Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

pitanje za C

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
tecma
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 21. 02. 2006. (08:48:22)
Postovi: (24)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 12:06 pet, 17. 3. 2006    Naslov: pitanje za C Citirajte i odgovorite

Da li je moguce pokrenuti neki program ili aplikaciju iz C-a?
npr, program trazi upis nekog broja i ako je tej broj jednak 0 utvori se winamp il nesto drugo.
da li postoji neka naredba ili neki drugi nacin?
Da li je moguce pokrenuti neki program ili aplikaciju iz C-a?
npr, program trazi upis nekog broja i ako je tej broj jednak 0 utvori se winamp il nesto drugo.
da li postoji neka naredba ili neki drugi nacin?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
MKova
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2005. (18:24:38)
Postovi: (187)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 45

PostPostano: 13:33 pet, 17. 3. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nisam C programer, ali rekao bih da je sigurno moguće. Ti kao programer možeš napravit sve što hoćeš, imaš pristup cijeloj memoriji (right ppl?).
Čak da ti netko i pokaže neku jednostavnu metodu za to napraviti, ne bi preporučio to na taj način... stari jezik, rad preko konzole itd. Nekako mi zvuči nepotrebno primitivno.

btw. probaj [url=http://www.foobar2000.org]foobar2000[/url] umjesto WinAmpa
Nisam C programer, ali rekao bih da je sigurno moguće. Ti kao programer možeš napravit sve što hoćeš, imaš pristup cijeloj memoriji (right ppl?).
Čak da ti netko i pokaže neku jednostavnu metodu za to napraviti, ne bi preporučio to na taj način... stari jezik, rad preko konzole itd. Nekako mi zvuči nepotrebno primitivno.

btw. probaj foobar2000 umjesto WinAmpa


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 13:34 pet, 17. 3. 2006    Naslov: Re: pitanje za C Citirajte i odgovorite

[quote="tecma"]Da li je moguce pokrenuti neki program ili aplikaciju iz C-a?
npr, program trazi upis nekog broja i ako je tej broj jednak 0 utvori se winamp il nesto drugo.
da li postoji neka naredba ili neki drugi nacin?[/quote]
Za to ti treba neki sistemski poziv. Za jednostavnije stvari moze posluziti funkcija [url=http://www.acm.uiuc.edu/webmonkeys/book/c_guide/2.13.html#system][tt]int system(const char *string);[/tt][/url].

Za slozenije stvari trebaju ti pozivi funkcija iz sistemskog API-ja.
tecma (napisa):
Da li je moguce pokrenuti neki program ili aplikaciju iz C-a?
npr, program trazi upis nekog broja i ako je tej broj jednak 0 utvori se winamp il nesto drugo.
da li postoji neka naredba ili neki drugi nacin?

Za to ti treba neki sistemski poziv. Za jednostavnije stvari moze posluziti funkcija int system(const char *string);.

Za slozenije stvari trebaju ti pozivi funkcija iz sistemskog API-ja.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 13:37 pet, 17. 3. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="MKova"]
Čak da ti netko i pokaže neku jednostavnu metodu za to napraviti, ne bi preporučio to na taj način... stari jezik, rad preko konzole itd. Nekako mi zvuči nepotrebno primitivno.[/quote]
Tko kaze da mora biti rad preko konzole?
MKova (napisa):

Čak da ti netko i pokaže neku jednostavnu metodu za to napraviti, ne bi preporučio to na taj način... stari jezik, rad preko konzole itd. Nekako mi zvuči nepotrebno primitivno.

Tko kaze da mora biti rad preko konzole?



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 14:02 pet, 17. 3. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="MKova"]...ne bi preporučio to na taj način... stari jezik, rad preko konzole itd.[/quote]

Na stranu ovo s konzolom, ali zasto smeta sto je stari jezik? :shock:
MKova (napisa):
...ne bi preporučio to na taj način... stari jezik, rad preko konzole itd.


Na stranu ovo s konzolom, ali zasto smeta sto je stari jezik? Shocked



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
MKova
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2005. (18:24:38)
Postovi: (187)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 45

PostPostano: 15:09 pet, 17. 3. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

konzola, jer je tecma rekao "program trazi upis nekog broja" pa sam pretpostavio da on misli na konzolu jer smo samo to radili na vježbama iz C-a, a pitao je baš pri početku C kolegija i na stranicama PMFa.

stari jezik? manje kompatibilan s novijim stvarima, tj. bolje rečeno noviji jezici bi trebali imati jednostavniju i bolju podršku te logiku. Ako bi se nešto već programiralo definitivno bi išao sa novijim jezikom. ... i btw. ne želim da netko kaže da definiram "novi jezik" i slično, kako je shvatio tak je shvatio. Već vidim fanatične nostalgičare C-a kako počinju flejm.

Edit: priklonit ću se popularom trendu stavljanja najmanje jednog smajlija u svaki reply, pa evo nekoliko: :!: :?: :idea:
konzola, jer je tecma rekao "program trazi upis nekog broja" pa sam pretpostavio da on misli na konzolu jer smo samo to radili na vježbama iz C-a, a pitao je baš pri početku C kolegija i na stranicama PMFa.

stari jezik? manje kompatibilan s novijim stvarima, tj. bolje rečeno noviji jezici bi trebali imati jednostavniju i bolju podršku te logiku. Ako bi se nešto već programiralo definitivno bi išao sa novijim jezikom. ... i btw. ne želim da netko kaže da definiram "novi jezik" i slično, kako je shvatio tak je shvatio. Već vidim fanatične nostalgičare C-a kako počinju flejm.

Edit: priklonit ću se popularom trendu stavljanja najmanje jednog smajlija u svaki reply, pa evo nekoliko: Exclamation Question Idea


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 15:34 pet, 17. 3. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Nemam ja nista protiv konzole, ali ovo s kompatibilnoscu ti jednostavno ne stoji. :| Systemski poziv [url=http://www.acm.uiuc.edu/webmonkeys/book/c_guide/2.13.html#system][tt]int system(const char *string);[/tt][/url] je poprilicno jednostavan i radi ono sto se trazi. :D

Daklem, treba [tt]printf()[/tt] za ispisati menu, [tt]getchar()[/tt] ili nesto slicno za saznati sto user hoce i na kraju pozvati odgovarajuci [tt]system()[/tt]. :D

Inace, ja sigurno nisam C fanatik; cak ga i ne volim. O:)

P.S. Mislim da bi neka od [tt]exec[/tt]-funkcija bila prikladnija, ali nisam bas toliko "doma" s C-om da mogu dati i konkretan kod (bez da dodatno mozgam). 8)

P.P.S. Dobar ti je "taj popularni trend stavljanja najmanje jednog smajlija u svaki reply" na topicu na kojem to radi tocno jedna osoba. :P
Nemam ja nista protiv konzole, ali ovo s kompatibilnoscu ti jednostavno ne stoji. Neutral Systemski poziv int system(const char *string); je poprilicno jednostavan i radi ono sto se trazi. Very Happy

Daklem, treba printf() za ispisati menu, getchar() ili nesto slicno za saznati sto user hoce i na kraju pozvati odgovarajuci system(). Very Happy

Inace, ja sigurno nisam C fanatik; cak ga i ne volim. Angel

P.S. Mislim da bi neka od exec-funkcija bila prikladnija, ali nisam bas toliko "doma" s C-om da mogu dati i konkretan kod (bez da dodatno mozgam). Cool

P.P.S. Dobar ti je "taj popularni trend stavljanja najmanje jednog smajlija u svaki reply" na topicu na kojem to radi tocno jedna osoba. Razz



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 16:30 pet, 17. 3. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
P.S. Mislim da bi neka od [tt]exec[/tt]-funkcija bila prikladnija, ali nisam bas toliko "doma" s C-om da mogu dati i konkretan kod (bez da dodatno mozgam). 8)
[/quote]
Bila bi, samo sto je covjek spominjao Winamp, a ja ne znam koji je windows ekvivalent [tt]exec[/tt]-a.

[quote="MKova"]stari jezik? manje kompatibilan s novijim stvarima, tj. bolje rečeno noviji jezici bi trebali imati jednostavniju i bolju podršku te logiku.[/quote]

C je star utoliko sto je proceduralan, a ne objektno orjentiran. C99 standard je prilicno moderan. Sto se tice kompatibilnosti, molio bih te da navedes jednu stvar koju je nemoguce izvesti u C-u.
vsego (napisa):

P.S. Mislim da bi neka od exec-funkcija bila prikladnija, ali nisam bas toliko "doma" s C-om da mogu dati i konkretan kod (bez da dodatno mozgam). Cool

Bila bi, samo sto je covjek spominjao Winamp, a ja ne znam koji je windows ekvivalent exec-a.

MKova (napisa):
stari jezik? manje kompatibilan s novijim stvarima, tj. bolje rečeno noviji jezici bi trebali imati jednostavniju i bolju podršku te logiku.


C je star utoliko sto je proceduralan, a ne objektno orjentiran. C99 standard je prilicno moderan. Sto se tice kompatibilnosti, molio bih te da navedes jednu stvar koju je nemoguce izvesti u C-u.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:40 pet, 17. 3. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mdoko"][quote="vsego"]P.S. Mislim da bi neka od [tt]exec[/tt]-funkcija bila prikladnija, ali nisam bas toliko "doma" s C-om da mogu dati i konkretan kod (bez da dodatno mozgam). 8)[/quote]
Bila bi, samo sto je covjek spominjao Winamp, a ja ne znam koji je windows ekvivalent [tt]exec[/tt]-a.[/quote]

[url=http://msdn.microsoft.com/library/default.asp?url=/library/en-us/dllproc/base/createprocess.asp][tt]CreateProcess()[/tt][/url]? :D

Znam da to spada pod WinApi i vise nije "cisti" C, ali danasnjim compilerima to nije narocito bitno. ;)
mdoko (napisa):
vsego (napisa):
P.S. Mislim da bi neka od exec-funkcija bila prikladnija, ali nisam bas toliko "doma" s C-om da mogu dati i konkretan kod (bez da dodatno mozgam). Cool

Bila bi, samo sto je covjek spominjao Winamp, a ja ne znam koji je windows ekvivalent exec-a.


CreateProcess()? Very Happy

Znam da to spada pod WinApi i vise nije "cisti" C, ali danasnjim compilerima to nije narocito bitno. Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 16:49 pet, 17. 3. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]
[url=http://msdn.microsoft.com/library/default.asp?url=/library/en-us/dllproc/base/createprocess.asp][tt]CreateProcess()[/tt][/url]
[/quote]
E, da, tako je. :-)

[quote]
Znam da to spada pod WinApi i vise nije "cisti" C, ali danasnjim compilerima to nije narocito bitno. ;)[/quote]
Pa ni [tt]exec[/tt] nije cisti C, ali to i nije bit, jer cim se zelis baviti kreiranjem drugih procesa i slicnim stvarima, moras koristiti sistemske pozive.
vsego (napisa):

CreateProcess()

E, da, tako je. Smile

Citat:

Znam da to spada pod WinApi i vise nije "cisti" C, ali danasnjim compilerima to nije narocito bitno. Wink

Pa ni exec nije cisti C, ali to i nije bit, jer cim se zelis baviti kreiranjem drugih procesa i slicnim stvarima, moras koristiti sistemske pozive.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
MKova
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2005. (18:24:38)
Postovi: (187)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 45

PostPostano: 0:41 sub, 18. 3. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

rekao sam "manje kompatibilan s novijim stvarima"...a mislio sam na tehinku pisanja i tehnologije. Recimo OOP (dušu dam za ovo), dinamičko alociranje varijabli i tako, a s novim jezicima dolazi i adekvatna, jednostavnija podrška za novije tehnologije u smislu naredbi i novih API-ja. Uglavom nadam se da je jasno na što sam ciljao... sve se može s C-om napravit, kao i sa ASM-om i strojnim kodom, ali razlika je kakva je, ne trebam napominjat.

A što se tiče same kompatibilnosti, da li je napisan program jednako izvediv na svim OSevima? Koliko sam čuo, ne. Štoviše, vsego, sam si rekao na vježbama kako system("pause") ili tak neš radi samo na windowsima.

a što se tiče smajlija, baš su se potrefili dvoje ljudi na topicu koji ne stavljaju smajlije... inače globalno gledajući forum oni su posvuda i proširili su se tako da je postalo čudno kada netko nema smajlije. Kao jedan od onih virusa koje 75% ljudi ima, a ne rade ništa štetno, samo ih imamo. Kad sam pogledao svoj post i uočio nedostatak smajlija bio sam prisiljen staviti ih nekoliko :roll: ... ne pitaj što bi to trebalo značiti, ne da mi se sad psihoanalizirat samog sebe.
rekao sam "manje kompatibilan s novijim stvarima"...a mislio sam na tehinku pisanja i tehnologije. Recimo OOP (dušu dam za ovo), dinamičko alociranje varijabli i tako, a s novim jezicima dolazi i adekvatna, jednostavnija podrška za novije tehnologije u smislu naredbi i novih API-ja. Uglavom nadam se da je jasno na što sam ciljao... sve se može s C-om napravit, kao i sa ASM-om i strojnim kodom, ali razlika je kakva je, ne trebam napominjat.

A što se tiče same kompatibilnosti, da li je napisan program jednako izvediv na svim OSevima? Koliko sam čuo, ne. Štoviše, vsego, sam si rekao na vježbama kako system("pause") ili tak neš radi samo na windowsima.

a što se tiče smajlija, baš su se potrefili dvoje ljudi na topicu koji ne stavljaju smajlije... inače globalno gledajući forum oni su posvuda i proširili su se tako da je postalo čudno kada netko nema smajlije. Kao jedan od onih virusa koje 75% ljudi ima, a ne rade ništa štetno, samo ih imamo. Kad sam pogledao svoj post i uočio nedostatak smajlija bio sam prisiljen staviti ih nekoliko Rolling Eyes ... ne pitaj što bi to trebalo značiti, ne da mi se sad psihoanalizirat samog sebe.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
shokre
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 11. 05. 2003. (20:05:09)
Postovi: (4A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 5 - 0

PostPostano: 1:21 sub, 18. 3. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[code:1]#include <stdio.h>

#define PUNI_PATH_DO_WINAMPA "C:\\Progra~1\\Winamp\\winamp.exe"

int main() {
int broj;

scanf( "%d", &broj );
if( broj == 0 )
system( PUNI_PATH_DO_WINAMPA );

return 0;
}[/code:1]
Jedina mana programa je sto nece zavrsiti izvrsavanje dok ne ugasis winamp.
Kod:
#include <stdio.h>

#define PUNI_PATH_DO_WINAMPA "C:\\Progra~1\\Winamp\\winamp.exe"

int main() {
  int broj;

  scanf( "%d", &broj );
  if( broj == 0 )
    system( PUNI_PATH_DO_WINAMPA );

  return 0;
}

Jedina mana programa je sto nece zavrsiti izvrsavanje dok ne ugasis winamp.



_________________
~ Those who fear the Darkness have never seen what the Light can do! ~
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku YIM
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (355F)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 1:23 sub, 18. 3. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="MKova"]A što se tiče same kompatibilnosti, da li je napisan program jednako izvediv na svim OSevima?[/quote]

Ovisi da li koristis OS-specific funkcije. 8)

[quote="MKova"]Štoviše, vsego, sam si rekao na vježbama kako system("pause") ili tak neš radi samo na windowsima.[/quote]

Ne bas tako... :? Sto se C-a tice, to je ok poziv. 8) Problematicno je nesto drugo: ta funkcija poziva "program" koji se zove "pause", a on postoji samo na DOS/Win, a na UNIXima i Linuxu ga nema. :| Zbog toga bi stvar prosla (compiliranje), ali ne bi radila ono sto ti zelis da radi. :)

Onaj gore [tt]CreateProcess()[/tt] je puno bolji primjer funkcije koja se ne bi dala niti compilirati na Linuxu jer spada u WinApi - skup funkcija definiranih pod Win i za Win. :)

P.S. Dinamicka alokacija varijabli postoji u C-u. :P
MKova (napisa):
A što se tiče same kompatibilnosti, da li je napisan program jednako izvediv na svim OSevima?


Ovisi da li koristis OS-specific funkcije. Cool

MKova (napisa):
Štoviše, vsego, sam si rekao na vježbama kako system("pause") ili tak neš radi samo na windowsima.


Ne bas tako... Confused Sto se C-a tice, to je ok poziv. Cool Problematicno je nesto drugo: ta funkcija poziva "program" koji se zove "pause", a on postoji samo na DOS/Win, a na UNIXima i Linuxu ga nema. Neutral Zbog toga bi stvar prosla (compiliranje), ali ne bi radila ono sto ti zelis da radi. Smile

Onaj gore CreateProcess() je puno bolji primjer funkcije koja se ne bi dala niti compilirati na Linuxu jer spada u WinApi - skup funkcija definiranih pod Win i za Win. Smile

P.S. Dinamicka alokacija varijabli postoji u C-u. Razz



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 1:47 sub, 18. 3. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="MKova"]system("pause") ili tak neš radi samo na windowsima.
[/quote]
Pa, postoji preprocesor... :roll:
MKova (napisa):
system("pause") ili tak neš radi samo na windowsima.

Pa, postoji preprocesor... Rolling Eyes



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gost






PostPostano: 13:23 sub, 18. 3. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hm, svasta rekoste, ali nije bas tocno...
[color=red][tt]CreateProcess() != exec()[/tt][/color]

[tt]exec()[/tt] familija sistemskih poziva "pregazi" pozivajuci program novim, i na *nixu, i na Windowsima (da, u Win C runtime libraryu postoje [tt]_exec()[/tt]-i).

Pretpostavljam da tecma zeli pokrenuti novi proces, s time da se stari i dalje vrti, dakle u asinkronom modu.

Na *nixu to se tipicno radi kombinacijom [tt]fork()[/tt] i [tt]exec()[/tt] poziva, a na Win [tt]CreateProcess()[/tt]om ili nekom iz familije [tt]_spawn()[/tt] funkcija iz CRTa.

Za detalje, RTM
Hm, svasta rekoste, ali nije bas tocno...
CreateProcess() != exec()

exec() familija sistemskih poziva "pregazi" pozivajuci program novim, i na *nixu, i na Windowsima (da, u Win C runtime libraryu postoje _exec()-i).

Pretpostavljam da tecma zeli pokrenuti novi proces, s time da se stari i dalje vrti, dakle u asinkronom modu.

Na *nixu to se tipicno radi kombinacijom fork() i exec() poziva, a na Win CreateProcess()om ili nekom iz familije _spawn() funkcija iz CRTa.

Za detalje, RTM


[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Računalni sustavi na Fakultetu Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan