Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

ŽALBE NA OBRANU ZADAĆE
WWW:
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Nesi
Inventar Foruma
(Moderator)
Inventar Foruma<br>(Moderator)


Pridružen/a: 14. 10. 2002. (14:27:35)
Postovi: (E68)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma: -

PostPostano: 12:46 čet, 20. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

e za taj pomak se obratite bivsoj prodekanici Aleksandri Cizmesiji koja je u srijedu ujutro (ja saznala tek oko podneva, jer nisam bila na faxu) obavijestila trenutnog demosa da uzima pr4 8:30 - 16:30 za srijedu, cetvrtak i petak.... dakle, to se zove 'visa sila'

da, nasa je greska sto nismo rezervirali praktikume - ali sad po prvi put je uopce nesto takvo i kod nas (c) i kod njih (metodika)... jer i jedni i drugi smo to trebali obaviti par dana ranije, a ne na dan.... :oops:

tebi smeta sto si dobio obavijest.... sta bi bilo da si samo poljubio zatvorena vrata?
nakon ovakvih komnetara moram priznati da mi postaje zao sto sam gnjavila ljude koji su tad bili na faxu da napisu, naprintaju i poljepe obavijest sto prije (iako im se zurilo), kako bi ju svi mogli vidjeti ipak prije predaje zadaca.... i da ne poljube zatvorena vrata...

da, mogla sam otici u pr5 i s time bih zatvorila jos jedan praktikum i ne bi bilo slobodnih win praktikuma, a ne rade mi niti sve masine, pa bi se jos dulje cekalo....

studenti se bune da ih se ne obavjestava... a onda kad dobiju - pazi ovo - mejl obavijest - o promjeni - vise od 24sata ranije - opet se bune... i prijete zalbama.... :roll:
cisto da covjek odustane od bilo kakvih usluga i truda, jer ionako cete se buniti.... :roll:
sto se zalbi tice, receno mi je da ce biti sastanak.... pa cemo valjda onda imati mogucnost i studenti i demosi reci svoju verziju....

a kolega koji misli da ce rijesiti 5 zadataka ili koliko vec na papiru u 2 sata koliko ima na kolokviju, a zadacu od 2 zadatka je rjesavao tjedan i pol na racunalu.... sa mogucnoscu pomoci interneta, prijatelja, demosa, asistenata i profesora.... ne znam.... javite nam rezultate kolokvija, jer meni to jednostavno zvuci nevjerovatno... mislim, ako uspijete, to bi moglo utjecati na to da svi skupa malo porazgovaramo o tome jel dobar nacin odabran... naravno, pogledat cemo i rezultate ostalih studenata...

i jos nesto, C nema usmenog ispita, nekad je usmeni ispit bio 3-4 sata na racunalu, originalni zadatak kojeg upravo vidite + neki mini zadatak u 20tak minuta eliminacijskog tipa... bez upotrebe interneta i pomoci kolega.... zadace na racunalima imaju ideju djelomicno preuzeti ulogu usmenog ispita u tom dijelu da nesto efektivno i napravite na racunalu...
e za taj pomak se obratite bivsoj prodekanici Aleksandri Cizmesiji koja je u srijedu ujutro (ja saznala tek oko podneva, jer nisam bila na faxu) obavijestila trenutnog demosa da uzima pr4 8:30 - 16:30 za srijedu, cetvrtak i petak.... dakle, to se zove 'visa sila'

da, nasa je greska sto nismo rezervirali praktikume - ali sad po prvi put je uopce nesto takvo i kod nas (c) i kod njih (metodika)... jer i jedni i drugi smo to trebali obaviti par dana ranije, a ne na dan.... Embarassed

tebi smeta sto si dobio obavijest.... sta bi bilo da si samo poljubio zatvorena vrata?
nakon ovakvih komnetara moram priznati da mi postaje zao sto sam gnjavila ljude koji su tad bili na faxu da napisu, naprintaju i poljepe obavijest sto prije (iako im se zurilo), kako bi ju svi mogli vidjeti ipak prije predaje zadaca.... i da ne poljube zatvorena vrata...

da, mogla sam otici u pr5 i s time bih zatvorila jos jedan praktikum i ne bi bilo slobodnih win praktikuma, a ne rade mi niti sve masine, pa bi se jos dulje cekalo....

studenti se bune da ih se ne obavjestava... a onda kad dobiju - pazi ovo - mejl obavijest - o promjeni - vise od 24sata ranije - opet se bune... i prijete zalbama.... Rolling Eyes
cisto da covjek odustane od bilo kakvih usluga i truda, jer ionako cete se buniti.... Rolling Eyes
sto se zalbi tice, receno mi je da ce biti sastanak.... pa cemo valjda onda imati mogucnost i studenti i demosi reci svoju verziju....

a kolega koji misli da ce rijesiti 5 zadataka ili koliko vec na papiru u 2 sata koliko ima na kolokviju, a zadacu od 2 zadatka je rjesavao tjedan i pol na racunalu.... sa mogucnoscu pomoci interneta, prijatelja, demosa, asistenata i profesora.... ne znam.... javite nam rezultate kolokvija, jer meni to jednostavno zvuci nevjerovatno... mislim, ako uspijete, to bi moglo utjecati na to da svi skupa malo porazgovaramo o tome jel dobar nacin odabran... naravno, pogledat cemo i rezultate ostalih studenata...

i jos nesto, C nema usmenog ispita, nekad je usmeni ispit bio 3-4 sata na racunalu, originalni zadatak kojeg upravo vidite + neki mini zadatak u 20tak minuta eliminacijskog tipa... bez upotrebe interneta i pomoci kolega.... zadace na racunalima imaju ideju djelomicno preuzeti ulogu usmenog ispita u tom dijelu da nesto efektivno i napravite na racunalu...



_________________
It's not who you love. It's how.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Gordan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:01:44)
Postovi: (192)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 12
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 13:23 čet, 20. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="student911"]Ako prođem kolokvij a padnem zadaću kaj to znači da je neznam C dovoljno?[/quote]
ukratko, da! takvi su kriteriji, tko ih zadovolji prolazi tko ne .....
student911 (napisa):
Ako prođem kolokvij a padnem zadaću kaj to znači da je neznam C dovoljno?

ukratko, da! takvi su kriteriji, tko ih zadovolji prolazi tko ne .....



_________________
http://mafija.gameland.com.hr - budi i ti mafijaš!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
MKova
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 10. 2005. (18:24:38)
Postovi: (187)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 45 - 45

PostPostano: 13:57 čet, 20. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Nesi"]e za taj pomak se obratite bivsoj prodekanici Aleksandri Cizmesiji koja je u srijedu ujutro (ja saznala tek oko podneva, jer nisam bila na faxu) obavijestila trenutnog demosa da uzima pr4 8:30 - 16:30 za srijedu, cetvrtak i petak.... dakle, to se zove 'visa sila'

da, nasa je greska sto nismo rezervirali praktikume - ali sad po prvi put je uopce nesto takvo i kod nas (c) i kod njih (metodika)... jer i jedni i drugi smo to trebali obaviti par dana ranije, a ne na dan.... :oops:
[/quote]

pa zar nije taj dežurni demos znao da su predaje zadaća? Ako je znao to je isto kao da ste i rezervirali stvar... mogao je reći prof. Cizmesiji da je zauzeto... ne znam na koga da se žalim na kraju... nije mi uopće teško palo to, ali ipak mi se čini baš toliko nekorektno da bi barem trebao probati se žaliti, da ne ostane kao da se nije ništa dogodilo

[quote="Nesi"]
tebi smeta sto si dobio obavijest.... sta bi bilo da si samo poljubio zatvorena vrata?
nakon ovakvih komnetara moram priznati da mi postaje zao sto sam gnjavila ljude koji su tad bili na faxu da napisu, naprintaju i poljepe obavijest sto prije (iako im se zurilo), kako bi ju svi mogli vidjeti ipak prije predaje zadaca.... i da ne poljube zatvorena vrata...
[/quote]

... ti tu sebi pripisuješ dodatni posao onog minimalnog što je trebalo napraviti u takvom slučaju, obavijestiti studente... i ljutiš se na mene jer se žalim na cijelu stvar :roll: ... većina se požalila sigurno, samo oni nisu to napisali na forumu.

[quote="Nesi"]
studenti se bune da ih se ne obavjestava... a onda kad dobiju - pazi ovo - mejl obavijest - o promjeni - vise od 24sata ranije - opet se bune... i prijete zalbama.... :roll:
[/quote]

Možda je mejl poslan više 24h ranije, ali definitivno to ne znači da su ga ljudi dobili instant. Ja sam pročitao mejl u kasne sate navečer. Prijete žalbama? Kaj ti te žalbe stvarno život znače? Ako skupljaš flawless record odustani odmah...

[quote="Nesi"]
cisto da covjek odustane od bilo kakvih usluga i truda, jer ionako cete se buniti.... :roll:
sto se zalbi tice, receno mi je da ce biti sastanak.... pa cemo valjda onda imati mogucnost i studenti i demosi reci svoju verziju....
[/quote]

A ti očekuješ da ovo padne u zaborav? Žalim se da se to ne bi više događalo, na da tebe provociram. Ti si samo dio u lancu koji je ovdje popustio.
Inače, meni uglavom više odgovara nešto što mogu isplanirati malo ranije, tako da su predavanja zadaće u četvrtak mogla biti prebačena npr. za slijedeći utorak.
Nesi (napisa):
e za taj pomak se obratite bivsoj prodekanici Aleksandri Cizmesiji koja je u srijedu ujutro (ja saznala tek oko podneva, jer nisam bila na faxu) obavijestila trenutnog demosa da uzima pr4 8:30 - 16:30 za srijedu, cetvrtak i petak.... dakle, to se zove 'visa sila'

da, nasa je greska sto nismo rezervirali praktikume - ali sad po prvi put je uopce nesto takvo i kod nas (c) i kod njih (metodika)... jer i jedni i drugi smo to trebali obaviti par dana ranije, a ne na dan.... Embarassed


pa zar nije taj dežurni demos znao da su predaje zadaća? Ako je znao to je isto kao da ste i rezervirali stvar... mogao je reći prof. Cizmesiji da je zauzeto... ne znam na koga da se žalim na kraju... nije mi uopće teško palo to, ali ipak mi se čini baš toliko nekorektno da bi barem trebao probati se žaliti, da ne ostane kao da se nije ništa dogodilo

Nesi (napisa):

tebi smeta sto si dobio obavijest.... sta bi bilo da si samo poljubio zatvorena vrata?
nakon ovakvih komnetara moram priznati da mi postaje zao sto sam gnjavila ljude koji su tad bili na faxu da napisu, naprintaju i poljepe obavijest sto prije (iako im se zurilo), kako bi ju svi mogli vidjeti ipak prije predaje zadaca.... i da ne poljube zatvorena vrata...


... ti tu sebi pripisuješ dodatni posao onog minimalnog što je trebalo napraviti u takvom slučaju, obavijestiti studente... i ljutiš se na mene jer se žalim na cijelu stvar Rolling Eyes ... većina se požalila sigurno, samo oni nisu to napisali na forumu.

Nesi (napisa):

studenti se bune da ih se ne obavjestava... a onda kad dobiju - pazi ovo - mejl obavijest - o promjeni - vise od 24sata ranije - opet se bune... i prijete zalbama.... Rolling Eyes


Možda je mejl poslan više 24h ranije, ali definitivno to ne znači da su ga ljudi dobili instant. Ja sam pročitao mejl u kasne sate navečer. Prijete žalbama? Kaj ti te žalbe stvarno život znače? Ako skupljaš flawless record odustani odmah...

Nesi (napisa):

cisto da covjek odustane od bilo kakvih usluga i truda, jer ionako cete se buniti.... Rolling Eyes
sto se zalbi tice, receno mi je da ce biti sastanak.... pa cemo valjda onda imati mogucnost i studenti i demosi reci svoju verziju....


A ti očekuješ da ovo padne u zaborav? Žalim se da se to ne bi više događalo, na da tebe provociram. Ti si samo dio u lancu koji je ovdje popustio.
Inače, meni uglavom više odgovara nešto što mogu isplanirati malo ranije, tako da su predavanja zadaće u četvrtak mogla biti prebačena npr. za slijedeći utorak.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail MSNM
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 14:22 čet, 20. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="MKova"]pa zar nije taj dežurni demos znao da su predaje zadaća? Ako je znao to je isto kao da ste i rezervirali stvar... mogao je reći prof. Cizmesiji da je zauzeto...[/quote]

Nisi shvatio: dosla je [b]obavijest[/b] da je tada praktikum zauzet (ne pitanje "da li je slobodan"); dezurni demos je to saznao malo prije Nesi. :? Izvanredna profesorica ima prednost nad demosom (makes sense, right?) i tu ne mozes nista. :neznam:

[quote="MKova"]A ti očekuješ da ovo padne u zaborav? Žalim se da se to ne bi više događalo, na da tebe provociram. Ti si samo dio u lancu koji je ovdje popustio.[/quote]

IMO, zalba ti je neozbiljna, no slobodno se zali. 8) Samo, dosta vise prepucavanja ovdje. :roll: Topic sluzi da se napise sto se studenti zale, da se oni okupe i sl. a odgovore na zalbe cemo dati kad budemo p(r)ozvani. :verycool:
MKova (napisa):
pa zar nije taj dežurni demos znao da su predaje zadaća? Ako je znao to je isto kao da ste i rezervirali stvar... mogao je reći prof. Cizmesiji da je zauzeto...


Nisi shvatio: dosla je obavijest da je tada praktikum zauzet (ne pitanje "da li je slobodan"); dezurni demos je to saznao malo prije Nesi. Confused Izvanredna profesorica ima prednost nad demosom (makes sense, right?) i tu ne mozes nista. Ja to stvarno ne znam

MKova (napisa):
A ti očekuješ da ovo padne u zaborav? Žalim se da se to ne bi više događalo, na da tebe provociram. Ti si samo dio u lancu koji je ovdje popustio.


IMO, zalba ti je neozbiljna, no slobodno se zali. Cool Samo, dosta vise prepucavanja ovdje. Rolling Eyes Topic sluzi da se napise sto se studenti zale, da se oni okupe i sl. a odgovore na zalbe cemo dati kad budemo p(r)ozvani. Very cool



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
akeber
Gost





PostPostano: 16:05 čet, 20. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="fireball"]meni nije jasno na šta se imate buniti...

ja sam prošao zadaću, ali dok sam ja imao "ispitivanje" za zadaću oni koji nisu prošli nisu ni zaslužili da prođu... pa takvi ljudi nisu ni znali otvorit dev-c++ a u njemu su pisali zadaću, a navodno su je sami inapisali... ja mislim da su demosi to pravilno procjenili i rušili takve ljude jer stvarno nisu znali napraviti jednostavne promjene u programu, a da su sami napisali progrme znali bi to promjenit...

mislim, ako je stvarno neko oštečen onda se treba buniti ali mislim da se demosi nisu uspjeli dat toliko zavart a svako je imao oko 15 min da modificira program [size=7]a neki i više(op.a)[/size] i opet nisu znali... mislim da se takvi nemaju pravo buniti...[/quote]


ne možeš ti govoriti tko je zaslužio proći zadaću a tko nije. neki ljudi nisu u životu nikad programirali. blago onima koji su imali dobre asistente iz uur-a. oni koji nisu, baš i ne znaju puno. i ova zadaća uopće nije bila laka. zadaci su teži nego na kolokviju. a i zadaci koje su davali demosi nisu imali istu težinu. neki su bili smiješno lagani, drugi teški. apsolutno podržavam one koji se žale. iako sam prošo, za to sam da se prestanu tako "priznavat" zadaće
fireball (napisa):
meni nije jasno na šta se imate buniti...

ja sam prošao zadaću, ali dok sam ja imao "ispitivanje" za zadaću oni koji nisu prošli nisu ni zaslužili da prođu... pa takvi ljudi nisu ni znali otvorit dev-c++ a u njemu su pisali zadaću, a navodno su je sami inapisali... ja mislim da su demosi to pravilno procjenili i rušili takve ljude jer stvarno nisu znali napraviti jednostavne promjene u programu, a da su sami napisali progrme znali bi to promjenit...

mislim, ako je stvarno neko oštečen onda se treba buniti ali mislim da se demosi nisu uspjeli dat toliko zavart a svako je imao oko 15 min da modificira program a neki i više(op.a) i opet nisu znali... mislim da se takvi nemaju pravo buniti...



ne možeš ti govoriti tko je zaslužio proći zadaću a tko nije. neki ljudi nisu u životu nikad programirali. blago onima koji su imali dobre asistente iz uur-a. oni koji nisu, baš i ne znaju puno. i ova zadaća uopće nije bila laka. zadaci su teži nego na kolokviju. a i zadaci koje su davali demosi nisu imali istu težinu. neki su bili smiješno lagani, drugi teški. apsolutno podržavam one koji se žale. iako sam prošo, za to sam da se prestanu tako "priznavat" zadaće


[Vrh]
Gordan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:01:44)
Postovi: (192)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 12
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 16:42 čet, 20. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="akeber"]ne možeš ti govoriti tko je zaslužio proći zadaću a tko nije. neki ljudi nisu u životu nikad programirali. blago onima koji su imali dobre asistente iz uur-a. oni koji nisu, baš i ne znaju puno.[/quote]

zanimljivo, nisam čuo da se nitko žalio na asistente iz UURa, a sad su odjednom [i]ne[/i]-dobri

[quote="akeber"]i ova zadaća uopće nije bila laka. zadaci su teži nego na kolokviju.[/quote]

ovo je moj zadnji pokušaj da prekinem taj maloumni trač. vjerojatno neću mnogo postić but here goes nothing:
[quote="prvi kolokvij 03/04"]Napisite program koji ucitava prirodni broj n <= 100 i zatim u polje ucita niz od n prirodnih brojeva.
Program treba ispisati indeks onog clana niza koji je najblizi aritmetickoj sredini clanova niza.[/quote]
dakle, učitaj n brojeva pa napravi nešto prilično jednostavno s njima. zar je prvi zadatak iz DZa teži od ovog? imajmo na umu da je to bila [b]domaća zadaća[/b] i nitko nije branio da tražite pomoć prijatelja, demosa, asistenata ili koga već. koliko je ljudi tražilo pomoć? jako, jako malo

[quote="akeber"]a i zadaci koje su davali demosi nisu imali istu težinu. neki su bili smiješno lagani, drugi teški.[/quote]
bilo je samo smiješno laganih zadataka i trivijalno laganih zadataka. ukratko, ne zna se koji zadatci su bili lakši. kad sutra prođu zadnje zadaće što se mene tiče možemo objavit sve zadatke koje smo pitali pa da se vide ti [i]teški[/i].
akeber (napisa):
ne možeš ti govoriti tko je zaslužio proći zadaću a tko nije. neki ljudi nisu u životu nikad programirali. blago onima koji su imali dobre asistente iz uur-a. oni koji nisu, baš i ne znaju puno.


zanimljivo, nisam čuo da se nitko žalio na asistente iz UURa, a sad su odjednom ne-dobri

akeber (napisa):
i ova zadaća uopće nije bila laka. zadaci su teži nego na kolokviju.


ovo je moj zadnji pokušaj da prekinem taj maloumni trač. vjerojatno neću mnogo postić but here goes nothing:
prvi kolokvij 03/04 (napisa):
Napisite program koji ucitava prirodni broj n ⇐ 100 i zatim u polje ucita niz od n prirodnih brojeva.
Program treba ispisati indeks onog clana niza koji je najblizi aritmetickoj sredini clanova niza.

dakle, učitaj n brojeva pa napravi nešto prilično jednostavno s njima. zar je prvi zadatak iz DZa teži od ovog? imajmo na umu da je to bila domaća zadaća i nitko nije branio da tražite pomoć prijatelja, demosa, asistenata ili koga već. koliko je ljudi tražilo pomoć? jako, jako malo

akeber (napisa):
a i zadaci koje su davali demosi nisu imali istu težinu. neki su bili smiješno lagani, drugi teški.

bilo je samo smiješno laganih zadataka i trivijalno laganih zadataka. ukratko, ne zna se koji zadatci su bili lakši. kad sutra prođu zadnje zadaće što se mene tiče možemo objavit sve zadatke koje smo pitali pa da se vide ti teški.



_________________
http://mafija.gameland.com.hr - budi i ti mafijaš!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
student911
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 04. 2006. (18:55:48)
Postovi: (5)16
Sarma = la pohva - posuda
= 4 - 1

PostPostano: 17:24 čet, 20. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Gle, ljudi lijepo je šta raspravljate o svemu tome, ali mislim da sam ja samo tražio, ako je nekome stalo do njegovog studiranja i programiranja (ako mu nešto ne valja) da proba to promijeniti i da mi se javi na pp, ako žele išta mjenjati, idemo probati pa šta bude bude, nemožete znati dok ne probate, zato Vas pozivam na potpise jer moram Prof. Šipuš to dati ako misli nešto promijeniti

Pozdrav :o
Gle, ljudi lijepo je šta raspravljate o svemu tome, ali mislim da sam ja samo tražio, ako je nekome stalo do njegovog studiranja i programiranja (ako mu nešto ne valja) da proba to promijeniti i da mi se javi na pp, ako žele išta mjenjati, idemo probati pa šta bude bude, nemožete znati dok ne probate, zato Vas pozivam na potpise jer moram Prof. Šipuš to dati ako misli nešto promijeniti

Pozdrav Surprised


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 18:54 čet, 20. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="student911"]Gle, ljudi lijepo je šta raspravljate o svemu tome, ali mislim da sam ja samo tražio, ako je nekome stalo do njegovog studiranja i programiranja (ako mu nešto ne valja) da proba to promijeniti i da mi se javi na pp, ako žele išta mjenjati, idemo probati pa šta bude bude, nemožete znati dok ne probate, zato Vas pozivam na potpise jer moram Prof. Šipuš to dati ako misli nešto promijeniti
[/quote]
Ja bih pozvao one kojima je stalo do njihovog studiranja i programiranja, a nisu uspjesno predali zadace da se zamisle nad svojim dosadasnjim radom, da dodju na demonstrature i konzultacije i pitaju sto im nije jasno, te konacno (ne i najmanje vazno) da promijene kvalitet rada. (naglasavam [i]kvalitet[/i], a ne kvantitet, jer ne sumnjam da oni kojima je stalo do studija rade kolicinski dovoljno, samo to mozda nije pravi nacin)
student911 (napisa):
Gle, ljudi lijepo je šta raspravljate o svemu tome, ali mislim da sam ja samo tražio, ako je nekome stalo do njegovog studiranja i programiranja (ako mu nešto ne valja) da proba to promijeniti i da mi se javi na pp, ako žele išta mjenjati, idemo probati pa šta bude bude, nemožete znati dok ne probate, zato Vas pozivam na potpise jer moram Prof. Šipuš to dati ako misli nešto promijeniti

Ja bih pozvao one kojima je stalo do njihovog studiranja i programiranja, a nisu uspjesno predali zadace da se zamisle nad svojim dosadasnjim radom, da dodju na demonstrature i konzultacije i pitaju sto im nije jasno, te konacno (ne i najmanje vazno) da promijene kvalitet rada. (naglasavam kvalitet, a ne kvantitet, jer ne sumnjam da oni kojima je stalo do studija rade kolicinski dovoljno, samo to mozda nije pravi nacin)



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
sorrow
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2005. (23:01:29)
Postovi: (24D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 75 - 69
Lokacija: ...na otoku srece...

PostPostano: 21:44 čet, 20. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="akeber"] neki ljudi nisu u životu nikad programirali. blago onima koji su imali dobre asistente iz uur-a. oni koji nisu, baš i ne znaju puno. i ova zadaća uopće nije bila laka.[/quote]

neki ljudi koje ja jako dobro poznajen su derivacije samo spomenuli...
a neki integrale nisu ni vidili, dok su neki radili sve to...
a na faksu se sve radi puno brze nego u srednjoj skoli tako da ti taj argument ne stoji,jer, nece se neko zalit na domaci iz analize zato sta nikad nije derivira u zivotu, mora on to znat, isto kao i ovo...
a i btw. programira san u srednjoj skoli i mogu ti mirne duse rec da je ovo sta smo imali za domaci cisto stvar logike a da su zadaci na programerskoj razini jako jako jednostavni...
ps. programiranje, ako za nista drugo ti dobro dodje za razvit logicno razmisljanje, tako da, potrudite se ljudi, malo vise...
znan ljude koji su pljuvali po uur-u jer in je bia maksimalno glup a koji su sada odusevljenji...

ipak, zalbe su normalne, ljudi nisu zadovoljili,malo su kivni zbog toga, nadju svoje prijatelje i kolege sa faksa koji isto tako nisu, razvije se neka teorija i krene se u zalbe, zasto ne, pokusajte,ali cisto sumnjan u uspjeh...

pps. asistenti su bili odlicni na predaji zadace...
demosi su bili nekako neutralni... (bar po mom iskusvu)

pps. programiranje u windowsima mi je draze jer je preglednije pisat program nego u linuxu, nekako, kliknes mison tamo di si falia, ili zaokruzit mison ono sta mislis izbrisat, te neke sitne stvari, cisto radi udobnosti... :wink:
akeber (napisa):
neki ljudi nisu u životu nikad programirali. blago onima koji su imali dobre asistente iz uur-a. oni koji nisu, baš i ne znaju puno. i ova zadaća uopće nije bila laka.


neki ljudi koje ja jako dobro poznajen su derivacije samo spomenuli...
a neki integrale nisu ni vidili, dok su neki radili sve to...
a na faksu se sve radi puno brze nego u srednjoj skoli tako da ti taj argument ne stoji,jer, nece se neko zalit na domaci iz analize zato sta nikad nije derivira u zivotu, mora on to znat, isto kao i ovo...
a i btw. programira san u srednjoj skoli i mogu ti mirne duse rec da je ovo sta smo imali za domaci cisto stvar logike a da su zadaci na programerskoj razini jako jako jednostavni...
ps. programiranje, ako za nista drugo ti dobro dodje za razvit logicno razmisljanje, tako da, potrudite se ljudi, malo vise...
znan ljude koji su pljuvali po uur-u jer in je bia maksimalno glup a koji su sada odusevljenji...

ipak, zalbe su normalne, ljudi nisu zadovoljili,malo su kivni zbog toga, nadju svoje prijatelje i kolege sa faksa koji isto tako nisu, razvije se neka teorija i krene se u zalbe, zasto ne, pokusajte,ali cisto sumnjan u uspjeh...

pps. asistenti su bili odlicni na predaji zadace...
demosi su bili nekako neutralni... (bar po mom iskusvu)

pps. programiranje u windowsima mi je draze jer je preglednije pisat program nego u linuxu, nekako, kliknes mison tamo di si falia, ili zaokruzit mison ono sta mislis izbrisat, te neke sitne stvari, cisto radi udobnosti... Wink



_________________


Hangman is comin' down from the gallows and I don't have very long
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 21:50 čet, 20. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

moram se složiti sa sorrow... karma ++
i ja znam ljude koji su pljuvali po uur-u a za programiranje postižu nirvanu...
a i programiranje je uglavnom logička primjena stečenog znanja
moram se složiti sa sorrow... karma ++
i ja znam ljude koji su pljuvali po uur-u a za programiranje postižu nirvanu...
a i programiranje je uglavnom logička primjena stečenog znanja



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
sorrow
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 08. 11. 2005. (23:01:29)
Postovi: (24D)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 75 - 69
Lokacija: ...na otoku srece...

PostPostano: 21:52 čet, 20. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="fireball"]moram se složiti sa sorrow... karma ++
[/quote]
waaaa, napokon... mislia san da nece stat padat... :lol:
:OT: znan, ali tako me razveselilo... waaaaa.... ma jos jednom waaaaa.... :lol:
fireball (napisa):
moram se složiti sa sorrow... karma ++

waaaa, napokon... mislia san da nece stat padat... Laughing
Off-topic znan, ali tako me razveselilo... waaaaa.... ma jos jednom waaaaa.... Laughing



_________________


Hangman is comin' down from the gallows and I don't have very long
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Ante
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 02. 2006. (11:12:00)
Postovi: (155)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
43 = 75 - 32

PostPostano: 22:12 čet, 20. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Hmmm.
Pala mi je na pamet jedna primjedba. Daleko od toga da cu se ic zalit prodekanici, valjda ce se rijesit i ovako.
Naime, pri zadavanju modifikacija zadataka (kod provjere), ucinilo mi se da nadlezni (tko god da je vec bio) nisu uopce obracali pozornost na samu implementaciju zadatka kod pojedine osobe. Recimo, da je meni doslo ono da promijenim da umjesto heksadekadskog zapisa koristim onaj sa bazom 4, ja bi zadatak (skoro) cijeli morao reimplementirati (jer pri rjesavanju doma uopce nisam obracao pozornost koliko je moj kod modularan, vec sam samo htio da proradi ono sta i treba sta brze). A to, za onih "formalnih" 5 min za pitanje, jednostavno ne bi bilo moguce.
Eto, samo to. I malo kasnjenje zamjeram, al' ok. Tu imam razumijevanja. :)


[size=9][color=green]np: Creedence Clearwater Revival - [Cosmo's Factory #02] [b]Before You Accuse Me[/b] [3:26][/color][/size]
Hmmm.
Pala mi je na pamet jedna primjedba. Daleko od toga da cu se ic zalit prodekanici, valjda ce se rijesit i ovako.
Naime, pri zadavanju modifikacija zadataka (kod provjere), ucinilo mi se da nadlezni (tko god da je vec bio) nisu uopce obracali pozornost na samu implementaciju zadatka kod pojedine osobe. Recimo, da je meni doslo ono da promijenim da umjesto heksadekadskog zapisa koristim onaj sa bazom 4, ja bi zadatak (skoro) cijeli morao reimplementirati (jer pri rjesavanju doma uopce nisam obracao pozornost koliko je moj kod modularan, vec sam samo htio da proradi ono sta i treba sta brze). A to, za onih "formalnih" 5 min za pitanje, jednostavno ne bi bilo moguce.
Eto, samo to. I malo kasnjenje zamjeram, al' ok. Tu imam razumijevanja. Smile


np: Creedence Clearwater Revival - [Cosmo's Factory #02] Before You Accuse Me [3:26]



_________________
Eat a lot, sleep a lot, brush 'em like crazy.
Run a lot, do a lot, never be lazy.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
SickJedi
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 01. 10. 2004. (16:41:56)
Postovi: (3BC)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
12 = 42 - 30
Lokacija: Esperantija

PostPostano: 23:21 čet, 20. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="sorrow"]pps. programiranje u windowsima mi je draze jer je preglednije pisat program nego u linuxu, nekako, kliknes mison tamo di si falia, ili zaokruzit mison ono sta mislis izbrisat, te neke sitne stvari, cisto radi udobnosti... :wink:[/quote]

VI radi super kad se jednom naviknes na njega. Nazalost ja sam se odvikanuo i danas se nisam mogao sjetiti svih naredbi. :oops:
sorrow (napisa):
pps. programiranje u windowsima mi je draze jer je preglednije pisat program nego u linuxu, nekako, kliknes mison tamo di si falia, ili zaokruzit mison ono sta mislis izbrisat, te neke sitne stvari, cisto radi udobnosti... Wink


VI radi super kad se jednom naviknes na njega. Nazalost ja sam se odvikanuo i danas se nisam mogao sjetiti svih naredbi. Embarassed



_________________
Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy) I bow before youVeliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy)
Depression is merely anger without enthusiasm.
There's no place like 127.0.0.1
Ken Lee je zakon!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 23:28 čet, 20. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="SickJedi"][quote="sorrow"]pps. programiranje u windowsima mi je draze jer je preglednije pisat program nego u linuxu, nekako, kliknes mison tamo di si falia, ili zaokruzit mison ono sta mislis izbrisat, te neke sitne stvari, cisto radi udobnosti... :wink:[/quote]
VI radi super kad se jednom naviknes na njega. Nazalost ja sam se odvikanuo i danas se nisam mogao sjetiti svih naredbi. :oops:[/quote]
Ma, kakav vi? Zasto ne koristiti neki editor s bojanjem sintakse?
SickJedi (napisa):
sorrow (napisa):
pps. programiranje u windowsima mi je draze jer je preglednije pisat program nego u linuxu, nekako, kliknes mison tamo di si falia, ili zaokruzit mison ono sta mislis izbrisat, te neke sitne stvari, cisto radi udobnosti... Wink

VI radi super kad se jednom naviknes na njega. Nazalost ja sam se odvikanuo i danas se nisam mogao sjetiti svih naredbi. Embarassed

Ma, kakav vi? Zasto ne koristiti neki editor s bojanjem sintakse?



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
zeix
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 18. 02. 2006. (12:39:11)
Postovi: (75)16
Sarma = la pohva - posuda
17 = 23 - 6

PostPostano: 23:38 čet, 20. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

inace, VI podrzava bojanje sintakse, samo treba namistit
inace, VI podrzava bojanje sintakse, samo treba namistit



_________________
"From this proposition it will follow, when arithmetical addition has been defined, that 1+1=2."
Page 360, Principia Mathematica
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ay4u5unwzb
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 07. 2003. (19:46:43)
Postovi: (5E)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 1

PostPostano: 0:28 pet, 21. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="zeix"]inace, VI podrzava bojanje sintakse, samo treba namistit[/quote]
Mhm, tehnicki, "onaj prvi" VI ne podrzava bojanje sintaxe, kao ni njegov danasnji opensource klon, nvi. (G)Vim naravno podrzava, ali stvarno nije posteno usporedjivati tu dvojicu. Na studentu nazalost nema Vima, ali sto se moze :).
zeix (napisa):
inace, VI podrzava bojanje sintakse, samo treba namistit

Mhm, tehnicki, "onaj prvi" VI ne podrzava bojanje sintaxe, kao ni njegov danasnji opensource klon, nvi. (G)Vim naravno podrzava, ali stvarno nije posteno usporedjivati tu dvojicu. Na studentu nazalost nema Vima, ali sto se moze Smile.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 2:50 pet, 21. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Pericius"]Naime, pri zadavanju modifikacija zadataka (kod provjere), ucinilo mi se da nadlezni (tko god da je vec bio) nisu uopce obracali pozornost na samu implementaciju zadatka kod pojedine osobe. Recimo, da je meni doslo ono da promijenim da umjesto heksadekadskog zapisa koristim onaj sa bazom 4, ja bi zadatak (skoro) cijeli morao reimplementirati (jer pri rjesavanju doma uopce nisam obracao pozornost koliko je moj kod modularan, vec sam samo htio da proradi ono sta i treba sta brze). A to, za onih "formalnih" 5 min za pitanje, jednostavno ne bi bilo moguce.[/quote]

Ako si rijesio zadacu, onda tvoj program ispisuje rezultat u dekadskom sustavu. 8) Kakva je to velika promjena dodati na kraj petlju koja ce ga ispisati (znamenku po znamenku) u sustavu s nekom bazom [i]b[/i]? :grebgreb:

@Ostali: Prestanite off-topicariti; za (g)vi(m) si otvorite zasebni topic! :tso:
Pericius (napisa):
Naime, pri zadavanju modifikacija zadataka (kod provjere), ucinilo mi se da nadlezni (tko god da je vec bio) nisu uopce obracali pozornost na samu implementaciju zadatka kod pojedine osobe. Recimo, da je meni doslo ono da promijenim da umjesto heksadekadskog zapisa koristim onaj sa bazom 4, ja bi zadatak (skoro) cijeli morao reimplementirati (jer pri rjesavanju doma uopce nisam obracao pozornost koliko je moj kod modularan, vec sam samo htio da proradi ono sta i treba sta brze). A to, za onih "formalnih" 5 min za pitanje, jednostavno ne bi bilo moguce.


Ako si rijesio zadacu, onda tvoj program ispisuje rezultat u dekadskom sustavu. Cool Kakva je to velika promjena dodati na kraj petlju koja ce ga ispisati (znamenku po znamenku) u sustavu s nekom bazom b? Kotacici rade 100 na sat

@Ostali: Prestanite off-topicariti; za (g)vi(m) si otvorite zasebni topic! Trudim Se Objasniti...



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ante
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 02. 2006. (11:12:00)
Postovi: (155)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
43 = 75 - 32

PostPostano: 2:58 pet, 21. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Ako si rijesio zadacu, onda tvoj program ispisuje rezultat u dekadskom sustavu. 8) Kakva je to velika promjena dodati na kraj petlju koja ce ga ispisati (znamenku po znamenku) u sustavu s nekom bazom [i]b[/i]? :grebgreb:[/quote]
Netko mi je rekao da je promjena koju je trebalo napraviti bila u biti rijesiti zadatak ponovno, ali samo sve gdje pise "heksadekadski" u tekstu zadatka, zamijeniti sa "baza 4". A to bi sigurno promijenilo moj zadatak vec od pretvaranja dekadskog broja u broj (string) u bazi 4 (jer sam koristio [code:1]sprintf(hex, "%X", n);[/code:1] za pretvaranje u hex).

[size=9]
[color=green]np: Pearl Jam - [Riot Act #07] [b]Thumbing My Way[/b] [4:07][/color][/size]
vsego (napisa):
Ako si rijesio zadacu, onda tvoj program ispisuje rezultat u dekadskom sustavu. Cool Kakva je to velika promjena dodati na kraj petlju koja ce ga ispisati (znamenku po znamenku) u sustavu s nekom bazom b? Kotacici rade 100 na sat

Netko mi je rekao da je promjena koju je trebalo napraviti bila u biti rijesiti zadatak ponovno, ali samo sve gdje pise "heksadekadski" u tekstu zadatka, zamijeniti sa "baza 4". A to bi sigurno promijenilo moj zadatak vec od pretvaranja dekadskog broja u broj (string) u bazi 4 (jer sam koristio
Kod:
sprintf(hex, "%X", n);
za pretvaranje u hex).


np: Pearl Jam - [Riot Act #07] Thumbing My Way [4:07]


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 3:04 pet, 21. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Krivo su ti rekli. :P Promjena je bila da se dobiveni rezultat, umjesto u hexa-sustavu, ispise u sustavu s nekom drugom bazom (npr. 4). 8)

Cak i da je postojao takav zadatak (sto je moguce, jer ih nisam ja sastavljao, a ima ih... mozda i stotinjak :shock: pa ih sigurno ne znam sve na pamet), i dalje nije neki problem tvoj [tt]sprintf()[/tt] zamijeniti s petljom koja ima uvjet i dvije naredbice... ;)
Krivo su ti rekli. Razz Promjena je bila da se dobiveni rezultat, umjesto u hexa-sustavu, ispise u sustavu s nekom drugom bazom (npr. 4). Cool

Cak i da je postojao takav zadatak (sto je moguce, jer ih nisam ja sastavljao, a ima ih... mozda i stotinjak Shocked pa ih sigurno ne znam sve na pamet), i dalje nije neki problem tvoj sprintf() zamijeniti s petljom koja ima uvjet i dvije naredbice... Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ante
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 02. 2006. (11:12:00)
Postovi: (155)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
43 = 75 - 32

PostPostano: 3:08 pet, 21. 4. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Cak i da je postojao takav zadatak (sto je moguce, jer ih nisam ja sastavljao, a ima ih... mozda i stotinjak :shock: pa ih sigurno ne znam sve na pamet), i dalje nije neki problem tvoj [tt]sprintf()[/tt] zamijeniti s petljom koja ima uvjet i dvije naredbice... ;)[/quote]
Ma da, ali samo kazem da je moguce da netko rijesi zadatak na takav nacin da nekakva eventualna promjena zahtijeva malo i vise vremena nego sta je originalno predvidjeno.

[size=9][color=green]np: Pearl Jam - [No Code #09] [b]Lukin [/b][1:02][/color][/size]
vsego (napisa):
Cak i da je postojao takav zadatak (sto je moguce, jer ih nisam ja sastavljao, a ima ih... mozda i stotinjak Shocked pa ih sigurno ne znam sve na pamet), i dalje nije neki problem tvoj sprintf() zamijeniti s petljom koja ima uvjet i dvije naredbice... Wink

Ma da, ali samo kazem da je moguce da netko rijesi zadatak na takav nacin da nekakva eventualna promjena zahtijeva malo i vise vremena nego sta je originalno predvidjeno.

np: Pearl Jam - [No Code #09] Lukin [1:02]


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Stranica 2 / 4.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan