Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

3. zadatak 4. zadace (zadatak)
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Kriptografija
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Ivana4
Gost





PostPostano: 13:30 pon, 22. 5. 2006    Naslov: 3. zadatak 4. zadace Citirajte i odgovorite

U 3. zadatku izracunam sve qi-ove i sada jos samo treba provjeriti koji od njih zadovoljava kongruenciju (x^e)^d=x(mod n) no e i n su mi toliko veliki da Mathematica javlja Overflow pa ja sad ne znam sto bi:( HELP!
U 3. zadatku izracunam sve qi-ove i sada jos samo treba provjeriti koji od njih zadovoljava kongruenciju (x^e)^d=x(mod n) no e i n su mi toliko veliki da Mathematica javlja Overflow pa ja sad ne znam sto bi:( HELP!


[Vrh]
marcel
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 03. 2003. (15:21:00)
Postovi: (72)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
28 = 31 - 3

PostPostano: 13:46 pon, 22. 5. 2006    Naslov: Problem je sto racunas na krivi nacin Citirajte i odgovorite

Problem je sto racunas na krivi nacin. Pretpostavljam da doslovno pustas da se najprije izracuna eksponiranje koji se zatim reducira modulo n. Npr. 1000^1000 ima 3001 znamenku. Tvoji brojevi cak i puno vise....

Vidi vjezbe i predavanja.. Algoritam za racunanje potencije modulo n je bitan dio 4. zadace - koji treba i u ostalim zadacima napraviti na dobar nacin. To je bilo posebno naglaseno na vjezbama.

Pozdrav,
Marcel
Problem je sto racunas na krivi nacin. Pretpostavljam da doslovno pustas da se najprije izracuna eksponiranje koji se zatim reducira modulo n. Npr. 1000^1000 ima 3001 znamenku. Tvoji brojevi cak i puno vise....

Vidi vjezbe i predavanja.. Algoritam za racunanje potencije modulo n je bitan dio 4. zadace - koji treba i u ostalim zadacima napraviti na dobar nacin. To je bilo posebno naglaseno na vjezbama.

Pozdrav,
Marcel


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
hexy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 11. 2002. (09:39:35)
Postovi: (8A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 20:42 pet, 26. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Uspjela sam naci taj d i sad pise da pomocu njega treba desifrirati poruku c. Kako da to napravim ? Koliko vidim, to na vjezbama nismo pokazali. Gledala sam skriptu i nisam uspjela naci.
Hvala
Uspjela sam naci taj d i sad pise da pomocu njega treba desifrirati poruku c. Kako da to napravim ? Koliko vidim, to na vjezbama nismo pokazali. Gledala sam skriptu i nisam uspjela naci.
Hvala


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
hexy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 11. 2002. (09:39:35)
Postovi: (8A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 20:46 pet, 26. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ispricavam se, radili smo :oops: , nasla sam.
Ispricavam se, radili smo Embarassed , nasla sam.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
hexy
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 19. 11. 2002. (09:39:35)
Postovi: (8A)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 0

PostPostano: 20:58 pet, 26. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Opet ja !
Ako sam u 1. zadatku napisala cijeli postupak dobivanja brojeva y==x^e(mod n) i d, je li dovoljno u 3. zadatku izmedju svih onih q odabrat jedan i reci za njega vrijedi (2^e)^q == 2(mod n) i to je d, ili opet moram pisati cijeli postupak ? To traje...
Opet ja !
Ako sam u 1. zadatku napisala cijeli postupak dobivanja brojeva y==x^e(mod n) i d, je li dovoljno u 3. zadatku izmedju svih onih q odabrat jedan i reci za njega vrijedi (2^e)^q == 2(mod n) i to je d, ili opet moram pisati cijeli postupak ? To traje...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
marcel
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 17. 03. 2003. (15:21:00)
Postovi: (72)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
28 = 31 - 3

PostPostano: 7:04 sub, 27. 5. 2006    Naslov: Ne moras Citirajte i odgovorite

Na vjezbama je bilo receno da se algoritam napravi jednom na ruke, ostalo moze na racunalu.

Pozdrav,
Marcel
Na vjezbama je bilo receno da se algoritam napravi jednom na ruke, ostalo moze na racunalu.

Pozdrav,
Marcel


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji diplomskih i starih studija -> Kriptografija Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Možete otvarati nove teme.
Možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan