Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

prosvjedi u francuskoj - mišljenja
Idite na 1, 2  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
bla bla
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 02. 2006. (19:07:44)
Postovi: (41)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 4
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 18:53 sri, 5. 4. 2006    Naslov: prosvjedi u francuskoj - mišljenja Citirajte i odgovorite

eto,svaki dan na vijestima slušamo o tim prosvjedima...
što vi imate reći o njima :?: dal se slažete s studentima ili premjerom ili nešto treće :?:
meni je ful zanimljivo kaj su mnoge javne službe stale na stranu studenata i kaj i oni štrajkaju.

ja se,btw,slažem s studentima... 8)
eto,svaki dan na vijestima slušamo o tim prosvjedima...
što vi imate reći o njima Question dal se slažete s studentima ili premjerom ili nešto treće Question
meni je ful zanimljivo kaj su mnoge javne službe stale na stranu studenata i kaj i oni štrajkaju.

ja se,btw,slažem s studentima... Cool


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Feanor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 11. 2005. (18:18:15)
Postovi: (27)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0
Lokacija: Zagreb/Bjelovar

PostPostano: 19:07 sri, 5. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Naravno da se slazem sa studentima, ali sto mi to vrijedi kad su kod nas jos i gori uvjeti...
Naravno da se slazem sa studentima, ali sto mi to vrijedi kad su kod nas jos i gori uvjeti...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 19:14 sri, 5. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Feanor"]Naravno da se slazem sa studentima, ali sto mi to vrijedi kad su kod nas jos i gori uvjeti...[/quote]

potpisujem
Feanor (napisa):
Naravno da se slazem sa studentima, ali sto mi to vrijedi kad su kod nas jos i gori uvjeti...


potpisujem



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
HijenA
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 23. 01. 2004. (16:46:04)
Postovi: (3D2)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
-26 = 44 - 70
Lokacija: Prazan skup ;-)

PostPostano: 19:51 sri, 5. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

naravno da se slazem sa studentima. kakva je to glupost, mlade, svjeze obrazovane ljude otpustiti bez ikakvog razloga nakon 2 godine? idiotizam IMO.

@Feanor: kod nas je jos gora situacija zbog samo jednog razloga: apatija kompletne studentske scene koju ne mogu reanimirati niti sve gluposti koji utjecu na njihovo obrazovanje i kasnije zaposljavanje. za to smo si sami krivi. kad bi se i mi tako organizirali, siguran sam da bi se neke stvari i kod nas promijenile. i to vrlo brzo.
naravno da se slazem sa studentima. kakva je to glupost, mlade, svjeze obrazovane ljude otpustiti bez ikakvog razloga nakon 2 godine? idiotizam IMO.

@Feanor: kod nas je jos gora situacija zbog samo jednog razloga: apatija kompletne studentske scene koju ne mogu reanimirati niti sve gluposti koji utjecu na njihovo obrazovanje i kasnije zaposljavanje. za to smo si sami krivi. kad bi se i mi tako organizirali, siguran sam da bi se neke stvari i kod nas promijenile. i to vrlo brzo.



_________________
Chuck Norris can divide by zero.

I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
SickJedi
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 01. 10. 2004. (16:41:56)
Postovi: (3BC)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
12 = 42 - 30
Lokacija: Esperantija

PostPostano: 21:30 sri, 5. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Podrzavam...

Mene zanima zasto su kod nas studenti toliko inertni. I kod nas ima vise nego nekoliko studentskih problema, a studenti se ponasaju kao da se to njih i ne tice.
Podrzavam...

Mene zanima zasto su kod nas studenti toliko inertni. I kod nas ima vise nego nekoliko studentskih problema, a studenti se ponasaju kao da se to njih i ne tice.



_________________
Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy) I bow before youVeliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy)
Depression is merely anger without enthusiasm.
There's no place like 127.0.0.1
Ken Lee je zakon!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
Dabrica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 01. 2005. (13:58:54)
Postovi: (B8)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 3
Lokacija: biologija

PostPostano: 23:14 sri, 5. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

vidiš... baš sam i ja o tome jučer razmišljala (kad sam čula da su blokirali aerodrome).
kako bi bilo kod nas?
okej - ni ne možemo očekivati blokade takvih razmjera, jer ipak neka razlika u brojkama postoji.
mislim da bi kod nas bilo ljutnje, ogovaranja, psovanja, deračine, nekoliko pokušava prosvjeda na kojima bi se skupilo 100-200 PMF-ovaca i FF-ovaca, no više od toga baš i ne.
jedini iole organizirani studentski prosvjed u nas (ne računajući '68.) bio je oko studentsk prehrane.
čovjek bi rekao da je sve u redu i da SZ super radi... :?
vidiš... baš sam i ja o tome jučer razmišljala (kad sam čula da su blokirali aerodrome).
kako bi bilo kod nas?
okej - ni ne možemo očekivati blokade takvih razmjera, jer ipak neka razlika u brojkama postoji.
mislim da bi kod nas bilo ljutnje, ogovaranja, psovanja, deračine, nekoliko pokušava prosvjeda na kojima bi se skupilo 100-200 PMF-ovaca i FF-ovaca, no više od toga baš i ne.
jedini iole organizirani studentski prosvjed u nas (ne računajući '68.) bio je oko studentsk prehrane.
čovjek bi rekao da je sve u redu i da SZ super radi... Confused



_________________
dis bonjour a la dame...

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 0:07 čet, 6. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="SickJedi"]Podrzavam...

Mene zanima zasto su kod nas studenti toliko inertni. I kod nas ima vise nego nekoliko studentskih problema, a studenti se ponasaju kao da se to njih i ne tice.[/quote]

[u]Moje osobno misljenje:[/u]

1. nisu dovoljno informirani

2. vlada misljenje da nis ne mogu, pa ih ne zanima - opet nisu dovoljno informirani da mogu puno toga

3. organizacija koja bi trebala sluzit tome da ih okupi i stiti njihove interese i prava je organizirana prema katastrofalnom zakonu koji jednostavno tjera i omogucava da na njezina celna mjesta dolaze spletkarosi koji su dosli samo priskrbiti sebi koju tisucu ili 100-ticu tisuca kuna, a zauzvrat sto im visi organi vlasti to toleriraju, glume da nista ne znaju i sve zataskavaju, ti isti spletkarosi govore u ime studenata da je sve 5.
a nijedna vlada (nasa, tuzno, ali tak je) ne bi htjela ovo kaj je u Francuskoj, pa im nije ni u interesu mijenjati zakon.

4. imamo dobre skretace s problema u cijeloj zemlji, pa ni studenti nisu imuni na to.. Vaznije su stikle i jel Juve proso dalje il ce netko zgubit lovu na kladionici..
SickJedi (napisa):
Podrzavam...

Mene zanima zasto su kod nas studenti toliko inertni. I kod nas ima vise nego nekoliko studentskih problema, a studenti se ponasaju kao da se to njih i ne tice.


Moje osobno misljenje:

1. nisu dovoljno informirani

2. vlada misljenje da nis ne mogu, pa ih ne zanima - opet nisu dovoljno informirani da mogu puno toga

3. organizacija koja bi trebala sluzit tome da ih okupi i stiti njihove interese i prava je organizirana prema katastrofalnom zakonu koji jednostavno tjera i omogucava da na njezina celna mjesta dolaze spletkarosi koji su dosli samo priskrbiti sebi koju tisucu ili 100-ticu tisuca kuna, a zauzvrat sto im visi organi vlasti to toleriraju, glume da nista ne znaju i sve zataskavaju, ti isti spletkarosi govore u ime studenata da je sve 5.
a nijedna vlada (nasa, tuzno, ali tak je) ne bi htjela ovo kaj je u Francuskoj, pa im nije ni u interesu mijenjati zakon.

4. imamo dobre skretace s problema u cijeloj zemlji, pa ni studenti nisu imuni na to.. Vaznije su stikle i jel Juve proso dalje il ce netko zgubit lovu na kladionici..



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
rat in a cage
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 25. 11. 2004. (21:45:48)
Postovi: (22C)16
Sarma = la pohva - posuda
13 = 17 - 4
Lokacija: Zg

PostPostano: 10:05 čet, 6. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ja ih isto podržavam, zašto bi ih mogli otpuštati bezveze nakon 2 god. :ccc:

[quote="SickJedi"]Podrzavam...

Mene zanima zasto su kod nas studenti toliko inertni. I kod nas ima vise nego nekoliko studentskih problema, a studenti se ponasaju kao da se to njih i ne tice.[/quote]
tak je idemo...štrajk :victory:

[quote="steelworker"]
4. imamo dobre skretace s problema u cijeloj zemlji, pa ni studenti nisu imuni na to.. Vaznije su stikle i jel Juve proso dalje il ce netko zgubit lovu na kladionici..[/quote]
:lol2: he he al fakat puno ljudi tak i razmišlja...
Ja ih isto podržavam, zašto bi ih mogli otpuštati bezveze nakon 2 god. Ccc.... Sram te bilo...

SickJedi (napisa):
Podrzavam...

Mene zanima zasto su kod nas studenti toliko inertni. I kod nas ima vise nego nekoliko studentskih problema, a studenti se ponasaju kao da se to njih i ne tice.

tak je idemo...štrajk Pooobjeeedaaaa!!!

steelworker (napisa):

4. imamo dobre skretace s problema u cijeloj zemlji, pa ni studenti nisu imuni na to.. Vaznije su stikle i jel Juve proso dalje il ce netko zgubit lovu na kladionici..

Jako smijesno... he he al fakat puno ljudi tak i razmišlja...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bnikola
Mali od Foruma
(Administrator)
Mali od Foruma<br>(Administrator)


Pridružen/a: 04. 06. 2005. (12:41:23)
Postovi: (38D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 19 - 8
Lokacija: Ri-Zg

PostPostano: 11:49 čet, 6. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Kad se god javi neki problem, prva je reakcija, a sto mi tu mozemo. Tako da se bojim da smo mi jos daleko od Francuske. Njih, naravno, podrzavam i svaka im cast sto su se organizirali i rade probleme. Mislim da bi mi kod nas pobrali batina od policije da tako nesto probamo napraviti.
Kad se god javi neki problem, prva je reakcija, a sto mi tu mozemo. Tako da se bojim da smo mi jos daleko od Francuske. Njih, naravno, podrzavam i svaka im cast sto su se organizirali i rade probleme. Mislim da bi mi kod nas pobrali batina od policije da tako nesto probamo napraviti.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
SickJedi
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 01. 10. 2004. (16:41:56)
Postovi: (3BC)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
12 = 42 - 30
Lokacija: Esperantija

PostPostano: 12:11 čet, 6. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="bnikola"]Kad se god javi neki problem, prva je reakcija, a sto mi tu mozemo. Tako da se bojim da smo mi jos daleko od Francuske. Njih, naravno, podrzavam i svaka im cast sto su se organizirali i rade probleme. Mislim da bi mi kod nas pobrali batina od policije da tako nesto probamo napraviti.[/quote]

Nasa policija jest dosta represivna, ali mislim da ne bi mogli zaustaviti toliki broj ljudi.
bnikola (napisa):
Kad se god javi neki problem, prva je reakcija, a sto mi tu mozemo. Tako da se bojim da smo mi jos daleko od Francuske. Njih, naravno, podrzavam i svaka im cast sto su se organizirali i rade probleme. Mislim da bi mi kod nas pobrali batina od policije da tako nesto probamo napraviti.


Nasa policija jest dosta represivna, ali mislim da ne bi mogli zaustaviti toliki broj ljudi.



_________________
Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy) I bow before youVeliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy)
Depression is merely anger without enthusiasm.
There's no place like 127.0.0.1
Ken Lee je zakon!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
Dabrica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 01. 2005. (13:58:54)
Postovi: (B8)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 7 - 3
Lokacija: biologija

PostPostano: 15:01 čet, 6. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

koliko? 100-200 zakržljalih PMF-ovaca i krhkih alternativnih FF-ovaca (kao da bi ih se skupilo više).
mislim da se ni najmanje ne bi libili pendreka da kojim slučajem prosvjedi počnu ugrožavati mir i red...
koliko? 100-200 zakržljalih PMF-ovaca i krhkih alternativnih FF-ovaca (kao da bi ih se skupilo više).
mislim da se ni najmanje ne bi libili pendreka da kojim slučajem prosvjedi počnu ugrožavati mir i red...



_________________
dis bonjour a la dame...

[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 20:28 čet, 6. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

ako se sredi neki prosvjed protiv takvog zakona u hr, ja sam u prvim redovima... je da ne volim pendrekom dobiti po bubrezima. ali sam protiv takvog ponašanja prema intelektualcima, i sadašnjimi budućim...
ako se sredi neki prosvjed protiv takvog zakona u hr, ja sam u prvim redovima... je da ne volim pendrekom dobiti po bubrezima. ali sam protiv takvog ponašanja prema intelektualcima, i sadašnjimi budućim...



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
SickJedi
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 01. 10. 2004. (16:41:56)
Postovi: (3BC)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
12 = 42 - 30
Lokacija: Esperantija

PostPostano: 21:05 čet, 6. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Dabrica"]koliko? 100-200 zakržljalih PMF-ovaca i krhkih alternativnih FF-ovaca (kao da bi ih se skupilo više).
mislim da se ni najmanje ne bi libili pendreka da kojim slučajem prosvjedi počnu ugrožavati mir i red...[/quote]

Razmisljao sam optimisticno, odnosno gledao sam slucaj u kojemu se kompletna studentska populacija malo osvijesti...
Dabrica (napisa):
koliko? 100-200 zakržljalih PMF-ovaca i krhkih alternativnih FF-ovaca (kao da bi ih se skupilo više).
mislim da se ni najmanje ne bi libili pendreka da kojim slučajem prosvjedi počnu ugrožavati mir i red...


Razmisljao sam optimisticno, odnosno gledao sam slucaj u kojemu se kompletna studentska populacija malo osvijesti...



_________________
Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy) I bow before youVeliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy)
Depression is merely anger without enthusiasm.
There's no place like 127.0.0.1
Ken Lee je zakon!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
bnikola
Mali od Foruma
(Administrator)
Mali od Foruma<br>(Administrator)


Pridružen/a: 04. 06. 2005. (12:41:23)
Postovi: (38D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
11 = 19 - 8
Lokacija: Ri-Zg

PostPostano: 7:47 pet, 7. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="SickJedi"]Razmisljao sam optimisticno, odnosno gledao sam slucaj u kojemu se kompletna studentska populacija malo osvijesti...[/quote]
E, stari moj, to bi zahtjevalo ipak malo veci problem da se svi udruze. Sjeti se dosadasnjih prosvjeda i koliko se studenata odazvalo. I naseg predragog bivseg predsjednika koji je izjavljivao u tim situacijama protiv onih koji prosvjeduju, i da je sve ok. Kako ce studenti znati sto je istina i dobro?
S druge strane, pogledaj sto se dogadja s drugim prosvjedima. Odmah je policija u okolnim ulicama i kontrolira. Mislis da ne bi bilo tako i ovdje? Da ne bi prema potrebi i sila bila upotrebljena? Bojim se da bi. I da bi ti intelektualci bili prozivani nizom "cudnih" imena i kako nisu bolje ni zasluzili...
SickJedi (napisa):
Razmisljao sam optimisticno, odnosno gledao sam slucaj u kojemu se kompletna studentska populacija malo osvijesti...

E, stari moj, to bi zahtjevalo ipak malo veci problem da se svi udruze. Sjeti se dosadasnjih prosvjeda i koliko se studenata odazvalo. I naseg predragog bivseg predsjednika koji je izjavljivao u tim situacijama protiv onih koji prosvjeduju, i da je sve ok. Kako ce studenti znati sto je istina i dobro?
S druge strane, pogledaj sto se dogadja s drugim prosvjedima. Odmah je policija u okolnim ulicama i kontrolira. Mislis da ne bi bilo tako i ovdje? Da ne bi prema potrebi i sila bila upotrebljena? Bojim se da bi. I da bi ti intelektualci bili prozivani nizom "cudnih" imena i kako nisu bolje ni zasluzili...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
anamari
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 31. 03. 2003. (13:05:12)
Postovi: (E1)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 12 - 6
Lokacija: Here, there, everywhere...

PostPostano: 9:36 pet, 7. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Bila je sinoc emisija o ovoj temi u Otvorenom. Tamo su bili i sindikalci i studenti. Po razgovoru mi se cini da obje strane zele ujediniti snage prilikom sljedecih prosvjeda u Hrvatskoj. Gledajuci tu emisiju, ja sam optimisticna, mislim da se studentske snage polagano ujedinjuju i imaju nesto za reci.

Osobno podrzavam prosvjede u Francuskoj (nisu samo studentski, pridruzili su im se i sindikalci, a podrzava ih 70% francuskih gradana). Mislim da je zakon koji omogucuje otpustanje bez razloga stvarno sramotan i grozan i u sluzbi krupnog kapitala (ma i sitnog).

Ja mislim da se u Hrvatskoj vec dogadaju slicne stvari sa ovim ugovorima na odredeno. Potpises ugovor na dvije godine i nije bitno koliko dobro radis svoj posao, poslodavac ti ne mora produziti ugovor. Nakon tebe zaposli nekog drugog na odredeno ili ti produzuje ugovor u beskonacno i stalno vas drzi na ledu. :x
Bila je sinoc emisija o ovoj temi u Otvorenom. Tamo su bili i sindikalci i studenti. Po razgovoru mi se cini da obje strane zele ujediniti snage prilikom sljedecih prosvjeda u Hrvatskoj. Gledajuci tu emisiju, ja sam optimisticna, mislim da se studentske snage polagano ujedinjuju i imaju nesto za reci.

Osobno podrzavam prosvjede u Francuskoj (nisu samo studentski, pridruzili su im se i sindikalci, a podrzava ih 70% francuskih gradana). Mislim da je zakon koji omogucuje otpustanje bez razloga stvarno sramotan i grozan i u sluzbi krupnog kapitala (ma i sitnog).

Ja mislim da se u Hrvatskoj vec dogadaju slicne stvari sa ovim ugovorima na odredeno. Potpises ugovor na dvije godine i nije bitno koliko dobro radis svoj posao, poslodavac ti ne mora produziti ugovor. Nakon tebe zaposli nekog drugog na odredeno ili ti produzuje ugovor u beskonacno i stalno vas drzi na ledu. Mad



_________________

STOP nasilju medu zivotinjama!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
cinik
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 27. 04. 2003. (23:34:09)
Postovi: (1FB)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
28 = 43 - 15
Lokacija: /proc/sys/cpu/

PostPostano: 10:45 pet, 7. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da ja malo tu pametujem.

[b]Prvo[/b], studentski prosvjedi kod nas.

'68? Smijurija. Rastjerala ih kisa. Doslovce. Jedini pravi prosvjedi u cijeloj SFRJ '68. su bili u Beogradu -- gdje su studenti preuzeli sveuciliste i progrlasili Crveni Univerzitet Karl Marx, poklali se sa policijom i protestirali da se Partija drzi svog programa.

Prosvjedi oko prehrane? Jednom do dvaput skupi se tristotinjak ljudi.. ne bih se bas ponosio posjecesnsu i tih prosvjeda, ali definitivno ukazuju na nesto: svaki od tih protesta postigao je svoj cilj. :)


[b]Drugo[/b], nasi kolegice i kolege u Francuskoj.

Godine velikih prevrata ustancima sirokih narodnih (studentskih i drugih) masa u zadnjih 220 godina:

Francuska: 1789., 1815., 1825. ,1848., 1871., 1943., 1968., 2005., 2006.
Hrvatska: U Ustavu pise NOB, 1941.-1945. :)

Reklo bi se da se kod nas stekao dojam da "narodne mase" mogu samo dovesti "komunizam", "a to nije dobro".

Francuska se trentuno sama zove 5. republika (broje onu nakon Revolucije, onu nakon 1825., pa nakon Napoleona III., onu '43. - '45. i nakon toga moderna Francuska). Hrvatska bi mogla biti po tim kriterijima isto 5. republika (RSHS, ZAVNOH, NRH, SRH, RH), no razlika je sto je samo jedan preijelaz u Francuskoj bio samoo formalan (onaj zadnji), a kod nas su svi bili prvo formalni (prijelaz SRH u RH je bio formalno sve okej, a rat na ovim prostorima nije bio ustanak za/protiv te ideje, vec nesto drugo, vise etnicko-ekonomske prirode). Jedina suvisla promjena sustava vlasti u Francuskoj bila je Napoleonov plebiscit oko postanka carem.

Cemu sve ovo gore? Tko je kod nas i kada imao osjecaj da svojim doprinosom mijenja drzavu? Mozda neki sudionci NOB-a, ali su i oni stvar prilicno uprskali. Kod nas je kultura vec stoljecima da se pokusamo izdogovarati, progutati sve i svasta zbog nekakve poniznosti pred necijim visim cijlevima (citaj: netko nas uvijek prevesla).


Je li itko cuo ista od sljedeceg:

"Vidis kako to Francuzi rade? Trebali bi i mi tako." (tocka, ne usklicnik)
"Trebalo bi se pobuniti protiv X." (opet tocka, ne usklicnik)
"Trebali bi reagirati na Y." (i opet tocka.)
"Mislim da bi trebalo nesto uciniti oko toga." (i opet samo izjava, ne poziv)
.
.
.

Je li itko cuo nekog da kaze:

"Dodji, idemo protestirati -- ovo ovako NE MOZE!"
"Dogovorimo se sada sto cemo uciniti i hajmo to uciniti!"
.
.
.


Da citiram uncyclopediu:

[quote="ww.uncyclopedia.org"]
The two most important sentences in Croatia are "We should do it" and "It should be done". Over 1300 years, those ancient sentences marked Croatian history in terms of establishing its sovereignty. Recently, Croatians found a new science that explains the importancy of these two sentences - should-be-ology.
However, after proclaiming the independent Republic of Croatia in 1991, these two sentences have become a national excuse for everything - from establishing the Law of Rights to making the ferry come on time during summer season.
[/quote]



Da zakljucim ovaj relativno kaotican post:

Kod nas ne postoji kultura pobune i otpora. Ako cemo pravi apsurd -- kod nas je postojao tzv. socijalizam koji se brino da ljudi ne budu eksploatirani, a ljudi kod nas se najmanje (efektivno) bune kada su eksploatirani -- samo pricaju PUUUUNO viceva i raspravaljaju sto bi sve trebalo uciniti. Onda dodju doma i gledaju televiziju. Politicka inicijativa pravog gradjanina ove drzave: "Brethren, I hava a vision! A real vision! A television!"


Stoga, kolegice i kolege, ucinimo nesto oko te nase kulture neprosvjedovanja. Stalno gundjamo da ne valja ovo ili ono -- poslozimo te probleme po nekakvom redu, pa se hajdmo buniti protiv toga! Prosvjedima se nesto postize! Prosvjedima se nesto postize.

Svi ovdje pilimo o tome kako podrzavamo Francuze u borbi za njih same. Borimo li se mi za nas?


'ave fun!


Sinisa
Da ja malo tu pametujem.

Prvo, studentski prosvjedi kod nas.

'68? Smijurija. Rastjerala ih kisa. Doslovce. Jedini pravi prosvjedi u cijeloj SFRJ '68. su bili u Beogradu – gdje su studenti preuzeli sveuciliste i progrlasili Crveni Univerzitet Karl Marx, poklali se sa policijom i protestirali da se Partija drzi svog programa.

Prosvjedi oko prehrane? Jednom do dvaput skupi se tristotinjak ljudi.. ne bih se bas ponosio posjecesnsu i tih prosvjeda, ali definitivno ukazuju na nesto: svaki od tih protesta postigao je svoj cilj. Smile


Drugo, nasi kolegice i kolege u Francuskoj.

Godine velikih prevrata ustancima sirokih narodnih (studentskih i drugih) masa u zadnjih 220 godina:

Francuska: 1789., 1815., 1825. ,1848., 1871., 1943., 1968., 2005., 2006.
Hrvatska: U Ustavu pise NOB, 1941.-1945. Smile

Reklo bi se da se kod nas stekao dojam da "narodne mase" mogu samo dovesti "komunizam", "a to nije dobro".

Francuska se trentuno sama zove 5. republika (broje onu nakon Revolucije, onu nakon 1825., pa nakon Napoleona III., onu '43. - '45. i nakon toga moderna Francuska). Hrvatska bi mogla biti po tim kriterijima isto 5. republika (RSHS, ZAVNOH, NRH, SRH, RH), no razlika je sto je samo jedan preijelaz u Francuskoj bio samoo formalan (onaj zadnji), a kod nas su svi bili prvo formalni (prijelaz SRH u RH je bio formalno sve okej, a rat na ovim prostorima nije bio ustanak za/protiv te ideje, vec nesto drugo, vise etnicko-ekonomske prirode). Jedina suvisla promjena sustava vlasti u Francuskoj bila je Napoleonov plebiscit oko postanka carem.

Cemu sve ovo gore? Tko je kod nas i kada imao osjecaj da svojim doprinosom mijenja drzavu? Mozda neki sudionci NOB-a, ali su i oni stvar prilicno uprskali. Kod nas je kultura vec stoljecima da se pokusamo izdogovarati, progutati sve i svasta zbog nekakve poniznosti pred necijim visim cijlevima (citaj: netko nas uvijek prevesla).


Je li itko cuo ista od sljedeceg:

"Vidis kako to Francuzi rade? Trebali bi i mi tako." (tocka, ne usklicnik)
"Trebalo bi se pobuniti protiv X." (opet tocka, ne usklicnik)
"Trebali bi reagirati na Y." (i opet tocka.)
"Mislim da bi trebalo nesto uciniti oko toga." (i opet samo izjava, ne poziv)
.
.
.

Je li itko cuo nekog da kaze:

"Dodji, idemo protestirati – ovo ovako NE MOZE!"
"Dogovorimo se sada sto cemo uciniti i hajmo to uciniti!"
.
.
.


Da citiram uncyclopediu:

ww.uncyclopedia.org (napisa):

The two most important sentences in Croatia are "We should do it" and "It should be done". Over 1300 years, those ancient sentences marked Croatian history in terms of establishing its sovereignty. Recently, Croatians found a new science that explains the importancy of these two sentences - should-be-ology.
However, after proclaiming the independent Republic of Croatia in 1991, these two sentences have become a national excuse for everything - from establishing the Law of Rights to making the ferry come on time during summer season.




Da zakljucim ovaj relativno kaotican post:

Kod nas ne postoji kultura pobune i otpora. Ako cemo pravi apsurd – kod nas je postojao tzv. socijalizam koji se brino da ljudi ne budu eksploatirani, a ljudi kod nas se najmanje (efektivno) bune kada su eksploatirani – samo pricaju PUUUUNO viceva i raspravaljaju sto bi sve trebalo uciniti. Onda dodju doma i gledaju televiziju. Politicka inicijativa pravog gradjanina ove drzave: "Brethren, I hava a vision! A real vision! A television!"


Stoga, kolegice i kolege, ucinimo nesto oko te nase kulture neprosvjedovanja. Stalno gundjamo da ne valja ovo ili ono – poslozimo te probleme po nekakvom redu, pa se hajdmo buniti protiv toga! Prosvjedima se nesto postize! Prosvjedima se nesto postize.

Svi ovdje pilimo o tome kako podrzavamo Francuze u borbi za njih same. Borimo li se mi za nas?


'ave fun!


Sinisa



_________________
Oslobodjen Senata.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
sorrow
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2005. (23:01:29)
Postovi: (24D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 75 - 69
Lokacija: ...na otoku srece...

PostPostano: 11:21 pet, 7. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

slazen se sa steel-on da smo daleko premalo informirani, ja medju prvima...
nekako san uskocia u studij bez da san uopce ista proucia o zakonima i tin gluparijama, samo san tia ucit ono sta mi se svidja i pobic u Zg od one sredine u kojoj san provea 18 godin...
[size=4]obozajen ja tu sredinu, da se razumimo, ali tribalo je pobic...[/size]

a cinik nas je nekako sve spustia, ali na pravi nacin, rasturia je post...
koliko je tu istine, pojma neman, ali zvuci nevjerojatno slicno nasoj situaciji...
opcenito situacija u hrvatskoj je jadna kada se dozvoljavaju svi oni katastrofalno komicni potezi nasih politicara i ostale ekipe...

ali tribalo bi ucinit neki prosvjed, uvik mi se svida taj pojam, mislin da bi prvi skocia i prosvjedova kada bi to bila neka nepoliticka stvar... za prava studenata bi skocia prvi kad bi zna da necu bit sam, jer ipak, budimo realni, niko nece slusat nekojega dalmatinca kako na Zagrebackon trgu prica okolo ljudima sta ad naprave...
tribamo se skupit i pokazat zube onin tukcima koji side u foteljama i stalno nesto lazu i mazu nan oci... ako i ne uspijemo nista, pokusat cemo ponovno iponovno... :wink:

ma bilo bi ludo i zanimljivo u svakon slucaju, pokazali bi da smo zivi, da nismo amebe... :lol: :lol: :lol:
slazen se sa steel-on da smo daleko premalo informirani, ja medju prvima...
nekako san uskocia u studij bez da san uopce ista proucia o zakonima i tin gluparijama, samo san tia ucit ono sta mi se svidja i pobic u Zg od one sredine u kojoj san provea 18 godin...
obozajen ja tu sredinu, da se razumimo, ali tribalo je pobic...

a cinik nas je nekako sve spustia, ali na pravi nacin, rasturia je post...
koliko je tu istine, pojma neman, ali zvuci nevjerojatno slicno nasoj situaciji...
opcenito situacija u hrvatskoj je jadna kada se dozvoljavaju svi oni katastrofalno komicni potezi nasih politicara i ostale ekipe...

ali tribalo bi ucinit neki prosvjed, uvik mi se svida taj pojam, mislin da bi prvi skocia i prosvjedova kada bi to bila neka nepoliticka stvar... za prava studenata bi skocia prvi kad bi zna da necu bit sam, jer ipak, budimo realni, niko nece slusat nekojega dalmatinca kako na Zagrebackon trgu prica okolo ljudima sta ad naprave...
tribamo se skupit i pokazat zube onin tukcima koji side u foteljama i stalno nesto lazu i mazu nan oci... ako i ne uspijemo nista, pokusat cemo ponovno iponovno... Wink

ma bilo bi ludo i zanimljivo u svakon slucaju, pokazali bi da smo zivi, da nismo amebe... Laughing Laughing Laughing



_________________


Hangman is comin' down from the gallows and I don't have very long


Zadnja promjena: sorrow; 13:11 pet, 7. 4. 2006; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 11:46 pet, 7. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="cinik"]...[/quote]

[tt]<sarcasm>[/tt]Da, imas pravo, trebalo bi nesto napravit po pitanju nase (hrvatske) pasivnosti... :([tt]</sarcasm>[/tt] :twisted: ;)

Dobro receno; na zalost, gotovo garantirano bez rezultata... :(
cinik (napisa):
...


<sarcasm>Da, imas pravo, trebalo bi nesto napravit po pitanju nase (hrvatske) pasivnosti... Sad</sarcasm> Twisted Evil Wink

Dobro receno; na zalost, gotovo garantirano bez rezultata... Sad



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tp
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 12. 2005. (16:46:01)
Postovi: (1F2)16
Sarma = la pohva - posuda
78 = 91 - 13

PostPostano: 12:38 pet, 7. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Mislim da se mi ne trebamo usporedjivati s Francuskom.

Samo zato sto su njima prosvjedi tradicija, a nama nisu, ne znaci da se sva bitna pitanja trebaju rijesavati nekim sukobima i da ne postoje i drugaciji nacini da se djeluje za "opce dobro". Ne kazem da prosvjedi nisu korisni u nekim situacijama, ali mi se cini da bi mnogi prosvjedovali samo da bi iskazali svoje nezadovoljstvo svijetom, a ne da bi se njihove ideje cule, ravnopravno uvazile i u nekom obliku prihvatile.

Ne bi trebalo pljuvati po Hrvatskoj i Hrvatima (i gradjanima RH opcenito) zato sto nemaju iste "nacionalne kvalitete" kao neki drugi narodi. Umjesto da se usredotocavamo stalno na mane kao "hrvatski jal", "hrvatska pasivnost" itd., mozda bi trebali krenuti od pozitivnih strana "hrvatskog karaktera" (koliko god to bio opceniti pojam). Mislite li da takvih strana uopce ima?

I za kraj: ljudi imaju razlicite ideje o tome sto bi trebalo podrzavati. Ja bih se odmah pridruzio peticiji ili prosvjedu protiv grafita koji se nalaze svuda po gradu (a osobito na novouredjenim fasadama) i za puno ostrije i dosljednije kaznjavanje kriminalaca koji to cine. S druge strane, za neke od prosvjeda koji su se dogadjali bih rado iskazao svoje nepodrzavanje (ali ne kontraprosvjedima i mozda cak sukobima).
Mislim da se mi ne trebamo usporedjivati s Francuskom.

Samo zato sto su njima prosvjedi tradicija, a nama nisu, ne znaci da se sva bitna pitanja trebaju rijesavati nekim sukobima i da ne postoje i drugaciji nacini da se djeluje za "opce dobro". Ne kazem da prosvjedi nisu korisni u nekim situacijama, ali mi se cini da bi mnogi prosvjedovali samo da bi iskazali svoje nezadovoljstvo svijetom, a ne da bi se njihove ideje cule, ravnopravno uvazile i u nekom obliku prihvatile.

Ne bi trebalo pljuvati po Hrvatskoj i Hrvatima (i gradjanima RH opcenito) zato sto nemaju iste "nacionalne kvalitete" kao neki drugi narodi. Umjesto da se usredotocavamo stalno na mane kao "hrvatski jal", "hrvatska pasivnost" itd., mozda bi trebali krenuti od pozitivnih strana "hrvatskog karaktera" (koliko god to bio opceniti pojam). Mislite li da takvih strana uopce ima?

I za kraj: ljudi imaju razlicite ideje o tome sto bi trebalo podrzavati. Ja bih se odmah pridruzio peticiji ili prosvjedu protiv grafita koji se nalaze svuda po gradu (a osobito na novouredjenim fasadama) i za puno ostrije i dosljednije kaznjavanje kriminalaca koji to cine. S druge strane, za neke od prosvjeda koji su se dogadjali bih rado iskazao svoje nepodrzavanje (ali ne kontraprosvjedima i mozda cak sukobima).


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 12:59 pet, 7. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="tp"]I za kraj: ljudi imaju razlicite ideje o tome sto bi trebalo podrzavati. Ja bih se odmah pridruzio peticiji ili prosvjedu protiv grafita koji se nalaze svuda po gradu (a osobito na novouredjenim fasadama) i za puno ostrije i dosljednije kaznjavanje kriminalaca koji to cine. S druge strane, za neke od prosvjeda koji su se dogadjali bih rado iskazao svoje nepodrzavanje (ali ne kontraprosvjedima i mozda cak sukobima).[/quote]

ti koji tako šaraju po novim fasadam uglavnom to i rade iz nekog protesta...nije da ih branim, ali treba i tu vrstu "kulture" shvatiti... i ja sam protiv toga da se bezveze i uzaludno šraju zidovi razno raznim glupim natpisima tipa: 'X ja te volim', 'Mi Z mrzimo Y' [size=7](ali da je to bar nekako stilski napisano, a ne kao što pišu djeca u prvom osnovne)[/size] i slične stvari... ali volim vidjeti lijepe grafite, jer to je način izražavanja, aljudi nemaju gdje raditi takve stvari... ja mislim da je ovaj primjer koji si naveo tema za sebe i nebi se trebala mješati sa ovom...

evo ti [url=http://www.bulgarian-football.com/gif7/grafiti.jpg]ovdje[/url] primjeri loših i glipih grafita, a [url=http://www.duke.edu/~djs13/coffeehouse/07%20Wall%20Grafiti%20(Dragons).jpg]ovdje [/url]dobrih
tp (napisa):
I za kraj: ljudi imaju razlicite ideje o tome sto bi trebalo podrzavati. Ja bih se odmah pridruzio peticiji ili prosvjedu protiv grafita koji se nalaze svuda po gradu (a osobito na novouredjenim fasadama) i za puno ostrije i dosljednije kaznjavanje kriminalaca koji to cine. S druge strane, za neke od prosvjeda koji su se dogadjali bih rado iskazao svoje nepodrzavanje (ali ne kontraprosvjedima i mozda cak sukobima).


ti koji tako šaraju po novim fasadam uglavnom to i rade iz nekog protesta...nije da ih branim, ali treba i tu vrstu "kulture" shvatiti... i ja sam protiv toga da se bezveze i uzaludno šraju zidovi razno raznim glupim natpisima tipa: 'X ja te volim', 'Mi Z mrzimo Y' (ali da je to bar nekako stilski napisano, a ne kao što pišu djeca u prvom osnovne) i slične stvari... ali volim vidjeti lijepe grafite, jer to je način izražavanja, aljudi nemaju gdje raditi takve stvari... ja mislim da je ovaj primjer koji si naveo tema za sebe i nebi se trebala mješati sa ovom...

evo ti ovdje primjeri loših i glipih grafita, a ovdje dobrih



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2  Sljedeće
Stranica 1 / 2.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan