Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

proslogodisnji vs. ovogodisnji kolokvij
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Elementarna matematika 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gordan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:01:44)
Postovi: (192)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 12
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 16:06 pon, 2. 12. 2002    Naslov: proslogodisnji vs. ovogodisnji kolokvij Citirajte i odgovorite

1. zadatak
nista tesko,. dobra fora sa citanjem alfabeta :-) ipak prosle godine su teoretska pitanja bila samo u vezi skupova a ove godine se stvar prosirila
2. zadatak isto OK, no proslogodisnji zadatak je bio na razini osnovne skole a ove godine smo ipak morali dokazivati.
3. pljuga sve ok i prosle godine je bio takav
4. hm! prosle godine obicna djeljivost a ove neki krvavi dokaz. osobno ga nisam uspio rijesiti a po prici nije ni vecina drugih kolega
5. jednostavna kongruencija komplicirano napisana, dakle isto ko prosle godine
6. pljugerska indukcija fakat jednostavno

moje skoromno mišljenje je da je kolokvij bio teži od prošlogodišnjeg :!:

gordan

PS ako budem imao manje od 40 bodova znam tko mi ih je skinuo :D :D :D
1. zadatak
nista tesko,. dobra fora sa citanjem alfabeta Smile ipak prosle godine su teoretska pitanja bila samo u vezi skupova a ove godine se stvar prosirila
2. zadatak isto OK, no proslogodisnji zadatak je bio na razini osnovne skole a ove godine smo ipak morali dokazivati.
3. pljuga sve ok i prosle godine je bio takav
4. hm! prosle godine obicna djeljivost a ove neki krvavi dokaz. osobno ga nisam uspio rijesiti a po prici nije ni vecina drugih kolega
5. jednostavna kongruencija komplicirano napisana, dakle isto ko prosle godine
6. pljugerska indukcija fakat jednostavno

moje skoromno mišljenje je da je kolokvij bio teži od prošlogodišnjeg Exclamation

gordan

PS ako budem imao manje od 40 bodova znam tko mi ih je skinuo Very Happy Very Happy Very Happy



_________________
http://mafija.gameland.com.hr - budi i ti mafijaš!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 20:49 uto, 3. 12. 2002    Naslov: Re: proslogodisnji vs. ovogodisnji kolokvij Citirajte i odgovorite

Ho ho ho!

[quote="Gordan"]1. zadatak nista tesko,. dobra fora sa citanjem alfabeta :-) [/quote]

Na drugom kolokviju bit ce cirilica :lol:

[quote="Gordan"]ipak prosle godine su teoretska pitanja bila samo u vezi skupova a ove godine se stvar prosirila[/quote]

Bilo je i lani raznih teoretskih pitanja (implikacija, ekvivalencija, disjunkcija, konjunkcija, obrat po kontrapoziciji, prosti brojevi).

[quote="Gordan"]2. zadatak isto OK, no proslogodisnji zadatak je bio na razini osnovne skole a ove godine smo ipak morali dokazivati.[/quote]

Ako pazljivije pogledas vidjet ces da se i lani moralo dokazivati. Onaj "osnovnoskolski" dio nosio je manji broj bodova.

[quote="Gordan"]3. pljuga sve ok i prosle godine je bio takav[/quote]

Slazem se u potpunosti :D No to je bio zadatak koji su lani studenti najslabije rijesili. Tu ce doci do izrazaja prednost koju ste imali jer ste vidjeli lanjski kolokvij. Lani su kolokviji isli prvi puta pa se nisu imali po cemu spremati.

[quote="Gordan"]4. hm! prosle godine obicna djeljivost a ove neki krvavi dokaz. osobno ga nisam uspio rijesiti a po prici nije ni vecina drugih kolega[/quote]

Lanjska "obicna djeljivost" rjesavala se preko malog Fermatovog teorema i bila je drugi po tezini zadatak (sudeci po rezultatima). No i ja mislim da vam je ovo bio najtezi zadatak, bas zato sto se najvise razlikovao od lanjskog. Ali ne moze bas sve biti isto.

[quote="Gordan"]5. jednostavna kongruencija komplicirano napisana, dakle isto ko prosle godine[/quote]

Aleluja! Upravo to nam je bila namjera :)

[quote="Gordan"]6. pljugerska indukcija fakat jednostavno[/quote]

Lani je na indukciji takodjer osvojeno najvise bodova.

[quote="Gordan"]moje skoromno mišljenje je da je kolokvij bio teži od prošlogodišnjeg :!: [/quote]

Bit ce zanimljivo usporediti rezultate, pricekajmo da zavrsi ispravljanje. Prvi dojam je da ste u prosjeku napisali bolje od lanjske generacije.

[quote="Gordan"]PS ako budem imao manje od 40 bodova znam tko mi ih je skinuo :D :D :D[/quote]

Djed Mrazu skidati bodove? Nisam lud, i ja si zelim nesto za Bozic :D
Ho ho ho!

Gordan (napisa):
1. zadatak nista tesko,. dobra fora sa citanjem alfabeta Smile


Na drugom kolokviju bit ce cirilica Laughing

Gordan (napisa):
ipak prosle godine su teoretska pitanja bila samo u vezi skupova a ove godine se stvar prosirila


Bilo je i lani raznih teoretskih pitanja (implikacija, ekvivalencija, disjunkcija, konjunkcija, obrat po kontrapoziciji, prosti brojevi).

Gordan (napisa):
2. zadatak isto OK, no proslogodisnji zadatak je bio na razini osnovne skole a ove godine smo ipak morali dokazivati.


Ako pazljivije pogledas vidjet ces da se i lani moralo dokazivati. Onaj "osnovnoskolski" dio nosio je manji broj bodova.

Gordan (napisa):
3. pljuga sve ok i prosle godine je bio takav


Slazem se u potpunosti Very Happy No to je bio zadatak koji su lani studenti najslabije rijesili. Tu ce doci do izrazaja prednost koju ste imali jer ste vidjeli lanjski kolokvij. Lani su kolokviji isli prvi puta pa se nisu imali po cemu spremati.

Gordan (napisa):
4. hm! prosle godine obicna djeljivost a ove neki krvavi dokaz. osobno ga nisam uspio rijesiti a po prici nije ni vecina drugih kolega


Lanjska "obicna djeljivost" rjesavala se preko malog Fermatovog teorema i bila je drugi po tezini zadatak (sudeci po rezultatima). No i ja mislim da vam je ovo bio najtezi zadatak, bas zato sto se najvise razlikovao od lanjskog. Ali ne moze bas sve biti isto.

Gordan (napisa):
5. jednostavna kongruencija komplicirano napisana, dakle isto ko prosle godine


Aleluja! Upravo to nam je bila namjera Smile

Gordan (napisa):
6. pljugerska indukcija fakat jednostavno


Lani je na indukciji takodjer osvojeno najvise bodova.

Gordan (napisa):
moje skoromno mišljenje je da je kolokvij bio teži od prošlogodišnjeg Exclamation


Bit ce zanimljivo usporediti rezultate, pricekajmo da zavrsi ispravljanje. Prvi dojam je da ste u prosjeku napisali bolje od lanjske generacije.

Gordan (napisa):
PS ako budem imao manje od 40 bodova znam tko mi ih je skinuo Very Happy Very Happy Very Happy


Djed Mrazu skidati bodove? Nisam lud, i ja si zelim nesto za Bozic Very Happy



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 22:51 čet, 5. 12. 2002    Naslov: Citirajte i odgovorite

Evo analize rezultata prvog kolokvija i usporedbe s lanjskim.

Ove godine izaslo je 353 studenata, 42 (12%) je osvojilo 50 ili vise bodova i vec na prvom kolokviju se oslobodilo pismenog, a 264 (75%) je osvojilo 25 ili vise bodova ("semiprolaznost" :) ). Lani je izaslo ukupno 307 studenata, 82 (27%) osvojilo je 50 ili vise bodova, a 239 (78%) osvojilo je 25 ili vise bodova.

Prosjek bodova po zadacima izgleda ovako:
[code:1]
Zadaci 1. 2. 3. 4. 5. 6. Ukupno
Ove godine 5.0 6.8 7.2 1.5 7.0 6.7 34.0
Lani 6.7 6.0 4.6 5.8 6.9 7.4 37.4
[/code:1]

Iz svega toga vidimo da je Gordan u pravu, rezultati ovogodisnjeg kolokvija su ipak nesto slabiji nego lani. Razlog su jako losi rezultati na cetvrtom zadatku (djeljivost). Zanimljivo je da je na trecem zadatku (relacije) ove godine osvojeno najvise bodova, a lani najmanje. Ocito se radi o laganom zadatku koji lanjski studenti nisu ocekivali. Moje skromno misljenje je da se ove godine prica ponovila na cetvrtom zadatku :roll:

Kod ostalih zadataka rezultati su slicni ove godine i lani. Na prvom (teoretskom) i sestom zadatku (indukcija) osvojeno je malo manje bodova nego lani, a na drugom (skupovi) i petom (kongruencije) malo vise.

Sve u svemu, i ove godine mozemo biti zadovoljni rezultatima i ocekivati da ce se velik broj studenata osloboditi pismenog nakon drugog kolokvija.
Evo analize rezultata prvog kolokvija i usporedbe s lanjskim.

Ove godine izaslo je 353 studenata, 42 (12%) je osvojilo 50 ili vise bodova i vec na prvom kolokviju se oslobodilo pismenog, a 264 (75%) je osvojilo 25 ili vise bodova ("semiprolaznost" Smile ). Lani je izaslo ukupno 307 studenata, 82 (27%) osvojilo je 50 ili vise bodova, a 239 (78%) osvojilo je 25 ili vise bodova.

Prosjek bodova po zadacima izgleda ovako:
Kod:

Zadaci      1.   2.   3.   4.   5.   6.   Ukupno
Ove godine  5.0  6.8  7.2  1.5  7.0  6.7  34.0
Lani        6.7  6.0  4.6  5.8  6.9  7.4  37.4


Iz svega toga vidimo da je Gordan u pravu, rezultati ovogodisnjeg kolokvija su ipak nesto slabiji nego lani. Razlog su jako losi rezultati na cetvrtom zadatku (djeljivost). Zanimljivo je da je na trecem zadatku (relacije) ove godine osvojeno najvise bodova, a lani najmanje. Ocito se radi o laganom zadatku koji lanjski studenti nisu ocekivali. Moje skromno misljenje je da se ove godine prica ponovila na cetvrtom zadatku Rolling Eyes

Kod ostalih zadataka rezultati su slicni ove godine i lani. Na prvom (teoretskom) i sestom zadatku (indukcija) osvojeno je malo manje bodova nego lani, a na drugom (skupovi) i petom (kongruencije) malo vise.

Sve u svemu, i ove godine mozemo biti zadovoljni rezultatima i ocekivati da ce se velik broj studenata osloboditi pismenog nakon drugog kolokvija.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Gordan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:01:44)
Postovi: (192)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 12
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 23:37 čet, 5. 12. 2002    Naslov: Citirajte i odgovorite

Krcko, imam 50 bodova jel moram ic gledat test? il sam te bodove regularno izgubio :?: :D :D :D

gordan

PS
just kidding
btw moja kvalitetna i tocna analiza tezine testa ukazuje i na moje superiorno znanje iz Analize :shock: :D
Krcko, imam 50 bodova jel moram ic gledat test? il sam te bodove regularno izgubio Question Very Happy Very Happy Very Happy

gordan

PS
just kidding
btw moja kvalitetna i tocna analiza tezine testa ukazuje i na moje superiorno znanje iz Analize Shocked Very Happy



_________________
http://mafija.gameland.com.hr - budi i ti mafijaš!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 23:47 čet, 5. 12. 2002    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Gordan"]btw moja kvalitetna i tocna analiza tezine testa ukazuje i na moje superiorno znanje iz Analize :shock: :D[/quote]

A na sto ukazuju rezultati kolokvija iz Analize? :lol: Moglo je to i bolje...
Gordan (napisa):
btw moja kvalitetna i tocna analiza tezine testa ukazuje i na moje superiorno znanje iz Analize Shocked Very Happy


A na sto ukazuju rezultati kolokvija iz Analize? Laughing Moglo je to i bolje...



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Gordan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:01:44)
Postovi: (192)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 12
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 0:10 pet, 6. 12. 2002    Naslov: Citirajte i odgovorite

znam :( moglo je puno bolje. Na drugom imam 0 bodova i nadam se da baš nisam bio toliko glup da maknem log bez da uopce gledam bazu.... Bio sam i danas i jucer vidit zadatak kod as. Goldštajna (nadam se da se tako covjek zove :) ali ga nije bilo. inace kolko vidim po listi na tom zadatku je islo 0, 05 ili 20 bodova

gordan
znam Sad moglo je puno bolje. Na drugom imam 0 bodova i nadam se da baš nisam bio toliko glup da maknem log bez da uopce gledam bazu.... Bio sam i danas i jucer vidit zadatak kod as. Goldštajna (nadam se da se tako covjek zove Smile ali ga nije bilo. inace kolko vidim po listi na tom zadatku je islo 0, 05 ili 20 bodova

gordan



_________________
http://mafija.gameland.com.hr - budi i ti mafijaš!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
C'Tebo
Moderator
Moderator


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:40:48)
Postovi: (26A)16
Sarma = la pohva - posuda
-13 = 3 - 16
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 0:18 pet, 6. 12. 2002    Naslov: Citirajte i odgovorite

A jel mozhe netko dat pitanja koja su bila na kolokviju iz analize?
Bash bih ih htio vidjet

Btw.
Sto mislite o mom novom sigu?
A jel mozhe netko dat pitanja koja su bila na kolokviju iz analize?
Bash bih ih htio vidjet

Btw.
Sto mislite o mom novom sigu?



_________________
Click me!
_______________________
Bad panda!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
Gost






PostPostano: 17:32 pet, 6. 12. 2002    Naslov: Re: proslogodisnji vs. ovogodisnji kolokvij Citirajte i odgovorite

Koliko uopce bodova nosi to slovo?
Koliko uopce bodova nosi to slovo?


[Vrh]
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 17:48 pet, 6. 12. 2002    Naslov: Citirajte i odgovorite

Slovo nosi jedan (1) cijeli bod :D
Slovo nosi jedan (1) cijeli bod Very Happy



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Potor
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 06. 12. 2002. (13:23:45)
Postovi: (2E)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0

PostPostano: 2:29 sub, 7. 12. 2002    Naslov: Citirajte i odgovorite

ja bih prije rekla cijeli minus jedan... grrr...
dobro da ne pi¨emo kolokvije iz elementarnog grckog
:mrgreen:
al, ok je... sad sam bar naucila 2-3 grcka slova vi¨e... jo¨ malo pa sve... ;)
ja bih prije rekla cijeli minus jedan... grrr...
dobro da ne pi¨emo kolokvije iz elementarnog grckog
Mr. Green
al, ok je... sad sam bar naucila 2-3 grcka slova vi¨e... jo¨ malo pa sve... Wink


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 9:40 sub, 7. 12. 2002    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="C'Tebo"]A jel mozhe netko dat pitanja koja su bila na kolokviju iz analize?
Bash bih ih htio vidjet[/quote]

Imas ih ovdje
[url]http://web.math.hr/~analiza/analiza1.html[/url]
C'Tebo (napisa):
A jel mozhe netko dat pitanja koja su bila na kolokviju iz analize?
Bash bih ih htio vidjet


Imas ih ovdje
http://web.math.hr/~analiza/analiza1.html



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Kasiopeja
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 13. 11. 2002. (18:19:29)
Postovi: (5F)16
Sarma = la pohva - posuda
= 1 - 1

PostPostano: 16:13 sub, 7. 12. 2002    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="krcko"]Slovo nosi jedan (1) cijeli bod :D[/quote]

Koliko onda nosi koji dio 1. zadatka? Jer meni su nestala 3, a ja sam mislila da mi je samo slovo krivo.
A zaboravila sam sta je uopce bio ostatak 1. zadatka...
krcko (napisa):
Slovo nosi jedan (1) cijeli bod Very Happy


Koliko onda nosi koji dio 1. zadatka? Jer meni su nestala 3, a ja sam mislila da mi je samo slovo krivo.
A zaboravila sam sta je uopce bio ostatak 1. zadatka...


[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
krcko
Forumaš nagrađen za životno djelo
Forumaš nagrađen za životno djelo


Pridružen/a: 07. 10. 2002. (15:57:59)
Postovi: (18B3)16
Sarma = la pohva - posuda
655 = 759 - 104

PostPostano: 16:22 sub, 7. 12. 2002    Naslov: Citirajte i odgovorite

Slovo 1, obrat & obrat po kontrapoziciji 2+2, Kartezijev produkt 1+2 (def+slika), relacije 2.
Slovo 1, obrat & obrat po kontrapoziciji 2+2, Kartezijev produkt 1+2 (def+slika), relacije 2.



_________________
Vedran Krcadinac

Ljudi su razliciti, a nula je paran broj.
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Elementarna matematika 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You can attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan