Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Prijedlog promjene načina ispitivanja na prvoj godini (studij)
Idite na 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 15:21 sri, 17. 5. 2006    Naslov: Prijedlog promjene načina ispitivanja na prvoj godini Citirajte i odgovorite

Rijec je o famoznim kolokvijima na koje su studenti imali prigovore (u smislu stresa, opterecenja,...). :) Bazirano na Nesinoj ideji iz [url=http://degiorgi.math.hr/forum/viewtopic.php?p=54456#54456]ovog posta[/url] (deveti paragraf), a kroz razgovore s njom, evo slijedeci

[size=19][b]Prijedlog načina ispitivanja[/b][/size]
(za pocetak, za prvu godinu)
[list=1][*][b]Umjesto[/b] sadasnjih kolokvija, zadaca, bliceva,... uvesti jedinstvene "mini-ispite" (zovimo ih kolokoviji)
[*]Kolokviji bi isli kroz semestar, svaki drugi tjedan u fiksnom terminu (npr. ponedjeljkom ujutro, da imate vikend za ponavljanje) i imali bi iz [b]svakog kolegija po jedan zadatak[/b] (dakle, 4 zadatka na inz.smjeru, nesto manje na prof. smjeru jer RP1&2 imaju drugacije zahtjeve)
[*]Vrijeme pisanja bi bilo 3 sata, sto je min. 45 minuta po zadatku (zadaci otprilike sadasnje tezine, dakle za prosjecnog studenta rjesivi u <30min)
[*]Takvih kolokvija u jedan semestar stane 6 (moglo bi i 7, ali nema potrebe). Konacni broj bodova iz tog dijela ispita bi se dobio sumom 5 najboljih rezultata koje je student ostvario (dakle, jedan fijasko/nedolazak se u potpunosti ignorira)
[*]Na samom kolokviju student dobije svaki zadatak na posebnom papiru i rjesava na tom papiru. Eventualne dozvoljene formule bi pisale na tom papiru uz zadatak; eventualno bi dozvolili logaritamske ili slicne tablice (dogovorno medju kolegijima)
[*]Svaki kolegij vodi svoju evidenciju o broju bodova pojedinih studenata
[*]Ovo [b]nije[/b] zamisljeno zamjena za zavrsni ispit; on bio ostao takav kakav je.[/list:o]
Zasto mi se ovaj prijedlog cini dobar?
[list=1][*]Ukida se faktor "stresnih tjedana" kad imate kolokvije s dvo/tro-mjesecnim gradivom prakticki dan za danom
[*]Stede se ta dva tjedna koje onda mozete dobiti u vidu pauze ili vremena za pripremu zavrsnog ispita
[*]Dobijamo pravu kontinuiranu provjeru znanja
[*]Ukidaju se veliki popravni kolokviji koji su do sada kolidirali s nastavom
[*]Sada, ako padnete kolokvij, pritisak na popravnom je ogroman, jer - padom popravka - gubite kolegij (a vjerojatno i godinu)
Ovako, recimo da cak [b]tri puta[/b] imate nula bodova (bolest, rastresenost, los dan, neucenje,...). Jos uvijek mozete skupiti 60%, sto ne da je prolaz, nego je (skoro?) trojka!
Realisticnija situacija bi bila "malo bodova" na nekim kolokvijima. Uzmimo tragicnu situaciju: po 5 bodova na 4 kolokvija. Jedan, kao "najlosiji" otpada, pa ostaje 15 bodova i jos dva kolokvija na kojima treba skupiti 30ak bodova (od mogucih 40) za prolaz! Dakle, puno lakse "krpanje" cak i vecih propusta u polaganju nego do sada.
[*](Puno) manje posla za asistente. ;)[/list:o]

Volio bih cuti komentare studenata (konstruktivne, molim), pogotovo bolonjaca koji su prosli kroz sadasnji sustav kolokvija. :D S vecinom nastavnika na prvoj godini sam vec razgovarao i feedback je pozitivan, ali - razumljivo - svi zelimo znati i sto studenti misle o ovoj ideji. 8)

Takodjer, molim i kolege asistente i nastavnike s kojima (jos) nisam razgovarao da mi kazu svoja promisljanja, ako ne ovdje javno, a onda u mail ili PM. :)

Zahvaljujem svima na ulozenom vremenu barem da ovo procitate,

V.

P.S. Stvar se trivijalno moze poopciti i na situacije s vise kolegija (na visim godinama) u vidu tjednih kolokvija gdje bi neki kolegiji bili u parnim, a neki u neparnim tjednima, ali to sada nije tema. :-s Za pocetak, zelimo se pozabaviti prvom godinom, bez eksperimentiranja na drugoj (sadasnjoj prvoj; na vama smo dovoljno experimentirali ;))

P.P.S. Ako je nesto ostalo nejasno, pitajte. ;)
Rijec je o famoznim kolokvijima na koje su studenti imali prigovore (u smislu stresa, opterecenja,...). Smile Bazirano na Nesinoj ideji iz ovog posta (deveti paragraf), a kroz razgovore s njom, evo slijedeci

Prijedlog načina ispitivanja
(za pocetak, za prvu godinu)
  1. Umjesto sadasnjih kolokvija, zadaca, bliceva,... uvesti jedinstvene "mini-ispite" (zovimo ih kolokoviji)
  2. Kolokviji bi isli kroz semestar, svaki drugi tjedan u fiksnom terminu (npr. ponedjeljkom ujutro, da imate vikend za ponavljanje) i imali bi iz svakog kolegija po jedan zadatak (dakle, 4 zadatka na inz.smjeru, nesto manje na prof. smjeru jer RP1&2 imaju drugacije zahtjeve)
  3. Vrijeme pisanja bi bilo 3 sata, sto je min. 45 minuta po zadatku (zadaci otprilike sadasnje tezine, dakle za prosjecnog studenta rjesivi u <30min)
  4. Takvih kolokvija u jedan semestar stane 6 (moglo bi i 7, ali nema potrebe). Konacni broj bodova iz tog dijela ispita bi se dobio sumom 5 najboljih rezultata koje je student ostvario (dakle, jedan fijasko/nedolazak se u potpunosti ignorira)
  5. Na samom kolokviju student dobije svaki zadatak na posebnom papiru i rjesava na tom papiru. Eventualne dozvoljene formule bi pisale na tom papiru uz zadatak; eventualno bi dozvolili logaritamske ili slicne tablice (dogovorno medju kolegijima)
  6. Svaki kolegij vodi svoju evidenciju o broju bodova pojedinih studenata
  7. Ovo nije zamisljeno zamjena za zavrsni ispit; on bio ostao takav kakav je.

Zasto mi se ovaj prijedlog cini dobar?
  1. Ukida se faktor "stresnih tjedana" kad imate kolokvije s dvo/tro-mjesecnim gradivom prakticki dan za danom
  2. Stede se ta dva tjedna koje onda mozete dobiti u vidu pauze ili vremena za pripremu zavrsnog ispita
  3. Dobijamo pravu kontinuiranu provjeru znanja
  4. Ukidaju se veliki popravni kolokviji koji su do sada kolidirali s nastavom
  5. Sada, ako padnete kolokvij, pritisak na popravnom je ogroman, jer - padom popravka - gubite kolegij (a vjerojatno i godinu)
    Ovako, recimo da cak tri puta imate nula bodova (bolest, rastresenost, los dan, neucenje,...). Jos uvijek mozete skupiti 60%, sto ne da je prolaz, nego je (skoro?) trojka!
    Realisticnija situacija bi bila "malo bodova" na nekim kolokvijima. Uzmimo tragicnu situaciju: po 5 bodova na 4 kolokvija. Jedan, kao "najlosiji" otpada, pa ostaje 15 bodova i jos dva kolokvija na kojima treba skupiti 30ak bodova (od mogucih 40) za prolaz! Dakle, puno lakse "krpanje" cak i vecih propusta u polaganju nego do sada.
  6. (Puno) manje posla za asistente. Wink


Volio bih cuti komentare studenata (konstruktivne, molim), pogotovo bolonjaca koji su prosli kroz sadasnji sustav kolokvija. Very Happy S vecinom nastavnika na prvoj godini sam vec razgovarao i feedback je pozitivan, ali - razumljivo - svi zelimo znati i sto studenti misle o ovoj ideji. Cool

Takodjer, molim i kolege asistente i nastavnike s kojima (jos) nisam razgovarao da mi kazu svoja promisljanja, ako ne ovdje javno, a onda u mail ili PM. Smile

Zahvaljujem svima na ulozenom vremenu barem da ovo procitate,

V.

P.S. Stvar se trivijalno moze poopciti i na situacije s vise kolegija (na visim godinama) u vidu tjednih kolokvija gdje bi neki kolegiji bili u parnim, a neki u neparnim tjednima, ali to sada nije tema. Eh? Za pocetak, zelimo se pozabaviti prvom godinom, bez eksperimentiranja na drugoj (sadasnjoj prvoj; na vama smo dovoljno experimentirali Wink)

P.P.S. Ako je nesto ostalo nejasno, pitajte. Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bla bla
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 02. 2006. (19:07:44)
Postovi: (41)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 4
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 15:41 sri, 17. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

pa, meni se ovo čini fantastično :!: :!:
stvarno mi se sviđa, nema (toliko) stresa...ocjenjivanje je stvarno u redu

i, stvarno, svima bi bilo lakše (asistentima,profesorima,studentima pa i demosima jer ih hrpa ljudi ne bi navalila dan-dva prije kolokvija)

samo,pod točkom 7. završni ispit je usmeni :?:
pa, meni se ovo čini fantastično Exclamation Exclamation
stvarno mi se sviđa, nema (toliko) stresa...ocjenjivanje je stvarno u redu

i, stvarno, svima bi bilo lakše (asistentima,profesorima,studentima pa i demosima jer ih hrpa ljudi ne bi navalila dan-dva prije kolokvija)

samo,pod točkom 7. završni ispit je usmeni Question


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 15:48 sri, 17. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="bla bla"]samo,pod točkom 7. završni ispit je usmeni :?:[/quote]

Generalno da, ali ne bih se mijesao nastavnicima u ispitivanje. 8) Dakle, to je do njih da si odrede, a ovaj prijedlog se bavi onime prije (ispitivanjima kroz semestar). ;)

Hvala na odgovoru. :D
bla bla (napisa):
samo,pod točkom 7. završni ispit je usmeni Question


Generalno da, ali ne bih se mijesao nastavnicima u ispitivanje. Cool Dakle, to je do njih da si odrede, a ovaj prijedlog se bavi onime prije (ispitivanjima kroz semestar). Wink

Hvala na odgovoru. Very Happy



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Liddy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 08. 2004. (10:03:41)
Postovi: (169)16
Sarma = la pohva - posuda
23 = 30 - 7

PostPostano: 16:39 sri, 17. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

ZAAAKKKOON!! Ja sam ZA, mada meni nije ni sada toooliko stresno.
Ma samo naprijed s tom idejom!
ZAAAKKKOON!! Ja sam ZA, mada meni nije ni sada toooliko stresno.
Ma samo naprijed s tom idejom!



_________________
A man of words and not of deeds
Is like a garden full of weeds....
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mdoko
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 30. 11. 2002. (22:17:12)
Postovi: (71A)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
199 = 237 - 38
Lokacija: Heriot-Watt University, Edinburgh

PostPostano: 16:54 sri, 17. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Generalno je OK. Jedini prigovor koji imam je da sustav kaznjava ljude koji se razbole. Npr. student(ica) dobije mononukleozu (sto i nije tako rijetka bolest) i radi toga mora propustiti barem tri tjedna nastave i pisanja kolokvija, te moze dobiti najvise "dobru trojku". Znam da ce neki sada reci: "Sto je tu tako lose, pa i trojka je prolaz?", ali ja se iskreno nadam da jos uvijek postoje studenti koji su malo ambiciozniji i zanima ih nesto vise od samog prolaza.

Smatram da onima koji iz opravdanog razloga nisu bili u mogucnosti pristupiti nekom od kolokvija treba omoguciti da (u okviru zavrsnog ispita) polazu dodatno onaj dio gradiva koji je bio pokriven kolokvijima kojima oni (opravdano) nisu pristupili.
Generalno je OK. Jedini prigovor koji imam je da sustav kaznjava ljude koji se razbole. Npr. student(ica) dobije mononukleozu (sto i nije tako rijetka bolest) i radi toga mora propustiti barem tri tjedna nastave i pisanja kolokvija, te moze dobiti najvise "dobru trojku". Znam da ce neki sada reci: "Sto je tu tako lose, pa i trojka je prolaz?", ali ja se iskreno nadam da jos uvijek postoje studenti koji su malo ambiciozniji i zanima ih nesto vise od samog prolaza.

Smatram da onima koji iz opravdanog razloga nisu bili u mogucnosti pristupiti nekom od kolokvija treba omoguciti da (u okviru zavrsnog ispita) polazu dodatno onaj dio gradiva koji je bio pokriven kolokvijima kojima oni (opravdano) nisu pristupili.



_________________
Extraordinary claims require extraordinary evidence. – Carl Sagan
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
bla bla
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 02. 2006. (19:07:44)
Postovi: (41)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 4
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 16:58 sri, 17. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mdoko"]Smatram da onima koji iz opravdanog razloga nisu bili u mogucnosti pristupiti nekom od kolokvija treba omoguciti da (u okviru zavrsnog ispita) polazu dodatno onaj dio gradiva koji je bio pokriven kolokvijima kojima oni (opravdano) nisu pristupili.[/quote]

to bi bilo ok,da to bi se trebalo razmotriti...
mdoko (napisa):
Smatram da onima koji iz opravdanog razloga nisu bili u mogucnosti pristupiti nekom od kolokvija treba omoguciti da (u okviru zavrsnog ispita) polazu dodatno onaj dio gradiva koji je bio pokriven kolokvijima kojima oni (opravdano) nisu pristupili.


to bi bilo ok,da to bi se trebalo razmotriti...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
SickJedi
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 01. 10. 2004. (16:41:56)
Postovi: (3BC)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
12 = 42 - 30
Lokacija: Esperantija

PostPostano: 17:36 sri, 17. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Menio se sistem svidja.

IMO, Profesori su razumni ljudi i u slucaju opravdanih izostanaka ne vjerujem da bi netko bio zakinut.
Menio se sistem svidja.

IMO, Profesori su razumni ljudi i u slucaju opravdanih izostanaka ne vjerujem da bi netko bio zakinut.



_________________
Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy) I bow before youVeliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left Marvin (from Hitchhiker's Guide to the Galaxy)
Depression is merely anger without enthusiasm.
There's no place like 127.0.0.1
Ken Lee je zakon!!!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice MSNM
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 18:36 sri, 17. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

vsego a zašto to nebi uveli i nama na drugoj godini? (ak sam te dobro skužila pričaš o novoj turi bolonjaca). meni se sviđa, manje stresa i više motivacije za stalno učenje
vsego a zašto to nebi uveli i nama na drugoj godini? (ak sam te dobro skužila pričaš o novoj turi bolonjaca). meni se sviđa, manje stresa i više motivacije za stalno učenje


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
buba
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 10. 2004. (21:53:15)
Postovi: (57B)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
38 = 125 - 87

PostPostano: 18:44 sri, 17. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ma sve je bolje od ovoga, jer 3+1 su 4 šanse a ovo što ti kažeš i više od toga, dok sada imamo svega jednu, tj. dvije ako. :roll:

Lijepo je to što nas pitaš i nadam se da ćemo se dogovoriti konačno nešto da nam svima bude bolje. :wink:
Ma sve je bolje od ovoga, jer 3+1 su 4 šanse a ovo što ti kažeš i više od toga, dok sada imamo svega jednu, tj. dvije ako. Rolling Eyes

Lijepo je to što nas pitaš i nadam se da ćemo se dogovoriti konačno nešto da nam svima bude bolje. Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 19:00 sri, 17. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mdoko"]Npr. student(ica) dobije mononukleozu (sto i nije tako rijetka bolest) i radi toga mora propustiti barem tri tjedna nastave i pisanja kolokvija, te moze dobiti najvise "dobru trojku".[/quote]

Cetiri tjedna su dva kolokvija. :? Jedan otpadne kao los, drugi se broji kao nula; ostaje 80 bodova sto je cetvroka, blizu petice. 8)

Ako je netko bolestan tri kolokvija, to je 6 tjedana - mjesec i pol. :shock: Takva osoba, IMO, ima daleko ozbiljniji problem od ocjene na tamo nekom kolokviju. :?

Naravno, ocjena se na zavrnom ispitu moze podici (kao i spustiti). ;)

[quote="mdoko"]Smatram da onima koji iz opravdanog razloga nisu bili u mogucnosti pristupiti nekom od kolokvija treba omoguciti da (u okviru zavrsnog ispita) polazu dodatno onaj dio gradiva koji je bio pokriven kolokvijima kojima oni (opravdano) nisu pristupili.[/quote]

Sto se mene tice - ok. 8) Tu se slazem sa S(l)ickJedijem: profesori su razumni i imat ce sluha za opravdane izostanke. :D Ipak, zavrsni ispiti ne potpadaju pod ovaj prijedlog. 8)

[quote="mladac"]a zašto to nebi uveli i nama na drugoj godini?[/quote]

Ovo je prijedlog necega sto se kod nas - koliko ja znam - jos nije isprobalo. :? Dakle, kad (i ako) se upogoni, bit ce to svojevrsni eksperiment. :| Koliko god mi bili odusevljeni idejom, nema smisla eksperimentirati na cijeloj populaciji. :( Puno je razumnije izabrati jednu godinu i to, redovio, prvu jer:
1. gradivo je najlakse, pa je s te strane manji pritisak
2. nema navike prijasnjih godina studiranja po nekom rezimu
3. ako eksperiment uspije, moze se nastaviti primjenjivati na tim studentima do kraja njihovog studija

Nije iskljuceno da ovako nesto bude aktualno i tebi kad budes treca godina, no to je puno predaleko za sada raspravljati. ;)

[quote="buba"]Ma sve je bolje od ovoga, jer 3+1 su 4 šanse a ovo što ti kažeš i više od toga, dok sada imamo svega jednu, tj. dvije ako.[/quote]

Pazi, za prolaz ipak moras imati [i]nesto[/i] bodova. :-s Neka je to ukupno 45 (od 100), kao na pismenima. :| To znaci da ne mozes proci ako imas nulu na 4 kolokvija (mada, mislim da bi se tu lako izaslo u susret opravdanim izostancima). :? Ono sto je ovdje zgodno - IMO - je to da student moze vise puta imati "los dan", pa da mu ipak ono malo bodova sto skupi pruzi prolaz. :D Npr. ono gore sto sam pricao o 4x5 bodova + 30ak bodova na dva preostala kolokvija. :)
mdoko (napisa):
Npr. student(ica) dobije mononukleozu (sto i nije tako rijetka bolest) i radi toga mora propustiti barem tri tjedna nastave i pisanja kolokvija, te moze dobiti najvise "dobru trojku".


Cetiri tjedna su dva kolokvija. Confused Jedan otpadne kao los, drugi se broji kao nula; ostaje 80 bodova sto je cetvroka, blizu petice. Cool

Ako je netko bolestan tri kolokvija, to je 6 tjedana - mjesec i pol. Shocked Takva osoba, IMO, ima daleko ozbiljniji problem od ocjene na tamo nekom kolokviju. Confused

Naravno, ocjena se na zavrnom ispitu moze podici (kao i spustiti). Wink

mdoko (napisa):
Smatram da onima koji iz opravdanog razloga nisu bili u mogucnosti pristupiti nekom od kolokvija treba omoguciti da (u okviru zavrsnog ispita) polazu dodatno onaj dio gradiva koji je bio pokriven kolokvijima kojima oni (opravdano) nisu pristupili.


Sto se mene tice - ok. Cool Tu se slazem sa S(l)ickJedijem: profesori su razumni i imat ce sluha za opravdane izostanke. Very Happy Ipak, zavrsni ispiti ne potpadaju pod ovaj prijedlog. Cool

mladac (napisa):
a zašto to nebi uveli i nama na drugoj godini?


Ovo je prijedlog necega sto se kod nas - koliko ja znam - jos nije isprobalo. Confused Dakle, kad (i ako) se upogoni, bit ce to svojevrsni eksperiment. Neutral Koliko god mi bili odusevljeni idejom, nema smisla eksperimentirati na cijeloj populaciji. Sad Puno je razumnije izabrati jednu godinu i to, redovio, prvu jer:
1. gradivo je najlakse, pa je s te strane manji pritisak
2. nema navike prijasnjih godina studiranja po nekom rezimu
3. ako eksperiment uspije, moze se nastaviti primjenjivati na tim studentima do kraja njihovog studija

Nije iskljuceno da ovako nesto bude aktualno i tebi kad budes treca godina, no to je puno predaleko za sada raspravljati. Wink

buba (napisa):
Ma sve je bolje od ovoga, jer 3+1 su 4 šanse a ovo što ti kažeš i više od toga, dok sada imamo svega jednu, tj. dvije ako.


Pazi, za prolaz ipak moras imati nesto bodova. Eh? Neka je to ukupno 45 (od 100), kao na pismenima. Neutral To znaci da ne mozes proci ako imas nulu na 4 kolokvija (mada, mislim da bi se tu lako izaslo u susret opravdanim izostancima). Confused Ono sto je ovdje zgodno - IMO - je to da student moze vise puta imati "los dan", pa da mu ipak ono malo bodova sto skupi pruzi prolaz. Very Happy Npr. ono gore sto sam pricao o 4x5 bodova + 30ak bodova na dva preostala kolokvija. Smile



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
buba
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 10. 2004. (21:53:15)
Postovi: (57B)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
38 = 125 - 87

PostPostano: 19:28 sri, 17. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"][quote="buba"]Ma sve je bolje od ovoga, jer 3+1 su 4 šanse a ovo što ti kažeš i više od toga, dok sada imamo svega jednu, tj. dvije ako.[/quote]

Pazi, za prolaz ipak moras imati [i]nesto[/i] bodova. :-s Neka je to ukupno 45 (od 100), kao na pismenima. :| To znaci da ne mozes proci ako imas nulu na 4 kolokvija (mada, mislim da bi se tu lako izaslo u susret opravdanim izostancima). :?[/quote]
Nisam niti na to ciljala, nego kažem ono što si i ti skupa s drugima primjetio, da se ima šansu i lošije proć, pa opet to nadoknaditi bez prevelikog pritiska, a u ostalom vjerujem da će se ovako postići i puno bolji rezultati. :wink:
vsego (napisa):
buba (napisa):
Ma sve je bolje od ovoga, jer 3+1 su 4 šanse a ovo što ti kažeš i više od toga, dok sada imamo svega jednu, tj. dvije ako.


Pazi, za prolaz ipak moras imati nesto bodova. Eh? Neka je to ukupno 45 (od 100), kao na pismenima. Neutral To znaci da ne mozes proci ako imas nulu na 4 kolokvija (mada, mislim da bi se tu lako izaslo u susret opravdanim izostancima). Confused

Nisam niti na to ciljala, nego kažem ono što si i ti skupa s drugima primjetio, da se ima šansu i lošije proć, pa opet to nadoknaditi bez prevelikog pritiska, a u ostalom vjerujem da će se ovako postići i puno bolji rezultati. Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
renata
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 26. 11. 2005. (20:25:12)
Postovi: (71)16
Sarma = la pohva - posuda
14 = 21 - 7

PostPostano: 19:40 sri, 17. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ideja je SUPER. Nadam se da neće ostati samo ideja, nego će se i
primijeniti. Ovaj princip bi nas stvarno natjerao da kontinuirano učimo.
Nitko se ne bi mogao požaliti da mu nije dano dovoljno šansi, a i onih par tjedana usmenih bi nam bilo znatno olakšano kad ne bi bili nagurani sa
(opsežnim) kolokvijima koji dan prije.

Samo me još zanima : recimo da se to stvarno počne primjenjivati, kad bi to moglo biti? Pretpostavljam da ne može do kraja ovog semestra jer smo prvi kolokvij već napisali, pa me zanima bi li to uopće zahvatilo prvu generaciju bolonjaca (tj. iduće godine drugu godinu)?
Ideja je SUPER. Nadam se da neće ostati samo ideja, nego će se i
primijeniti. Ovaj princip bi nas stvarno natjerao da kontinuirano učimo.
Nitko se ne bi mogao požaliti da mu nije dano dovoljno šansi, a i onih par tjedana usmenih bi nam bilo znatno olakšano kad ne bi bili nagurani sa
(opsežnim) kolokvijima koji dan prije.

Samo me još zanima : recimo da se to stvarno počne primjenjivati, kad bi to moglo biti? Pretpostavljam da ne može do kraja ovog semestra jer smo prvi kolokvij već napisali, pa me zanima bi li to uopće zahvatilo prvu generaciju bolonjaca (tj. iduće godine drugu godinu)?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Chatarin
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 03. 2006. (21:49:31)
Postovi: (62)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 3 - 2
Lokacija: Under the bridge

PostPostano: 20:46 sri, 17. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Zanimljivo je to... Čak predobro da bi se stvarno provelo.. Ali kako bi se to izvelo za studente koji će npr. kao ja imati u prvom semestru samo 2 kolegija? To ne bi imalo veze?

I još nešto... Možda bi bilo bolje 2 zadatka po kolegiju, a ne 1.. :lizalica:
Zanimljivo je to... Čak predobro da bi se stvarno provelo.. Ali kako bi se to izvelo za studente koji će npr. kao ja imati u prvom semestru samo 2 kolegija? To ne bi imalo veze?

I još nešto... Možda bi bilo bolje 2 zadatka po kolegiju, a ne 1.. Lizalica



_________________
... always smile, even through your tears ...
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 21:27 sri, 17. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

možda je bolje da na nama testiramo... nova generacija će se tak i tak bunit... kak smo se i mi... pa nema smisla da to provodite ak oni to neće znat cijenit, a pošto smo mi prošli ovo i znamo kak je izgledalo ovo bi nam došlo ko dar s neba. :P
možda je bolje da na nama testiramo... nova generacija će se tak i tak bunit... kak smo se i mi... pa nema smisla da to provodite ak oni to neće znat cijenit, a pošto smo mi prošli ovo i znamo kak je izgledalo ovo bi nam došlo ko dar s neba. Razz


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
MystiC
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 02. 10. 2005. (20:32:44)
Postovi: (CC)16
Spol: kućni ljubimac
Sarma = la pohva - posuda
12 = 20 - 8
Lokacija: South of Heaven

PostPostano: 21:30 sri, 17. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

zasad mi se cini sasvim oke.
nadam se da ce i izgledati tako dobro u praksi kao sto izgleda u teoriji :);)
zasad mi se cini sasvim oke.
nadam se da ce i izgledati tako dobro u praksi kao sto izgleda u teoriji SmileWink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 22:57 sri, 17. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="renata"]Samo me još zanima : recimo da se to stvarno počne primjenjivati, kad bi to moglo biti?[/quote]

Od iduce akademske godine. 8)

[quote="renata"]Pretpostavljam da ne može do kraja ovog semestra jer smo prvi kolokvij već napisali, pa me zanima bi li to uopće zahvatilo prvu generaciju bolonjaca (tj. iduće godine drugu godinu)?[/quote]

Ovo vec napisah: vjerojatno ne bi, bar ne u iducoj ("eksperimentalnoj") godini. :?

[quote="Chatarin"]Ali kako bi se to izvelo za studente koji će npr. kao ja imati u prvom semestru samo 2 kolegija? To ne bi imalo veze?[/quote]

Iskreno, o tome nisam razmisljao, no ne vidim problem: takvi rjesavaju samo zadatke iz kolegija koji ih se ticu. 8) Ne smatram losim da imaju 3 sata za samo 2 zadatka. :)

[quote="mladac"]možda je bolje da na nama testiramo... nova generacija će se tak i tak bunit... kak smo se i mi... pa nema smisla da to provodite ak oni to neće znat cijenit, a pošto smo mi prošli ovo i znamo kak je izgledalo ovo bi nam došlo ko dar s neba. :P[/quote]

Rezoniranje ima smisla, ali za tako nesto bi trebalo ipak imati veliku podrsku sadasnjih bolonjaca. :? [b]AKO[/b] ova ideja prodje, nitko vam ne brani da organizirate peticiju da hocete i vi taj sistem vec nagodinu. 8)

Ja s ovim namjeravam ici na Vijece za mjesec dana, tako da vasa peticija uredno moze ici na ono iduce, u sedmom mjesecu ([b]mozda[/b] cak i na ono u desetom, ali ne bih se kladio; treba pitati). 8)

U svakom slucaju, taj dio je na vama i vasim predstavnicima. ;)
renata (napisa):
Samo me još zanima : recimo da se to stvarno počne primjenjivati, kad bi to moglo biti?


Od iduce akademske godine. Cool

renata (napisa):
Pretpostavljam da ne može do kraja ovog semestra jer smo prvi kolokvij već napisali, pa me zanima bi li to uopće zahvatilo prvu generaciju bolonjaca (tj. iduće godine drugu godinu)?


Ovo vec napisah: vjerojatno ne bi, bar ne u iducoj ("eksperimentalnoj") godini. Confused

Chatarin (napisa):
Ali kako bi se to izvelo za studente koji će npr. kao ja imati u prvom semestru samo 2 kolegija? To ne bi imalo veze?


Iskreno, o tome nisam razmisljao, no ne vidim problem: takvi rjesavaju samo zadatke iz kolegija koji ih se ticu. Cool Ne smatram losim da imaju 3 sata za samo 2 zadatka. Smile

mladac (napisa):
možda je bolje da na nama testiramo... nova generacija će se tak i tak bunit... kak smo se i mi... pa nema smisla da to provodite ak oni to neće znat cijenit, a pošto smo mi prošli ovo i znamo kak je izgledalo ovo bi nam došlo ko dar s neba. Razz


Rezoniranje ima smisla, ali za tako nesto bi trebalo ipak imati veliku podrsku sadasnjih bolonjaca. Confused AKO ova ideja prodje, nitko vam ne brani da organizirate peticiju da hocete i vi taj sistem vec nagodinu. Cool

Ja s ovim namjeravam ici na Vijece za mjesec dana, tako da vasa peticija uredno moze ici na ono iduce, u sedmom mjesecu (mozda cak i na ono u desetom, ali ne bih se kladio; treba pitati). Cool

U svakom slucaju, taj dio je na vama i vasim predstavnicima. Wink



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 23:11 sri, 17. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

ideja je stvarno predobra, užasno mi se puno sviđa, jer tu je uvedena i bit bolonje, kontinuirano praćenje rada studenta. ideja mi se stvarno previše sviđa.

[quote="MystiC"]zasad mi se cini sasvim oke.
nadam se da ce i izgledati tako dobro u praksi kao sto izgleda u teoriji :);)[/quote]

trebalo bi bit moguće, čini mi se da se tako svima (asistenti demosi studenti) olakšava rad.

i ja se slažem sa s(l)ickjediom i vsegom, profesori su stvarno obzirni i izlaze u susret kad neko ima nekih problema...


kako sam sada sretak kad sam ovo pročitao... joj...
ideja je stvarno predobra, užasno mi se puno sviđa, jer tu je uvedena i bit bolonje, kontinuirano praćenje rada studenta. ideja mi se stvarno previše sviđa.

MystiC (napisa):
zasad mi se cini sasvim oke.
nadam se da ce i izgledati tako dobro u praksi kao sto izgleda u teoriji SmileWink


trebalo bi bit moguće, čini mi se da se tako svima (asistenti demosi studenti) olakšava rad.

i ja se slažem sa s(l)ickjediom i vsegom, profesori su stvarno obzirni i izlaze u susret kad neko ima nekih problema...


kako sam sada sretak kad sam ovo pročitao... joj...



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
buba
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 10. 2004. (21:53:15)
Postovi: (57B)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
38 = 125 - 87

PostPostano: 7:09 čet, 18. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"][quote="mladac"]možda je bolje da na nama testiramo... nova generacija će se tak i tak bunit... kak smo se i mi... pa nema smisla da to provodite ak oni to neće znat cijenit, a pošto smo mi prošli ovo i znamo kak je izgledalo ovo bi nam došlo ko dar s neba. :P[/quote]

Rezoniranje ima smisla, ali za tako nesto bi trebalo ipak imati veliku podrsku sadasnjih bolonjaca. :? [b]AKO[/b] ova ideja prodje, nitko vam ne brani da organizirate peticiju da hocete i vi taj sistem vec nagodinu. 8)

Ja s ovim namjeravam ici na Vijece za mjesec dana, tako da vasa peticija uredno moze ici na ono iduce, u sedmom mjesecu ([b]mozda[/b] cak i na ono u desetom, ali ne bih se kladio; treba pitati). 8)

U svakom slucaju, taj dio je na vama i vasim predstavnicima. ;)[/quote]
Znači da počnemo pisat peticiju nakon Vijeća na koje ćeš ti sada ići ili kada? :-k

Jer ne bi bilo OK da se prekasno sjetimo i onda bez veze se svi kilavimo još jednu godinu sa ovim sustavom ispitivanja. :-|
vsego (napisa):
mladac (napisa):
možda je bolje da na nama testiramo... nova generacija će se tak i tak bunit... kak smo se i mi... pa nema smisla da to provodite ak oni to neće znat cijenit, a pošto smo mi prošli ovo i znamo kak je izgledalo ovo bi nam došlo ko dar s neba. Razz


Rezoniranje ima smisla, ali za tako nesto bi trebalo ipak imati veliku podrsku sadasnjih bolonjaca. Confused AKO ova ideja prodje, nitko vam ne brani da organizirate peticiju da hocete i vi taj sistem vec nagodinu. Cool

Ja s ovim namjeravam ici na Vijece za mjesec dana, tako da vasa peticija uredno moze ici na ono iduce, u sedmom mjesecu (mozda cak i na ono u desetom, ali ne bih se kladio; treba pitati). Cool

U svakom slucaju, taj dio je na vama i vasim predstavnicima. Wink

Znači da počnemo pisat peticiju nakon Vijeća na koje ćeš ti sada ići ili kada? Think

Jer ne bi bilo OK da se prekasno sjetimo i onda bez veze se svi kilavimo još jednu godinu sa ovim sustavom ispitivanja. Neutral


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 8:30 čet, 18. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Skrenuo bih pozornost na cinjenicu da podrska studenata koja se ovdje moze procitati dolazi uglavnom od "Bolonjaca" koji bar neki od kolegija iz prvog semestra nisu uspjeli poloziti, i zato vjerojatno bar djelomicno krive sustav. Volio bih cuti sto o tome misli netko tko je ove godine uspio poloziti sve kolegije.

[quote="mladac"]nova generacija će se tak i tak bunit... kak smo se i mi... a pošto smo mi prošli ovo i znamo kak je izgledalo ovo bi nam došlo ko dar s neba. :P[/quote]

Upravo o tome govorim. Da je pred nekoliko godina studentima netko ponudio domace zadace koje ce se ispravljati i bodovati, bliceve koji ce utjecati na konacnu ocjenu, mogucnost popravka [b]svakog[/b] kolokvija i usmenog i pravilo po kojem usmeni sudjeluje samo s 30% u konacnoj ocjeni, vjerojatno bi im se to cinilo kao dar s neba. Mozda se iducoj generaciji nece svidjeti da kolokvije imaju svaka dva tjedna (a vi ste ih imali samo u dva navrata) i da nemaju mogucnost popravaka. Kakva god bila pravila, sigurno ce se naci netko tko nece uspjeti ostvariti minimum za prolaz i koji ce biti uvjeren da bi po prethodnom sistemu uspio.

Inace, prijedlog mi se nacelno svidja, iako nisam do kraja uvjeren da je potrebna takva radikalna promjena. Sistem po kojem je isla vasa generacija nije tako los.

Zadace su se [b]mogle[/b] pisati samostalno i na vrijeme - nitko nikog nije tjerao na rjesavanje 5 min prije roka za predaju ili prepisivanje.

Blicevi su bili [b]dobar[/b] poticaj za redoviti rad - ne mozete reci da studenti nisu bili upozoreni na opasnost kampanjskog ucenja.

Popravci su [b]pomogli[/b] onim studentima koji su kiksnuli na jednom ili dva kolokvija - naravno da se u tjedan dana ne moze nadoknaditi gradivo iz svih kolegija.

[quote="renata"]Ovaj princip bi nas stvarno natjerao da kontinuirano učimo.[/quote]

Ne, renata, nemas pravo. Nikakav sistem nece natjerati onaj dio studentske populacije koji svoj studij ne shvaca ozbiljno na kontinuiran rad. Nije zanemariv broj studenata koji su i ove godine kontinuirano ucili, kao i prethodnih godina prije Bolonjskih reformi.
Skrenuo bih pozornost na cinjenicu da podrska studenata koja se ovdje moze procitati dolazi uglavnom od "Bolonjaca" koji bar neki od kolegija iz prvog semestra nisu uspjeli poloziti, i zato vjerojatno bar djelomicno krive sustav. Volio bih cuti sto o tome misli netko tko je ove godine uspio poloziti sve kolegije.

mladac (napisa):
nova generacija će se tak i tak bunit... kak smo se i mi... a pošto smo mi prošli ovo i znamo kak je izgledalo ovo bi nam došlo ko dar s neba. Razz


Upravo o tome govorim. Da je pred nekoliko godina studentima netko ponudio domace zadace koje ce se ispravljati i bodovati, bliceve koji ce utjecati na konacnu ocjenu, mogucnost popravka svakog kolokvija i usmenog i pravilo po kojem usmeni sudjeluje samo s 30% u konacnoj ocjeni, vjerojatno bi im se to cinilo kao dar s neba. Mozda se iducoj generaciji nece svidjeti da kolokvije imaju svaka dva tjedna (a vi ste ih imali samo u dva navrata) i da nemaju mogucnost popravaka. Kakva god bila pravila, sigurno ce se naci netko tko nece uspjeti ostvariti minimum za prolaz i koji ce biti uvjeren da bi po prethodnom sistemu uspio.

Inace, prijedlog mi se nacelno svidja, iako nisam do kraja uvjeren da je potrebna takva radikalna promjena. Sistem po kojem je isla vasa generacija nije tako los.

Zadace su se mogle pisati samostalno i na vrijeme - nitko nikog nije tjerao na rjesavanje 5 min prije roka za predaju ili prepisivanje.

Blicevi su bili dobar poticaj za redoviti rad - ne mozete reci da studenti nisu bili upozoreni na opasnost kampanjskog ucenja.

Popravci su pomogli onim studentima koji su kiksnuli na jednom ili dva kolokvija - naravno da se u tjedan dana ne moze nadoknaditi gradivo iz svih kolegija.

renata (napisa):
Ovaj princip bi nas stvarno natjerao da kontinuirano učimo.


Ne, renata, nemas pravo. Nikakav sistem nece natjerati onaj dio studentske populacije koji svoj studij ne shvaca ozbiljno na kontinuiran rad. Nije zanemariv broj studenata koji su i ove godine kontinuirano ucili, kao i prethodnih godina prije Bolonjskih reformi.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
buba
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 10. 2004. (21:53:15)
Postovi: (57B)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
38 = 125 - 87

PostPostano: 10:19 čet, 18. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Skrenuo bih pozornost na cinjenicu da podrska studenata koja se ovdje moze procitati dolazi uglavnom od "Bolonjaca" koji bar neki od kolegija iz prvog semestra nisu uspjeli poloziti, i zato vjerojatno bar djelomicno krive sustav. Volio bih cuti sto o tome misli netko tko je ove godine uspio poloziti sve kolegije.[/quote]
Može biti da neki krive sustav, pa mišljenje nije objaktivno, ali onda treba ispitati sve studente (za njihovo mišljenje), bili prva generacija Bolonjaca, ili generacija iza ili ispred nas, jer se svima može desiti da dođu na našu "granu".
krcko (napisa):
Skrenuo bih pozornost na cinjenicu da podrska studenata koja se ovdje moze procitati dolazi uglavnom od "Bolonjaca" koji bar neki od kolegija iz prvog semestra nisu uspjeli poloziti, i zato vjerojatno bar djelomicno krive sustav. Volio bih cuti sto o tome misli netko tko je ove godine uspio poloziti sve kolegije.

Može biti da neki krive sustav, pa mišljenje nije objaktivno, ali onda treba ispitati sve studente (za njihovo mišljenje), bili prva generacija Bolonjaca, ili generacija iza ili ispred nas, jer se svima može desiti da dođu na našu "granu".


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Stranica 1 / 7.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan