. ponasate se prema ljudima kao da su gradjani drugog reda (nesto slicno su crnci imali u ranim godinama 20og stoljeca). branite im neka osnovna ljudska prava. usporedjujete pedofiliju i homoseksualne cini u jedan kos.
da si ti homoseksualac, kako bi se ti osjecao da ti netko ovakve optuzbe nakalemi na vrat?


ja bih te molio da tuđe riječi ne stavljaš u moja usta.... nikakva ja njima osnovna ljudska prava na branim....


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
sorrow
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2005. (23:01:29)
Postovi: (24D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 75 - 69
Lokacija: ...na otoku srece...

PostPostano: 23:20 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

udruga za zastitu ateista... a ne rasprava ko je kome lose sta napisa...
lipo je bilo bit clan ove rasprave, pa bi volia znat jesmo li jos u toj raspravi...
ps. biblija je odlicno djelo napisano da bi ljudima olaksalo razumjevanje njihove vjere, knjiga koja je cesto lose shvacena, koju se koristi za vadenje iz konteksta... osobno san ju procita vise puta, prvo kao vjernik a kasnije kao knjigu za lagano citanje... poucna zna bit cesto... i dobra je za opustit mozak kad triba citat lagano stivo...

samo me zanima... jeli triba u ovome topicu napisat i malu raspravu za zastitu krscana, jer, sve je pocelo kao zastita prava ateista ali previse je zatim napada nastalo iz svega toga... (izmedu ostalog, stvarno je u par navrata bilo napada cak i na admina iako se on ode uzima kao clan rasprave)... mozda stvarno ne triba rasprava za zastitu krscana, krscani imaju svoju zastitu koja i prejako djeluje...
prag tolerancije se snizava svakin poston... iako nisan ni admin ni moderator, mogu li zamolit na malo laksi ton... ne znan vise na sta bi reagira... pocne dobro a onda neko uleti sam sebi u usta ili ga netko drugi napadne... (kome da odgovorin?)
evo, pisen bez odgovora na niti jedan post, samo opcenito...
udruga za zastitu ateista... a ne rasprava ko je kome lose sta napisa...
lipo je bilo bit clan ove rasprave, pa bi volia znat jesmo li jos u toj raspravi...
ps. biblija je odlicno djelo napisano da bi ljudima olaksalo razumjevanje njihove vjere, knjiga koja je cesto lose shvacena, koju se koristi za vadenje iz konteksta... osobno san ju procita vise puta, prvo kao vjernik a kasnije kao knjigu za lagano citanje... poucna zna bit cesto... i dobra je za opustit mozak kad triba citat lagano stivo...

samo me zanima... jeli triba u ovome topicu napisat i malu raspravu za zastitu krscana, jer, sve je pocelo kao zastita prava ateista ali previse je zatim napada nastalo iz svega toga... (izmedu ostalog, stvarno je u par navrata bilo napada cak i na admina iako se on ode uzima kao clan rasprave)... mozda stvarno ne triba rasprava za zastitu krscana, krscani imaju svoju zastitu koja i prejako djeluje...
prag tolerancije se snizava svakin poston... iako nisan ni admin ni moderator, mogu li zamolit na malo laksi ton... ne znan vise na sta bi reagira... pocne dobro a onda neko uleti sam sebi u usta ili ga netko drugi napadne... (kome da odgovorin?)
evo, pisen bez odgovora na niti jedan post, samo opcenito...



_________________


Hangman is comin' down from the gallows and I don't have very long
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
sorrow
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2005. (23:01:29)
Postovi: (24D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 75 - 69
Lokacija: ...na otoku srece...

PostPostano: 23:23 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="HijenA"]a zasto je on koristan? zato sto kritizira. i to radi sa argumentima. i to radi provokativno. i to je dobra stvar. sad, njegova se muzika moze nekome svidjat, nekome ne. meni, osobno, njegova se muzika uopce ne svidja, zato ga i ne slusam. ali, mora mu se priznat, covjek zna i umije utjecat na ljude. a njegov krajnji cilj nije negativan, vec pozitivan...pokusa potaci ljude na razmisljanje. o njihovim stavovima prema nekim stvarima. zato je on drustveno koristan.[/quote]

ali po tome nije samo on drustveno koristan... jer, mnogi glazbenici tako pisu, cak i puno bolje od njega... ali, totalni :OT:
HijenA (napisa):
a zasto je on koristan? zato sto kritizira. i to radi sa argumentima. i to radi provokativno. i to je dobra stvar. sad, njegova se muzika moze nekome svidjat, nekome ne. meni, osobno, njegova se muzika uopce ne svidja, zato ga i ne slusam. ali, mora mu se priznat, covjek zna i umije utjecat na ljude. a njegov krajnji cilj nije negativan, vec pozitivan...pokusa potaci ljude na razmisljanje. o njihovim stavovima prema nekim stvarima. zato je on drustveno koristan.


ali po tome nije samo on drustveno koristan... jer, mnogi glazbenici tako pisu, cak i puno bolje od njega... ali, totalni Off-topic



_________________


Hangman is comin' down from the gallows and I don't have very long
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 23:43 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Vl4do"][quote="HijenA"]
ovako...prvo, covjek je studirao novinarstvo, zavrsio ga, onda je studirao marketing i zavrsio ga. za jednog amera, on je prokleti genijalac. drugo, samim time sto je zavrsio marketing, zar ne bi bilo logicno da zna koja ce zica uzdrmati najvise ljudi? trece, njegove rijeci se ne smije shvatit doslovno, sto, vidim, radis.
a zasto je on koristan? zato sto kritizira. i to radi sa argumentima. i to radi provokativno. i to je dobra stvar. sad, njegova se muzika moze nekome svidjat, nekome ne. meni, osobno, njegova se muzika uopce ne svidja, zato ga i ne slusam. ali, mora mu se priznat, covjek zna i umije utjecat na ljude. a njegov krajnji cilj nije negativan, vec pozitivan...pokusa potaci ljude na razmisljanje. o njihovim stavovima prema nekim stvarima. zato je on drustveno koristan.
[/quote]

skužio sam ja da je on pametan, ali mislim da radi jednu bitnu grešku.... s svojim nastupom tjera ljude da ga uglavnom ignoriraju... i to baš one ljude koji bi TREBALI razmisliti o tim stvarima.....[/quote]

nisam bas siguran...priznajem, mozda ima malo cudan pristup, ali mislim da u nacelu radi dobar posao. i mislim da taj posao daje rezultate.

[quote]
[quote="HijenA"]
pa, pogledaj kroz cijelu raspravu. ponasate se prema ljudima kao da su gradjani drugog reda (nesto slicno su crnci imali u ranim godinama 20og stoljeca). branite im neka osnovna ljudska prava. usporedjujete pedofiliju i homoseksualne cini u jedan kos.
da si ti homoseksualac, kako bi se ti osjecao da ti netko ovakve optuzbe nakalemi na vrat?
[/quote]

ja bih te molio da tuđe riječi ne stavljaš u moja usta.... nikakva ja njima osnovna ljudska prava na branim....[/quote]

ok...sorry na generalizaciji ;-) no, ja sam takav dojam stekao.

@sorrow: navedi jedan (JEDAN!!) moderni bend koji se bavi istom problematikom kojom se bavi Manson (i nemoj navodit U2).
Vl4do (napisa):
HijenA (napisa):

ovako...prvo, covjek je studirao novinarstvo, zavrsio ga, onda je studirao marketing i zavrsio ga. za jednog amera, on je prokleti genijalac. drugo, samim time sto je zavrsio marketing, zar ne bi bilo logicno da zna koja ce zica uzdrmati najvise ljudi? trece, njegove rijeci se ne smije shvatit doslovno, sto, vidim, radis.
a zasto je on koristan? zato sto kritizira. i to radi sa argumentima. i to radi provokativno. i to je dobra stvar. sad, njegova se muzika moze nekome svidjat, nekome ne. meni, osobno, njegova se muzika uopce ne svidja, zato ga i ne slusam. ali, mora mu se priznat, covjek zna i umije utjecat na ljude. a njegov krajnji cilj nije negativan, vec pozitivan...pokusa potaci ljude na razmisljanje. o njihovim stavovima prema nekim stvarima. zato je on drustveno koristan.


skužio sam ja da je on pametan, ali mislim da radi jednu bitnu grešku.... s svojim nastupom tjera ljude da ga uglavnom ignoriraju... i to baš one ljude koji bi TREBALI razmisliti o tim stvarima.....


nisam bas siguran...priznajem, mozda ima malo cudan pristup, ali mislim da u nacelu radi dobar posao. i mislim da taj posao daje rezultate.

Citat:

HijenA (napisa):

pa, pogledaj kroz cijelu raspravu. ponasate se prema ljudima kao da su gradjani drugog reda (nesto slicno su crnci imali u ranim godinama 20og stoljeca). branite im neka osnovna ljudska prava. usporedjujete pedofiliju i homoseksualne cini u jedan kos.
da si ti homoseksualac, kako bi se ti osjecao da ti netko ovakve optuzbe nakalemi na vrat?


ja bih te molio da tuđe riječi ne stavljaš u moja usta.... nikakva ja njima osnovna ljudska prava na branim....


ok...sorry na generalizaciji Wink no, ja sam takav dojam stekao.

@sorrow: navedi jedan (JEDAN!!) moderni bend koji se bavi istom problematikom kojom se bavi Manson (i nemoj navodit U2).



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
pecina
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 01. 2005. (14:15:23)
Postovi: (157)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
62 = 85 - 23
Lokacija: Happily traveling through space since 1986!

PostPostano: 23:59 sri, 1. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

<rant>
Ova rasprava je nastala oko teze da postoji diskriminacija ateista u našem društvu. Rasprava je otišla u klasničnom pravcu debata tipa crkva vs. non-crkva. Dakle, dva monologa umjesto dijaloga :wink: Samo se nabrajaju stavovi i nastoje obezvrijediti tuđi bez da se uzmu u obzir i [i]možda[/i] pokaša razumjeti tuđi stav.

Postavlja se pitanje da li crkva kad čini neke stvari u skladu sa vlastitim uverenjima (a ona ih [b]mora[/b] imati) uistinu diskrimira ateiste? :?: Ili možda više?

Spomenuto je pitanje Marily Mansona :headbanging: kao i snimanje filma Omen 666 :twisted: na lokaciji kraj Splita. Te stvari IMHO nisu diskrimacija ateista već kršenja prava svih ljudi u našoj zajednici a ne samo ateističkih.

Također pitanje abortusa. Imam dojam da vi kad spomenete abortus zamišljate scenu kad vam djevojka/žena dođe i kaže da je trudna ali da će abortirati. U pravilu se ovakvi scenariji ne događaju. Ako se ne želi dijete, koriste se kondomi i kontracepcijske pilule. Želja za abortusom se javlja u specifičnim slučajevima tipa silovanje, seks alkoholiziranih ili drogiranih ljudi, premladih ljudi. Uglavnom, neželjena trudnoća.
U klinikama za abortus ne dođe se ka na pijaci i kaže "Pošto abortus", "100 kuna", "Aj daj meni jedan". U [i][color=blue]legalnim[/color][/i] klinikama nastoji se osobu odvratit od abortusa uz pomoć psihologa, alternativa, etc. Čak im pokazuju snimke starih fetusa da ih ako ništa drugo barem zgade.

Oko pitanja homoseksualaca. Neki ljudi smatraju da je to bolesno :roll: . Ali isto tako neki ljudi smatraju da su gotičari bolesni, da su tetovaže i piercing bolesni. Da su prenabildani ljudi bolesni, da samo se idioti klade. Zar ćemo paziti kad nešto radimo da ne uvrijedimo onih par % stanovništva? Oko pitanja brakova :pop: , zašto ne. Oko pitanja posvajanja djece treba biti oprezan jer se moraju zaštiti neka prava djeteta. Ali da živimo u senzibilnom društvu koje tolerira homoseksualno ponašanje, takvo dijete bi uistinu odraslo normalno. Jer ne bi bilo rednecka :crazy: i ostalih primitivaca koji bi ga vrijeđali cijelo djetinjstvo nas sonovu glupih i netolerantnih stavova.

Oko pitanja križeva u javnim ustanovama. Većina ljudi bi rekla da su nepotrebni ali da im u biti nimalo ne smeta jer u biti to ni ne primjećuješ. Nabrojite koliko ste puta primjetili neko crkveno obilježje i da vas je ono zasmetalo. Mene više smeta kad uđem u kuću kod nekog a ono iznad vrata piše "Ne psuj", a u roku od 5 minuta doleti par sočnih psovki.

Kao i rad nedjeljom. Zar ne bi bilo logičnije i pravednije prema drugim vjerama da se zahtjev za zabranu rada trgovina nedjeljom preformulira u [color=blue]pravo radnika na jedan slobodan da u tjednu[/color] pa da on sam odabere hoće li to biti subota, nedjelja, ili bilo koji drugi dan.

Sorry za dužinu posta</rant>
<rant>
Ova rasprava je nastala oko teze da postoji diskriminacija ateista u našem društvu. Rasprava je otišla u klasničnom pravcu debata tipa crkva vs. non-crkva. Dakle, dva monologa umjesto dijaloga Wink Samo se nabrajaju stavovi i nastoje obezvrijediti tuđi bez da se uzmu u obzir i možda pokaša razumjeti tuđi stav.

Postavlja se pitanje da li crkva kad čini neke stvari u skladu sa vlastitim uverenjima (a ona ih mora imati) uistinu diskrimira ateiste? Question Ili možda više?

Spomenuto je pitanje Marily Mansona Headbanging kao i snimanje filma Omen 666 Twisted Evil na lokaciji kraj Splita. Te stvari IMHO nisu diskrimacija ateista već kršenja prava svih ljudi u našoj zajednici a ne samo ateističkih.

Također pitanje abortusa. Imam dojam da vi kad spomenete abortus zamišljate scenu kad vam djevojka/žena dođe i kaže da je trudna ali da će abortirati. U pravilu se ovakvi scenariji ne događaju. Ako se ne želi dijete, koriste se kondomi i kontracepcijske pilule. Želja za abortusom se javlja u specifičnim slučajevima tipa silovanje, seks alkoholiziranih ili drogiranih ljudi, premladih ljudi. Uglavnom, neželjena trudnoća.
U klinikama za abortus ne dođe se ka na pijaci i kaže "Pošto abortus", "100 kuna", "Aj daj meni jedan". U legalnim klinikama nastoji se osobu odvratit od abortusa uz pomoć psihologa, alternativa, etc. Čak im pokazuju snimke starih fetusa da ih ako ništa drugo barem zgade.

Oko pitanja homoseksualaca. Neki ljudi smatraju da je to bolesno Rolling Eyes . Ali isto tako neki ljudi smatraju da su gotičari bolesni, da su tetovaže i piercing bolesni. Da su prenabildani ljudi bolesni, da samo se idioti klade. Zar ćemo paziti kad nešto radimo da ne uvrijedimo onih par % stanovništva? Oko pitanja brakova Svecenik , zašto ne. Oko pitanja posvajanja djece treba biti oprezan jer se moraju zaštiti neka prava djeteta. Ali da živimo u senzibilnom društvu koje tolerira homoseksualno ponašanje, takvo dijete bi uistinu odraslo normalno. Jer ne bi bilo rednecka Danas sam lud(a)... i ostalih primitivaca koji bi ga vrijeđali cijelo djetinjstvo nas sonovu glupih i netolerantnih stavova.

Oko pitanja križeva u javnim ustanovama. Većina ljudi bi rekla da su nepotrebni ali da im u biti nimalo ne smeta jer u biti to ni ne primjećuješ. Nabrojite koliko ste puta primjetili neko crkveno obilježje i da vas je ono zasmetalo. Mene više smeta kad uđem u kuću kod nekog a ono iznad vrata piše "Ne psuj", a u roku od 5 minuta doleti par sočnih psovki.

Kao i rad nedjeljom. Zar ne bi bilo logičnije i pravednije prema drugim vjerama da se zahtjev za zabranu rada trgovina nedjeljom preformulira u pravo radnika na jedan slobodan da u tjednu pa da on sam odabere hoće li to biti subota, nedjelja, ili bilo koji drugi dan.

Sorry za dužinu posta</rant>



_________________
-- space available for rent --
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 0:01 čet, 2. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

da se opet razumijemo (i nadam se da ovo govorim for the last time :!:): ja [b]NIKOME[/b] ne branim pripadnost nekoj vjeri ili sekti. ja isto tako nikome ne branim da ima uvjerenja drugacija od mog (boze moj, pa gdje bi to zavrsilo da imamo svi ista uvjerenja), drugaciji meritum stvari, drugacije argumente, drugacije su bilokoje orjentacije od mene i slicno. ono sto mene smeta kod katolicke crkve (opet, for the last time, govorim o instituciji koja predstavlja jednu svjetsku religiju, ne govorim o samoj religiji) jest:

a) da zasniva svoje ucenje prema tekstu otprije 2000. godina smatrajuci ga apsolutnom istinom, a u isto vrijeme negira bilokakve argumente koje bi usudile dovesti u pitanje ijednu tezu iz tog teksta (opet, heliocentricni i geocentricni sustav)
b) cinjenica da propovijeda jedno, a u isto vrijeme se toga ne moze i sama drzati
c) njezini clanovi (konkretno kod nas, a koji su svi visoki clanovi HBKa) propagiraju i govore jezikom mrznje prema drugacijima i drukcijima
d) crkvena umjesanost u drzavne poslove je tolika da je crkva (opet, kao institucija) postala [i]de facto[/i] najmocnija organizacija u drzavi
e) da vrsi pritisak na mlade roditelje vec u startu obiljezavajuci ih na razne nacine (glupost oko popisivanja trudnica, segregacija djece u osnovnim skolama zato sto ne idu na satove vjeronauka i slicno)
f) da sprecava (ili pokusa sprijeciti) bilokakva okupljanja ljudi koji bi *mozda* mogli reci koju rjecicu protiv nje (opet, kao institucije, IIRC Manson je katolik)

ovih par stvari oznacava ono bitno zbog cega sam ja konkretno protiv crkve (opet, kao institucije). da ne spominjem pljacke u Caritasu, tzv. milodari i slicno (nekako mi to zvuci kao razlog zbog cega je Martin Luther formirao protestantizam, jedna od stvari zbog cega je to napravio jest i kupnja oprosta od strane "vjernika").


@pecina: :klapklap: :bow:
svaka cast...upravo je u tome stvar. no, jednu stvar bi ipak htio primjetiti: mislim da se tu ne vode dva monologa, vec da se upotrebom argumenata nastoji osporiti stav druge strane. mislim da je rasprava do sad bila korektna i smatram da ce to ostati i dalje. ja bi bio najsretniji kad se ovakva pitanja uopce ne bi postavljala, da zivimo u nekom utopistickom svjetu gdje, ako nesto stavis na papir i kazes da to vrijedi, onda to i vrijedi bez obzira u kakvoj se situaciji bilotko od nas nasao. isto tako, ja bi bio najsretniji kad bi me vjernici (vlado, andjelcic, tp i drugi) uvjerili da crkva (kao institucija) ne radi onih 6 gresaka koje stalno iz dana u dan ponavlja. nazalost, oni me u to nisu uvjerili. i, dok je tome tako, ja, pa i bilo tko drugi, imam pravo buniti se protiv takvog sistema. i bunit cu se...
da se opet razumijemo (i nadam se da ovo govorim for the last time Exclamation): ja NIKOME ne branim pripadnost nekoj vjeri ili sekti. ja isto tako nikome ne branim da ima uvjerenja drugacija od mog (boze moj, pa gdje bi to zavrsilo da imamo svi ista uvjerenja), drugaciji meritum stvari, drugacije argumente, drugacije su bilokoje orjentacije od mene i slicno. ono sto mene smeta kod katolicke crkve (opet, for the last time, govorim o instituciji koja predstavlja jednu svjetsku religiju, ne govorim o samoj religiji) jest:

a) da zasniva svoje ucenje prema tekstu otprije 2000. godina smatrajuci ga apsolutnom istinom, a u isto vrijeme negira bilokakve argumente koje bi usudile dovesti u pitanje ijednu tezu iz tog teksta (opet, heliocentricni i geocentricni sustav)
b) cinjenica da propovijeda jedno, a u isto vrijeme se toga ne moze i sama drzati
c) njezini clanovi (konkretno kod nas, a koji su svi visoki clanovi HBKa) propagiraju i govore jezikom mrznje prema drugacijima i drukcijima
d) crkvena umjesanost u drzavne poslove je tolika da je crkva (opet, kao institucija) postala de facto najmocnija organizacija u drzavi
e) da vrsi pritisak na mlade roditelje vec u startu obiljezavajuci ih na razne nacine (glupost oko popisivanja trudnica, segregacija djece u osnovnim skolama zato sto ne idu na satove vjeronauka i slicno)
f) da sprecava (ili pokusa sprijeciti) bilokakva okupljanja ljudi koji bi *mozda* mogli reci koju rjecicu protiv nje (opet, kao institucije, IIRC Manson je katolik)

ovih par stvari oznacava ono bitno zbog cega sam ja konkretno protiv crkve (opet, kao institucije). da ne spominjem pljacke u Caritasu, tzv. milodari i slicno (nekako mi to zvuci kao razlog zbog cega je Martin Luther formirao protestantizam, jedna od stvari zbog cega je to napravio jest i kupnja oprosta od strane "vjernika").


@pecina: Toooooo, majstoreeeee! I bow before you
svaka cast...upravo je u tome stvar. no, jednu stvar bi ipak htio primjetiti: mislim da se tu ne vode dva monologa, vec da se upotrebom argumenata nastoji osporiti stav druge strane. mislim da je rasprava do sad bila korektna i smatram da ce to ostati i dalje. ja bi bio najsretniji kad se ovakva pitanja uopce ne bi postavljala, da zivimo u nekom utopistickom svjetu gdje, ako nesto stavis na papir i kazes da to vrijedi, onda to i vrijedi bez obzira u kakvoj se situaciji bilotko od nas nasao. isto tako, ja bi bio najsretniji kad bi me vjernici (vlado, andjelcic, tp i drugi) uvjerili da crkva (kao institucija) ne radi onih 6 gresaka koje stalno iz dana u dan ponavlja. nazalost, oni me u to nisu uvjerili. i, dok je tome tako, ja, pa i bilo tko drugi, imam pravo buniti se protiv takvog sistema. i bunit cu se...



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 1:12 čet, 2. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Previse ste toga natukli da bih replyao, pa cu se samo osvrnuti na "znanstvena istrazivanja". :roll:

[quote="Vl4do"][quote="vsego"]@Vl4do: ta istrazivanja po kojima je homosexualnost bolest, potjecu iz sredine ili s pocetka proslog stoljeca?[/quote]
ti si nepismen ili kaj? rekao sam ti moderna istrazivanja....[/quote]

Jesam, nepismen sam! :D Oj, velepostovani Vl4do, molim prosvjetljenje, i neka te Veliki Limun cuva sto poducavas mene neukoga... :pray: Evo, ja cu se truditi, a ti mi ispravi greske:

[quote="Vl4do"]anyway, pišem dalje u nadi da će ti ovo netko pročitati....
izvadak iz riječnika
[quote]dis·ease ( P ) Pronunciation Key (d-zz)
n.
A pathological condition of a part, organ, or system of an organism resulting from various causes, such as infection, genetic defect, or environmental stress, and characterized by an identifiable group of signs or symptoms.[/quote][/quote]

Ugrubo: Patološko stanje organ(izm)a s razlicitim uzrocnicima koje se karakterizira prepoznatljivim simpomima. :) Je l' dobro, stricek Vl4do, ha? Ha? :P

[quote="Vl4do"]a sad istraživanje: http://www.pathmed.com/p/78,346.html[/quote]

To je ono moderno istrazivanje koje si spominjao, je l' tako? :D Provedeno prije 15 godina na jednom psiholoski traumatiziranom pacjentu od strane kompanije koja prodaje cudotvorni lijek (pod [i]treatments[/i] je [url=http://www.pathmed.com/p/59.html]samo jedna stavka[/url]) kojim lijeci sve od angine i nedostatka kalcija, preko menopauze i migrene, do raka i kome (ne da mi se prepisivati [url=http://www.pathmed.com/p/18.html]cijeli popis[/url]). :lol:

[quote="Vl4do"][quote]Being gay or lesbian [color=red]may not always be[/color] a matter of choice, and therefore in such cases [b]homosexuality [color=red]may be[/color] an abnormality that can be modified with chemical treatment[/b]. [/quote]
OPA.... logika nalaže da je to bolest....[/quote]

Cudna neka logika koja na racun jednog primjera zakljucuje nesto o cijeloj populaciji. :? Jadan ja, opet cu ispasti nepismen. :bigcry: Jos ce mi :bow: Vl4do reci i da sam blesav ili me na slican nacin prosvijetliti. :trema:

A sto ako netko na ovom svijetu voli cevape jer su ga kao malog tjerali da jede blitvu? :shock: To ce onda znaciti i da sam ja psihicki bolestan, jer ce OPA-logika (kakva god to logika bila) naložiti da je to bolest! :scared:

[quote="Vl4do"]gle... SVA moderna istraživanja ukazuju da je homoseksualnost ili bolest ili slobodan izbor (a ne nešto urođeno kao što propaganda govori).... činjenica je da se dotična istraživanja uopće ne razmatraju zbog toga što se dotično smatra govorom mržnje i sve to zbog homoseksualnog lobija koji je nevjerojano jak u svijetu....[/quote]

Oj, kiseli Limune, shvatio sam :bow: Vl4dine rijeci! :veselje:

Dakle, SVA moderna istrazivanja, poput onog od prije 15 godina, govore da je homoseksualnost bolest. :D Ja sam svoja besmislena i bezvrijedna uvjerenja bazirao na [url=http://allpsych.com/journal/homosexuality.html]prastarim "istrazivanjima" starima cak 2 godine[/url], koja se nikako ne mogu mjeriti s necim tako modernim i recentnim kao proucavanje jednog nesretnika prije samo 15 godina... :oops:

Molim samo da ne usporedjujete reference "Vl4dinog" i "mog" clanka, jer bi vas popis od 11 referenci kod "mog" clanka mogao navesti na pomisao da taj i nije tamo neka propaganda. :blueshock:

Pokusat cu se usuditi velebnom ucenjaku ponuditi jedan text, totalno zastarjeli (iz 2006.) kojem je jedini plus da se poziva na izuzetno modernu knjigu (iz 1957) a gdje zli bezboznik znakovitog prezimena (Hooker) tvrdi da su ti... homo... ne mogu ni izgovoriti tu strahotu... dakle, da su [b]oni[/b] psihicki jednako zdravi i normalni kao i Pravovjerna Heteroseksualna Vecina: [url=http://www.psychologymatters.org/hooker.html]clanak[/url]. :shock:

Nadam se, oj Vl4do od kojeg je veci samo Veliki Limun, da te zli :google: nece odvesti i do stranice [url=http://www.apa.org/]Americke udruge psihologa[/url] jer ti zlikovci tvrde da [url=http://www.apa.org/pubinfo/answers.html#mentalillness]homosexualnost nije ni psiholoski ni emotivni problem[/url]. :shock:

Radije se drzi Bozjeg nauka prema kojem su svi ljudi jednaki i Bog je jedini koji bi nam trebao suditi. :-s OPA-logika nalaže da se Bog zapravo zove Vl4do. :PPP Zapravo, to bi naložila [ :lalalaf: ] i "obicna" logika... :anishock2:

[quote="Vl4do"]a što se tiče diskriminacije... također nisam za nju... ali nisam ni da homoseksualci stupaju u brak i da mogu dobiti djecu na usvajanje jer je moj stav da su bolesni[/quote]

Dakle, nisi za diskriminaciju, ali ljude proglasavas bolesnima i negiras im prava koja imaju heterosexualni parovi: pravo braka i pravo posvajanja djece. :zbunjen: Moram do kolege Vukovica, mozda mi on uspije razjasniti OPA-logiku... :grebgreb:

[quote="Vl4do"]i ja i ti imamo argumente... ja određena istraživanja ti wikipediu..[/quote]
[quote="Vl4do"]dapače..... u mnogim granama znanosti imaš nešto sto se zove "skrivena varijabla".....
npr:
http://en.wikipedia.org/wiki/Hidden_variable_theory
mnogi znanstvenici podržavaju teoriju inteligentnog dizajna iako ga mnogi krivo povezuju sa vjerom i kreacionizmom samo zato što dotični ne isključuje....
http://en.wikipedia.org/wiki/Intelligent_design[/quote]

Sva sreca da [b]on[/b] ima Wikipediju, a ti ozbiljna istrazivanja (bazirana na OPA-logici). :rotfl3: Salto mortale u vlastita usta... :rotfl:

[quote="Vl4do"][b]on[/b] vjeruje da je jedan Bog.... dakle po [b]njegovom[/b] vjerovanju taj Bog će suditi i tebi.... [b]zato je na neki način i tvoj[/b]...[/quote]

Jos jedan primjer OPA-logike. :lol:

Ja vjerujem da je jedan Veliki Limun... dakle po mom vjerovanju taj Veliki Limun ce suditi i tebi... zato je na neki nacin Veliki Limun i tvoj bog... O:)

Ovo me bas lijepo zabavilo. :xg: Iskreno se zahvaljujem na svakom tracku mudrosti kojeg cu upiti od tebe u potrazi za meni nedostiznim umijecem pismenosti... :P

Neka je Veliki Limun s vama! :lemondance:

P.S. Mislim da imamo nekog usera koji se zove Limun, Lemon ili tako nekako... :-s Mislim da cu ga proglasiti za Administratora, a sebe - zbog nepismenosti - bannati. 8)

P.P.S. Ovdje ima stvarno u redu ljudi. :D Vecina, naravno (ipak je to moj stav), dijeli moja uvjerenja, no svaka cast anamari, sorrow, pecina i tp-u; unatoc (nekad manjem, nekad vecem) neslaganju stavova, barem znate objasniti sto mislite i zasto i uglavnom postujete nase stavove i pravo na iste. =D> Steta sto se razni samoproglaseni pravednici guraju u isti koš s vama... :( Mislim da se isto dogadja i Pravim Vjernicima [ :worship: ] u danasnjim Crkvama (ne samo Katolickoj). :(
Previse ste toga natukli da bih replyao, pa cu se samo osvrnuti na "znanstvena istrazivanja". Rolling Eyes

Vl4do (napisa):
vsego (napisa):
@Vl4do: ta istrazivanja po kojima je homosexualnost bolest, potjecu iz sredine ili s pocetka proslog stoljeca?

ti si nepismen ili kaj? rekao sam ti moderna istrazivanja....


Jesam, nepismen sam! Very Happy Oj, velepostovani Vl4do, molim prosvjetljenje, i neka te Veliki Limun cuva sto poducavas mene neukoga... Pray Evo, ja cu se truditi, a ti mi ispravi greske:

Vl4do (napisa):
anyway, pišem dalje u nadi da će ti ovo netko pročitati....
izvadak iz riječnika
Citat:
dis·ease ( P ) Pronunciation Key (d-zz)
n.
A pathological condition of a part, organ, or system of an organism resulting from various causes, such as infection, genetic defect, or environmental stress, and characterized by an identifiable group of signs or symptoms.


Ugrubo: Patološko stanje organ(izm)a s razlicitim uzrocnicima koje se karakterizira prepoznatljivim simpomima. Smile Je l' dobro, stricek Vl4do, ha? Ha? Razz

Vl4do (napisa):
a sad istraživanje: http://www.pathmed.com/p/78,346.html


To je ono moderno istrazivanje koje si spominjao, je l' tako? Very Happy Provedeno prije 15 godina na jednom psiholoski traumatiziranom pacjentu od strane kompanije koja prodaje cudotvorni lijek (pod treatments je samo jedna stavka) kojim lijeci sve od angine i nedostatka kalcija, preko menopauze i migrene, do raka i kome (ne da mi se prepisivati cijeli popis). Laughing

Vl4do (napisa):
Citat:
Being gay or lesbian may not always be a matter of choice, and therefore in such cases homosexuality may be an abnormality that can be modified with chemical treatment.

OPA.... logika nalaže da je to bolest....


Cudna neka logika koja na racun jednog primjera zakljucuje nesto o cijeloj populaciji. Confused Jadan ja, opet cu ispasti nepismen. Very sad Jos ce mi I bow before you Vl4do reci i da sam blesav ili me na slican nacin prosvijetliti. Imam tremu

A sto ako netko na ovom svijetu voli cevape jer su ga kao malog tjerali da jede blitvu? Shocked To ce onda znaciti i da sam ja psihicki bolestan, jer ce OPA-logika (kakva god to logika bila) naložiti da je to bolest! Mene je strah!!!

Vl4do (napisa):
gle... SVA moderna istraživanja ukazuju da je homoseksualnost ili bolest ili slobodan izbor (a ne nešto urođeno kao što propaganda govori).... činjenica je da se dotična istraživanja uopće ne razmatraju zbog toga što se dotično smatra govorom mržnje i sve to zbog homoseksualnog lobija koji je nevjerojano jak u svijetu....


Oj, kiseli Limune, shvatio sam I bow before you Vl4dine rijeci! Veseljeeeee!

Dakle, SVA moderna istrazivanja, poput onog od prije 15 godina, govore da je homoseksualnost bolest. Very Happy Ja sam svoja besmislena i bezvrijedna uvjerenja bazirao na prastarim "istrazivanjima" starima cak 2 godine, koja se nikako ne mogu mjeriti s necim tako modernim i recentnim kao proucavanje jednog nesretnika prije samo 15 godina... Embarassed

Molim samo da ne usporedjujete reference "Vl4dinog" i "mog" clanka, jer bi vas popis od 11 referenci kod "mog" clanka mogao navesti na pomisao da taj i nije tamo neka propaganda. Disaster!!!

Pokusat cu se usuditi velebnom ucenjaku ponuditi jedan text, totalno zastarjeli (iz 2006.) kojem je jedini plus da se poziva na izuzetno modernu knjigu (iz 1957) a gdje zli bezboznik znakovitog prezimena (Hooker) tvrdi da su ti... homo... ne mogu ni izgovoriti tu strahotu... dakle, da su oni psihicki jednako zdravi i normalni kao i Pravovjerna Heteroseksualna Vecina: clanak. Shocked

Nadam se, oj Vl4do od kojeg je veci samo Veliki Limun, da te zli Google rulez! nece odvesti i do stranice Americke udruge psihologa jer ti zlikovci tvrde da homosexualnost nije ni psiholoski ni emotivni problem. Shocked

Radije se drzi Bozjeg nauka prema kojem su svi ljudi jednaki i Bog je jedini koji bi nam trebao suditi. Eh? OPA-logika nalaže da se Bog zapravo zove Vl4do. Imam lijepi jezik Zapravo, to bi naložila [ Lalala in flames ] i "obicna" logika... Animated shock

Vl4do (napisa):
a što se tiče diskriminacije... također nisam za nju... ali nisam ni da homoseksualci stupaju u brak i da mogu dobiti djecu na usvajanje jer je moj stav da su bolesni


Dakle, nisi za diskriminaciju, ali ljude proglasavas bolesnima i negiras im prava koja imaju heterosexualni parovi: pravo braka i pravo posvajanja djece. Zbunjen Moram do kolege Vukovica, mozda mi on uspije razjasniti OPA-logiku... Kotacici rade 100 na sat

Vl4do (napisa):
i ja i ti imamo argumente... ja određena istraživanja ti wikipediu..

Vl4do (napisa):
dapače..... u mnogim granama znanosti imaš nešto sto se zove "skrivena varijabla".....
npr:
http://en.wikipedia.org/wiki/Hidden_variable_theory
mnogi znanstvenici podržavaju teoriju inteligentnog dizajna iako ga mnogi krivo povezuju sa vjerom i kreacionizmom samo zato što dotični ne isključuje....
http://en.wikipedia.org/wiki/Intelligent_design


Sva sreca da on ima Wikipediju, a ti ozbiljna istrazivanja (bazirana na OPA-logici). Rolling on the Floor, Laughing Salto mortale u vlastita usta... Valjam se po podu od smijeha

Vl4do (napisa):
on vjeruje da je jedan Bog.... dakle po njegovom vjerovanju taj Bog će suditi i tebi.... zato je na neki način i tvoj...


Jos jedan primjer OPA-logike. Laughing

Ja vjerujem da je jedan Veliki Limun... dakle po mom vjerovanju taj Veliki Limun ce suditi i tebi... zato je na neki nacin Veliki Limun i tvoj bog... Angel

Ovo me bas lijepo zabavilo. Xmas Mr.Green Iskreno se zahvaljujem na svakom tracku mudrosti kojeg cu upiti od tebe u potrazi za meni nedostiznim umijecem pismenosti... Razz

Neka je Veliki Limun s vama! Limun koji pleshe

P.S. Mislim da imamo nekog usera koji se zove Limun, Lemon ili tako nekako... Eh? Mislim da cu ga proglasiti za Administratora, a sebe - zbog nepismenosti - bannati. Cool

P.P.S. Ovdje ima stvarno u redu ljudi. Very Happy Vecina, naravno (ipak je to moj stav), dijeli moja uvjerenja, no svaka cast anamari, sorrow, pecina i tp-u; unatoc (nekad manjem, nekad vecem) neslaganju stavova, barem znate objasniti sto mislite i zasto i uglavnom postujete nase stavove i pravo na iste. Applause Steta sto se razni samoproglaseni pravednici guraju u isti koš s vama... Sad Mislim da se isto dogadja i Pravim Vjernicima [ I worship thee ] u danasnjim Crkvama (ne samo Katolickoj). Sad



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 36, 37, 38  Sljedeće
Stranica 13 / 38.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan