Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Rekurzija za quick sort
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Diskretna matematika
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
apezic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 10. 2005. (15:43:48)
Postovi: (19)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 1 - 2

PostPostano: 13:17 sub, 11. 2. 2006    Naslov: Rekurzija za quick sort Citirajte i odgovorite

Moze li mi itko napisati kako glasi rekurzija za quick sort uz kratko objašnjenje što je što :?:
Moze li mi itko napisati kako glasi rekurzija za quick sort uz kratko objašnjenje što je što Question


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
ZELENIZUBNAPLANETIDO
SADE

Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 04. 03. 2004. (19:56:15)
Postovi: (54F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 5
Lokacija: hm?

PostPostano: 13:24 sub, 11. 2. 2006    Naslov: Re: Rekurzija za quick sort Citirajte i odgovorite

[quote="apezic"]Moze li mi itko napisati kako glasi rekurzija za quick sort uz kratko objašnjenje što je što :?:[/quote]
Probaj početi odavde :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Quick_sort#Sample_implementations


PS ovo je bilo namijenjeno ići u kombinatoriku ili? :-k
apezic (napisa):
Moze li mi itko napisati kako glasi rekurzija za quick sort uz kratko objašnjenje što je što Question

Probaj početi odavde Smile

http://en.wikipedia.org/wiki/Quick_sort#Sample_implementations


PS ovo je bilo namijenjeno ići u kombinatoriku ili? Think



_________________

Pupoljak nije negiran. Rekao sam to i ponovit cu to jos jedanput. Pupoljak NIJE negirAn.
MADD
(Mothers Against Dirty Dialectics)
Based on a true story. NOT.
Ko ih sljivi, mi sviramo punk Wink
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Grga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 12. 2004. (23:05:23)
Postovi: (280)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 124 - 25

PostPostano: 15:36 sub, 11. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

To ti je u knjizi dosta dobro objasnjeno, a poprilicno je puno racuna pa radije tamo pogledaj i vici ako ti ne bude jasno (nakon sto se potrudis skuzit :P)
To ti je u knjizi dosta dobro objasnjeno, a poprilicno je puno racuna pa radije tamo pogledaj i vici ako ti ne bude jasno (nakon sto se potrudis skuzit Razz)



_________________
Bri
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
apezic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 10. 2005. (15:43:48)
Postovi: (19)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 1 - 2

PostPostano: 16:40 sub, 11. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

mi za quick sort trebamo znati samo to sto je u knjizi?Prof. Nogo ne pita FI za rekurziju quick sorta, nego samo za rekurziju za broj operacija?
mi za quick sort trebamo znati samo to sto je u knjizi?Prof. Nogo ne pita FI za rekurziju quick sorta, nego samo za rekurziju za broj operacija?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:46 sub, 11. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Sto bi uopce bila FI za quick sort, kad on ne vraca vrijednost nego razmjesta elemente niza? :grebgreb:
Sto bi uopce bila FI za quick sort, kad on ne vraca vrijednost nego razmjesta elemente niza? Kotacici rade 100 na sat



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Grga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 12. 2004. (23:05:23)
Postovi: (280)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 124 - 25

PostPostano: 17:32 sub, 11. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Sto bi uopce bila FI za quick sort, kad on ne vraca vrijednost nego razmjesta elemente niza? :grebgreb:[/quote]

Radi se o slozenosti quick sorta
vsego (napisa):
Sto bi uopce bila FI za quick sort, kad on ne vraca vrijednost nego razmjesta elemente niza? Kotacici rade 100 na sat


Radi se o slozenosti quick sorta



_________________
Bri
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 17:38 sub, 11. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Grga"][quote="vsego"]Sto bi uopce bila FI za quick sort, kad on ne vraca vrijednost nego razmjesta elemente niza? :grebgreb:[/quote]
Radi se o slozenosti quick sorta[/quote]

Sure, ali to je onda ono drugo: "...samo za rekurziju za broj operacija". 8)

Moje pitanje je bilo ref. post prije njega. :)
Grga (napisa):
vsego (napisa):
Sto bi uopce bila FI za quick sort, kad on ne vraca vrijednost nego razmjesta elemente niza? Kotacici rade 100 na sat

Radi se o slozenosti quick sorta


Sure, ali to je onda ono drugo: "...samo za rekurziju za broj operacija". Cool

Moje pitanje je bilo ref. post prije njega. Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
apezic
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 10. 2005. (15:43:48)
Postovi: (19)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-1 = 1 - 2

PostPostano: 19:01 ned, 12. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

U rekurziji za složenost se pojavljuje n+1, pa može li mi netko objasniti malo detaljnije kako smo baš dobili taj broj :?:
U rekurziji za složenost se pojavljuje n+1, pa može li mi netko objasniti malo detaljnije kako smo baš dobili taj broj Question


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku MSNM
Grga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 12. 2004. (23:05:23)
Postovi: (280)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 124 - 25

PostPostano: 23:02 ned, 12. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="apezic"]U rekurziji za složenost se pojavljuje n+1, pa može li mi netko objasniti malo detaljnije kako smo baš dobili taj broj :?:[/quote]

Ako sam ja dobro shvatio sto je profesorica rekla, n usporedbi + jedno prebacivanje elementa s kojim usporedujemo na pravo mjesto u listi. Doduse, nije mi bas jasno kako tu moze biti n usporedbi kad bi ih trebali biti n - 1, a isto tako bi do zamjene pozicije trebalo doci svaki put kad pronademo dva elementa koja treba zamijeniti, tako da se meni cini da je n + 1 stavljen iz prakticnih razloga da rjesenje ljepse ispadne, a sad je li u pitanju n - 1, n, ili n + 1 ne igra neku ulogu kada se gleda slozenost
apezic (napisa):
U rekurziji za složenost se pojavljuje n+1, pa može li mi netko objasniti malo detaljnije kako smo baš dobili taj broj Question


Ako sam ja dobro shvatio sto je profesorica rekla, n usporedbi + jedno prebacivanje elementa s kojim usporedujemo na pravo mjesto u listi. Doduse, nije mi bas jasno kako tu moze biti n usporedbi kad bi ih trebali biti n - 1, a isto tako bi do zamjene pozicije trebalo doci svaki put kad pronademo dva elementa koja treba zamijeniti, tako da se meni cini da je n + 1 stavljen iz prakticnih razloga da rjesenje ljepse ispadne, a sad je li u pitanju n - 1, n, ili n + 1 ne igra neku ulogu kada se gleda slozenost



_________________
Bri
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vili
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 06. 2005. (22:40:59)
Postovi: (14A)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
31 = 55 - 24
Lokacija: Keglić

PostPostano: 9:55 pon, 13. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Navodno je još 1 operacija za izbor elementa kojeg ćemo uspoređivat sa svima. Malo mi je mutno, jer mogli bi uzeti prvi iz niza kojeg trenutno obrađujemo, ali, [i]could make sense...[/i] :?
Navodno je još 1 operacija za izbor elementa kojeg ćemo uspoređivat sa svima. Malo mi je mutno, jer mogli bi uzeti prvi iz niza kojeg trenutno obrađujemo, ali, could make sense... Confused


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Grga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 12. 2004. (23:05:23)
Postovi: (280)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 124 - 25

PostPostano: 15:36 pon, 13. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vili"]Navodno je još 1 operacija za izbor elementa kojeg ćemo uspoređivat sa svima. Malo mi je mutno, jer mogli bi uzeti prvi iz niza kojeg trenutno obrađujemo, ali, [i]could make sense...[/i] :?[/quote]

Moze biti, sjecam se kad sam bio ucio kako funkcionira QS u Pascalu da sam u primjerima vidio da se izabire srednji element iz niza, ali to definitivno nije potrebno...
vili (napisa):
Navodno je još 1 operacija za izbor elementa kojeg ćemo uspoređivat sa svima. Malo mi je mutno, jer mogli bi uzeti prvi iz niza kojeg trenutno obrađujemo, ali, could make sense... Confused


Moze biti, sjecam se kad sam bio ucio kako funkcionira QS u Pascalu da sam u primjerima vidio da se izabire srednji element iz niza, ali to definitivno nije potrebno...



_________________
Bri
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Ema
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 02. 2005. (12:44:59)
Postovi: (9C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 0

PostPostano: 15:52 pon, 13. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

hm ja imam zapisano da je
n+1= 1+(n-1)+1
gdje je prva jedinica izbor tog elementa s kojim usporedujemo,
n-1 uspordba
druga jedinica je jedna zamjena zamjena,
hm ja imam zapisano da je
n+1= 1+(n-1)+1
gdje je prva jedinica izbor tog elementa s kojim usporedujemo,
n-1 uspordba
druga jedinica je jedna zamjena zamjena,


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Grga
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 12. 2004. (23:05:23)
Postovi: (280)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
99 = 124 - 25

PostPostano: 15:54 pon, 13. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da, to bi bilo ok ako izabiremo neki element kao recimo srednji, ali ako uvijek uzmemo prvi, onda ne moramo trositi operaciju na biranje elementa. No s druge strane, zasto racunamo finalnu zamjenu kad se u jednom koraku rekurzije dogodi do n/2 zamjena koje smo ipak odlucili ne brojati? Nekako mi je nelogicno
Da, to bi bilo ok ako izabiremo neki element kao recimo srednji, ali ako uvijek uzmemo prvi, onda ne moramo trositi operaciju na biranje elementa. No s druge strane, zasto racunamo finalnu zamjenu kad se u jednom koraku rekurzije dogodi do n/2 zamjena koje smo ipak odlucili ne brojati? Nekako mi je nelogicno



_________________
Bri
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 2. godine -> Diskretna matematika Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan