Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

gospodin Instinoljubić
WWW:

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gordan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:01:44)
Postovi: (192)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 12
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 16:02 sub, 7. 12. 2002    Naslov: gospodin Instinoljubić Citirajte i odgovorite

gospodin istinoljubić nikada ne laže osim srijedom (a srijedmo uvijek laže). kojih dana u tjednu on može reći: ako nisam lagao jučer lagati ću sutra!
po meni:
[code:1]A=nisam lagao jučer
B=lagati ću sutra
dakle A->B

AB A->B
pon10 0
uto11 1
sri10 0
čet00 1
pet10 0
sub10 0
ned10 0 [/code:1]

dakle on to može reći utorkom i četvrtkom!! ali u rjesenjima od prijamnih ispita piše uto i sri i čet. jasno mi je da srijedom uvijek laže pa šta god reko nije istina ali striktno logičkim izrazom gledano je uto i čet.
jel tako? :shock:
gospodin istinoljubić nikada ne laže osim srijedom (a srijedmo uvijek laže). kojih dana u tjednu on može reći: ako nisam lagao jučer lagati ću sutra!
po meni:
Kod:
A=nisam lagao jučer
B=lagati ću sutra
dakle A->B

   AB A->B
pon10  0
uto11  1
sri10  0
čet00  1
pet10  0
sub10  0
ned10  0


dakle on to može reći utorkom i četvrtkom!! ali u rjesenjima od prijamnih ispita piše uto i sri i čet. jasno mi je da srijedom uvijek laže pa šta god reko nije istina ali striktno logičkim izrazom gledano je uto i čet.
jel tako? Shocked



_________________
http://mafija.gameland.com.hr - budi i ti mafijaš!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 17:00 sub, 7. 12. 2002    Naslov: Re: gospodin Instinoljubić Citirajte i odgovorite

[quote="Gordan"]Gospodin Istinoljubic nikada ne laze osim srijedom (a srijedmo uvijek laze). Kojih dana u tjednu on moze reci: Ako nisam lagao jucer, lagat cu sutra!
po meni:
[code:1]A=nisam lagao jucer
B=lagat cu sutra
dakle A->B

. A B A->B
pon 1 0 0
uto 1 1 1
sri 1 0 0
čet 0 0 1
pet 1 0 0
sub 1 0 0
ned 1 0 0[/code:1]

Dakle on to moze reci utorkom i cetvrtkom!! Ali u rjesenjima od prijemnih ispita pise uto i sri i cet. Jasno mi je da srijedom uvijek laze pa sta god reko nije istina ali striktno logickim izrazom gledano je uto i cet.
jel tako? :shock:[/quote]

Nije. Ono sto on kaze u srijedu [b]mora biti laz[/b]. Dakle, on ne moze reci "[i]Ja danas govorim istinu[/i]". Ali, recenica "[i]Ako nisam lagao jucer, lagat cu sutra[/i]" je (u srijedu) laz. Posto srijedom on nuzno laze, on to moze reci i u srijedu. Ok?
Gordan (napisa):
Gospodin Istinoljubic nikada ne laze osim srijedom (a srijedmo uvijek laze). Kojih dana u tjednu on moze reci: Ako nisam lagao jucer, lagat cu sutra!
po meni:
Kod:
A=nisam lagao jucer
B=lagat cu sutra
dakle A->B

.   A B A->B
pon 1 0  0
uto 1 1  1
sri 1 0  0
čet 0 0  1
pet 1 0  0
sub 1 0  0
ned 1 0  0


Dakle on to moze reci utorkom i cetvrtkom!! Ali u rjesenjima od prijemnih ispita pise uto i sri i cet. Jasno mi je da srijedom uvijek laze pa sta god reko nije istina ali striktno logickim izrazom gledano je uto i cet.
jel tako? Shocked


Nije. Ono sto on kaze u srijedu mora biti laz. Dakle, on ne moze reci "Ja danas govorim istinu". Ali, recenica "Ako nisam lagao jucer, lagat cu sutra" je (u srijedu) laz. Posto srijedom on nuzno laze, on to moze reci i u srijedu. Ok?



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Gordan
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 03. 11. 2002. (18:01:44)
Postovi: (192)16
Spol: muško
Sarma = la pohva - posuda
= 20 - 12
Lokacija: Zagreb

PostPostano: 17:04 sub, 7. 12. 2002    Naslov: Citirajte i odgovorite

ok :D
malo mi je bilo mutno jer mi je normalno da to moze reci i u srijedu ali implikacijom mi je ispadalo samo ut i čet
ok Very Happy
malo mi je bilo mutno jer mi je normalno da to moze reci i u srijedu ali implikacijom mi je ispadalo samo ut i čet



_________________
http://mafija.gameland.com.hr - budi i ti mafijaš!
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Pošaljite e-mail Posjetite Web stranice
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 17:09 sub, 7. 12. 2002    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Gordan"]malo mi je bilo mutno jer mi je normalno da to moze reci i u srijedu ali implikacijom mi je ispadalo samo ut i cet[/quote]

Ne, implikacija samo kaze kada je recenica istinita, a ne kada ju on moze reci!
Gordan (napisa):
malo mi je bilo mutno jer mi je normalno da to moze reci i u srijedu ali implikacijom mi je ispadalo samo ut i cet


Ne, implikacija samo kaze kada je recenica istinita, a ne kada ju on moze reci!



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Kolegiji 1. godine, preddiplomski studij Matematika -> Programiranje 1 i 2 Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan