Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Judino evanđelje

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Ivančica
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 16. 04. 2003. (15:05:55)
Postovi: (255)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
-18 = 43 - 61
Lokacija: ja sam ti ko zvrk - stalno sam drugdje

PostPostano: 13:56 uto, 11. 4. 2006    Naslov: Judino evanđelje Citirajte i odgovorite

Čudi me da nitko još nije započeo temu. Kaj mislite o tom evanđelju?

Iskreno, ja ne mislim da je sve što piše u Bibliji točno tako. Svjesna sam toga da je ljudski faktor kroz stoljeća mijenjao retke, riječi i činjenice. Zato to treba shvatiti po smislu, a ne po riječi. I bitno je poznavati povijest i jezično bogatstvo naroda preko kojih je Biblija došla i u naše doba. Tek tada se donekle može iskonstruirati prava poruka evanđelja. Zato taj posao prepuštam stručnjacima.
I ne odbacujem mogućnost da postoje još neki istiniti spisi koje do sada nismo vidjeli.

A što se tiče ovoga: Mogao je Juda biti Isusov najbolji učenik i posebno drag, ali po mom mišljenju, nije mogao shvaćati razlog Isusovog dolaska na Zemlju. Jer da je, ne bi se poslije objesio. Ja mislim da je on mislio u Zemaljskim okvirima (kraljevstvo, spasenje od okupatora), a kad je saznao istinu razočarao se. Kao što se mnogi razočaraju kad shvate da nakon obraćenja sunce ne sja jače, nego isto, samo ga drugačije doživljavaju.

Evo par linkova:
[url=http://www.tertullian.org/rpearse/manuscripts/gospel_of_judas/]ovo[/url]
i
[url=http://www9.nationalgeographic.com/lostgospel/about_coptic_text.html]ovo[/url]
Čudi me da nitko još nije započeo temu. Kaj mislite o tom evanđelju?

Iskreno, ja ne mislim da je sve što piše u Bibliji točno tako. Svjesna sam toga da je ljudski faktor kroz stoljeća mijenjao retke, riječi i činjenice. Zato to treba shvatiti po smislu, a ne po riječi. I bitno je poznavati povijest i jezično bogatstvo naroda preko kojih je Biblija došla i u naše doba. Tek tada se donekle može iskonstruirati prava poruka evanđelja. Zato taj posao prepuštam stručnjacima.
I ne odbacujem mogućnost da postoje još neki istiniti spisi koje do sada nismo vidjeli.

A što se tiče ovoga: Mogao je Juda biti Isusov najbolji učenik i posebno drag, ali po mom mišljenju, nije mogao shvaćati razlog Isusovog dolaska na Zemlju. Jer da je, ne bi se poslije objesio. Ja mislim da je on mislio u Zemaljskim okvirima (kraljevstvo, spasenje od okupatora), a kad je saznao istinu razočarao se. Kao što se mnogi razočaraju kad shvate da nakon obraćenja sunce ne sja jače, nego isto, samo ga drugačije doživljavaju.

Evo par linkova:
ovo
i
ovo



_________________
"Veliki umovi raspravljaju o zamislima.
Prosječni umovi raspravljaju o događajima.
Mali umovi raspravljaju o ljudima."
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Ante
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 02. 2006. (11:12:00)
Postovi: (155)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
43 = 75 - 32

PostPostano: 16:17 uto, 11. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ah. Jos jedan topic koji ce se razvuc na nekoliko stranica, a da pritom nitko nece promijeniti svoje misljenje [i]whatsoever[/i]. Samo cete potrositi vrijeme.
Ali dobro, prihvacam igru, jer mi gubljenje vremena ide jako dobro. ;)

Mislim da nepotpunost biblijskih spisa samo potvrdjuje koliko ljudska glupost ide duboko. Pa nije biblija pisana fraktalno pa da mozemo "skuzit" sta fali! Na kraju krajeva, to je samo tekst. I jako dosadan tekst, ako mogu dodati. Netko tu prodaje ideale iskristalizirane kroz dugu ljudsku povijest, tako da ljudi koji nemaju svoje vlastite mogu teziti necemu, i tako, nesvjesno, postati osobe "prikladnije" za koegzistenciju sa ostatkom drustva, naustrb individualnosti, originalnosti, i svjezijeg pogleda na svijet.
([img]http://ic1.deviantart.com/fs10/i/2006/092/9/a/brainslug_by_zilla774.gif[/img])

[i]I give them that. And only that.[/i]

[size=9][color=green]np: Woody Guthrie - [Pastures Of Plenty #19] Old Time Religion [2:33][/color][/size]
Ah. Jos jedan topic koji ce se razvuc na nekoliko stranica, a da pritom nitko nece promijeniti svoje misljenje whatsoever. Samo cete potrositi vrijeme.
Ali dobro, prihvacam igru, jer mi gubljenje vremena ide jako dobro. Wink

Mislim da nepotpunost biblijskih spisa samo potvrdjuje koliko ljudska glupost ide duboko. Pa nije biblija pisana fraktalno pa da mozemo "skuzit" sta fali! Na kraju krajeva, to je samo tekst. I jako dosadan tekst, ako mogu dodati. Netko tu prodaje ideale iskristalizirane kroz dugu ljudsku povijest, tako da ljudi koji nemaju svoje vlastite mogu teziti necemu, i tako, nesvjesno, postati osobe "prikladnije" za koegzistenciju sa ostatkom drustva, naustrb individualnosti, originalnosti, i svjezijeg pogleda na svijet.
()

I give them that. And only that.

np: Woody Guthrie - [Pastures Of Plenty #19] Old Time Religion [2:33]



_________________
Eat a lot, sleep a lot, brush 'em like crazy.
Run a lot, do a lot, never be lazy.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gordan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:01:44)
Postovi: (192)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 12
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 17:28 uto, 11. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

:vl: EOD
Veliki Limun, on je kiseo i zut EOD



_________________
http://mafija.gameland.com.hr - budi i ti mafijaš!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 17:43 uto, 11. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Gordan"]:vl: EOD[/quote]

Osobno, dosta mi je teoloskih tema ovdje, no tko voli, nek izvoli. :D Ne treba zagadjivati topic onima koji zele pricati o tom evandjelju. :ccc:
Gordan (napisa):
Veliki Limun, on je kiseo i zut EOD


Osobno, dosta mi je teoloskih tema ovdje, no tko voli, nek izvoli. Very Happy Ne treba zagadjivati topic onima koji zele pricati o tom evandjelju. Ccc.... Sram te bilo...



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
tp
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 05. 12. 2005. (16:46:01)
Postovi: (1F2)16
Sarma = la pohva - posuda
78 = 91 - 13

PostPostano: 22:19 uto, 11. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[url=http://www.zenit.org/english/visualizza.phtml?sid=87247]The "Gospel of Judas"[/url]
[url=http://www.catholicnews.com/data/stories/cns/0602028.htm]Jesuit scholar says Gospel of Judas does not merit name 'Gospel'[/url]
[url=http://www.internetpadre.org/modules.php?name=News&file=article&sid=386]All Gospels Are Not Created Equal[/url]

(Blog:)
[url=http://amywelborn.typepad.com/openbook/2006/04/judas_this.html]Judas this...[/url]
[url=http://amywelborn.typepad.com/openbook/2006/04/watched_the_nat.html]National Geographic Gospel of Judas show[/url]
[url=http://amywelborn.typepad.com/openbook/2006/04/topic_du_jour.html]Topic du jour[/url]
The "Gospel of Judas"
Jesuit scholar says Gospel of Judas does not merit name 'Gospel'
All Gospels Are Not Created Equal

(Blog:)
Judas this...
National Geographic Gospel of Judas show
Topic du jour


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
sorrow
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2005. (23:01:29)
Postovi: (24D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 75 - 69
Lokacija: ...na otoku srece...

PostPostano: 0:32 sri, 12. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Pericius"] Na kraju krajeva, to je samo tekst. I jako dosadan tekst, ako mogu dodati. [/quote]

da,slazen se, to jest samo tekst, ali ne slazen se da je dosadan...
cita san puno knjiga i Biblija nije tako dosadna, ustvari je zanimljiva...
jesi ju procita? ali bas procita kao neku pustolovinu...
ona je odlican roman, opisan kroz generacije i generacije...
zamisli samo, imas, u knjizi puno toga, od onih prvih dana do onega kasnije, radnja u knjizi se rasteze kroz tisuce godina, a nije napisana povijesno nego kroz pricu koja ima neku pouku i koja doseze vrhunac kada se Isus pojavi...
a onda, 2000 godina kasnije se snimi film Jesus Christ Superstar... ee, ljudi moji, to je film i po meni jako realan i u duhu knjige... prepredobar film... a tek muzika u filmu... raj za usi i um... pogotovo ljudi koji vole dobru i kvalitetnu muziku, preporucan taj film...

a ta evandjelja... sve je moguce, da je napisano i tada i tada...
nekako me se stari zavjet dojmia puno vise od novog,kako je napisan i sve te pouke iz tog djela knjige... novi je nekako ne toliko dobar... ka da su izgubili inspiraciju...
ps. pjesme( psalmi ) su neke jako jako kvalitetne stvari...

pps. ispricavan se na cudnon postu :wink: :D 8)



[color=blue][b]Moderator:[/b] Ovdje se povukla rasprava o Jesus Christ Superstaru koja je uznapredovala do [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?t=6603]vlastitog topica[/url].[/color]
Pericius (napisa):
Na kraju krajeva, to je samo tekst. I jako dosadan tekst, ako mogu dodati.


da,slazen se, to jest samo tekst, ali ne slazen se da je dosadan...
cita san puno knjiga i Biblija nije tako dosadna, ustvari je zanimljiva...
jesi ju procita? ali bas procita kao neku pustolovinu...
ona je odlican roman, opisan kroz generacije i generacije...
zamisli samo, imas, u knjizi puno toga, od onih prvih dana do onega kasnije, radnja u knjizi se rasteze kroz tisuce godina, a nije napisana povijesno nego kroz pricu koja ima neku pouku i koja doseze vrhunac kada se Isus pojavi...
a onda, 2000 godina kasnije se snimi film Jesus Christ Superstar... ee, ljudi moji, to je film i po meni jako realan i u duhu knjige... prepredobar film... a tek muzika u filmu... raj za usi i um... pogotovo ljudi koji vole dobru i kvalitetnu muziku, preporucan taj film...

a ta evandjelja... sve je moguce, da je napisano i tada i tada...
nekako me se stari zavjet dojmia puno vise od novog,kako je napisan i sve te pouke iz tog djela knjige... novi je nekako ne toliko dobar... ka da su izgubili inspiraciju...
ps. pjesme( psalmi ) su neke jako jako kvalitetne stvari...

pps. ispricavan se na cudnon postu Wink Very Happy Cool



Moderator: Ovdje se povukla rasprava o Jesus Christ Superstaru koja je uznapredovala do vlastitog topica.



_________________


Hangman is comin' down from the gallows and I don't have very long
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - opušteno -> Bućkuriš Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan