Search
 
 
  Engleski
 
 
 
Open in this window (click to change)
Forum@DeGiorgi: Početna
Forum za podršku nastavi na PMF-MO
Login Registracija FAQ Smajlići Članstvo Pretražnik Forum@DeGiorgi: Početna

Smjestaj u studentskom domu - pravedno, ili ne?

Moja sarma
 
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor/ica Poruka
Gost






PostPostano: 0:17 uto, 24. 6. 2003    Naslov: Smjestaj u studentskom domu - pravedno, ili ne? Citirajte i odgovorite

Poštovani,

U ime mnogobrojnih studenata Sveučilišta u Zagrebu, šaljemo Vam ovaj dopis u nadi da ćete, u vidu svojih mogućnosti, pripomoći rasvjetljavanju događaja oko novonastale, najblaže rečeno, šokantne situacije.
Naime, ove godine u natječaju za smještaj u studentske domove za starije studente, dogodila se nevjerojatna situacija: najmanje 1000 studenata je ostalo bez studentskog smještaja slijedeće akademske godine u usporedbi sa ovogodišnjom. Za ovu godinu je trebalo postići 1280 bodova a za slijedeću godinu trebalo bi imati minimalno 1427 bodova! Navodno objašnjenje ove situacije je da se privremeno zatvara Studentski dom "Ante Starčević" (kapaciteta 1070 kreveta) i trajno "Ivan Meštrović" (kapaciteta 282 kreveta). No, zanimljivo je da nas nitko od strane Ministarstva znanosti i tehnologije ili Studentskog centra nije obavijestio o bilo kakvim detaljima, a ponajmanje o razlogu naglog povećanja bodovne granice. A da ne napominjemo prouzrokovani manjak od oko 1300 mjesta za koji odgovorni uopće nisu ponudili alternativna rješenja. Pitamo se u čemu je problem i na koji način ostvariti pravo na smještaj? Primjerice, student treće godine, da bi ostario pravo na smještaj, po novom natječaju treba imati najmanje prosjek svog fakulteta, dvoje braće ili sestara na redovitom školovanju ili barem rastavljene roditelje. A ovakva situacija, realno govoreći, nije vjerojatna. Pitamo se želi li Studentski centar da živimo s jednim ili da imamo samo jednog roditelja kako bi ostvarili pravo na smještaj? Ali to nije sve!
Svjedoci smo brojnih "prljavih poslova" koji se vode pri dodjeli soba u pojedinim studentskim domovima. Posjedujemo informacije o ljudima koji se nisu uopće natjecali a dobili su krevet dok u isto vrijeme student kojem nedostaje jedan bod za ostvarivanje prava na smještaj biva oštećen navedenim ponašanjem.
Također, svjedoci smo i nelogične situacije da usred akademske godine ima popriličan broj praznih soba dok neki studenti neumorno iščekuju svoj dan useljenja.
Povrh svega, mi smo oni koji bi trebali ostati u ovoj zemlji i izgrađivati je, ali je očito da država i njene institucije rade sve da učine suprotno. Pa se ponovno pitamo do kada ćemo ovakve situacije trpjeti? Kada će netko na nas pomisliti i pripomoći nam?

Molimo Vas, promijenimo i Vi i mi ovo kaotično stanje jer je nama koji imamo roditelje alternativa poslati ih u minsko polje (cijena: direktno dobivanje kreveta u domu) ili tražiti od njih da se razvedu (cijena: 180 dodatnih bodova).


Unaprijed zahvalni,
Studentska beskućnička populacija
studenti-beskucnici@net.hr
Poštovani,

U ime mnogobrojnih studenata Sveučilišta u Zagrebu, šaljemo Vam ovaj dopis u nadi da ćete, u vidu svojih mogućnosti, pripomoći rasvjetljavanju događaja oko novonastale, najblaže rečeno, šokantne situacije.
Naime, ove godine u natječaju za smještaj u studentske domove za starije studente, dogodila se nevjerojatna situacija: najmanje 1000 studenata je ostalo bez studentskog smještaja slijedeće akademske godine u usporedbi sa ovogodišnjom. Za ovu godinu je trebalo postići 1280 bodova a za slijedeću godinu trebalo bi imati minimalno 1427 bodova! Navodno objašnjenje ove situacije je da se privremeno zatvara Studentski dom "Ante Starčević" (kapaciteta 1070 kreveta) i trajno "Ivan Meštrović" (kapaciteta 282 kreveta). No, zanimljivo je da nas nitko od strane Ministarstva znanosti i tehnologije ili Studentskog centra nije obavijestio o bilo kakvim detaljima, a ponajmanje o razlogu naglog povećanja bodovne granice. A da ne napominjemo prouzrokovani manjak od oko 1300 mjesta za koji odgovorni uopće nisu ponudili alternativna rješenja. Pitamo se u čemu je problem i na koji način ostvariti pravo na smještaj? Primjerice, student treće godine, da bi ostario pravo na smještaj, po novom natječaju treba imati najmanje prosjek svog fakulteta, dvoje braće ili sestara na redovitom školovanju ili barem rastavljene roditelje. A ovakva situacija, realno govoreći, nije vjerojatna. Pitamo se želi li Studentski centar da živimo s jednim ili da imamo samo jednog roditelja kako bi ostvarili pravo na smještaj? Ali to nije sve!
Svjedoci smo brojnih "prljavih poslova" koji se vode pri dodjeli soba u pojedinim studentskim domovima. Posjedujemo informacije o ljudima koji se nisu uopće natjecali a dobili su krevet dok u isto vrijeme student kojem nedostaje jedan bod za ostvarivanje prava na smještaj biva oštećen navedenim ponašanjem.
Također, svjedoci smo i nelogične situacije da usred akademske godine ima popriličan broj praznih soba dok neki studenti neumorno iščekuju svoj dan useljenja.
Povrh svega, mi smo oni koji bi trebali ostati u ovoj zemlji i izgrađivati je, ali je očito da država i njene institucije rade sve da učine suprotno. Pa se ponovno pitamo do kada ćemo ovakve situacije trpjeti? Kada će netko na nas pomisliti i pripomoći nam?

Molimo Vas, promijenimo i Vi i mi ovo kaotično stanje jer je nama koji imamo roditelje alternativa poslati ih u minsko polje (cijena: direktno dobivanje kreveta u domu) ili tražiti od njih da se razvedu (cijena: 180 dodatnih bodova).


Unaprijed zahvalni,
Studentska beskućnička populacija
studenti-beskucnici@net.hr


[Vrh]
vsego
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 06. 10. 2002. (22:07:09)
Postovi: (3560)16
Spol: zombi
Sarma = la pohva - posuda
854 = 1068 - 214
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 0:59 uto, 24. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

1. Ima li kakva web stranica o tome? :)

2. Da li je pokrenuta neka akcija u koju zelite pridruzivanje studenata ili ocekujete da se Forumasi sami necega sjete? :?

3. SZ bi se trebao izboriti za vas, zar ne? :twisted:
1. Ima li kakva web stranica o tome? Smile

2. Da li je pokrenuta neka akcija u koju zelite pridruzivanje studenata ili ocekujete da se Forumasi sami necega sjete? Confused

3. SZ bi se trebao izboriti za vas, zar ne? Twisted Evil



_________________
U pravilu ignoriram pitanja u krivim topicima i kodove koji nisu u [code]...[/code] blokovima.
Takodjer, OBJASNITE sto vas muci! "Sto mi je krivo?", bez opisa u cemu je problem, rijetko ce zadobiti moju paznju.
Drzim prodike
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
Anonimni student
Gost





PostPostano: 1:54 uto, 24. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

pozdrav,

ja sam jedan od nezadovoljnika ovakvom raspodjelom mjesta. osobno sam dobio dom (drzavna stipendija), ali ipak smatram da nije u redu nacin na koji su raspodijeljena mjesta u domovima. smatram da je prilicno diskriminirajuce ovakvo stanje. slazem se u potpunosti sa ovim postom, a mail sa attachmentom u kojem se nalazi ovaj tekst je poslan na vise adresa. puno vise. smatram da je dobro da se objavi i na forumima, da se cim vise ljudi upozna sa trenutnom situacijom. svjedoci smo razlicitih malverzacija pri dodjeli domskih mjesta, i zbog toga jedna ovakva inicijativa. za web stranice ne znam, to ipak trebate pitati ljude koji su upuceniji u sve to. i da, sz bi se trebao izboriti za studente, i to ne samo za nas koji smo dobili dom, nego posebice za ljude koji nisu dobili dom. jer smatram sramotnom situaciju u kojoj student ne moze dobiti dom jer doslovce nema brace ili sestara, a roditelji mu nisu razvedeni (znam ih dosta takvih), a ima cisto solidan prosjek (otprilike 4.0), dok student sa prosjekom 3.1, ili 3.0 bez problema dobije, a studira, da sad ne budem bezobrazan, necu ni spominjati faks (kojemu je npr. prosjek 2,75)......... ma, enough said.
pozdrav,

ja sam jedan od nezadovoljnika ovakvom raspodjelom mjesta. osobno sam dobio dom (drzavna stipendija), ali ipak smatram da nije u redu nacin na koji su raspodijeljena mjesta u domovima. smatram da je prilicno diskriminirajuce ovakvo stanje. slazem se u potpunosti sa ovim postom, a mail sa attachmentom u kojem se nalazi ovaj tekst je poslan na vise adresa. puno vise. smatram da je dobro da se objavi i na forumima, da se cim vise ljudi upozna sa trenutnom situacijom. svjedoci smo razlicitih malverzacija pri dodjeli domskih mjesta, i zbog toga jedna ovakva inicijativa. za web stranice ne znam, to ipak trebate pitati ljude koji su upuceniji u sve to. i da, sz bi se trebao izboriti za studente, i to ne samo za nas koji smo dobili dom, nego posebice za ljude koji nisu dobili dom. jer smatram sramotnom situaciju u kojoj student ne moze dobiti dom jer doslovce nema brace ili sestara, a roditelji mu nisu razvedeni (znam ih dosta takvih), a ima cisto solidan prosjek (otprilike 4.0), dok student sa prosjekom 3.1, ili 3.0 bez problema dobije, a studira, da sad ne budem bezobrazan, necu ni spominjati faks (kojemu je npr. prosjek 2,75)......... ma, enough said.


[Vrh]
Raven
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 05. 2003. (03:46:14)
Postovi: (2C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 2:43 uto, 24. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

Cini mi se da ako glasnije to ne kazete (u smislu, [u]potpisano[/u], u medijima, [u]organizirano[/u] i [b][u]brojno[/u][/b]) nece vam biti previse koristi od postanja po forumima. Osim da se zainteresirani nadju medjusobno, i dogovore sto ce dalje i kako.

[quote="vsego"]3. SZ bi se trebao izboriti za vas, zar ne? :twisted:[/quote]

Mislim da bivseg predsjednika SZ-PMF-a (i kolege mu iz predsjednistva), sudeci po [url=http://www.student.hr/skripte/article.show.asp?evt_id=1192]urlanju na splitskoj rivi[/url], vise brine kako ce namaknuti one novce da otplati mjenice koje je potpisao za vecere u Sheratonu :twisted:.

Pitajte Steelworker-a i ostale lokalne SZ-ovce. Nadjite se i dogovorite. Razmislite [b]tocno[/b] sto zelite i sa kojim argumentima. Koliko kuzim, vi bi htjeli da se nekako vrednuje da je PMF realno tezi od tekstilno-tehnoloskog, ali osmislite kako to predstaviti i upakirati kako javnosti tako i politicarima da vas razumiju, a ne proglase bahatim elitistima. Odmah da upozorim - nece biti lako.

Onda kad smislite tocno sto hocete i kako to postici, action! - ionako nemate sto raditi preko ljeta :).

P.S.: Ili probajte objasniti profesorima da izjednace kriterije sa ostalim fakultetima :shock:.

P.P.S.: Rasprave sa istim tekstom otvorene su i na [url=http://www.sz-watch.org/viewtopic.php?t=51]sz-watch forumu[/url] i na [url=http://rasprave.fizika.org/viewtopic.php?t=148]forumu fizicara[/url]. Netko se nacrosspostaoooooo....
Cini mi se da ako glasnije to ne kazete (u smislu, potpisano, u medijima, organizirano i brojno) nece vam biti previse koristi od postanja po forumima. Osim da se zainteresirani nadju medjusobno, i dogovore sto ce dalje i kako.

vsego (napisa):
3. SZ bi se trebao izboriti za vas, zar ne? Twisted Evil


Mislim da bivseg predsjednika SZ-PMF-a (i kolege mu iz predsjednistva), sudeci po urlanju na splitskoj rivi, vise brine kako ce namaknuti one novce da otplati mjenice koje je potpisao za vecere u Sheratonu Twisted Evil.

Pitajte Steelworker-a i ostale lokalne SZ-ovce. Nadjite se i dogovorite. Razmislite tocno sto zelite i sa kojim argumentima. Koliko kuzim, vi bi htjeli da se nekako vrednuje da je PMF realno tezi od tekstilno-tehnoloskog, ali osmislite kako to predstaviti i upakirati kako javnosti tako i politicarima da vas razumiju, a ne proglase bahatim elitistima. Odmah da upozorim - nece biti lako.

Onda kad smislite tocno sto hocete i kako to postici, action! - ionako nemate sto raditi preko ljeta Smile.

P.S.: Ili probajte objasniti profesorima da izjednace kriterije sa ostalim fakultetima Shocked.

P.P.S.: Rasprave sa istim tekstom otvorene su i na sz-watch forumu i na forumu fizicara. Netko se nacrosspostaoooooo....



_________________
'I have a dream that one day this nation will rise up and live out the true meaning of its creed: "We hold these truths to be self-evident: that all men are created equal."' -- MLK
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 15:43 uto, 24. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Raven"]Cini mi se da ako glasnije to ne kazete (u smislu, [u]potpisano[/u], u medijima, [u]organizirano[/u] i [b][u]brojno[/u][/b]) nece vam biti previse koristi od postanja po forumima. Osim da se zainteresirani nadju medjusobno, i dogovore sto ce dalje i kako.[/quote]YUP! To je jedini način da vas se čuje!
[quote="Raven"]Pitajte Steelworker-a i ostale lokalne SZ-ovce. Nadjite se i dogovorite.[/quote]Naša sjednica je vrlo skoro, tak da ako netko ima volje da prica o ovom problemu, nek mi se slobodno javi, pa ja mogu to predložiti na dnevni red, pa će valjda ovi ostali prihvatiti, pa nam može obrazložiti problem i onda možda zaključimo kaj bi mi mogli poduzeti...
[quote="Raven"]Razmislite [b]tocno[/b] sto zelite i sa kojim argumentima. Koliko kuzim, vi bi htjeli da se nekako vrednuje da je PMF realno tezi od tekstilno-tehnoloskog, ali osmislite kako to predstaviti i upakirati kako javnosti tako i politicarima da vas razumiju, a ne proglase bahatim elitistima. Odmah da upozorim - nece biti lako.[/quote]Da, zato dođite na sjednicu (ne znam još kad bu, ali vrlo skoro, čim saznam bum napisao, ali možete mi se i javit, pa vam javim) i tam možemo smislit plan akcije.
[quote="Raven"]Onda kad smislite tocno sto hocete i kako to postici, action! - ionako nemate sto raditi preko ljeta :).[/quote]So not true! A sve silne knjige za pročitat? Francuski za naučit? Vozit se s bicom posvuda? Trčat posvuda? Krenut u teretanu opet? Nać se sa starim prijateljima? Nać se sa dragim prijateljima? Do mora skočiti? I naravno: UČITI! ...
[quote="Raven"]P.S.: Ili probajte objasniti profesorima da izjednace kriterije sa ostalim fakultetima :shock:.[/quote]NEE!!! Ak smo [i]elita[/i] onda smo [i]elita[/i].
Raven (napisa):
Cini mi se da ako glasnije to ne kazete (u smislu, potpisano, u medijima, organizirano i brojno) nece vam biti previse koristi od postanja po forumima. Osim da se zainteresirani nadju medjusobno, i dogovore sto ce dalje i kako.
YUP! To je jedini način da vas se čuje!
Raven (napisa):
Pitajte Steelworker-a i ostale lokalne SZ-ovce. Nadjite se i dogovorite.
Naša sjednica je vrlo skoro, tak da ako netko ima volje da prica o ovom problemu, nek mi se slobodno javi, pa ja mogu to predložiti na dnevni red, pa će valjda ovi ostali prihvatiti, pa nam može obrazložiti problem i onda možda zaključimo kaj bi mi mogli poduzeti...
Raven (napisa):
Razmislite tocno sto zelite i sa kojim argumentima. Koliko kuzim, vi bi htjeli da se nekako vrednuje da je PMF realno tezi od tekstilno-tehnoloskog, ali osmislite kako to predstaviti i upakirati kako javnosti tako i politicarima da vas razumiju, a ne proglase bahatim elitistima. Odmah da upozorim - nece biti lako.
Da, zato dođite na sjednicu (ne znam još kad bu, ali vrlo skoro, čim saznam bum napisao, ali možete mi se i javit, pa vam javim) i tam možemo smislit plan akcije.
Raven (napisa):
Onda kad smislite tocno sto hocete i kako to postici, action! - ionako nemate sto raditi preko ljeta Smile.
So not true! A sve silne knjige za pročitat? Francuski za naučit? Vozit se s bicom posvuda? Trčat posvuda? Krenut u teretanu opet? Nać se sa starim prijateljima? Nać se sa dragim prijateljima? Do mora skočiti? I naravno: UČITI! ...
Raven (napisa):
P.S.: Ili probajte objasniti profesorima da izjednace kriterije sa ostalim fakultetima Shocked.
NEE!!! Ak smo elita onda smo elita.



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 18:26 uto, 24. 6. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="steelworker"]Da, zato dođite na sjednicu (ne znam još kad bu, ali vrlo skoro, čim saznam bum napisao...[/quote]Sjednica je u [b]ponedjeljak 30. 6. 2003. u 18h u Zvonimirovoj 8[/b] (najvjerojatnije u prostorijama dekanata PMF-a). Ovo je još uvijek neslužben podatak, možda se sat promjeni (a možda i ne), ali u ponedjeljak je sigurno.
steelworker (napisa):
Da, zato dođite na sjednicu (ne znam još kad bu, ali vrlo skoro, čim saznam bum napisao...
Sjednica je u ponedjeljak 30. 6. 2003. u 18h u Zvonimirovoj 8 (najvjerojatnije u prostorijama dekanata PMF-a). Ovo je još uvijek neslužben podatak, možda se sat promjeni (a možda i ne), ali u ponedjeljak je sigurno.



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
Raven
Forumaš(ica)
Forumaš(ica)


Pridružen/a: 01. 05. 2003. (03:46:14)
Postovi: (2C)16
Sarma = la pohva - posuda
= 0 - 0
Lokacija: /sbin/init

PostPostano: 9:05 uto, 1. 7. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="steelworker"][quote="steelworker"]Da, zato dođite na sjednicu (ne znam još kad bu, ali vrlo skoro, čim saznam bum napisao...[/quote]Sjednica je u [b]ponedjeljak 30. 6. 2003. u 18h u Zvonimirovoj 8[/b] (najvjerojatnije u prostorijama dekanata PMF-a). Ovo je još uvijek neslužben podatak, možda se sat promjeni (a možda i ne), ali u ponedjeljak je sigurno.[/quote]

Kak je bilo na sjednici? Sto ste zakljucili/odlucili?
steelworker (napisa):
steelworker (napisa):
Da, zato dođite na sjednicu (ne znam još kad bu, ali vrlo skoro, čim saznam bum napisao...
Sjednica je u ponedjeljak 30. 6. 2003. u 18h u Zvonimirovoj 8 (najvjerojatnije u prostorijama dekanata PMF-a). Ovo je još uvijek neslužben podatak, možda se sat promjeni (a možda i ne), ali u ponedjeljak je sigurno.


Kak je bilo na sjednici? Sto ste zakljucili/odlucili?



_________________
'I have a dream that one day this nation will rise up and live out the true meaning of its creed: "We hold these truths to be self-evident: that all men are created equal."' -- MLK
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku
steelworker
Site Admin
Site Admin


Pridružen/a: 25. 04. 2003. (11:21:04)
Postovi: (698)16
Sarma = la pohva - posuda
44 = 50 - 6
Lokacija: 4-dimensional space-time continuum. Or some 11-dimensional continuum? Dunna, it's all relative.

PostPostano: 11:54 uto, 1. 7. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

[quote="Raven"]Kak je bilo na sjednici? Sto ste zakljucili/odlucili?[/quote][color=black]Niš. Nije bilo kvoruma. Pričali smo i raspravljali o svačemu, pa i o ovom (i zaključili da bi mogli nekaj poduzet), al nismo mogli niš odlučit niti donjet jer nismo imali kvorum. :cry: [/color]
Raven (napisa):
Kak je bilo na sjednici? Sto ste zakljucili/odlucili?
Niš. Nije bilo kvoruma. Pričali smo i raspravljali o svačemu, pa i o ovom (i zaključili da bi mogli nekaj poduzet), al nismo mogli niš odlučit niti donjet jer nismo imali kvorum. Crying or Very sad



_________________
I live like this 'cause I like it
And I've seen too much to pretend
You can't ignore the beauty in the things that you love
Like you can't stand the hatred and the lies
[Vrh]
Korisnički profil Pošaljite privatnu poruku Posjetite Web stranice
HOPLAKAOGOST
Gost





PostPostano: 23:55 sri, 3. 9. 2003    Naslov: Citirajte i odgovorite

ISPRAVAK!

http://www.student.hr/skripte/article.show.asp?evt_id=1257

četvrtak, 04. rujan, 2003.
Ispravak - Moša se ne zatvara!

Novi list ispravio je informaciju objavljenu na ovim stranicama - u člancima "Smještaj u studentskom domu - pravedno, ili ne?" (26. lipanj) i "Uvodi li se imovinski cenzus na studiranje u Hrvatskoj?" (11. kolovoz) kaže se da je "...studente u Zagrebu zatekla vijest o tome da se zatvaraju dva studentska doma: «Ante Starčević», privremeno radi obnove, te «Ivan Meštrović» konačno". Novi list razgovarao je sa sanacijskim upraviteljem Studentskog centra Vlatkom Jurišićem koji kaže: "To da se »Meštrović« zatvara čiste su gluposti! Dom se ne zatvara, studenti se već useljavaju i sve je u redu".

Jurišić je demantirao i napise o tome da će dio studenata ove jeseni izgubiti osvojeno pravo na dom radi obnove »Šare«. Tvrdi da će svi oni koji su dobili dom na natječaju biti smješteni, dio u studentski dom »Stjepan Radić«, a dio u »Cvjetno naselje«. Kad Ante Starčević bude dovršen spustit će se bodna granica jer će otvoriti nova mjesta u domu, pojasnio je.

(izvor: članak u Novom listu)
[url]http://www.novilist.hr/default.asp?WCI=Pretrazivac&WCU=285B286328612863285A28582858285B286328632863285F2858285A2859285E286328632863285A2863V[/url]
ISPRAVAK!

http://www.student.hr/skripte/article.show.asp?evt_id=1257

četvrtak, 04. rujan, 2003.
Ispravak - Moša se ne zatvara!

Novi list ispravio je informaciju objavljenu na ovim stranicama - u člancima "Smještaj u studentskom domu - pravedno, ili ne?" (26. lipanj) i "Uvodi li se imovinski cenzus na studiranje u Hrvatskoj?" (11. kolovoz) kaže se da je "...studente u Zagrebu zatekla vijest o tome da se zatvaraju dva studentska doma: «Ante Starčević», privremeno radi obnove, te «Ivan Meštrović» konačno". Novi list razgovarao je sa sanacijskim upraviteljem Studentskog centra Vlatkom Jurišićem koji kaže: "To da se »Meštrović« zatvara čiste su gluposti! Dom se ne zatvara, studenti se već useljavaju i sve je u redu".

Jurišić je demantirao i napise o tome da će dio studenata ove jeseni izgubiti osvojeno pravo na dom radi obnove »Šare«. Tvrdi da će svi oni koji su dobili dom na natječaju biti smješteni, dio u studentski dom »Stjepan Radić«, a dio u »Cvjetno naselje«. Kad Ante Starčević bude dovršen spustit će se bodna granica jer će otvoriti nova mjesta u domu, pojasnio je.

(izvor: članak u Novom listu)
http://www.novilist.hr/default.asp?WCI=Pretrazivac&WCU=285B286328612863285A28582858285B286328632863285F2858285A2859285E286328632863285A2863V


[Vrh]
Prethodni postovi:   
Započnite novu temu   Odgovorite na temu   printer-friendly view    Forum@DeGiorgi: Početna -> Ostalo - ozbiljno -> Opća pitanja i rasprave o studiju Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

 
Forum(o)Bir:  
Ne možete otvarati nove teme.
Ne možete odgovarati na postove.
Ne možete uređivati Vaše postove.
Ne možete izbrisati Vaše postove.
Ne možete glasovati u anketama.
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
HR (Cro) by Ančica Sečan