Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Usmeni kod prof. Tomašića
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Elementarna matematika 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
maslačko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 12. 2005. (21:01:07)
Postovi: (D)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 14 - 0

PostPostano: 19:28 sri, 15. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

bit će ti prvo kraći pismeni, ali to zapravo više služi tebi kao koncept da se ne zbuniš pred pločom :wink: i onda ako na tom tvom konceptu sve jasno piše onda ti prof. kaže ˝Aj bok˝, a ako nije, onda te malo pita to valjda gdje si zapeo. U svakom slučaju, ništa strašno :D

P.s. Jel netko već odgovarao danas il jučer? Ako je, kako je bilo?
bit će ti prvo kraći pismeni, ali to zapravo više služi tebi kao koncept da se ne zbuniš pred pločom Wink i onda ako na tom tvom konceptu sve jasno piše onda ti prof. kaže ˝Aj bok˝, a ako nije, onda te malo pita to valjda gdje si zapeo. U svakom slučaju, ništa strašno Very Happy

P.s. Jel netko već odgovarao danas il jučer? Ako je, kako je bilo?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Gost






PostPostano: 20:25 sri, 15. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

mislim da je tek danas počeo usmeni kod njega tak da bi mogli odgovorit oni koji su danas odgovarali jedino...hvala unaprijed! :wink:
mislim da je tek danas počeo usmeni kod njega tak da bi mogli odgovorit oni koji su danas odgovarali jedino...hvala unaprijed! Wink


[Vrh]
Jaja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2004. (12:06:48)
Postovi: (C3)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
17 = 20 - 3
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 22:25 sri, 15. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Tek sutra počinje usmeni... koliko ja znam...ja odgovaram sutra pa ću vam javiti kak je bilo...
Tek sutra počinje usmeni... koliko ja znam...ja odgovaram sutra pa ću vam javiti kak je bilo...



_________________
Don't worry, be happy!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
andreao
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 02. 2005. (12:08:18)
Postovi: (46F)16
Sarma = la pohva - posuda
35 = 192 - 157
Lokacija: SK

PostPostano: 11:49 čet, 16. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Dragi ljudi, ja sam bila danas druga žrtva za odgovaranje i evo kak vam sve to ide.
Prvih 12 ljudi na popisu dođe u ono vrijeme kada je zakazano npr. meni je danas u 10h bilo, a ostali dođu kasnije, kod mene je to bilo u 12.30h. Morate si pogledati na popisu kad vam piše.
Nas je napočetku došle troje (kasnije se broj povećavao), i onaj tko prvi odgovara direktno dolazi na ploču i odgovara ispred njega. A nas dvoje smo sjedili u klupici i došao je do mene i rekao da li znam Osnovni teorem algebre i da li mu mogu reći sve o nultočkama u [b]C[/b] (to si sve pišeš na papir dok ovaj prvi odgovara), a koliko ja znam ovom drugom dečku je rekao da li zna šta su to ekvipotentni skupovi i da li zna dokazati da f u n+1 točaka ima ...(neznam kak ide dalje :lol: ).Ovog prvog je ispitivao što je to relacija ekviv., funkcije i tm. o dijeljenju polinoma s ostatkom i dobio je 4, mene je (kad sam došla na red za usmeni) pitao još da mu pobliže to objasnim na papiru, da dokažem da f iz [b]C[/b] ima n nultočaka, što je to kratnost i da mu dokažem da prostih brojeva ima beskonačno mnogo ( i dobila sam 5 :veselje: ).A za ovog zadnjeg neznam šta ga je pitao, jer sam odmah odjurila van.
[u]Napomena:[/u] Nemate se šta brinuti za elementarnu.To će po mome mišljenju čak svi proći, jer je profesor toliko smiren, nikakve nema ispade ili pitaj boga da se još dere. Neznam kak da vam kažem drugačije, nego, profesor je stvarno med i mlijeko od čovjeka.
Sretno ljudi, i nema potrebe za nikakvom tremom samo se opustite!!!
Dragi ljudi, ja sam bila danas druga žrtva za odgovaranje i evo kak vam sve to ide.
Prvih 12 ljudi na popisu dođe u ono vrijeme kada je zakazano npr. meni je danas u 10h bilo, a ostali dođu kasnije, kod mene je to bilo u 12.30h. Morate si pogledati na popisu kad vam piše.
Nas je napočetku došle troje (kasnije se broj povećavao), i onaj tko prvi odgovara direktno dolazi na ploču i odgovara ispred njega. A nas dvoje smo sjedili u klupici i došao je do mene i rekao da li znam Osnovni teorem algebre i da li mu mogu reći sve o nultočkama u C (to si sve pišeš na papir dok ovaj prvi odgovara), a koliko ja znam ovom drugom dečku je rekao da li zna šta su to ekvipotentni skupovi i da li zna dokazati da f u n+1 točaka ima ...(neznam kak ide dalje Laughing ).Ovog prvog je ispitivao što je to relacija ekviv., funkcije i tm. o dijeljenju polinoma s ostatkom i dobio je 4, mene je (kad sam došla na red za usmeni) pitao još da mu pobliže to objasnim na papiru, da dokažem da f iz C ima n nultočaka, što je to kratnost i da mu dokažem da prostih brojeva ima beskonačno mnogo ( i dobila sam 5 Veseljeeeee! ).A za ovog zadnjeg neznam šta ga je pitao, jer sam odmah odjurila van.
Napomena: Nemate se šta brinuti za elementarnu.To će po mome mišljenju čak svi proći, jer je profesor toliko smiren, nikakve nema ispade ili pitaj boga da se još dere. Neznam kak da vam kažem drugačije, nego, profesor je stvarno med i mlijeko od čovjeka.
Sretno ljudi, i nema potrebe za nikakvom tremom samo se opustite!!!



_________________
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
ignis
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2005. (19:42:02)
Postovi: (31)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 1

PostPostano: 12:42 čet, 16. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

hm...ja bi onda bio tko je dosao poslije one s peticom,vjerojatno...da konktretno me je pitao sta su to klase,relacija ekvivalencije i da dokazem da je presjek klasa disjunktan...na papiru..a na ploci su bile kongurencije i da njih ima n-1 pa dokaz toga i neki zadacic s parcijalnim rastavom i to bi bilo sve...
..da..btw..dobio sam 4..i priznajem da sam cist zadavoljan ocjenom s obzirom da sam malo zastekao na tome kako ide tocno iskaz dokaza i onda mi je pomogao i stvar je bila rijesena.. :roll: :)
hm...ja bi onda bio tko je dosao poslije one s peticom,vjerojatno...da konktretno me je pitao sta su to klase,relacija ekvivalencije i da dokazem da je presjek klasa disjunktan...na papiru..a na ploci su bile kongurencije i da njih ima n-1 pa dokaz toga i neki zadacic s parcijalnim rastavom i to bi bilo sve...
..da..btw..dobio sam 4..i priznajem da sam cist zadavoljan ocjenom s obzirom da sam malo zastekao na tome kako ide tocno iskaz dokaza i onda mi je pomogao i stvar je bila rijesena.. Rolling Eyes Smile


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
andreao
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 02. 2005. (12:08:18)
Postovi: (46F)16
Sarma = la pohva - posuda
35 = 192 - 157
Lokacija: SK

PostPostano: 12:53 čet, 16. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Baš sam happy zbog tebe. Ja sam smireno izlazila van iz predavaone, a kad sam došla van doslovce sam skakala od sreće. Možda se i pokoja suza nađe. Ali stvarno, jel si vidio kako je čovjek smiren. Stvarno mi je, ono, faca godine. :D
Baš sam happy zbog tebe. Ja sam smireno izlazila van iz predavaone, a kad sam došla van doslovce sam skakala od sreće. Možda se i pokoja suza nađe. Ali stvarno, jel si vidio kako je čovjek smiren. Stvarno mi je, ono, faca godine. Very Happy



_________________
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Jaja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2004. (12:06:48)
Postovi: (C3)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
17 = 20 - 3
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 14:34 čet, 16. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim da sam ja bila par ljudi nakon vas dvoje... Uglavnom, pitao me prvo na papir matematičku indukciju i binomnu formulu (dokaz indukcijom)...To mi je bilo točno pa me usmeno pitao još dokaz teorema [i]ako se polinomi f i g stupnja n podudaraju u n+1 točki, oni su jednaki[/i], onda me pitao da dovršim dokaz da je skup R neprebrojiv (netko prije ga nije znao do kraja izvesti)...i na kraju teorem o simetričnim polinomima u više varijabli... Dobila sam 5 ! Baš sam happy! To mi je prva ocjena u indeksu, prvi usmeni ispit! :D
Mislim da sam ja bila par ljudi nakon vas dvoje... Uglavnom, pitao me prvo na papir matematičku indukciju i binomnu formulu (dokaz indukcijom)...To mi je bilo točno pa me usmeno pitao još dokaz teorema ako se polinomi f i g stupnja n podudaraju u n+1 točki, oni su jednaki, onda me pitao da dovršim dokaz da je skup R neprebrojiv (netko prije ga nije znao do kraja izvesti)...i na kraju teorem o simetričnim polinomima u više varijabli... Dobila sam 5 ! Baš sam happy! To mi je prva ocjena u indeksu, prvi usmeni ispit! Very Happy



_________________
Don't worry, be happy!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 14:40 čet, 16. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Eto, sad nisi vise brucos. Cestitam! :D
Eto, sad nisi vise brucos. Cestitam! Very Happy



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Jaja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2004. (12:06:48)
Postovi: (C3)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
17 = 20 - 3
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 14:43 čet, 16. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kaj nije fora da si brucoš dok ne položiš jedan i padneš jedan? Ja JOŠ nisam pala! [size=7]Bar dok ne dođu rezultati računarstva![/size]
Kaj nije fora da si brucoš dok ne položiš jedan i padneš jedan? Ja JOŠ nisam pala! Bar dok ne dođu rezultati računarstva!



_________________
Don't worry, be happy!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 14:46 čet, 16. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

A cuj, onda su neki tvoji profesori jos uvijek brucosi. Mislim da bi se to moglo shvatiti kao kompliment :lol:
A cuj, onda su neki tvoji profesori jos uvijek brucosi. Mislim da bi se to moglo shvatiti kao kompliment Laughing



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
andreao
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 10. 02. 2005. (12:08:18)
Postovi: (46F)16
Sarma = la pohva - posuda
35 = 192 - 157
Lokacija: SK

PostPostano: 14:47 čet, 16. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

A šta nije fora da nisi više brucoš ako padneš i prođeš ispit, i [size=7]ak si "sa" asistentom/studentom?[/size]
Mislim tak bar pričaju stariji, onak iz fore.
A šta nije fora da nisi više brucoš ako padneš i prođeš ispit, i ak si "sa" asistentom/studentom?
Mislim tak bar pričaju stariji, onak iz fore.



_________________
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
Jaja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2004. (12:06:48)
Postovi: (C3)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
17 = 20 - 3
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 14:50 čet, 16. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ha, da... sve je stvar pogleda! :D
Ha, da... sve je stvar pogleda! Very Happy



_________________
Don't worry, be happy!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 16:18 čet, 16. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ok, tko je jos brucos, a tko nije, sad je vecini ljudi marginalno pitanje
(pogotovo onima koje jos ceka usmeni iz em1 :) ). Pa bih molio da sto
vise ljudi danas, a i poslije buducih usmenih, napise koja su jos konkretno
bila pitanja i da... koliko usmeni otprilike traje? Ima li profesor neka
pitanja koje cesce ponavlja :) ? Unaprijed hvala svima koji bi podijelili
svoja iskustva i koji su to vec napravili, a svima koji jos cekaju usmeni
SRETNO!!!!!
Ok, tko je jos brucos, a tko nije, sad je vecini ljudi marginalno pitanje
(pogotovo onima koje jos ceka usmeni iz em1 Smile ). Pa bih molio da sto
vise ljudi danas, a i poslije buducih usmenih, napise koja su jos konkretno
bila pitanja i da... koliko usmeni otprilike traje? Ima li profesor neka
pitanja koje cesce ponavlja Smile ? Unaprijed hvala svima koji bi podijelili
svoja iskustva i koji su to vec napravili, a svima koji jos cekaju usmeni
SRETNO!!!!!


[Vrh]
Gost






PostPostano: 16:40 čet, 16. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

ignis: "da konktretno me je pitao sta su to klase,relacija ekvivalencije i da dokazem da je presjek klasa disjunktan...na papiru..a na ploci su bile [b]kongurencije i da njih ima n-1[/b] pa dokaz toga i neki zadacic s parcijalnim rastavom i to bi bilo sve... "

valjda klasa ostataka da ima n? od 0...n-1 zapravo...hm... :?
ignis: "da konktretno me je pitao sta su to klase,relacija ekvivalencije i da dokazem da je presjek klasa disjunktan...na papiru..a na ploci su bile kongurencije i da njih ima n-1 pa dokaz toga i neki zadacic s parcijalnim rastavom i to bi bilo sve... "

valjda klasa ostataka da ima n? od 0...n-1 zapravo...hm... Confused


[Vrh]
Gost






PostPostano: 17:50 pet, 17. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Moze li netko reci kako je bilo danas na usmenom?
Moze li netko reci kako je bilo danas na usmenom?


[Vrh]
Gost






PostPostano: 18:22 pet, 17. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

odustao je od pisanja koncepta odgovora na papiru dok onaj prije tebe odgovara, tak da su se ljudi javljali sami i izlazili pred ploču...jedino kaj se to danas jako odužilo, a on je smatrao da danas ima vremena za sve...

uglavnom, fer je pri ispitivanju, a ni blizu toga da bi nekoga nepravedno zakinuo...
srušit će jedino one koji ne znaju baš najosnovnije stvari (npr. što je funkcija, nulpolinom ili najveća zajednička mjera brojeva)
odustao je od pisanja koncepta odgovora na papiru dok onaj prije tebe odgovara, tak da su se ljudi javljali sami i izlazili pred ploču...jedino kaj se to danas jako odužilo, a on je smatrao da danas ima vremena za sve...

uglavnom, fer je pri ispitivanju, a ni blizu toga da bi nekoga nepravedno zakinuo...
srušit će jedino one koji ne znaju baš najosnovnije stvari (npr. što je funkcija, nulpolinom ili najveća zajednička mjera brojeva)


[Vrh]
Gost






PostPostano: 20:17 pet, 17. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Gdje je tocno usmeni? Koja su pitanja danas bila?
Gdje je tocno usmeni? Koja su pitanja danas bila?


[Vrh]
prskalica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 02. 2006. (20:31:14)
Postovi: (1)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 20:42 pet, 17. 2. 2006    Naslov: pomoć Citirajte i odgovorite

:oops: :oops:
ja sam se upisala za elementarnu u četvrtak za 6 dana,
ali nisam se sjetila pogledati u kojoj prostoriji ja to moram odgovarati....
pa ako netko isto slučajno odgovara taj dan da me prosvjetli

THANX
Embarassed Embarassed
ja sam se upisala za elementarnu u četvrtak za 6 dana,
ali nisam se sjetila pogledati u kojoj prostoriji ja to moram odgovarati....
pa ako netko isto slučajno odgovara taj dan da me prosvjetli

THANX


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gost






PostPostano: 21:15 sub, 18. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Pa dajte ljudi please recite sto je profesor pitao u peatak i gdje je pitao?
Hvala. pozdrav!
Pa dajte ljudi please recite sto je profesor pitao u peatak i gdje je pitao?
Hvala. pozdrav!


[Vrh]
Jaja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 09. 2004. (12:06:48)
Postovi: (C3)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
17 = 20 - 3
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 21:27 sub, 18. 2. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ne znam, ak je popis još tam izvješen onda vam piše tam pa pogledajte kad dođete (prije samog usmenog)... Nisam odgovarala jučer, al znam puno ljudi koji jesu i koliko sam čula pitao je opet klase ostataka (da ih n), Vieteove formule, simetrične polinome, dokaz da prirodnih br. ima beskonačno mnogo, kongruencije, dokaz da je R neprebrojiv, dokaz Cantorovog teorema, jednakost polinoma... ide po svojim bilješkama i doslovno pita kaj mu padne na pamet tak da nema nekog pravila...morate znati bar osnovne stvari...Al nemojte se bojati! Tomašić je zakon! :D
Ne znam, ak je popis još tam izvješen onda vam piše tam pa pogledajte kad dođete (prije samog usmenog)... Nisam odgovarala jučer, al znam puno ljudi koji jesu i koliko sam čula pitao je opet klase ostataka (da ih n), Vieteove formule, simetrične polinome, dokaz da prirodnih br. ima beskonačno mnogo, kongruencije, dokaz da je R neprebrojiv, dokaz Cantorovog teorema, jednakost polinoma... ide po svojim bilješkama i doslovno pita kaj mu padne na pamet tak da nema nekog pravila...morate znati bar osnovne stvari...Al nemojte se bojati! Tomašić je zakon! Very Happy



_________________
Don't worry, be happy!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Elementarna matematika 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3  Sljedeće
Stranica 2 / 3.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan