Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Prijedlog promjene načina ispitivanja na prvoj godini (studij)
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 14:09 ned, 28. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ongo"]
Nisam uopce iznenaden, kao sto se moze vidjeti iz mog prvog posta.
U ovakvim prijelaznim razdobljima, u kojima je svima sve novo, ponekad je dobro udruziti ruke i pamet sa svih strana da bi se napravilo nesto novo, bolje i premostili problemi. I ijako u teoriji tako slatko zvuci, u praksi (iz nekog razloga) ne funkcionira. Volio bih vidjeti cvrsci odnos fakulteta prema studentima (bez zabune, cvrsci kao onaj iza kojeg stoji sigurnost); [color=red][b]ovo je tapkanje u mraku, od kojeg najmanje koristi imaju studenti[/b][/color].
[/quote]

sa nekim stvarima što si rekao se slažem, ali na ovo što sam u crveno podebljao moram ti odg...

to tapkanje u mraku je već na snazi, ja sam na prvoj godini i pao sam neke stvari... mi koji smo pali, nismo znali šta će bit s nama, kao što to nije znao ni niko drugi. ti problemi su sad riješeni (nekome bolje nekome lošije) ali je riješeno i ja mislim da je većini riješeno na bolje. ali još uvijek ima stvari sa kojima se tapka u mraku i to iz vrlo jednostavnog razloga, mi smo [b]eksperimentalna[/b] generacija. ja ne vidim zašto kada se već krnulo sa eksperimentima nebi stvari dovele do najboljeg mogućeg riješenja za sve, znači za studente i profesore/asistente
Ongo (napisa):

Nisam uopce iznenaden, kao sto se moze vidjeti iz mog prvog posta.
U ovakvim prijelaznim razdobljima, u kojima je svima sve novo, ponekad je dobro udruziti ruke i pamet sa svih strana da bi se napravilo nesto novo, bolje i premostili problemi. I ijako u teoriji tako slatko zvuci, u praksi (iz nekog razloga) ne funkcionira. Volio bih vidjeti cvrsci odnos fakulteta prema studentima (bez zabune, cvrsci kao onaj iza kojeg stoji sigurnost); ovo je tapkanje u mraku, od kojeg najmanje koristi imaju studenti.


sa nekim stvarima što si rekao se slažem, ali na ovo što sam u crveno podebljao moram ti odg...

to tapkanje u mraku je već na snazi, ja sam na prvoj godini i pao sam neke stvari... mi koji smo pali, nismo znali šta će bit s nama, kao što to nije znao ni niko drugi. ti problemi su sad riješeni (nekome bolje nekome lošije) ali je riješeno i ja mislim da je većini riješeno na bolje. ali još uvijek ima stvari sa kojima se tapka u mraku i to iz vrlo jednostavnog razloga, mi smo eksperimentalna generacija. ja ne vidim zašto kada se već krnulo sa eksperimentima nebi stvari dovele do najboljeg mogućeg riješenja za sve, znači za studente i profesore/asistente



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Ongo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2006. (14:37:33)
Postovi: (23)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 3

PostPostano: 15:31 ned, 28. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="fireball"]ti problemi su sad riješeni[/quote]

Koliko sam ja upucen nisu; ljudi koji su u ovom semestru pali nesto, i dalje ne znaju hoce li imati dodatan rok u devetom mjesecu. No, nije o tome sada rijec.

[quote="fireball"]ja ne vidim zašto kada se već krnulo sa eksperimentima nebi stvari dovele do najboljeg mogućeg riješenja za sve, znači za studente i profesore/asistente[/quote]

Ne znam za tebe, pa cak ni za vecinu, ali osobno ne volim da se na meni experimentira.

Naravno da svi imamo isti cilj, da tebe citiram, najbolje moguce rijesenje za sve. I to je dobar cilj, ali put ne mora biti ugodan. Dapace moze biti jako vijugav. Volio bih da je formiranje plana organizacija nastave i ispita manje podlozno spekulacijama i injuendima, a vise temeljeno na iskustvima iz uspjesnih modela i referentnim podacima. U protivnom, POSTOJI bojazan da bi put mogao potrajati.

Ove godine je napravljen experiment. Experiment je propao.
(E sad, je li doista propao ili nije, novo je pitanje. Kazu da je; zato je i krenula inicijativa za novim planom. Je li procjena da je propao proizasla iz podataka (konkretno usporedbi cijelokupnih rezultata studenata ove godine s prethodnim godinama) ili iz rijeci ocevidaca (tj. konstantnih zalopoljki studenata), samo rijetki znaju.)

Postoji mogucnost da iduce godine krene novi experiment. Moze li itko garantirati da ce taj experiment uspijeti? Jasno da ne.
Brine me koliko ce godina proci dok nadlezi pogode carobnu formulu?

P.S. I ne, kad kazem nadlezni ne mislim iskljucivo na vsegu.
fireball (napisa):
ti problemi su sad riješeni


Koliko sam ja upucen nisu; ljudi koji su u ovom semestru pali nesto, i dalje ne znaju hoce li imati dodatan rok u devetom mjesecu. No, nije o tome sada rijec.

fireball (napisa):
ja ne vidim zašto kada se već krnulo sa eksperimentima nebi stvari dovele do najboljeg mogućeg riješenja za sve, znači za studente i profesore/asistente


Ne znam za tebe, pa cak ni za vecinu, ali osobno ne volim da se na meni experimentira.

Naravno da svi imamo isti cilj, da tebe citiram, najbolje moguce rijesenje za sve. I to je dobar cilj, ali put ne mora biti ugodan. Dapace moze biti jako vijugav. Volio bih da je formiranje plana organizacija nastave i ispita manje podlozno spekulacijama i injuendima, a vise temeljeno na iskustvima iz uspjesnih modela i referentnim podacima. U protivnom, POSTOJI bojazan da bi put mogao potrajati.

Ove godine je napravljen experiment. Experiment je propao.
(E sad, je li doista propao ili nije, novo je pitanje. Kazu da je; zato je i krenula inicijativa za novim planom. Je li procjena da je propao proizasla iz podataka (konkretno usporedbi cijelokupnih rezultata studenata ove godine s prethodnim godinama) ili iz rijeci ocevidaca (tj. konstantnih zalopoljki studenata), samo rijetki znaju.)

Postoji mogucnost da iduce godine krene novi experiment. Moze li itko garantirati da ce taj experiment uspijeti? Jasno da ne.
Brine me koliko ce godina proci dok nadlezi pogode carobnu formulu?

P.S. I ne, kad kazem nadlezni ne mislim iskljucivo na vsegu.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 16:15 ned, 28. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Ongo, de mi samo reci sto predlazes u terminima ovog prijedloga? :-k

Ja ne mogu Fakultet natjerati da provodi nekakvu anketu; mogu se truditi razgovarati sa sto vise ljudi, a mogu i odustati. :? Trenutno radim ovo prvo; mislis li da bih trebao ovo drugo? :-k

Na stranu sada je l' ovakav pristup dobar i tko je kriv i sl. :| Ja sam svjestan da je ovaj prijedlog samo pokusaj krpanja inicijalnog problema: prevelikih kvota uz premalo ljudi i prostora. :( No, taj problem ne mogu rijesiti, pa pokusavam "gasiti vatru". ;) U takvoj situaciji mozemo prigovarati sto ne valja, ali mislim da je korisnije predlagati kako stvari poboljsati. ;)

P.S. vsego nije "nadlezni"; on je asistent koji se gura u nesto sto mu uopce nije posao. :P
Ongo, de mi samo reci sto predlazes u terminima ovog prijedloga? Think

Ja ne mogu Fakultet natjerati da provodi nekakvu anketu; mogu se truditi razgovarati sa sto vise ljudi, a mogu i odustati. Confused Trenutno radim ovo prvo; mislis li da bih trebao ovo drugo? Think

Na stranu sada je l' ovakav pristup dobar i tko je kriv i sl. Neutral Ja sam svjestan da je ovaj prijedlog samo pokusaj krpanja inicijalnog problema: prevelikih kvota uz premalo ljudi i prostora. Sad No, taj problem ne mogu rijesiti, pa pokusavam "gasiti vatru". Wink U takvoj situaciji mozemo prigovarati sto ne valja, ali mislim da je korisnije predlagati kako stvari poboljsati. Wink

P.S. vsego nije "nadlezni"; on je asistent koji se gura u nesto sto mu uopce nije posao. Razz



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
ana_math
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 04. 2006. (16:33:08)
Postovi: (10)16
Sarma = la pohva - posuda
= 2 - 1

PostPostano: 17:30 ned, 28. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

znam da se trenutno ne zna da li ce biti ispitnog roka u devetom mjesecu, ali zanima me kada ce se to znati, jer ipak semestar zavrsava za 2-3 tjedna, a ako vi to ne znate sto mislite kako je onda nama :cry: ?
znam da se trenutno ne zna da li ce biti ispitnog roka u devetom mjesecu, ali zanima me kada ce se to znati, jer ipak semestar zavrsava za 2-3 tjedna, a ako vi to ne znate sto mislite kako je onda nama Crying or Very sad ?


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
bla bla
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 02. 2006. (19:07:44)
Postovi: (41)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 4
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 18:10 ned, 28. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="ana_math"]znam da se trenutno ne zna da li ce biti ispitnog roka u devetom mjesecu, ali zanima me kada ce se to znati, jer ipak semestar zavrsava za 2-3 tjedna, a ako vi to ne znate sto mislite kako je onda nama :cry: ?[/quote]

koliko ja znam (a čula sam to direktno od prodekanice) biti će (najvjerojatnije.Naravno da toga još službeno nema,a ja ne vjerujem u stvari dok ih ne vidim) rok u 9.mjesecu koji će izgledati ovako: student će morati ponovo odslušati pali kolegij i tada će moći pristupiti ispitu. To se odnosi i na one koji nisu ponavljači...npr. ako ja nisam odslušala la2 u ovom semestru,to ću moći u 9.mjesecu :D :D

[quote="Ongo"]ljudi koji su u ovom semestru pali nesto, i dalje ne znaju hoce li imati dodatan rok u devetom mjesecu.[/quote]

ovo gore + ti su ljudi mogli pitati prodekanicu... 8) 8)


[quote="Ongo"]Bolje bi rezultate (u smislu nasumicnosti) dobili da se na hodniku zaustavljaju studenti prve godine i pitaju za misljenje[/quote]

nama je sego na vježbama reko o ovome i zamolio nas da razmislimo
pa da mu javimo pm-om, mailom, usmeno....tako da je poopulacija veća nego što se to čini. :wink: I tako treba biti,tu se u potpunosti slažem s tobom :wink: :wink:
ana_math (napisa):
znam da se trenutno ne zna da li ce biti ispitnog roka u devetom mjesecu, ali zanima me kada ce se to znati, jer ipak semestar zavrsava za 2-3 tjedna, a ako vi to ne znate sto mislite kako je onda nama Crying or Very sad ?


koliko ja znam (a čula sam to direktno od prodekanice) biti će (najvjerojatnije.Naravno da toga još službeno nema,a ja ne vjerujem u stvari dok ih ne vidim) rok u 9.mjesecu koji će izgledati ovako: student će morati ponovo odslušati pali kolegij i tada će moći pristupiti ispitu. To se odnosi i na one koji nisu ponavljači...npr. ako ja nisam odslušala la2 u ovom semestru,to ću moći u 9.mjesecu Very Happy Very Happy

Ongo (napisa):
ljudi koji su u ovom semestru pali nesto, i dalje ne znaju hoce li imati dodatan rok u devetom mjesecu.


ovo gore + ti su ljudi mogli pitati prodekanicu... Cool Cool


Ongo (napisa):
Bolje bi rezultate (u smislu nasumicnosti) dobili da se na hodniku zaustavljaju studenti prve godine i pitaju za misljenje


nama je sego na vježbama reko o ovome i zamolio nas da razmislimo
pa da mu javimo pm-om, mailom, usmeno....tako da je poopulacija veća nego što se to čini. Wink I tako treba biti,tu se u potpunosti slažem s tobom Wink Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 18:28 ned, 28. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

@bla bla: aj mi pliz objasni to slušanje u 9 mjesecu. jel će to biti kao dodatna ili kak? ak bude kao dodatna to opet nije rok u 9 mjesecu jer za to će trebat bar cijeli semestar? jel mi pliz možeš malo bolje objasnit ako neš više znaš
@bla bla: aj mi pliz objasni to slušanje u 9 mjesecu. jel će to biti kao dodatna ili kak? ak bude kao dodatna to opet nije rok u 9 mjesecu jer za to će trebat bar cijeli semestar? jel mi pliz možeš malo bolje objasnit ako neš više znaš



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
bla bla
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 15. 02. 2006. (19:07:44)
Postovi: (41)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 4
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 18:55 ned, 28. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="mladac"]@bla bla: aj mi pliz objasni to slušanje u 9 mjesecu. jel će to biti kao dodatna ili kak? ak bude kao dodatna to opet nije rok u 9 mjesecu jer za to će trebat bar cijeli semestar? jel mi pliz možeš malo bolje objasnit ako neš više znaš[/quote]

pa,kolko ja znam to će biti kao dodatna. i da,u jednom mjesecu cijeli semestar :? :?
no to ipak ne bi trebalo biti preteško jer nema ništa drugo(mislim,ko sada ma2,la2,c,em2)
reci šta ti točno nije jasno pa ću probati odgovoriti najbolje što znam :lol: :lol:

ps:pošto sam ja još mali student,bilo bi najbolje da to još netko potvrdi,bilo službeno bilo netko tko je to čuo. U međuvremenu ovo shvaćajte potpuno neslužbeno...
mladac (napisa):
@bla bla: aj mi pliz objasni to slušanje u 9 mjesecu. jel će to biti kao dodatna ili kak? ak bude kao dodatna to opet nije rok u 9 mjesecu jer za to će trebat bar cijeli semestar? jel mi pliz možeš malo bolje objasnit ako neš više znaš


pa,kolko ja znam to će biti kao dodatna. i da,u jednom mjesecu cijeli semestar Confused Confused
no to ipak ne bi trebalo biti preteško jer nema ništa drugo(mislim,ko sada ma2,la2,c,em2)
reci šta ti točno nije jasno pa ću probati odgovoriti najbolje što znam Laughing Laughing

ps:pošto sam ja još mali student,bilo bi najbolje da to još netko potvrdi,bilo službeno bilo netko tko je to čuo. U međuvremenu ovo shvaćajte potpuno neslužbeno...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
mladac
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 24. 10. 2005. (22:46:14)
Postovi: (4D5)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
34 = 91 - 57
Lokacija: zg

PostPostano: 18:59 ned, 28. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

sad mi je malo jasnije... tj sad mi je jasno. skužila sam ja to odma kao dodatnu al mi je bilo nekak prekratno. ma to je ok, sam možda će biti malo problem onima koji nisu slušali 2 ovaj semestar

tenks, imas sarmu 8)
sad mi je malo jasnije... tj sad mi je jasno. skužila sam ja to odma kao dodatnu al mi je bilo nekak prekratno. ma to je ok, sam možda će biti malo problem onima koji nisu slušali 2 ovaj semestar

tenks, imas sarmu Cool



_________________
potpis
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Ongo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2006. (14:37:33)
Postovi: (23)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 3

PostPostano: 19:16 ned, 28. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Ongo, de mi samo reci sto predlazes u terminima ovog prijedloga? :-k
[/quote]
Apsolutno nista; mislim da ni jednom rijecju nisam dotaknuo temu posta.
[quote="vsego"]
Ja ne mogu Fakultet natjerati da provodi nekakvu anketu; mogu se truditi razgovarati sa sto vise ljudi, a mogu i odustati. :? Trenutno radim ovo prvo; mislis li da bih trebao ovo drugo? :-k
[/quote]
Jasno mi je da su Vase ovlasti i utjecaj kao asistenta iznimno ogranicene; zato sam se referirao na nadlezne.

[quote="vsego"]
Na stranu sada je l' ovakav pristup dobar i tko je kriv i sl. :|
[/quote]

To je uvijek nekako po strani.

[quote="vsego"]
Ja sam svjestan da je ovaj prijedlog samo pokusaj krpanja inicijalnog problema: prevelikih kvota uz premalo ljudi i prostora.
[/quote]

MIslim da tu ima jos problema...

[quote="vsego"]
:( No, taj problem ne mogu rijesiti, pa pokusavam "gasiti vatru". ;) U takvoj situaciji mozemo prigovarati sto ne valja, ali mislim da je korisnije predlagati kako stvari poboljsati. ;)
[/quote]

Dakle, na tome smo?
Ajme, sad ste mi otvorili oci :shock:, a prizor nije lijep. :roll:
Moram priznati da ipak nisam PREtjerano sokiran; otprije znam kako stvari otprilike stoje, ali takoder moram priznati da ovo nisam naslutio.
Vi ne mozete nista, mi (studenti) ne mozemo nista. Svi smo fikusi.

[quote="vsego"]
P.S. vsego nije "nadlezni"; on je asistent koji se gura u nesto sto mu uopce nije posao. :P
[/quote]

Da naravno; hvalevrijedna inicijativa.

U tom slucaju, kad sam vec izgubio bitku :soldiercry::soldiersad:, reci cu samo, sve je bolje od dosadasnjeg modela.

[quote="bla bla"]
nama je sego na vježbama reko o ovome i zamolio nas da razmislimo
pa da mu javimo pm-om, mailom, usmeno....tako da je poopulacija veća nego što se to čini. :wink:
[/quote]
Znam, tako sam i ja saznao; ijako ne pohadam vjezbe kod sege.
Populacija je upravo onakva kakva se cini; prebroji koliko je razlicitih ljudi (studenata prve godine) sudjelovalo u diskusiji. Zatim taj broj usporedi s ukupnim brojem studenata prve godine. :-s
[quote="bla bla"]
I tako treba biti,tu se u potpunosti slažem s tobom :wink: :wink:[/quote]

Mislim da to nije nacin, ali evidentno nema druge.
vsego (napisa):
Ongo, de mi samo reci sto predlazes u terminima ovog prijedloga? Think

Apsolutno nista; mislim da ni jednom rijecju nisam dotaknuo temu posta.
vsego (napisa):

Ja ne mogu Fakultet natjerati da provodi nekakvu anketu; mogu se truditi razgovarati sa sto vise ljudi, a mogu i odustati. Confused Trenutno radim ovo prvo; mislis li da bih trebao ovo drugo? Think

Jasno mi je da su Vase ovlasti i utjecaj kao asistenta iznimno ogranicene; zato sam se referirao na nadlezne.

vsego (napisa):

Na stranu sada je l' ovakav pristup dobar i tko je kriv i sl. Neutral


To je uvijek nekako po strani.

vsego (napisa):

Ja sam svjestan da je ovaj prijedlog samo pokusaj krpanja inicijalnog problema: prevelikih kvota uz premalo ljudi i prostora.


MIslim da tu ima jos problema...

vsego (napisa):

Sad No, taj problem ne mogu rijesiti, pa pokusavam "gasiti vatru". Wink U takvoj situaciji mozemo prigovarati sto ne valja, ali mislim da je korisnije predlagati kako stvari poboljsati. Wink


Dakle, na tome smo?
Ajme, sad ste mi otvorili oci Shocked, a prizor nije lijep. Rolling Eyes
Moram priznati da ipak nisam PREtjerano sokiran; otprije znam kako stvari otprilike stoje, ali takoder moram priznati da ovo nisam naslutio.
Vi ne mozete nista, mi (studenti) ne mozemo nista. Svi smo fikusi.

vsego (napisa):

P.S. vsego nije "nadlezni"; on je asistent koji se gura u nesto sto mu uopce nije posao. Razz


Da naravno; hvalevrijedna inicijativa.

U tom slucaju, kad sam vec izgubio bitku CrySad, reci cu samo, sve je bolje od dosadasnjeg modela.

bla bla (napisa):

nama je sego na vježbama reko o ovome i zamolio nas da razmislimo
pa da mu javimo pm-om, mailom, usmeno....tako da je poopulacija veća nego što se to čini. Wink

Znam, tako sam i ja saznao; ijako ne pohadam vjezbe kod sege.
Populacija je upravo onakva kakva se cini; prebroji koliko je razlicitih ljudi (studenata prve godine) sudjelovalo u diskusiji. Zatim taj broj usporedi s ukupnim brojem studenata prve godine. Eh?
bla bla (napisa):

I tako treba biti,tu se u potpunosti slažem s tobom Wink Wink


Mislim da to nije nacin, ali evidentno nema druge.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 22:01 ned, 28. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ongo"]Ove godine je napravljen experiment. Experiment je propao.[/quote]

[quote="Ongo"]U tom slucaju, kad sam vec izgubio bitku :soldiercry::soldiersad:, reci cu samo, sve je bolje od dosadasnjeg modela.[/quote]

Ongo, iz ovih citata i tona tvojih postova stjece se dojam da Bolonjski studij na PMF-MO smatras neuspjesnim. Imas li za to neki konkretan razlog osim "nisam uspio poloziti taj-i-taj kolegij"?
Ongo (napisa):
Ove godine je napravljen experiment. Experiment je propao.


Ongo (napisa):
U tom slucaju, kad sam vec izgubio bitku CrySad, reci cu samo, sve je bolje od dosadasnjeg modela.


Ongo, iz ovih citata i tona tvojih postova stjece se dojam da Bolonjski studij na PMF-MO smatras neuspjesnim. Imas li za to neki konkretan razlog osim "nisam uspio poloziti taj-i-taj kolegij"?



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Ongo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2006. (14:37:33)
Postovi: (23)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 3

PostPostano: 22:55 ned, 28. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Ongo, iz ovih citata i tona tvojih postova stjece se dojam da Bolonjski studij na PMF-MO smatras neuspjesnim.[/quote]

Citati su izvuceni iz konteksta, a ton mog posta je krivo interpretiran.
Mislim da o uspjesnosti PMF-MO dovoljno govore (porazni) rezultati.

O uspjesnosti bologne mislim da se tesko moze govoriti, jer akademska godina jos nije gotova. No neke stvari su i sada jasne; za doticne stvari vjerujem da su bile od pocetka jasne (jos prije implementacije). Primjerice, kako stavljanje svih kolokvija u jedan tjedan, te svih usmenih u sljedeci, predstavlja ciljeve za koje se zalaze bologna (konkretno stimulaciju sive zone)?
Nadam se da sam na pitanje odgovorio, jer na bolognu ne namjeravam trositi ni rijec vise (vremena za ove diskusije su odavna prosla).

Kontekst drugog citata je (za razliku od prvog) moguce krivo interpretirati, pa cu ga sada eksplicitirati: bitka za promjene.

[quote="krcko"]
Imas li za to neki konkretan razlog osim "nisam uspio poloziti taj-i-taj kolegij"?[/quote]

Ovakvo trivijaliziranje mog teksta je ispod razine; ovo je arena ideja, ne licnosti.

Ocito je potrebno napomenuti da s bolognom nisam imao problema; za sad sam dao sve ispite.
krcko (napisa):
Ongo, iz ovih citata i tona tvojih postova stjece se dojam da Bolonjski studij na PMF-MO smatras neuspjesnim.


Citati su izvuceni iz konteksta, a ton mog posta je krivo interpretiran.
Mislim da o uspjesnosti PMF-MO dovoljno govore (porazni) rezultati.

O uspjesnosti bologne mislim da se tesko moze govoriti, jer akademska godina jos nije gotova. No neke stvari su i sada jasne; za doticne stvari vjerujem da su bile od pocetka jasne (jos prije implementacije). Primjerice, kako stavljanje svih kolokvija u jedan tjedan, te svih usmenih u sljedeci, predstavlja ciljeve za koje se zalaze bologna (konkretno stimulaciju sive zone)?
Nadam se da sam na pitanje odgovorio, jer na bolognu ne namjeravam trositi ni rijec vise (vremena za ove diskusije su odavna prosla).

Kontekst drugog citata je (za razliku od prvog) moguce krivo interpretirati, pa cu ga sada eksplicitirati: bitka za promjene.

krcko (napisa):

Imas li za to neki konkretan razlog osim "nisam uspio poloziti taj-i-taj kolegij"?


Ovakvo trivijaliziranje mog teksta je ispod razine; ovo je arena ideja, ne licnosti.

Ocito je potrebno napomenuti da s bolognom nisam imao problema; za sad sam dao sve ispite.




Zadnja promjena: Ongo; 23:14 ned, 28. 5. 2006; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 23:05 ned, 28. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ongo"]Populacija je upravo onakva kakva se cini; prebroji koliko je razlicitih ljudi (studenata prve godine) sudjelovalo u diskusiji. Zatim taj broj usporedi s ukupnim brojem studenata prve godine. :-s[/quote]

Na zalost, studenti su nam tradicionalno inertni i nezainteresirani. :( Ipak, da mi je prije tri godine (Forum je startao prije tri i pol) netko rekao da cu imati [b]ovakav[/b] response, nasmijao bih mu/joj se u facu i rekao da mu/joj nisu sve na broju. :oops: Idemo na bolje, ali polako. ;)

Apeliram na sve zainteresirane da prosire ideju medju studentima i da prenesu misljenja, pogotovo ako idu dalje od "ok", "bezveze" i sl. ;)

Inace, mislim da Krcka zanimaju konkretni prigovori (dosadasnjoj) Bolonji. :) Pogotovo ako ovaj prijedlog ne prodje, trebat ce nam iskustva i misljenja ovogodisnje prve godine da bi ubuduce bilo bolje. 8)

@ostali: molim da za pitanja o studiju upotrijebite neki drugi topic; nemojte ovdje off-topicariti. :pray:
Ongo (napisa):
Populacija je upravo onakva kakva se cini; prebroji koliko je razlicitih ljudi (studenata prve godine) sudjelovalo u diskusiji. Zatim taj broj usporedi s ukupnim brojem studenata prve godine. Eh?


Na zalost, studenti su nam tradicionalno inertni i nezainteresirani. Sad Ipak, da mi je prije tri godine (Forum je startao prije tri i pol) netko rekao da cu imati ovakav response, nasmijao bih mu/joj se u facu i rekao da mu/joj nisu sve na broju. Embarassed Idemo na bolje, ali polako. Wink

Apeliram na sve zainteresirane da prosire ideju medju studentima i da prenesu misljenja, pogotovo ako idu dalje od "ok", "bezveze" i sl. Wink

Inace, mislim da Krcka zanimaju konkretni prigovori (dosadasnjoj) Bolonji. Smile Pogotovo ako ovaj prijedlog ne prodje, trebat ce nam iskustva i misljenja ovogodisnje prve godine da bi ubuduce bilo bolje. Cool

@ostali: molim da za pitanja o studiju upotrijebite neki drugi topic; nemojte ovdje off-topicariti. Pray



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ongo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2006. (14:37:33)
Postovi: (23)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 3

PostPostano: 23:38 ned, 28. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="vsego"]Na zalost, studenti su nam tradicionalno inertni i nezainteresirani.
[/quote]

Ah ta demokracija.... :)

[quote="vsego"]
Inace, mislim da Krcka zanimaju konkretni prigovori (dosadasnjoj) Bolonji. :)
[/quote]

Mozda sam krcka pogresno protumacio; govorili smo o razlicitim stvarima.
Opcenito, izgleda da samo ja govorim o nekim stvarima. Izgleda da nikome nisu bitne pa cu prestati. :)

[quote="vsego"]
Inace, mislim da Krcka zanimaju konkretni prigovori (dosadasnjoj) Bolonji. :) Pogotovo ako ovaj prijedlog ne prodje, trebat ce nam iskustva i misljenja ovogodisnje prve godine da bi ubuduce bilo bolje. 8)
[/quote]

[quote="Ongo"]
Nadam se da sam na pitanje odgovorio, jer na bolognu ne namjeravam trositi ni rijec vise (vremena za ove diskusije su odavna prosla).
[/quote]

Hmm... ocito nisu.
O.K. Sadasnji model svakako treba mijenjati, jer ovo nije bolognski model (vidi gore). Moram se sloziti s jednom kolegicom; model koji ima analiza je najbolji. To je svjetla (ili bolje najsvjetlija) tocka ovogodisnjeg modela. Ideja je sljedeca; studentima se redovito zadaju zadace (koje se moraju rijesavati, ali realno ne utjecu na ocjenu) koje su teze od kolokvija.
Toliko o ovoj godini.
Znati da li vsegova inicijativa (dobro zvuci) ima perspektive, nije moguce dok se ne implementira.
vsego (napisa):
Na zalost, studenti su nam tradicionalno inertni i nezainteresirani.


Ah ta demokracija.... Smile

vsego (napisa):

Inace, mislim da Krcka zanimaju konkretni prigovori (dosadasnjoj) Bolonji. Smile


Mozda sam krcka pogresno protumacio; govorili smo o razlicitim stvarima.
Opcenito, izgleda da samo ja govorim o nekim stvarima. Izgleda da nikome nisu bitne pa cu prestati. Smile

vsego (napisa):

Inace, mislim da Krcka zanimaju konkretni prigovori (dosadasnjoj) Bolonji. Smile Pogotovo ako ovaj prijedlog ne prodje, trebat ce nam iskustva i misljenja ovogodisnje prve godine da bi ubuduce bilo bolje. Cool


Ongo (napisa):

Nadam se da sam na pitanje odgovorio, jer na bolognu ne namjeravam trositi ni rijec vise (vremena za ove diskusije su odavna prosla).


Hmm... ocito nisu.
O.K. Sadasnji model svakako treba mijenjati, jer ovo nije bolognski model (vidi gore). Moram se sloziti s jednom kolegicom; model koji ima analiza je najbolji. To je svjetla (ili bolje najsvjetlija) tocka ovogodisnjeg modela. Ideja je sljedeca; studentima se redovito zadaju zadace (koje se moraju rijesavati, ali realno ne utjecu na ocjenu) koje su teze od kolokvija.
Toliko o ovoj godini.
Znati da li vsegova inicijativa (dobro zvuci) ima perspektive, nije moguce dok se ne implementira.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 0:13 pon, 29. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Ongo"]Citati su izvuceni iz konteksta, a ton mog posta je krivo interpretiran.

....

Ovakvo trivijaliziranje mog teksta je ispod razine; ovo je arena ideja, ne licnosti.[/quote]

OK, sorry sto te pokusavam spustiti ispod razine na kojoj lebdis. Ajde pls odgovori na nekoliko jednostavnih pitanja jer ja stvarno ne razumijem ton tvojih postova.

1. Smatras li uvodjenje Bolonjskih pravila studiranja na PMF-MO napretkom u odnosu na sistem koji je bio prije?

2. Ako je odgovor na prvo pitanje NE, koji su razlozi za to?

[quote="Ongo"]Mislim da o uspjesnosti PMF-MO dovoljno govore (porazni) rezultati.[/quote]

Porazni rezultati cega? Govorimo o nastavi, broju diplomiranih godisnje ili necem trecem?

[quote="Ongo"]O uspjesnosti bologne mislim da se tesko moze govoriti, jer akademska godina jos nije gotova. No neke stvari su i sada jasne; za doticne stvari vjerujem da su bile od pocetka jasne (jos prije implementacije). Primjerice, kako stavljanje svih kolokvija u jedan tjedan, te svih usmenih u sljedeci, predstavlja ciljeve za koje se zalaze bologna (konkretno stimulaciju sive zone)?[/quote]

Na nacin da kolokvije izmakne od nastave. Prije su kolokviji i predavanja isli paralelno sto je uzrokovalo masovne izostanke s nastave. A studenti su se zalili na stres zato sto skoro svaki ponedjeljak imaju kolokvij.

Sto se tice usmenih, ove godine nisu bili nista zgusnutiji netko prethodnih. Onaj tko je lani uspio kolokvirati sve kolegije takodjer je imao cetiri usmena u veljaci (iznimno, neki profesori su dio usmenih odradili u ozujku, kao i ove godine). Prije uvodjenja kolokvija ista sudbina cekala je studente koji su u zimskom roku uspjeli poloziti sve pismene. Osnovna razlika je sto sada znatno vise studenata uspijeva poloziti pismeni dio ispita, pa zato imamo znatno vise usmenih u istom vremenskom razdoblju.

[quote="Ongo"]Nadam se da sam na pitanje odgovorio, jer na bolognu ne namjeravam trositi ni rijec vise (vremena za ove diskusije su odavna prosla).[/quote]

Siguran sam da ce se diskusije o Bolonjskim reformama voditi jos barem 4-5 godina, dok prvi studenti ne magistriraju po novom sistemu. Nazalost vremena za diskusije je bilo jako malo. Ministarstvo nas je prakticki preko noci prisililo na prelazak na novi sistem (ne tvrdim da je to nuzno los potez).

[quote="Ongo"]Kontekst drugog citata je (za razliku od prvog) moguce krivo interpretirati, pa cu ga sada eksplicitirati: bitka za promjene.[/quote]

Vodis bitku za promjene na faksu na kojem se u zadnje 4 godine prakticki non-stop mijenjao program, pravila, studiji, nastavnici...? Mislim da je ta bitka dobivena puno prije nego sto si se ti pojavio na sceni :)

[quote="Ongo"]Ocito je potrebno napomenuti da s bolognom nisam imao problema; za sad sam dao sve ispite.[/quote]

Sorry sto cu jos jednom zapiliti, ali stvarno sam stekao dojam da necim nisi zadovoljan po pitanju studija. [b]Koji su konkrento razlozi za nezadovoljstvo?[/b] Cuo sam puno prigovora od studenata koji nisu uspjesni kao ti, volio bih cuti od nekog tko je polozio sve ispite.
Ongo (napisa):
Citati su izvuceni iz konteksta, a ton mog posta je krivo interpretiran.

....

Ovakvo trivijaliziranje mog teksta je ispod razine; ovo je arena ideja, ne licnosti.


OK, sorry sto te pokusavam spustiti ispod razine na kojoj lebdis. Ajde pls odgovori na nekoliko jednostavnih pitanja jer ja stvarno ne razumijem ton tvojih postova.

1. Smatras li uvodjenje Bolonjskih pravila studiranja na PMF-MO napretkom u odnosu na sistem koji je bio prije?

2. Ako je odgovor na prvo pitanje NE, koji su razlozi za to?

Ongo (napisa):
Mislim da o uspjesnosti PMF-MO dovoljno govore (porazni) rezultati.


Porazni rezultati cega? Govorimo o nastavi, broju diplomiranih godisnje ili necem trecem?

Ongo (napisa):
O uspjesnosti bologne mislim da se tesko moze govoriti, jer akademska godina jos nije gotova. No neke stvari su i sada jasne; za doticne stvari vjerujem da su bile od pocetka jasne (jos prije implementacije). Primjerice, kako stavljanje svih kolokvija u jedan tjedan, te svih usmenih u sljedeci, predstavlja ciljeve za koje se zalaze bologna (konkretno stimulaciju sive zone)?


Na nacin da kolokvije izmakne od nastave. Prije su kolokviji i predavanja isli paralelno sto je uzrokovalo masovne izostanke s nastave. A studenti su se zalili na stres zato sto skoro svaki ponedjeljak imaju kolokvij.

Sto se tice usmenih, ove godine nisu bili nista zgusnutiji netko prethodnih. Onaj tko je lani uspio kolokvirati sve kolegije takodjer je imao cetiri usmena u veljaci (iznimno, neki profesori su dio usmenih odradili u ozujku, kao i ove godine). Prije uvodjenja kolokvija ista sudbina cekala je studente koji su u zimskom roku uspjeli poloziti sve pismene. Osnovna razlika je sto sada znatno vise studenata uspijeva poloziti pismeni dio ispita, pa zato imamo znatno vise usmenih u istom vremenskom razdoblju.

Ongo (napisa):
Nadam se da sam na pitanje odgovorio, jer na bolognu ne namjeravam trositi ni rijec vise (vremena za ove diskusije su odavna prosla).


Siguran sam da ce se diskusije o Bolonjskim reformama voditi jos barem 4-5 godina, dok prvi studenti ne magistriraju po novom sistemu. Nazalost vremena za diskusije je bilo jako malo. Ministarstvo nas je prakticki preko noci prisililo na prelazak na novi sistem (ne tvrdim da je to nuzno los potez).

Ongo (napisa):
Kontekst drugog citata je (za razliku od prvog) moguce krivo interpretirati, pa cu ga sada eksplicitirati: bitka za promjene.


Vodis bitku za promjene na faksu na kojem se u zadnje 4 godine prakticki non-stop mijenjao program, pravila, studiji, nastavnici...? Mislim da je ta bitka dobivena puno prije nego sto si se ti pojavio na sceni Smile

Ongo (napisa):
Ocito je potrebno napomenuti da s bolognom nisam imao problema; za sad sam dao sve ispite.


Sorry sto cu jos jednom zapiliti, ali stvarno sam stekao dojam da necim nisi zadovoljan po pitanju studija. Koji su konkrento razlozi za nezadovoljstvo? Cuo sam puno prigovora od studenata koji nisu uspjesni kao ti, volio bih cuti od nekog tko je polozio sve ispite.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
alen
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 10. 2005. (23:25:58)
Postovi: (221)16
Sarma = la pohva - posuda
132 = 230 - 98

PostPostano: 0:57 pon, 29. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

Da ne bude sve baš tako crno, mogu dodati svoje mišljenje.

Demosi, asistenti i profesori su izuzetno susretljivi i pomažu najbolje kako znaju, samo ih treba pitati i to mi se jako sviđa (tak je vjerojatno bilo i prije reforme).

Imamo poseban tjedan za kolokvije i to mi je isto ok. Ne bi mi smetalo da imamo svaka 2 tjedna ili svaki tjedan provjeru iz svih kolegija.

Zadaće su super, ali ipak moram reći da zadaće iz programiranja nisu baš tako uspješne u pomaganju usvajanja gradiva kao kod ostalih kolegija (svjestan sam mogućih razloga zašto je tako i da vjerojatno nije moglo biti bolje). Mislim da bi iz svih kolegija zadaće trebale služit kao priprema za kolokvij na taj način da zadaci u zadaći budu teži od onih na kolokviju.

Jako dobro mi se čini što nećemo imat ubitačnu drugu godinu, nego 2 solidne u kojima će vjerojatno bit raspodjeljeno gradivo i nešto malo dodano.

Ne vidim po čem je bolonja propala. Ljudi sam ne vole neznat šta ih čeka ako su pali kolegij. Čini mi se da je 40-60% ok prolaznost na prvoj godini.

Noć
Da ne bude sve baš tako crno, mogu dodati svoje mišljenje.

Demosi, asistenti i profesori su izuzetno susretljivi i pomažu najbolje kako znaju, samo ih treba pitati i to mi se jako sviđa (tak je vjerojatno bilo i prije reforme).

Imamo poseban tjedan za kolokvije i to mi je isto ok. Ne bi mi smetalo da imamo svaka 2 tjedna ili svaki tjedan provjeru iz svih kolegija.

Zadaće su super, ali ipak moram reći da zadaće iz programiranja nisu baš tako uspješne u pomaganju usvajanja gradiva kao kod ostalih kolegija (svjestan sam mogućih razloga zašto je tako i da vjerojatno nije moglo biti bolje). Mislim da bi iz svih kolegija zadaće trebale služit kao priprema za kolokvij na taj način da zadaci u zadaći budu teži od onih na kolokviju.

Jako dobro mi se čini što nećemo imat ubitačnu drugu godinu, nego 2 solidne u kojima će vjerojatno bit raspodjeljeno gradivo i nešto malo dodano.

Ne vidim po čem je bolonja propala. Ljudi sam ne vole neznat šta ih čeka ako su pali kolegij. Čini mi se da je 40-60% ok prolaznost na prvoj godini.

Noć



_________________
Između ostalog, mislim da bi kolegij mjera i integral trebao imati svoj podforum među kolegijima treće godine
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ongo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2006. (14:37:33)
Postovi: (23)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 3

PostPostano: 2:33 pon, 29. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]OK, sorry sto te pokusavam spustiti ispod razine na kojoj lebdis. Ajde pls odgovori na nekoliko jednostavnih pitanja jer ja stvarno ne razumijem ton tvojih postova.

1. Smatras li uvodjenje Bolonjskih pravila studiranja na PMF-MO napretkom u odnosu na sistem koji je bio prije?

2. Ako je odgovor na prvo pitanje NE, koji su razlozi za to?

[/quote]

Dr. Krčedinec, moram priznati da sam Vas prethodni post pogresno protumacio kao ironiju, za sto se najdublje ispricavam. Pricao sam o necem sasvim drugome (u cemu sam ocito bio jako osamljen).

Sad da Vam odgovorim na pitanja:
1. Bojim se da se na to pitanje ne usudim tako lako odgovoriti. Mislim da je model organizacije ispita i kolokvija bio bolji, ali ja organizacija nastave mozda bolja sada.
2. Odgovoreno u 1.

[quote="krcko"]
Porazni rezultati cega? Govorimo o nastavi, broju diplomiranih godisnje ili necem trecem?
[/quote]

Broju diplomiranih godisnje i konkurentnosti nasih (PMF-MO) diplomanta na stranom trzistu, sto bi sutra moglo postati relevantno.

[quote="krcko"]
Na nacin da kolokvije izmakne od nastave. Prije su kolokviji i predavanja isli paralelno sto je uzrokovalo masovne izostanke s nastave. A studenti su se zalili na stres zato sto skoro svaki ponedjeljak imaju kolokvij.
[/quote]

Kao sto sam u nekom od prethodnih postova lijepo rekao; svatko se zali na nesto, pa zaljenje ne moze biti referenca.

[quote="krcko"]
Sto se tice usmenih...
[/quote]

Sto se tice usmenih, prije su bila 4 roka, sad su dva...

[quote="krcko"]Siguran sam da ce se diskusije o Bolonjskim reformama voditi jos barem 4-5 godina, dok prvi studenti ne magistriraju po novom sistemu.
[/quote]

I tu ste u pravu.

[quote="krcko"]
Vodis bitku za promjene na faksu na kojem se u zadnje 4 godine prakticki non-stop mijenjao program, pravila, studiji, nastavnici...? Mislim da je ta bitka dobivena puno prije nego sto si se ti pojavio na sceni :)
[/quote]

Dobivena? Hocete reci da je PMF reformiran do kraja? Da je konacno rame uz rame s ostatkom svijeta?

Tad nisam bio na sceni, ali jesam sad; bitka je daleko od dobivene.

(jos bolje, bitka nikada ne zavrsava)


[quote="krcko"]Koji su konkrento razlozi za nezadovoljstvo?[/quote]
Hmm... Zanimljivo pitanje. U okviru ovog posta nezadovoljan sam (barem bio) nacinom na koji se kreira novi plan organizacije nastave i ispita. No, zatim sam uvjeren da nema izbora pa sam sada nezadovoljan nedostatkom izbora. Tj. nezadovoljan sam jer se kreiranje novog plana organizacije nastave i ispita ne moze sprovesti na nacin kojeg drzim boljim.
Naravno, ovo nije odgovor koji ste Vi zeljeli dobiti, niti odgovor koji sam ja zelio dati. Ali postajem umoran diskusija koje nece u roditi nicime (moj navedeni razlog nezadovoljstva), ovo krece u off topic i sad je 4am, pa cu se sada povuci.
krcko (napisa):
OK, sorry sto te pokusavam spustiti ispod razine na kojoj lebdis. Ajde pls odgovori na nekoliko jednostavnih pitanja jer ja stvarno ne razumijem ton tvojih postova.

1. Smatras li uvodjenje Bolonjskih pravila studiranja na PMF-MO napretkom u odnosu na sistem koji je bio prije?

2. Ako je odgovor na prvo pitanje NE, koji su razlozi za to?



Dr. Krčedinec, moram priznati da sam Vas prethodni post pogresno protumacio kao ironiju, za sto se najdublje ispricavam. Pricao sam o necem sasvim drugome (u cemu sam ocito bio jako osamljen).

Sad da Vam odgovorim na pitanja:
1. Bojim se da se na to pitanje ne usudim tako lako odgovoriti. Mislim da je model organizacije ispita i kolokvija bio bolji, ali ja organizacija nastave mozda bolja sada.
2. Odgovoreno u 1.

krcko (napisa):

Porazni rezultati cega? Govorimo o nastavi, broju diplomiranih godisnje ili necem trecem?


Broju diplomiranih godisnje i konkurentnosti nasih (PMF-MO) diplomanta na stranom trzistu, sto bi sutra moglo postati relevantno.

krcko (napisa):

Na nacin da kolokvije izmakne od nastave. Prije su kolokviji i predavanja isli paralelno sto je uzrokovalo masovne izostanke s nastave. A studenti su se zalili na stres zato sto skoro svaki ponedjeljak imaju kolokvij.


Kao sto sam u nekom od prethodnih postova lijepo rekao; svatko se zali na nesto, pa zaljenje ne moze biti referenca.

krcko (napisa):

Sto se tice usmenih...


Sto se tice usmenih, prije su bila 4 roka, sad su dva...

krcko (napisa):
Siguran sam da ce se diskusije o Bolonjskim reformama voditi jos barem 4-5 godina, dok prvi studenti ne magistriraju po novom sistemu.


I tu ste u pravu.

krcko (napisa):

Vodis bitku za promjene na faksu na kojem se u zadnje 4 godine prakticki non-stop mijenjao program, pravila, studiji, nastavnici...? Mislim da je ta bitka dobivena puno prije nego sto si se ti pojavio na sceni Smile


Dobivena? Hocete reci da je PMF reformiran do kraja? Da je konacno rame uz rame s ostatkom svijeta?

Tad nisam bio na sceni, ali jesam sad; bitka je daleko od dobivene.

(jos bolje, bitka nikada ne zavrsava)


krcko (napisa):
Koji su konkrento razlozi za nezadovoljstvo?

Hmm... Zanimljivo pitanje. U okviru ovog posta nezadovoljan sam (barem bio) nacinom na koji se kreira novi plan organizacije nastave i ispita. No, zatim sam uvjeren da nema izbora pa sam sada nezadovoljan nedostatkom izbora. Tj. nezadovoljan sam jer se kreiranje novog plana organizacije nastave i ispita ne moze sprovesti na nacin kojeg drzim boljim.
Naravno, ovo nije odgovor koji ste Vi zeljeli dobiti, niti odgovor koji sam ja zelio dati. Ali postajem umoran diskusija koje nece u roditi nicime (moj navedeni razlog nezadovoljstva), ovo krece u off topic i sad je 4am, pa cu se sada povuci.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
nana
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 29. 11. 2005. (12:24:35)
Postovi: (2AD)16
Spol: žensko
Sarma = la pohva - posuda
95 = 158 - 63

PostPostano: 8:05 pon, 29. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

@Ongo:

Cijelo vrijeme "mlatis praznu slamu" i ne iznosis konkretne razloge! IMO u Hrvatskoj se vjecito zbog neceg kuka i mi smo nacija profesionalnih cvilidreta.

Ocito nisi upoznat sa situacijom koja je bila prije uvodjenja Bolonje (mislim na statistike i uspjesnost studenata).

Jednom je to netko napisao na forumu, zasto se od ove generacije ocekuje da je posebno nadarena i inteligentnija. Samo zato sto nas je netko prozvao Bolonjcima?
@Ongo:

Cijelo vrijeme "mlatis praznu slamu" i ne iznosis konkretne razloge! IMO u Hrvatskoj se vjecito zbog neceg kuka i mi smo nacija profesionalnih cvilidreta.

Ocito nisi upoznat sa situacijom koja je bila prije uvodjenja Bolonje (mislim na statistike i uspjesnost studenata).

Jednom je to netko napisao na forumu, zasto se od ove generacije ocekuje da je posebno nadarena i inteligentnija. Samo zato sto nas je netko prozvao Bolonjcima?



_________________
Kad sam bila mala htjela sam biti statističarka Very Happy
[tex]\omega \in \Omega[/tex] Srce
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
alen
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 14. 10. 2005. (23:25:58)
Postovi: (221)16
Sarma = la pohva - posuda
132 = 230 - 98

PostPostano: 10:21 pon, 29. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="nana"]IMO u Hrvatskoj se vjecito zbog neceg kuka i mi smo nacija profesionalnih cvilidreta.[/quote]

Nadam se da voliš svoju sarmu (evo ti jedna). Slažem se, čemu žaljenje ako ne služi da se pokaže što ne valja? Jer onda ili se ne želi reći što nevalja (zašto bi to netko radio) ili ipak nije sve tako loše.
nana (napisa):
IMO u Hrvatskoj se vjecito zbog neceg kuka i mi smo nacija profesionalnih cvilidreta.


Nadam se da voliš svoju sarmu (evo ti jedna). Slažem se, čemu žaljenje ako ne služi da se pokaže što ne valja? Jer onda ili se ne želi reći što nevalja (zašto bi to netko radio) ili ipak nije sve tako loše.



_________________
Između ostalog, mislim da bi kolegij mjera i integral trebao imati svoj podforum među kolegijima treće godine
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Ongo
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 02. 2006. (14:37:33)
Postovi: (23)16
Sarma = la pohva - posuda
= 6 - 3

PostPostano: 11:06 pon, 29. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

@nana:

Halo?
Mislim da sam ukazao na mnogo problema i ponudio neka rijesenja.
Na kraju se pokazalo da od svega toga nista; octio bih volio ici brzim koracima naprijed nego je to moguce. Je li to grijeh?

Kao sto sam rekao, bitku sam izgubio i mislim da na mene vise ne valja trositi rijeci.
@nana:

Halo?
Mislim da sam ukazao na mnogo problema i ponudio neka rijesenja.
Na kraju se pokazalo da od svega toga nista; octio bih volio ici brzim koracima naprijed nego je to moguce. Je li to grijeh?

Kao sto sam rekao, bitku sam izgubio i mislim da na mene vise ne valja trositi rijeci.


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
fireball
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 07. 10. 2005. (18:49:17)
Postovi: (4AB)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
26 = 100 - 74
Lokacija: s rukom u vatri i nogom u grobu

PostPostano: 11:27 pon, 29. 5. 2006    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Ministarstvo nas je prakticki preko noci prisililo na prelazak na novi sistem (ne tvrdim da je to nuzno los potez).[/quote]

ja bi samo htio aludirati na ovo... ja mislim da je to bio liš potez, jer je sve napravljeno brzopleto i površno, ovo je velika reforma i tome se treba posvetiti i dobro razmisliti prije nego što dođe do takve reforme... ali sad je kasno kukati zbog toga, već je to učinjeno i nema povratka
krcko (napisa):
Ministarstvo nas je prakticki preko noci prisililo na prelazak na novi sistem (ne tvrdim da je to nuzno los potez).


ja bi samo htio aludirati na ovo... ja mislim da je to bio liš potez, jer je sve napravljeno brzopleto i površno, ovo je velika reforma i tome se treba posvetiti i dobro razmisliti prije nego što dođe do takve reforme... ali sad je kasno kukati zbog toga, već je to učinjeno i nema povratka



_________________
I bow before you Veliki Limun, on je kiseo i zut Bow to the left
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Idite na Prethodno  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeće
Stranica 4 / 7.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan